>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

KSW 30 Genesis - 21 luty

Status
Zamknięty.
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Perfekcyjne zapasy? Macio, napisałeś, tylko dlatego że chłopak trenuje w Ankosie i myślisz, że to wystarczy do perfekcyjnych zapasów? Perfekcyjne zapasy, to może ma Daniel Cormier, choć to i tak chyba za dużo.
Zauważyłem jeszcze jedno u Ciebie, że gdy analizujesz danego zawodnika, który np. trenuje BJJ, to stwierdzasz, że walka będzie toczyć się w parterze. Tak samo jest z zawodnikiem, który np. trenuje Kick Boxing, to Ty natychmiast jesteś pewien, że walka będzie toczyć się w stójce.
 
bobeczko 12

bobeczko

Użytkownik
Macio proszę Cię, jak się nie znasz to nie pisz na forum swoich typów, bo jeszcze przez przypadek ktoś z nich skorzysta. Typowanie zawodników jako tako ujdzie, ale te twoje analizy...
Pisz je w zeszycie czy coś i zostaw je sobie, ćwicz w ten sposób. I możesz się obrazić, ja nie jestem żadnym hejterem tylko stwierdzam fakty. ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
macio106 134,6K

macio106

Znawca - MMA
Widzę fala krytyki, ok każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, ale przyjedźmy do rzeczy. Najwięcej było wątpliwości do Anzora i Rajewskiego. Jak dla mnie Anzor nie jest wybitnym zawodnikiem ok ma nie wątpliwie osiągnięcia, które ktoś wspomniał, ale nie wróże mu jakiejś większej kariery. Mówiąc kolokwialnie nie przemawia on do mnie. Nie ma tego czegoś co pozwoli mu zajść daleko. Rajewski od walki z Saszą postawił bardzo duża wagę na parter, który fakt nie jest może perfekcyjny źle dobrałem słowa(słuszna uwaga że perfekcyjny parter ma Cormier), jednak nie powie mi nikt że jego parter jest zły. Druga sprawa Włodarek tak trenuje we wrestler 24, ale nie po to jeździł wiele razy na treningi do Ankosu, aby sobie stójkę poprawiać. Wyraźnie mówił &quot;dzięki treningom w ankosie jestem gotowy na walkę w parterze&quot;. Ok ktoś powie puste słowa, ok zobaczymy na walce moim zdaniem jak trenował tam zapasy to nie będzie tragicznie. I tak na koniec powtórzę się, ale proponuje czytać ze zrozumienie cały post: Na pewno nie są to &quot;peffki&quot;. Raczej typy by się sprawdzić.(...) Co do tego jak gram to tak jak zawsze w przypadku KSW gram wszystko. Tym razem poszedł kupon 4 z 8. Ok można mi zarzucać że typy na siłę ok każdy ma prawo do swojego zdania, jednak ja sentymentalnie na KSW lubię sobie przewidywać całą galę. Do zobaczenia po gali niech klatka to zweryfikuje.;)
Ps. Jak ktoś chce dobre kursy to na Moksa 1.85 i na Faria 2.50 jest an bah.
Wyniki ważenia KSW 30 ‪#‎KSW30‬
80 kg: Borys Mańkowski (79.4 kg) vs. Mohsen Bahari (79.8 kg)
77 kg: Aslambek Saidow (76.8 kg) vs. Rafał Moks (76.8 kg)
52 kg: Karolina Kowalkiewicz (51.7 kg) vs. Kalindra Faria (53 kg)*
70 kg: Mateusz Gamrot (70.1 kg) vs. Rodrigo Cavalhiero (70.1 kg)
66 kg: Anzor Azhiev (66.2 kg) vs. Kleber Koike Erbst (65.7 kg)
120 kg: Michał Włodarek (110 kg) vs. Szymon Bajor (112.1 kg)
70 kg: Jakub Kowalewicz (70 kg) vs. Łukasz Rajewski (70 kg)
72 kg: Kamil Gniadek (71.3 kg) vs. Mateusz Zawadzki (71.7 kg)
* Faria ma dwie godziny na zrzucenie nadmiarowego kilograma
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
T 35

trenermma

Użytkownik
Widzę fala krytyki, ok każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, ale przyjedźmy do rzeczy. Najwięcej było wątpliwości do Anzora i Rajewskiego. Jak dla mnie Anzor nie jest wybitnym zawodnikiem ok ma nie wątpliwie osiągnięcia, które ktoś wspomniał, ale nie wróże mu jakiejś większej kariery. Mówiąc kolokwialnie nie przemawia on do mnie. Nie ma tego czegoś co pozwoli mu zajść daleko. Rajewski od walki z Saszą postawił bardzo duża wagę na parter, który fakt nie jest może perfekcyjny źle dobrałem słowa(słuszna uwaga że perfekcyjny parter ma Cormier), jednak nie powie mi nikt że jego parter jest zły. Druga sprawa Włodarek tak trenuje we wrestler 24, ale nie po to jeździł wiele razy na treningi do Ankosu, aby sobie stójkę poprawiać. Wyraźnie mówił &quot;dzięki treningom w ankosie jestem gotowy na walkę w parterze&quot;. Ok ktoś powie puste słowa, ok zobaczymy na walce moim zdaniem jak trenował tam zapasy to nie będzie tragicznie. I tak na koniec powtórzę się, ale proponuje czytać ze zrozumienie cały post: Na pewno nie są to &quot;peffki&quot;. Raczej typy by się sprawdzić.(...) Co do tego jak gram to tak jak zawsze w przypadku KSW gram wszystko. Tym razem poszedł kupon 4 z 8. Ok można mi zarzucać że typy na siłę ok każdy ma prawo do swojego zdania, jednak ja sentymentalnie na KSW lubię sobie przewidywać całą galę. Do zobaczenia po gali niech klatka to zweryfikuje.;)

Ps. Jak ktoś chce dobre kursy to na Moksa 1.85 i na Faria 2.50 jest an bah.
Cormier jako przykład perfekcyjnego parteru??? Parter to nie są tylko zapasy.
Mylisz sporty.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Gwoli jasności:
stójka - zapasy - parter
czyli:
uderzanie - przewracanie - walka na ziemi
Zapasy z parterem czyli z walka na ziemi mają tylko trochę wspolnego. Ponieważ zapasy w parterze to głównie kontrola przeciwnika będąc z góry. Bez technik kończących, bez umiejętności walki z dołu.
Ankos Zapasy jest klubem prowadzonym przez zapaśników. Głownie pana Andrzeja Kościelskiego. Mówienie, że jest to klub nastawiony na walkę w parterze jest dezinformacją.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
jedziem 25

jedziem

Użytkownik
&quot; jednak nie powie mi nikt że jego parter jest zły.&quot;
pokaż mi filmiki gdzie Raju prowadzi walkę w parterze, albo jakiś filmik chociaż z treningu bjj...
Nie sądze że chłopak który stosunkowo niedawno przeszedł ze sportów uderzanych do mma będzie miał dobry parter, jak już wspominałem trochę za mało czasu miał na to. Nauka bjj to nie tylko kilka dźwigni i przejść, na dobry parter wpływają lata treningu, którego akurat Raju nie miał......

&quot;ale nie wróże mu jakiejś większej kariery&quot;
ciekawe co mówisz, nie krytykuje Cię w żadnym wypadku, ale chętnie dowiem się komu wróżysz karierę? tak po prostu z czystej ciekawości

Owszem masz prawo do własnego zdania, ale te analizy wyglądają jakbyś od niedawna interesował się mma, obejrzał kilka wywiadów, poczytał informacje i robisz analize.
Pooglądaj walki które stoczył np Anzor, popatrz jak prowadzi walkę, jakie ma dobre i słabe strony, a nie wzoruj się tylko na tym jaki ma rekord, albo co napisze jakiś &quot;janusz&quot; który nie ma pojęcia o mma...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Owszem masz prawo do własnego zdania, ale te analizy wyglądają jakbyś od niedawna interesował się mma, obejrzał kilka wywiadów, poczytał informacje i robisz analize.
I ktoś taki tutaj dział moderuje i poprawia innych :grin:
Powtarzam to od dłuższego czasu odkąd odkrył tapology stał się forumowym znawcą
Czyli to nie była pomyłka Anzora nazywa amatorem - no coment , łeb pod piach i się nie wychylać
Ciekawe gdzie się naczytał o parterze Rajewskiego :grin: skoro twierdzi że taki on dobry
 
U 170

użytkownik-80336

Użytkownik
Borys Mańkowski vs. Mohsen Bahari
Tutaj nie ma co komentować. Po prostu różnica klas.
Aslambek Saidow vs. Rafał Moks
Widzę sporo osób gra tutaj w kierunku Kultiego. Moim zdaniem wygra Aslambek. Czemu?
Saidov zawsze jest przygotowany na 3 rundy, teorie o tym, jak wpłynął na niego areszt, czy odbije się to na kondycji... moim zdaniem znacząco nie wpłynie, Saidova zawsze cechował atletyzm, siła, dobre zapasy, przyzwoite cardio i niezła stójka. Ma przewagę również w warunkach fizycznych. Po ostatniej porażce z Borysem, z pewnością będzie chciał wygrać i doprowadzić do dalszej części &#39;sagi&#39;, a nie sądzę by dał się udusić czy złapać w dźwignię, mimo niekwestionowalnych umiejętności Moksa w tym aspekcie. W stójce przewaga spora, od góry Saidov będzie potrafił utrzymywać pozycję, typuję decyzję dla Aslambeka.
Karolina Kowalkiewicz vs. Kalindra Faria
Faria nie jest sprawdzona, bilans napompowany, Kowalkiewicz ambicje ma spore, cały czas się rozwija, jej przewaga powinna być widoczna w parterze. W stójce Faria (podobnie jak Karolina) jest dość chaotyczna, po raz kolejny decyzja dla Karoliny z uwagi na lepszy parter, gdzie powinna toczyć się większość walki.
Mateusz Gamrot vs. Rodrigo Cavalhiero
Podobnie jak w przypadku Borysa, rywal kelner, różnica klas.
Anzor Azhiev vs. Kleber Koike Erbst
Jak wyżej.
Michał Włodarek vs. Szymon Bajor
Solidny zawodnik, spore umiejętności, gdyby nie kontuzje, mógłby już sporo namieszać na polskiej scenie MMA. Przypuszczam wygraną przez KO, Bajor miał problemy już z Walusiem, przyciśnięty się gubi. Powinna być gładka wygrana i czekamy na walkę z Bedorfem ????
Jakub Kowalewicz vs. Łukasz Rajewski
Dziwią mnie typy w kierunku Rajewskiego. Kiepska walka z coraz starszym (aczkolwiek cały czas solidnym) Chlewickim. Rajewski jest zbyt mocno jednopłaszczyznowy i to będzie przyczyną jego porażki. W parterze Kowalewicz powinien mieć bardzo dużą przewagę a i w stójce nie skazywałbym go na pożarcie. U Jakuba widać stały progres, solidne przygotowanie i z pewnością jest to jeden z tych młodych zawodników, których warto na naszej scenie obserwować. Dużo osób typowało na KSW28 Gniadka, skończyło się jak się skończyło. Tutaj również widzę pewną wygraną Kowalewicza po decyzji.
Kamil Gniadek vs. Mateusz Zawadzki
Tutaj skłaniałbym się w kierunku Gniadka. Po pierwsze chęć pokazania się po ostatniej porażce, po drugie przeciwnik, który ma nabity rekord i niczego ciekawego nie prezentuje. Kamil powinien mieć przewagę w każdej płaszczyźnie i wygrać to pewnie czy to w stójce czy w parterze. Jeśli miałbym typować, to Gniadek przez poddanie.
 
macio106 134,6K

macio106

Znawca - MMA
pokaż mi filmiki gdzie Raju prowadzi walkę w parterze, albo jakiś filmik chociaż z treningu bjj...

ciekawe co mówisz, nie krytykuje Cię w żadnym wypadku, ale chętnie dowiem się komu wróżysz karierę? tak po prostu z czystej ciekawości

jakbyś od niedawna interesował się mma, obejrzał kilka wywiadów, poczytał informacje i robisz analize.

1- Nie ma takiej walki bo czy to na PLMMA czy XFS toczył stójkę, ba nawet na XFS wykonywał do rywala wyraźny gest aby ten wstał. Ale na migawkach z obozu np. Wałcz. Tudzież programu który prowadzi jakże &quot;znany&quot; Pakol. Da się wyraźnie wnioskować, że parter jest ćwiczony. Powiesz że sugeruje się słowami, nie da się zaprzeczyć, ale tutaj materiał z przed 2 lat:

https://www.youtube.com/watch?v=uD6qXeiVxBs

Około 1:20, 2:15. Szału nie ma, ale po zawodniku z K-1 w tamtym czasie który próbuje obalenia normalnego i z podcięciem. I od razu ma wyćwiczony chwyt za głowę. Po tym czasie(2 lata) treningu w Anksoie twierdzę że ten parter jest zrobiony, fakt że nie jest on mistrzowski(źle dobrane słowa), ale zły równeiż nie będzie moim zdaniem. Chociaż by jak ładnie uniknął skrętówki w walce z Saszą pod koniec I rundy.
2- I tak na koniec powtórzę się, ale proponuje czytać ze zrozumienie cały post: Nie ma co się rozpisywać, Gamrot nadzieja polskiego mma.

3- I tutaj błąd, w mma siedzę około 7-8 lat.

Powtarzam to od dłuższego czasu odkąd odkrył tapology stał się forumowym znawcą
Pierwszy post z tapolgoy:

http://forum.bukmacherskie.com/f201/ufc-fight-night-silva-vs-arlovski-2-a-112225.html#post4763928

Pierwsze analizy na forum:

http://forum.bukmacherskie.com/f201/fen-4-summer-edition-111097.html#post4708877

 
jedziem 25

jedziem

Użytkownik
I ktoś taki tutaj dział moderuje i poprawia innych :grin:

Powtarzam to od dłuższego czasu odkąd odkrył tapology stał się forumowym znawcą

Czyli to nie była pomyłka Anzora nazywa amatorem - no coment , łeb pod piach i się nie wychylać

Ciekawe gdzie się naczytał o parterze Rajewskiego :grin: skoro twierdzi że taki on dobry


konstruktywna krytyka, czarno na białym...
nie obrażając nikogo, ale coraz więcej januszy jest znawcami mma... a właściwie ksw ;f
 
jedziem 25

jedziem

Użytkownik
1. W takim razie może inaczej, czego brakuje Anzorowi że daleko nie zajdzie?
2. Sądzisz że 2 lata to okres po którym można powiedzieć że ma dobry parter? Szczególnie że zawodnicy stójkowi mają z tym zazwyczaj większy problem niż np.typowy zapasior? Popatrz na np. Mirko Cro Copa, tyle lat w mma, a parter dalej pozostawia wiele do życzenia....
Parter może i ma ćwiczony ale chyba faktycznie źle dobierasz słowa bo dobrym parterem bym tego nie nazwał
3. 7-8lat doświadczenia, rozumiem że oglądałeś walki Daniela Cormiera?
&quot;(słuszna uwaga że perfekcyjny parter ma Cormier)&quot;
i mylisz parter z zapasami? coś chyba nie halo?
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Nie wiem po co wy jeszcze z nim w dyskusje wpadacie . Niech chłopak żyje w swoim świecie i tyle . Napierdolił baboli i tyle kropka .
 
macio106 134,6K

macio106

Znawca - MMA
1- Rozumu, głowa szwankuje. Nie mówię tutaj głównie o walkach z Kornikiem, ale o samym zachowaniu po walce chociaż by jak byli potraktowani reporterzy. Pudzian podchodzi go pociesza a ten na niego naskakuje... Do tego do niedawna w głowie na pewno była gdzieś informacja o deportacji teraz się to uspokoiło i może spokojnie trenować. Fakt że dał dobrą walkę na KSW 28, i teraz zapewne też wygra, ale to jest chłopak który pokona kilku przeciwników będzie myślał że jest niezniszczalny a wtedy przyjdzie bolesna rzeczywistość.
2- Sądzę że przez 2 lata można wytrenować parter, aby był wystarczający na obecny poziom kariery.
3- Pierwsze styki miałem z Polskim mma. Beast of the East, Pro Fight te sprawy.;)

Po za tym jak można powiedzieć że Azor zamiata polskie mma w tej kategorii jak mierzył się tylko z Kornikiem. Gdzie są: Klaczek, Wolański, Wrzosek, Łebkowski albo Shamaev ?
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
I na koniec taki kupon dla zabawy for fun :grin: inne pograne o wiele grubiej , szansa wejścia jakieś 90%
Kupon pokazany i skasowany :grin:
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
K 326

kurekq

Użytkownik
*****burza rozkwita, a ja skupię się na sporcie i analizach. Value według mnie na tej gali:
- Gniadek 1.60
Ostatnio stawiałem na niego podczas walki z Kowalewiczem, zabrakło trzech rzeczy - ciut lepszej kondycji, zapasów i rozsądku taktycznego, bo w drugiej rundzie dał się w sposób idiotyczny sprowadzić i mocno obić w parterze, co z całą pewnością odbiło się na jego pewności siebie i siłach do walki w rundzie trzeciej, którą sromotnie przegrał.
Gniadek to utalentowany stójkowicz (Kowalewicza bił w tej płaszczyźnie dość wyraźnie), jego parter również zacnie wygląda (trener w Berserkerach tylko poprawia tę płaszczyznę). Wadą są zapasy, które jednak systematycznie poprawia, ale przypominam, że jego przeciwnik nie jest zapaśnikiem i w tej płaszczyźnie nie będzie zagrożeniem.
Generalnie Gniadek moim zdaniem powinien przeważać trochę w stójce, ale w parterze to już będzie bardzo duża przewaga i na przestrzeni 3 rund to wyjdzie. 1.60 solidnym value.
- Rajewski 2.10
Różnica stójkowa między Kowalewiczem a Rajewskim będzie moim zdaniem bardzo, bardzo wyraźna. Nie wierzę, że Kuba nawiąże tam wyrównaną walkę. Raju jest zbyt doświadczony w walce na górze, aby dać zrobić sobie coś judoce.
Znakiem zapytania będą zapasy, a wynik pojedynku zależeć będzie od tego czy Kowalewiczowi uda się sprowadzać Rajewskiego czy nie. Bardzo trudno to ocenić, ale już całkiem niezłe obrony w ostatnim pojedynku Raja, który odbył się kilkanaście miesięcy temu + intensywne treningi nad tą płaszczyzną w najlepszym klubie MMA pod zapasy w Polsce pozwala sądzić, że Rajewski ma bardzo solidne podstawy do tego, aby wybronić próby sprowadzeń Judoki Kowalewicza.
Ponadto lepszy zasięg powinien pomóc w trzymaniu walki na dystans.
- Faria 3,00
Kowalewicz nie powinna być taką faworytką w tym pojedynku. Z pewnością jest value.
Faria jest o wiele większa i silniejsza i to będzie największa trudność Karoliny, która mimo wszystko jest lepsza w parterze niż na górze, a parteru z góry z Farią znaleźć będzie cholernie trudno. Jeśli Farii uda się fizycznie zdominować Polkę, a wiele na to wskazuje (dodatkowy argument to niezrobiona waga), to może to być walka 50-50, a kurs 3.00 bardzo zachęca do stawienia na Farię tym bardziej, że Kowalkiewicz miała już mocno przeciętne występy w karierze, jak znowu jej się taki przytrafi to może zanotować pierwszą porażkę.
 
nikko1905 26

nikko1905

Użytkownik
Jest gdzies jakas rozpiska na ktora godzine sa planowane walki? Plus-minus oczywiscie. Chodzi mi głownie o pojedynek Moksa .
Jestem niestety po za domem i w telefonie wiec za jakis link byłbym wdzieczny :)
 
guti94 8,8K

guti94

Użytkownik
Śmieszne jak komentatorzy tłumaczą to jak prezentuje się Mańkowski na kilka minut po zakończeniu walki. Chłopak słania się po ringu po walce z gościem załatwionym na kilka dni przed pojedynkiem...
 
T 13

thomas2304

Użytkownik
Ogólnie słabe walki. Dobrą robotę zrobił jedynie Gamer , walka kobiet na +, reszta trochę cieniutko. Najbardziej zawiódł Mańkowski, który dostał przeciwnika który miał parę dni na przygotowanie a sam był wycieńczony pojedynkiem. Moks też kompletnie nie potrafił nic zrobić a myślałem , że po ostatnich 4 pojedynkach będzie dzisiaj go stać na wygraną z Saidovem
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Ale to było fatalne... O ile o oprawie wizualnej KSW nie można złego słowa powiedzieć, to sportowo wygląda to bardzo źle. Młodzi zawodnicy, w niskich kategoriach wagowych, a bardzo sztywni na nogach, zero sprężystości, 2-3 runda kondycyjnie dętka... Anzor mega prospekt, wyłapuje gongi od byle Japończyka, Borys 3 runda i ledwo przytomny. Na plus kobiety, ładną i wyrównaną walkę dały, chociaż Karolina w 3 rundzie też miała problemy z kondycją, na plus pewny siebie Saidov, ale akurat Moks był na tyle koleżeński że poza paroma skrętówkami, robił za manekina w tym starciu. Nawet ciężcy kondycyjnie nie byli tak fatalni jak &quot;gwiazdy KSW&quot;. Za dużo siłowni, za mało kardio.
Bukmachersko taka sobie gala, kursy wysokie nie były, a starcia wyrównane. I to jest też smutne w KSW, że nasze podobno mocne gwiazdy nie potrafią nawet zdominować słabych obcokrajowców. O UFC można mówić chyba jedynie w wypadku Karoliny, Borys z taką kondycją, przeciwko solidnie przygotowanemu rywalowi, szybszemu, lepiej pracującemu na nogach ma znikome szanse. Sad but true. Obawiam się że nawet Mir z Bigfootem będą lepiej się poruszać w oktagonie. Gratki dla wszystkim którzy zarobili na KSW, sportowo myślę że wszyscy tutaj przegrali.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom