>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

LEGA PALLAVOLO sezon 2008/2009 - Włochy

Status
Zamknięty.
pge 0

pge

Użytkownik
Cuneo udało się wygrać Cieszy mnie to, gdyż ta drużyna była dla mnie
najpewniejszym wyborem. Ostatnio 4 porażki z rzędu ... Przełamali się,
po porażkach nadszedł wygranej czas Set czwarty wygrany przez
Cuneo do 9 pokazuje, że są dalej mocni

Na dzisiaj proponuje zagrać Trentino z Valentią, na 1
Drużyna Winiarskiego jest w rewelacyjnej formie, nie jest w stanie
jej zatrzymać żaden zespół z czołówki europejskiej, tym bardziej
nie zatrzyma ich Valentia, która potęgą nie jest. Wystarczy dobra
ga Trentino i wygrywają, można postawić również -1,5 seta oraz
na DW 3:0.

Perugia : Piacenza. Copra jest mocniejsza od rywali, jest to drużyna
naprawde mocna, mimo wpadki z Częstochową Piacenza lekko
wygrała 2 razy z rzędu z Perugią to potwierdza, że są mocniejsi.
Przypomne iż w pierwszym meczu na wyjeździe Piacenza wygrała
z Perugią 3:1. Dlaczego więc nie mają tego powtórzyć dzisiaj, tym samym
zapewniając sobie awans do półfinału ?
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

:siata:Lube Banca Macerata-Sisley Treviso Typ : powyżej 183,5 pkt @ 1,90 Gamebookers✅184pkt​

Macerata jest tuż po turnieju finałowym Champions League ktory im nie wyszedł. Według niektórych byli głównym faworytem do wygrania. A tymczasem zajeli ostatnie miejsce. Przegrywając oba mecze 0:3 z Trentino po bardzo słabej grze. Momentami widac było przebłyski dobrej gry lecz to za mało było tego dnia na dobrze dysponowanego rywala który nie popełnial wielu błędów. Potem mecz o 3msc który widac było brak chęci do gry zawodników podstawowych. Moglo i powinno się zakończyc ponownym 0:3 do tylu, lecz naprzeciw byla Iskra która dzień wcześniej nie wykorzystala przewagi 19-13 przegrywają seta z Iraklisem a tego dnia w secie nr 3 mieli 8 pilek meczowych na 3:0 w meczu z Maceratą i nie wykorzystali ani jednej przy prowadzeniu 24-20 przegrali seta 28:30. O ile w pierwszym meczu nikt nie zasługiwal na jakieś znaczące wyróżnienia w Maceracie bo zawiedli dosłownie wszyscy, a słabośc COrsano czy Świderskiego na przyjęciu była widoczna dobitnie. W meczu o 3msc gre ciągneli rezerwowi. Kiedy przegrywali 0-2 De Giorgi wprowadzil m.in Podrascanina, Monopoliego ktorzy dali powera zespołowi i wiare w zwyciestwo. W tym meczu kontuzji stopy nabawil się czeski środkowy Martin Lebl. Czy będzie w stanie dziisja zagrac śmiem wątpic w to raczej. Jego miejsce zajmie zatem Serb Podrascanin.
Dzisiaj naprzeciw stanie &quot;wielki&quot; Sisley w składzie z wieloma gwiazdami jak Ricardo, Fei, Gustavo, Cisolla. W serii jest 2-0 dla Maceraty, która wygrała 3:0 (25-21; 25-21; 25-23) u siebie i 3:2 (25:23; 19:25; 25:20; 23:25; 15:13) na wyjeździe. Czyżby miał to byc już koniec tej rywalizacji. Różnie może byc ale stawianie na rozsypaną psychicznie drużyne Maceraty po kursie 1,30 raczej się nie kalkuluje, chociaż wcale nie mówie że nie wygrają tego meczu. Jednak znalazlem o wiele ciekawszy zakład na ten mecz. Chodzi mi tutaj o powyżej 183,5pkt. Linia wręcz idealna do grania. Nie jest zawyżona, a wręcz wydaje mi się że lekko zaniżona;) Po tym co widzialem w Final Four w Pradze to Macerate głównie ciągnie Igor Omrcen. Słabo spisuje się Sebastian Świderski w ataku i jeżeli początek meczu mu nie wyjdzie to potem cięzko mu żeby się odnalazł. Lepiej atak się rozkłada w drużynie Sisleya. Tam przewodzi oczywiście Fei, ale w sukurs idzie mu Cisolla.
Wszystko może się odegrac na przyjęciu a w tym elemencie widoczne były błędy w zespole Maceraty. Corsano jak na libero nie spisywal się najlepiej, do tego Świderski. Więc jedynym w miare pewnym punktem wydaje się Matteo Martino.
Teraz może warto przejśc do historii spotkań. Wogóle spotykaly sie ze sobą 49 razy ( 24 zwyciestwa Maceraty, 25 zwyciestw Treviso).W fazie play off grali 15krotnie ( 7 win Maceraty, 8 Treviso). W sezonie zasadniczym dwa sukcesy Maceraty. Zatem w tym sezonie już 4-0 można powiedizec na korzysc gospodarzy dzisiejszego meczu. Jednak nie sa to wcale łatwe zwyciestwa. Gwarancja emocji w tym meczu jest duża. Na trzech setach nie powinno się moim zdaniem skończyc. Rywale chcą jeszcze przedłużyc swoje nadzieje na wygranie tej rywalizacji a do tego potrzeba dzisiaj wygrac i walczyc na noże ;) Do pokrycia overa starcza 4 sety zakończone wynikiem 25:21...


:siata:perugia-Copra Piacenza Typ : 1 @ 1,70 bet365⛔1:3​

Jescze odwołam się do meczu który tak ładnie opisal akselek;)
W sumie Piacenza wcale tak łatwo miec dzisiaj nie powinna. Perugia sadze że wcale tak łatwo meczu nie odda. Na własnym terenie sa w stanie nawet pokusic się o win w tym meczu i to właśnie takiego wyniku bym się spodziewał. Panuje myślę lekki hurraoptymizm przed zwycięstwem Copry. A wcale takie pewne to nie jest jak dla mnie. Nie znajduje jakiś przekonywujących argumentów do zwyciestwa gospodarzy ale sądze mają okazje by pokusic się o zwyciestwo. Nie po to tak dobrze grali w końcowce fazy zasadniczej by odpaśc tak szybko w fazie play off. Może to będzie pusty slogan ale własny parkiet, wielka ambicja przemawiają za gospodarzami.

Oprócz tego zostanie rozegrany jeszcze dzisiaj mecz Itas Diatec Trentino-Tonno Valentia i w tym mecz nie spodziewam się innego wyniku jak zwyciestwo gospodarzy z Michałem WIniarskim w składzie. Kurs @ 1,16 bet365✅3:2 na podbicie ako uważam że bardzo dobry ;)

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz na dzisiejsze mecze ;)
 
akselek 552

akselek

Użytkownik
Spotkanie: Acqua Paradiso Gabeca Montichiari - Bre Banca Lannutti Cuneo
Typ: Acqua Paradiso Gabeca Montichiari 0:3 ⛔⛔⛔
Kurs: 1.85
Bukmacher: Gamebookers

Nietypowo bo o 16:30 odbędzie się czwarty mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Montichiari, a Cuneo. Większość jako absolutnego faworyta tej potyczki wskazywało Cuneo, lecz to bliżej Montichiari jest do awansu do półfinałów. Montichiari jak wiadomo wygrała dwa pierwsze spotkania 3:2 w Cuneo i 3:1 u siebie i przegrało ostatni mecz wyjazdowy. W tamtym meczu Montichiari zagrało przeciętnie w ataku tylko 45,5% skuteczności, o czym zdecydował czwaty set gdzie skuteczność w ataku spadła aż do 29% i przyjęcie w czwartym secie wynosiło zaledwie 14%, a doskonałego tylko 9% to doskonale odzwierciela wynik 9:25, na pewno można nazwać siatkarskim knock-outem. Najlepiej w tamtym spotkaniu w barwach Montichiari zagrali Jeroen Rauwerdink, Robert Horstink i Mauro Gavotto. Każdemu może się zdarzyć słabszy występ i jestem pewien, że w dzisiejszym meczu tak nie będzie. Cuneo co tu dużo mówić, pod koniec sezonu złapali nieco zadyszkę, po serii zwycięstw bez porażki przyszła kolej na serię słabszych występów, do czego można zaliczyć fatalną postawę podczas finału CEV Cup, ulegając Panathinaikosowi 2:3 prowadząc wcześniej 2:0. Podobnie było w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Montichiari. Grę Cuneo podczas ostatniego meczu głównie &#39;ciągneli&#39; Wout Wijsmans, Gonzalez Javier, Francesco Fortunato i Marco Nuti, który został MVP spotkania. Jestem zdania, że w jutrzejszym meczu wygrają gospodarze odnosząc historyczny sukces jakim byłoby awansowania do półfinałów.
 
P 0

phobeus

Użytkownik
Bre Banca Lannutti Cuneo - Acqua Paradiso Gabeca Montichiari
Cuneo przegralo meczu siebie prowadzac 2:0, a chyba wiekszosc zna powiedzenie &quot; kto nie wygrywa prowadzac 2:0 przegrywa 2:3 &quot; i to powiedzienie w tym meczu jak najbardziej sie spelnilo. Po przegranym meczu w Cuneo, dochodzi do meczu w Montichiari. Miejscowa druzyna ogrywa przyjezdnych 3:1. Acqua prowadzi w serii 2:0 i dochodzi do meczu w Cuneo, ktory przegrywaja 1:3. OK, rozumiem przegrac w Cuneo, bo w zanadrzu maja mecz u siebie, a wygrana w tym meczu doprowadzi ich do nastepnej fazy. Jednak co sie dzieje w 4 meczu? Monte przegrywa U SIEBIE 0:3. Wydaje mi sie, ze druzyna z Montichiari po prostu jest za slaba psychicznie, aby pokonac bardziej utytulowanego rywal. Cuneo zostalo okrzykniete rewelacja sezonu we wloszech i mysle ze nie na darmo.
Podchodza z pelna koncentracja do 5 meczu i pokonuja gladko, latwo i przyjemnie przyjezdnych. Mam nadzieje, ze nie zostanie to uznane jako spam.
Pozdrawiam
 
akselek 552

akselek

Użytkownik


Spotkanie: Lube Banca Marche Macerata - Copra Nordmeccanica Piacenza 0:3 ⛔⛔⛔
Typ: Copra Nordmeccanica Piacenza
Kurs: 2.45
Bukmacher: Gamebookers
Czas na rozpoczęcie półfinałów we włoskiej A1. Pierwszym z nich będzie spotkanie rozegrane w Palasport Fontescodella, pomiędzy miejscową Lube Banca Marche Macerata, a Coprą Normeccanica Piacenza. Bukmacherzy jako zdecydowanych faworytów tej konfrontacji upatrują dzisiejszych gospodarzy, lecz ja jestem nieco innego zdania. Lube po znakomitym wręcz sezonie zasadniczym nieco spuściło ze swojego tonu gry. Wszystko zaczeło się od porażki w ostatniej kolejce właśnie z Coprą Piacenza, dla której jak się okazało, wygrana w tym meczu pozwoliła na powrót na właciwy tor. Siatkarze Maceraty przegrali wówczas 2-3, prowadząc 2-0. Po tym meczu przyszła kolej na zespół Sisleya Treviso, z którym Macerata pewnie wygrała spotkanie u siebie 3-0, a później nieco się męczyli w Treviso, gdzie ostatecznie wygrali 3-2. Gdy Macerata prowadziła w serii 2-0 z Sisleyem podopieczni Ferdinando De Giorgi pojechali do Pragi na Final Four Ligi Mistrzów, gdzie wiązali duże nadzieje, z triumfem w tych rozgrywkach. Niestety tak się dla nich nie stało. Przeżyli ogromne rozczarowanie najpierw przegrywając 0-3 z Trentino, a w meczu o 3 miejsce ulegli Iskrze 2-3. Podczas Final Four można było zobaczyć, że gra Maceraty nie przebiegała tak jak powinna. Po powrocie z Czech graczom Maceraty przyszło rozegrać trzecie spotkanie z Sisleyem, jak się okazało było ostatnim, ponieważ wygrali 3-1. W drużynie Maceraty w dzisiejszym spotkaniu może zabraknąć Sebastiana Świderskiego, który podczas ostatniego spotkania z Treviso nabawił się kontuzji kolana. W drużynie Piacenzy w ostatnim czasie bardzo dobrze się dzieje. Piąta drużyna sezonu zasadniczego po wpadce w Lidze Mistrzów, z AZS Częstochowa zaczęła łapać właściwy wiatr w żagle. Wszystko zaczęło się od wyżej wspomnianej przeze mnie wygranej na wyjeździe z Maceratą. W ćwierćfinale pokonali dobrze spisujący się zespół Perugii, w którym to bardziej upatrywano zwycięzce tej batalii. Wszystkie spotkania Piacenzy z Perugią kończyły się rezultatem 3-1. W tamtych spotkaniach swoje wysokie umiejętności pokazali: Hristo Zlatanov, Leonel Marshall, Novica Bjelica, Michal Rak, Marco Meoni, Joao Paulo Bravo czy też Christian Pampel. W spotkaniach z Perugią główną drogą do wygrania tych spotkań okazała się zagrywka oraz gra na kontrach. Do treningów w Piacenzie powrócił Guillermo Falasca, który przeszedł operacje barku, ale w dzisiejszym spotkaniu raczej go nie zobaczymy, ale tego brak tego zawodnika w ostatnich spotkaniach jak i podczas trwania całego sezonu był niezauważalny. W tym sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie oba mecze konczyły się wynikami 3-2 najpierw Macerata gdy była w dobrej formie wygrała w Piacenzy 3-2, a w drugim meczu było odwrotnie i to siatkarze Copry wygrali. W sumie oba zespoły spotkały się ze sobą piętnaście razy. Osiem razy góra byli siatkarze Copry, a siedem Maceraty. Dyspozycja widocznie przemawia za Coprą i jestem przekonany, że wygra dzisiejsze spotkanie, co przybliży ich znacznie do gry w finale. Początek spotkania o 18:00 w Sky Sport.



W dużej mierze gra będzie zależeć od Hristo Zlatanova, który niejednokrotnie pokazał, że można na niego liczyć.
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Jestem tego samego zdania co ty akselek.W grze Maceraty w ostatnim okresie coś nie trybi tak jak to było w trakcie sezonu.Ja już w poprzednim meczu z Treviso liczyłem na niespodziankę.Myślę że Piacenza w pełnym składzie może wywieźć zwycięstwo bo jest lepszym zespołem niż Treviso.Jednak zagram trochę asekuracyjnie tzn Piacenza +1.5 seta po kursie 1.8 w unibecie.:-D
 
diego71 0

diego71

Użytkownik
Trentino v Cuneo [Points HC] 0:4.5
typ:1
kurs:1,85
WH

Trentino po wygraniu Ligi Mitsrzow pewnym krokiem zmierza po kolejny tytul jakim jest mistrzostwo Wloch.W cwiecfinale Winiarski i spolka nie dali zadnych szans Valentinie ktora ograli w trzech spotkaniach.Znacznie trudniejsza przeprawe mial zespol Cuneo ktory w rywalizacji z Monti przegrywal juz 2-0 mimi to goscie potrafili rozstrzygnac rywalizacje na wlasna korzysc.Faworytem polfinalowego starcia sa bez watpienia gospodarze ktorzy beda mieli za soba publicznosc,ponadto w druzynie Cuneo nie zagra bardzo wazny gracz jakim jest Nikolov,poniewaz doznal zlamania reki.Niedawno oba zespoly spotkaly sie w hali Trentino gora byli wtedy oczywiscie gospodarze ktorzy wygrali szybko w trzech setach,mysle ze dzis bedzie podobnie.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Zwycięstwo Trentino jak dla mnie dzisiaj nie podlega dyskusji. Osłabienie Cueno Nikolovem to spora strata i to już w pewnej części przekreśla szanse na zwycięstwo dzisiaj i ogólnie w tym półfinale. Trentino chociaż w 1 rundzie play-off trochę problemów miało, bo chyba trochę zlekceważyli rywali to dzisiaj na pewno będą chcieli odnieść pewne zwycięstwo tak jak Lube. Cueno wyszło z niemałych opresji. Przegrywali już 2:0 w meczach z Acqua Montichiari, ale odnaleźli się i wyciągnęli awans do kolejnej rundy. W tym sezonie pokonali u siebie Trentino jednak na wyjeździe dostali siatkarskie lanie i dzisiaj myślę, że będzie podobnie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Jak wyżej zostało wspomniane Cuneo dzisiaj bez swojego asa atutowego Vladimira Nikolova. Nie trzeba nikomu kto choc troche się interesuje siatkówką jak ważny to jest gracz dla tego zespołu. Podam tylko jego niektóre statystyki z tego sezonu. Rozegrał 31 meczów, zdobył 464pkt co jest drugim osiągnięciem w zespole Cuneo zaraz po Woucie Wijsmansie który zdobył 509pkt. Fantastyczna punktowa zagrywka(47pkt tym elementem). Ogólnie co tu dużo mówic to tak jakby wuciągnąc z zespołu ząb trzonowy( hehe ale porównałem:p).
W dodatku Trentino to wkońcu najlepsza drużyna w Europie w tym sezonie. W 1/4 co prawda mieli dwukrotnie męczarnie z Valentią ale uporali się 3-0 w serii. A Cuneo potrzebowało aż 5 meczy by przejśc Montichiari. DO tego przegrywali już 0-2 w serii. Zatem pewnie kosztowało ich to spory wysiłek.
Co tutaj więcej pisac. Poprostu gospodarze nie powinni dzisiaj przegrac pmoim zdaniem. Można grac czystą jedynke i nawet probowac z handicapem;)

:siata:Trentino-Cuneo Typ : 1 @ 1,40 bet365 ✅3:2
:siata:Trentino-Cuneo Typ : Trento -5,5pkt @ 1,85 GB ✅116-104
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

:siata:Copra Piacenza-Lube Banca Macerata​

Serie półfinałowe trwają już w najlepsze. Dzisiaj będizemy świadkami drugiego pojedynku pomiędzy Coprą i Maceratą a jutro na parkiet ponownie wyjdą Trentino i Cuneo. Macerata wygrała 1 mecz u siebie 3-0 wręcz gromiąc rywala (25:22; 25:15; 25:18 ) . W sezonie zasadniczym jednak mecze były bardziej wyrównane i dwukrotnie kończyły się dopiero po tie breaku. Raz wygrała Copra na wyjeździe a raz Macerata także na wyjeździe. Ponadto zespoły miały okazje zmierzyc siły w Coppa Italia gdzie górą także okazała się Macerata wygrywając 3:1. Pomału można dojśc do wniosku że Piacenza nabawi się ich kompleksu albo już takowy mają. Jednak ich gra nie jest wcale najgorsza. O ile w pierwszym meczu 1/2 rywale zbombardowali ich zagrywką z czym kompletnie nie radzili sobie Zlatanov i spólka. A słabe przyjęcie w tym meczu równało się z czytelnym rozegraniem na które gospodarze mogli stawiac szczelny blok którym zapunktowali 12razy. Szczególnie dobrze spisywał się Igor Omrcen. 24pkt w meczu, 3 z zagrywki, 5 blokiem, 77% skuteczności w ataku. Prym starali się mu dowieśc Sebastian Świderski i Matteo Martino.
W zespole Copry nie najlepiej funkcjonowalo przyjęcie co wspomnialem ale także atak na poziomie 40% całego zespoły przy 51% Maceraty. POnadto zaledwie 4pkt blokiem. Ten mecz napewno nie zapiszą do udanych. Teraz mają mecz we własnej hali. Jak się spiszą. Sądze żę jednak nawiążą równorzędną walke z rywalem i nie będzie takiej różnicy klas jak w pierwszym meczu. Zwycięzce dosyć ciężko jednoznacznie wskazac. Bukmacherzy upatrują takiego faworyta w Maceracie wystawiając kurs 1,72 na ich wygraną. Ale czy to aby najlepsze rozwiązanie na ten mecz. Hmmm z pewnością po pierwszym meczu i laniu jakie sprawili Piacenzie tak właśnie jest, ale taki mecz tylko odpowiednio motywuje do jeszcze lepszej gry. A Macerata w ostatnim okresie przechodziła kryzys co było widac najlepiej na Final Four LM. Kluczem będzie mocna zagrywka takich graczy jak Bjelica,Zlatanov i co najważniejsze dobre przyjęcie serwów rywala bo bez tego nie mają co dzisiaj szukac w meczu. A Macerata jak się ich przyciśnie na zagrywce to się gubią. Świderski nie jest za pewny na tej pozycji jeżeli od początku meczu zostanie pocelowany kilkukrotnie, wtedy w ataku także już się nie rozwija. Corsano już nie potrafi tak bronic jak kiedyś, wkońcu ma swoje lata na karku.
Najlepszym rozwiązaniem na ten mecz wydaje mi się typowanie linii under /over. Bukmacher Tobet wystawił linie 186,5pkt. Sadze że są szanse ze zostanie ona pokryta ;) Ponadto spróbowalbym zagrac na to że Copra wygra min 2 sety.

Typy :
powyżej 186,5pkt @ 1,80 Tobet ✅217pkt
Copra Piacenza +1,5 seta @ 1,50 Tobet ✅3:2
 
akselek 552

akselek

Użytkownik
Spekulacje na temat transferów we Włoszech:
Murilo: from Modena to Macerata
Swiderski: from Macerata to Poland(which team?)
Winiarski: followed by Treviso
Travica: followed By Trento
N.Grbic: followed by Modena
Wijsmans: followed by Modena
Cisolla: followed by Modena
Rivaldo: followed by Vibo Valentia
Prandi: coach, from Cuneo to Modena
De Giorgi: coach, from Macerata to ? he&#39;ll leave for sure
Stanley: followed by Piacenza
Mijlikovic: followed by Modena
Horstink: from Montichiari to Treviso(end of permission)
Urnaut. from Olympiakos to Piacenza(end of permission)
Maruotti: from Padova to treviso(end of permission)
Mastrangelo: almost bought by Modena
Tencati: followed by Trento
Rapha: the setter of Vibo followed by Dinamo Moscow
Niektóre z nich naprawdę ciekawie wyglądają. Marzy mi się Stanley w Piacenzie :grin:
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Winiarski miałby przejść do Sisleya, tak ?
Nie chcą go w Trento ? Tam jest jednym z lepszych zawodników, a po drugie Itas to najprawdopodobniej Mistrz Włoch.
Chyba, że Treviso montuje silny skład na nowy sezon ?
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Winiarski miałby przejść do Sisleya, tak ?
Nie chcą go w Trento ? Tam jest jednym z lepszych zawodników, a po drugie Itas to najprawdopodobniej Mistrz Włoch.
Chyba, że Treviso montuje silny skład na nowy sezon ?
Na pewno działacze Trentino chcą bardzo aby w ich zespole pozostały wszystkie gwiazdy, w tym Winiarski ale tutaj chodzi o finanse, Trentino nie będzie prawdopodobnie stać utrzymać takiej ekipy na przyszły sezon.
 
randez 0

randez

Użytkownik
Dzisiaj kolejny mecz... Ciekawy do obstawienia: Trentino - Copra Piacenza. Jak myślicie, czy można w tym meczu dać czystą 1? Jest to dla mnie dosyć ważny mecz, dlatego prosiłbym o doradzenie czy grać czy odpuścić ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS

:siata:Itas Diatec Trentino - Copra Piacenza​

Wielkie starcie finałowe. MOżna by rzec nawet że wielki rewanż za zeszloroczny finał. Przecież wtedy także mieliśmy identyczny sklad w finale o mistrzostwo Włoch. Wtedy finał rozgrywano do 2 zwycięstw. W tym roku rywalizacja potrwa dłużej bo kto pierwszy wygra 3 mecze będzie dopiero mistrzem. Ale wracajac do zeszłorocznego finału to Trento wygrało u siebie 3-0 by na wyjeździe przegrac 2-3 i wygrac 3 mecz decydujący o wszystkim u siebie 3-0. To trofeum było pierwszym jakie pojawiło się w gablocie Trentino, potem dołożyli do tego triumf w Superpucharze z Maceratą przed obecnym sezonem, wygrali CHampions League w Pradze. Oba zespoły mierzyły się ze sobą 22 razy (12 win Trento , 10 Copry). W sezonie zasadniczym dwkuktornie zwyciężało Trento, podobnie jak rok wcześniej także dwa razy win Trento w sezonie zasadniczym. Do tego finałowa potyczka i tylko jeden wygrany mecz daje nam serie 6-1 na ostatnie 7 meczy na korzysc klubu Michała Winiarskiego.
Sezon 2008/09
Itas Diatec Trentino - Copra Nordmeccanica Piacenza 3-0 (25-15; 25-20; 40-38)
Copra Nordmeccanica Piacenza - Itas Diatec Trentino 0-3 (22-25; 20-25; 23-25)


Sezon 2007/08
Itas Diatec Trentino - Copra Nordmeccanica Piacenza 3-1 32-30; 25-22; 23-25; 25-22)
Copra Nordmeccanica Piacenza - Itas Diatec Trentino 3-2 (25-23; 23-25; 25-16; 23-25; 15-13)


Final 2007/08
Itas Diatec Trentino - Copra Nordmeccanica Piacenza 3-0 (25-20; 26-24; 25-15)
Copra Nordmeccanica Piacenza - Itas Diatec Trentino 3-2 (25-21; 25-23; 18-25; 22-25; 16-14)
Itas Diatec Trentino - Copra Nordmeccanica Piacenza 3-0 (29-27; 25-16; 25-19)

W drodze do dzisiejszego meczu każdy z zespołów miał i wzloty i upadki. Trentino musiało pokonac Tonno Valentie i trzeba przyznac że mimo wyniku 3-0 w serii w niektorych meczach narobili swoim kibicom stracha. Szczególnie w pierwszym spotkaniu kiedy to we własnej hali przegrywali w słynnym Tie breaku 11-14 i odwrócili losy tego meczu wygrywając 19-17 co było sporym osiągnięciem jak na obrońce tytułu przystało. Potem wyjazdowy mecz szybkie 3-0 dla Trento i kolejne męczarnie w domu po 3-2. Zatem wynik 3-0 w meczach i 9-4 w setach na korzyśc Trento. Kolejna faza to pojedynki z Cuneo. W jednym z meczów z Cuneo kontuji nabawił się Michał WIniarski, jednak dzisiaj naszczęscie wraca już do składu. Cuneo gralo bez Nikolova. W pierwszym meczu miała miejsce podobna sytuacja do meczów z Valentią tj 2-0 dla Trento po szybkich setach i nagle dekoncentracja i 2-2 i tzrebabyło grac Tiebreak. W półfinale także zakończyli rywalzacje w 3 mezcach a w setach wygrali 9-5. Podsumowując rozegrali 6 meczy, w setach 18-9.
Copra miała dłuższa droge do dzisiejszego meczu. Najpierw dośc gładko uporali się z Perugią, która sądziłem że po wspaniałej końcówce sezonu zasadniczego bardziej oprze się rywalowi. JEdnak tak nie było i zdołali ugrac tylko kilka setów. Copra wygrala serie 3-0 w setach 9-3. Schody zaczeły się dopiero w półfinale gdy naprzeciw staneli siatkarze Maceraty. Tutaj rywalizacja trwala 5 meczów i o tym kto zagra w wielkim finale decydował tie break. SKończylo się 3-2 dla COpry w setach 9-10. Tak tak to nie pomyłka. Macerata ugrała więcej setów od Copry mimo że to ona awansowala do finałowej rywalzacji.

Jezeli chodzi o składy wyjściowe na ten mecz to powinno to wyglądac następująco:
Radostin Stoytchev w bój powinien posłac swoją żelazną szóstke , która najczęściej wychodziła jeżeli wszyscy byli zdrowi. Czyli : Grbic rozegranie , Vissotto w ataku, Kaziyski i Winiarski na przyjęciu, Birarelli i Piscopo na środku i Bari libero.
Lorenzetti także nie może narzekac na żadne urazy w zespole i absencje. Zatem jego zespoł prawdopodobnie wyjdize :Meoni rozegranie, Marshall w ataku, Zlatanov i Bravo na przyjęciu, Bjelica i Rak środkowi i Durante libero.

Podsumowując sądze że gospodarze tego meczu nie zawiodą po raz kolejny jak to miało w ostatniej krótkiej historii starć pomiedzy zespołami i wygrają pierwszy mecz finalowy. Mieli więćej czasu na regeneracje sił przed dzisiejszym meczem. Ja stawiam zdecydowanie na Trentino;)

Typy :
:siata:Trentino-Copra Typ: 1 @ 1,33 bet365 (9/10)✅3:2
:siata:Trentino-Copra Typ : Trento -1,5 seta @ 1.80 bet365 (7/10)⛔3:2
:siata:Trentino-Copra Typ : Trento -6,5pkt @ 1,85 William Hill (8/10)✅105:97


Zapraszam do dyskusji na temat potyczek finałowych ;)
 
akselek 552

akselek

Użytkownik


Spotkanie: Itas Diatec Trentino
- Copra Nordmeccanica
Piacenza 3-2 ⛔

Typ: Copra Nordmeccanica Piacenza
Kurs: 3.20
Bukmacher: bwin

Mam nieco inne zdanie do tego spotkania. Wydaje mi się, że forma Trento nie jest już taka jak podczas FF w Pradze, gdzie miażdżyli rywali. Z Cuneo mimo, że wygrali 3-0 w serii, potrafili się zdekoncentrować prowadząc 2-0 doprowadzając do tie-breaków, które szczęśliwie się dla nich kończyły. Tak samo ma się sprawa co do meczów z Coprą podczas sezonu zasadniczego, pomimo, że siatkarze Trento wygrali te dwa mecze 3-0 teraz będzie zupełnie inaczej. Dodam jeszcze, że sytuacja finansowa w zespole Trentino jest nie zbyt dobra, po zakończeniu sezonu włodarze klubu zechcą obniżyć kontrakty najdroższym zawodnikom, więc prawdopodobnie w przyszłym sezonie zupełnie w innym składzie zobaczymy dotychczasowych mistrzów Włoch. Siatkarze Copry podczas rundy zasadniczej przeżywali mały kryzys formy, po którym śladu już nie widać. Po pierwszym meczu w półfinale z Maceratą oraz czwartym gdzie prowadzili 21-13 w 3 secie przegrywając 24-26 prawie wszystkim wydawało się, że odpadną z rywalizacji o Scudetto lecz potrafili się zmobilizować, pozbierać psychicznie i wygrać całą rywalizację. Dlatego dzisiaj wyjdą w pełni zmobilizowani do tego spotkania, bo jak można było zauważyć podczas spotkań z Maceratą potrafią wygrwać także na wyjazdach (wygrali tam 2 z 3 spotkań). W doskonałej dyspozycji są Zlatanov, Marshall, Rak, Bjelica co pokazali podczas ostatniego meczu, głównie w TB gdzie wykorzystywali z zimną krwią okazje do wypunktowania rywala - działo się to głównie za sprawą Zlatanova i Marshalla. Za to Rak i Bjelica bombardowali zagrywką czym utrudnili znacznie przyjęcie przeciwnikom. Dlatego nie sądzę, by mecz ułożył się gładko po myśli Trento, stąd mój typ na zespół Angelo Lorenzettiego.

Inne typy:

Itas Diatec Trentino - Copra Nordmeccanica Piacenza+1.5 seta 2 @ 2.10 6/10 Unibet ✅
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Jak zwykle rzeczowa analiza Robson. Uważam również, iż wygrają gospodarze chociaż nie są oni aż dla mnie takim pewnym typem, żeby ryzykować wysoką stawke.

Jeśli ktoś gra to jednak grubo jako singla to warto zaryzykować w pinnacle, tam gospodarzy można upolować za 1,43
 
stskarol 49

stskarol

Użytkownik
04-05-09 20:30 - Serie A
Itas Diatec Trentino v Copra Piacenza
Typ: 3-0 w setach dla Trentino
Kurs: 2.95
Buk: Sportinbet
Dzisiaj o godzinie 20.30 w pierwszym meczu finałowym Serie A Siatkówki Trentino podejmować będzie mistrzów z przed roku Piacenzę. Stawiam 3-0 dla Trentino. Trentino jest faworytem tego finału ale moim zdaniem zasłużenie bo przecież byli drugą ekipą rundy zasadniczej a w Play Offach jeszcze nie przegrali. Ekipa Piacenzy miała trudniejszą drogę w półfinale pokonali dopiero w 5 meczu Macerate. Uważam że Trentino ma zdecydowanie lepszą ekipę. Skład naszpikowany gwiazdami : Kazyiski, Winiarski, Garcia, Visotto, czy nawet dobry rozgrywający Polski Żygadło. Jest to ekipa która w tym sezonie wygrała najwięcej pojedynków w 3 setach. 12 meczy z 26 kończyło się zwycięstwem tej ekipy 3-0. Dwa mecze w rundzie zasadniczej między tymi druzynami ekipa z Trentino wygrywała bez problemów po 3-0. Widać ze Piacenza ma się czego obawiać i po ciężkim meczu w Maceracie dzisiaj może sobie lekko odpuścić i przygotowywać się na mecz we własnej hali bo w Trento jest niesamowite.
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
Itas Trentino - Copra Piacenza
Bardzo króciutko o trzecim meczu półfinałowym. Stan rywalizacji 1-1. Moim zdaniem buki nie wystawiły zbyt ciekawej oferty. Po trafieniu przeze mnie wygranej Piacenzy u siebie, próbuje szczęścia i dzisiaj. Nie przekonała mnie gra Trento u siebie i wygrana po TB mimo stanu 1:2. Gładkie zwycięstwo Zlatanova i spółki u siebie daje wiele niepokoju przy tak nsikim kursie na Trento. Wiem i liczę się z tym, że to już trzeci mecz i żadnych żartów nie ma, ale myślę, że dzisiaj będzie interesująco.
Typ: 2 (Copra)
Kurs: 2,90 BAH(wcześniejszy, teraz trochę spadł) ✅
Dla mniej odważnych Piacenza +1,5 seta. ✅
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Mimo iż sezon w Seria A się zakończył to rozpoczęły się emocje związane z transferami.Pierwszym hitem zdecydowanie możemy nazwać odejście Grbica z Itasu.Nie było by to hitem aż takie rangi gdyby nie odchodzi do...Bre Banca Cuneo, która w moim odczuciu będzie tak czy siak problemy z rywalizacją z najmocniejszymi m.in Itasem, Macerata czy Copra.Czy w Trento pozycję numer 1 przemię Łukasz Żygadło ? Czy sprowadzą kogoś nowego ? Z niecierpliwością czekamy na wieści z Włoch.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom