>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • W sobotę koejna gala Clout MMA, z tej okazji zapraszamy na
    CLOUT MMA 5: AJ Challenge [8.06.2024] w puli nagród 250zł od Fortuny + punkty reputacji!
    Nie masz konta w Fortunie? Założysz je w kilka minut TUTAJ!
    Typy w konkursie oddajemy do 8 czerwca do godz. 18:59.

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Którego smartfona wybrać?

gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Dobra Panowie. Ogarnąłem tak jak sobie postanowiłem - Samsung Galaxy S. Tylko mam z Nim (a raczej sam ze sobą :cool ???? sporo problemów.
Ogólnie jest taki motyw, że podpiąłem go do domowego WiFi aż tu sprawdzam stan konta na drugi dzień i gdzieś po drodze zjadło mi dwie dychy... - Nie ogarniam internetu. Mam telefon na kartę w Orange i chciałbym jakieś porady odnośnie jak korzystac z internetu podczas gdy nie mamy możliwości złapac internetu przez WiFi. Jakieś pakiety, jak tak to jakie i czy ileś tam kilobitów to dużo żeby pośmigac po necie w autobusie czy nie. - Nie mam punktu odniesienia.
To raz. Po drugie - w takich maszynach (dziwta się - przez dobrych 6-7 lat użytkowałem SE K750i i teraz nie wiem co się dzieje w elektronice) jest dla mnie za dużo opcji. Latam po tym internecie ale nie ma dużo opcji, brakuje jakichś wtyczek, pluginów i tak dalej. Nie ma tu chyba przeglądarki internetowej tylko śmiganie po internecie odbywa się jakoś tak... No chyba nie przez przeglądarkę. Facebook odpala mi się zupełnie inaczej niż ten na kompie a chyba ten telefon ma możliwośc odpalac takie stronki normalnie ze wszystkimi funkcjami.
I jeszcze ostatni problem. Ma ten telefon GPSa. Do GPSa potrzebny jest dostęp do internetu albo gdy korzystam z GPSa to zjada mi szmal z konta? Fajna sprawa z takiego GPSa ale nie wiem jak to się ma do zjadania złotówek z konta - też chciałbym taką świadomośc posiadac :cool:
Możecie się ze mnie uśmiechac ale każda Wasza konstruktywna odpowiedź pomoże rozwiązac mój śmieszny problem - obsługę dzisiejszego smartfona :cool:
 
lukasz.wgw 288

lukasz.wgw

Użytkownik
Co do pakietu- ja u siebie mam 250mb i mi to spokojnie starcza, rzadko kiedy nawet 150 przekraczam a na co dzień dość sporo korzystam- niekiedy na uczelni potrafię pół dnia przesiedzieć przeglądając neta, do tego jakiś twitter, instagram, livescore&#39;y i inne pierdoły. Tak więc myślę, że i Tobie by spokojnie tyle styknęło. Fakt, że ja po powrocie do mieszkania przełączam na wifi a nie ciągnę z pakietu no ale to nie problem przece.
Co przeglądarki wejdź w SKLEP PLAY i ściągnij Opere mini ew. mobile, do tego Adobe flash i wsio gra. Stronki mogą niekiedy inaczej wyglądać bo wiadomo są porobione ich wersje mobilne i trochę się mogą różnić od tych normalnych wersji.
GPS nie zżera kasy z konta. Przynajmniej ja nie zauważyłem u siebie żeby naliczało jakieś dodatkowe opłaty a korzystam z Automapy. Czy z pakietu pobiera jakieś mb to nie wiem, może jakieś drobne ale mając pakiet to nie jest problem. Zresztą wystarczy wyłączyć dostęp do internetu i nie ma prawa się połączyć.
Jak coś to pytaj bo pamiętam moje początki jak przesiadłem się na telefon z androidem i mało co ogarniałem... ;-)
 
P 2,4K

promark

Użytkownik
W Orange na kartę jest pakiet 200 mb za 7 zł na miesiąc. Spokojnie wystarczy do sprawdzenia wyników, wiadomości itp W aplikacjach powinnes mieć Sklep Play albo Android Market, tam sobie wchodzisz zaznaczasz Darmowe i sciagasz sobie przeglądarkę, gry i inne aplikacje ( są tam też płatne więc sprawdzaj najpierw co sciagasz), jeżeli w domu masz Wifi to w ustawieniach zaznaczasz Wylacz przesyłanie danych lub coś podobnego ( to wyłącza internet z Orange, potem możesz znowu wlaczyc jak będziesz po za domem) i odpalasz Wifi i powinmo się połączyć. Jak masz jakieś pytania jeszcze to wał śmiało.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
W Orange na kartę jest pakiet 200 mb za 7 zł na miesiąc. Spokojnie wystarczy do sprawdzenia wyników, wiadomości itp W aplikacjach powinnes mieć Sklep Play albo Android Market, tam sobie wchodzisz zaznaczasz Darmowe i sciagasz sobie przeglądarkę, gry i inne aplikacje ( są tam też płatne więc sprawdzaj najpierw co sciagasz), jeżeli w domu masz Wifi to w ustawieniach zaznaczasz Wylacz przesyłanie danych lub coś podobnego ( to wyłącza internet z Orange, potem możesz znowu wlaczyc jak będziesz po za domem) i odpalasz Wifi i powinmo się połączyć. Jak masz jakieś pytania jeszcze to wał śmiało.
To najpierw się do netu przyczepie :cool: TUTAJ mam tylko takie te pakiety internetu. Ale 500 mb na miesiąc spokojnie powinno wystarczyc. Za GPSa dzięki za odpowiedź.
To ogarniam ten pakiet cały - motyw ze zmianą dostawcy internetu WiFi/Pakiet i szukam jakichś potrzebnych aplikacji na ten telefon.
A i jeszcze jeden bardzo ważny motyw. Wersja oprogramowania układowego u mnie brzmi 2.33 - śmiem twierdzic że to wersja Androida. Pytanie: Czy da się go zmienic na nowszego i czy to coś daje? Czy jest sens? (Jeżeli jest taka możliwośc :cool ????
#chaos.
Orange Free na kartę to idealna taryfa dla użytkowników smartfonów oraz mobilnego internetu w komputerach.
W Orange Free na kartę masz
tanie minuty i SMS-y
bonus za każde doładowanie od 5 zł aż do 6 GB
przy aktywacji startera Orange Free na kartę otrzymasz dodatkowo 1GB
szybki internet bez zobowiązań - do 42 Mb/s w technologii HSPA+ DC
Czyli będzie trza jeszcze taryfę zmienic. Ale za doładowanie 50 PLN mam w gratisie 2.27 GB danych. - Jak mi się ten gratis skończy to odpalam sobie pakiet za szmal z konta. A dzwonienie i smsowanie swoją drogą. - Ile by nie kosztowało to 50 PLN na miecha jak w mordę strzelił.
 
P 2,4K

promark

Użytkownik
Tak 2.33 to wersja Androida, obecnie jest 4.2. Zmienić można poprzez tak zwany Jelly Bean (odsyłam do wujka google) (czyt. sporo kombinowania) ale czy warto ciężko mi odpowiedzieć, sam musisz dokonać wyboru.
 
zakladowa 825

zakladowa

Użytkownik
co do zzerania kasy - polecam zainstalowac APN blocker - z netem polaczysz sie dopiero wtedy - gdy w programiku dasz ON
 
M 603

mariuszck

Użytkownik
Tak 2.33 to wersja Androida, obecnie jest 4.2. Zmienić można poprzez tak zwany Jelly Bean (odsyłam do wujka google) (czyt. sporo kombinowania) ale czy warto ciężko mi odpowiedzieć, sam musisz dokonać wyboru.
Google co innego mówi o Jelly Bean ????
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Dobra Panowie - na dzisiaj taki problem. Od 2 dni nie korzystam z internetu na tym moim Samsungu. Nie korzystam ale znowu zjadło mi 10 PLN szmalcu z konta.
Chyba znam tego powód - przychodzą mi co chwilę powiadomienia, że na swoją skrzynkę dostałem mejla. - Jak to to wyłączyc?
Nie korzystam wcale a szuako - taka sprawa.
 
catalona 704

catalona

Użytkownik
najprościej będzie zadzwonić na numer informacyjny sieci...miałem to samo i po telefonie ta usługa została wyłączona, ale nie obowiązywał zwrot kosztów
 
adrianzz 146

adrianzz

Użytkownik
Wyłącz aktualizacje i wyłączaj korzystanie z internetu jak z niego nie korzystasz. Jest taka opcja że wyłączasz internet gsm. Jak chcesz skorzystać to włączasz. Jedno kliknięcie a ile oszczędności ????
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Tylko gdzie to wyłaczyc? - Jak wcześniej. Nie ogarniam w ogóle o co tu biega, więc trzeba mnie za rączke poprowadzic ????
 
gmark 765

gmark

Użytkownik
Tylko gdzie to wyłaczyc? - Jak wcześniej. Nie ogarniam w ogóle o co tu biega, więc trzeba mnie za rączke poprowadzic ????
Zadzwoń do działu informacyjnego swojej sieci, oni tobie to wyłączą ewentualny syf w 10 sekund - miałem podobny problem (Orange). Myślę, że masz włączone jakieś niepotrzebne usługi.
 
adrianzz 146

adrianzz

Użytkownik
Zadzwoń do działu informacyjnego swojej sieci, oni tobie to wyłączą w 10 sekund - miałem podobny problem (Orange).
I będzie za każdym razem dzwonił jak będzie chciał włączyć?
U mnie w aplikacjach jest takie coś jak transmisja danych. Otwierasz to klikasz wyłącz dane gsm. Jaką masz wersje androida? Tą co pisałeś wcześniej czy robiłeś aktualizacje? Bo nie wiem czy na starszej to jest tak na widoku:/
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Menu -&gt; Ustawienia -&gt; Użycie danych -&gt; Dane mobilne -&gt; Wyłącz
Akurat takiego motywu nie mam. Zapewne to będzie Menu ▶ Ustawienia ▶ Komunikacja ▶ i potem coś dalej...
To jednak pozostaje mi zadzwonic na tą infolinie Orange i strugac głupiego :grin:
I będzie za każdym razem dzwonił jak będzie chciał włączyć?
U mnie w aplikacjach jest takie coś jak transmisja danych. Otwierasz to klikasz wyłącz dane gsm. Jaką masz wersje androida? Tą co pisałeś wcześniej czy robiłeś aktualizacje? Bo nie wiem czy na starszej to jest tak na widoku:/
Android 2.3.3
 
zigi 57

zigi

Użytkownik
Akurat takiego motywu nie mam. Zapewne to będzie Menu ▶ Ustawienia ▶ Komunikacja ▶ i potem coś dalej...

To jednak pozostaje mi zadzwonic na tą infolinie Orange i strugac głupiego :grin:



Android 2.3.3
Przytrzymaj power i tryb sieci danych ma być wyłączony. Nie będziesz mógł wtedy korzystać z netu. Druga sprawa to taka, że może kasę z konta pobierają Ci sms&#39;y.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Przytrzymaj power i tryb sieci danych ma być wyłączony. Nie będziesz mógł wtedy korzystać z netu. Druga sprawa to taka, że może kasę z konta pobierają Ci sms&#39;y.
No to już lepiej. A na tym pasku powiadomień właśnie zniknęła mi ikonka [3G] - czyli już jest ok?

A co muszę zrobic, żeby korzystac z internetu? Power ▶ Tryb sieci danych włączony ▶ i wtedy najlepiej miec już jakiś pakiet wykupiony czy coś? - Tak będzie wtedy najbardziej ekonomicznie?
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Mam ten sam model telefonu co Ty, w domu śmigam na wifi, a po za domem mam 1gb do dyspozycji, ale nie wykorzystuje wszystkiego nawet, prawdą jest, że działa w tle i trochę pobiera kilobajtów, ale nie jest to odczuwalna ilość, a przesyłanie danych możesz wyłączyć tak jak napisałeś i ta ostatnia opcja nazywa się - sieci telefonii komórkowych i później odznaczasz pierwszą opcję.
wtedy najlepiej miec już jakiś pakiet wykupiony czy coś? - Tak będzie wtedy najbardziej ekonomicznie?
Na pakiecie najlepiej, jak nie masz zamiaru z yt korzystać i generalnie forum, jakaś apka, coś postawić to 250 mb śmiało wystarczy.
 
pampus 81

pampus

Użytkownik
Możesz mieć włączone pakiety, które aktywują Ci się co miesiąc np.
Może zobacz ustawienia -&gt; sieci komórkowe -&gt; włącz/wyłącz przesyłanie danych.
 
Do góry Bottom