>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kwalifikacje do MŚ 2010 - 06.09.2008 (Europa)

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik


Mecze eliminacyjne

[15:00] Walia-Azerbejdżan 1,30 4,30 10,00
[15:00] Macedonia-Szkocja 3,10 3,20 2,15
[17:00] POLSKA- Słowenia 1,45 3,75 6,75
[17:30]Słowacja-IrlandiaPłn 1,90 3,20 3,80
[18:00] Gruzja- Irlandia 4,20 3,25 1,80
[18:45] Albania-Szwecja 5,50 3,40 1,60
[19:00] Norwegia-Islandia 1,35 4,00 9,00
[19:00] Mołdawia- Łotwa 2,05 3,20 3,30
[19:45] Węgry-Dania 3,45 3,20 2,00
[20:00] Andora-Anglia 30,00 11,00 1,02
[20:00] Czarnogóra-Bułgaria 4,50 3,40 1,70
[20:00] Ukraina-Białoruś 1,40 3,80 8,00
[20:00] Malta-Portugalia 16,00 7,50 1,10
[20:15] Serbia-Wyspy Owcze 1,02 11,00 30,00
[20:15] Chorwacja-Kazachstan 1,10 7,50 16,00
[20:15] Luksemburg-Grecja 20,00 10,00 1,05
[20:30] Austria-Francja 5,00 3,40 1,65
[20:45] Lichtenstein-Niemcy 30,00 11,00 1,02
[20:55] Izrael-Szwajcaria 2,30 3,10 2,90
[21:00] Armenia-Turcja 7,50 3,90 1,40
[21:00] Rumunia-Litwa 1,30 4,30 10,00
[21:45] Cypr-Włochy 15,00 6,00 1,15
[22:00] Hiszpania-Bośnia i H. 1,20 5,40 12,00

Po sierpniowych grach towarzyskich przed nami pierwsza seria gier o prawo występu na Mundialu w RPA 2010. Jak spiszą się Polacy bez Boruca,Dudki i Majewskiego? Czy powołani kadrowicze wniosą nową jakośc do gry naszej reprezentacji? Kto jest Waszym faworytem w innych meczach a gdzie upatrujecie niespodzianki? Na te jak i inne tematy zapraszam do dyskusji ????
 
A 23

adam2173

Użytkownik
Moim zdaniem w tych meczach będzie kilka niespodzianek.
M.in. warto chyba stawiać na Armenię 1X, Czarnogóra 1X itp. itd.
Ciekaw jestem wyniku Polski, ja chyba ominę ten mecz szerokim łukiem ;)
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
Polska - Słowenia
Typ: Under 2,5 ✅✅
Kurs: 1.70 (toto-mix)

W swoim pierwszym meczu w eliminacjach do Mistrzostw Świata, podopieczni Leo Beenhakkera zmierzą się z drużyną Słowenii. W Polskiej drużynie jest ciągle problem ze strzelaniem bramek. Na Euro 2008 jedyną bramkę strzelił obrońca/pomocnik, w dodatku ze spalonego. Ostatni mecz z Ukrainą to była istna katastrofa. Nie ważny jest wynik - ważna jest gra. A, że wynik jest lepszy od gry to inna sprawa. Tego nie dało się oglądać - niestety.
W kadrze zabrakło miejsca dla Żurawskiego - co jest dobrym wyborem.
Mamy duży problem z tymi, którzy powinni strzelać bramki. Zahorski jest kompletnie bez formy, Smolarek ostatnio bardzo mało grał (wliczając poprzedni sezon) więc też jest bez formy, Brożek w kadrze kompletnie nie może się odnaleźć.
Jedyna nadzieja w świetnie dysponowanym Lewandowskim. Choć myślę, że Leo nie wystawi go od początku - o ile w ogóle wyjdzie na boisko. mam nadzieję, że zagra Błaszczykowski - on też może powalczyć w ofensywie.
Tak naprawdę jedynymi sensownymi w chwili obecnej napastnikami reprezentacji Polski są Jeleń i Wichniarek. Problem tylko w tym, że ani jeden ani drugi nie zostali powołani na pierwsze dwa mecze. Tak więc nasza siła ofensywa prezentuje się wyjątkowo źle.
Słowenia jest europejskim średniakiem - to nie ulega wątpliwości. Szczerze, to nie mam wielkiego pojęcia jak oni grają, ale patrząc na to, w jakich klubach grają obrońcy (OM, Betis, Sochaux) można wnioskować, że pokonać ich nie będzie łatwo. Siła ofensywna Słowenii także nie prezentuje się okazale. Nasi obrońcy spokojnie powinni sobie dać radę.
Wydaje mi się, że under w tym meczu jest najlepszym rozwiązaniem ???? .
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Kilka ciekawych spotkań w tym terminie. Tak na pierwszy rzut oka: Hiszpania + Polska (handi 0:1) + Serbia - WO (over 2.5). Niestety te kursy np. na Anglię, Serbię śmieszne, także nawet tego ruszać na podbicie ako nie warto (zresztą co to za podbicie ????).
Podpisuję się po tym co napisał Adam2173 , że będzie kilka niespodzianek:]
 
nalokson 26

nalokson

Użytkownik
No cóż - ja mam nadzieję, że ze Słowenią wygramy, bo w końcu to nie jest zespół z najwyższej półki. Szkoda mi tylko Boruca, bo jego będzie zastąpić w bramce bardzo trudno :/
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
No cóż - ja mam nadzieję, że ze Słowenią wygramy, bo w końcu to nie jest zespół z najwyższej półki. Szkoda mi tylko Boruca, bo jego będzie zastąpić w bramce bardzo trudno :/
Z tym zastąpieniem Boruca byłbym spokojny;) Mimo że Artur to klasa światowa co niejednokrotnie potwierdza to mamy dobrych zmienników dla niego. W tym meczu prawdopodobnie będize to Łukasz Fabiański- najjaśniejszy puntk naszego zespołu w meczu we Lwowie z Ukrainą, kto to widział ten wie ;)
Martwi mnie jednak że nie ma kto strzelac bramek... Bo raczej Lewandowskiego Leo od poczatku nie puści a szkoda bo jest on w niezłym gazie i gdzie się nie pojawi tam bramka w meczu. Takiego kogoś nam trzeba. Może wkońcu błyśnie Paweł Brożek.
Nie wiem czemu niema Wichniarka:-| Ten zawodnik tak świetnie się spisuje w Bundeslidze. Sercem jestem oczywiście za Polakami ale typowanie jakiekolwiek w tym meczu odpuszczam ;)
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Z tym zastąpieniem Boruca byłbym spokojny;) Mimo że Artur to klasa światowa co niejednokrotnie potwierdza to mamy dobrych zmienników dla niego. W tym meczu prawdopodobnie będize to Łukasz Fabiański- najjaśniejszy puntk naszego zespołu w meczu we Lwowie z Ukrainą, kto to widział ten wie ;)
Martwi mnie jednak że nie ma kto strzelac bramek... Bo raczej Lewandowskiego Leo od poczatku nie puści a szkoda bo jest on w niezłym gazie i gdzie się nie pojawi tam bramka w meczu. Takiego kogoś nam trzeba. Może wkońcu błyśnie Paweł Brożek.
Nie wiem czemu niema Wichniarka:-| Ten zawodnik tak świetnie się spisuje w Bundeslidze. Sercem jestem oczywiście za Polakami ale typowanie jakiekolwiek w tym meczu odpuszczam ;)
Widocznie Wichniarek nie pasuje do taktyki Leo... Strzela jedną za drugą bramkę w Bundeslidze, ale jak zagrał w reprezentacji to krótko mówiąc - nie pokazał nic ciekawego. Co do zastąpienia Boruca, również się o to nie boję. Mamy kilku klasowych bramkarzy, i to nie jest żaden problem. Fajnie, że Fabiański, Kuszczak(?), będą mieli szansę gry. Tak poza tym, Polska słynie ze swojej &quot;bramkarskiej szkoły&quot;.
Napastnicy: ciekawi mnie czy zagramy dwoma (4:4:2), od pierwszych minut. Znaczy duet Brożek-Smolarek, bo Lewandowski raczej odpada (pewnie wejdzie na ostatnie 15 min. jeśli mecz będzie się dobrze układał).
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Widocznie Wichniarek nie pasuje do taktyki Leo... Strzela jedną za drugą bramkę w Bundeslidze, ale jak zagrał w reprezentacji to krótko mówiąc - nie pokazał nic ciekawego. Co do zastąpienia Boruca, również się o to nie boję. Mamy kilku klasowych bramkarzy, i to nie jest żaden problem. Fajnie, że Fabiański, Kuszczak(?), będą mieli szansę gry. Tak poza tym, Polska słynie ze swojej &quot;bramkarskiej szkoły&quot;.
Napastnicy: ciekawi mnie czy zagramy dwoma (4:4:2), od pierwszych minut. Znaczy duet Brożek-Smolarek, bo Lewandowski raczej odpada (pewnie wejdzie na ostatnie 15 min. jeśli mecz będzie się dobrze układał).
Ale co to była za szansa?! Tak samo było z Pawłem Brożkiem w meczu z USA, który nie wyszedł całej reprezentacji i głupie komentarze Brożek się nie sprawdził itp. Ale ja się pytam jak miał się sprawdzic? Z kim miał grac ? Jak nikt w tamtym meczu nie grał nawet przyzwoicie... To samo teraz tyczy się Jelenia. Dostał szanse w meczu z Ukrainą i teraz znowu go nie ma na eliminacje bo niby nie pokazał się z dobrej strony, ale jak miał się pokazac jak nikt mu piłki nie podal :kwasny4565: I tak w naszym kraju jest . Piłkarz nie dostanie szansy i od razu głosy że się nie sprawdził, ale jak można ocenic po jednym występie?!
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Ale co to była za szansa?! Tak samo było z Pawłem Brożkiem w meczu z USA, który nie wyszedł całej reprezentacji i głupie komentarze Brożek się nie sprawdził itp. Ale ja się pytam jak miał się sprawdzic? Z kim miał grac ? Jak nikt w tamtym meczu nie grał nawet przyzwoicie... To samo teraz tyczy się Jelenia. Dostał szanse w meczu z Ukrainą i teraz znowu go nie ma na eliminacje bo niby nie pokazał się z dobrej strony, ale jak miał się pokazac jak nikt mu piłki nie podal :kwasny4565: I tak w naszym kraju jest . Piłkarz nie dostanie szansy i od razu głosy że się nie sprawdził, ale jak można ocenic po jednym występie?!
Wichniarek gra już kilka &quot;ładnych sezonów&quot; w Bundeslidze, ale patrząc na występy w reprezentacji ... 17 występów od 1999 roku - 4 bramki. Widocznie trenerzy go nie widzieli u siebie w składzie. Ja powiem tyle: nie mówmy Leo, kogo on ma powoływać a kogo nie. Leoś wie co robi, ma od tego swoich ludzi, ogląda mecze w których grają Polacy, na pewno długo analizował grę Artura, ewentualnie jego przydatność w kadrze. Pamiętajmy, że ważną rolę odgrywa też &quot;aklimatyzacja&quot; w zespole. Z dnia na dzień oni się nie zgrają... Przykładów nie trzeba podawać chyba.
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
Wichniarek gra już kilka &quot;ładnych sezonów&quot; w Bundeslidze, ale patrząc na występy w reprezentacji ... 17 występów od 1999 roku - 4 bramki.
No ale co z tego? Obecnie jest jedynym Polakiem w dobrej zagranicznej lidze, który strzela dość regularnie bramki. W kadrze za Beenhakkera zagrał bodaj 45 minut. I jak on się miał wtedy sprawdzić? o_0
Ja powiem tyle: nie mówmy Leo, kogo on ma powoływać a kogo nie. Leoś wie co robi, ma od tego swoich ludzi, ogląda mecze w których grają Polacy, na pewno długo analizował grę Artura, ewentualnie jego przydatność w kadrze.
Leo już na EURO pokazał, że jednak nie do końca wie co robić. Nie powołał aktualnie bramkostrzelnych graczy i co było to każdy wie. Powoli denerwuje mnie takie ślepe wierzenie trenerowi, który bądź co bądź ale z naszą reprą nie zrobił nic wielkiego (nie ujmując awansowi - ale umówmy się - gdyby tego awansu nie było, to byłby wręcz skandal ). Odkrył kilka talentów i chwała mu za to.
Jednak czasem powinien zmienić swoją koncepcję gry, by Ci gracze, którzy są w formie mogli się wykazać.

Z dnia na dzień oni się nie zgrają... Przykładów nie trzeba podawać chyba.
Z tym, że Polacy już nie raz i nie dwa pokazali, że oni nie mogą się zgrać nawet z tygodnia na tydzień. Więc ty akurat mała strata ;].
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Leo
Kim jest Leo? człowiekiem który ma tępe rozeznanie na polskim rynku. Kogo on powołuje? No weźcie tak na logike czy Zahorski (akurat powołania nie dostał) to jest reprezentacyjny snajper? dalej... w obronie Jop... no kurde sory ale nawet obrońcy Zagłębia Sosnowiec w poprzednim sezonie sie szybciej ruszali. W pomocy czy tam w ataku Smolarek? moze i on ma jakis przeblysk czasem ale to nie jest zawodnik na miare klubow w ktorych gra co powoli widac. w Angli pogra troche i siadzie na lawe. Tego typu problemy tycza sie wiekszosci naszej kadry. Jesli chodzi o powolania Leo w napadzie to ja się pytam jakie są kryteria oceny napastnika.... Jeleń Wichniarek Sosin (ja bym go nie lekcewazyl) Lewandowski (jest powołany ale ten idiota go nie wystawi). Gdzie oni są? Apeluje do bardzo wielu kibiców żeby ślepo nie wierzyli temu co Benhaker mówi bo że wielkim trenerem nie jest udowodnił już niejednokrotnie. On myśli że jest mądrzejszy od nas wszystkich a w rzeczywistości jest tępy jak nóż z pizzeri w Limanowej (trzeba było widelcem rozdzielać pizze).
Słowo na temat taktyki. O ile Skorży taktyka 4 - 5 - 1 nawet wychodzi to Benhakerowi juz nie. Nasza reprezentacja zawsze grała dobrze gdy grała ofensywnie. A jak gramy? A no to widać. 4strzały w meczu? 5? taki fakt no.... idiotyzm!
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Kim jest Leo? człowiekiem który ma tępe rozeznanie na polskim rynku. Kogo on powołuje? No weźcie tak na logike czy Zahorski (akurat powołania nie dostał) to jest reprezentacyjny snajper? dalej... w obronie Jop... no kurde sory ale nawet obrońcy Zagłębia Sosnowiec w poprzednim sezonie sie szybciej ruszali. W pomocy czy tam w ataku Smolarek? moze i on ma jakis przeblysk czasem ale to nie jest zawodnik na miare klubow w ktorych gra co powoli widac. w Angli pogra troche i siadzie na lawe. Tego typu problemy tycza sie wiekszosci naszej kadry. Jesli chodzi o powolania Leo w napadzie to ja się pytam jakie są kryteria oceny napastnika.... Jeleń Wichniarek Sosin (ja bym go nie lekcewazyl) Lewandowski (jest powołany ale ten idiota go nie wystawi). Gdzie oni są? Apeluje do bardzo wielu kibiców żeby ślepo nie wierzyli temu co Benhaker mówi bo że wielkim trenerem nie jest udowodnił już niejednokrotnie. On myśli że jest mądrzejszy od nas wszystkich a w rzeczywistości jest tępy jak nóż z pizzeri w Limanowej (trzeba było widelcem rozdzielać pizze).
Słowo na temat taktyki. O ile Skorży taktyka 4 - 5 - 1 nawet wychodzi to Benhakerowi juz nie. Nasza reprezentacja zawsze grała dobrze gdy grała ofensywnie. A jak gramy? A no to widać. 4strzały w meczu? 5? taki fakt no.... idiotyzm!
Kolego opanuj się... Widzę, że jak niektórzy słyszą że kadra przegrywa/brak formy - to tylko na Leo zwalają... Sprawa tkwi głębiej, niż myślimy. Mówisz o Smolarku, że jest cienki itp. Widocznie byłeś gdzieś &quot;przykuty&quot; w pasach, albo pijany jak były eliminacje do EURO. Ten człowiek, aż rwał się do gry... to on nam wywalczył pierwsze w historii polskiej piłki ME. Zaraz pewnie napiszesz, to czemu nie grał tak na tejże imprezie ? Już mówię: znaleźliśmy się w 16-nastce najlepszych ekip w Europie (dodaj jeszcze z 5-10 i mamy na świecie) także to już tłumaczy z kim graliśmy. Być może nasze gwiazdy nie dorosły, do aż takiego poziomu. Smolarek grał maluutko w klubie, a to się chyba przenosi na scenę reprezentacyjną (przykład - Kuba, Boruc - ograni, zawsze w formie).
I nie wiem dlaczego Skorżę do tego mieszasz?! Wisła to jedna sprawa (dział Ekstraklasa), a repra to co innego...
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Leo
ze Skorżą to było porównanie tylko. ta sama taktyka ale jeden potrafi ją wcielić a drugi nie. Leo nie (nie pierwszy raz nie tylko z nasza kadra). owszem silna grupa była mimo że chyba najsłabsza ze wszystkich ale tam był brak zaangażowania tych co grali. i Zwalam na Leo dlatego że powołał nie tych co trzeba. Byli lepsi. Cd smolarka może fakt w eliminacjach był solidnym zawodnikiem ale potem brak formy wiec za zaslugi ma jechac? Nie no przesadzilem mowiac ze jest az tak cienki ale do tuzow nie należy. Dobrze ze choc nie gwiazdorzy jak Matusiak. Swoją krytyczną opinie piszę dlatego bo widze slepo zapatrzonych w benhakera. o ile w wiekszosci przypadkow wina jest zawodnikow o tyle tutaj za ich dobór odpowiada szanowny Leon.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
ze Skorżą to było porównanie tylko. ta sama taktyka ale jeden potrafi ją wcielić a drugi nie. Leo nie (nie pierwszy raz nie tylko z nasza kadra). owszem silna grupa była mimo że chyba najsłabsza ze wszystkich ale tam był brak zaangażowania tych co grali. i Zwalam na Leo dlatego że powołał nie tych co trzeba. Byli lepsi. Cd smolarka może fakt w eliminacjach był solidnym zawodnikiem ale potem brak formy wiec za zaslugi ma jechac? Nie no przesadzilem mowiac ze jest az tak cienki ale do tuzow nie należy. Dobrze ze choc nie gwiazdorzy jak Matusiak. Swoją krytyczną opinie piszę dlatego bo widze slepo zapatrzonych w benhakera. o ile w wiekszosci przypadkow wina jest zawodnikow o tyle tutaj za ich dobór odpowiada szanowny Leon.
To porównanie więc Skorży z Beenhakkerem (tak to się pisze), było nie na miejscu. Klub - reprezentacja dwa inne oblicza.
Ps. Najlepiej to krytykować powołania po wyborze... ciekawe czemu przed ME tak ochoczo nie pisałeś ?:]

Cóż żeby nie spamować.Myślę, że over 2.5 w meczu Polska-Słowenia jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Dlaczego? Przeciwnik nie jest z górnej półki (w/g najnowszego rankingu FIFA 79 miejsce). Nie wyobrażam sobie żebyśmy przegrali ten mecz. Gramy u siebie, nowi będą chcieli się dobrze pokazać, musimy od początku &quot;uzbierać&quot; przewagę chociażby w bilansie bramkowym, gdyż później może mieć to jakiś wpływ na awans.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Polska - Słowenia
Bo wtedy nie byłem uczestnikiem forum. Przeciwnikiem Leona jestem od momentu zatrudnienia go.

Właśnie z tym się zgodze. Żeby postów nie nabijać jakiś typik. Więc proponuje under 2,5 (w Polsce nie ma kto strzelać bramek a Słowenia mimo ostatnich dobrych występów i wyrównanej kadry też do tuzów nie należy) albo x2 po okazyjnym kursie w sts : 2,31. Polska może ten mecz wygrać ale ja do tego przekonania nie mam. Natomiast w meczu z San Marino powinniśmy wygrać ???? 4pkt w sam raz na możliwości Polski.
 
A 23

adam2173

Użytkownik
Jak wiemy Leo to znakomity trener, ale popełnia błędy jak każdy.
Wywalczył z Nami pierwszy w historii awans do Mistrzostw Europy, tego mu już nikt nie zabierze. Ale ta impreza Nam kompletnie nie wyszła. Nie ma co ukrywać, Leo popełnił kilka błędów. Nie powołał zawodników będących w formie. Ale w sumie to nie wiadomo jak oni by się wkomponowali w zespół w tak krótkim czasie. Benhakker ma swoją koncepcję i robi to co uważa za słuszne. Mi też się bardzo niepodoba to, że nie daje szans tak znakomitym piłakrzom jak Jeleń czy Wichniarek, ale on po prostu chce powoływać Pazdana, Zahorskiego (teraz akurat ich nie ma w składzie).
Decyzji trenera nie możemy zmienić, zawsze każdy selekcjoner ma swoją receptę na grę i się do niej stosuje. często będzie Nam się to niepodobać, ale to normalne.
Co do meczu:

O Boruca to się nie martwmy. Polska to &#39;&#39;kopalnia&#39;&#39; bramkarzy.
Zgadzam się , że Artur to klasowy zawodnik, ale jest wielu także dobrych, a nawet bardszo dobrych. Fabianski, Kuszczak, Kowalewski, Przyrowski, Załuska, Kieszek, Szamotulski i wieelu, wielu innych.
Na pewno brakuje Nam &#39;&#39;klasycznych&#39;&#39; napastników, to znaczy takich , że jak nadarzy się okazja to zawsze ją wykorzystają. Robert Lewandowski to moim zdaniem wschodząca wielka gwiazda.
Mam nadzieję, że mecz ze Słowenią będzie tylko formalnością i wygramy wysoko.
 
simons 646

simons

Forum VIP
Jezeli chodzi o Polske to bez wiekszych analiz wydaje mi sie ze po oferowanych przez buki kursach mozna spokojnie postawiac na remis.
Ich druzyna nie jest az taka slaba w porownaniu z nasza, szczegolnie warto moim zdaniem wyroznic tam bramkarza Handanovica. Po kursie 1.4 okolo moim zdaniem nie oplaca sie stawiac na Polske, juz lepiej zaryzykowac na remis (ale to moje osobiste zdanie) ????
poza tym ciekawa propozycja wydaje mi sie byc
Gruzja - Irlandia 2
Irlandia troche podniosla swoj poziom pilki noznej, po tym jak TRapattoni zaczal ich trenowac. Mecz rozegrany na terenie neutralnym, sytuacje w Gruzji kazdy zna co moim zdaniem jest wielkim minusem. Patrzac po tym jak Tibilisi gralo w Austrii sadze ze faworytami sa Irlandczycy.
Ciekawym rozwiazaniem wyglada
Norwegia - Islandia over 2.5
Norwegowie sa w moich oczach o klase lepsi, do tego graja na wlasnym boisku. Spodziewam sie wyniku w granicach 3-0.
Na koniec
Czarnogora - Bulgaria 1x
Obie druzyny moim zdaniem maja swoich dobrych zawodnikow ktorzy ewidentnie zrobia roznice w tym meczu. Bulgaria - Petrov, ktory nei zagra poza tym ciekawi mnie Barbatov, nowy zakup Man Utd ktorego niestety nie znam, wiec nie znam jego realnego potencjalu. Z drugiej strony zapewne dobrze grajacy Vucinic i Jovetic. Moim zdaniem Czarnogora dzieki oslabieniu Bulgari brakiem Petrov&#39;a nie powinna przegrac.
Ciekawym meczem moze byc Wlochy - Cypr tutaj mozna za ten kurs postawic na remis.
Ja osobiscie sporo zainwestuje w Irlandie , troche w Czarnogore reszte sobie chyba odpuszcze ;)
 
bad-motherfucker 0

bad-motherfucker

Użytkownik
poza tym ciekawi mnie Barbatov, nowy zakup Man Utd ktorego niestety nie znam
jesli to nie jest kiepska prowokacja z twojej strony to jestem w szoku
ale tak na powaznie:
albania- szwecja
ze skladu szwecji w ostatniej chwili wylecieli anders svenson i christian wilhelmsson co moze byc bardzo widoczne w poczynaniach szwedow. pilkarze trzech koron byli moimi morowanymi kandydatami do 3 pkt w tej potyczce ale wobec tych oslabien boje sie ze szwedzi moga miec klopoty. svenson to absolutnie czolowy srodkowy pomocnik kadry jego brak napewno bedzie zaowazalny podejzewam ze pod jego nieobecnosc w srodku zagraja linderoth z kallstrom&#39;em. wilhelmsson wcale nie musial wyjsc w pierwszym skladzie ale jest to pilkarz bardzo porzyteczny ktory potrafi odmienic gre kadry nawet po wejsciu z lawki. nie ma rowniez ljungberga. bez tych zawodnikow troche maleja opcje w ataku zespolu szweckiego


kadra szwedow: Andreas Isaksson, Johan Wiland, Andreas Granqvist, Petter Hansson, Daniel Majstorovic, Olof Mellberg, Mikael Nilsson, Max von Schlebrügge, Behrang Safari, Fredrik Stoor, Oscar Wendt, Daniel Andersson, Marcus Berg, - Viktor Elm, Samuel Holmén, Zlatan Ibrahimovic, Kim Källström, Henrik Larsson, Sebastian Larsson, Tobias Linderoth, Markus Rosenberg
ma dojechac jeszcze 2 zawodnikow w miejsce wspomnianych kontuzjowanych
teoretycznie pozostali zawodnicy powinni zapewnic zwyciestwo ale po wypadnieciu wspomnianej dwojki niew wiem czy postawi na szwedow, moim zdaniem duzo bedzie zalezec jak zagra na skrzydle sebastian larsson


malta- portugalia
mecz jednego faworyta, portugalczycy pod wodza nowego trenara napewno beda chcieli sie pokazac a rywal raczej nie bedzie im mocno przeszkadzal, moj typ portugali -1,5 a oto kadra ktora powolal Carlos Queiroz:

Atletico Madrid: Sim&amp;atilde;o e Maniche;
Chelsea FC: Bosingwa, Deco, Paulo Ferreira e Ricardo Carvalho;
FC Zenit ST.Petersburg: Danny;
FC Porto: Bruno Alves e Raúl Meireles;
Galatasaray SK: Fernando Meira;
Manchester United FC: Nani;
Rangers FC: Pedro Mendes;
Real Madrid CF: Pepe;
SC Braga: Eduardo;
SL Benfica: Carlos Martins, Nuno Gomes e Quim;
Sporting CP: Jo&amp;atilde;o Moutinho e Yannick;
SV Werder Bremen: Hugo Almeida;
US Lecce SPA: Antunes;
Val&amp;ecirc;ncia CF: Miguel;
VFL Bochum 1848: Daniel Fernandes.
ci pilkarze napewno dadza portugalskim kibica powody do radosci, ja biore hendi za 1,32

walia- azerbejdzan
to kolejny typ na ktory zwrocilem uwage, walia to nie jest potega pilkarska, ale ma w skladzie paru ciekawych zawodnikow, w dodatku jak wiadomu kibice na wyspach bardzo nie lubia jak zespol przegrywa w domu w dodatku z takim rywalem. azerowie jak wiadomo potrafia napsuc rywalo sporo krwi ale glownie u siebie, nie sadze zeby byli w stanie urwac punkty gospodarza na millenium stadion w cardiff .
sklad walijczykow:
Wayne Hennessey (Wolverhampton Wanderers)

Boaz Myhill (Hull City)

Lewis Price (Derby County)

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)

James Collins (WHU)

Steve Evans (Wrexham)

Chris Gunter (Tottenham Hotspur)

Craig Morgan (Peterborough United)

Sam Ricketts (Hull City)

Ashley Williams (Swansea City)

Andrew Crofts (Gillingham)

Simon Davies (Fulham)

David Edwards (Wolverhampton Wanderers)

Carl Fletcher (Crystal Palace)

Owain Tudur Jones (Swansea City)

Jason Koumas (Wigan Athletic)

Joe Ledley (Cardiff City)

Paul Parry (Cardiff City)

Aaron Ramsey (Arsenal)

Carl Robinson (Toronto FC)

Brian Stock (Doncaster Rovers)

Craig Bellay (WHU)

David Cotterill (Sheffield United)

Freddy Eastwood (Coventry City)

Ched Evans (Manchester City)

Sam Vokes (Wolverhampton Wanderers)

ale z tego skladu wypadl Craig Bellamy i Freddy Eastwood ale pojawil sie Robert Earnshaw
sadze ze twardo grajacy walijczycy nie zawioda i zaikasuja 3 pkt (1,35)

to narazie tyle
 
V 3

vulture

Użytkownik
Wrzuce Wam tu kadry poszczególnych reprezentacji, może pomoże to niektórym w skutecznym typowaniu.
Czarnogóra-Bułgaria
Kadra Czarnogóry:
Goalkeepers: Vukasin Poleksic (Debrecen), Mladen Bozovic (Partizan Belgrade)

Defenders: Savo Pavicevic (Energie Cottbus), Milan Jovanovic (Universitatea Cluj), Luka Pejovic (Mogren Budva), Radoslav Batak (Ankaraspor), Jovan Tanasijevic (Dynamo Moscow), Vlado Jeknic (FC Wehen Wiesbaden), Elsad Zverotic (Luzerne)

Midfielders: Branko Boskovic (Rapid Vienna), Nikola Drincic (Amkar Perm), Vladimir Bozovic (Rapid Bucharest), Mitar Novakovic (Amkar Perm), Milorad Pekovic (Mainz), Simon Vukcevic (Sporting Lisbon), Igor Burzanovic (Red Star Belgrade)

Strikers: Mirko Vucinic (Roma), Stevan Jovetic (Fiorentina), Radomir Djalovic (Rapid Bucharest), Dejan Damjanovic (FC Seoul), Dragan Bogavac (Mainz)
Bułgaria:
Goalkeepers: Dimitar Ivankov (Bursaspor), Stoyan Kolev (Otelul Galati)

Defenders: Alexandar Tunchev (Leicester City), Valentin Iliev (Terek Groznyi), Zhivko Milanov (Levski Sofia), Stanislav Manolev (Litex Lovech), Igor Tomasic (Maccabi Tel Aviv), Lucio Qagner (Levski Sofia), Ivan Ivanov (CSKA Sofia).

Midfielders: Stilian Petrov (Aston Villa), Stanislav Angelov (Energie Cottbus), Stanislav Genchev (Vaslui), Chavdar Yankov (Hanover 96), Velizar Dimitrov (Metalurg Donetsk), Blagoy Georgiev (Slavia).

Strikers: Dimitar Berbatov (Man Utd), Martin Petrov (Manchester City), Zdravko Lazarov (Shinnik Yaroslavl), Dimitar Rangelov (Energie Cottbus), Ivelin Popov (Litex Lovech).

Węgry-Dania
Węgry:
Goalkeepers: Gabor Babos (NEC Nijmegen), Marton Fulop (Sunderland), Laszlo Koteles (Diosgyor)

Defenders: Zoltan Szelesi (Strasbourg), Laszlo Bodnar (Red Bull Salzburg), Roland Juhasz (RSC Anderlecht), Tamas Vasko (Avellino), Zsolt Low (Hoffenheim), Vilmos Vanczak (Sion), Boldizsar Bodor (Roda)

Midfielders: Tamas Hajnal (Dortmund), Zoltan Gera (Fulham), Krisztian Vadocz (Osasuna), Pal Dardai (Hertha), Peter Halmosi (Hull), Balazs Toth (Genk), Balazs Dzsudzsak (PSV), Szabolcs Huszti (Hanover)

Forwards: Gergely Rudolf (Debrecen), Sandor Torghelle (Augsburg)
Dania:
Goalkeepers: Jesper Christiansen (FC Kopenhaga), Stephan Andersen (Brondby), Thomas Sorensen (Stoke City)

Defenders: Christopher Poulsen (FC Midtjylland), Daniel Agger (Liverpool), Kasper Bogelund (AaB Aalborg), Lars Jacobsen (Everton), Martin Laursen (Aston Villa), Per Kroldrup (Fiorentina)

Midfielders: Christian Poulsen (Juventus), Daniel Jensen (Werder Brema), Hjalte Bo Norregaard (FC Kopenhaga), Jonas Borring (FC Midtjylland), Leon Andreasen (Fulham), Martin Retov (Hansa Rostock), Michael Silberbauer (FC Utrecht), Martin Vingaard (Esbjerg)

Forwards: Dennis Rommedahl (Ajax Amsterdam), Jon Dahl Tomasson (Feyenoord), Marc Nygaard (Randers), Morten Nordstrand (FC Kopenhaga), Nicklas Bendtner (Arsenal), Peter Lovenkrands (Schalke 04)

Armenia - Turcja
Armenia:
Goalkeepers:

Roman Berezovsky (Khimki, Russia)
Gevorg Kasparov (Rahahan, Iran)
Grigor Meliksetyan (Pyunik Yerevan, Armenia);

Defenders:

Sargis Hovsepyan (Pyunik Yerevan, Armenia)
Robert Arzumanyan (Randers FC, Denmark)
Alexander Tadevosyan (Vitebsk, Belarus)
Aghvan Mkrtchyan (Gomel, Belarus)
Karen Dohoyan (Pyunik Yerevan, Armenia)
Hrair Mkoyan (Ararat Yerevan, Armenia)
Vahagn Minasyan (Ararat Yerevan, Armenia)
Hovhannes Grigoryan (Banants Yerevan, Armenia)

Midfielders:

Ararat Arakelyan (Metallurg Donetsk, Ukraine)
Artavazd Karamyan (FC Timisoara, Romania)
Levon Pachadzhyan (GAIS Gothenburg, Sweden)
Artur Voskanyan (Vitebsk, Belarus)
Hamlet Mkhitaryan (Rahahan, Iran)
Romik Khachatryan (Banants Yerevan, Armenia)
Karen Aleksanyan (Torpedo Zhodino, Belarus)
Arthur Edigaryan (Pyunik Yerevan, Armenia)

Forwards:

Edgar Manucharyan (FC Ajax Amsterdam, Netherlands)
Samvel Melkonyan (Metallurg Donetsk, Ukraine)
Arman Karamyan (FC Timisoara, Romania)
Gevorg Ghazaryan (Pyunik Yerevan, Armenia)
Ara Hakobyan (Gomel, Belarus)
Robert Zebelyan (Baltika, Russia)

Turcja:
Keepers: Volkan Demirel (Fenerbahçe), Serdar Kulbilge (Kocaelispor), Tolga Zengin (Trabzonspor)

Defenders: Gökhan Gönül, Uğur Boral (Fenerbahçe), Servet Çetin, Hakan Kadir Balta (Galatasaray), Gökhan Zan (Beşiktaş), Mehmet Polat (Gaziantepspor), Uğur Kavuk (Antalyaspor), Çağlar Birinci (Denizlispor), İbrahim Kaş (Getafe)

Midifielders: Kazım Kazım, Emre Belözoğlu (Fenerbahçe), Ayhan Akman, Mehmet Topal, Arda Turan (Galatasaray), Serdar Özkan (Beşiktaş), Selçuk İnan (Trabzonspor), Mehmet Topuz (Kayserispor), Gökdeniz Karadeniz (Rubin Kazan), Mehmet Aurelio (Real Betis), Nuri Şahin (Borussıa Dortmund), Tuncay Şanlı (Mıddlesbrough)

Strikers: Semih Şentürk (Fenerbahçe), Gökhan Ünal (Trabzonspor), Halil Altıntop (Schalke 04), Mevlüt Erdinç (Sochaux)

Rumunia - Litwa
Rumunia:
Goalkeepers: Bogdan Lobont (Dinamo Bucharest), Eduard Stancioiu (CFR Cluj)

Defenders: Cosmin Contra (Getafe/ESP), Cristian Sapunaru (FC Porto/POR), Gabriel Tamas and Cosmin Moti (Dinamo Bucharest), Dorin Goian and Sorin Ghionea (Steaua Bucharest), Stefan Radu (Lazio/ITA), Mihai Nesu (FC Utrecht/NED)

Midfielders: Banel Nicolita and Pihai Radoi (Steaua Bucharest), Razvan Cocis (Locomotiv Moscow/RUS), Paul Codrea (Siena/ITA), Costin Lazar (Rapid Bucharest), Marian Aliuta (FC Vaslui), Nicolae Dica (Catane/ITA)

Strikers: Florin Bratu and Marius Nicolae (Dinamo Bucharest), Ciprian Marica (VfB Stuttgart/GER), Daniel Niculae (Auxerre/FRA), Florin Costea (Univ. Craiova)
Litwa:
Goalkeepers:
1. Žydrūnas Karčemarskas (Maskvos &quot;Dinamo&quot;, Rusija)
2. Paulius Grybauskas (Galačio &quot;Otelul&quot;, Rumunija)
3. Giedrius Arlauskis (Uržičenio &quot;Unirea&quot;, Rumunija)

Defenders:
4. Irmantas Zelmikas (FBK &quot;Kaunas&quot;)
5. Ignas Dedura (Maskvos &quot;Spartak&quot;, Rusija)
6. Tautvydas Papečkys (Zabžės &quot;Gornik&quot;, Lenkija)
7. Arūnas Klimavičius (Maskvos &quot;Dinamo&quot;, Rusija)
8. Marius Stankevičius (Genujos &quot;Sampdoria&quot;, Italija)
9. Vidas Alunderis (Simferopolio &quot;Tavrya&quot;, Ukraina)
10. Marius Žaliūkas (Edinburgo &quot;Hearts&quot;, Škotija)

Midfielders:
11. Mindaugas Kalonas (Dublino &quot;Bohemians&quot;, Airija)
12. Deividas Šemberas (Maskvos CSKA, Rusija)
13. Mantas Savėnas (Novotrocko &quot;Nosta&quot;, Rusija)
14. Aurimas Kučys (Ochtyrkos &quot;Naftovyk-Ukrnafta&quot;, Ukraina)
15. Saulius Mikoliūnas (Edinburgo &quot;Hearts&quot;, Škotija)
16. Deividas Česnauskis (Edinburgo &quot;Hearts&quot;, Škotija)
17. Audrius Kšanavičius (Edinburgo &quot;Hearts&quot;, Škotija)
18. Edgaras Česnauskis (&quot;Moskva&quot;, Rusija)
19. Linas Pilibaitis (FBK &quot;Kaunas&quot;)
20. Tomas Radzinevičius (Libereco &quot;Slovan&quot;, Čekija)

Strikers:
21. Tomas Danilevičius (&quot;Livorno&quot;, Italija)
22. Andrius Velička (Glazgo &quot;Rangers&quot;, Škotija)
23. Edgaras Jankauskas (Rygos &quot;Skonto&quot;, Latvija)
24. Robertas Poškus (be klubo)

Cypr - Włochy:
Cypr:
Goalkeepers: M.Morfis(APOEL), A.Giorgallidis(Omonoia), S.Avgousti(Apollon)

Defenders: L.Lambrou, A.Constantinou(Anorthosis), M.Elia, P.Christou(APOEL), S.Okkarides(Apollon), E.Charalambous(Omonoia)

Midfielders: C.Michael, K.Charalambidis(APOEL), C.Marangos, A.Garpozis(Apollon), S.Aloneftis, K.Pavlou, D.Christofi(Omonoia), M.Nicolaou(Panionios), K.Makrides(Metalurg Donesk)

Forwards: G.Okkas(Omonoia), M.Constantinou(Iraklis Salonica), G.Giasemaki(free)

Włochy:
Goalkeepers: Marco Amelia (Palermo), Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Galatasaray);

Defenders: Andrea Barzagli (VfL Wolfsburg), Fabio Cannavaro (Real Madrid), Marco Cassetti (AS Roma), Andrea Dossena (Liverpool), Alessandro Gamberini (Fiorentina), Fabio Grosso (Olympique Lyon), Nicola Legrottaglie (Juventus), Gianluca Zambrotta (AC Milan);

Midfielders: Alberto Aquilani (AS Roma), Mauro Camoranesi (Juventus), Daniele De Rossi (AS Roma), Gennaro Gattuso (AC Milan), Angelo Palombo (Sampdoria), Andrea Pirlo (AC Milan);

Forwards: Alessandro Del Piero (Juventus), Antonio Di Natale (Udinese), Alberto Gilardino (Fiorentina), Vincenzo Iaquinta (Juventus), Luca Toni (Bayern Munich)

Austria - Francja:
Austria:
Goalkeepers: Juergen Macho (AEK Athens), Alexander Manninger (Juventus), Ramazan Oezcan (Hoffenheim).

Defenders: Gyorgy Garics (Atalanta), Ronald Gercaliu (Salzburg), Emanuel Pogatetz (Middlesbrough), Sebastian Proedl (Werder Bremen), Martin Stranzl (Spartak Moscow).

Midfielders: Rene Aufhauser (Salzburg), Christian Fuchs (Bochum), Martin Harnik (Werder Bremen), Andreas Ivanschitz (Panathinaikos), Christoph Leitgeb (Salzburg), Juergen Saeumel (Torino), Joachim Standfest (Austria Vienna).

Forwards: Erwin Hoffer (Rapid Vienna), Marc Janko (Salzburg), Roland Linz (Braga), Stefan Maierhofer (Rapid Vienna).

Francja:
France:

Goalkeepers: Steve Mandanda (Marseille), Hugo Lloris (Lyon)

Defenders: Jean-Alain Boumsong (Lyon), Bacary Sagna (Arsenal), William Gallas (Arsenal), Patrice Evra (Manchester United), Rod Fanni (Rennes), Philippe Mexes (Roma), Gael Clichy (Arsenal)

Midfielders: Mathieu Flamini (AC Milan), Lassana Diarra (Portsmouth), Jeremy Toulalan (Lyon), Florent Malouda (Chelsea), Hatem Ben Arfa (Marseille), Alou Diarra (Bordeaux), Yoann Gourcuff (Bordeaux), Sidney Govou (Lyon)

Strikers: Thierry Henry (Barcelona), Nicolas Anelka (Chelsea), Karim Benzema (Lyon)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom