>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Laptop

R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Panowie, takie jest do Was pytanie .
Chcę kupić nowego laptop, ogólnie jest mi on potrzebny do pracy - programista Java, Android. Czasami jakaś Fifa ;p.
Wybrałem dwa modele:
1. Dell Vostro 3560 / i5-3210M / 8gb / 500 gb(7200 obr) / Intel HD Graphics 4000 (pamięć współdzielona)
2. Lenovo Z580A / i5-3210M / 8gb / 1000 gb (5400 obr) / NVIDIA GeForce GT 640M + Intel HD Graphics 4000 (pamięć własna 2 gb)


Ktoś z Was posiada taki model i mógłby opisać jak się sprawuje.
Generalnie to interesuje mnie czy się przegrzewają, głośność pracy, długość pracy na baterii.
Z góry dzięki za pomoc ;) Oczywiście odwdzięczam się reputką za poradę ????
edit: W oko wpadł mi jeszcze 3 egzemplarz:
3. Lenovo Z500A / i7-3632M / 8gb / 1000 gb (5400 obr) / NVIDIA GeForce GT 635M
+ Intel HD Graphics 4000 (pamięć własna 2 gb)
 
szamanae 3

szamanae

Użytkownik
z dell&#39;ow to bym polecal serie latitude, z lenovo serie thinkpadow,&quot; z hp elitebook i probook ale to ostatecznosc &quot;

 
kris6891 11

kris6891

Użytkownik
kiedy ja szukałem laptopa ostrzegano mnie przed Lenovo fakt ceny ma niskie ale jak cos padnie nawet na gwarancji to ciezko z serwisem starsznie długo to trwa, ja kupiłem Asusa duzo ludzi mi ta marke polecało, brat Informatyk kupił Sony Vaio nie znama modelu ale po gwarancjii padła mu płyta główna laptop za drogi by naprawic bo nowa płyta kosztuje 1,5 koła a wczesniej miał Toshibe i po 1,5 roku uzytkowania sie psuł nagrzewał sie procek wysłał do czyszczenia ale po krótkim czasie znów się grzał i po gwarancjii zdechł, kuzyn ma tez toske i podobny problem grzeje sie i mysli czy nie sprzedac póki jescze ma gwarancje;P.
Ja jestem zadowolony z Asusa ale mam dopiero co ponad pół roku i wykupiłem odrazu dodatkowy rok gwarancji a i najtaniej laptopy na X-KOM
 
szamanae 3

szamanae

Użytkownik
hmm asusy czesto maja problemy z zawiasami jezeli nie masz to sie ciesz ;) lenovo niskie ceny ? moze te nizsze modele tak ale thinkpady sa praktycznie niezniszczalne i trzymaja dlugo nie wiem kto ci nagadal takich glupot, hmm problem grzania po 3 latach lapka wplyw na chlodzenie ma tez system jaki jest do tego trzeba wymienic paste chlodzaca + podstawke chlodzaca jak sie gra w gry bo do tego laptopy nie sa stworzone itd itp
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
kiedy ja szukałem laptopa ostrzegano mnie przed Lenovo fakt ceny ma niskie ale jak cos padnie nawet na gwarancji to ciezko z serwisem starsznie długo to trwa, ja kupiłem Asusa duzo ludzi mi ta marke polecało, brat Informatyk kupił Sony Vaio nie znama modelu ale po gwarancjii padła mu płyta główna laptop za drogi by naprawic bo nowa płyta kosztuje 1,5 koła a wczesniej miał Toshibe i po 1,5 roku uzytkowania sie psuł nagrzewał sie procek wysłał do czyszczenia ale po krótkim czasie znów się grzał i po gwarancjii zdechł, kuzyn ma tez toske i podobny problem grzeje sie i mysli czy nie sprzedac póki jescze ma gwarancje;P.
Ja jestem zadowolony z Asusa ale mam dopiero co ponad pół roku i wykupiłem odrazu dodatkowy rok gwarancji a i najtaniej laptopy na X-KOM
Jeśli chodzi o Asusa, to mam i nie kupię już tego. Często serwis, głośny, grzeje się. Procesor Athlona nie nadąża.

Właśnie słyszałem, że Dell, Lenovo i ewentualnie MSI jest okej.
 
szamanae 3

szamanae

Użytkownik
Jeśli chodzi o Asusa, to mam i nie kupię już tego. Często serwis, głośny, grzeje się. Procesor Athlona nie nadąża.
Właśnie słyszałem, że Dell, Lenovo i ewentualnie MSI jest okej.
msi jedynie jak wchodzilo mialo niskie ceny + sprzet dobry, ale po 2 latach niestety mowiac po chlopsku chlodzenie od karty graficznej siadalo do tego plastki latwo pekaja wiec jak sie chodzi duzo z laptopem to ujowka za przeproszeniem
e: zapodaj max cene to poszukam moze czegos
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
msi jedynie jak wchodzilo mialo niskie ceny + sprzet dobry, ale po 2 latach niestety mowiac po chlopsku chlodzenie od karty graficznej siadalo do tego plastki latwo pekaja wiec jak sie chodzi duzo z laptopem to ujowka za przeproszeniem
To jaki model polecisz, żeby był w miarę bez awaryjny + i5 + 2500 zł ;)
 
zuchman 4,2K

zuchman

Użytkownik
Dell najsolidniejsza firma jak dla mnie, co za tym idzie cena.
Lenovo ostatnio wypuściła nową serię laptopów - ponoć bardzo wydajną w grach (2x karta graficzna itp. bajery) za przystępną cenę.
HP miałem i nie polecam - jedno wielkie plastikowe pudło bez wentylacji. 2x w serwisie, spalona płyta główna. Nie wiem jak nowsze serie ale i tak odradzam. Ceny niskie -plus.
MSI swego czasu miało super sprzęt za niską cenę.
Nie siedzę już na bieżąco w sprzęcie komputerowym ale wybrałbym Dell&#39;a ????
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Dell najsolidniejsza firma jak dla mnie, co za tym idzie cena.
Lenovo ostatnio wypuściła nową serię laptopów - ponoć bardzo wydajną w grach (2x karta graficzna itp. bajery) za przystępną cenę.
HP miałem i nie polecam - jedno wielkie plastikowe pudło bez wentylacji. 2x w serwisie, spalona płyta główna. Nie wiem jak nowsze serie ale i tak odradzam. Ceny niskie -plus.
MSI swego czasu miało super sprzęt za niską cenę.

Nie siedzę już na bieżąco w sprzęcie komputerowym ale wybrałbym Dell&#39;a ????
a jakiś przyzwoity model dell&#39;a polecisz ? Vostro, inspirion ?
 
szamanae 3

szamanae

Użytkownik
I jak się spisuje ten Twój e430 ? Przegrzewa się ? Głośno chodzi?
Jakie masz wnętrzności w nim.
intel hd400 + geforce gt630m, i5-3210m, 8gb kingston hyperX (sam sobie dolozylem standart 4gb), 720gb, chodzi cicho i grzeje sie jedynie jak strasznie duzo uzywam geforca ale to norma w lapkach dlatego dobrym rozwiazaniem jest podkladka chlodzaca ;)
e: do tego plastiki twarde duzo go nosze zero zarysowan i jakich kolwiek innych uszkodzen
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
intel hd400 + geforce gt630m, i5-3210m, 8gb kingston hyperX (sam sobie dolozylem standart 4gb), 720gb, chodzi cicho i grzeje sie jedynie jak strasznie duzo uzywam geforca ale to norma w lapkach dlatego dobrym rozwiazaniem jest podkladka chlodzaca ;)
e: do tego plastiki twarde duzo go nosze zero zarysowan i jakich kolwiek innych uszkodzen
Fajny jest ten latitude e5530 , ale troszkę za drogi jak na moją kieszeń ;) . Może jeszcze jakiś model godny polecenia ?
 
szamanae 3

szamanae

Użytkownik
na allegro masz lenovo edge e530 za 2699 z i5 + matryca matowa no chyba ze nie mozesz przekroczyc tego budzetu o 200zl ;)
 
Do góry Bottom