>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

KSW 22: Błachowicz vs Reljic

Status
Zamknięty.
hayto 631

hayto

Użytkownik
KSW 22: Pride Time


Data: 16 Marzec 2013
Miejsce: Warszawa, Torwar
Transmisja: Polsat

Fight Card


Do gali pozostało 10 dni ale pojawiły się pierwsze kursy więc postanowiłem założyć temat ;)

Betsafe
Fight card nie taki mocny jak na KSW 21 ale tutaj też jest parę ciekawych walk. Mocno czekam na walkę Kulturysty, 1.80 na Walusia też ciekawy kurs (pewnie spadnie) no i dubelek Strus + Anzor jak w masło, więcej ode mnie później ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
W 13

wsl90

Użytkownik
Przyjemny kurs na Moksa, uważam, że powinien sobie poradzić z Naruszczką... Anzor, Bedorf też powinni bez problemu wygrać ????
Z walusiem dałbym sobie spokoj...
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Do KSW ponad tydzień czasu.
Postanowiłem &quot;rozkminić&quot; kilka pojedynków wedle mojego &quot; uważam ,że&quot;
Padło na wyrownaną pare:

80 kg.: Rafał Moks (6-6) vs. Marcin Naruszczka (11-1)
Podobni zawodnicy.
Podobne doświadczenie, podobny poziom sportowy, preferuja grappling, stójka w obu przypadkach co najwyżej średnia.
Mała wiwisekcja:
FORMA
Wskazanie na Moksa. Trenuje w lepszym gymie - Bersekers Szczecin.
Naruszczka opuścił Okninskiego, założył własny klub, sparuje od czasu do czasu u Nastuli i w Olsztynie ale to nie to samo.
Warunki fizyczne: Naruszczka
Wyższy, więcej kilogramów. Ostatnio trenuje lewy prosty ( w walce z Mańkowskim coś mu wychodziło). może wypali z niskim Moksem.
Walka w catchweight 80kg, czyli pod Naruszczke.
UMIEJĘTNOŚCI: Podobne
Obaj to zawodnicy parterowi. Nie spodziwałbym sie poddania. Obaj dobrze atakuje ale rownie dobrze się bronią w chwytach.
W stójce obaj są przeciętnymi uderzaczami, czyli bez KO
PSYCHA:
Naruszczka mistrz Respect, tylko jedna dyskusyjna porażka z Mańkowskim.
Moks to ostatnio seria niewielkich, ale porażek.
Wskazanie na Marcina.
Moj werdykt.
Przy 3 rundowej walce stawiam na werdykt 28-27 na Moksa.
Niestety, ale mam obawy co do sędziowania fair, Moks należy do Bersekerów, czyli obozu sędziego Bagiego , który jest szyszką na KSW.

Przy kursach 1.87- 1.87 odpuścić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 0

swetoniusz86

Użytkownik
Fajnie opisałeś profile Moksa i Naruszczki. Co sądzisz o walkach:
- Błachowicza z Azhiev&#39;em;
- Bedorfa z Thomson&#39;em;
- Walusia z Piliafas&#39;em (ta walka jest chyba jest dosyć niepewna, ponieważ podobno Grek złapał kontuzje przed walką z Pudzianem, a z kolei Waluś walczył tylko z &quot;celebrytami&quot; i tak naprawdę nic nie wiadomo jak poradzi sobie kondycyjnie, albo w parterze, gdzie Grek ma jakieś tam doświadczenie);
- Azaitar&#39;a ze Strusiem (obydawaj zawodnicy dobrzy w stójce).
 
vlodario 28

vlodario

Użytkownik
Salonowiec słuszna uwaga co do sędziowania, na KSW wygrywa ten kto MA wygrać (są wyjątki np. Kornik Iro 1).
Ja stawiam w ciemno na: Strus, Nastek, Janek, Bedorf - kurs 3
W reszcie walk na faworytów bez walki Moks Naruszczka - kurs 6,97
Waluś teoretycznie nie ma prawa wygrać ale to show i cyrk KSW więc ich młoda &quot;gwiazda&quot; pewnie wygra. Grek po wypłatę przyjedzie jak z Pudzianem. Ale może też być niespodzianka
Anzor mega talent. Strasznie niski kurs. Kusi na Pioskowika, który jest dużo bardziej doświadczony. Ale Reed też niby był ale nie podołał. Pioskowik dużo młodszy od Szkota.
Mam bilety na gale jak ktoś chce:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3079777853
Pozdro
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
93 kg.: Jan Błachowicz (16-3) vs. Goran Reljic (11-3)

Walka o pas KSW

FORMA:

Błachowicz do obrony pasa przygotowywał się w USA w gymie Aliance.
Na filmach , ktore krecił ( vlogi) można było zobaczyc , ze solidnie pracował.
Gdzie i jak przygotowywał się Reljic nie wiem.
KSW ogłosiło tą walkę pod koniec stycznia, więc minimum 6 tygodni powinno wystarczyć Chorwatowi , zeby zrobić odpowiedni cykl treningowy pod walke.

Ostatnie 3 walki Reljica to zwycięstwa.
Dwoch nonemów i dobry Roger LLoret na rozkładzie.

Błachowicz także notuje ciąg zwycięstw ale nad teoretycznie lepszymi rywalami.

WARUNKI FIZYCZNE:

Chorwat ciut wyższy ale Błachowicz powinien wnieść więcej kilogramów w dzień walki.
Rejlic ma szczupłą sylwetke, chyba mało zbija jesli wogole do walk, Janek &quot;na codzien&quot; wazy ok 105 kg. Dodatkowo Polak powinien dominowac siłowo.

UMIEJĘTNOŚCI:

Podobne.
Obaj sa dobrymi stojkowiczami.
W parterze może przeważać Chorwat. Kiedys był mistrzem Europy w bjj, w przedostatniej walce bardzo łądnie zastosował swoje umiejetności parterowe do pokonania innego specjaliste od jujitsu - Lloreta.
Zapasy u obu solidne ale bez szału.

PODSUMOWANIE:

Stawiam, że bedzie to trudna walka dla Janka .
Ostatnio walczył z Mario Mirandą. Zawodnikiem z kategorii niżej i słabą stojka.
Z Houstonem Alexandrem, ktory ma słaby grappling i kondyche.

Teraz będzie miał kompletnego zawodnika.
Słabszego fizycznie ale technicznego zarowno w stojce jak i w parterze. Do tego z podobnym zasiegiem.
W dodatku moze mieć lepsze cardio. Błachowicz ciężko wytrzymuje 3 rundowe pojedynki , Chorwat robi to na luzie.

Błachowicz jest faworytem. Ma teraz swoj prime time. Walczy u siebie.

Ale czy warto grac go po 1.42 ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 0

swetoniusz86

Użytkownik
Roger Lloret wygrał z Bedorfem jakiś czas temu na KSW. Także nie jest to jakiś kelner. Goran Reljic walcząc z Llorent&#39;em ważył 92 kilogramy a przeciwnik ponad 115... Ciężko wytypować zwycięzce 16 marca
 
H 14

hurricane

Użytkownik
Kamil Waluś vs. Christos Piliafas


Wg mnie dużym faworytem tej walki jest &quot;Szalony Grek&quot;. W parterze &quot; Augustowski Drwal&quot; gubi się jak dziecko we mgle. Christos Piliafas posiada brązowy pas w brazylijskim jiu-jitsu i jest instruktorem bojowego sambo. Jest silny fizycznie, a jego mocną stroną jest walka w parterze, gdzie prezentuje się o niebo lepiej niż Kamil Waluś.

Waluś do tej pory pokonywał samych &quot;freak figterów&quot;. Jak dostał normalnego zawodnika MMA jakim bez wątpienia jest Piotr Piotrowski, to była kompromitacja na całego. Grek jest lepszy w każdej płaszczyźnie walki, a do Pudziana wyszedł z kontuzją kolana.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
hayto 631

hayto

Użytkownik
Anzor Azhiev &amp; Piotr Strus 1.77 Betsafe
Anzor jedno z większych ostatnich odkryć Polskiego MMA jego atutami z pewnością są obalenia no i oczywiście latające kolana. Pioskowik wraca po kontuzji ostatni raz walczył we Wrześniu 2011 roku. Czy doświadczenie przewagą Mariusza? Nie sądzę Anzor pokazał, że potrafi walczyć z doświadczonymi zawodnikami (Cengiz Dana) natomiast Pioskowik z nikim renomowanym nie walczył prócz Marcina Helda ale to było cztery lata temu gdzie Held miał 17 lat (Mariusz tą walkę przegrał). Zdecydowanym faworytem bez wątpienia jest Anzor wg mnie. Jednogłośnie po ciekawej walce ;-)

Ta walka powinna przebiegać w stójce, bo obaj zawodnicy to solidni Strikerzy. Strus dał bardzo dobrą walkę z Krzyśkiem Kułakiem i chyba nie tylko mnie zaskoczył swoją wygraną. Swoje przygotowania spędził w San Diego trenując m.in w Aliance, więc z pewnością mocno popracował nad swoimi umiejętnościami. Abu przegrał z Naruszczką, wygrał z Zawadą i to byli jedynie poważni fighterzy w jego karierze. Kolejnym atutem przemawiającym za Piotrkiem jest to, iż walczy u siebie w Warszawie ponadto Polscy sędziowie przy wyrównanej walce powinni wskazać na kartach sędziowskich zwycięstwo Strusa.

--------
Edit. Strus zawalczy z Aziz Karaoglu. Myślę, że nie ma co zupełnie opisać Strus tego nie może przegrać i nie przegrać.
Anzor Azhiev &amp; Piotr Strus 1. 44
 
F 19

footbalfan

Użytkownik
Nic nie jest za Walusiem w tej walce, bo co? To że był i trenował razem z Overeemem o niczym nie świadczy.Moim zdaniem, i nie tylko moim jest to &quot;beztalencie&quot;Nic nie pokazał w swoich walkach na Ksw.Z drugiej strony nic konkretnego nie wiemy o Greku, ale na pewno chcę zamazać plamę.Karol &#39;COCO&#39; Bedorf, liczę na jego zwycięstwo, chociaż łatwo nie będzie.Oli Thompson to bardzo silny figther, było blisko do walki między nim a Pudzianowskim.Teoretycznie na gali 22 wszystko się może zdarzyć, jedynie Nastula powinien gładko rozprawić rywala przez G&amp;P w 1 rundzie
 
S 0

swetoniusz86

Użytkownik
Waluś być może nic nie pokazał, ale własnie dlatego, iż miał takich a nie innych przeciwników... Wydaje mi się, że konfrontacja z jakimś solidnym średniakiem powinna dać odpowiedź, czy Waluś jest, czy też nie jest beztalenciem. Tymczasem jego najbliższy oponent nawet nie podchodzi pod średnia (groźna mina Piliafas&#39;a to to jedyny jego atut). Moim zdaniem Waluś powinien rozprawić się z Greekiem w pierwszej rundzie tak jak zrobił to z Bazelakiem i Wiśniewskim.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Paweł Nastula - Kevin Asplund

Z tego co się orientuję plan włodarzy KSW na Nastule wyglada nastepująco:
w pierwszej z dwoch zakontraktowanych walk dajemy mu ogorka na przetarcie, w drugiej walczy z Bedorfem o pas.

Oczywiście plan może się zmieniac, modyfikowac itd, w zalezności od rożnych czynników.

Kevin Asplund jest mistrzem jakiejs &quot; remizowej&quot; organizacji Bruutal.
Jest to zawodnik z backgroundem z zapasów, zażarty, z dobrym cardio, mało techniczny, ze słabymi warunkami fizycznymi jak na HW.
Ostanio zaniedbał się fizycznie. Otłuścił się, jak święcił triumfy wyglądał duzo lepiej.

Jak wygląda na tle Nastuli?

UMIEJĘTNOŚCI:

Nastula to mistrz olimpijski judo, ktory co najważniejsze świetnie przenosi te umiejętnosci na grunt mma. Kiedy zaczynał przygode w Pridzie, dawno temu, rzucał jak lalkami po ringu swoich utytułowanych przeciwników.
W stojce prezentuje się trochę drewnianie ale powinien miec przewage nad &quot;weselniakami&quot; Asplunda.

FORMA:

Nastula 43 lata, ostatnio obijał anonimów ale trenuje regularnie, jeśli zanotował spadek formy z racji wieku to raczej niewielki
Asplund 37 lat, ostatnio 2 porażki i zapuszczony

FIZYCZNOŚĆ

Obaj podobnego wzrostu, Asplund pewnie cięzszy bo tłustszy.
Nastula silniejszy ale wchodzi tu istotny faktor: CARDIO.
Nastula to jednorundowiec. Już w czasie kariery w mlodości w judo miał problemy z przedłużającymi się pojedynkami.
W mma widać to jeszcze bardziej.
Asplund jest twardy i ma dobre cardio.
Jeśli przetrwa pierwszą rundę to może się okazać, że ściany Nastuli nie pomogą.

WNIOSKI:

Nastuli po 1.2 nie polecam.
Chłop nie wykończy Amerykanca w pierwszej rundzie, zasapie się i potem moze być różnie.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
popieram hurricana

Kamil Waluś - Christos Piliafas

Grek przewyższa umiejetnościami Polaka. Lepiej się rusza, jest szybszy, lepszy technicznie.
Pokonywał jak dotąd kelnerow ale Walus też z nikim powaznym jeszcze nie wygrał.
Waluś grubszy ale niekoniecznie silniejszy.
Grek wyższy z lepszym zasiegiem.

Piliafas dał dupy wostaniej walce z Pudzianowskim. Mozliwe , że sprzedał walke albo zjadła go trema. W kontuzje kolana mniej wierze.

Walus nie jest ani popularny, ani perspektywiczny , ani nie ma plecow.
Więc możliwośc sprzedania tej walki jest mała.

Obaj fajterzy to troche niewiadome z kilkoma znakami zapytania ale za Grekiem więcej przemawia i dają za niego lepszy kurs.

Dlatego gram

Grek
2.08 Betsafe
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
betlej 184

betlej

Użytkownik
Myślę że najbezpieczniej będzie omijanie walk które mogą obrać nieoczekiwany obrót. Najpewniejsze wydają się wygrane Strusa, Anzora, Nastuli co daje fajne ako 2,13 w betsafe. (oczywiście tam jeszcze jako przeciwnik Strusa jest podany Abu Azaitar).
Wygraną Nastuli motywuję tym iż najprawdopodobniejszym scenariuszem dla Niego będzie przyszła walka z Pudzianem jako hit hitów KSW. DO tej walki dojdzie prędzej czy później i nie wydaję mi się by KSW chciało by Paweł podchodził do tej walki ze słabym rekordem walk. Wygra ze dwie walki z ogórkami i main event pod względem PR rozbucha telewidzów do czerwoności.
Dla zabawy za mniejszą stawkę można dołożyć na Polaków w gali czyli : Waluś+Bedorf+Błachowicz. Wiadomo to jest KSW, tu się dzieją cuda i czasem wygrywają nie Ci lepsi, ale Ci którzy mają wygrać ????
No betem dla mnie jest walka Moksa. Jakbym musiał postawiłbym na Naruszczkę.
 
czerwonatruskawka 349

czerwonatruskawka

Użytkownik
Ale farmazony betlej wypisujesz. Gołota też &quot;miał wygrać&quot; żeby później walczyc z Adamikiem a skończyło się tak że wygrał lepszy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
betlej 184

betlej

Użytkownik
Ale farmazony betlej wypisujesz. Gołota też &quot;miał wygrać&quot; żeby później walczyc z Adamikiem a skończyło się tak że wygrał lepszy.
Akurat KSW do Boksu bym nie porównywał. KSW to przede wszystkim marketing. Dziwne walki niektórych zawodników zagranicznych można liczyć i liczyć. Wystarczy przeanalizować historie KSW (np. Szalony Grek vs Pudzian - koleś który prawie wszystkie walki wygrywa przez KO nawet nie zadaje ciosu przeciw Pudzianowi, szukać dalej ? po co ? ).
KSW to kasa nie sport, pamiętajcie o tym przy obstawianiu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom