>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Światowa 2010

Status
Zamknięty.
mich-1910 6

mich-1910

Użytkownik
Kuba - Argentyna 1 (-2.5) @ 2.39 || 1 (-10.5) @ 1.85
Wczorajszy typ na under Kubańczyków wszedł. Wygrali zasłużenie 3-1, chodź trochę się na nich zawiodłem, bo oczekiwałem od nich więcej. Przewaga Kuby małymi punktami wyniosła 10, więc myślę, że dziś powinno być lepiej, a mianowicie, wydaje mi się, że dziś Argentyna zagra gorzej, a Kuba lepiej. Wiadome było, że Kubańczycy będą sadzili bomby z zagrywki, siedziała zagrywka, a argentyńscy przyjmujący nie radzili sobie z przyjęciem. Nie rozumiem jednego - po co były te floty? Nie przyniosły one żadnych efektów, jedynie straty punktów. Mam nadzieję, że będzie teraz lepiej. Widać było, że Argentyna kombinowała trochę ze składem. Bardzo dobrze zaprezentowali się Scholtis i Spajic. Warto odnotować, że Kubańczycy oddali swoich rywalom aż 37 punktów z niewymuszonych błędów!! Jest to duża ilość i sądzę, że drugiego takiego spotkania nie zagrają. Grę Kuby oczywiście ciągnęli Leon i Leal. Niektóre ataki godne podziwu. Dobrze również środkowi, chodź liczyłem na trochę więcej od Simona, mam nadzieję, że dziś pokaże, że jest jednym z najlepszych środkowych na świecie. Również rozgrywający Hierrezuelo zaprezentował się bardzo dobrze. Jego lewa ręka często sieje postrach, a i bardzo dobrze rozkłada atak pomiędzy wszystkich zawodników, dodatkowo świetnie serwuje i blokuje. Ogólnie Kuba zdobyła 11 punktów z zagrywki. Więcej nie pisząc, po prostu liczę na lepszy występ w wykonaniu Kubańczyków i ich wygraną 3-0, a myślę, że wszystkie sety przewagą 3-4 punktów są w stanie wygrać, a nawet jeśli trafi się wynik 3-1, to jakiś z setów, zakończy się większą przewagą.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Włochy - Francja

Propozycja:
Francja +1.5 seta @ 1.85 Unibet ✅
Nie miałem okazji oglądać całego spotkania. Cieszy mnie to, że Francuzi nawiązali walkę z Włochami pokazali charakter przede wszystkim w trzeicje, bardzo długiej partii. Rouzier potrafi grać genialnie, szkoda tylko, że jest strasznie nieregularny. Ciekawie prezentuje się młodziutki Toniutti. Gra bardzo odważnie. Nie boi się często uruchamiać krótkiej. Zdarzają mu się jeszcze błędy, ale ogólnie jego gra powinna się podobać. Na wyróżnienie zasługuje Romain Vadeleux. Bardzo dobra gra w każdym elemencie. Po stronie Włochów po raz kolejny na pochwały zasługuje Valerio Vermiglio. Bardzo, bardzo dobrze kierował grą swojej drużyny. Kierował sporo piłek do będącego w dobrej formie Alessandro Feia. Mieliśmy okazje ujrzeć dzisiaj Mateja Cernića, który jednak nie pokazał pełni swoich umiejętności. Bohaterem tego spotkania według mnie został Simone Buti. Niesamowita gra w bloku tego siatkarza, aż 8 punktów zdobytych w tym elemencie. Do tego bardzo dobra skuteczność w ataku. Wczoraj pochwaliłem Maruottiego i dzisiaj już tak różowo nie było, aczkolwiek zaliczył po prostu dobry występ. Bez rewelacji.

Jeżeli będzie możliwość to zobacze powtórkę i wtedy może będe w stanie napisać coś więcej.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Kuba - Argentyna

Siatkarze z Kuby nie pokazali jeszcze wszystkich swoich umiejętności. Wczoraj popełnili mnóstwo prostych, niewymuszonych błędów. Dzisiaj nie powinno miec to miejsca. Ponadto powinniśmy zobaczyć jedną zmianę w porównaniu z wczorajszą wyjściową szóstką. Cepede powinien zastąpić grający znacznie lepiej Fernando Hernandez. Wszystko zależy od Kubańczyków. Jeżeli wyjdą skoncentrowani na własnej grze, nie będą popełniać prostych błędów, nie będa lekceważyć rywali i przede wszystkim będą walczyć w obronie to jestem spokojny o zwycięstwo w trzech setach. Wszystkie atuty mają w swoich rękach. Argentyńczycy prochu nie wymyślą.

Propozycja:
Kuba -2.5 seta @ 2.10 Unibet

Korea Płd. - Holandia

O tym meczu sporo napisałem już wcześniej. Holendrzy oprócz jednego przestoju rozegrali bardzo dobre spotkanie. Od początku narzucili własny styl gry. Dużo ryzykowali w polu serwisowym i wkońcu przyniosło to efekty. Odrzuceni od siatki Koreańczycy nie byli w stanie sforsować bloku Pomarańczowych. Starał się jak mógł atakujący Moon, ale jeden zawodnik meczu nie wygra. Zwłaszcza, że jego później znakomicie na bloku trzymał Klapwijk. Fajnie pokazał się młody Dick Kooy i doświadczona para środkowych, Kooistar-Bontje. Jutro Azjaci maxymalnie ugrają seta. Liczę na zgarnięcie przez podpopiecznych Trenera Blange kompletu punktów.

Propozycja:
Holandia -1.5 seta @ 1.85 Unibet/ 2.02 Tobet
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Serbia - Chiny H(0.0 - 14.5) @ 1.85 Tobet -&gt; 97-78(19 pkt) ✅
Siatkarze Serbii w pierwszym meczu wygrali 3-0(20,21,20). Nie wystąpili oni jednak w pierwszym składzie. Od razu rzuca się w oczy brak Ivan Miljković. Jednak całkiem dobrze zastąpił go Saša Starović, który zdobył dla swojego zespołu 16 pkt. Serbowie nie wystawili również Nikole Grbicia i Marko Samardzicia , których z powodzeniem zastąpili Vlado Petković oraz Nikola Rosić. Mimo wszystko grali dużo lepiej niż reprezentacja Chin choć wynik tego nie oddaje. &quot;Plavi&quot; w pierwszym secie wprost zmiażdzyli rywali jednak popełnione błedy i wynik troche nie oddaje gry. W drugim secie azjaci dokonali rzeczy, za którą nalezą im sie brawa. Mimo pilki setowej przy wyniku 24-16 dla Serbii nie poddali się i doprowadzili do 24-20, jednak kolejna piłka była ostatnią w tym secie. Sądzę, że i w tym meczu gładko wygrają tylko tym razem uzyskają dużo większą przewagą.
 
S 0

stoper49

Użytkownik

Finlandia (-1.5)
- Egipt (1.625)
Finlandia wczoraj zagrała fatalnie, Egipt jej podarował strasznie dużo punktów swoimi błędami, ale i tak tego nie była w stanie wykorzystać, cóż czasami takie słabe występy się zdarzają, a dziś się już na pewno taki nie powtórzy, bo Finlandii po prostu nie wypada drugi raz zgubić punktów z Egiptem, tym bardziej, że gra na własnym parkiecie.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Niemcy - Polska

Propozycja:
Polska -1.5 seta @ 2.40 Unibet ⛔
Cóż można napisać ? Gyorgy Grozer + Robert Kromm 3:1 Polska !

Szczerze mówiąc to jestem zły i niezadowolony z gry Polaków. Nie obchodzą mnie teksty w stylu &quot;Najwyższa forma przyjdzie na Mistrzostwa Świata&quot;. Niemcy tez celują w ten Turniej. Nie mieli od Nas lepszego składu a jednak wygrali dość pewnie. Mieli dwie strzelby, których Nam zabrakło. Nie było w Naszym zespole lidera. Mieli Grozera do którego można było w ciemno posyłac piłki kiedy drużyna miała słabszy okres. Nie pokazaliśmy ciekawych, kombinacyjnych zagrań. Bylo mnóstwo niedokładności w rozegraniu. Ucieszyłem się kiedy dowiedziałem się, że Grzesiek rozpocznie w wyjściowym składzie. Liczyłem na odważną grę ze środkowymi i przede wszystkim dobrą współpracę z Patrykiem Czarnowskim. Nic z tego. Grzesiek popełniał sporo błędów technicznych. Rozegrania do Piotrka Gruszki to jakieś nieporozumienie. Piotrek dostał 25 piłek. Ile z tych 25 piłek było dokładnych ? Z ilu piłek Piotrek mógł wybrać sobie kierunek, w który chce uderzyć ? Niewiele. Marcin Możdżonek i Patryk Czarowski przez dłuższy czas nie powąchali piłki w bloku. Dopiero później się coś ruszyło. Marcin w ataku radził sobie przyzwoicie. Również w zagrywce zdobył kilka oczek. Patryk wyglądał na stremowanego. Gdzie był ten luz, którym imponował w spotkaniach z Francją ? Nie mam pojęcia kiedy on celuje zagrywką a kiedy piłka poprostu mu &quot;schodzi&quot;. Piotrek Gruszka tak jak wspomniałem dostawał sporo piłek i sporo niedokładnych. Nie popełniał błędów, nie był blokowany jednak cały czas Niemcy podbijali jego próby. Po dobrym spotkaniu z Francją spodziewałem się czegoś więcje, jednak głównie za sprawą Łomacza wyglądąło to bardzo, bardzo słabo. 28% skuteczności w ataku mówi samo za siebie. Na pochwały zasługuje na pewno Michał Ruciak. Kto by się spodziewał, że to właśnie Michał będzie ciągnął grę Naszej reprezentacji w ataku. Pomimo nie oszukujmy się, słabych warunków fizycznych miał dobrą skuteczność w ataku. Rozumiem, że Bartek jest wyższy, bardziej skoczny, ma lepszy zasięg, ale dlaczego otrzymywał tyle piłek skoro wyraźnie mu nie szło. Nie mógł się przebić przez niemiecki blok, bardzo często był podbijany. 36% skuteczności w ataku to również za mało. Przyjęcie było na bardzo dobrym poziomie czym byłem pozytywnie zaskoczony. Stanowczo za rzadko uruchamialiśmy krótką. Zwłaszcza, że na skrzydłach szło średnio. Słowa uznania dla Piotrka Gacka. W końcu zagrał dobre spotkanie. Bardzo dobrze radził sobie z przyjęciem i podbił wiele piłek. Kuba Jarosz dał dobrą zmianę. Może na niego zdecydowałbym się od początku spotkania ? Teraz przejdę do Niemców. &quot;Przegląd Sportowy&quot; spodziewał się innego składu, ja po części również. Miłym zaskoczeniem ( Dla Polskich siatkarzy niekoniecznie ) była obecnośc w wyjściowym składzie Georga Grozera. Rownież Robert Kromm, którego kilka razy w tym sezonie widziałem w barwach włoskiej Verony był miłym zaskoczeniem. Świetny mecz obu zawodników. Genialna postawa w ataku. Szczególnie Grozer będzie się śnic po nocach Naszym siatkarzom. Ogromny wachlarz mozliwości. Oprócz piekielnie mocnych ataków potrafi skutecznie zaskoczyć pięknym plasem bądź kiwką. Dopiero w końcówce spotkania został kilka razy zablokowany i przestrzelił może ze dwa razy. Dołożył dobrą grę w bloku i na zagrywce. Swoją drogą jestem dumny z Polskich przyjmujących. Dziwiłem się wczoraj jak można dosyć dokładnie przyjąć jego zagrywkę. Nasi nie pękli. Radzili sobie dosyć dobrze. Już przed tym spotkaniem nie miałem wątpliwości, że Georg może być gwiazdą Plus Ligi. Robert zanotował podobną skuteczność w ataku co Grozer. Atakował jednak dużo mniej. W przeciwieństwie do Grozera nie zanotował jednak nie zdobywał punktów w innych elementach. Tylko jeden blok. Tak propo bloku to wczoraj świetnie działał w niemieckiej drużynie. Może w punktowych blokach nie widać różnicy. Spora róznica pojawia się jednak w wyblokach. Niemcy mieli 36 wybloków, Nasi zawodnicy tylko 19. Co robili na kontrach podopieczni Trenera Lozano wszyscy widzieliśmy. Będąc przy statystykach dodam jeszcze, że mieliśmy lepsze przyjęcie od Niemców. Nie przełożyl się to jednak na atak. Tylko 42% skuteczności w ataku przy prawie 60% Niemców. Pozytywnie zaskoczył drugi z przyjmujących Schwarz. Nie popełniał wielu błędów, w ataku radził sobie w miarę dobrze. Co ciekawe, miał bardzo dużo wybloków. Choć nie ma jakiegoś potężnego zasięgu. Bardzo dobra gra w przyjęciu. Niemieccy środkowi nie zaistnieli jakoś sczególnie w tym spotkaniu. Średnio spisywali się w ataku. W bloku również zaliczyli mało punktów. Patrik Steuerwald robił to co poprostu miał robić. Uruchamiał środkowych częściej niż Grzesiek chociaż nie wychodziło to najlepiej i nie miał wcale świetnie dogrywanych piłek. Najczęściej wybierał jednak Grozera i Kromma. Bardzo dobre decyzje. Tak grających zawodników trzeba poprostu wykorzystywać. Oprócz Georga jeszcze jedna osoba zasłużyła na ogromne pochwały. Jest to niemiecki Libero Ferdinand Tille. Bardzo podobała mi się jego gra. Przyjęcie może nie na wysokim poziomie, ale obrony genialne. Świetnie &quot;chodził&quot; po boisku i wybierał co się dało.

Byłem zażenowany tym jak prosta była Nasza siatkówka. Potrafimy grać ciekawie, szybko, kombinacyjnie. Dlaczego nie pokazaliśmy tego wczoraj ? Momentami Nasza gra w ataku wyglądała jak trening reprezentacji Kambodży. Niemcy mogli sobie pozwolić na prostą grę, ponieważ mieli dwie strzelby na skrzydłach. My nie mieliśmy takiego komfortu i trzeba było zacząć działać. Mamy w kadrze zawodników, którzy potrafią grać szybko i kombinacyjnie, choćby Michał Ruciak czy Patryk Czarnowski. Wystawianie Bartkowi wysokiej piłki również nie przyniesie efektu. Za mało graliśmy &quot;pajpem&quot;. Momentami byliśmy bezsilni. Nie mogliśmy się przebić przez niemiecką ścianę. Pomimo tego, że Steuerwald dosyć często uruchamiał Grozera i nie było to zaskoczeniem nie mogliśmy go zatrzymać.

Dzisiaj jeżeli znacząco nie poprawimy skuteczności w ataku i nie znajdziemy sposobu na Grozera to rozpoczniemy tegoroczną edycje Ligi Światowej od dwóch porażek, które dadzą Nam ostatnie miejsce w grupie.

Spróbuje dzisiaj odwrotnie niż wczoraj. Głownie dlatego, że nie widzę elementu, w którym moglibyśmy przyćmić Niemców. Nasz firmowy element, czyli blok nie działał wczoraj zbyt dobrze. Ciekawi mnie tylko czy Kromm i Grozer utrzymają dobrą dyspozycje. Są w stanie to zrobić.

Propozycja:
Niemcy -1.5 seta @ 2.50 Unibet
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Tak jak przewidywałem - Polacy na rozpoczęcie zaliczyli porażkę i na razie średnio wygląda gra naszego zespołu, ale trzeba pamiętać co jest głównym celem naszych siatkarzy i MŚ jeszcze bardzo dużo czasu. Proponuje podejść na luzie do spotkań naszej reprezentacji. Szkoda, że wczoraj całkowicie nie wyszedł mecz dla Patryka Czarnowskiego, bo on jest moim kandydatem do pierwszej &quot;6&quot; na MŚ i chyba za bardzo sparaliżowany stawką meczu i ogólnie debiutem w LŚ był, ale wierzę dalej w niego i mam nadzieję, że dzisiaj jeśli zagra to będzie całkiem inaczej jego gra wyglądała.
Mimo, wszystko uważam, że Niemcy niestety dzisiaj również odniosą zwycięstwo, są w rytmie meczowym, grają równiej, składniej. Chyba na zwycięstwo naszych trzeba będzie poczekać do następnego weekendu.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Niemcy - Polska
Propozycja:
Niemcy -1.5 seta @ 2.50 Unibet ✅
Cieszę się, że Typ wszedł. Przykro jednak było patrzeć na momentami bezradnych Polaków. Mnóstwo nieskończonych pierwszych akcji. Słaba gra Bartka Kurka. Chociaż kilka piłek od Łukasza dostał zupełnie odrzucone od siatki. Znowu słabiutki procent skuteczności w ataku. Znów przeciętny występ Naszych środkowych. Przy takiej postawie skrzydłowych powinni być częściej uruchamiani. Co ciekawe, według statystyk FIVB mieliśmy 94% perfekcyjnego przyjęcia ! Co więc stało na przeszkodzie w uruchamianiu krótkiej ? Dlaczego przy tak dobrym przyjęciu mieliśmy tylko 42% skuteczności w ataku ? Dlaczego nie graliśmy kombinacyjnie ? Dlaczego tak rzadko uruchamiany był &quot;pipe&quot; ? Dlaczego Ruciak, który wczoraj w ataku prezentował się świetnie otrzymał dzisiaj tylko 7 piłek ? Dobrze graliśmy blokiem i wyblokiem. Dlaczego nie potrafiliśmy zamienić tego na punkty ? Piotrek dzisiaj znowu w ataku nie poszalał. Zbyt miękki jest ten jego atak. Kuba prezentował się znowu lepiej od nominalnie pierwszego atakiera. Potrafił jeszcze dołożyć punkty z zagrywki. Piotrek Gacek świetnie w przyjęciu. Naprawdę jestem pod wrażeniem gry Naszej drużyny w tym elemencie. Chociaż z drugiej strony dzisiaj większość Niemców albo serwowała flotem, albo psuła ( Grozer ). Po stronie Niemców świetne spotkanie rozegrał Sebastian Schwarz. Zanotował 70% w ataku. Robert Kromm rownież utrzymał świetną dyspozycje z pierwszego spotkania. Słabsze spotkanie zagrał Georg Grozer, który od początku był dobrze pilnowany przez Naszą drużynę. Co ciekawe Georg potrafił całego seta grać cieniutko, żeby w najważniejszych momentach dwukrotnie zapunktować i zapewnić zwycięstwo w partii swojej reprezentacji. Gunthor dzisiaj dobrze w ataku. Bohme zupełnie niewidoczny. Strasznie podoba mi się gra w bloku i w obronie Niemców. Niesamowity postep zrobili. Chociaż my również im w tym pomogliśmy swoimi kiepskimi atakami. Dużo piełk szło po wybloku, bardzo dużo piłek podbijali w obronie. Znowu brylował młodziutki Libero Tille.
Kolejna w pełni zasłużona porażka Polaków. Niestety, ale zajmujemy obecnie ostatnie miejsce w grupie.
Króciutko, bo za chwilkę muszę spadać. Zobaczymy sie dopiero za tydzień ????
Kuba - Argentyna
Propozycja:
Kuba -2.5 seta @ 2.10 Unibet ⛔
Kubańczycy ponownie mnie zawiedli. Tym razem zagrali słabiej od Argentyńczyków w przyjęciu i bloku. Obie drużyny zagrały na podobnym poziomie w ataku. W reprezentacji Kuby brylował Simon Aties. Świetna gra w ataku. I oczywiście dołożone punkciki w bloku i w zagrywce. Właśnie do takiej gry przyzwyczaił Nas ten zawodnik. Tym razem bardzo przeciętnie w ataku wypadli Ci, na których wszyscy liczą. Para przyjmujących Leal i Leon mieli po prostu słabszy dzień. Zarówno w ataku jak i w przyjęciu grali cieniutko. Po stronie Argentyńczyków świetne spotkanie rozegrał ten, który nie zachwycił w pierwszym spotkaniu. Guillermo Garcia zanotował świetną skutecznośc w ataku. Również w bloku i w polu serwisowym był wiodącą postacią. Zdobył w sumie aż 27 punktów. Słabiej wypadł tym razem Gustavo Scholtis, którego później zastąpił Lusac Chavez, który również w ataku się nie popisał.
Ostatecznie po raz drugi, tym razem w pięciosetowym pojedynku górą byli Kubańczycy, którzy obecnie tracą 1 punkt do liderujących w grupie D Niemców. Argentyna na 3 miejscu z 1 punktem.
Korea Płd. - Holandia
Propozycja:
Holandia -1.5 seta @ 1.85 Unibet/ 2.02 Tobet ✅
Niespodzianki być nie mogło. Holendrzy po raz drugi w dobrym stylu rozprawili się z Koreańczykami. Siatkówka zaprezentowana przez podopiecznych Trenera Blange bardzo mi się podobała. Znów świetnie spisywali się w bloku i grali na niesamowitym procencie w ataku. Klapwijk 71%, Kooy 70%, Rauwerdink 62%. Niesamowite ! Tym razem Van harskamp korzystał z usług Rauwerdinka znacznie cześciej. Na gwiazdę reprezentacji Oranje wyrarsta powoli młody Dick Kooy. Wysoki, bardzo skoczny i bardzo pewny siebie. W sezonie klubowym reprezentował barwy Modeny, w której pojawiał się najczęściej tylko w polu serwisowym. Pomimo dobrego przyjęcia, Koreańczycy nie byli w stanie nic zdziałać na siatce. Na pochwały zasługuje tylko Kim Hak-Min, który dobrze zaprezentował się w ataku.
Po pierwszej kolejce w grupie A na czele znajduje się właśnie reprezentacja Holandii.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Dwa mecze i jeden ugrany set - to jest dorobek polskich siatkarzy w pierwszym weekendzie LŚ. Wynik bardzo słaby, patrząc na fakt, że przeciwnikiem nie był jakiś światowy gigant ale solidne Niemcy. Jednak rezultat trzeba przyjąć chłodno do wiadomości i tyle. Kadrowicze są bez formy meczowej, widać początkową fazę przygotowań, trochę nieporozumień. Zaskoczył mnie negatywnie Łomacz, wirtuozerii się po nim nie spodziewałem, jednak zero progresu od poprzedniego sezonu bije po oczach. W tamtym roku grał tragicznie, ale obiektywnie patrząc można było to zrozumieć, pierwszy raz w reprezentacji, małe zgranie itp. itd. Teraz już drugi rok trenuje z kadrą, dodatkowo ma na boisku kolegę z klubu, z którym grał wiele miesięcy i nic, nie radził sobie nawet z grą ze &quot;swoim&quot; środkowym, prosta gra, zero kombinacja. Jak klepał w poprzednim sezonie tak klepie nadal. Gry widać potrzebuje Kurek, prezentuje się słabo, jednak czego się spodziewać jeśli w klubie długo grzeje ławe. Te mecze muszą służyć temu aby złapał wiatr w żagle i wrócił do dyspozycji z ME.
Zero punktów z Niemcami do połowy zamyka nam furtkę do FS. Zobaczymy jakie zmiany czekają nas na następne mecze, ma grać na pewno Winiarski.
Jednak taka filozofia i droga prowadzenia kadry sprawdziła się w poprzednim sezonie, więc dlaczego ma się nie sprawdzić i w tym. Dobrze że Castellani nie ulga presji i robi to co sobie założył. Wyniki z LŚ na dzień dzisiejszy należy przyjmować na spokojnie i już.
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
W sumie nie co sie dziwic odnosnie wynikow naszego zespolu ( po meczach z Francja te dwie porażki z Niemcami naprawde nie powinny szokowac). Szczerze tak po prostu wyglada/bedzie wygladac gra bez Zagumnego, ktory jest klasowym rogrywajacym i widzi wiele rzeczy ktore dzieja sie na boisku. W koncu aktualny sklad rozni sie od tego z ME tylko brakiem Gumy i Plinskiego (+Ignaczak na libero).
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Już tak odnośnie następnego weekendu, to widzę, że jednak trener Argentyny, mimo zapowiedzi, że rozgrywki grupowe będzie więcej rozgrywał drugim składem, postawił na podstawowych. I grał Scholtin, i Ocampo, i De Cecco. Trzy sety ugrane na Kubańczykach nie mogą dziwić, Argentyna robi duże postępy z roku na rok. Tak teraz patrząc, jeśli polscy siatkarze marzą o FS, to powinni na kolejnym przeciwniku mierzyć w 6 pkt a z Argentyną może być trudniej niż z Niemcami. W pierwszych meczach mieliśmy problemy z blokiem, przy szybkiej grze kolejnego rywala, a wiadomo jaki styl prezentują pewnie będzie jeszcze gorzej. Argentyńczycy mogą nam wybić z głowy myśl o FS, zobaczymy.
 
mitch90 5

mitch90

Użytkownik
A ja powiem szczerze że niepatryjotycznie pewnie jak wielu z Was zarobilem na tym wyjedzie naszych do Niemiec... I w sumie ten weekend w siatkę dał bardzo dobrze zarobić, śledziłem też wyniki z Ligi Europejskiej ale tam to juz cyrki były. Niedoceniani przez buki Holendrzy pieknie zagrali, Bułgarzy walczyli z Brazylia tylko cholerni Finowie nie wiadomo dlaczego tak fatalnie pierwszy mecz zagrali... Za chwilę mecz serbów i tutaj liczę na ich wygraną ponownie w 3 setach. Oglądałem pierwszy mecz i Chinczycy bardzo sie starali grać ładnie i kombinacyjnie no ale jeszcze im troche brakuje. Bardzo podziwiam azjatów za obrony, poprostu są wszędzie! Ale to w sumie ich jedyna moim skromnym zdaniem zaleta... Miejmy nadzieję że następny tydzień też da zarobić w połączeniu z Mistrzostwami Świata! Pozdro! ????
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
W pełni zgadam się z Radkiem na temat dwumeczu Polskiej reprezentacji. Trzeba przymknąć oko na te porażki i wierzyć w słuszność decyzji trenera Castellaniego, które to mają przede wszystkim przygotować naszą reprezentację do MŚ. Z każdym meczem powinno to wyglądać co raz lepiej, ale wątpię aby to się znacznie poprawiło przed następnym weekendem i potyczką z Argentyną, którzy co raz mocniej zbliżają się do tych najlepszych i dzisiaj już nie można powiedzieć, że są to &quot;chłopcy do bicia&quot;. Myślę, że jedno zwycięstwo w tej potyczce to będzie maksimum.
A co do ostatniego meczu w 1 kolejce Ligi Światowej, to myślę że dzisiaj Chińczycy spokojnie seta ugrają. Na tym etapie przygotowań ciężko jest powtórzyć dwa razy dobrą grę a Chińczycy na pewno podejdą zmobilizowani do tego meczu, aby nie zakończyć tego weekendu bez wygrania choćby seta. Nie odstają od Serbów znacząco, którzy dodatkowo grają bez swoich dwóch gwiazd także set jak najbardziej do ugrania i fajny kurs mamy na to ;)
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
Dwie porażki z Niemcami. Trudno. Dziwnie jestem jednak spokojny, że będzie dobrze. Szkoda, że nie ugraliśmy choćby punktu, ale trudno. To już było. Niemcy to mistrzowie pierwszej akcji. Mają wiele dobrych schematów, widać że to ćwiczą. Praktycznie każda pierwsza akcja im wchodzi. Gorzej jest już na kontrach, w akcji nie ustawionej grają bardzo słabo. Wręcz się gubią. Nie mają czegoś takiego co ma Polską i Brazylia. Coś ponad przeciętność, czyli poza dobrą pierwszą akcją, również dobra kontra, a także błysk w akcji praktycznie bez szans na powodzenie. Polacy zagrali na miarę możliwości, momentami była to bardzo dobra gra. Widać było zaangażowanie niektórych. Ofiarność w ataku, podbijanie ciężkich piłek. Nie wygraliśmy, bo to jeszcze nie ta forma, nie ten skład. Brawo jednak, za to co pokazali. Myślę, że z Argentyny wywieziemy jakieś punkty, a na Kubę przyjedzie już elita czyli Wlazły, Winiar oraz Zagumny. Myślę, że w Hawanie też nie jesteśmy bez szans. Pierwsze śliwki robaczywki.
 
daimler 14

daimler

Forum VIP
Osobiście nie spodziewałem się takiego łomotu i bezradności naszych siatkarzy.Niemcy nie grali nic specjalnego. Nie można pisać i usprawiedliwiać , że graliśmy &quot;2-gim skladem&quot; to możemy przegrywać, to nie są chłopcy do bicia.... Brakowało czegoś... widać że na pewno zgrania w PT. Zawsze to My miażdżyliśmy Niemców, oni nie są żadną potęgą w siatkówce. Mam nadzieję że to była taka &quot;wpadka&quot; i będzie z meczu na mecz lepiej.
To takie moje 3-y grosze .
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Jeżeli chodzi o składy na mecze Francja - Serbia to podam je żeby potem nie było wątpliwości. Bo komentarze typu , że skład Serbów głownie opiera się na graczach z rodzimej ligi ma się nijak do potencjału tych zawodników. Z Chinami Kolakovic dał pograc nastolatkom, którzy debiutowali w kadrze. Teraz widze że z tych graczy został tylko Atanasijevic. Owszem Terzic na przyjęciu z Chińczykami dostał dużo czasu do gry, ale chyba dzisiaj zobaczymy tak już Kovacevica, Janica lub Nikica. Pozycje środkowuych i atak - rozegranie łatwo przeiwdziec. Petkovic po przekątnej ze Starovicem, a na środku Podrascanin ze Stankovicem. Na libero Rosic. Sam nie wiem co stawiac w tym meczu, ale kurs na Serbów rzecyzwiście atrakcyjny. Przed rokiem oba zespoły także rywalizowały w LS i wtedy tylko raz udało się Francuzom wygrac. SERBIA : ROZGRYWAJĄCY: VLADO PETKOVIĆ (VORI KAPITAL SEUL, KOREJA) I MIHAJLO MITIĆ (CRVENA ZVEZDA).
ATAKUJĄCY: SAŠA STAROVIĆ (URAL UFA, RUSIJA) I ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (PARTIZAN).
LIBERO: NIKOLA ROSIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA).
ŚRODKOWI: DRAGAN STANKOVIĆ (LUBE BANKA MARKE MAĆERATA, ITALIJA), MARKO PODRAŠČANIN (LUBE BANKA MARKE MAĆERATA, ITALIJA) I BORISLAV PETROVIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD).
PRZYJMUJĄCY: BOJAN JANIĆ (JAROSLAVIČ JAROSLAVLJE, RUSIJA), MILOŠ NIKIĆ (ANDREOLI LATINA, ITALIJA), NIKOLA KOVAČEVIĆ (ARIS SOLUN, GRČKA) I MILOŠ TERZIĆ (CRVENA ZVEZDA).
Francja:
Rozgrywający:
Yannick Bazin, Benjamin Toniutti
Środkowi:
Oliver Kieffer, Jean-Philippe Sol, Romain Vadeleux
Przyjmujący:
Edouard Rowlandson, Baptiste Geiler, Nicolas Maréchal, Earvin Ngapeth, Guillaume Samica
Atakujący:
Antonin Rouzier
Libero:
Hubert Henno.

EDIT : Dodaje jeszcze plan transmisji wszystkich meczów II weekendu meczów LŚ na antenach Polsatu. Może komuś się przyda ;) Plan transmisji wszystkich 16. meczów:

czwartek 10.06
19.55: Francja - Serbia (Polsat Sport Extra)

piątek 11.06
17.25: Finlandia - USA (PSE)
20.25: Włochy - Chiny (Polsat Sport, Polsat Sport HD)
21.30: Rosja - Egipt (PSE)
02.05: Argentyna - Polska (PS, PSHD)
02.35: Kuba - Niemcy (PSE)

sobota 12.06
06.55: Korea - Bułgaria (PS, PSHD)
14.55: Brazylia - Holandia (PS, PSHD)
17.25: Finlandia - USA (PS, PSHD)
20.10: Francja - Serbia (PSE)
00.30: Rosja - Egipt (PSE)
02.00: Argentyna - Polska (PS, PSHD)
02.35: Kuba - Niemcy (PSE)

niedziela 13.06
06.55: Korea - Bułgaria (PS, PSHD)
14.55: Brazylia - Holandia (PS, PSHD)
17.55: Włochy - Chiny (PS, PSHD)
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Brazil - Netherlands +18,5 pkt 1.8 Betclick, Unibet
Typ jak dla mnie bardzo dobry. Holandia bardzo dobrze zaprezentowała sie w Azji. Mocny atak, dobry odbiór, wysoka skuteczność w pierwszej akcji. Grali co prawda ze słaba Koreą, ale styl wygranych był dobry. Brazylia męczyla sie z Bułgarią i gdyby tylko Bułgarzy byli bardziej regularnym zespołem z lepszym rozgrywającym to mogliby sie postarać o niespodziankę. Brazylia zagra bez Sergio, Edera, Joao Paulo. Tak naprawdę tylko nieobecnośc Sergio to osłabienie, reszta raczej stanowi zaplecze zespołu. Brazylijczycy nie są jeszcze w optymalnej formie, trwa budowanie zespołu włączani sa kolejni zawodnicy do pierwszej szóstki. Nie wydaje mi sie aby na tym etapie rozgrywek Brazylia była w stanie pokonąć Holandie minimum 19 pkt. Ja widze ten mecz jako zacięty, spodziewam sie również ugranego seta przez Holendrów. Dla mnie sprawiedliwa linia to taka w okolicach 10-11 pkt.
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
vs


Francja - Serbia



Czerwiec to również mecze Ligi Światowej. Dzisiaj odbędzie się tylko jeden mecz pomiędzy Francją i Serbią rozgrywany w Lyonie. Gospodarzami tego pojedynku będą Trójkolorowi, z którymi dwa tygodnie temu dwukrotnie mierzyli się Polacy. Goście dzisiejszego spotkania w ubiegłym tygodniu pokonali Chiny 3:0 oraz 3:1 i z kompletem punktów wyprzedzają Włochów i Francuzów. Jak już mówię o tabeli i wynikach pierwszej kolejki, to dodam także, że Francuzi ulegli dwukrotnie Włochom w Parmie 0:3 i 2:3. Serbski coach Igor Kolakovic dzisiaj już wystawi nieco lepszy skład niż w meczach z Chińczykami, gdzie postawił momentami na debiutantów. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz z obu stron. Uważam, że będziemy świadkami tie-breaku. Na pozycji rozgrywającego i atakującego u Francuzów zapewne zobaczymy Yannicka Bazin i Antonina Rouzier. Natomiast po stronie serbskiej Vlado Petkovica oraz Sase Starovica.

Pełne składy na ten mecz:
Francja:
Setters: Yannick Bazin, Benjamin Toniutti
Libero: Hubert Henno
Blockers: Oliver Kieffer, Jean-Philippe Sol, Romain Vadeleux
Receivers: Edouard Rowlandson, Baptiste Geiler, Nicolas Maréchal, Earvin Ngapeth, Guillaume Samica
Opposite: Antonin Rouzier

Serbia:
Setters: Vlado Petkovic, Mihajlo Mitic
Libero: Nikola Rosic
Blockers: Dragan Stankovic, Marko Podrascanin, Borislav Petrovic
Receivers: Bjona Janic, Milos Nikic, Nikola Kovacevic, Milos Terzic
Opposites: Sasa Starovic, Aleksandar Atanasijevic

Moje propozycje:
Serbia win @ 2.70 Betsafe
Serbia +1.5 seta @ 1.85 Betsafe



Czy brak tego pana mocno wpłynie na postawę Serbów?...
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Spotkanie: Francja - Serbia (LŚ Siatkarzy)
Typ: Serbia
Kurs: 3,15 (Pinnaclesports)
Analiza: Dziś w LŚ Francja spotka się z Serbią. Co tu kryć, Francja to bardzo przeciętna ekipa, co było widać w zeszłorocznej LŚ, gdy dali Argentynie ogromny sukces. Wicemistrzostwo Europy? A z kim mieli przegrać? W grupie z Niemcami lub Czechami? &quot;Polska&quot; grupa była po prostu śmieszna. W drugiej, z Serbią, Bułgarią, Rosją czy Włochami, zajęliby pewnie 5-6 miejsce. Słaba psychika Rosjan dała im wtedy niespodziewany finał, ale nie o tym teraz mowa. Francuzi poza Rouzierem naprawdę nie mają graczy, którzy byliby zdolni rywalizować z najlepszymi i być liderami zespołu w tych najtrudniejszych meczach. A i sam wybitny atakujący Francuzów gra często dość nierówno. Skład w zespole Trójkolorowych dość optymalny, braknie jednak ważnego Pujola. Strata Antigi raczej zbyt dotkliwa nie będzie, przynajmniej moim zdaniem nigdy nie był liderem kadry. Serbia bez Miljkovicia i Grbicia i w tym bukmacherzy upatrują szansy Francuzów. Już w zeszłym roku jednak Vlado Petkovic bardzo długo w LŚ go zastępował, zaś Starovic był jedną z rewelacji tamtych rozgrywek. Najlepszy chyba mecz w karierze rozegrał z Brazylijczykami, gdzie po prostu najlepszy zespół świata zupełnie nie miał recepty na jego świetne ataki. W Serbii zobaczymy kapitalnego libero Rosicia, podstawowych przyjmujących (Kovacevic, Janic, Nikic), oraz, przede wszystkim, rewelacyjnych środkowych - Podrascanina i Stankovicia. Nie ma wątpliwości, że Serbia to dużo mocniejszy zespół niż Francja, nawet bez swoich liderów. Atut własnej hali oczywiście powinien pomóc gospodarzom, ale kurs na to, że to Serbia okaże się lepsza jest zdecydowanie zbyt wysoki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom