>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Legia Warszawa - Ajax Amsterdam [1/8 finału - rewanż 26.02.2015 ]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Czwartek, 26 luty 2015
Godzina 19:00



VS

Legia Warszawa - Ajax Amsterdam
2,28 - 3,26 - 3,08 bah


Po pierwszym meczu w lepszej sytuacji Ajax bo wygrał 1:0 i nie stracił gola. Z przebiegu meczu Legia jednak powinna coś strzelić, powinna ale jak się partaczy takie setki jak chociażby Żyro to nie ma co myśleć o bramce! Swoje zmarnował tez Orlando Sa, albo inaczej to fenomenalne interwencje Cilessena sprawiły, że Ajax zachował czyste konto.
Rewanż na Łazienkowskiej zostanie rozegrany bez udziału publiczności. To kolejna z kar nałożoną na Legie przez UEFĘ, ale ich &quot;kibice&quot; chyba nigdy się nie nauczą, że działają na szkodę klubu...

Jakie macie zdanie na temat Radovica ? Czy Berg dobrze zrobił, że go nie wystawił we wczorajszym meczu ? Czy Rado może mieć uzasadnione pretensje i w ogóle może mówić w stylu &quot;przez to co zrobiłem dla klubu, należał mi się występ we wczorajszym meczu&quot; ?
Wiele ciekawych wątków do poruszenia bez wątpienia. Do rewanżu jeszcze tydzień więc zachęcam serdecznie do dyskusji ! ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Legia ma olbrzymią szansę na awans. W ofensywie są znacznie lepsi od Ajaxu, albo raczej defensywa Ajaxu bardzo słaba. II połowa należała do Legii. Ewidentnie było widać, że taktyka defensywna z 5 obrońcami z I połowy nic nie dała i tak się nie udało uratować remisu. W II połowie były takie akcje, że tylko fenomenalny Cilessen był to w stanie wybronić. Legia miała jedną sytuację z 3 strzałami i drugą z 2 strzałami, które cudem nie dały gola. Nie wiem jaki będzie kurs na gospodarze strzelą gola, ale wydaje się to zakład, który można by było pograć grubiej. A co do Rado jak podał właściciel Legii: &quot;Radović ma zarobić w Chinach ponad 12 milionów złotych za dwa lata gry&quot; Zanim go osądzimy zastanówmy się czy każdy z nas by się nie skusił mimo wszystko na takie pieniądze.
 
G 27

golebski94

Użytkownik
Najrozsądniejszą opcją tego meczu jest postawienie na to, że obie drużyny strzelą bramkę - niestety, ale taki wariant stawia Legię pod ścianą, która musiałaby strzelić conajmniej 3 bramki, tylu może nie, ale jak pokazał mecz w Amsterdamie - na jedną na pewno ich stać. Mecz będzie miał opakowanie dość towarzyskie, bo bez kibiców co też wpływa na to, że nie będzie miało za dużego znaczenia kto jest gospodarzem, więc obie ekipy coś strzelą.
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Spotkanie: Legia Warszawa - Ajax Amsterdam
Typ: X
Kurs: 3.50
Godz: 19:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Po drugiej połowie w Amsterdamie powiło nieco optymizmem jeśli chodzi o Legię. Co prawda mecz z Ajaxem przegrali (0-1) ale druga połowa pokazała, że podopieczni Henninga Berga są wstanie rywalizować z drużyną holenderską jak równy z równym a momentami nawet przeważać. Czy to jednak przełoży się na mecz rewanżowy i Legia po raz pierwszy od X lat przejdzie pierwszego rywala na wiosnę? Ja osobiście mam tutaj sporo wątpliwości.
Owszem Ajax nic wielkiego nie gra, nie jest również tak mocny jak w poprzednich sezonach ale to co sobą prezentują oraz Jasper Cillessen w bramce wystarczyło by wygrać w pierwszym meczu. W rewanżu Legii wcale łatwo nie będzie bowiem przypomnę, że mecz będzie rozgrywany przy pustych trybunach, więc atut jakim niewątpliwie byłoby wsparcie fanów Legii w tym wypadku nie będzie miał miejsca. Ponadto warto dodać, że Frank de Boer w porównaniu z pierwszym meczem będzie miał do dyspozycji Joela Veltmana i Lucasa Andersena, których brakowało w pierwszym spotkaniu.
Jeśli chodzi o Legię, to nie da się ukryć, że Berg wszystko stawia na Ligę Europy. Oszczędza swoich najlepszych zawodników nawet kosztem rozgrywek ligowych co w przypadku niepowodzenia może się naprawdę źle skończyć. Przypomnę bowiem, że Legia na wiosnę jeszcze nie wygrała: remisy z Śląskiem (PP) i Koroną oraz porażki z Ajaxem i Jagiellonią.
Osobiście w tym meczu stawiam remis (choć nie zdziwię się nawet jeśli Ajax wygra). Legia aktualnie pozbawiana jest atutów z przodu, odszedł Radović nie wiadomo w jakiej dyspozycji jest Duda i to niestety widać w meczach które Legia do tej pory rozgrywała. Ajax w rewanżu może nastawić się na grę z kontrataku (choć jak pokazał pierwszy mecz nie najlepiej się czują w tym elemencie) i wypunktować Legią, która nie może zacząć tak jak w Amsterdamie czyli bojaźliwie i bez wiary we własne umiejętności.
Dodam również, że Legia w ważnych dwumeczach w pucharach ostatnio u siebie co najwyżej remisowała. Pamiętny dwumecz ze Steauą Bukareszt w poprzednim sezonie gdy po pierwszym meczu (0:1) w rewanżu wszyscy byli pełni nadziei, że uda się odrobić straty - skończyło się remisem 2:2. Taki sam wynik padł w meczu LE ze Sportingiem Lizbona również na wiosnę kilka sezonów temu. Kto wie może jutro również padnie taki wynik. Ajax bowiem stać na strzelenie gola/-i natomiast Legia co pokazał w pierwszym meczu również na bramki z Ajaxem może liczyć - musi tylko poprawić skuteczność. Ja tutaj typuję bramkowy remis
 
S 42

szuwi1

Użytkownik
Mała uwaga krzosz1987 - w pierwszym meczu w Bukareszcie było 1:1 i Legia nie musiała odrabiać strat w rewanżu, przynajmniej przed rozpoczęciem spotkania ;)
 
matthiasvandal 616

matthiasvandal

Użytkownik
Legia-Ajax X2 @1.72 oddsring
Mimo całej sympatii dla polskiej drużyny, nie znajduję argumentów by wierzyć w awans &quot;Wojskowych&quot;. nie przeceniam siły Holendrów, niemniej ta drużyna (a raczej klub) ma ogromne doświadczenie w pucharach plus mega doświadczenie w sztabie szkoleniowym (de Boer, Bergkamp, Overmars). Legia tymczasem - &quot;potentat&quot; w polskiej lidze nie wygrała ŻADNEGO meczu w tym roku (oficjalnego)! Remisy ze Śląskiem i Koroną, porażki z Jagą i Ajaxem to bardzo słabiutki początek wiosny. Ajax przy strzelonej bramce postawi Legię w arcytrudnej sytuacji a dwóch najważniejszych w ofensywie graczy Mistrza Polski... nie ma (Radovic w Chinach, Duda rekonwalescencja). Nie wierzę w awans i nie wierzę nawet w wygraną w jutrzejszym spotkaniu, niestety...
 
O 33

obserwator1985

Użytkownik
Jakub Rzeźniczak otrzyma kartkę @2,40 Unibet
W pierwszym meczu w Amsterdamie nie udało mi się trafić tego typu, Rzeźniczakowi się upiekło bo kartka ewidentnie się należała za niesportowe zachowanie. Jutro presja będzie większa, wiadomo jaka stawka tego spotkania, a ten piłkarz ma problem z kontrolowaniem swoich emocji. Widać w każdym meczu jak jest naładowany energią i często to się przekłada na ostre zagrania. Sędziuje David Fernandez który w lidze hiszpańskiej ma słabą średnią jeśli chodzi o kartki, za to w europejskich pucharach zdecydowanie sobie odbija. Kurs wysoki nie jest, ale w tak ważnym meczu nikt nogi nie będzie odstawiał. Szczególnie piłkarz tak waleczny i zdeterminowany jak Jakub Rzeźniczak. Pozdrawiam
Wynik: Jakub Rzeźniczak 63&#39; żółta kartka
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
tip4you 420

tip4you

Użytkownik
Nie wiem, tak czytam, patrzę i wszyscy stawiają na Legię, ok, ok, rozumiem, kierujecie się drugą połowową pierwszego meczu i sercem, ja jednak mówię, że Ajax to nadal lepsza ekipa niż Legia, i myślę, że to ona dzisiaj wygra ten mecz i tyle. Poza tym Legia gra przy pustych trybunach, co jest wielkim minusem!
Do tego dołożę jeszcze Besiktas oraz M gladbach, Olympiakos P., Feyenoord i kurs się zrobi 96zł, za dyszkę do odebrania będzie 960zł. 5 meczy.
Powodzenia
 
L 57

lnr

Użytkownik
Jestem fanem Legii i naprawdę z całego serca życzę jej awansu. Jednak nie wiem skąd tyle optymizmu wśród wszystkich. Mimo wszystko, Ajax jest zdecydowanie lepszą drużyną i do tego ma jednak lepszy wynik. Wynik, który zawdzięcza choćby znakomitej postawie bramkarza który nie raz pokazywał że ma szczęście i potrafi wyciągać nawet &#39;setki&#39; zawodników drużyn przeciwnych... A że Legia to drużyna, która takie dogodne sytuacje wręcz uwielbia marnować - co nie raz już doprowadzało jej kibiców do frustracji, to ciężko mi uwierzyć by mogli wygrać. Nawet jeśli ponownie zdominują Ajax, tak jak w 2.połowie w Amsterdamie. Ponadto tak jak wyżej pisałem Ajax jest niestety mimo wszystko lepszy i na pewno wyciągnął wnioski z 2. połowy meczu u siebie. Wiedzą że się otworzymy, że będziemy próbowali szukać gola jak wtedy. Myślę że mogą to wykorzystać i z jakiejś kontry strzelić Legii. Uważam że kursy na Ajax są wręcz na tyle kuszące że nie sposób czegoś nie postawić, a już X2 po kursach 1,5-1,6 to naprawdę prezent od buków i dlatego ja tak chyba postawię. A jak wtopię to na pewno nie będę miał żalu :)
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
W ofensywie są znacznie lepsi od Ajaxu, albo raczej defensywa Ajaxu bardzo słaba.
Heheh ogolnie to czesto sie z toba zgadzam ale teraz to palnales ladnie ????
Legie ma lepszy atak ... 4 mecze ze Slaskiem 1 gol, z Jagielonia 1 gol, z Ajaxem 0 goli, z Korona 0 goli... (moze i rezerwami ale to i fakt braku zmian w Amsterdamie pokazuje, ze w Legii nie ma wartosciowego zawodnika na rezerwie)...Razem 2 gole na 4 mecze
Ajax 4 ostatnie mecze ...Willem II 1 gol, Legia 1 gol, Twente 4 gole, Go Ahead Eagles 2 gole...razem 8 goli na 4 mecze
Atak Ajaxu &gt; Atak Legii
Twierdzisz, ze Ajax ma slaba obrone...
Ajax 4 ostatnie mecze ... Willem II stracili 1 gola, Legia stracili 0 goli, Twente stracili 2 gole, Go Ahead Eagles straclil 1 gola...razem stracili 4 gole w 4 meczach
Legia 4 ostatnie mecze ... Korona stracili 0 goli, Ajax stracili 1 gola, Jagielonia stracili 3 gole, Slask stracili 1 gola...razem stracili 5 goli w 4 meczach...
Obrona Ajaxu &gt; Obrona Legii
Do tego dochodzi brak kibicow na stadionie, a mierne 3k pod brama ...pff kiepski zart.
Do tego dochodzi fakt, ze jak juz wspomnialem Legie nie ma wartosciowego zawodnika na lawce rezerwowych ktory moglby pomoc ekipie.
Sugerowanie sie jedna polowa jednego meczu Legii to duzy blad. W meczu z Korona totalnie nic nie zagrali, w meczu ze Slaskiem prowadzili 1:0 i grali w przewadze 1 zawodnika i skonczylo sie na 1:1 i czerwonej kartce dla Legionisty, w meczu z Jaga pomimo dobrych checi przegrana az dwoma bramkami...

Ten mecz dla mnie jest ciezki do typowania, bo prawda jest, ze obie ekipy potrafia walnac pozadnego babola i obie sa ciezkie do przewidzenia dlatego nie typuje dzisiaj wyniku 1x2 (procz do konkursu winmasters :p ). Moim zdaniem najlepszym zakladem na ten mecz, o ktorym juz wspomnial uzytkownik &#39;Obserwator1985&#39; jest kartka dla Rzezniczaka ktory w kazdym meczu wyglada na sfrustrowanego badz po prostu zabardzo napompowanego. W meczu ze Slaskiem bylo dokladnie to samo co w meczu z Ajaxem, jakies glupie zachowania, pogawedki z sedzia, wykrzykiwania, machania rekami, odkopywanie pilki ...czysta glupota. Rzeczywiscie w pierwszym meczu upieklo mu sie i nie dostal kartki choc powinien, ale &#39;co sie odwlecze to nie uciecze&#39; i mysle, ze dzisiaj kartke gosciu sobie spokojnie zalatwi, jak nie za niesportowe zachowanie to za jakis faul, bo tych tez popelnia sporo. Do tego dokladam czerwona kartke w meczu bo jak dla mnie i jedni i drudzy maja w glowach gotujaca sie miazge, a ze mecz do konca bedzie na styku to ktos wyleciec powinien. Sedzie nie bedzie mial takiej presji jesli chodzi o gwizdanie bo w koncu nie bedzie kibicow wiec nie beda na nim wywierac presji.
Czerwo w meczu @ 3,6 cos sie sedzia nie popisal a Guilherme pracowal na czerwo pelna para :grin: ⛔
Badz Czerwo Rzezniczaka @ 21
unibet ⛔ zoltko dostal, na czerwo go dzisiaj nie bylo stac
 
yuura 262

yuura

Użytkownik
Witam, dawno się nie wypowiadałem i dziś powiem kilka słów od siebie. Otóż uważam, że Legia nie jest w stanie awansować dalej, jeżeli będzie grać tak przekonująco w ataku jak to zrobili gracze ze stolicy, w Amsterdamie. Osobiście nie ruszam tego meczu ale patrząc na formę obu ekip to wszystko jest tu możliwe, od wysokiego wyniku bramkowego, po bezbramkowe widowisko z dużą dawką walki w środku pola i latającymi czerwonymi kartkami. Z mojej strony typ padł by na wynik 0:0 bądź skromną wygraną jednej z ekip. Kluczem w tym spotkaniu będzie koncentracja graczy Legii, jeżeli wykorzystają prezenty od ekipy Ajaxu to jest jeszcze nadzieja. Dlaczego tak pozytywnie podchodzę do sprawy, a przecież jeszcze kilka ostatnich lat Legioniści nie potrafili przejść przez rundy eliminacyjne a co dopiero drzewko turniejowe Ligi Europejskiej (nie mówiąc już o Lidze Mistrzów). Otóż ich gra poprawiła się, aczkolwiek raczej to Ajax nie prezentuje się ostatnio jakoś wybitnie. Cały splendor po wygranych zawdzięczają bramkarzowi oraz takim graczom jak Milik, którzy indywidualnymi sytuacjami dają dobre wyniki! Dobra to tyle ode mnie, na koniec pozdrowiam Pana Michała Żyro ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Calanau miałem na myśli wyłącznie swoje spostrzeżenia po ostatnim meczu i porównywałem dokładnie tylko te 2 drużyny w sensie H2H (ostatniego spotkania). W swoich ligach jest jak piszesz, ale wiemy, że w LM i LE zespoły potrafią grać o wiele lepiej niż w lidze (vide - Dortmund).
Ostatecznie gram tak:
Legia kurs: 2,25 buk: totolotek ⛔
ponad 2,5 goli w meczu kurs: 1,90 buk: totolotek ✅
Legia (AWANS) kurs: 3,00 buk: totolotek ⛔ bez komentarza... tragedia
Poziom sportowy jak widzieliśmy zbliżony, ale to dla Legii będzie ważniejszy mecz. Ajax celuje w LM, grał w LM i ma większe aspiracje niż LE. Nie twierdzę, że się celowo podłożą czy przejdą obok meczu, ale bardziej zdeterminowani będą Legioniści. Nie będzie trybun, ale będą kibice za stadionem i to w pokaźnej liczbie i dla nich też Legia będzie grać. Do tego historia Legii: mecz z Celtikiem, potyczki z UEFA no i finał w Warszawie...
 
expekt-betclic 293

expekt-betclic

Użytkownik
Otóż uważam, że Legia nie jest w stanie awansować dalej, jeżeli będzie grać tak przekonująco w ataku jak to zrobili gracze ze stolicy, w Amsterdamie.
Witam
Czy mógłby Pan wyjaśnić o co chodziło w tym zdaniu? Czy chodzi o to, że Legia grała słabo w ataku? Byli nieskuteczni, ale w 15 minut drugiej połowy stworzyli więcej okazji do zdobycia bramki niż Ajax przez cały mecz. Gdyby Żyro zachował więcej zimnej krwi, a bramkarz Holendrów nie bronił jak zaczarowany to przed dzisiejszym meczem eksperci rozmawialiby z innej perspektywy. Legię zdecydowanie stać na dobry wynik i jeśli zagrają przy Łazienkowskiej tak, jak grali z Ajaxem w drugiej połowy (przy lepszej skuteczności) to o wynik można być spokojnym ???? Czuć dogrywkę w powietrzu. Czuć aż tu u mnie w Londynie.
Legia wygra 1:0 7,25 Expekt
 
zuchman 4,2K

zuchman

Użytkownik
Milik powinien przeprosić kibiców Legii za te 3 strzelone bramki oraz za to że nie gra w najlepszym klubie w Europie, tylko w zespole który gra co roku w LM... Arek przeproś również za to że bozia dała Ci więcej talentu od tych, którzy Cie nienawidzą i tych, którzy mogą tylko oglądać murawę w TV. ;)
Wstyd mi czasem za Polaków, za tą nienawiść w ludziach, za kopanie dołków pod innymi, za kablowanie na drugich, wpędzanie innych w kłopoty by uzyskać jakaś korzyść z tego... mentalność naszego narodu... tragedia.. do czego do dąży!? niedługo sprzedamy nasz kraj jak kiełbaske na pikniku czy festynie - za bezcen...
Pozdrawiam!

@down
Tak Ci dobrze w naszym kraju? Ja nawet już nie otwieram wiadomości w TV (czasami 10 po piątej sprawdzę czy Hirek przywita się klasycznym &quot;Witam!&quot; i wyłączam). Rzygać się chce jak to się ogląda, 95% wydarzeń to obecnie samo zło w tym kraju, żadnych pozytywów, nic optymistycznego. To podatki, to wzrosty cen na rynku, to strajki, to kogoś pochowają na Wawelu, to sprzedadzą a później zamkną n-tą firmę obcemu inwestorowi... to że rząd nas cały czas w chuja robi..
Chciałem kiedyś mieszkać w swoim rodzinnym mieście (i to nie jest Poznań), bo i super miejscowość, bo się działo wiele fajnych wydarzeń, przyjemnych rzeczy... a w obecnych czasach zamknęli już 4 potężną firmę (oczywiście najpierw sprzedana za bezcen), co za tym idzie brak podatków dla miasta, miasto nie ma kasy, brak jakiegokolwiek rozwoju... itp. Takich przykładów jest mnóstwo. Nie potrafimy zarządzać tym co mamy, kolejny przekład to sprawa kopalń. Byliśmy potęgą w Europie i ***** z tego zostało... wszystko oddajemy w lewe ręce, zamiast czerpać korzyści z tego. Oddajemy nasze pieniądze, a inwestorzy się z nas śmieją, że za prawie za darmo oddajemy. To samo z głupim Arkiem, nawet w Holandii musi być o nas głośno i musimy zbluzgać swojego rodaka. Naprawdę jesteśmy wspaniałym narodem, wychwalanym na całym świecie, nic tylko brać z nas przykład. Szkoda że potrafimy się zebrać jako naród jak stanie się jakaś tragedia, ale żeby polepszyć jakość życia, to nie ma chętnych do działania.
Ale w życiu nie przyszło by mi do głowy aby fakt, że banda jakiś buraków nakrzyczała coś na reprezentanta Polski tłumaczyć nienawistną mentalnością narodu.
A gdzie tak napisałem? Użyłem gradacji (stopniowania) przy opisie wydarzeń tego, co się wyczynia w naszym kraju. Użyłem też wielokropka i nie kończyłem wypowiedzi, stąd twoje połączenie różnych moich sformułowań nie ma sensu. Ale to Twoje stwierdzenie ma też sens, bo większość nienawidzi jak komuś wiedzie się lepiej, zazdrość przez nich przemawia itp.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
k4ro_ 22

k4ro_

Użytkownik
Ale co to za ból dupy ? Kto kazał Arkowi przepraszać ? Te X osób które gdzieś tam coś tam na niego krzyczały ? I te krzyki są dla ciebie kolejnym z zapewne całej masy niezbitych dowodów na okropną mentalność polskiego narodu ? W moim przekonaniu to właśnie tobie podobni ludzie są dla nas największą tragedią, ludzie którym całe życie &quot;wstyd za Polaków&quot;, argumentów nigdy wam nie brakuję, a bo tam ktoś na kogoś krzyknął, a bo ktoś coś komuś ukradł... Pieprzysz jak typowy leming zaczytany w Wyborczej i zagapiony w TVN, dla którego największą na świecie tragedią jest nieprzychylna wypowiedź zagranicznych mediów na temat Polaków, oo wtedy to dopiero Ci wstyd, co ? Normalnie najchętniej zapadł byś się pod ziemię i oddał co tylko zechcą, Gdańsk, Kraków i Warszawę, byle by tylko miło o nas mówili. Nie wiem, jak w Poznaniu, ale w moim mieście spotykam ludzi i mądrych i głupich, i uczciwych i nieuczciwych, grubych i chudych, kulturalnych i chamów. Ale w życiu nie przyszło by mi do głowy aby fakt, że banda jakiś buraków nakrzyczała coś na reprezentanta Polski tłumaczyć nienawistną mentalnością narodu. Jak ptak ci na łeb nasra to też obwinisz Polskę ? Odłóż może sobie chłopie trochę kasy na wakacje, pojedź do kilku krajów, popatrz, poobserwuj a może zauważysz, zrozumiesz i wbijesz sobie w ten cymbał że w każdym narodzie można spotkać buraka i złośliwą szuję która narobi ci na ch*ja bo sprawia jej to przyjemność.
 
k4ro_ 22

k4ro_

Użytkownik
@ Zuchman
Kolego, ale ja absolutnie nie zaprzeczam że państwowy majątek jest wyprzedawany za bezcen w obce łapska. Tylko że ja przyczyn tej sytuacji nie upatruję w tym, że Polacy nie potrafią zarządzać tym co mają, choć oczywiście jest to po części prawda. Sądząc po Twoich słowach wnioskuje, że wierzysz w mit o cudownej wolności uzyskanej 25 lat temu, a prawda jest taka że to &quot;bullshit kompletny&quot;. Obecne elity medialne, biznesowe, polityczne i naukowe wywodzą się z PRLu i w tym tkwi cały problem. Owa &quot;gruba kreska&quot; była w rzeczywistości przyzwoleniem na opanowanie przez ludzi powiązanych z peerelowskim aparatem większości newralgicznych struktur III RP i dzisiaj na każdym kroku widać tego efekty. Jak można oczekiwać, że potomkowie ludzi wiernie służących ustrojowi który najlepszych Polaków, bohaterów którzy w czasie wojny i po niej przysłużyli się krajowi, którzy pierwsi byli gotowi zginąć za kraj nagradzał kulą w potylice i zakopywał pod drzewem jak psy, jak można oczekiwać ze tym ludziom będzie zależeć na Polsce ? Oni pogardę do polskości wyssali z mlekiem matki i dzisiaj widać to na każdym kroku jak próbuje się nas wynarodowić, zastąpić patriotyzm i tradycję jakąś tęczową pseudo-tolerancją, zniszczyć tożsamość narodową. Tyle jest śmiertelnie poważnych spraw w tym kraju do naprawienia, jeden z najbardziej skomplikowanych systemów podatkowych świata, popieprzone prawo, instytucje typu ZUS, i czy Ty słyszałeś aby rząd miał zamiar się tym zająć ? Tych tematów w debacie publicznej najzwyczajniej nie ma, zamiast tego te nędzne szczury wmawiają nam że prawdziwym problemem którym należy się bezzwłocznie zająć są związki partnerskie, odbudowanie tęczy i krzyż w sejmie, ewentualnie czy Katarzyna W. zrobiła dziś zdrową kupę. Ten krąg Media - Władza - Biznes to układ zamknięty który dba tylko o zabezpieczenie swoich interesów, i naprawdę nie potrafię pojąć jak tylu ludzi nie dostrzega tych tak skurwysyńsko widocznych układów. Jak można nie dostrzegać że media i rząd grają do jednej bramki, jak przedstawiają nam Platforme jako jedyną słuszną opcję bez której Polska obróci się w ruinę, jak prowadzą kampanię wyborczą temu czereśniakowi, który może kompromitować się na każdym kroku a i tak będą przedstawiać nam go jako anioła zesłanego nam z niebios aby został naszym prezydentem. Swoją drogą ostatnia kompromitacja z wczoraj pt. &quot;Ofiary właśnie tych żołnierzy wyklętych&quot; jest bardzo symptomatyczna dla tego środowiska, z żołnierzami wyklętymi im bardzo nie po drodze, pewnie rodzice małemu Bronusiowi tłumaczyli w dzieciństwie że to straszni ludzie i bandyci przed którymi trzeba się chronić, co roku przecież odznacza on państwowymi orderami tajnych współpracowników bezpieki. Albo weźmy na przykład kibiców którzy krzyczeli &quot;raz sierpem raz młotem&quot; na wykładzie majora KBW, pierwsza sprawa - prezydent Wrocławia w &quot;wolnej Polsce&quot; zaprasza majora Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na wykład ? WTF :wowsdf: ?! Druga sprawa - sąd wobec tych kibiców zastosował karę więzienia !! Nie w zawiasach ! KARĘ WIĘZIENIA ZA OKRZYKI (!!!) Więc co tu jest ***** grane ?! Otóż nie ma żadnej wolnej Polski, jest tylko PRL 2.0. I ten karnawał wciąż będzie trwać bo poddani masowej hipnozie Polacy wierzą, że to nasza wina bo nie potrafimy &quot;zarządzać tym co mamy&quot;.
Po drugie pytasz się mnie czy tak mi dobrze w tym kraju i zaczynasz wymieniać te paranoje z kopalniami i wyprzedawaniem majątku państwowego, a w poprzednim poście mówiłeś o nienawistnej mentalności itp. Więc jeśli mówisz że Polska jest do dupy bo wyprzedaję się kraj w obce łapska i zamyka państwowe firmy pozbawiając ludzi pracy to nie mogę się nie zgodzić, ale jeśli mówisz że Polska jest do dupy z powodu nienawistnych ludzi którzy rzucają sobie kłody pod nogi to kompletnie się nie zgadzam bo to nie ludzie rzucają sobie kłody pod nogi tylko to państwo je rzuca swoim obywatelom i wykorzystuję każdą okazję żeby jeszcze im dopiec kolejnym podatkiem albo kradzieżą 7 lat życia.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Usunięty
edit
Jannek masz rację dlatego usunąłem swój post. Myślałem, że go ktoś przeniesie do właściwego działu, tu to naprawdę głupio wygląda. Zresztą to nie jest forum polityczne.
 
jannek 389

jannek

Użytkownik
@Adamo80
Kupiles juz dzis GW ?
czy gramy dzis -1,5 na arsenal ?
jesli komus nie chce sie czytac tych wypocin
Pisiory to prezes ktory powinien byc w wariatkowie
a peło to najlepsza jedyna opcja - tylko nie ma narzedzi do dobrego rzadzenia
tak mozna strescic wypowiedz Pana wyzej
&quot;Proponuję tą część wypowiedzi przenieść do &quot;Innych tematów&quot; i sam się nie mogę opanować więc coś odpiszę koledze Adamo80.&quot;
Karol z Zuchmanem mieli to samo na mysli - tylko ubrali w inne slowa
a tak btw - to nie temat na tego typu rozmowy - wiec prosze o przeniesienie tych postow
Pozdrawiam i ide lepic balwana
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom