>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Lay the draw - wspólne testy

dancooper 498

dancooper

Użytkownik
Witam, nie będę się rozpisywał nad tą metodą gdyż każdy trader powinien wiedzieć o co w niej chodzi - jeżeli nie to proszę skorzystać z opcji &quot;Szukaj&quot; na forum.
Zapraszam tutaj do wspólnych testów tej strategii, podawania swoich typów oraz komentowania.
Uznaję, że mecz zostaje zaliczony w przypadku bramki w pierwszej połowie, w przypadku braku bramek w pierwszej połowie nie przerywam gry tylko gram do końca ! W związku z tym nie będę podawał tutaj zysków (jeżeli chcecie możecie podawać), ponieważ nie mam po prostu czasu aby śledzić każde spotkanie - podaję tylko typy.

Godzina / Spotkanie / Lay
10:30 Din Moscow - Samara 4.2 ✅ gol w 13&#39;
12:30 Polonia Bytom - Cracovia Krakow 5 ✅ gol w 7&#39;
13:00 AIK Stockholm - Syrianska 5.4 ✅ gol w 42&#39;
14:30 Zwolle - PSV 6.2 ✅ gol w 54&#39;
14:30 Dnipro - Karpaty 5.5 ✅ gol w 30&#39;
15:00 Oostende - FC Brussels 4.9 ✅ gol w 35&#39;
15:00 BATE Borisov - FC Dinamo Brest 8 ✅ gol w 10&#39;
15:00 Illychivets - Dinamo Kiev 4.3 ⛔ (0-0)
17:00 Legia Warsaw - Piast Gliwice 4.8 ✅ gol w 29&#39;
17:30 Bayern - Leverkusen 6.8 ✅ gol w 42&#39;
18:00 Club Brugge - Lokeren 4.7 ✅ gol w 15&#39;
18:30 Metalist Kharkiv - Zorya 5 ✅ gol w 47&#39;
19:45 Atl Madrid - Osasuna 6.4 ✅ gol w 31&#39;
20:30 Steua Bucharest - Gloria Bistrita 7.6 ✅ gol w 7&#39;
20:45 AS Roma - Udinese 4.6 ✅ gol w 22&#39;
20:45 Napoli - Chievo 5.3
21:15 Estoril - Porto 5.3 ✅ gol w 10&#39;
21:30 Mallorca - Real Madrid 5.4 ✅ gol w 8&#39;
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
steven1986 28

steven1986

Użytkownik
Witam a myślał ktoś o progresywnej grze ltd? Zagrałem dziś 1 spotkanie arsenalu LTD HT chyba nie muszę mówić jaki wynik :? ale siadło bez problemu. Dlaczego do ht bo po pierwsze to kurs jest dla nas bardziej atrakcyjny w spotkaniu faworyta arsenalu bramkę nr jeden zdobył dog reading a i tak zysk ze stawki 2€ wynosił 0.65€ ✅. Ale zostawiłem a potem wiadomo jak to się potoczyło. Sprawdziłem i zysk z normalnego LTD wynosił 0.20€ przy zobowiązaniu o 50% większego! A teraz przedstawię moim zdaniem dwa ,trzy warianty :
1-Gramy za 10% banku LTD ht jak bramka do przerwy hegde jak nie to na 2 połówkę za 20% .
2-Gramy za 10% banku LTD ht + za 2% na 0-0 FT przy braku bramek hegde .
3-To co interesuje mnie najbardziej multiprogresja na dane ligi na początek: Anglia 1,2 , Hiszpania 1,2 , Niemcy 1,2 , Włochy 1 , Francuska 1 czyli w sumie 8lig , wiadomo że te ligi grają w różnych terminach czasowym co wpływa na nas korzystnie co do stawkowania gramy każdy mecz z wymienionych lig za 0,10 % banku na LTD HT w przypadku remisu do przerwy gramy za 0,30% na 2 połowę . Przetestowałem anglie 2 i bundeslige nie wiem czy trafiłem na fart czy nie ale w większości spotkań nie padł remis do przerwy co dało zysk nawet bez grania 2 połów . Jedyny problem to stawkowanie i bank dlaczego za 0,10% banku ponieważ przy takiej liczbie spotkań stawki nie będą rosły dość szybko a zyski powinny dać dość pokaźny profit pamiętam jak zagrałem te 2 ligi to miałem 8% zysku z banku . Dlaczego nie możemy zagrać za 1% banku bo np przy angielskiej gdzie jest 10 spotkań wiadomo czasowo rozłożonych ale to daje ponad 25% banku na zobowiązanie! Odpukać w niemalowane gramy pierwsze spotkanie o 13.45 w sobotę remis do przerwy i remis na koniec strata 4% banku dalej o 16 ,2 remisy do przerwy i zaczyna się nerwówka.
Co sądzicie która metoda wydaję się najlepsza ?
 
A 498

addam44

Użytkownik
Ad1.A co jak trafisz na mecz bez bramek?Grasz nastepny mecz HT za 40%?A na czwarty prog juz braknie banku ???? Zapewniam Cie ze w dluzszej perspektywie dwa 0-0 FT wcale nie sa niemozliwe.
Do tego stawkowanie x2 to za malo.Bo zysk z gola w HT bedzie od 20%(gol tuz po rozpoczeciu)do 70%(gol pod koniec HT)-srednio nastaw sie na 50-60% a to wymaga stawkowania X3 bo to tak jakbys gral tradycyjnie kurs 1.50-1.60..A i to moze byc malo.Bo jesli przedmeczowe kursy ;
FT-3.50
Ht-2.20
to po bezbramkowej pierwszej polowie kursy remisu nie spadna do 2.20 a tylko 2.80-3.00.
A wiec nasze zobowiazanie bedzie wieksze.Rowniez jesli gol padnie na poczatku drugiej polowy to kursy draw pojda na ok.5.00 co znowu spowoduje mniejszy zysk jak zakladalismy.
Ad2.Nie ma szans na zarobek grajac na gieldzie przeciwstawne zdarzenia.Gdy zagrasz :
10e lay draw ht
za 2e 0-0 Ft
To scenariusze moga byc;
a/pada go-zarabiasz ok.5e,tracisz 2e z 0-0.
b/gola brak-tracisz 10e z LTD HT a wygrywasz 3-5e z 0-0.
Ad3/Tak tu namieszales ze nie do konca kumam o co Ci chodzi.W kazdym razie bedziesz gral tradowal mecz za 0.10% banku?Tzn.jesli masz 1000e to bedzie gral za 1e???
 
steven1986 28

steven1986

Użytkownik
To był taki przykład nie mam banku na 1000€ . Chodziło o zabezpieczenie kapitału . Na razie mam fart i jakoś wchodzi . A myślałeś żeby coś takiego ltd ht i 0-0 i 1-1 do przerwy . Oczywiście zastosowanie jakiejś progresji znaczy 2 osobnej na ltd ht a osobnej na 0-0&amp;1-1. Ewentualnie ltd ht i over 1.5 gola ht tak samo jak 2 progresje co sądzisz i pozdro adam44.
 
A 498

addam44

Użytkownik
Na innym forum wielu probowalo roznych strategii z zabezpieczeniem na zdarzenia przeciwne.Zawsze w dluzszym okresie czasu nie przynosilo to zadanych efektow.
Ty tu proponujesz podobnie.
Rozpatrzmy Twoja propozycje LTD HT z zabezpieczeniem 0-0 i 1-1 HT.Na przykladzie wieczornego meczu Genua -Florentina.Kursy w nim mamy na teraz nastepujace;
0-0 ht...2.90
1-1 ht...9.6
Lay draw ht...2.24.Ten kurs odpowiada kursowi back 1.80
Po wrzuceniu tych wartosci do kalkulatora dutchingu kapital 100j musimy podzielic nastepujaco;
0-0 ht...kurs 2.90&gt;&gt;&gt;34.33j
1-1 ht...kurs 9.60&gt;&gt;&gt;10.37j
lay draw ht kurs 2.24&gt;&gt;&gt;55.30(takie zobaowiazanie musimy tu zrobic)
Jednoczenie kalkulator pokazuje nam za gdybysmy juz nic z tym do konca meczu nie robili to zanotujemy wygrana 99.55j .W rzeczywistosci po pobraniu przez gielde 5% prowizji bedzie to ok.94.5%.Czyli stracimy ponad 5j.
Ale my chcemy to tradowac liczac na korzystny rozwoj meczu.
Scenariusze moga tu byc 3.
1.Ht konczy sie 0-0 i przegrywamy ok.5j jak juz napisalem wczesniej.Proste.
2.Pada gol!Robimy back draw;w zaleznosci od tego w ktorej min.padl gol,czy strzelil faworyt czy Underdog nasz zysk z TEGO ZAKLADU moze wyniesc ok. 30-70%.Tu wazne;30-70% nie OD ZOBOWIAZANIA 55.30 a od mozliwej maxymalnej wygranej na tym zakladzie ktora wynosi:55.30 x 1.80=44.24j.(czysty zysk)B,wielu liczy % zysku od wartosci zobowiazania a nie wartosci max.wygranej.
Zalozmy ze nasz zysk z lay draw ht po zbackowaniu wyniosl 50% czyli 22j minus prowizja BF zostaje;
20j.
A przegralismy postawione 34.33j na 0-0 ht.
Zostajemy z zakladem 1-1ht.Tu wszystko zalezy od;
W ktorej min.padl gol.Jesli na poczatku jest szansa na zysk(z tago zdarzenia).Jesli na poczatku i strzelil dog jest szansa na spory zysk.
Jesli jednak gol padnie pod koniec HT to bedzie strata.Tym wieksza im blizej konca HT.
Reasumujac pkt.2 gdy gol padnie na poczatku HT mamy szanse na maly zysk.Pozniejszy gol wygeneruje nam straty.
3.Scenariusz trzeci najkorzystniejszy;jednak wtedy rezygnujemy po pierwszym golu(wczesniej backujac lay draw) z kontrowania jak w scenariuszu nr.2 wyniku 1-1 ht i
czekamy do konca na...wyrownanie.Jesli sie doczekamy i wtedy skontrujemy to zarabiamy ;
ok.20j z lay draw
ok.50j(w zaleznosci od min,kiedy padnie wyrownanie)
Razem 70j pomniejszone o 34.33j stracone na 0-0 ht.
Czyli w tym najkorzystniejszym scenariuszu mozemy zarobic ok.30j.Przy czym nawet w tak korzystnym przebiegu wydarzen to ten zysk moze sie wahac w b.duzym stopniu z przyczyn o ktorych juz wspominalem.30j uwazam za wariant optymistyczny!!!
Teraz pytanie jak czesto ten optymistyczny wariant bedzie sie trafial.Otoz nie czesto.
W angielskiej Premier w 80 rozegranych w tym sezonie meczach tylko w 15tu byl choc przez chwile REMIS ktory pozwalalby na zyski ta metoda.
Mozna sprawdzic ligi bardziej overowe(holandia)-tam moze byc ten remis w HT czestszy ale....pewnie nie wiele.
Szans na progresje przy wystepowaniu tego optymistycznego wariantu raz na 6-7 meczy tez nie widze przy graniu kursu de facto ok.1.30
A grac progresja sam over.1.5 HT czy LTD HT itd to mozna.Ale to juz nie trading.
Zreszta wtedy zamiast grania progresja LTD HT i sleczenia przed kompem to nie prosciej zagrac over.0.5 HT ?Kurs na to zdarzenie we wspomnianym meczu Genua-Florentina to 1.45 ????
 
cock 756

cock

Użytkownik
W kwestii zabezpieczenia się w LTD jedynym rozsądnym zabezpieczeniem jest rozsądna kwota wejścia i umiejętne wejście, a właściwie wejścia, w rynek.
Logicznie wchodzicie pewnie na początku w mecz:
lay X za tyle ile pozwala stan posiadania, powiedzmy że za 100$ i stanowi to 100% stanu posiadania. Po pierwsze za dużo wsadzone w jeden mecz. Nie powinno się wchodzić za więcej niż 30% bankrollu.
Warunkiem absolutnym dla powodzenia takiej gry jest gol.
I tu pytanie, traderzy, czy nie lepiej pre-play zagrać tak:
back over 0,5 gola wystawiając drobnicy:
2$ na 1,05; 2$ na 1,06; 2$ na 1,07; itd
Może to nie trading, ale zysk i wkład zależny jest tylko od pierwszego gola, gol zamyka pozycję a nie pozwala zamykać, stop loss można ustalić stawką preplay na odpowiednim kursie... Przy braku gola do odpowiedniej pozycji można layować swoje przyjęte zakłady, zamiast marzyć by ktoś je nabył... Stawka natychmiast reaguje na kurs...
LTD to trochę pitu-pitu... którego wady taka gra (gambling ze stop lossem czyli layem na raz za wszystko wcześniej) znacznie niweluje. A te zabezpieczenia... są guzik warte bez chętnych na nie.
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
W kwestii zabezpieczenia się w LTD jedynym rozsądnym zabezpieczeniem jest rozsądna kwota wejścia i umiejętne wejście, a właściwie wejścia, w rynek.
Logicznie wchodzicie pewnie na początku w mecz:
lay X za tyle ile pozwala stan posiadania, powiedzmy że za 100$ i stanowi to 100% stanu posiadania. Po pierwsze za dużo wsadzone w jeden mecz. Nie powinno się wchodzić za więcej niż 30% bankrollu.
Warunkiem absolutnym dla powodzenia takiej gry jest gol.
I tu pytanie, traderzy, czy nie lepiej pre-play zagrać tak:
back over 0,5 gola wystawiając drobnicy:
2$ na 1,05; 2$ na 1,06; 2$ na 1,07; itd
Może to nie trading, ale zysk i wkład zależny jest tylko od pierwszego gola, gol zamyka pozycję a nie pozwala zamykać, stop loss można ustalić stawką preplay na odpowiednim kursie... Przy braku gola do odpowiedniej pozycji można layować swoje przyjęte zakłady, zamiast marzyć by ktoś je nabył... Stawka natychmiast reaguje na kurs...
LTD to trochę pitu-pitu... którego wady taka gra (gambling ze stop lossem czyli layem na raz za wszystko wcześniej) znacznie niweluje. A te zabezpieczenia... są guzik warte bez chętnych na nie.
Coock... z całym szacunkiem, ale na temat tradingu na betfair to lepiej się nie wypowiadaj, hahaha... Bo ten post, to jeden z najbardziej absurdalnych jakie czytałem.
 
cock 756

cock

Użytkownik
Coock... z całym szacunkiem, ale na temat tradingu na Betfair to lepiej się nie wypowiadaj, hahaha... Bo ten post, to jeden z najbardziej absurdalnych jakie czytałem.
Czego nie rozumiesz? Wyższości umiejętnego zagrania back over 0,5 gola bez konieczności zamykania pozycji po golu, czy wystawienia 15 zakładów po np 2$ jeden tick wyżej poprzedni pre-play? Czy może kwestii stawek?
Jeżeli czepiasz się tego: zamiast marzyć by ktoś je nabył, to też nie bardzo kumam, bo znowu mogę sobie pozwolić na drugą ligę belgijską...
Co do samego absurdu - za absurdalny uważam sam LTD... Lay to, back tamto a w zabezpieczeniu HT 0:0... To ile zostanie? Pewnie kokosy. ;)
Zamiast silić się na krytykę, specu od tradingu i valuebetów, gdzie byle łepek ścina surebeta z Twoich kursów, uracz mnie choć raz merytoryką... Choć raz...
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
Cock, już po poście z &quot;latającymi kilofami&quot; wiedziałem, że nie do końca ogarniasz temat... Ale teraz to już ładnie pojechałeś...
Tak, nie rozumiem tego: &quot;wystawienia 15 zakładów po np 2$ jeden tick wyżej poprzedni pre-play&quot;
Cock, najpierw podstawy - zagraj choć kilkanaście rynków na bf, opanuj na jakiej zasadzie to działa (back, lay) - a wtedy sam dostrzeżesz absurd w swoim poście.
Sądzisz, że nie wiem o czym piszę?:razz:
Joł
 
cock 756

cock

Użytkownik
Tak, nie rozumiem tego: &quot;wystawienia 15 zakładów po np 2$ jeden tick wyżej poprzedni pre-play&quot;
Próbujesz kąsać jakbyś ząbkował, ale cóż, uroda wieku. ????
OK, to czego nie rozumiesz:
Jeżeli chcesz layować remis zobowiązując się przed meczem na 30$ na obowiązującym kursie, wystaw przed meczem 15 zakładów back na over 0,5 gola:
Jeżeli back jest np na 1,07, to wystawiasz:
1,07 2$
1,08 2$
1,09, 1,10, 1,11, 1,12, 1,13, 1,14, 1,15, 1,16, 1,17, 1,18, 1,19, 1,20, 1,21...
Wychodzi, jakbyś zagrał po uśrednieniu 1,14(?) za 30$? Hm?
W której minucie na over 0,5 gola, bo w &quot;paru rynkach&quot; brałeś udział będzie kurs 1,14, jeżeli wyjściowy był 1,07?
I teraz gdy pada gol... Po co mi brać jakiekolwiek backi? Czy jestem uzależniony od płynności rynku? Eh...
PS. Myślę, że jeżeli grasz na u/o czasami to te &quot;kilkanaście razy&quot; się spotkaliśmy na BF...
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
21 lat - piękny wiek:razz:
Ta, oczyyyyyyyyywiście, że możesz wystawić te kilkanaście backów, jak najbardziej! Tylko wiesz co wtedy się stanie? NIC...:]
Kto &quot;zdrowy na umyśle&quot; przed meczem będzie skupywał od Ciebie te backi??
Panie - podstawy, jeszcze raz podstawy...
joł
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
cock 756

cock

Użytkownik
Tylko wiesz co wtedy się stanie? NIC...
Gdybasz, czy sprawdziłeś? ????
Kto &quot;zdrowy na umyśle&quot; przed meczem będzie skupywał od Ciebie te backi??
Zaznacz opcję &quot;zachowaj&quot;. I daj im kilkanaście minut. Przyjmie się wszystko do momentu padnięcia gola. Słowo. ;)
Panie - podstawy, jeszcze raz podstawy...
Dokładnie. PODSTAWY. Jeżeli kurs na over 0,5 gola rośnie w trakcie meczu, automatycznie ktoś mnie kupi. Opcja &quot;zachowaj&quot; gwarantuje mi, że żadne z wydarzeń w stylu red card moich ofert nie zdejmie ludziom z drabinek. Masz racje, to są PODSTAWY. Adaś, bo ten wiek pozwala mi tak powiedzieć... nie mierz mnie swoją miarą. Co do tych &quot;kilofów&quot;, ktore mi wygarnąłeś - głębia rynku, nagły zwrot akcji, szybkie dwa gole jeden za drugim, bez chwili by rynek był otwarty, choć na kilka sekund... in play, to te &quot;kilofy&quot;. Metafora... słyszałeś? Nie odpowiadaj (wiem, że tak). To była retoryka.
Jeżeli rejestrujesz się na forum - to chyba w jakimś celu. Zapewne korzyści - jeżeli korzyścią ma być tak pretensjonalne wywyższanie się, zarzucanie komuś braku inteligencji, absurdalne myslenie - to brawo. Jeżeli już kogoś krytykuję to mam ku temu i mocne podstawy i mocne argumenty. Iloczyn kursów to AKO. Rosnący kurs, to automatyczne przyjęcie mojej oferty... Surebet to błąd bukmachera - niemożliwy raczej w jednej firmie!
PS. Odkrywasz Betfair - i zapewniam, ma przed Toba jeszcze wiele tajemnic. Zejdź niżej - to nie ten poziom. Kilkanaście rynków to za mało.
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
Gdybasz, czy sprawdziłeś? ????
Zaznacz opcję &quot;zachowaj&quot;. I daj im kilkanaście minut. Przyjmie się wszystko do momentu padnięcia gola. Słowo. ;)
Dokładnie. PODSTAWY. Jeżeli kurs na over 0,5 gola rośnie w trakcie meczu, automatycznie ktoś mnie kupi. Opcja &quot;zachowaj&quot; gwarantuje mi, że żadne z wydarzeń w stylu red card moich ofert nie zdejmie ludziom z drabinek. Masz racje, to są PODSTAWY. Adaś, bo ten wiek pozwala mi tak powiedzieć... nie mierz mnie swoją miarą. Co do tych &quot;kilofów&quot;, ktore mi wygarnąłeś - głębia rynku, nagły zwrot akcji, szybkie dwa gole jeden za drugim, bez chwili by rynek był otwarty, choć na kilka sekund... in play, to te &quot;kilofy&quot;. Metafora... słyszałeś? Nie odpowiadaj (wiem, że tak). To była retoryka.
Jeżeli rejestrujesz się na forum - to chyba w jakimś celu. Zapewne korzyści - jeżeli korzyścią ma być tak pretensjonalne wywyższanie się, zarzucanie komuś braku inteligencji, absurdalne myslenie - to brawo. Jeżeli już kogoś krytykuję to mam ku temu i mocne podstawy i mocne argumenty. Iloczyn kursów to AKO. Rosnący kurs, to automatyczne przyjęcie mojej oferty... Surebet to błąd bukmachera - niemożliwy raczej w jednej firmie!
PS. Odkrywasz Betfair - i zapewniam, ma przed Toba jeszcze wiele tajemnic. Zejdź niżej - to nie ten poziom. Kilkanaście rynków to za mało.
A ja krytykuję dla zabawy???
Skoro chcesz te backi zostawić na in-play to, już jest całkiem absurd.
Rosnący kurs wcale nie oznacza przyjęcia Twojej oferty - czerwona kartka, pojawia się SUSPENDED i nagle wszystkie backi anulowane. Poza tym, chyba jednak w takiej sytuacji byłbyś uzależniony od płynności - czyli druga liga belgijska odpada (czy się mylę?) Gdyby nawet nie było słynnego SUSPENDED (zawieszony rynek) to kurs under/over 0.5 w trakcie I połowy rośnie w ślimaczym tempie więc czasu miałbyś sporo.
Jeśli chodzi o ten słynny przykład to po raz kolejny mówię, że była to wymyślona(!) scena/sytuacja/zdarzenie. Spotkałem się z kumplem &quot;przy browarku&quot; i wymyśliliśmy sobie że będziemy rzucać monetą. Ja zaproponowałem swoje warunki, on swoje. Ja zaakceptowałem jego warunki, on zaakceptował moje warunki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
cock 756

cock

Użytkownik
A ja krytykuję dla zabawy???
To już Twoja słodka tajemnica.
Skoro chcesz te backi zostawić na in-play to, już jest całkiem absurd.
A dlaczego mam sie godzić na np. 1,07 i czekać z tym 1,07 do np. 30 minuty?
Rosnący kurs wcale nie oznacza przyjęcia Twojej oferty - czerwona kartka, pojawia się SUSPENDED i nagle wszystkie backi anulowane.
Ty czytasz ze zrozumieniem, czy Ci się tylko wydaje? Po zagranych... ups, strejdowanych kilkunastu rynkach powinienies ogarnąć opcję pre-play &quot;zachowaj&quot;. I zrozumieć jej sens...
Jeśli chodzi o ten słynny przykład to po raz kolejny mówię, że była to wymyślona(!) scena/sytuacja/zdarzenie. Spotkałem się z kumplem &quot;przy browarku&quot; i wymyśliliśmy sobie że będziemy rzucać monetą. Ja zaproponowałem swoje warunki, on swoje. Ja zaakceptowałem jego warunki, on zaakceptował moje warunki.
Jasne. ;) Dla mnie byla to jednak tylko wizytówka Twojej wiedzy, kolejna z AKO, a tu następna.
Zrozum, że LTD to trejd kulawy, mający więcej wad niż zalet. Stopniowany back, jest bardziej elastyczny i można go w razie niepowodzenia upłynnić równie skutecznie maksymalizując swoje zysk bez konieczności zbywania. - to chyba niezły temat na kolejne &quot;przy browarku&quot; z kumplem.
Bez odbioru, i pewnie do następnego.
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
Ty robisz sobie jakieś jaja, czy poważnie wierzysz w to co piszesz?? Zaczynam mieć wątpliwości... Oj duuuużo musiałoby być tych browarków, żebym Ci przyznał rację.:] A mówiąc wprost.
Porzuć ten mentorski ton i nie doradzaj innym, podczas gdy sam nie masz o czymś najmniejszego pojęcia.
----------------------------------------------------------------------------

Kurs na remis będzie spadał, kurs na over 0.5 gola będzie rósł... Nikt Ci nie każe brać niskiego backa na początku meczu, tak samo jak nikt Ci nie każe brać wysokiego laya remisu na początku meczu. I co to za głupie gadanie o zamykaniu pozycji? W czym Ci przeszkadza zamknięcie pozycji po golu? Klikać Ci się nie chce (haha). Poza tym, zamiast wystawiać kilkanaście backów co 1 (słownie: jeden) tick od 1.07 do 1.21 po 2$, nie lepiej zaczekać do kursu 1.14 i wtedy postawić 30$.
A o tej płynności to już całkiem komedia. Gościu - trading polega na zarabianiu na różnicy kursów. Więc, gdy nie ma płynności, to nie ma różnicy w kursach i takie coś się omija.
&quot;Przy braku gola do odpowiedniej pozycji można layować swoje przyjęte zakłady, zamiast marzyć by ktoś je nabył... Stawka natychmiast reaguje na kurs...&quot;

A to już całkiem nonsens. Nie istnieje coś takiego jak &quot;layowanie swoich przyjętych zakładów&quot;. Jak nie ma płynności, to tak samo będziesz marzył żeby ktoś kupił od Ciebie zakład po golu (grając LTD) , jak też gdyby tego gola nie było (cięcie strat) w przypadku gry over 0.5 gola. Stawka reaguje na kurs??? Stawkę to Ty ustalasz, i jak coś może zareagować to kurs, po wrzuceniu na rynek dużej stawki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Do góry Bottom