>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kwalifikacje do MŚ 2010 - 10.06.2009 (Europa)

Status
Zamknięty.
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
W Europie w dniu 10.06 zostanie rozegrane tylko kilka spotkań eliminacyjnych, ale na pewno warto się im bliżej przyjrzeć.

Aktualna sytuacja w grupach:



Jako pierwsza z europy awans do RPA zapewniał sobie reprezentacja Holandii. Wszystkie inne drużyny, poza kompletnymi outsiderami cały czas mogą ten awans stracić bądź zyskać.

Oferta od bukmachera Bet-at-Home:



Zachęcam do wypowiadania się w tym dziale.. :spokodfhgfh:
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Analizując mecze eliminacyjne strefy europejskiej wpadł mi w oko niezwykle ciekawy handicap -1 na Serbie w spotkaniu wyjazdowym z Wyspami Owczymi. Serbowie sa w naprawdę dobrej formie, po odłączeniu sie od nich Czarnogóry i ustabilizowaniu sytuacji politycznej piłkarze z Bałkanów w końcu powracają do piłkarskiej elity. Mają ogromne szansę na awans z pierwszego miejsca, a wyprzedzają nie byle kogo, aktualnych wicemistrzów świata, reprezentacje Francji. W pierwszym meczu tych drużyn Serbowie pokonali, pewnie 2-0 Wyspy Owcze, teraz liczę na conajmniej powtórzenie tego rezultatu. Amatorzy z Wysp na pewno postawią trudne warunki, ale wydaję mi się, że uskrzydleni wygraną z Austrią i będący w świetnej formie Serbowie wygrają z &quot;owieczkami&quot; różnicą przynajmniej dwóch bramek. Kurs zaskakująco wysoki, w Bet365 1.44.

Kolejnym interesującym handicapem wydaję się być handi na Ukrainę, która na własnym stadionie podejmie słabiutki Kazachstan. Ukraińcy po świetnym występie w Chorwacji gdzie zremisowali z trzecią drużyną MŚ 1998 2-2 maja ogromne szanse na dogonienia tychże Chorwatów, którzy obecnie zajmują drugie miejsce. Co prawda Shevchenko i spółka nie imponowali jak narazie skutecznością, ale wspomniany mecz z Chorwacją pozwala myśleć, że forma rośnie i pokonanie rozbitego po wysokiej porażce z Anglią Kazachstanu kilkoma golami jest bardzo możliwe. Kurs podobnie jak u Serbów dobry, ok. 1.45-1.50.

Nie wspominam natomiast o Anglii i Szwecji po śmiesznych przelicznikach wynoszących góra 1.03. Handicapów w tych przypadkach również nie warto grać bo bukmacherzy oferują w wypadku Anglii handi -4, -4.5, a Szwecji -3, -3.5 a taki pułap może być ciężko pokryć.

Nie polecam równiez meczu Finów z Rosjanami. Na papierze Rosja jest lepsza i powinna wygrać, tym bardziej, że Finlandia o mało nie skompromitowała się z Liechtensteinem ale.. w tym meczu gospodarze muszą zdobyć trzy punkty i zrobią wszystko aby tak się stało. Rosjanie łatwiej przeprawy mieć nie będą. Może under 2.5? Ja jednak to spotkanie całkowicie odpuszczam.
 
D 5

devil13england

Użytkownik
Analizując mecze eliminacyjne strefy europejskiej wpadł mi w oko niezwykle ciekawy handicap -1 na Serbie w spotkaniu wyjazdowym z Wyspami Owczymi. Serbowie sa w naprawdę dobrej formie, po odłączeniu sie od nich Czarnogóry i ustabilizowaniu sytuacji politycznej piłkarze z Bałkanów w końcu powracają do piłkarskiej elity. Mają ogromne szansę na awans z pierwszego miejsca, a wyprzedzają nie byle kogo, aktualnych wicemistrzów świata, reprezentacje Francji. W pierwszym meczu tych drużyn Serbowie pokonali, pewnie 2-0 Wyspy Owcze, teraz liczę na conajmniej powtórzenie tego rezultatu. Amatorzy z Wysp na pewno postawią trudne warunki, ale wydaję mi się, że uskrzydleni wygraną z Austrią i będący w świetnej formie Serbowie wygrają z &quot;owieczkami&quot; różnicą przynajmniej dwóch bramek. Kurs zaskakująco wysoki, w Bet365 1.44.
Widziałes spotkanie Serbia-Austria???Niby Austria grała bez podstawowych zawodnikow ale byli blizej wyrównania niz Serbia strzelenia drugiej bramki.Wiem ze nie ma co porównywac Austrii do Wysp Owczych ale czy za 1,44 warto ryzykowac ten handicap??????
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Widziałes spotkanie Serbia-Austria???Niby Austria grała bez podstawowych zawodnikow ale byli blizej wyrównania niz Serbia strzelenia drugiej bramki.Wiem ze nie ma co porównywac Austrii do Wysp Owczych ale czy za 1,44 warto ryzykowac ten handicap??????
Myślę, że tak. Wyspy Owcze to w większości amatorzy i z Serbią, która ma ogromne szanse na awans z pierwszego miejsca moim zdaniem nie mają najmniejszych szans.
 
cien-27585 209

cien-27585

Użytkownik
też byłem zaskoczony bo myślałem właśnie o wyniku 3-4 do zera ale już zakład zniknął:]teraz jest ponad 2,5 gola po 1.90 co też jest warte zagrania:]
Hiszpanie rozgromili Azerów 6:0 wiec zakład na plus;]jutro podbnie myślę że można spróbować podobny zakład z zawsze mocną u siebie Ukrainą,która podejmie u siebie Kazachstan,który poza zwycięstwem ze słabą Andorrą poniósł 5 porażek i w każdym z tych meczy stracił co najmniej 3 gole:]
 
M 0

mort

Użytkownik
Szwecja - Malta
Czy Z Ibrahimovic strzeli 2 gole lub więcej w regulaminowym czasie?
Kurs: 3,50
Buk: expekt
Ibra ostatnio w formie więc co myślicie o takim typie? ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ibra ostatnio w formie więc co myślicie o takim typie? ????
Szwedzi coś w tych eliminacjach zbytnio bramek nie strzelają ;) Szanse nawet na baraże mają już marne, ale choć ten mecz efektownie wygrać powinni. Nie sądzę jednak aby było to wyżej niż 4-0. Czy Zlatan będzie strzelał? Możliwe, ale z drugiej strony on niekoniecznie musi być katem Malty. Osobiscie nie przepadam za zakładami na zawodnikow, także może ktoś inny doradzi ;)


---

Macedonia - Islandia
Nowy trener - nowe nadzieje. Tak przed tą &#39;sesją&#39; spotkań eliminacyjnych wyglądała sytuacja w Macedonii. Nowy selekcjoner przeciwko Norwegii ustawił zespół ofensywnie, ale Skandynawowie skutecznie się bronili, a i Macedończycy byli trochę nieporadni. Teraz zagrają z Islandią, w której zabraknie wykartkowanych Sigurdssona i Hreidardsona(Portsmouth) przez co ucierpi defensywa, a zabraknie prawdopodobnie także i Eidura Gudjohnsena. Macedonia niemalże w najsilniejszym z możliwych zestawień oraz ciągle tlącą się iskierką nadziei na choćby baraże. Aby iskierka tliła się nadal należy wygrać z Islandią, która nastawi się na defensywę, ale liczę na to iż tym razem Macedończycy będą skuteczniejsi.

Finlandia - Rosja
Obie drużyny ciągle z szansami na awans do MŚ. Co prawda w tabeli liderują Niemcy, ale zawsze można grać również w barażach. Finowie męczyli się z Liechtensteinem, ale dla porównania przed dwoma miesiącami Rosjanie również mieli z nimi problemy. W Finlandii nie gra się łatwo o czym przekonali się Niemcy, a w ubiegłych el.do ME Polska i Portugalia. Bukmacherzy zdecydowanie faworyzują Rosję, ale tak na dobrą sprawę Sborna nie jest drużyną o klasę lepszą od Finlandii, a co istotne z powodu remisu wielkich narzekań nie będzie, bo przewaga nad Finami zostanie zachowana. Nie spodziewam się szalonej ofensywy, ale zachowawczo under 3,5 myślę, że można śmiało pobrać.

Holandia - Norwegia
Holandia już z pewnym awansem i trener pewnie trochę poeksperymentuje. Holendrzy stworzeni do gry ofensywnej z przodu coś powinni ugrać tym bardziej, że zabraknie filaru obrony norweskiej Hangelanda. Wiele zależy od tego jak zestawi zespół w obronie, bo eksperymenty mogą ułatwić zadanie ambitnie nastawionym do tego spotkania Norwegom. Carew, Pedersen czy doświadczony Iversen oni powinni decydować o sile ofensywnej Norwegii, którą w tym meczu interesuje tylko zwycięstwo. Ofensywna gra z obu stron, nikt nie ma nic do stracenia. Gram na over 2,5.

z Tobet
Macedonia - Islandia | 1 - 1,85 7/10
Finlandia - Rosja | under 3,5 - 1,25 7/10
Holandia - Norwegia | over 2,5 - 1,85 5/10
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Mimo iż wcześniej pisałem, że Anglikom może być ciężko pokryć handicap -4, -4.5 postanowiłem za niższą stawkę zagrać, że podopieczni F.Capello pokonają Andorę 5-0 i tym samym wspomniany handicap pokryją.

Cóż.. Nie ma sensu mowić kto w tym meczu wygra bo to, że &quot;Synowie Albionu&quot; zgarną w tym spotkaniu trzy punkty jest niemal pewne. Jedyne nad czym można się zastanawiać to jak wysoko wygrają. Moim zdaniem wynik będzie oscylował w granicach 5-0, 6-0. Bardziej jednak przychylam się do tego pierwszego. Podopieczni Fabio Capello w meczach ze słabeuszami grają na poważnie. Udowodnili to w sobote pokonując Kazachstan 4-0. W jedynym spotkaniu obu druzyn Anglia pokonała Andorę 5-0, myślę, że jutro może paśc identyczny wynik. Nie sądze, że będzie to pogrom typu 8, 9-0. Dlaczego? Ano dlatego, że Capello wystawi na pewno kilku zawodników rezerwowych bo z kim mają sie ogrywać jak nie z amatorami z Andory. Duży wpływ będzie miał również fakt, że po tym meczu piłkarze reprezentacji Anglii udadzą się na zasłużone wakacje. wynik 5-0 jest bardzo możliwy, a po takim kursie (6.50) aż szkoda nie zaryzykować.

Do tego szalonego typu dorzucę DW Szwecji 3-0 po kursie 5.50. Z czego wyjdzie fajny i całkiem realny dubelek, który zagram w Bet365 za niską stawkę.
 
B 0

barcatom1

Użytkownik
Finland vs Russia
TYP 2
W tej grupie po za zaięgiem wydają się być Niemcy, a Finowie z Rosjanami zapewne stoczą walkę o 2 miejsce. Ta walka ma szansę się rozstrzygnąć już w tym pojedynku, gdyż 2 punktowa przewaga gości nad gospodarzami może wzrosnąć do 5 oczek, a po tym co pokazała Finlandia w sobotę (wymęczona wygrana u siebie z Liechtensteinem) jestem przekonany, że tak się właśnie stanie. Te zwyciestwo nie będzie zapewne tak okazałe jak w pierwszym starciu (3-0), ale jednak powinno nastąpić tym bardziej, że Rosja dysponuje o wiele silniejszą drużyną.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Szwecja - Malta Liczba goli w 1-ej połowie
Typ: Over 1.5
Kurs: 1.7

Szwedzi, którzy ostatnio przegrali prestiżowe spotkanie z Danią na od nich terenie 1:0 wracają dzisiaj do siebie aby zmierzyć się z &quot;dostarczycielami&quot; punktów - Maltą. Szwedzi już chyba nie mają żadnych szans na awans do przyszłorocznych mistrzostw Świata które odbędą się w Afryce ponieważ zajmują dopiero 4 miejsce w tabeli ze stratą 7 pkt. do drugiego miejsca co by dało im miejsce przynajmniej w barażach ale pamiętajmy że także o drugie miejsce walczy Portugalia ... Stawiam w tym meczu na over 1.5 bramki w pierwszej połowie, dlaczego ? Szwedzi będą się na pewno pokazać swoim kibicom i w jakimś stopniu zrekompensować im tą porażkę z Danią, wg. mnie Szwedzi wyjdą bardzo skoncentrowani i od początku będą chcieli sobie urządzić festiwal strzelecki i moim zdaniem uda im się ta sztuka a klaczami do sukcesu powinna być para napastników: Ibrahimowicz - Larson. Dla tego drugiego może to być ostatni mecz w reprezentacji i myślę że da z siebie wszystko i on sam może strzelić te dwie bramki do przerwy :spokodfhgfh: Kadra Szwecji na ten mecz:
Bramkarze: Eddie Gustafsson (Salzburg), Andreas Isaksson (PSV Eindhoven)

Obrońcy: Andreas Granqvist (Groningen), Petter Hansson (Stade Rennes), Adam Johansson (IFK Goeteborg), Daniel Majstorovic (AEK Ateny), Olof Mellberg (Juventus), Mikael Nilsson (Panathinaikos), Behrang Safari (Basel), Oscar Wendt (FC Kopenhaga).

Pomocnicy ???? aniel Andersson (Malmoe), Samuel Holmen (Broendby), Kim Kallstrom (Olympique Lyon), Sebastian Larsson (Birmingham City), Anders Svensson (Elfsborg), Christian Wilhelmsson (Al-Hilal), Rasmus Elm (Kalmar), Viktor Elm (Heerenveen).

Napastnicy: Marcus Berg (Groningen), Johan Elmander (Bolton Wanderers), Zlatan Ibrahimovic (Inter Mediolan), Henrik Larsson (Helsingborg), Markus Rosenberg (Werder Brema).

Ukraina - Kazachstan
dokładny wynik połowy czasu

Typ: 1:0
Kurs: 2.7

Ukraina ostatnio sprawiła niespodziankę remisując na wyjeździe z Chorwacją 2:2, bramkę wtedy strzelił A. Shevchenko dla którego była to pierwsza bramka w sezonie :] Dzisiaj Ukraina wydaje się być pewniakiem a bukmacherzy wystawiają na nią bardzo słaby kurs - 1.1 a przecież Ukraina wcale sobie tak wyśmienicie w tych eliminacjach nie radzi ... Dzisiaj wygrają bo kto by nie wygrał z Kazachstanem ? Lecz wg. mnie nie będzie to jakieś zdecydowane zwycięstwo, stawiam na wynik 1:0 do przerwy bo myślę że jakaś bramka w 45 min. padnie jednak gdyby wpadła Ona dla gośći byłaby to wielka niespodzianka dlatego &quot;daję ją&quot; Ukrainie jednak nie liczyłbym na nic więcej :smile:

Finlandia - Rosja
Typ: Rosja
Kurs: 1.8

Bardzo ciężki mecz dla Rojan, jeżeli go wygrają uciekną przed właśnie Finladią która pozostawia im oddech na plecach, jeżeli przegrają Finlandia ich przegoni jeżeli natomiast będzie remis dalej utrzyma się 2 pkt. przewaga Jednak z tym kursem można na nich zaryzykować. Obie ekipy ostatnie mecze miały z Lichtensteinem i obie ekipy się meczyły, Norwegia ostatnio wymęczyła 2:1 chociaż przegrywała 1:0 a Rosja w kwietniu pokonała na wyjeździe 1:0. Rosja wg. mnie będzie chciała ten mecz wygrać i w spokoju przygotowywać się do kolejnych bo przy remisie lub przegranej będą mieli cały czas nóż na gardle, okazja ku temu jets dobra bo Finlandia ostatnio nie zaskakuje. Wg. mnie Hiding i jego spółka pokonają dzisiaj Finlandie !

Holandia - Norwegia
0:1
Typ: Holandia
Kurs: 2.25

Pomarańczowi którzy jako pierwszy zespół Europy zapewnił sobie awans do przyszłorocznych MŚ podejmie dzisiaj Norwegie, czyli będzie to spotkanie lidera z ostatnią drużyną grupy, nie daję tutaj wielkich szans zespołowi ze Skandynawi bo nawet jeżeli rozpędzona Holandia wyjdzie na murawę w nieco rezerwowym skłądzie to wg. mnie rozgromi Norwegię a handicap -1 wejdzie spokojnie :smile:

Anglia - Księstwo Andory
Typ: Over 4.5
Kurs: 1.68

Co tu dużo pisać ? Anglia absolutny faworyt podejmuje Andore, linia na u/o wysoka bo aż 4.5 szansę dla tego typu daję 50 do 50, jeżeli Anglia szybko strzeli bramkę uważam że typ wejdzie jeżeli nie może być ciężej ... Jednak ja wierzę w Angolów i Oni dzisiaj rozbiją Andorę a wynik wygranej będzie bardzo wysoki ! :spokodfhgfh:
pozdROWienia ????
E: ajjjjjj jak mi szkoda tych dwóch meczów ... W obu było bardzo blisko, nie spodziewałem się że Kazachstan może strzelić bramkę ... :| A Szwedzi strzelili drugą bramkę dopiero w 47 min. szkoda bo mogli jeszcze w pierwszej połowie, reszta typów IZZI :]
 
gumbi82 526

gumbi82

Forum VIP
Spotkanie: Holandia - Norwegia
Typ: 2
Kurs: 8,81
Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

Spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata grupy 9 strefy europejskiej w którym zmierzą się aktualny lider tej grupy i zespół który zapewnił już sobie awans do mistrzostw świata drużyna Holandii z 5 i zarazem ostatnią Norwegią. Gospodarze tego spotkania rozegrali do tej pory 6 spotkań w tej grupie w których to zdołali aż 6x zwyciężyć zdobywając przy tym 14 bramek a stracili zaledwie 2. Goście natomiast w swoich 4 jak dotąd rozegranych spotkaniach w których zdołali 3x zremisować a 1x ponieśli porażkę strzelając przy tym 2 bramki a stracili 3. Spotkanie to jest ostatniej szansy dla Norwegów którzy chcąc jeszcze liczyć się w tych eliminacjach muszą w tym spotkaniu zwyciężyć. Gospodarze natomiast to świeżo upieczeni uczestnicy mistrzostw świata rozgrywanych w RPA. Typ dosyć ryzykowany lecz jak spojrzałem na kurs 8,81 jaki znajduje się w PinnacleSports na wygraną gości to pomyślałem, że jest on warty zaryzykowania.
 
M 0

mesjasz

Użytkownik
Lalo z tego co komentator w meczu z Danią mówił to Larson ma nie grać. Ale po tym co wyprawiał ostatnio to raczej dobra wiadomość. Podobnie jak Szwedzcy kibice żałuje że nie powołano Hysena
 
piotrekr 0

piotrekr

Użytkownik
Spotkanie: Finlandia-Rosja
typ: x
kurs: 3,60
buk: bwin

Analiza: Spotkanie grupy 4 w ramach eliminacji do MŚ 2010. Na stadionie w Helsinkach Finowie zmierzą się z ekipą Sbornej. Na wstępie powiem że mocno zdziwiły mnie tak wysoko ustawione kursy na zwycięstwo Finów, jednocześnie tak niskie na zwycięstwo Rosi. W moim odczuciu będziemy świadkami bardzo wyrównanego spotkania w którym o zwycięstwie jednej lub drugiej drużyny zadecydują jedna dwie akcji. Finowie zajmują w tej chwili 2 miejsce w tabeli grupy 4 z 13pkt na koncie i stratą 3 pkt do liderów Niemców. Rosjanie z kolei plasują się oczko niżej z 1pkt stratą ale co istotne rozegrali również jeden mecz mniej.
Mimo wszystko dobra postawa Finów w tych eliminacjach niejako potwierdza coraz większe aspiracje tego zespołu by po raz pierwszy w ponad 100letniej historii istnienia tej reprezentacji awansować do wielkie imprezy jak MŚ czy ME. Pamiętamy że już w poprzednich eliminacjach Finowie byli bardzo blisko uzyskania awansu do ME, a o ich coraz lepszej grze mieliśmy się okazje dość boleśnie przekonać na własnej skórze.
Ekipa Suomi jest niezwykle groźna zwłaszcza na własnym terenie gdzie raczej niezwykła przegrywać w ostatnich latach nawet z rywalami z najwyższej półki- przekonali się o tym m.in Niemcy którym remis dopiero w ostatnich minutach meczu zapewnił Klose.
Finowie to zespół z którym trzeba się coraz bardzie liczyć, zespół z którym aktualni vicemistrzostwie Europy będą mieli dzisiaj niezwykle ciężką przeprawę.
Sądze że żadni rewanżu za porażkę 0-3 w pierwszym meczu Finowie postawią dzisiaj niezwykle wymagające warunki ekipie Sbornej i jeśli nie o zwycięstwo pokuszą się co najmniej o 1 pkt.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Analizując mecze eliminacyjne strefy europejskiej wpadł mi w oko niezwykle ciekawy handicap -1 na Serbie w spotkaniu wyjazdowym z Wyspami Owczymi. Serbowie sa w naprawdę dobrej formie, po odłączeniu sie od nich Czarnogóry i ustabilizowaniu sytuacji politycznej piłkarze z Bałkanów w końcu powracają do piłkarskiej elity. Mają ogromne szansę na awans z pierwszego miejsca, a wyprzedzają nie byle kogo, aktualnych wicemistrzów świata, reprezentacje Francji. W pierwszym meczu tych drużyn Serbowie pokonali, pewnie 2-0 Wyspy Owcze, teraz liczę na conajmniej powtórzenie tego rezultatu. Amatorzy z Wysp na pewno postawią trudne warunki, ale wydaję mi się, że uskrzydleni wygraną z Austrią i będący w świetnej formie Serbowie wygrają z &quot;owieczkami&quot; różnicą przynajmniej dwóch bramek. Kurs zaskakująco wysoki, w Bet365 1.44.
Serbom latwo nie było, ale wymęczyli 2-0 i pokryli handicap. O stylu szybko wszyscy zapomną liczy się powiekszenie przewagi nad goniącymi ich Francuzami.

Kolejnym interesującym handicapem wydaję się być handi na Ukrainę, która na własnym stadionie podejmie słabiutki Kazachstan. Ukraińcy po świetnym występie w Chorwacji gdzie zremisowali z trzecią drużyną MŚ 1998 2-2 maja ogromne szanse na dogonienia tychże Chorwatów, którzy obecnie zajmują drugie miejsce. Co prawda Shevchenko i spółka nie imponowali jak narazie skutecznością, ale wspomniany mecz z Chorwacją pozwala myśleć, że forma rośnie i pokonanie rozbitego po wysokiej porażce z Anglią Kazachstanu kilkoma golami jest bardzo możliwe. Kurs podobnie jak u Serbów dobry, ok. 1.45-1.50.
Ogromne rozczarowanie. Ukraina, którą miałem na dublu z Serbią zepsuła mi naprawde ładny kupon. Myślałem, że remis na wyjeździe z Chorwacją zoobowiązuje. Myliłem się. Ukraińcy grali okropnie słabo i mieli duzo szczęscia, że nie skończyło się 2-2. Wielka szkoda.. ????

Rosjanie spokojnie uporali się z Finami. Ja to spotkanie odpuściłem i bardzo tego żałuję. Męczarnie z Liechtensteinem nie były przypadkowe. Można było &quot;łapać&quot; 1.75 na Sborną i cieszyć się po końcowym gwizdku sędziego z pewnej wygranej 3-0.

Zdecydowani faworyci byli bardzo blisko pokrycia moich dokładnych wyników. W meczu Anglii zastanawiałem się czy 5-0, czy też 6-0. Wybrałem 5-0, wyszło 6-0. Podobnie w meczu Szwedów, postawiłem na 3-0, a skończyło się 4-0. Nie mniej jednak było naprawdę blisko, ale.. za blisko bukmacherzy nie wypłacają pieniędzy.. ????

Dzięki za analizy, dyskusje i aktywny udział w tym temacie podczas środowych spotkań eliminacyjnych.. :spokodfhgfh:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom