>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kto nowym selekcjonerem kadry?

M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Kadra to jest kadra, moim zdaniem tutaj jak ktoś sie cieszy popularnością i zaufaniem w jakimś tak gronie to mało bo potrzebna jest szeroka koncepcja gry. Tak samo nie ma miejsca na &quot;dawanie szansy&quot; czy eksperymentowanie.
Ostatnio Spalletti jest bez pracy ???? ???? Dla mnie najszybciej chyba Kasperczak a z zagranicznych zdecydowanie Grant tutaj i poszedł głos. To że jakiś tam koleś miał sukcesu w hiszpańskiej lidze jakoś nie robi na mnie wrażenia, przecież to zupełnie inna bajka. Matthaeus nie składał propozycji ktos wysłał jakoś ściemę podobno :p Ogólnie to jednak myślę że żaden trener nic nie zdziała jesli nie będzie miał odpowiednich piłkarzy. Cały czas jest tak że jak zawodnik w polsce przyjmuje piłke to ta mu odskakuje na pół metra, a jak zawodnik na zachodzie przyjmuje piłke to ta mu zostaje przy nodze :jezora:
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
ja jak przyjmuje piłkę to mi nie odskakuje ???? .. pewnie dlatego, że nie jestem szkolony przez polski system prowadzony przez imbecylów .
... a tak na poważnie to po co roztrząsać ten temat? Kto by nie był selekcjonerem to i tak polska kadra nic nie zwojuje, nie nadają się do piłki i tyle. Jest siatkówka, macie LA to się chociaż z tego cieszcie ... co za dużo to nie zdrowo. :spokodfhgfh: .. i oczywiście nie piszę tego, żeby się (kolejny raz) napinać tylko po żeby uświadomić, że eliminacje i faza grupowa to max co może z tego być.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
mylisz sie Magiki ;) Polacy nadają się do kopania w piłke i nie będe przypominał wyskoków z Portugalią czy Czechami ( choć i tak już wspomniałem) jeżeli trafi się ktoś kto będzie miał na nich sposób tak jak Leo na początku to będzie dobrze. Metody Leo przestały już działać na naszych i skończyła się nasza dobra gra. Mam nadzieję że szybko znajdziemy trenera który z zapałem będzie wykonywał prace tylko na rzecz repry ( pozdro Leo ???? ) jeżeli tak będzie to za nie całe 3 lata możemy mieć mocną pake
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
To juz trochę wiemy: Stefan Majewski trenerem kadry!

Stefan Majewski długo nie chciał zgodzić się, by objąć funkcję selekcjonera tylko tymczasowo. Ostatecznie doszło jednak do porozumienia - jeśli polscy piłkarze osiągną dobre rezultaty w meczach z Czechami i Słowacją, były szkoleniowiec Amiki Wronki i Cracovii utrzyma stanowisko.

Wcześniej propozycję tymczasowej pracy odrzucili Maciej Skorża, Jerzy Engel i Paweł Janas.
Źródło: Orange Sport Info​

pozostawię to bez komentarza
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Ja jednak skomentuje.
I szczerze powiedziawszy dziwnie sie czuje jako sympatyk naszej kopanej.
Bo co mam kibicowac w dwoch najblizszych meczach przeciwko naszym?
Poniewaz moim zdaniem Majewski trenerem kadry do euro = pogrzeb kompletny polskiej kadry.
 
traxx 0

traxx

Użytkownik
Spokojnie. Na razie rozpoczyna bez porażki na koncie. Ocenę zostawcie sobie po dwóch najbliższych meczach ;)
ocene mamy po jego pracy w CRacovii.
a co do Smudy to nie rozkminiam czemu facet, ktory z TAKIM Lechem zajmuje 3. miejsce w ekstraklasie jest promowany do kadry? A to, ze wolal Frankowskiego od Stilicia, ze nie ogrywal mlodziezy tylko stawial na efekty doczesne to dla mnie dyskwalifikacja
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Najgorsze będzie jak teraz wygrają pod wodzą Majewskiego dwa mecze, i zostawią Majewskiego na stanowisku, i nie zdziwiłbym się jak tak będzie .........
 
D 0

daniel999

Użytkownik
ocene mamy po jego pracy w CRacovii.
Ta, ale pracował przecież z Polonią (awans do ekstraklasy), zajął trzecie miejsce w lidze prowadząc Amicę Wronki, był asystentem Bónka ;).

Nie mam zamiaru go bronić, ale gnoić też nie mam zamiaru, bo z reprezentacją Polski seniorów nie przegrał jeszcze meczu.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Nie wiem o co ci chodzi. A nie uważasz , że dla Lecha który ostatni raz przed Smuda na podium byl nie wiem kiedy to sukces? Wy to odrazu byscie mistrza chcieli.
Juz mi sie niechce tlumaczyc o tym czlowieku.

A co do oceny Majewskiego to moze fakt dla jego zwolennikow (o ile istnieja) to troche niesprawiedliwa ocena. Ale z tego co wiem zawsze zostawia po sobie spalony grunt albo sklocony z dzialaczami a prawie zawsze z kibicami i pilkarzami.
 
traxx 0

traxx

Użytkownik
Nie wiem o co ci chodzi. A nie uważasz , że dla Lecha który ostatni raz przed Smuda na podium byl nie wiem kiedy to sukces? Wy to odrazu byscie mistrza chcieli.
Juz mi sie niechce tlumaczyc o tym czlowieku.
uwazam, ze z tymi graczami stac go bylo na wieksze miejsce niz 3.. zycze sobie bardzo dobrego trenera na stanowisko kadry, a nie tylko dobrego czy tez przecietnego
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Smuda, Smuda i tylko Smuda. Tak serio to wszyscy na to czekają, nie twierdz, że zmieni kadrę nie do poznania (????) ale przynajmniej nasyci głód ciekawości jak by się sprawił w tej roli.
Niech tylko PZPN Bóg broni przed wybraniem Janasa ten pseudotrener mający kłopoty z alkoholem przypomina mi postacie z filmu &quot;Piłkarski poker&quot;
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Małecki, Grosicki, Rybusa możnaby sprawdzić, Glik, już kilku masz. A dochodzą jeszcze Ci z zagranicy z naszymi paszportami. Nie jesteśmy Hiszpanią i nie mamy Bojana, Maty czy innych juniorów na tym poziomie. A na Euro 2012 to właśnie piłkarze w wieku Małeckiego czy Glika będą stanowić trzon kadry, więc możnaby zacząć budować go już teraz, nawet kosztem początkowych porażek, z czasem by się zgrali, zrozumieli i grali by lepiej.
Dokladnie tak trzeba zrobic w Naszej sytuacji teraz, tak samo jak Szwajcarzy budowali swoja druzyne na Mistrzostwa u siebie i teraz maja naprawde ciekawa ekipe.
Nie tylko ty. Kandydatury przeplatają sie poważne i śmieszne oferty jak dla mnie Lothar . Avram bardzo chce czuje sie jakoś tam z nami chyba poprzez dalsza rodzine zwiazany ale trenerem dobrym to on nie jest.
Jak juz wielokrotnie pisałem z Polski na tą chwile TYLKO nr. SMUDA i ewentualnie &quot;Ałri&quot; Kasperczak:-D bez przesady mi tu z Tarasiewiczem czy innymi. Kadre teraz przejac to bardzo trudne zadanie niech pobedzie troche na krajkowym podwórku niech cos osiągnie cokolwiek jako trener to porozmawiamy. Smuda to jak narazie dla mnie gwarant charakteru druzyny , ktorej obecnie nie ma w kadrze. Nie bedzie bal sie wywalic kogos a i zaprosi do gry napewno najlepszych mozecie byc pewni. Zwolennicy Wichniarka czy Peszki nie beda sie musieli martwic bo oni cenią jego a i on ich talent dostrzega co nie raz podkreslal. Poza tym Smuda dla mnie = dyscyplina co naszym w kadrze takze &#39; podobno&#39; brakuje.
W kazdej plotce ziarno prawdy jest i cos czuje , ze &#39; imprezowicze&#39; z hukiem wylecieliby u Franza z kadry nie było by litowania sie.
Avram Grant to slaby trener (jedyne sukcesy w lidze iraelskiej i to tez nie zawsze), gdy byl w Chelsea to wsrod angielskich dziennikarzy po cichu mowilo sie ze to Therry z Lampardem ustawiaja druzyne a nie on, mial dobra prase bo byl The normal One (takie przeciwienstwo Murinho), zawsze mily dla prasy, sklonny do wywiadow itp. Po jego odejsciu niektorzy pilkarze wypowiadali sie ze jego metody sa przestarzale o 25 lat, jednego trenera ktory zatrzymal sie na latach 90 wlasnie mielismy, juz wystarczy.

Ja mam lekkie obawy co do Smudy, cennie go jako trenera, faktycznie to taki czlowiek ktory zyje razem z druzyna podczas meczu, potrafi dosadnie skrytykowac nawet w mediach a nie tylko glaskac ale moim zdaniem moze nie sprawdzic sie jako selekcjoner bo to inna charekterystyka zawodu trenerskiego, nie ma sie wszystkich zawodnikow na co dzien, nie czuje sie tego ducha druzyny i na tym Franz bedzie duzo tracil.

Niezly zart z Wichniarkiem, cenie ludzi z poczuciem humoru :spokodfhgfh:
Artur w Hercie bedzie gral slabo a przy tym to wiekowy zawodnik wiec opieranie kadry na nim, kadry nie na juz a budowanej na 2012 nie ma sensu.
Jeżeli Polak to według mnie tylko Kasperczak. Najlepszy Polski trener, który nie dostąpił &quot;zaszczytu&quot; prowadzenia kadry. Kandydatura Smudy nie bardzo mi się podoba
Kolejny wypalony trener ktory z trenerka na wysokim poziomie nie ma nic wspolnego od wielu lat. Przestanmy w koncu dawac kadre komus za zaslugi bo to sie mija z celem.
Kadra to jest kadra, moim zdaniem tutaj jak ktoś sie cieszy popularnością i zaufaniem w jakimś tak gronie to mało bo potrzebna jest szeroka koncepcja gry. Tak samo nie ma miejsca na &quot;dawanie szansy&quot; czy eksperymentowanie.Ostatnio Spalletti jest bez pracy ???? ???? Dla mnie najszybciej chyba Kasperczak a z zagranicznych zdecydowanie Grant tutaj i poszedł głos. To że jakiś tam koleś miał sukcesu w hiszpańskiej lidze jakoś nie robi na mnie wrażenia, przecież to zupełnie inna bajka. Matthaeus nie składał propozycji ktos wysłał jakoś ściemę podobno :p Ogólnie to jednak myślę że żaden trener nic nie zdziała jesli nie będzie miał odpowiednich piłkarzy. Cały czas jest tak że jak zawodnik w polsce przyjmuje piłke to ta mu odskakuje na pół metra, a jak zawodnik na zachodzie przyjmuje piłke to ta mu zostaje przy nodze :jezora:
Teraz beda dwa lata na dawanie szansy, na wylonienie grupy z ktorej w ostatnim roku przed Euro nalezy skonsolidowac druzyne.
Najgorsze będzie jak teraz wygrają pod wodzą Majewskiego dwa mecze, i zostawią Majewskiego na stanowisku, i nie zdziwiłbym się jak tak będzie .........
Tez sie tego obawiam, tymbardziej ze co by o Doktorze nie mowic to to nie jest idiota jak Lato i zapewne pod publiczke powola tych o ktorych najbardziej domaga sie prasa i kibice, a ze oni sa obecnie w najlepszej formie i beda chcieli pokazac ze Lełooooo sie mylil co do nich to zagraja na 100% a samo to to w Naszej kadrze bedzie mila odmiana i beda w stanie te dwa mecze wygrac.
Ta, ale pracował przecież z Polonią (awans do ekstraklasy), zajął trzecie miejsce w lidze prowadząc Amicę Wronki, był asystentem Bónka ;).

Nie mam zamiaru go bronić, ale gnoić też nie mam zamiaru, bo z reprezentacją Polski seniorów nie przegrał jeszcze meczu.
Wszyscy wiemy jak Amika zdobywala swoje sukcesy wiec pokazywanie tego jako osiagniecie Majewskiego jest nie na miejscu.
Smuda, Smuda i tylko Smuda. Tak serio to wszyscy na to czekają, nie twierdz, że zmieni kadrę nie do poznania (????) ale przynajmniej nasyci głód ciekawości jak by się sprawił w tej roli.
Niech tylko PZPN Bóg broni przed wybraniem Janasa ten pseudotrener mający kłopoty z alkoholem przypomina mi postacie z filmu &quot;Piłkarski poker&quot;
Nie zgadzam sie z Toba co do osoby Pawla Janasa, dla mnie jeden z lepszych polskich trenerow. O Smudzie juz pisalem wyzej.



Dla mnie najlepsza kandydatura Piotr Nowak (wprowadzi nowe standardy treningowe tak jak Klinsman to kiedys zrobil u Niemcow) wiadomo ze nie nauczy wszystkich grac ale moze w koncu dzieki niemu nie bedziemu odstawac od kazdego pod wzgledem fizycznym i jako trener ktory juz od dawna nie siedzi w polskiej mysli trenerskiej bedzie mial szanse zmienic mentalnosc naszych zawodnikow. Dobierze sobie mlody zespol i mysle ze po tych trzech latach mielibysmy niezla ekipy. Niestety kandydatura malorealna.

Inna dobra opcja to mlody trener z zagranicy. Jak to mawiaja na dorobku, ktos typu Didiera Deshampsa czy Dana Petrescu. I nie piszcie mi ze tacy trenerzu do nas nie przyjda (nie mowie konkretnie o tych nazwiskach) bo teraz Polska bedzie lakomym kaskiem dla kazdego trenera ktory jest na starcie kariery, 3 lata spokoju na zbudowanie druzyny, selekcjonerzy bardzo rzadko maja taki konfort, pozniej domowe Mistrzostwa Europy co wiaze sie z bumem na futbol i ogromna popularnoscia.
 
D 0

daniel999

Użytkownik
Nie przesadzaj. Grant dotarł do finału Ligi Mistrzów i był bardzo bliski wygranej. Poza tym w eliminacjach do mundialu w Niemczech nie przegrał ani jednego meczu, a był w grupie z min. Francją. Kilka razy zdobył też Mistrzostwo Izraela.
Kasperczak - kilka razy udowodnił, że jest stworzony właśnie do prowadzenia reprezentacji. Wielokrotne miejsca na podium w PNA. A i w karierze klubowej też (poza wpadką z Górnikiem) radzi sobie nieźle (Puchar Francji, Mistrzostwo Polski, 1/16 Pucharu Uefa).
Co do Smudy, to się zgadzam. Miał trzy lata na zdobycie Mistrzostwa Polski, a w sumie tylko raz skończył na podium. Za bardzo przywiązuje się do nazwisk. No i tak jak piszesz, nie wiadomo jak poradzi sobie prowadząc reprezentacje, bo on sam powtarza, że to dwa inne światy.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Cygeiro
Z Wichniarkiem to oczywiście ironia co zrozumiałeś na szczęscie. ALe także mialem na myśli to , że Smuda w kadrze moim zdaniem bedzie powoływał poprostu najlepszych na dana chwile czy to 20 letni zawodnik czy 30 poprostu sądze , że da szanse.
Ogromnym atutem dla mnie za Smudaj jest , że on potrafi motorycznie i taktycznie przygotowac drużyne widac to było w pucharach. A niesetty nasza repra jak przygotowana na euro była motorycznie także było widac...
Czytam opinie o tym mistrzostwie ludzie...krew mnie zalewa
Nie jestem ślepo zapatrzony w Smude ale naprawde z dwóch srednich ekip z Amicy i Lecha zrobił sądze ekipe na podium już co roku. Ale na mistrzostwo miał za mało ogranych w takiej sytuacji zawodnikow i zdecydowanie za krótką ławke zważywszy , zę grał w pucharach. Popatrzcie jaka ekipe mimo wszystko ma Wisła ile razy grali o mistrza jak są w tym akurat aspekcie doświadczeni. Nawet teraz wypadnie słabo spisujący sie Diaz lada chwila wróci Garguła. Obrona silna miłe zaskoczenie i bardzo dobry w naszej lidze Alvarez , MArcelo i Głowa wiadomo na boku Brożek jak wypadnie ktoś ze środka to na lige i tak wystarczy Jop moge wymieniac. A lech? Wypadnie Lewy albo Rengifo i już jest problem bo ofensywa mimo , że jest Peszko Lewy i Rengifo opiera sie na zasadzie taktyki &#39; choinki&#39; gdzie ogromną role odgrywa współpraca Lewego z Peruwiąnczykiem i nie mówcie mi , że tak nie jest. I wy wymagacie od nich może mistrza co roku?
Jeszcze Lechici ich kibice zatęsknią za charakterną ekipa jak to miało miejsce kiedy prowadził Smuda , bo w tym sezonie mistrza także nie bedzie jestem w większym stopniu przekonany.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
ALe także mialem na myśli to , że Smuda w kadrze moim zdaniem bedzie powoływał poprostu najlepszych na dana chwile czy to 20 letni zawodnik czy 30 poprostu sądze , że da szanse.
Tylko że nasz zespół w tej chwili nie potrzebuje najlepszych TERAZ 30 latków tylko konkretne i żmudne przygotowywanie piłkarzy młodych do Mistrzostw Europy 2012. A jakie Smuda ma wyniki pracy z młodzieżą ? Tam gdzie był zawsze młodzi siedzieli na ławie albo na trybunach, zawsze liczył się wynik teraz a nie budowa zespołu z myślą o dwóch-trzech przyszłych sezonach.
Co do obiektywizmu Smudy tez można mieć duże zastrzeżenia, ciągał za sobą kilku &quot;ulubieńców&quot; od klubu do klubu mimo że ich predyspozycje były średnie.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Widze , że nie czytujesz wypowiedzi z nim bo to troche śmieszne. Ale w jednym z wywiadów zarzucił działaczom Lecha , że &#39;liczą tylko na wynik a nie prace dłuższo terminową&#39; zatem to lektury a później zarzuty. Ulubienców człowieku pomyśl realnie każdy takowych ma LEO miał Łobo,Rogera czy Żewłakowa, Janas odwrotnie cały naród chciał Franka on wolał RAsiaka Engel KRzynówek, Zewłakow MArcin czy Świerczewski/


Tak samo niektórzy mają watpliwości bo Smuda nauczony jest na gruncie klubu pracowac a jak okreslil Cygeiro selekcjoner &#39; to inna charakterystyka zawodu trenerskiego&#39; . Zgadza sie ale jesli mowimy o trenerze polskim to kto sie nadaje w takiej charakterystyce? Tarasiewicz? - wolne żarty, Skorża podobnie - chociaż ten miał tyle klasy i na tymczasowego trenera odmówił i to nie tylko ze względu na prace w Wiśle.
jeszcze słowo do Odisio

Pisząc , że Smuda nie zagląda w metryke i stawia na najlepszego a nie ten za młody za stary źle mnie zrozumiałes. Wszyscy już oszaleli na punkcie Euro i chcą zebysmy mieli kadre u -21. Racja trzeba odmłodzic ale powoli. Jesli w obronie przykładowo lub w bardzo ważnej formacji środka pola ma grac na euro 30-32 letni zawodnik ja podobnie jak SMuda nie widze problemu.
A jeżeli w ataku wyjawi sie nam taki JAnota mimo , że młody to stawiac na niego co kogo obchodzi wiek? Połowa ludzi już by chciała zebysmy w sparingach grali jak reprezentacja u -21 lub 23. Przemiana musi nastepowac powoli .
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
BukmacherTSW tylko, że motorycznie to piłkarze w klubach się muszą przygotować, a nie w kadrze. Moim zdaniem, podkreślę to jeszcze raz, potrzebny jest teraz trener, który ogarnia naszą młodzież, który będzie miał z tą młodzieżą dobry kontakt, bo wiadomo, że ta młodzież powinna zacząć w tym momencie odgrywać poważną rolę w kadrze, żeby na Euro w naszym kraju stanowili już solidny zespół. A najlepiej tą młodzież ogarnia Globisz, więc moim zdaniem jego kandydatura powinna zostać wybrana, ale cóż, tak nie będzie.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
W sumie ciekawa idea z tym Globiszem . Można powiedziec , że wiele talentów on nam przedstawił a dopiero później zostaly zmarnowane.
Tak przygotowywuje się w klubach ale miałem bardziej na myśli zgrupowania. Np widac było jak wolni jestesmy na ME a zgrupowanie było długie...
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
W sumie ciekawa idea z tym Globiszem . Można powiedziec , że wiele talentów on nam przedstawił a dopiero później zostaly zmarnowane.
Tak przygotowywuje się w klubach ale miałem bardziej na myśli zgrupowania. Np widac było jak wolni jestesmy na ME a zgrupowanie było długie...
A to, że talenty się nie rozwijają to już kwestia trenerów w klubach często, ale fakt, że Globisz już wynalazł trochę talentów i to napewno jest jego mocna strona.
 
Do góry Bottom