>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Która drużyna sięgnie po tytuł mistrza sezonu 08/09 ?

Status
Zamknięty.
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Która z drużyn zdoła utrzymać dobra formę przez cały sezon i zdobyć mistrzostwo Niemiec? Jak wiemy w tej lidze jest dość wyrównany poziom i wszystko się może zdążyć, jak pokazał sezon 06/07 gdzie po tytul siegneli pilkarze Stuttgartu.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
W niemieckiej bundeslidze rzadzil i pewnie bedzie rzadzil Bayern Monachium. Bayern na ostatnie 10 lat az 7 razy zdobywal mistrzostwo, co tylko potwierdza dominacje tej druzyny u naszych zachodnich sasiadów. Bayern to druzyna naszpikowana gwiazdami swiatowego formatu. Wydaje sie ze majac w skladzie Toniego , Podolskiego , Klose , Lahma , Szwajnsztajgera (trudne nazwisko) Riberyego , Jansena , czy Lucio w Europie nie powinni miec mocnych lecz wlasnie w LM czy PU nie graja na miare oczekiwan. Monachijczycy w okienku wzmocnili sie : Tim Borowski (Werder Bremen za darmo); Jörg Butt (Benfica); Thomas Kraft (FC Bayern II), lecz stracili swoja Ikone , legende bo bez watpienia taka osoba byl Oli Kahn (bramkarz ???? ) ktory zakonczyl kariere w wieku 39 lat !. W bramce Kahna zastapi rowniez dobry golkiper 24 letni Michael Rensig. Staraja sie równiez o pozyskanie Gomeza z VFB Sttugart. Nowym trenerem Monachijczyków od 1 lipca 2008 jest była gwiazda niemieckiej piłki nożnej oraz były trener piłkarskiej Reprezentacji Niemiec - Jurgen Klinsmann.
Głownymi rywalami Bayernu do zdobycia mistrzowskiej patery w niemczech wg mnie sa Werder Brema , HSV Hamburg i Schalke Genselkirchen,
Werder Brema w poprzednim sezonie wywalczyl tytul wicemistrzowski. W tym sezonie poki co zamiast sie wzmacniac , Werder sprzedaje sowich zawodnikow: Ivan Klasnic (szuka klubu); Tim Borowski (Bayern München); Patrick Owomoyela(Borussia Dortmund); a poki co przybyli bardziej znani Sebastian Prödl (Sturm Graz); Niklas Andersen (RW Essen); Said Huseinovic (Sloboda Tuzla). Werder jednak posiada w swoich szeregach znakomitych zawodnikow ktorzy w pojedynke potrafia roztyrzygnac mecz a sa to : Diego , Frings , Sanogo , Alemida czy Harnik.
HSV Hamburg - czwarta druzyna ostatniego sezonu. Poki co do klubu nie przybyli jacys znaczacy zawodnicy ale tez i zaden podstawowy zawodnik nie odeszedl. W klubie z Hamburga wystepuje wiele znanych twarzy lecz jakos nie potrafia przebic sie do pierwszej dwojki od ponad 20 lat ! W tym sezonie zapowiadaja walke conajmniej o podium i maja na czym swoje slowa opierac bo w klubie wystepuja takie gwiazdy jak : Rafael van der Vaart , Piotr Trochowski , Nigel de Jong , Collin Benjamin , David Jarolim , Mohamed Zidan , Ivica Olić , Vincent Kompany,Joris Mathijsen , Juan Pablo Sorín , Frank Rost. Trenerem jest Martin Jol Tak wiec z takimi zawodnikami powinni powalczyc conajmniej o podium.

Schalke Genselkirchen
zajeło w sezonie 07/08 miejsce na najnizszym stopniu podium, tracac do wicemistrza Werderu 2 pkt. W okienku tranferowym wzmocnili sie dwoma pilkarzami z Eradivisie czyli Jefersonem Farfanem z PSV Eindhoven i Orlando Engelarem z Twente Enschede. Poki co nie odeszli bardzo wazni zawodnicy. W szeregach Schalke gra znakomity golkiper Manuel Neuer ktory po znakomitych wystepach w LM dostal oferty transferowe lecz klub orzekl ze nie jest na sprzedaz. Klub z Genselkirchen uzupelniaja ( bardziej znani ) Bordon , Rafinha , Krstajić ,Kobiaszwili , Rakitić, Gerald Asamoah i turek Halil Altintop.
Ja osobiscie kibicuje druzynie Kuby Błaszczykowskiego Borussi i Armini Bilefeld Artura Wichniarka.
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
Wiadomo,że Bayern jest faworytem w walce o tytuł.Ale takim moim cichym faworytem jest Schalke.Przyszedł do nich trener,który w przeciętnego Twente zrobił drużynę,która awansowała do LM kosztem Ajaxu.Pociągnał ze sobą Enelaara -podstawowego gracza reprzentacji pomarańczowych i Farfana-jedną z największych gwiazda PSV.2 gwiazdy Eredivisie mocno wzmocnili zespół,a dodatkowo nigd znaczący nie odejdzie z drużyny.
Werder się nie wzmacnia,a wręcz osłabia choć i tak powalczy o LM.Wolfsburg mimo przybycia Barzaglieog i Zacardo chyba nie namiesza mocno.Zobaczymy też co pokazę HSV o ile ktoś tam ciekawy przyjdzie.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
HSV wątpie, na miejsce Stevensa przyszedł Martin Jol z Tottenhamu z wogole inna koncepcja gry, czas pokaze na ile skuteczna.
Bez wiekszych tranferów, Olica im sie udało zatrzymac, niewiadomo co z Atouba, Van der Vaartem i Sorinem.
 
L 237

lookash

Użytkownik
Pierwsze miejsce patrząc na potencjał,umiejętności i możliwości poszczególnych piłkarzy oraz fundusze powinni zagwarantowane mieć Bawarczycy.To bez dwóch zdań ekipa na podbój Europy.Tylko jak pokazały historię ostatnich lat (głównie na europejskich boiskach) pieniądze to nie wszystko.Bayern od lat gra gwiazdami zakupowanymi za ciężką kasę przede wszystkim od klubów Bundesligi.Ze swojej młodzieży ,juniorów nie czerpią żadnych korzyści jak dotychczas.Patrząc na skład na zaczynający się sezon ,nie posiadają w swoich szeregach żadnego wychowanka.Do póki są fundusze klub owszem będzie grał ale gdy przyjdzie lekki kryzys to w błyskawicznym tępię można spaść na dno.Gwiazdy gwiazdami ale klub przyszłościowy musi wprowadzać do zespołu młodocianych zawodników ,bo gdzie oni się mają uczyć jak nie od najlepszych.
A tak poza tym to o czołowe miejsca powinny powalczyć jak zawsze Werder ,Schalke i do tego myślę że może BVB sobie przypomni stare, dobre czasy.Sezon zapowiada się ciekawie aczkolwiek nie sądzę aby była jakaś mordercza walka do ostatnich kolejek o tytuł bo tak jak powiedziałem , na sezon obecny mistrz raczej jeden może być ;)
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
.Do póki są fundusze klub owszem będzie grał ale gdy przyjdzie lekki kryzys to w błyskawicznym tępię można spaść na dno.Gwiazdy gwiazdami ale klub przyszłościowy musi wprowadzać do zespołu młodocianych zawodników ,bo gdzie oni się mają uczyć jak nie od najlepszych.
Bayern rok temu przeznaczył duże fundusze na transfery-bodaj 70 mln euro,aby drużyna nie odstawała od innych europejskich teamów stąd transfery Riberyego,Toniego czy Klosego.Teraz na transfery nie wydał ani eura i tak pewnie się skończy(Butt i Borowski przyszli za darmo).,choć jakby był ciekawy piłkarz to pieniądze na transfery by się znalazły(interesowali się Gomezem i Hlebem,ale pierwszego Sttutgard nie puszcza,a drugi wolał Barceloną).
Bayern jest finansowo świetnie zorganizowanym klubem,raczej nie wydaje takich pieniędzy na transfery jak w Europie kluby(jedyny wyjątek to ten rok temu).
A młodzież w Bayernie jest,przecież posiadają oni uważanego za przyszłą gwiazdą światowego futbolu Krossa,który w przeciągu kilku lat ma byc rozrgrywającym Bayernu,a teraz uczy się od choćby van Bommela,który gra na tej pozycji.Jest młody bramkarz Rensing,który zastępuje Kahna,jest wielu młodych piłkarzy którzy rozwijają się w Bayernie(Lell,mimo wszystko wciaż młody Poldi czy też brazylijczyk Bremo)
 
L 237

lookash

Użytkownik
.Do póki są fundusze klub owszem będzie grał ale gdy przyjdzie lekki kryzys to w błyskawicznym tępię można spaść na dno.Gwiazdy gwiazdami ale klub przyszłościowy musi wprowadzać do zespołu młodocianych zawodników ,bo gdzie oni się mają uczyć jak nie od najlepszych.Bayern rok temu przeznaczył duże fundusze na transfery-bodaj 70 mln euro,aby drużyna nie odstawała od innych europejskich teamów stąd transfery Riberyego,Toniego czy Klosego.Teraz na transfery nie wydał ani eura i tak pewnie się skończy(Butt i Borowski przyszli za darmo).,choć jakby był ciekawy piłkarz to pieniądze na transfery by się znalazły(interesowali się Gomezem i Hlebem,ale pierwszego Sttutgard nie puszcza,a drugi wolał Barceloną).
Bayern jest finansowo świetnie zorganizowanym klubem,raczej nie wydaje takich pieniędzy na transfery jak w Europie kluby(jedyny wyjątek to ten rok temu).
A młodzież w Bayernie jest,przecież posiadają oni uważanego za przyszłą gwiazdą światowego futbolu Krossa,który w przeciągu kilku lat ma byc rozrgrywającym Bayernu,a teraz uczy się od choćby van Bommela,który gra na tej pozycji.Jest młody bramkarz Rensing,który zastępuje Kahna,jest wielu młodych piłkarzy którzy rozwijają się w Bayernie(Lell,mimo wszystko wciaż młody Poldi czy też brazylijczyk Bremo)
No tak ale ja mówię o wychowankach...a pozatym powiedz mi który z tych graczy oprócz Podolskiego( który też był cały sezon rezerwowym gdy w pełni sił był Toni i Klose) grał w pierwszej jedenastce choćby 2,3 mecze pod rząd..dostawali takie ochłapy gdy gwiazdy były kontuzjowane albo grali mecz pucharowy z 3-ligowcem...oglądam od ładnych paru lat bundesligę co weekend skróty z każdego meczu i wiem co nie co o sytuacjach klubowych...
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Kroos jest młody i poczeka, daja mu szanse grac w pucharach czy meczach towarzyskich, a w poprzednim sezonie wszedł w 8 meczach ligowych (zawsze z ławki).
Moim zdaniem nie bedzie tak duzej dominacji Bayernu jak rok temu, poniewaz bawarczycy beda grali w LM i ciezej bedzie im zbierac siły na lige.
Wolfsburg raczej odpada by wygrac, chociaz maja szeroka kadre,zrobili kilka transferów niewiadomo czy udanych, czy włoscy piłkarze zaaklimatyzuja sie dobrze w bundeslidze. Marcelinho ma juz swoje lata.
Stuttgart skupi sie wyłącznie na lidze, stracili szanse na gre w pucharach w ostatnich kolejkach gdzie poporstu dali dupy. Musza poprawic gre na wyjazdach, niewiem czy to bedzie łatwe, zmiana kapitana niewiadomo jak wpłynie na druzyne, czy poprzedni Meira zostaje czy nie. Przyszedł Lehman i doswiadczony czech Simak, najwieksza strata natomiast jest podstawowy obronca Beck.
Jak co roku kibicuje Schalke. Przyszedł nowy trener z rewelacji holenderskiej ligi jakim było Twente, sprowadził ze soba Engelaara a takze młodego i bardzo szybkiego Farfana z PSV. Nikt znaczący nie odszedł. Piłkarze z Gelsenkirchen graja prawie w niezmienionym składzie. Jednyne co moze martwic to powazna kontuzja bramkarza Neuera, lecz mam nadzieje ze doświadczony Schober go dobrze zastapi na ten czas.
Dlatego w ankiecie zagłosowałem na Schalke, dobrze graja do tego znajacy na rzeczy sie trener a nie jakis Slomka , ktory nadaje sie tylko do szkolenia młodzieży jak miało to miejsce wczesniej.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Ja również zagłosowałem na Schalke, ponieważ to jedyny klub (oprócz Borussi), który darzę sympatią. Wątpię, żeby Bayern wygrał kolejny sezon. Tak jak wspomniał Ted- będą grali w LM, więc chyba na tym się bardziej skupią. Schalke zgrana paka od kilku lat, są ludzie głodni sukcesu i mam nadzieję, że będzie tak w tym sezonie.
Kto może oprócz nich powalczyć? Werder no i &quot;chyba&quot; Bayern. To, że Bawarczycy są do pokonania - pokazał chociażby Zenit.
 
pietras-pl 269

pietras-pl

Użytkownik
Jako kibic Bayernu oczywiście uważam, że mistrzem ponownie zostanie Bayern. Owszem, macie rację, że grając w LM ciężej będzie dobrze grać w lidze, ale zauważcie jak bardzo dobrą i szeroką kadre ma Bayern. Każda pozycja jest silnie obsadzona. Popatrzmy choćby na bocznych obrońców- Lahm, Sagnol, Jansen i Lell- każdy z nich może grać na równym, wysokim poziomie, także w pomocy konkurencja jest ogromna, ale oczywiście i pole manewru większe- Ribery, Schweinsteiger, Van Bommel, Ze Roberto, Borowski, Altintop, Sosa.....mając taką kadre zdecydowanie łatwiej pogodzić grę na trzech frontach. W ataku Klinsmann będzie miał do dyspozycji Toniego, Podolskiego i Klose a te nazwiska mówią same za siebie. Reasumując, jestem przekonany, że mimo trudnego sezonu po 34. kolejce Bundesligi to Bayern będzie odbierał paterę za mistrzostwo Niemiec :wink:
 
hellraiser 636

hellraiser

Forum VIP
W tym sezonie liczę na HSV dinozaury Bundesligi muszą wreszcie pokazać że nie siedzą w tej Bundeslidze od początku tylko od tak o. Skład mają jak zawsze bardzo fajny i egzotyczny zarazem Sam, Guerrero, Zidan, Ben-Hatira, Castelen to te bardziej egzotyczne nazwiska pomijając filary ekipy czyli Olić, VDV czy Rost sądzę że może Martin Jol którego nie trawie będzie w stanie sklepać z tego coś wreszcie co będzie postrachem Werderu, Bayernu i Schalke jeszcze bardziej niż przedtem.
 
180michal 17

180michal

Użytkownik
Ten sezon będzie ciekawy. Bayern bez Kahna, z nowym trenerem, jestem bardzo ciekawy jak to wszystko będzie wyglądać w grze Bawarczyków. Oczywiście są oni faworytami, ale jak co roku będą toczyć bój o mistrza z Werderem, Schalke i może jeszcze ktoś się dołączy do walki. Osobiście liczę na HSV oraz Bayer, jakoś tak mam sentyment do tych klubów, ale również one same pragną coś osiągnąć i wyjść z cienia wielkich klubów Bundesligi.
Zagłosowałem na Schalke ponieważ mają poteżnego sponsora oraz bardzo dobrą kadrę i mam nadzieje że będą walczyć w tym sezonie o mistrza z Bayernem czy Werderem. Czas najwyższy na wygrywanie ????
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Czarny koń rozgrywek - Borussia Dortmund ???? Liczę, że wreszcie obecny skład Borussi będzie w stanie powalczyć o czołowe miejsca, a nie tylko środek tabeli... W Borussi dżemie olbrzymi potencjał i cieszyłbym się gdyby wreszcie potrafili to udowodnić. Bayern jak to Bayern jeden kryzys i po ptakach ????
 
duda 380

duda

Użytkownik
Pierwszy kandydat do mistrzostwa to oczywiście Bayern Monachium. Mają bardzo mocny skład, dobrego trenera, poczynili dobre wzmocnienia.
O mistrzostwo na pewno powalczą - Werder Brema, Schalke 04. być może ktoś jeszcze włączy się w walkę ale ostatecznie walka o 1 miejsce rozstrzygnie się między tymi zespołami.
Borussia D. także może coś zawojować w poprzednim sezonie mieli walczyć o najwyższe miejsca a zajęli dopiero 13 miejsce. Myślę że w tym będzie znacznie lepiej i mogą się nastawiać na miejsca 4-8.
Nie można pominąć także takich drużyn jak HSV, VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart, czy Bayer Leverkusen. Może też w górnej części tabeli zadomowi się któryś z beniaminków...? ;)
 
markus 0

markus

Użytkownik
poprawiles mi humor-dzieki= Bayern poczynil wielkie wzmocninienia na sezon 08/09 hahh rzeczywiscie wydali duzo kasy na transfery...
 
duda 380

duda

Użytkownik
No ok, na transfery nie wydali żadnej kasy, tylko dwóch nowych graczy :jezora:
Ale teraz będą mieli dobrą, zgraną drużynę i świetnego trenera (to był ich najlepszy transfer).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom