>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kto zostanie Mistrzem w sezonie 2008/2009

Status
Zamknięty.
grzesio 43,4K

grzesio

Forum VIP
j.w.
Moim zdaniem będzie to Arsenal - ten sezon będzie ich - w Europie też coś pokażą.
Chelsea ze Scolarim tez będzie groźne.
 
typper 2

typper

Użytkownik
Manchester United ;] głównie dlatego, że jestem ich fanem, więc przez klawiaturę nie przeszłoby wpisanie mi innych drużyn. Arsenal wątpię, może Liverpool wreszcie zaskoczy i liczę na bardzo dobrą postawę Tottenhamu - dobre transfery + dobry trener, mogą się podłączyć do walki o 4 miejsce właśnie z Arsenalem.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ja zagłosowałem i można zobaczyć, że typuję Livperpool. Choć tutaj bardziej kieruje się wieloletnią sympatią do klubu. Od lat są w top4. Głosy na Arsenal...? Nie sądzę. Zobaczy się jaki ostatnie będzie skład AFC ale faworyzuje ich się chyba dlatego, że grali końcówkę sezonu całkiem niezłą. Kojarzę, że wielu znawców typowało The Gunners na tryumfatora LM... heh.
LFC czeka na tytuł od czasu gdy w Polsce jeszcze była &quot;komuna&quot;... Może tym razem zaczną sezon lepiej. Ekipa może i bez wielkich szumnych gwiazd ( choć w sumie... Gerrard, Torres) ale i tak zawsze robią swoje. Jeśli będą unikali głupich utrat punktów ze &quot;słabymi&quot; rywalami to kto wie...
A jeśli nie Oni to typowałbym MU. Jak popatrzy się w historię to widać, że często EPL bywały serie, MU, MU, ktoś, MU, MU, ktoś, MU MU, ktoś... Ostatnio CFC, CFC, teraz MU i ...? Podobnie było w Polsce w latach 90-tych Lech, Lech, Legia, Legia, Widzew, Widzew...
I ja właśnie tak sobie typuję ;)
Jak nie LFC to MU podtrzyma &quot;streak&quot; i będzie CFC, CFC, MU, MU ????
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Manchester United ;] głównie dlatego, że jestem ich fanem, więc przez klawiaturę nie przeszłoby wpisanie mi innych drużyn. Arsenal wątpię, może Liverpool wreszcie zaskoczy i liczę na bardzo dobrą postawę Tottenhamu - dobre transfery + dobry trener, mogą się podłączyć do walki o 4 miejsce właśnie z Arsenalem.
W między czasie jak pisałem (robiłem kilka rzeczy) napisałeś posta. W zeszłym roku jakoś lipiec/ sierpień też po dobrych transferach dużo ludzi myślało, że Newcastle United zawojuje EPL. Sam pamiętam typowałem takie top4- MU,CFC, LFC, NU, AFC. Coś tam pisałem na innym forum (zanim mnie zbanowali :razz: ). Wzmocnienia NU przed sezonem były całkiem dobre. A ostatecznie słabiutko... Tottenham też niby co roku mówi się, że może teraz... nadzieje są wielkie a wychodzi jak zawsze... przeciętnie, a jak na taki klub z aspiracjami słabo...
 
grzesio 43,4K

grzesio

Forum VIP
Spurs mieli trofeum wiec podeszli na luzie , bo Jol im zwalil start sezonu i lipa była pozniej.
Teraz miejsca 3-5 mozliwe.
NU - zawodnicy są OK , ale trzeba też grać , a nie brać kase od właściciela i sie obijać.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Niestety Chelsea w tym roku.... MU - nie wiadomo co z C. Ronaldo, Arsenal - zamiast wzmacniać się - osłabia, Liverpool - mają szanse na miejsce 2-4. Tottenham tak samo jak The Reds.
 
P 0

pavlospl

Użytkownik
Myślę że mój ulubiony klub czyli Chelsea. Mają dobry skład, wzmacniają się, więc ten sezon będzie ich. Manchester United musi kiedyś odpocząć
 
ronaldo-9 0

ronaldo-9

Użytkownik
Mam nadzieje ze mistrzem będzie ekipa &quot;Czerwonych Diabłów&quot; ale Arsenal nie da za wygrana natomiast A Liverpool z Chealsa pogubią ptk i będzie walka o 2 miejsce ;))
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Sezon najlepszej ligi świata rusza za około 5tygodni ale już teraz napisze od siebie kilka słow na ten temat;)
Miejsca 1-4 ( Champions League)

Żeby nie było od razu napisze że jetem kibicem ManU więc typowanie na mistrza wyjaśnione;) Początek sezonu napewno będzie dla United ciężki. 10sierpnia zmierzą się w meczu o Tarczę Dobroczynności z Portsmouth i to będzie pierwsza okazja to wzniesienia jakiegoś pucharu. Także jeszcze w sierpniu MU zagra w Monaco z Zenitem o Superpuchar Europy.
Jednak co do Premiership to początek napewno będzie ciężki. Październikowe mecze wyjazdowe z Chelsea i Liverpoolem mogą zadecydowac o wszystkim. Mam nadzieję że kontuzja Cristiano Ronaldo nie odbije sie na zespole w sposób negatywny bo nie zagra on bodajże do października z powodu kontuzji. Jako cele transferowe Ferguson postawił sobie sprowadzenie napastnika i uważam że będzie to ktoś z dwójki Berbatow, Huntelaar. Ponadto kadra jest wyjątkowo młoda i jak za każdym razem Sir Alex podkreśla jest najlepsza w historii z jaka miał przyjemnośc pracowac i tego się trzymajmy. W bramce bardzo pewny w ostatnim czasie van der Sar, a zastępcą Kuszczak który także wnosi spokój jak musi zastępowac Holendra. w obronie para Vidic-Ferdinand bardzo skuteczna w odbiorze piłki i groźna po stałych fragmentach gry pod bramką przeciwnika. Boki to ofensywny Evra na lewej i na prawej Gary Nevill bądź Brown. I to jest słabośc obrony MU. Do klubu miał przyjśc Bosingwa ale niestety Chelsea była szybsza, Huttona zimą zakupił Tottenham a teraz Daniel Alves trafił do Barcy. Wiec trzeba kogoś kupic na tą pozycje bo Anglicy w moim odczuciu są nie zbyt przekonujący.
W pomocy skrzydła z Ronaldo, Nanim i Giggsem to główna siła United. Nie trzeba pisac o tym jak CR7 zagrał w poprzednim sezonie bo bramki i asysty same o tym mówią;) Środek ze Scholsem,Carrickiem czy Andersonem taże nie ma słabych punktów, no i w ataku uzupełniająca się dwójka Tevez z Rooneyem.

Jako wicemistrza upatruje ekipe Kanonierów która tak wspaniale sobie poczynała w tym sezonie grając przy tym piłkę piękną dla oka. Wenger nie boi się stawiac na młodych zawodników i to jest bardzo dobre i owocuje. W zeszłym sezonie kluczowy był środek sezonu kiedy Kanonierzy zanotowali kilka remisów pod rząd, ale w tym sezonie drużyna jest bogatsza w doświadczenie co może tylko zaowocowac;) no i odszedł Lehmann który popelnia błędy. MOże to będzie szansa dla Fabiańskiego?! Kto wie.
Z dokonanych już transferów na Emirates stadium trafiła kolejna nieoszlifowana gwiazdka która pod okiem Wengera napewno wyrośnie na wielkiego gracza. Mowa o Francuzie Samirze Nasrim sprowadzonym z OM. Odszedł natomiast Hleb, ale środkowa strefa w Arsenalu jest akurat bardzo mocna z Fabregasem na czele;)

Dopiero na trzecim miejscu widze The Blues( chciałem dac ich niżej ale nie będe się kierował sympatiami :p ). Po słabym poprzednim sezonie przyszedł Luiz Felipe Scolari i ma zmienic styl Chelsea a czy mu się uda to już druga sprawa. Do klubu już przyszedl Deco i Bosingwa a wiele się mówi o sprowadzeniu Robinho. Jak odejdzie Lampard do Interu to będzie wielka strata, a tak się może stac. Chelsea potrzebny jest jakiś napastnik bo sam Drogba nie będzie strzelał bramek, a Szewczenko się nie nadaje;) W klubie ma zostac 25zawodników. Chelsea ma naprawde silną kadre i dużo pieniędzy ale kasa nie gra naszczęscie.

Odkad trenerem jest Hiszpan Rafa The Reds jakoś w lidze prezentują się blado i nie wiele mówi aby zmieniło się to teraz. W składzie wielu Hiszpanów, z Torresem na czele. Mało gwiazd bo za takie uważa się Gerrarda,Torresa i to by było tyle. Ale kadra zawsze jest ciekawa. Przecież Babel, Reina,Mascherano czy Kuyt to dobrzy gracze, ale zawsze czegoś brakuje. Jak przyjdzie Villa to atak będzie szalenie groźny! Mówi się że Liverpool to typowo pucharowa drużyna ale ja się z tym nie zgadzam i uważam że po tym nieudanym dla The Reds sezonie Benitez straci posade bo szefowie nie zniosą kolejnego czwartego miejsca w lidze :p


Miejsca 5-8 (kolejnośc przypadkowa)

Poprzedni sezon uratowało zdobycie FA Cup, bo w lidze po fatalnym starcie było naprawde źle, ale zatrudnienie Juande Ramosa okazało się strzałem w 10 i druga połowa była znacznie lepsza w wykonaniu Kogutów. Jeśli tym razem początek będa mieli znacznie lepsi to może byc ciekawie, a napewno stac ich na namieszanie w czołówce i może nawet miejsca 1-4 , ale w ostatnich latach rzadko udało się tam trafiac innym zespołom niż wyżej wymieniona czwórka. Atutem Tottenhamu są mecze u siebie gdzie rzadko przegrywają. Skład wzmocnił Heurelho Gomes i to bardzo dobry transfer bo z bramkarzami Spursi mieli problem. Doszedł także Giovani dos Santos a więc i tak już duża siła ofensywna została wzmocniona. Oby tylko nie odszedł Berbatow bo w parze z Robbie Keanem są bardzo groźni. Na skrzydle szalenie szybko Aron Lennon. Ten skład musi wkońcu wspiąc się na wyżyny;)

W zeszłym sezonie do pewnego czasu byli w czołowej czwórce ale później opadli z sił i stracili to jakże wysokie miejsce. Zespoł bardzo dobrze spisuje się na wyjazdach. jeśłi poprawią gre na własnym stadionie bo nie zawsze udaje się wygrywac ze słabszymi zespołami to może byc ciekawie. DO klubu przyszedł już Peter Crouch a mówi się jeszcze o sprowadzeniu Wrighta-Phillipsa z Chelsea którego nie chce Scolari.

Już w zeszłym sezonie na City of Manchester Stadium miały zawitac europejskie puchary ale Sven Goran Eriksson po świetnym starcie do sezonu nie potrafił tego utrzymac i zapłacił posadą. W tym sezonie mówi się o wielkich transferach które ma sfinansowac właściciel. Rywal zza miedzy MU może namieszac jak w zeszłym sezonie.

Na St.James Park w zeszłym sezonie do końca Sroki walczyły o utrzymanie ostatecznie dopinając swego;) W tym zbliżającym napewno nikt sobie nie wyobraza powtórki z roku poprzedniego. Przecież w kadrze sa Owen.Martins,Butt i wielu innych świetnych więc nic tylko walczyc o puchary :p Początek może byc nieudany bo w 1kolejce jadą na Old Trafford a więc mecz z MU, z którymi mają chyba jakiś kompleks bo już dawno nie udało się im pokonac Czerwonych Diabłów.

To taka moja wizja zbliżającego się sezonu ;) Mam nadzieje że będzie się chciało to komuś przeczytac :p
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
W tym roku o mistrzostwo powalcza aktualny mistrz z wicemistrzem. Oba teamy szykuja powazne wzmocnienia przed sezonem. Do MANU zapewne przybedzie Berbatov a takze mowi sie o Robinho (Real Madrid); Roque Santa Cruz (Blackburn Rovers); Luis Fabiano (Sevilla); Rafael van der Vaart (Hamburg); Marcos Senna (Villarreal); Falcao (River Plate) ale takze duze szanse na odejscie ma ich superstar czyli Ronaldo.
Chelsea (raczej Romek) w tym sezonie planuje wydac znowu sporo kasy na wzmocnienia miedzy innymi David Villa (Valencia); Robinho (Real Madrid) i dwoch co juz przybyli tj Deco i Bosingwa. Zawodnikami CHelsea powaznie zainteresowany jest Murinho ktory prowadzi Inter a za to Lampard , Drogba i Carvalho.
Liverpoll natomiast nie radzi sobie w lidze. wydaje sie ze Rafa nie ma czasu na rozpracowanie taktyki rywala bo w anglii sie czesto gra i poprostu nie ma na to czasu. Natomiast w LM Liverpoll jest sila bo miedzy meczami jest sporo czasu i Rafa ma czas aby rozporacowac rywala.
Arsenal po budowie stadionu ma powazne dlugi ktore bedzie teraz splacal, jak powiedzial Wenger Arsenal nie bedzie robil wielkich transferow i ich taktyka bedzie polegala na tym aby tanio kupowac a drogo sprzedawac. z ekipy wengera odeszli juz hleb (barsa) Mathieu Flamini (Milan); Jens Lehmann (Stuttgart) i rowniez barsa jest powaznie zainteresowana adebayorem

Sporo moze namieszacz Tottenham ktory tez sie powaznie wzmocnil a sa to Luka Modric (Dinamo Zagreb); Giovani Dos Santos (Barcelona); Heurelho Gomes (PSV)
 
L 237

lookash

Użytkownik
Największe szanse daję ManU i Chelsea ale jak to w Premiership zawsze ciekawie.Mimo że od lat G4 się nie zmienia to sezon powinien być mimo wszystko bardzo interesujący i ciekawy.Chciałbym aby do walki włączył się Tottenham czy Evertoon który ostatnio coraz śmielej puka do wielkiej czwórki.W okresie transferowym jak zwykle bryluje Chelsea (choć sporo nazwisk jeszcze nie potwierdzonych) ,do tego ciekawymi piłkarzami zasiliły się Spurs.Abramowicz wyznaję zasadę:wydajemy dużo a jak nie idzie ,jeszcze więcej.Głodny zwycięstw romek wciąż szasta astronomicznymi sumami w poszukiwaniu sukcesów...Chciałbym aby do walki czynnie włączył się również L&#39;pool który od lat ma potencjał a nie potrafi go wykorzystać.Mimo to w ankiecie postawiłem na United:spokodfhgfh:
 
P 0

patyk

Użytkownik
Robson, że co? Tottenham uratowało wywalczenie FA cup? Newcastle walczyło o utrzymanie do końca?
Chyba coś ci się pop... ee.. pomisiowało :)
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
Kto mistrzem Anglii ?Bardzo trudne pytanie,bo rozgrywki Premiership to liga,która posiada największa ilość klasowych drużyn(dlatego,że praktycznie każda drużyna ma jakąs kase na transfery) ze wszystkich lig europejskich dlatego też jej poziom jest tak wysoki.
Mimo wszystko z tej rywalizacji wyrzuciłbym Arsenal.Wiem,że rok temu stracili Henryego,a porawli sowją grą nie tylko mnie.Lecz o ile o tyle Wenger był przygotowany na odejście Thieriego i sie na to zgadzał,to teraz nie zgadzał się na odejście swoich asów,którzy opuścili zespół-mowa tu o Hlebie,w mniejszym stopniu o Flaminim,a wciąż niepewny jest los Adebayora,którego kusi Barcelona.
Liverpool jak nie wzmocni się zapowiadanymi dowma piłkarzami(z czego przynajmniej jeden musi być zawodnikiem światowej klasy od razu na 1 skład) to tez nie ma co szukać w walce o tytuł.
Wydaje mi się,że msitrzme będzie Chelsea i odbiorą tytuł MU,gdzie Ronaldo dobrej atmosfery nie robi.2 lata hegemoni w Angli chyba starczy i mistrzem będzie Chelsea,którzy znowu wykonuje dobre transfery i póki co jest królem polowania(choć trzeba poczekać jakie transfery zrobi MU-Berbatov? a jakie Liverpool).
Ostro tez namieszac może Tottenham,lecz tutaj nie mówie w walce o tytuł,a w walce o LM.
 
camillo 9

camillo

Użytkownik
Chelsea Londyn
Trzeba przyznać, że The Blues w tamtym sezonie dostali nieźle po tyłku... Zaczęło się od zwolnienia ojca sukcesów ostatnich lat tego klubu - Jose Mourinho. Piłkarze byli załamani tą nagłą decyzją, bo byli z nim niezwykle zżyci i nie obyło się bez łez D. Drogby, czy R. Carvalho. Posadę po &#39;The Special One&#39; przejął zwany przez dziennikarzy &#39;Pan nikt&#39;, czyli A. Grant. Izraelczyk bez większej przeszłości nie był przez kibiców i ekspertów brany na poważnie za nowego trenera Chelsea, ale jak się okazało osiadł się na tym stanowisku znacznie dłużej niż wszyscy się spodziewali. &quot;Z Chelsea każdy chciał by teraz grać&quot; - pamiętam te słowa wypowiedziane przez eksperta M. Pola w studio Champions League, który jak się potem okazało grubo się mylił. Podobnie myślał też R. Stec, który nie dawał Chelsea najmniejszych szans w Lidze Mistrzów... Jednak ekipa z Londynu potrafiła zebrać się w garść i powalczyć w tym przez wielu już skreślonym sezonie. W Premier League dobrą formę przeplatali ze słabą, która przede wszystkim była spowodowana dużym brakiem kontuzjowanych zawodników, czy też wyjazdem kilku kluczowych czarnoskórych graczy, którzy wyjechali zimą na Puchar Narodów Afryki. Mimo to walczyli dzielnie i z biegiem czasu zbliżali się do lidera, którym najpierw był Arsenal, a później Manchester United. Chelsea pokazała naprawdę wielki charakter i mimo wielu niepowodzeń szansę na tytuł mistrza kraju ostatecznie przegrała dopiero w ostatniej kolejce. W Champions League można powiedzieć dokonali cudu. Wraz z &#39;Panem Nikim&#39; doszli aż do finału tych rozgrywek i odpadli w serii rzutów karnych. Zresztą tutaj nie będę się rozpisywał, bo chyba każdy oglądał ten mecz. A więc tak jak napisałem na początku mieli prawo być załamani po sezonie 07/08. Teraz do &#39;The Blues&#39; dołączył bardzo doświadczony trener - Luis Felipe Scolari. Myślę, że jest to duże wzmocnienie dla klubu, bo Scolari to trener bardzo podobny do Mourinho. Charyzmatyczny, biorący cała presję na siebie, zżyty z zawodnikami, kochający swoją pracę, oddany w pełni klubowi i przede wszystkim genialny taktyk. Takiego trenera Chelsea potrzebowała... Jeśli chodzi o transfery to działacze CFC sprowadzili na Stamford Bridge prawego obrońcę Bosingwę i Deco. Wszyscy, którzy dogłębniej śledzą losy Chelsea, wiedzą, że najsłabszym punktem tej drużyny była prawa obrona. Teraz to z pewnością się zmieni, bo Bosingwa to geniusz na swej pozycji i stoi przed nim ogromna kariera. Deco... Tutaj mam trochę wątpliwości... Nie da się ukryć, że jest wybornym pomocnikiem, ale myślę, że na dzień dzisiejszy jest on zbędny. Środek pola CFC ma obsadzony perfekcyjnie. Lampard, Ballack, Essien, Mikel i do niedawna Makelele. Myślę, że został on kupiony z myślą o odejściu któregoś z środkowych pomocników i faktycznie tak się stało bo jak pisał Stamford Bridge opuścił Makelele. Ale to chyba nie o tego zawodnika obawiali się działacze... Mam na myśli tutaj F. Lamparda, który jest łączony z Interem Mediolan od dłuższego czasu, a niektóre gazety już pisały, że Anglik na 100% zostanie nowym piłkarzem Włoskiego Interu. Po dzień dzisiejszy cała ta saga nie została do końca wyjaśniona, bo mimo że zarząd przedstawił Lampardowi rekordowy kontrakt (150 tys. funtów tyg. !), to ze strony piłkarza nie ma odpowiedzi. Podobna sytuacja jest z D. Drogbą. Ten również pragnął odejść z klubu, jednak prawdopodobnie Drogba zostanie na kolejny sezon w Chelsea. Zarząd klubu zapowiada jeszcze transfery i to nie byle jakie... Dużo mówi się o Kace i Robinho a to piłkarze naprawdę wartościowi. Wszyscy gracze są bojowo nastawieni do nadchodzącego sezonu. Zapowiadają niepowtarzalną walkę i zaangażowanie i efekty było widać dzisiaj w meczu sparingowym z Chińskim Guanghzou. The Blues po efektownej i efektywnej grze ograli rywali 4:0, a bramki strzelali Kalou, Lampard (piekny gol), młody Di Santo i Shoun Wright Phillips. Jestem przekonany, że piłkarze Chelsea dadzą z siebie wszystko w nadchodzącym sezonie co zaowocuje w wygranie Premier League lub Champions League... Kto wie, może i dwa trofea na raz. Szanse tej drużyny oceniam na 35%.
Manchester United
Drużyna S. A Fergusona będzie bronić tytułu mistrza już po raz drugi z rzędu. Mimo, że nie przepadam za ManU, to muszę przyznać, że wa tamtym sezonie pokazali kawał dobrej piłki i należał im się tytuł. Formą błyszczał przede wszystkim uwielbiany przez wszystkich C. Ronaldo... Ale musimy pamiętać, że to nie robot, a tylko człowiek. Bez dwóch zdań nie da się grać na takich obrotach i poziomie jaki prezentował przez 3 sezony i w nadchodzącym ten piłkarz &#39;spuchnie&#39;. Myślę, że zwyczajnie straci formę tak jak Ronaldinho, który jest ewidentnym przykładem na to, że nie da się grać takiego futbol na dłuższą metę. W minionym sezonie dużą rolę w zespole odgrywali P. Schooles i R. Giggs. Oni mają już swoje lata i w zbliżającym się sezonie także nie powinni błyszczeć... Z kadry trenerskiej ManU odszedł C. Queiroz, który był prawą ręką Fergusona i to także będzie ogromna strata dla Manchesteru. Transferów ManU do tej pory nie zrobili żadnych, więcej mówi się o sprzedaży zawodników, w tym Ronaldo. A więc jak do tej pory ManU stracili tylko na swojej sile, a w ogóle nie wzmocnili i widać zdecydowanie więcej minusów niż plusów w przygotowaniach, bo w meczach sparingowych różowo też nie jest... Szanse Manchesteru oceniam na 25%
Arsenal FC
Przed sezonem 07/08 nikt nie dawał im większych szans w walce o mistrzostwo, lecz nawet skazywano ich na miejsce po za &#39;wielką czwórką&#39;. Jednak podopieczni A. Wengera zaskoczyli cały piłakrski świat i odwalili kawał roboty w minionym sezonie. Drużyna jest ta niesamowicie młoda, dlatego pewne było, że w końcówce sezonu zwolnią z tempa, gdyż brak im doświadczenia. I faktycznie tak było... Z drużyny odszedł przede wszystkim A. Hleb, który odgrywał kluczową rolę w drużynie, M. Flamini - bardzo przydatny zawodnik i doświadczony Gilberto Silva. Dużo mówi się też o przeprowadzce Adebayora, lecz to jeszcze nic pewnego. Jeśli chodzi o nowych piłkarzy to jak zwykle... Wenger skupił sie na młodych talentach, które uwielbia i żadnego wielkiego zawodnika raczej nie ściągnie... Wenger ewidentnie upatruje Arsenal jako potęgę za kilka lat, gdyż skupia się na budowaniu druzyny na młodych talentach. Czy to się mu uda zoabczymy z czasem, ale w nadchodzącym sezonie niestety nie daję Arsenalowi większych szans... 15%
Liverpool FC
Ileż to już lat Liverpool czeka na kolejny tytuł... Drużyna ta jest zdeterminowana aby wreszcie osiągnąc coś więcej w Premier League, niż 4 miejsce. Benitez jest w stanie odłożyc na drugi plan nawet Champions League, w której Liverpoolowi ostatnio szło świetnie, bo jest to druzyna typowo &#39;turniejowa&#39;. Z genialnym taktykiem Benitezem są bardzo trudnym rywalem do pokonania w dwumeczu, ale na dłuższą metę w Premier League nie jest tak kolorowo. Jeśli chodzi o transfery to nie ma wielkiego szału na Anfield Road. Z tego co pamiętam druzynę zasilili typowi średniacy tacy jak bramkarz Cavallieri, Degen, Dossena i Saric, zaś odeszli Crouch, Kewell i Risse. Dużo mówi się też o odejściu Xabiego Alonso do Juventusu Turyn. Tak więc jak już wspomniałem szału nie ma, ale są wzmianki o przejściu Davia Villi, ale to narazie tylko plotki. Myślę, że jeśli Torres i Gerrard wezmą odpowiedzialność w swe ręce i rozegrają genialny sezon, to Liverpool może myśleć o vice mistrzostwie, bo do mistrza brakuje im sporo, ale na pewno będą groźniejsi od Arsenalu... Szanse 25%

Podsumowując myślę, że największe szanse na tytuł Premier League ma Chelsea nie tylko dlatego, że jestem ich fanem, ale drużyna zdecydowanie się wzmocniła i ma zamiar robić to nadal, a patrząc na resztę zespołów w porównaniu do Chelsea to pryszcz. Ale zobaczymy co pokaże później okno transferowe, bo transfery to istotna sprawa. Sezon 2008/09 w angielskiej Premier League zapowiada się fantastycznie, a my kibice możemy zacierać ręce...
 
cl9vius 17

cl9vius

Użytkownik
Cóż jako fan LFC mógłbym wytypować? Tylko jedną opcje ;) Nie ma tego lata jakiegoś wielkiego transferu, więcej LFC zarobił na sprzedaży (Crouch, Alonso, Risse) niż na kupnie nowych zawodników (Dossena, Cavalieri, Ngog). Póki co, zobaczymy jeszcze co z ploteczką o Villi. A może bez jakiegoś wielkiego wzmocnienia się uda wywalczyć mistrzostwo ;) Mimo wszystko wierzę. Już nie mogę się doczekać nowego sezonu.. i liczę na tego majstra w tej dekadzie, czy to z Ban(d)itezem czy bez niego :p
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
cl9vius chyba marny z ciebie fan liverpoolu skoro nie wiesz,że Xabi w Liverpoolu zostaje,a Villa do Liverpoolu nie przyjdzie na 99% mimo,że byliby nawet nim zainteresowani,
teraz pojawiają się głównie nazwiska takich graczy jak Robbie Keane czy Gareth Barry z AV którzy mogliby zasilić Liverpool,
 
B 0

bastiano2211

Użytkownik
Moim zdaniem mistrzostwo Anglii zdobędzie Manchester United. Ciężko się broni tytułu, ale jakieś mam takie przeczucie. Jednak ta mieszanka graczy doświadczonych(Giggs, Scholes) i młodych(Nani,Anderson) w każdym meczu krok po kroku zdobywać będzie punkty, które przyczynią się do mistrzostwa. Pozdrawiam. ????
 
jakuza 0

jakuza

Użytkownik
W tym sezonie 08/09 bedzie ladna mysle ze walka po miedzy Man Utd a Chelsea, chociaz bardziej stawiam na United. W tym roku nie robia zadnych transferow, nie maja zmiany zarzadu, jedynie maly problem z Cristiano Ronaldo, ktorym sie Real interesuje i zrobil duza afere, ze wszedzie o nim pisano... Poza tym Chelsea sie wzocnilo trenersko niz pilkarsko, ale mysle ze brazylijczyk nie da sie latwo wystraszyc np. Fergusonowi czy Wengerowi i pokaze na co stac go. Uwazam ze to bedzie bardziej w tym roku zacieta walka po miedzy United a Chelsea. Dlaczego Arsenal nie wlaczam czy Liverpool. W wczesniejszym sezonie widzielismy ladna gre Arsenalu, zajmowali 1 miescje dopuki nie zaczeli remisowac, wtedy to United przescignal ich, a Liverpool, prawie ze nic w tym sezonie nie robil... Arsenal stracil paru zawodnikow, Hleba, Silve, Lehmmana i jak jeszcze Adebayora straca to oslabnie atak AFC. Chociaz mysle ze Ramsey wchodzac czasami do gry cos pokaze i Nasri tez.
Oto moja prognoza:
1. Man Utd - obroni tytul
2. Chelsea
3. Arsenal
4. tu nie wiem byc moze Liverpool albo Tottenham lub Man City.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom