>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kto Mistrzem? Kto Spadkowiczem? - Sezon 2016/17

R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Witajcie, tak jak w temacie, zapraszam do dzielenia się uwagami odnośnie nowego sezonu, kto wg Was mistrzem, kto spadnie, kto będzie takim czarnym koniem rozgrywek?
Zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat nowego sezonu!

Mistrz:
Spadkowicze:
Czarny Koń:
Objawienie sezonu:
może być piłkarz lub drużyna.

Proszę dopisać do swoich typów, krótkie, zdanie, które umożliwi nam dyskusję.
 
kaszpir88 1K

kaszpir88

"Król Ekstraklasy"
Mistrz: Legia, ale nie jestem już tego taki pewien jak rok temu. Jeśli odejdzie Pazdan i Nikolić może być ciężko.
Spadkowicze: Dwie drużyny z tej grupki: Łęczna, Korona, Wisła Płock.
Łęczna mnie nie przekonuje, ledwo udało im się utrzymanie w ostatnim sezonie.
Korona to wielki znak zapytania, ale tym razem może być jeszcze ciężej.
Wisła Płock ma za słaby potencjał na Ekstraklasę, granie na 1:0 czy 0:0 tutaj się nie uda.
Czarny Koń: Lechia, ale czy z tymi zawodnikami można nazwać ich czarnym koniem?
Objawienie sezonu: Arka Gdynia Myślę że mogą wejść do TOP8 ????
Rozczarowanie sezonu: Cracovia Uważam że będzie to dużo gorszy sezon niż ostatni, będzie ciężka walka o pierwszą 8 i narzekanie na szybki udział w pucharach. W końcu tak dobrze wczoraj się zaprezentowali że można narzekać że muszą już zaczynać od pierwszej rundy eliminacji do kwalifikacji ????
 
Grac45 50,6K

Grac45

Forum VIP
Mistrz: Legia
W tej chwili są na zupełnie innym poziomie organizacyjnym jak reszta ligi. Coś ala Juventus we Włoszech. Pierwszy przykład z brzegu to nawet fakt ilu piłkarzy z Legii grało na Euro. Dodatkowa kasa za darmo. Sprzedaż Nikolicia, Pazdana czy kogokolwiek innego = mega zysk. Mistrza mają na kilka lat do przodu zapewnionego o ile sami sobie nie zniszczą sezonu.

Spadkowicze: Łęczna i Korona/Płock
Łęczna to już powinna spaść w zeszłym sezonie i to powinno wystarczyć za cały opis. Ogólnie słaba ekipa, większość przestarzałych zawodników, mały budżet. Drugiego farta nie będą mieć.
Drugą ekipę ciężko wybrać, wydaje się że Korona będzie tu dobrym wyborem. Robią cyrk z wyborem nowych właścicieli klubu, odchodzą najlepsi zawodnicy, wyrzucają Brosza po dobrym sezonie. Dziwne rzeczy tam się dzieją.

Czarny Koń: Arka
W końcu odbudowali się po spadku do I ligi kilka lat temu. Dobra gra cały sezon, dobry zestaw zawodników pod awans. Generalnie same plusy u nich widzę. Transfery również bardzo dobre wybory jak na beniaminka ligi. A ostatni ruch i trafienie Lewickiego króla strzelców zaplecza to tym bardziej potwierdza. Sama postać Nicińskiego jako trenera również plus, nie trzeba całe życie obracać się wśród &quot;topu doświadczonych&quot; trenerów naszej ligi, żeby osiągnąć cokolwiek.

Objawienie sezonu: Lechia Gdańsk
Ja tylko czekam na jedną rzecz. Przygotowanie motoryczne zespołu na spokojnie przez Piotra Nowaka. Tu widzę największy potencjał, którego do tej pory Lechia nie potrafiła wykorzystać. Nazwiska nie grają co potwierdziły ostatnie sezonu. To już nie jest ta sama polityka co 2 lata temu, na zasadzie kupowania wszystkich jak leci, teraz 3-4 transfery i finito, w końcu ktoś ogarnął całą sytuacje w klubie. Kwestią pozostaje właśnie odpowiednie przygotowanie i będą nie do zatrzymania. Drugie miejsce spokojnie do zdobycia a co za tym idzie w końcu możliwość zagrania w pucharach. Projekt, który założyli Niemcy musi w końcu odpalić.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Mistrz: Legia

Moim skromnym zdaniem nie ma dużego dystansu pomiędzy Legią a resztą ligi, jak powszechnie się uważa. Legia nie wygrała prawie połowy spotkań w poprzednim sezonie a i w meczach wygrywanych nie zawsze pokazywała się z dobrej strony. Mecze naprawdę niezłe przeplatała średnimi i kiepskimi. Do tego forma zawodników bardzo nierówna. Wyniki w pucharach chyba najbardziej określają różnicę pomiędzy resztą ligi, ale dobre były w rundach wstępnych na tle słabszych ekip, później już mniej ciekawie, choć też tragedii nie było.

Legia zostanie mistrzem przez mocną szatnię, kilku legionistów z kadry reprezentacyjnej liznęło piłki na najwyższym europejskim poziomie, do tego młode formacje ofensywne widać, że chcą się rozwijać dalej i ligowa szarzyzna ich nie interesuje. Duda, Nikolić, Prijović może też, prędzej lub później odejdą. Bardzo bym chciał, żeby do zespołu dołączył zawodnik pokroju Ljuboji. Taki zawodnik, co grał w najlepszych ligach i nie był tam byle kim, a do tego z racji wieku potrafi i chce coś przekazać innym jest na wagę złota.

Spadkowicze: Łęczna, Płock

Trudno powiedzieć, bo kilka zespołów powinno się znaleźć ligę niżej. To bardziej moje życzenia, takie zespoły są tej lidze niepotrzebne.

Czarny Koń: Nieciecza

To również bardziej jest moje życzenie, bardzo chciałbym kolejny Groclin w naszych warunkach bo to jest gwarancja, że będę miał co oglądać po kilku latach ze łzą w oku. Ale trudno powiedzieć, czy z tej mąki będzie chleb.

Europejskie puchary: nie będę się już więcej emocjonował, kto do nich awansuje, bo Cracovia i Zagłębie udowadniają mi że nie warto. Nie mniej przewiduję, że znowu będzie żółwi wyścig. Potencjalnymi kandydatami którzy i tak pokażą w nich to samo są wg mnie: Piast , Wisła (o ile przemiana nie była tylko wiosenna), Śląsk (o ile przemiana nie była tylko wiosenna), Lechia (jest potencjał, ale oni znowu mogą odwalić coś w 1 rundzie), Jagiellonia (niby było słabiutko, ale nie są bez szans jak wytrzeźwieją), Zagłębie Lubin (państwowa kasa gwarantująca egzystencję, ale bez rozwoju + trener &quot;I love this game&quot;).

O wszystkich ekstraklasowiczach można książki pisać, ale nie warto.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Mistrz Legia Warszawa , w mojej ocenie tytuł obroni Legia, nie widzę na ten moment kogoś kto może z nimi konkurować, może Lechia, może Lech, chociaż cały sezon muszą grać konsekwentnie i nie gubić punktów. Problemy się zaczną jeśli odejdzie Pazdan, Jodłowiec, Nikolic, Jędrzejczyk (ogólnie Ci którzy grali na Euro).

Spadkowicze Tutaj typuje Łęczną, drugiego kandydata nie mam.
Moimi kandydatami na dół tabeli - grupa spadkowa, było Zagłębie, Cracovia i Piast, chociaż patrząc, że jest szansa odpadnięcia w 1 rundzie el. LE, to zbytnio puchary ich nie zmęczą ;). Zobaczymy, co pokaże Piast, ale raczej też długo nie pograją.

Czarny Koń oraz Objawienie tutaj swojego typu nie mam, a przynajmniej nie przychodzi mi nic do głowy. Mógłbym tutaj umieścić Lechię, ale z taką ekipą jak kolega niżej zauważył, to ich ewentualne mistrzostwo nie będzie niczym dziwnym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
V 1,1K

viren

Użytkownik
a czy Ruch Chorzow nie dostal licencji? Bo ten klub juz spadl przeciez tam dlugi same tylko, sprzedaz zawodnikow, generalnie game over, ostatni gasi swiatlo, od kilku miesiecy wszystklo przegrywali czy to liga czy towarzyskie, bedzie w tym sezonie o ile juz nie jest zlikwidowany klub ale jakos nie czytalem
Legie ktos wykoleguje tylko w polskich realiach tym kims moze byc kazdy
Zaplaca za rozstanie z dobrym trenerem, ktory trzymal ich do kupy poskladanych, sprzedaz zawodnikow i kontraktowanie jakichs pastuchow co by osoby powiazane z klubem zarobily na prowizjach od transferow
Kto ja wykoleguje? Moze Lubin jak utrzyma sklad i trenera
Czyli mistrz: Lubin
Spada napewno Ruch chorzow
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
a czy Ruch Chorzow nie dostal licencji? Bo ten klub juz spadl przeciez tam dlugi same tylko, sprzedaz zawodnikow, generalnie game over, ostatni gasi swiatlo, od kilku miesiecy wszystklo przegrywali czy to liga czy towarzyskie, bedzie w tym sezonie o ile juz nie jest zlikwidowany klub ale jakos nie czytalem
Legie ktos wykoleguje tylko w polskich realiach tym kims moze byc kazdy
Zaplaca za rozstanie z dobrym trenerem, ktory trzymal ich do kupy poskladanych, sprzedaz zawodnikow i kontraktowanie jakichs pastuchow co by osoby powiazane z klubem zarobily na prowizjach od transferow
Kto ja wykoleguje? Moze Lubin jak utrzyma sklad i trenera
Czyli mistrz: Lubin
Spada napewno Ruch chorzow
Ty tak na serio ?
Legię faktycznie można pokonać, ale czy to będzie Lubin ? Na pewno nie, prędzej już może Wisła zbierze się do kupy i standardowo Lech będzie walczył do końca nawet mimo potknięcia na początku rundy.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Mistrz Legia Warszawa , w mojej ocenie tytuł obroni Legia, nie widzę na ten moment kogoś kto może z nimi konkurować, może Lechia, może Lech, chociaż cały sezon muszą grać konsekwentnie i nie gubić punktów. Problemy się zaczną jeśli odejdzie Pazdan, Jodłowiec, Nikolic, Jędrzejczyk (ogólnie Ci którzy grali na Euro).
Spadkowicze Tutaj typuje Łęczną, drugiego kandydata nie mam.
Moimi kandydatami na dół tabeli - grupa spadkowa, było Zagłębie, Cracovia i Piast, chociaż patrząc, że jest szansa odpadnięcia w 1 rundzie el. LE, to zbytnio puchary ich nie zmęczą ;). Zobaczymy, co pokaże Piast, ale raczej też długo nie pograją.
Czarny Koń oraz Objawienie tutaj swojego typu nie mam, a przynajmniej nie przychodzi mi nic do głowy. Mógłbym tutaj umieścić Lechię, ale z taką ekipą jak kolega niżej zauważył, to ich ewentualne mistrzostwo nie będzie niczym dziwnym.
Nic bym nie chciał mówić, ale twoje logo jest już nieaktualne ;). Już nie ma takiej zgody między tymi zespołami.
edit: Wiem, że zgody nie ma, avatar zostaje póki co , chyba , że mi się znudzi ;) - Robson1416
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Mistrz:
O mistrzostwo powalczą według mnie dwa zespołu: Legia Warszawa i Lechia Gdańsk. Legia, wiadomo - budżet kilkukrotnie wyższy od wszystkich, polityka klubu na dużo wyższym poziomie niż u reszty ligowych zespołów. nowy, bardzo dobry trener na europejskim poziomie i zawodnicy solidni, lepsi niż w innych klubach ekstraklasy. Lechia ma bardzo dobrą i mocną kadrę, poważanych na polskim rynku zawodników takich jak Mila, Paixao, Krasic, Peszko, Wawrzyniak, Wojtkowiak, Janicki, Mak no i teraz kolejny zawodnik, według mnie transfer sezonu w Ekstraklasie Rafał Wolski. Sytuacja z trenerami się ustabilizowała i teraz według mnie Lechia poważnie może zagrozić Legii.
Spadkowicze:
Myslę że w tym sezonie to od czego uciekają w ostatniej chwili od dwóch sezonów dopadnie Górnika Łęczna. Myslę że Wisła Płock może sobie nie poradzić oraz Jagiellonia od dwóch lat tylko się osłabia nie wzmacniając się wartościowymi zawodnikami.
Czarny Koń:
Jeżeli chodzi o &quot;pudło&quot; to na pewno można tak nazwać Lechie Gdańsk. Podium powinni osiagnąć bez problemu. Arka Gdynia, wydaje mi się że moze zrobić miłą niespodziankę, ale to raczej nie podium tylko miejsca w okolicach 4-8.
Objawienie sezonu: Jeżeli chodzi o klub to wspomniałem wyżej o Lechii, a jeżeli chodzi o zawodników to spodziwam się że ponownie odpali Karol Linetty - oporał się już z wszystkimi urazami a wielki potencjał i talent w nim na pewno pozostał, Radosław Majewski - wraca do Ekstraklasy po tyłaczce po Championship. Jeżeli ta sobie nieźle poradził to na pewno w Ekstraklasie sobie poradzi. Będzie to widoczne, bo zawodnik przychozi na słabszy poziom niż grał wczesniej, dlatego bedzie mu łatwiej. Ondrej Duda - jezeli tylko nie odejdzie za grube miliony za granicę, to na pewno będzie gwiazdą ligi. Myslę że z Nikoliciem, Kucharczykiem i Aleksandrovem stworzą niesamowicie groźną ofensywę. Krzysztof Mączyński - to na pewno zawodnik który wybija się poziomem ponad Ekstraklasę, nie ma juz śladu po kontuzji, dobrze zagrał na Euro, ale pytanie czy borykająca się z problemami finansowymi a co za tym idzie kadrowymi Wisła zapewni mu odpowiednie wsparcie. Rafał Wolski - wrócił do Ekstraklasy po nie udanej wyprawie po Włoszech i od razu pokazał swój potencjał i talent w Wiśle. Teraz otoczony lepszymi zawodnikami niż w Krakowie na pewno pokaże na co go stać.
 
S 0

sebek3321

Użytkownik
Mistrz Polski,temat mistrza otwarty jest w moim odczuciu przez 4-5 zespołów to Legia ,Lech,Lechia,Zagłębie.
W moim odczuciu to Lech w tym sezonie wraz z Zagłębiem mogą dyktować tempo tych rozgrywek.
Spadkowicz:Ciężko stwierdzić która drużyna tak naprawdę pokusi się o los spadku ale myślę ,że nie wytrzyma Korona Kielce i Ruch Chorzów.
Czemu nie Termalica Beniaminkowie i sądzona przez was Górnik Łęczna a to dlatego ,że te zespoły w moim odczuciu przygotowane są pod względem transferowym i piłkarskim na spokojne utrzymanie.Krytykowany Górnik ,klub któremu najbardziej kibicuje ponieważ jestem z Lubelszczyzny i bywam na ich meczach gra dajny futbol i ta ruda będzie udana ,górnika pierwsze kolejki zagra naprawdę dobrze i nie stawiam go na pozycji straconej .Korona Kielce tu sprawa wygląda inaczej klub trochę się posypał ale jak wiem drużyny z teoretycznie słabszego regionu nie muszą grać słabo i Kprona pokaże ,że pomimo kryzysu zagra dobrze rundę ,by na wiosnę grać trochę spokojniej.Wisła i Arka to drużyny zbliżone poziomem i nie zaskoczy mnie fakt ,że Wisła zagra lepsze rundy od Arki,Termalica powalczy o 8 ,dobre transfery ,naprawdę dobre to jest atak na top8.
Czarny Koń-Tu stawiam drużyny takie hak Zagłębie Bruk-Bet Termalica Nieciecza,Lechia Gdańsk.
Objawienie sezonu-Bruk Bet Termalica Nieciecza.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Mistrz:

Na pewno wiele osób typuje Lechię Gdańsk jako faworyta do zwycięstwa, ale według mnie ten sezon nie będzie należał jeszcze do nich. Owszem, jest to zespół poukładany, ale nie ma się co oszukiwać, w lidze głównym kandydatem do mistrzostwa jak co sezon jest Legia Warszawa. Jak już ktoś wyżej napisał &quot;Legia jest na zupełnie innym poziomie organizacyjnym niż reszta ligi&quot; - święta prawda. Pieniędzy im na pewno nie brakuje, być może nie ma jeszcze żadnych głośnych transferów, głośnych nazwisk, ale liczy się drużyna, która tworzy kolektyw - Legia z pewnością go ma.

Spadkowicze:


GKS nie będzie w stanie ugrać już nic w tym sezonie. Fakt, że występuje w Ekstraklasie jest już delikatnym zaskoczeniem, ale z pewnością wypadnie znacznie gorzej niż beniaminek z Płocka - tego możemy być pewni. Drużyna ta nie ma żadnych perspektyw na grę w Ekstraklasie - brak pieniędzy, zawodnicy już nie pierwszej młodości.
Korona ? Najwyższy czas, aby w końcu polecieli z ligi. Przekręty, jakie zarząd robił począwszy od 3 ligi, gdzie awansowali na niekorzyść Stali Rzeszów woła o pomstę do nieba. Ktoś teraz powie &quot;jakie to ma znaczenie&quot;? Być może żadne, ale sprawiedliwość musi być, a największą sprawiedliwością będzie spadek Korony na zaplecze Ekstraklasy, a później degradacja do 4 ligi tam, gdzie jej miejsce. Ponadto cały skład Korony jest tak cienki, że nie ma co upatrywać kogoś nowego, perspektywicznego. Nie mówię już o tym, że co chwila zmieniają kogoś w zarządzie, a więc w Kielcach nie może się dobrze dziać.

Czarny koń:



Wisła Płock awansowała tylnymi drzwiami do Ekstraklasy i wygląda na to, że chce tam zagościć na dłużej. Wypożyczenie Furmana pokazuje, że Wisła nie mierzy wyłącznie w walkę o utrzymanie, ale również w walkę o znacznie wyższe cele. O europejskie puchary? Czemu nie, patrząc na przeszłość zdarzały się już drużyny, które próbowały swoich sił, więc czemu teraz miałoby być inaczej ? Ekipa jest młoda, pewna siebie, zdyscyplinowana, więc może nas czekać miła niespodzianka i fakt, że Wisła będzie grała w grupie mistrzowskiej.

Objawienie sezonu:


Według mnie to nie będzie żadna niespodzianka. Lechia co jakiś czas puka do samej góry tabeli, więc uważam, że w tym sezonie to właśnie oni mogą zagrozić Legii w zdobyciu mistrzostwa. Poczynili oni pewne wzmocnienia, które może nie robią aż tak wielkiego efektu medialnego, ale spokojnie zawyżą poziom piłkarski.
 
devillo 1,9K

devillo

Użytkownik
Dla mnie również szanse na majstra ma Zagłębie. W ubiegłym sezonie, a zwłaszcza w ostatnich plus minus 10 kolejkach żadna drużyna nie grała ładniejszej piłki niż Lubinianie. Nawet Legia zdobywająca tytuł, także wcale nie Lechia choć miewała dominujące mecze, ani Piast który miał wiele szczęścia że sezon nie trwał z 5 kolejek dłużej. Zagłębie utrzymało skład, wyjściowa 11 na mecz ze Slavija była niemal identyczna niż ta z końcówki sezonu 15/16. To znaczy za nieobecnego Starzyńskiego wyszedł Jan Vlasko , a za Tosika kontuzjowany wcześniej Djodre Cotra. Wzmocnili się dwójką obrońców Dziwnielem i Maderą, gdy dojdzie jeszcze napastnik i prawy pomocnik to Miedziowi na pewno pograją w grupie mistrzowskiej na koniec rundy zasadniczej. Kto po za Zagłębiem? Na pewno Legia, Lech, Wisła, Lechia. Moim zdaniem to ktoś z tej piątki zostanie mistrzem sezonu 16/17.
 
kubaks 12

kubaks

Użytkownik
Co do czarnych koni to nie zapomnijcie o Niecieczy, Płocku i Arce, zrobili naprawdę dobre transfery jak na nasze realia. Przykładowo popatrzmy na Arkę:
Arka Gdynia:
Przychodzą: Adrian Błąd (P - Zagłębie Lubin), Kebba Ceesay (O - Lech Poznań),
Maksymilian Hebel (P - rezerwy), Dawid Kędra (B - Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Michał Kopczyński (P - Legia Warszawa), Szymon Lewicki (N - Zawisza Bydgoszcz), Adam Marciniak (O - AÉK (Larnaka)), Filip Modelski (O - Jagiellonia Białystok), Mateusz Piątkowski (N - APÓEL (Nikozja)), Dawid Sołdecki (O - Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Pāvels Šteinbors (B - AS Néa Salamís Ammochóstou), Robert Sulewski (O - Stal Mielec), Dawid Tomczak (P - Gryf Wejherowo), Stojan Vranješ (P - Legia Warszawa), Dariusz Zjawiński (N - Cracovia)
 
kaczy2205 338

kaczy2205

Użytkownik
Co do czarnych koni to nie zapomnijcie o Niecieczy, Płocku i Arce, zrobili naprawdę dobre transfery jak na nasze realia. Przykładowo popatrzmy na Arkę:
Arka Gdynia:
Przychodzą: Adrian Błąd (P - Zagłębie Lubin), Kebba Ceesay (O - Lech Poznań),
Maksymilian Hebel (P - rezerwy), Dawid Kędra (B - Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Michał Kopczyński (P - Legia Warszawa), Szymon Lewicki (N - Zawisza Bydgoszcz), Adam Marciniak (O - AÉK (Larnaka)), Filip Modelski (O - Jagiellonia Białystok), Mateusz Piątkowski (N - APÓEL (Nikozja)), Dawid Sołdecki (O - Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Pāvels Šteinbors (B - AS Néa Salamís Ammochóstou), Robert Sulewski (O - Stal Mielec), Dawid Tomczak (P - Gryf Wejherowo), Stojan Vranješ (P - Legia Warszawa), Dariusz Zjawiński (N - Cracovia)
z tych których tu wymieniłeś to do Arki przyszli tylko Błąd, Lewicki, Marciniak, Sołdecki, Šteinbors, Zjawiński. reszta to tylko same spekulacje
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Mistrz: Legia. Nie będę oryginalny. Wszystko przemawia za stołecznymi. Budżet, kadra, marketing... W sumie jedyne osłabienie to chyba na ławce trenerskiej ale to ostatecznie wyjdzie w praniu. Na moje oko to Legia może przegrać ten tytuł jedynie na własne życzenie, jak miało to miejsce w sezonie 2014/2015.
Spadkowicze: Górnik Łęczna. Cudem utrzymali się w ostatnim sezonie,a teraz odeszło od nich kilka ważnych postaci. Z ciekawych transferów to jedynie Grzelczak i odkopany z 1 ligi Drewniak. Moim zdaniem to za mało. Jakoś na dłużej w ekstraklasie nie widzę też Wisły Płock. Już wiosna nie była dobra w wykonaniu Nafciarzy, a specjalnych wzmocnień nie zrobili. Marnujący na zachodzie Furman będzie albo strzałem w dziesiątkę albo wielkim rozczarowaniem.
Czarny Koń: Termalica. Okrzepli w Ekstraklasie, skład mają dość ciekawy więc liczę na jakąś niespodziankę z ich strony. Nie mówię, że będą walczyć od razu o puchary ale podkradanie punktów topowi i miejsce w pierwszej óscemce są jak najbardziej możliwe.
Objawienie sezonu: Na ten moment nie widzę. Wiele osób wskazuje tutaj Lechię, ja jednak jestem sceptyczny. Ile to już razy Gdańszczanie mieli walczyć o najwyższe lokaty, a potem i tak kończyło się środkiem tabeli? Jeżeli chodzi o piłkarzy, ciekawym nabytkiem wydaje mi sięThibault Moulin. Mało jest Francuzów w naszej lidze (w sumie innych nie kojarzę) więc liczę, że wniesie coś nowego i pokaże się z dobrej strony. Liczę, że zabłyśnie też jakiś młodzik, który byłby wzmocnieniem na przyszłoroczne EURO U21, bo tacy gracze Linetty czy Kapustka dla mnie zaliczają się już do tych &quot;objawionych&quot;.
 
macio106 134,6K

macio106

Znawca - MMA
Mistrz: Lechia Już w końcówce ubiegło sezonu Lechia pokazała że to ona może walczyć z Legią jak równy z równym. Bramka jest solidnie obsadzona, obrano bardzo szczelna, w pomocy jest aż dostatek tego co było. Jedynie nie ma topowego napastnika bo nie oszukujmy się Paixão wyborny nie jest. Trener Nowak ładnie zgrał drużynę i jeżeli dobrze wytarują to mogą ukąsić Legię, z której może odejdą znaczące postacie.
Spadkowicze: Górnik Łęczna Cud dwa razy się nie zdarza.
Czarny Koń: Bruk-Bet Termalica Nieciecza Mają już ogranie, nikt znaczący nie ubył, paru grajków przybyło, oj mogą nie raz zaskoczyć.
Objawienie sezonu: Vladislavs Gutkovskis Już raz o nim na forum wspominałem, 21 lat, król strzelców na Łotwie. Strzela w młodzieżowych reprezentacjach. Jak odpali to może być drugi Rakels.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Mistrz : Lechia
Myślę,że scenariusz całkiem realny.W Gdańsku w końcu postawili na stabilizację,został Nowak,zmieniła się polityka transferowa,nie kupują już nie wiadomo ilu grajków bo kadra jest obecnie wystarczająco mocna moim zdaniem aby włączyć się do walki o majstra a spora ilość transferów zawsze powodowała,że Lechia zanim się zgrała to już odjechała czołówka,potem zmiana trenera i gonienie na wiosnę.Transfer Wolskiego to powinien być strzał w dziesiątkę,stawiają na zawodnika,którego odkurzyła Wisła więc Lechia bierze sprawdzonego człowieka,idealnie pasującego do ich stylu gry.Kluczem do sukcesu musi być poprawienie gry na wyjazdach i ogarnięcie defensywy,która na papierze wygląda dobrze ale za dużo jednak tracili głupich bramek.Szansy dla Lechii upatruję też w tym,że Legia może się osłabić bo zatrzymać Pazdana,Dude czy Nikolicia będzie ciężko,do tego prawa strony obrony bez Jędzy to też nie będzie już to samo.Jakiś porządnych transferów Legia nie zrobiła,jedynie Moulin wydaje się być realnym wzmocnieniem.W tym roku sporo kłopotów w walce o majstra przysporzył Piast ale już wiosnę mieli słabszą,gubili punkty i Legia mogła doskoczyć.Dużo będzie zależeć jak Lechia wystartuje i do kiedy potrwa przygoda Legii w pucharach.Jak Lechia nie prześpi jesieni a myślę,że w tym sezonie tak się nie stanie to mają szansę.
Spadkowicze : Korona i Łęczna/Wisła Płock
Co przyczyni się do tego,że Korona zleci z ligi ? Po pierwsze - zwolnienie Brosza,człowieka,który potrafił zrobić coś z niczego.Po drugie - transfery,odchodzą: Cabrera,Sylwestrzak,Trela,Pawłowski,Jovanović więc krótko mówiąc skład się sypie i nikt znaczący w ich miejsce nie przychodzi bo w Koronie nie ma kasy.Ciekawa statystyka : z Korony odchodzą zdobywcy 64% bramek.Tego już nie uda się załatać.
Z drugim kandydatem trochę gorzej ale Górnik może mieć ciężko po raz kolejny się prześlizgnąć a powalczy o utrzymanie myślę,że z Wisłą ale to taki strzał bo w dolnych rejonach tabeli może znowu być gorąco do samego końca rozgrywek.
Czarny Koń : Bruk-Bet Termalica
Nie któregoś z beniaminków a Termalice właśnie bym tutaj typował na czarnego konia.Termalica ma spore ambicje a Michniewicz może z tego zespołu wycisnąć maksimum.Doświadczenie z poprzedniego sezonu też może zaprocentować.
Objawienie sezonu : Gutkovskis/Guba
Jeśli zespół z Niecieczy ma być czarnym koniem to myślę,że któryś z tych zawodników może odpalić.Gutkovskis sporo strzelał w okresie przygotowawczym,nie oznacza to,że tak będzie w lidze ale może coś z tego być.Guba był podstawowym zawodnikiem mistrza Słowacji AS Trencin,podobno szybko wkomponował się do zespołu,wygląda to na ciekawy transfer.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Zagłębie Lubin mistrzem Polski @ 10 Ónibet
Zagłębie Lubin najlepszą drużyną (z wyłączeniem Legii) @ 7.50 Ónibet

W mojej opinii mamy tutaj piękne valuebety. Zagłębie to ekipa budowana na solidnych fundamentach przez bardzo dobrego fachowca jakim jest Piotr Stokowiec. Mają po 2 piłkarzy praktycznie na każdą pozycję, szkoda tylko ostatniej straty Dąbrowskiego, który przechodzi do Legii za 300 tys. euro. To co mi się podoba w Zagłębiu to ich solidność oraz świetna gra w obronie. Warto zainwestować!
 
Do góry Bottom