>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

KSW 27: Cage Time ; 17.05

Status
Zamknięty.
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
@embotron, jakby każdy z nas wiedział że pewniak z wysokim kursem wejdzie, to byłby milionerem ???? Ja wiem po swoim przykładzie, czasem wchodzą, pisałem np. analizę w której typowałem porażkę Materli z Silvą w 2 walce, gdzie kursy były kosmiczne, ale typowałem też porażkę Jonesa z Gustaffsonem, co było blisko ale nie sprawdziło się. A jeszcze innym razem, totalnie nie wchodzi jak Faber z Barao, taki urok tego sportu. Jeśli już wrzucam jakieś typy, to pisze analizę, każdy ma swój rozum i potrafi ocenić, czy te argumenty do niego przemawiają czy nie.
Swoją drogą, gdybym dodawał kolejne analizy do tej gali, byłyby podobne do tego co napisał vlodario.
 
sandacz121 1

sandacz121

Użytkownik
hehehehe, stawiajcie Azaitara nie znając jego parteru ???? Ja biore piękny Kurs na Piotrka!
Falcao ma wygrać z Mamedem? hahahha ????
 
F 3

felixor

Użytkownik
Szczerze mówiąc dla mnie jedynym co przemawia za Falcao to to, że KSW podpisało z nim kontrakt na więcej niż jedną walkę a wszyscy wiemy co to może oznaczać. Moda na sukces a&#39;la Materla vs Silva? Mam nadzieję, że Wasze przeczucia jednak będą mylne ;)


Wrzuciłem też swojego Tapo.

Może tylko tak krótko o nim:
Mameda już opisałem powyżej.

Pudzian to temat rzeka. Niektórzy twierdzą dalej, że nic z niego nie będzie i jedyne walki, które może wygrać to korbka, którą nakręca KSW aby czerpać z tego kasę. Jest tylko jedno ALE! Czy KSW faktycznie jeszcze potrzebuje Pudziana? W Polsce ludzie poznali już więcej nazwisk, które przyciągają tłumy. Według mnie Pudzian się rozwinął bo wie, że MMA w Polsce się rozpowszechniło i musi zacząć pokazywać swoje prawdziwe umiejętności a nie te promowane. Po widowiskowej walce dwóch &quot;amatorów MMA&quot; typuję Decyzję dla Pudziana.

Typu Borysa ciężko mi opisać bo po prostu baaaardzo go lubię. Jest kolesiem, obok którego według mnie nie można przejść obojętnie. Poznałem go osobiście i jest mega pozytywny. Typ więc bardziej jako trzymanie kciuków niż jakakolwiek analiza umiejętności.

Karolinka i Jasminka - tutaj martwi mnie ten pobyt w szpitalu, o którym Karolina nie chce wspominać na FB. Jednak myślę, że przez to Karolina postara się wykorzystać swoje umiejętności grapplerskie aby wygrać to przed czasem i dużo się nie namęczyć.

Abu... no właśnie co z nim? Abu to człowiek, który bardzo lubi KSW i najwidoczniej KSW lubi też go. Jest na każdej gali jako widz przez co wróżę mu długą przyszłość z tą federacją. Jego umiejętności stójkowe myślę, że spokojnie wystarczą na prze-POMPOWANEGO Piotrka.
@sandacz121 a jakie są umiejętności parterowe Strusa? Wydaje mi się, że wywodzi się ze stójki?
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
hehehehe, stawiajcie Azaitara nie znając jego parteru ???? Ja biore piękny Kurs na Piotrka!
Falcao ma wygrać z Mamedem? hahahha ????
http://www.youtube.com/watch?v=wzCx8Wobq7Y
Cała taktyka Mameda, to okopywanie rywala w stójce i szukanie gilotyny. Stójkę ma przyzwoitą, ale nie ryzykował walki w tej płaszczyźnie z mocniejszymi stójkowiczami, np z Manhoefem. KSW wrzuciło właśnie walkę obu panów. Już na początku walki, Mamed 2 razy jest obalony, w pierwszym wypadku ratują go liny. I to z Manhoefem, który w tej walce nie był sobą, zero agresji, zero ofensywy. Walkę kończy zanurkowanie po gilotynę, co z zielonym w tym aspekcie Melvinem miało wiadomy koniec. Oczywiście marketing KSW, więc &quot;Mamed dominował w stójce z wybitnym kickboxerem&quot;. To nic że przez minutę nie wyprowadził praktycznie mocniejszego ciosu, ograniczając się do prób kopnięć i trzymając się 2 metry od rywala.
Falcao zaczyna walki bardzo wolno, wcześniej wrzucałem linki do jego walk. Początek to typowa walka z kontry, dopiero koło 2-3 rundy rozpoczyna ofensywę. Bije mocno i lubi walkę w klinczu. Ostatnia walka, 3 miesiące temu, wygrana przez... gilotynę. Jeśli Mamed nie trafi go jednym z kopnięć, od których zapewne rozpocznie pierwsze minuty pojedynku, to może być długa walka. Ale mam wrażenie że to pierwszy zawodnik który ma jakieś pojęcie o parterze od czasu... Jorge Santiago, z którym Mamed przegrał. Nie widzimi się po prostu frajerskie wyłapanie gilotyny, liny nie pomogą Mamedowi, a Maiquel w przeciwieństwie do tego co głosi KSW w swoich reklamach, nie przyjeżdża znokautować Mameda, ostatnie miesiące trenował z wybitnymi grapplerami, podszkolił swój parter, co potwierdza ostatnia wygrana przez poddanie.
Może Mamed wygra, może nie wygra. Kurs prawie 4 złote na rywala skłania do ryzyka.

Parter Abu Azaitara?
http://www.youtube.com/watch?v=UPGhoFEo1Bc
Parter Piotra Strusa?
http://www.youtube.com/watch?v=ausJql5vKYE
I wyobraźcie sobie, że Brazol który obijał Strusa, a potem poddał go anakondą, wytrzymał tylko 2 minuty z... Maiquelem Falcao. Zachwyt Jurasa i Janisza po ciosach prutych w powietrze w wykonaniu Strusa, typowy dla tej pary.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Daj spokój z tym mitomanem Masą.
Kilka bojek dziennie ( wszystkie wygrane) i kontrakt na walke z Pudzianem w KSW.
BAJECZKI.

Co do walk :
Piotr Strus - Abu Azaitar

3.25 1.30
Musze sie z wami zgodzić. Ale głównie dlatego, ze uknuła sie w mojej głowie taka teoria spiskowa, że Abu zaczał brać naprawde dobry towar.
Podobny towar, który zrobił ostatnio zwierze z Belforta.
Facet ma petarde w rękach i jest szybki.
Wygrane w 1 rundach, knockdowny na twardzielu Zawadzie, obalanie Zawady, to wszystko wzbudza ogromny respekt.


Aslambek Saidov - Borys Mańkowski


1.52 2.40
Tu będzie ciekawie. Aslambek mistrz, wydaje sie byc mocniejszy mentalnie.
Perfekcyjnie realizuje game plan , ukłony w strone jego trenerów.
Borys wygląda na bardziej utalentowanego zawodnika. Ale nie ustrzega się błedow i ma czasem pecha. To daje sie zadusić pod koniec wygranej walki z Puhakką, daje sie przekrecic organizatorom na MMA Atack, doznaje kontuzji w pierwszej walce z Saidovem.
Będe trzymał kciuki za Borysa, sympatyczniejszy, kreatywny w walce.
Ale Saidov pewnie nie da mu sie rozbujać w walce.
50/50 , może skusze sie na Polaka.
 
W 14

wtapiam

Użytkownik
Od razu mówię, że nie znam się na MMA. Według mnie niezłą opcją jest zagranie Thompsona za kurs 1,8 (jeszcze wczoraj był taki w BAH-u). Warto obejrzeć perfekcyjną walkę Oliego z Walusiem (jakby nie było - &quot;gruby&quot; coś tam umie, zdobył ten cały Amatorski Puchar KSW, trenuje więcej niż Pudzian i według mnie, z Mariuszem by wygrał, a mimo to Thompson go prawie zabił). Oli ma też już jakieś doświadczenie w klatce, stoczył 2x więcej walk od Pudziana. Poza tym wydaje się, że zachował więcej mięśni niż Mariusz i z obaleniem wcale nie musi być łatwo. Tymczasem Pudzian nadal mało myśli i często zadaje seriami cepy. Boję się jedynie, że rzeczywiście może walka być ustawiona, co sugeruje Okniński. Rewanż z McCorlke wydawał mi się bardzo podejrzany (szczególnie to, co &quot;wyczyniał&quot; on będąc na górze i ciągle przyjmując ciosy samemu praktycznie nic nie robiąc). Za taki kurs jednak postawię na Thompsona.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Pora na moje przemyślenia na tą galę. Zacznę może od tego że wraz z wprowadzeniem oktagonu mamy jedną z najlepiej o ile nie najlepiej obsadzoną kartę w KSW. Przejdźmy do typów:



Wszyscy szukają sensacji w walce Mameda z Falcao. Praktycznie co walkę mamy to samo - Mamed to tylko poddania, stójka mizerna, z Manhofem w stójce nic nie pokazał. No ale co z tego że nie pokazał nic w stójce? Manhoef nie pokazał nic w parterze, a to mieszane sztuki walki a nie boks. Pomijając aspekty sportowe uważam, że gdyby Mamed miał przegrać to już dawno by przegrał. Nie wierzę w niespodzianki w walkach z udziałem Czeczena, kwestia ile sekund/minut/rund będzie trwała walka. Mameda dodam sobie do taśmy.

Pudzian - Thompson. Dla mnie no bet, obejrzę sobie na spokojnie. Tak naprawdę walka może rozstrzygnąć się w różną stronę, za Thompsonem przemawia doświadczenie w MMA, za Pudzianem siła, teorie spiskowe itd. Pudzian nigdy nie będzie profesjonalistą w tym sporcie, ale uważam że jest coraz lepszy. Ponadto wydaje mi się, że klatka będzie atutem dla Mariusza, zresztą on sam to powiedział w jednym z wywiadów że rywale nie będą mu uciekać za liny ringu ???? Ale z drugiej strony on też nie będzie miał gdzie zwiać, dlatego ja nie ruszam tej walki a na tapku patriotycznie idę za Pudzianem.

Następnie mamy Aslambeka i Borysa. Sercem jestem za Borysem, w końcu chłopak związany z Poznaniem ale tak jak powiedział wyżej salonowiec - Saidov zawsze ma dobry plan na walkę + pech Mańkowskiego = decyzja dla Czeczena. Do taśmy.

Ostatnia walka kobiet na KSW to była kompromitacja sportu, dlatego liczę że Karolina Kowalkiewicz bez problemu pokona rywalkę.

Azaitar to dla mnie bet wieczoru i na pewno wejdę tu grubiej. Już parę osób opisało co i jak dlatego nie mam nic do dodania. Reszta dla mnie anonimowa, dlatego już tylko na tapology.

Reasumując:

Azaitar + Khalidov + Kowalkiewicz + Saidov
 
F 3

felixor

Użytkownik
Pytałem dziś Betsafe czy dadzą kursy na Błachutę ale niestety z przykrościa stwierdzili, że nie ma szans ????
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Od razu mówię, że nie znam się na MMA. Według mnie niezłą opcją jest zagranie Thompsona za kurs 1,8 (jeszcze wczoraj był taki w BAH-u). Warto obejrzeć perfekcyjną walkę Oliego z Walusiem (jakby nie było - &quot;gruby&quot; coś tam umie, zdobył ten cały Amatorski Puchar KSW, trenuje więcej niż Pudzian i według mnie, z Mariuszem by wygrał, a mimo to Thompson go prawie zabił). Oli ma też już jakieś doświadczenie w klatce, stoczył 2x więcej walk od Pudziana. Poza tym wydaje się, że zachował więcej mięśni niż Mariusz i z obaleniem wcale nie musi być łatwo. Tymczasem Pudzian nadal mało myśli i często zadaje seriami cepy. Boję się jedynie, że rzeczywiście może walka być ustawiona, co sugeruje Okniński. Rewanż z McCorlke wydawał mi się bardzo podejrzany (szczególnie to, co &quot;wyczyniał&quot; on będąc na górze i ciągle przyjmując ciosy samemu praktycznie nic nie robiąc). Za taki kurs jednak postawię na Thompsona.
no jak Ty twierdzisz ze Waluś by wygrał z pudzianem to gratulacje. Nie faworyzuje jakos pudziana czy dodaje mu super umiejetnosci, ale cos tam potrafi i z kulą Walusiem szybko by sie rozprawil. a propo walki , 2 rundy nie 3 , to zasadnicza różnica. Plus dla Mariusza na pewno, nie zmeczy sie b szybko i nie bedzie oddychal rekawami w 3 rundzie, dla mnie w tej wlace moze sie wszystko zdarzyc, ale zagram chyba jednak pudziana bo kurs wyzszy, przemysle jeszcze to.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Najbliższy rywal Tomasza Narkuna na gali KSW27: Cage Time, Charles Andrade przegrał w miniony weekend swój pojedynek przez niezdolność do walki w Rosji z Alexeyem Butorinem. Brazylijczyk prawdopodobnie wypadnie z rozpiski gali KSW27.
To jeszcze nie koniec ???? Błazenada KSW - najpierw jeden spieprza do Hiszpanii, teraz drugi walczy na tydzień przed galą.
 
W 14

wtapiam

Użytkownik
no jak Ty twierdzisz ze Waluś by wygrał z pudzianem to gratulacje.
Zauważ, że Waluś nie został wzięty do głównej karty KSW za bycie celebrytą czy znaną facjatę - jak Pudzian. Do (podobno) najlepszej organizacji w Europie do głównej karty nie bierze się chyba pierwszego lepszego Mariana z ulicy, ale mogę się mylić... Też za kolegą nie przepadam ale bądźmy obiektywni.
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Zauważ, że Waluś nie został wzięty do głównej karty KSW za bycie celebrytą czy znaną facjatę - jak Pudzian. Do (podobno) najlepszej organizacji w Europie do głównej karty nie bierze się chyba pierwszego lepszego Mariana z ulicy, ale mogę się mylić... Też za kolegą nie przepadam ale bądźmy obiektywni.
własnie, badzmy obiektywni, Waluś też byly strongman, tylko tyle ze pudzian byl bardziej rozpoznawalny. A KSW jak to KSW zawsze przygarnie jakis poczatkujacych amatorow, tym bardziej że Waluś wygrał turniej jakis amatorski KSW, no ale prosze Cie, amatorski, wlasnie. Amatorsko MMA to i ja moge cwiczyc chodzac 3-4 razy w tygodniu do Arrachionu w Olsztynie. A patrzac na twarze jak Bazelak, czy Wisniewski to mozna smialo stwierdzic ze biora kompletnych amatorow z naziwskiem albo z jakimis bylymi osiagnieciami w sporcie.
 
W 53

wyjazdowiec

Użytkownik
Co się w tym dziale/temacie dzieje, to przechodzi ludzkie pojęcie.
Jeden chce stawiać domy, miliony na azaitara(fakt, jest faworytem, ale kurs 1,30 to śmiech na sali i mam nadzieję, że każdy, kto postawi na dzikusa, przejedzie się grubo i ja widzę na to dużo większe szanse, niż wskazuje na to kurs na Strusa- 3,25).
To, że Waluś by pokonał Pudzianowskiego to też żart, ale tu nie ma się co kłócić, bo nie o tym traktuje temat. Przy okazji do koleżki, który kpi(?) z amatorskiego MMA- jeśli tak sobie możesz to idź, ćwicz i wygrywaj, skoro to żaden problem ???? Fakt, Waluś wygrał słabo obsadzoną wagę, ale ogólnie amatorskie MMA w Polsce stoi na wysokim poziomie.
Nie będę się na razie rozwodzić nad analizami, ale duże value widzę w Mańkowskim(właśnie widzę, że kurs dalej rośnie, już jest 2,55- nie wiem, o co tu chodzi?!), dobrym typem jest też Oli. Niskich kursów nie ma co ruszać. To tyle.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Znowu rozwody nad kursami. Przecież każdy gra jak chce - jeden poluje na okazje i stawia underdogów, a inny gra właśnie kursy 1.3 i nie rozumiem dlaczego niby uważasz się za lepszego i życzysz innym porażki? Dlaczego stawianie underdogów to taka niby sztuka? W bukmacherce chodzi o to by zarobić a w jaki sposób to już indywidualne podejście każdego gracza. Ale szczytem skurw***stwa jest życzyć innym porażki bo grają niższe kursy. Żebyś się na tym nie przejechał bo karma lubi wracać ze zdwojoną siłą ;)
 
E 285

embotron

Użytkownik
Co się w tym dziale/temacie dzieje, to przechodzi ludzkie pojęcie.
Jeden chce stawiać domy, miliony na azaitara(fakt, jest faworytem, ale kurs 1,30 to śmiech na sali i mam nadzieję, że każdy, kto postawi na dzikusa, przejedzie się grubo i ja widzę na to dużo większe szanse, niż wskazuje na to kurs na Strusa- 3,25).
To, że Waluś by pokonał Pudzianowskiego to też żart, ale tu nie ma się co kłócić, bo nie o tym traktuje temat. Przy okazji do koleżki, który kpi(?) z amatorskiego MMA- jeśli tak sobie możesz to idź, ćwicz i wygrywaj, skoro to żaden problem ???? Fakt, Waluś wygrał słabo obsadzoną wagę, ale ogólnie amatorskie MMA w Polsce stoi na wysokim poziomie.
Nie będę się na razie rozwodzić nad analizami, ale duże value widzę w Mańkowskim(właśnie widzę, że kurs dalej rośnie, już jest 2,55- nie wiem, o co tu chodzi?!), dobrym typem jest też Oli. Niskich kursów nie ma co ruszać. To tyle.
1. Z postawieniem miliona na Abu to nie bylo do konca serio, ale nie widze zadnych szans dla Strusa.
2. Jakie widzisz szanse w tym miernym zawodniku Strusie? Abu to zawodnik 2 klasy lepszy, dla mnie 1 runda ko.
3. Amatorskie MMA stoi w Polsce na wysokim poziomie, powiedz mi jeszcze, ze &quot;profesjonalne&quot; MMA rowniez stoi na swietnym poziomie, z zawodnikami typu Walus, Strus czy chociazby najbardziej przereklamowany zawodnik swiata Materla? Jest kilku chlopakow, ktorzy mogliby powalczyc w UFC (mowie tu o UFC, bo niejako jest to wyznacznik, jezeli ktos chce byc najlepszy na swiecie, nikt kto nie walczy w najlepszej organizacji lub chociaz nie sprobowal swoich sil takim nigdy nie bedzie), ale reszta to zwykle slabiaki, ktorzy sa promowani przez KSW na wielkich mistrzow. Prosze mi tu nie mowic, ze jezeli jestem taki cwany to moze wejde z Materla do klatki, bo ja zawodnikiem nie jestem. Widze naprawde nieliczna grupe, ktora moglaby mierzyc sie w UFC i ani Materli, ani Bedorfa, ani Strusa (chociaz jego to nie powinienem w tym zestawieniu nawet wymieniac) nie ma i nie bedzie. Wielki mistrz Materla po 3 walkach z Silva, ktory z UFC zostal wyrzucony z rekordem 0-3, wynosi 2 wygrane i 1 porazke, a w kazdej z tych walk byl na skraju przegranej przez KO. Tutaj moje pytanie: na jakim poziomie jest Materla i czy jest gotowy, aby wejsc do elity MMA i czy w ogole kiedykolwiek bedzie na to gotowy, skoro tak potwornie meczy sie z Silva, ktory o parterze to ma malutkie pojecie, a mimo wszystko mozna powiedziec, ze na tle Materli zaprezentowal sie niezle, a niedaleko bylo od kompletnej kompromitacji Michala? Wedlug mnie MMA w Polsce stoi na dobrym, ale niestety tylko polskim poziomie, a co wazniejsze, napewno jest kilka ciekawych nazwisk, ktore warto by pokazywac, bo prezentuja napewno ciekawszy poziom niz przereklamowane gwiazdy KSW.
4. Co do Mankowskiego tez sie zgadzam i uwazam, ze ma spore szanse z nie porywajacym Aslambkiem
 
W 53

wyjazdowiec

Użytkownik
Znowu rozwody nad kursami. Przecież każdy gra jak chce - jeden poluje na okazje i stawia underdogów, a inny gra właśnie kursy 1.3 i nie rozumiem dlaczego niby uważasz się za lepszego i życzysz innym porażki? Dlaczego stawianie underdogów to taka niby sztuka? W bukmacherce chodzi o to by zarobić a w jaki sposób to już indywidualne podejście każdego gracza. Ale szczytem skurw***stwa jest życzyć innym porażki bo grają niższe kursy. Żebyś się na tym nie przejechał bo karma lubi wracać ze zdwojoną siłą ;)
Skurwysyństwem to jest życzyć porażki polakowi w walce z tym dzikusem. Ja nikomu nie życzę porażki(straty hajsu) tylko mam nadzieję, że Strus wygra tą walkę, a wszyscy pewni Jego porażki i tak jadący po nim, zmienią swoje zdanie, chociaż pewnie nawet w takim wypadku byłoby milion tłumaczeń, że wygrał, bo coś tam coś tam, a druga połowa by się nawet nie wpisała w tym temacie.
Pewnie, że każdy gra jak chce. Nie namawiam nikogo do stawiania na
Strusa przez wysoki kurs. Powiem więcej, azaitar jest faworytem i to jest oczywiste, ale kursy nie odzwierciedlają szans, moim zdaniem, i to wszystko.

Do embotrona:
Widzę szanse Strusa na wygraną. Jak napisałem wyżej, nie stawiam go w roli faworyta, ale jeśli mądrze rozegra walkę i będzie miał nieco szczęścia(czytaj: nie da się trafić) to może wyciągnąć decyzję. Wbrew pozorom parter Strusa prezentuje się nieźle(2 miejsce w zawodach grapplingowych, gdzie przegrał na pkt-y tylko z Umińskim, treningi z b.dobrym trenerem od parteru, Krzyskiem Łukasiewiczem).
Jeśli chodzi o poziom polskiego MMA to też się z Tobą nie zgodzę. Dobry-bardzo dobry to pojęcie względne, gdyż patrząc na Stany czy Brazylie to nie mamy startu- sprawa oczywista, ale niewiele jest państw, gdzie MMA stroi na wyższym poziomie.
Do tego uważam, że wielu zawodników z Polski by sobie poradziło w UFC, że wymienie chociażby Helda,Sajewskiego,Materle,Drwala,Błachowicza,Grabowskiego i wielu innych. W UFC znajdziesz wielu zawodników gorszych od wyżej wymienionych.
To, że Materla miał problemy z Silvą niczego nie dowodzi. Po pierwsze przeciwnik ten mu zwyczajnie nie leżał, po drugie Materla już taki ma styl(widowiskowy, co myślę, że w UFC by się zajebiście sprzedało). Nie kumam tego, że w takim chociażby AKA(ich autorytetu chyba nie ma sensu podważać?) chwalą Michała, a tu glosy, że słaby, że przereklamowany, ale taka już mentalność niektórych ????
 
K 40

kozas

Użytkownik
Kursy to sprawa drugorzędna. Przede wszystkim trzeba szukać value. Jeżeli uważamy, że kurs 1.3 w 90% wejdzie - to jest to value. Jeżeli uważamy, że w 60% - to nie jest. Przyznam szczerze, że większość osób tutaj ma większą wiedzę na temat sportów walki i dlatego kieruję się analizami innych użytkowników oraz własnym rozsądkiem. Najbardziej podobają mi się typy użytkownika Pudzianxx(wielki szacun!), ostatnio zagrałem na jego typ z kursem 1.4 i uważam, że to był value(niekoniecznie jeżeli coś wchodzi to od razu value) - Soa Palelei swoją ostatnią walkę wygrałby w 9 na 10 przypadków.
Oczywiście mówimy tu o długim okresie czasu, przy np. 10 kuponach ktoś stawiający value może być w tyle, a ktoś stawiający poniżej value może być do przodu - ale w dłuższym okresie można być do przodu tylko stawiając value, nawet jeżeli to kursy 1,1.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom