>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

LGP 2010r

Status
Zamknięty.
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Letnia Grand Prix 2010/2011 w Hinterzarten (HS 108 m)
6.8.2010, piątek
16:00 oficjalny trening
18:00 kwalifikacje
7.8.2010, sobota
17:00 seria próbna
18:00 pierwsza seria konkursowa
8.8.2010, niedziela
13:00 seria próbna
14:00 pierwsza seria konkursowa
Tak, mamy lato, a oni skaczą. Czas na pierwsze konkursy Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. 7 sierpnia, czyli dziś odbędzie się konkurs indywidualny, jutro przeprowadzone zostaną zawody indywidualne, do których kwalifikacje rozegrano wczoraj. Kwalifikacje bardzo udane dla Polaków, ponieważ wszyscy (5) weszli do konkursu głównego, a wygrał je Dawid Kubacki.
Dziś jednak skupiamy się na zawodach drużynowych. Konkurs będzie rozgrywany nieco poprawionym nowym systemem, które ma już tak nie wypaczać wyników jak wcześniej. Wiele ekip przyjechało do Niemiec w rezerwowych składach, więc rozkład sił będzie trochę inny niż zazwyczaj zimą.
Kursy na to zdarzenie wystawił jedynie bwin i to na jego ofercie będę się opierać przy podawaniu typów.
Co ciekawe po udanych kwalifikacjach Polacy są faworytem konkursu drużynowego (2.50)

Ja jednak uważam, że faworytami są Norwegowie i można zaryzykować grę na nich po całkiem zadowalającym kursie. Mają najbardziej ustabilizowany skład, nieźle skacze Romoeren, dobrą formę prezentuje Hilde, Evensen i Jacobsen trochę w kratkę, ale powinni się zmobilizować w konkursie.
Austriacy w rezerwowym składzie, jest Morgenstern i Zauner, na pewno będa mocnymi punktami swojego zespołu, ale pozostała dwójka to ekipa z Pucharu Kontynentalnego -&gt; Unterberger i Strolz.
Finowie standardowo nie mają czwartego. Wystąpią w składzie Ahonen, Olli, Keituri i M. Hautamaeki. Paradoksalnie najmocniejszym ogniwem może być Keituri, który regularnie jest w pierwszej 10 na treningach. Ahonen i Olli z trzech skoków treningowych 2 mieli beznadziejne, a dla Hautamaekiego regułą była trzecia dziesiątka.
Polacy z będącym w bardzo dobrej formie Małyszem, ale bez Stocha (ślub). Zaskoczył pozytywnie Kubacki, który we wszystkich swoich próbach w Hinterzarten był w czołówce. Oprócz tego wystąpi M.Kot i K. Mietus. Możemy powalczyć o podium, ale bez Stocha, który prezentuje świetną dyspozycję na wygraną szans nie mamy.
Niemcy na treningach skakali beznadziejnie, w kwalifikacjach już było znacznie lepiej, ale bez większej rewelacji. Są u siebie, to jest dla nich jakąś korzyścią, ale na podium szans nie mają.
Japonia może być dla mnie miłym zaskoczeniem drużynówki, bo treningi w ich wykonaniu bardzo dobre. Ito, Kasai, Takeuchi, Yumoto powinni oddać 8 co najmniej solidnych skoków, a na co to wystarczy to trudno powiedzieć, ale nie będzie dla mnie zaskoczeniem załapanie się do pierwszej 3.
O reszcie nie ma co pisać, bo skaczą beznadziejnie i śmiało można stawiać przeciwko Rosjanom, Słoweńcom, czy Czechom, którzy na dodatek nie występują w najmocniejszych składach.
Kursy na h2h:
Austria 1,5 -Finlandia 2,4 6-5
no bet, można próbować na Austriaków, ale zagadką dla mnie są dwaj zawodnicy austraccy, a wśród Finów dużą zagadką są Oli i Ahonen
Austria 1,75 -Norwegia 1,95 ✅ 6-2
Jak już pisałem Norwegowie dla mnie faworytem konkursu i tej pary
Finlandia 2,20-Norwegia 1,60 ✅ 5-2
Tak jak wyżej, typ jeszcze pewniejszy
Norwegia 1,3-Niemcy 3,20 ✅ 2-3
Musiałaby nastąpić jakaś katastrofa w szeregach Norwegów, żeby to nie weszło
Japonia 1,2 - Rosja 4,00 ✅ 4-8
Pewna Japonia w tej parze, Rosjanie kompletnie rozbici, mogą nie wejść do 8
Niemcy 1,3-Słowenia 3,20 3-9
Niby Niemcy, bo skaczą u siebie i w kwalifikacjach coś pokazali, ale raczej odpuszczam
Słowenia 3,55-Japonia 1,25 ✅ 9-4
Podobnie jak w przypadku pary Japonii z Rosją, Słoweńcy beznadziejnie spisują się w Hinterzarten
Polska 2,5 - Rest of the field 1,46 Polska
Nie zagram tego zdarzenia, bo to antypatriotyczne, ale realnie patrząc szans na wygraną raczej nie mamy, bukmacherzy nas przecenili
 
P 0

pwviking

Użytkownik
SKŁADY DRUŻYN:
KOREA: Choi Y., Kang, Kim, Choi H.
KAZACHSTAN: Levkin, Korolev, Karpenko, Zhaparov
UKRAINA: Veredyuk, Zhurakivskyy, Shumbarets, Boschuk
WŁOCHY: Colloredo, Dellasega D., Morassi, Dellasega R.
ROSJA: Karelin, Trofimov, Ipatov, Kornilov
CZECHY: Sedlak, Koudelka, Hlava, Matura
JAPONIA: Yumoto, Takeuchi, Kasai, Ito
SŁOWENIA: Meznar, Pikl, Prevc, Kranjec
POLSKA: Kot, Miętus, Kubacki, Małysz
SZWAJCARIA: Grigoli, Kuettel, Egloff, Ammann
FINLANDIA: Hautamaeki, Olli, Keituri, Ahonen
NIEMCY: Neumayer, Wank, Freund, Uhrmann
NORWEGIA: Romoeren, Evensen, Jacobsen, Hilde
AUSTRIA: Strolz, Zauner, Unterberger, Morgenstern
Wreszcie to, co lubię najbardziej ????
Pierwsze zawody LGP, forma wielu skoczków nie jest do końca znana, niektóre drużyny w rezerwowym składzie (najbardziej Austria). Dla mnie faworytami konkursu są Norwegowie. Na bwin kurs na nich spadł już do 3.00. Jeśli żaden z Norwegów nie zepsuje skoku (co często zdarza się chociażby Jacobsenowi), to powinni wygrać. Wysoko powinna być Polska, skacze 3 młodych, utalentowanych chłopaków + Małysz, ale bez prowadzącego w letnim Pucharu Kontynentalnym Stocha o zwycięstwo będzie trudno (ale jak wygra Polska to oczywiście będzie fajnie) :p
Polecane typy:
Zwycięzca: Norwegia 3.00 ⛔
Szanse powodzenia jakieś 60 - 70%, można zagrać za niedużą kwotę [a jednak Polska, brawo]
Austria - Norwegia 1.50 ✅
Austriacy tylko z jedną gwiazdą - Morgensternem, równi i mocni Norwegowie powinni dać radę
Japonia - Rosja 1.10 ✅
Japończycy nieźle, Rosjanie od jakiegoś czasu kompletnie rozbici
Finlandia - Norwegia 1.40 ✅
Skoro stawiam, że poradzą sobie z Austrią, to z Finami także
Słowenia - Japonia 1.25 ✅
Słoweńcy w przeciwieństwie do Japończyków wydają się być bez formy
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Polacy zwyciężyli w inauguracji Letniej Grand Prix rozgrywanej w niemieckim Hinterzarten. Podopieczni Łukasza Kruczka i Hannu Lepistö zgromadzili 1001,7 punkta. To pierwsze zwycięstwo drużynowe polskich skoczków narciarskich w historii. Drugie miejsce zajęli Norwegowie (966.2 pkt.) a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa gospodarzy (957,7 pkt.).
 
jedrula 25,6K

jedrula

Użytkownik
Nie wiem czy mi osobiscie się uda,to zagrać bo typy z bwin, a tam nie mam tak łatwo,być może Sts też to wystawi

ale póki co z bwin Małysz win @1.75 + Ammann-Morgi 2 @ 2.55 , kurs na Morgiego na tyle atrakcyjny,a forma Szwajcara nijaka,trzeba zagrać
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Nie wiem czy mi osobiscie się uda,to zagrać bo typy z bwin, a tam nie mam tak łatwo,być może Sts też to wystawi
ale póki co z bwin Małysz win @1.75 + Ammann-Morgi 2 @ 2.55 , kurs na Morgiego na tyle atrakcyjny,a forma Szwajcara nijaka,trzeba zagrać
Morgi pierwszy skok w drużynówce miał bardzo słaby. Drugi również nie był super.. A Ammann to zawsze Ammann ????
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Do gry na dziś coś takiego, wszystko z bwin:
Małysz-Amman 1 @ 1,20 ✅ 1-6
Kot-Kubacki 2 @ 1,65 ✅ 10-6
Ito-Neumayer 1 @ 1,30 ✅ 6-24
Generalnie bwin nie wystawił nic ciekawego z h2h, można jeszcze spróbować na wygraną Małysza.
 
P 0

pwviking

Użytkownik
Nieoficjalne wyniki indywidualne wczorajszych zawodów (uwzględnieni wszyscy skoczkowie do h2h):
1. Małysz
2. Kot
3. Kubacki
4. Hilde
5. Freund
6. Ito, Keituri
8. Uhrmann
9. Takeuchi
10. Evensen
11. Romoeren
--
18. Morgenstern
19. Neumayer
22. Ahonen
23. Miętus
24. Jacobsen
43. Amman (1 skok)
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Wyniki Konkursu Indywidualnego w Hinterzarten
1.Adam Małysz

2.Thomas Morgenstern
3.Kalle Keituri
4.Taku Takeuchi
5.Michael Uhrmann
6.Daiki Ito
7.Dawid Kubacki
8.Simon Ammann
9.Severin Freund
10.Maciej Kot
...
11.Stefan Hula
36.Krzysztof Miętus
Statystyki Konkursu
Najdłuższy skok zawodów: Adam Małysz/Thomas Morgenstern - 107m
Najdłuższy skok 1 serii: Thomas Morgenstern - 107,
Najdłuższy skok 2 serii: Adam Małysz 107

Klasyfikacja Letniego Grand Prix w sezonie 2010/2011:
1.Adam Małysz : 100 punktów
2.Thomas Morgenstern : 80 punktów
3.Kalle Keituri : 60 punktów
4.Taku Takeuchi : 50 punktów
5.Michael Uhrmann : 45 punktów
6.Daiki Ito : 40 punktów
Dawid Kubacki : 40 punktów
Simon Ammann : 40 punktów
9.Severin Freund : 29 punktów
10.Maciej Kot v 26 punktów
...
11.Stefan Hula : 24 punktów
36.Krzysztof Miętus : 0 punktów
Bardzo cieszy wygrana Adama Małysza, ale także fakt, iż Polak otrzymywał wysokie noty od sędziów (po 57 punktów w każdej serii, co pozwoliło mu zgromadzić 265,6 punktów) Trochę szkoda drugiego skoku Dawida Kubackiego, bo po pierwszej serii była nadzieja, że będziemy mieli dwóch Polaków na podium, ale cóż i tak nie powinniśmy narzekać trzech Polaków w pierwszej dziesiątce + 11 Hula :cool: Sporym zaskoczeniem dla mnie były słaby skok Janne Ahonena co nie pozwoliło mu awansować do drugiej serii. Na pochwałę zasługują natomiast Bułgar - Władimir Zografski oraz Kazach Radik Żaparow obydwaj oddali dwukrotnie skoki przynajmniej 100 metrowe.​
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
LGP w Courchevel (13.08.2010)
Letnia Grand Prix 2010/2011 w Courchevel

Już w piątek na dużej skoczni we francuskim Courchevel skoczkowie powalczą o kolejne punkty w Letnia Grand Prix. Faworytami zmagań będą: Adam Małysz, Thomas Morgenstern oraz Kalle Keituri. Miejmy nadzieję, że do walki o podium włączą się także pozostali Polacy, bo po konkursach w Hinterzarten chyba wszyscy mamy spore apetyty...
Informacje O Skoczni
Pełna Nazwa: Tremplin Le Praz
Pojemność Stadionu: 20000
Miasto : Courchevel
Punkt HS: 132 m
Punkt Konstrukcyjny: 120m
Punkt Sędziowski: 132m
Letnik Rekord Skoczni: Gregor Schlierenzauer, Stephan Hocke, Adam Małysz - 134.5m

Program zawodów

12.8.2010, czwartek

16:00 oficjalny trening
17:00 seria próbna
18:00 kwalifikacje
13.8.2010, piątek
18:00 pierwsza seria konkursowa
Relacje w TV

Zapraszam do komentowania i zamieszczania analiz.​
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Wyniki Kwalifikacji
1. David Zauner 132.5m
2. Pascal Bodmer 125.5m
3. Fumihisa Yumoto 122m
4. Pavel Karelin 131m
5. Tom Hilde 118.5m
6. Matti Hautameki 125m
7. Vincent Descombes Sevoie 124.5m
7. Borek Sedlak 125.5m
9. Olli Muotka 123.5m
10. Jan Matura 124.5m
...
20. Krzysztof Miętus 120m
Wśród zawodników, którzy o występ w konkursie martwić się nie musieli najlepiej spisał się Adam Małysz lądując na 123. metrze. Pół metra bliżej od Polaka skoczył Kalle Keituri, a na lini wyznaczającej punkt konstrukcyjny wylądował Taku Takeuchi. Pozostali zawodnicy z czołowej &quot;10&quot; klasyfikacji LGP nie dolecieli nawet do punktu K.
Pozostali Polacy spisali się przyzwoicie - Dawid Kubacki zaliczył 118,5 metra, dwa metry krótszy skok oddał Maciej Kot, a 114 metrów zmierzono Stefanowi Huli.
 
P 0

pwviking

Użytkownik
Bwin wystawił skromniutką ofertę:
Zwycięzca:
Małysz 2.25
Zauner 3.25
Morgenstern 7
Ammann 11
Romoeren 26
edit:na Ito było 51!
Typowanie zwycięzcy odpuszczam, powalczą Małysz, Morgenstern, może któryś z Norwegów lub Japończyków
H2H:
⛔Małysz 1.45 - Zauner 2.55 (Zauner był 26. w Hinterzarten, w Courchevel spisuje się znacznie lepiej, ale nie wydaje mi się, by pokonał Małysza)
Małysz 2.25 - pozostali 1.57 (no bet)
✅Kubacki 1.45 - Kot 2.55 (Kubacki w każdym skoku treningowym lepszy od Kota, który czasem nie trafia na progu i skoki są krótkie)
✅Ammann 2.20 - Morgenstern 1.60 (Ammann jest jakby przygaszony, to nie jest już ten Simon z ubiegłego sezonu, natomiast Morgenstern ma bardzo dobrą formę)
 
igor123 34,8K

igor123

Użytkownik
W STS-ach pojawiła już się oferta na dzisiejsze skoki. Zastaniawiają mnie dwa typy. Bodmer P. - Hautameki M. na 2 kurs 2.10 oraz Hula S. - Matura J. na 1 kurs 1.60. Co o tym myślicie?
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
W STS-ach pojawiła już się oferta na dzisiejsze skoki. Zastaniawiają mnie dwa typy. Bodmer P. - Hautameki M. na 2 kurs 2.10 oraz Hula S. - Matura J. na 1 kurs 1.60. Co o tym myślicie?
Ja tam daje:
Malysz A. - Keituri K. 1
Zauner D. - Takeuchi T. 1
Kubacki D. - Kot M. 1
Niby niskie kursy, ale ładny tripel z tego wyszedł.
Małysz wiadomo, pokona Keituriego. Zauner widać, że ta skocznia mu pasuje. W treningach daleko, kwalifikacje wygrane. Dzisiaj raczej w TOP 3 zawita ???? Kubacki bardzo dobrze skacze, nie psuje i co najważniejsze dalej od Kota ????
 
igor123 34,8K

igor123

Użytkownik
Ja tam daje:
Malysz A. - Keituri K. 1
Zauner D. - Takeuchi T. 1
Kubacki D. - Kot M. 1
Niby niskie kursy, ale ładny tripel z tego wyszedł.
Małysz wiadomo, pokona Keituriego. Zauner widać, że ta skocznia mu pasuje. W treningach daleko, kwalifikacje wygrane. Dzisiaj raczej w TOP 3 zawita ???? Kubacki bardzo dobrze skacze, nie psuje i co najważniejsze dalej od Kota ????
No ja też wybrałem te trzy zdarzenia do kuponu tylko jeszcze niewiem czy dać te dwa co podałem wcześniej ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom