>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Mistrzów 2011/2012

Status
Zamknięty.
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Jak dla mnie Falasca jest do zmiany w Skrze ,mają pieniądze mogą kupić innego rozgrywającego. :cool:
Co do meczu sam w sobie zachwycał było to co najpiękniejsze w siatkówce,pełna hala-&gt;dwa wyrównane zespoły-&gt;taj-brek-&gt;i kontrowersje ;)

Skra miała mecz wygrany a wszystko było w rękach Wlazłego,gdyby troszke pomyślał i zaserwował lżej to nie wiadomo jak potoczyła by się ta akcja ze strony Rosjan. Tak naprawde to nie Rosjanie wygrali z nami tylko my sami przegralismy ze sobą .
 
K 1

kleszczu92

Użytkownik
No jezeli dostał zielone światło od Nawrockiego to raczej musial stosowac sie do polecen taktycznych. Fakt faktem ze widac bylo ze zle wyrzucil pilke. Jak dla mnie Skra przegrala ten przez przez swoja zachowawczac, chociazby jak zenit mial pilke meczowa w ostatniej akcji to wystarczy spojrzec na &quot;ataki&quot; Wlazlego on nie mial po prostu odwagi uderzyc. A Zenit? Oni po prostu nie wstrzymywali reki
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
z trenerem Nawrockim to święta racja. Nie jest typowym guru w zespole, a przykładów jest kilka...
Nawrocki: uważajcie na skrót Nowakowskiego
Winiar: nie będzie kur... skrótu
Nawrocki: uważaj na (jakiś tam) serw
Zatorski: nie zaserwuje tak
no ludzie, co to jest... kto tu kogo szkoli.
Wlazły ma tylko ze średnią siłą przebić to nie dość ze psuje, to jeszcze źle wyrzuca. katastrofa.
to jest dobry trener i jeszcze lepszy taktyk, ale póki nie będzie typowym szefem, jakim powinien być trener - będzie dalej to samo.
 
K 1

kleszczu92

Użytkownik
Hehe, tak samo bylo z zagrywka. Kazal wszystkim tylko przebijac, jedynie Kurek mial zielone swiatlo, a jak bylo? Poszedl Plina na zagrywke 2x zaryzykowal, fakt raz przynioslo punkt. Potem chyba poszedl Winiar- zepsul ,jedynie Wlazly ktory serwowal jako pierwszy widac bylo ze wprowadzal pilke, nie ryzykowal
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Nie ma co zwalać winę na sędziów, bo Skra wtopiła finał na własne życzenie. Jeśli więc szukać przyczyn porażki, to tylko wyłącznie po stronie naszych siatkarzy, bo Ruscy wcale nie byli o klasę lepsi jak niektórzy wieszczyli. Niestety, ale jak się nie ma jaj, to nie zrealizuje się najwyższych celów i w tym miejscu mam na myśli postawę Wlazłego, który po raz kolejny pokazał, że zawodzi w najważniejszych momentach, kiedy trzeba było mocno zaryzykować, to on sobie lekko plasował na druga stronę, a Rosjanie z uśmiechem na ustach podbijali te piłki. Nie mam tu na myśli zagrywki, która przecież jest jego mocną stroną, a przez dwa dni kompletnie zawiódł w tym elemencie. Myślę, że tymi dwoma meczami przekonał walczących o jego powrót do repry, że nie warto, bo i tak zawiedzie w kluczowym momencie. Inną sprawą było rozegranie Falaski, a właściwie jego brak, bo goście zza wschodniej granicy czytali go jak otwartą książkę. Jedyną, naprawdę niezwykle jasną postacią był Zatorski, dla mnie absolutny MVP finału. Przyznam szczerze, że nie uważałem go za świetnego libero, ale to co wyczyniał wczoraj, szczególnie w przyjęciu to przechodziło ludzkie pojęcie. Ze strony Zenitu praktycznie za każdym razem szły niesamowite bomby, a on prawie wszystko dogrywał w punkt i w głównej mierze dzięki jego postawie Bełchatów był równorzędnym rywalem dla Rosjan.
Szkoda ogromnej szansy, ale mimo wszystko myślę, że nasze zespoły jeszcze nie raz stanął przed możliwością wygrania LM.
A co do przyszłej hegemonii Zenitu z Kubanem w składzie, to jak dla mnie wcale nic pewnego, bo prawdziwy sport to nie gra komputerowa, gdzie kupuje się zawodnika i gra on na takim samym poziomie co w poprzednim klubie.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Wiecie co jest najsmutniejsze? Nie to, że Skra przegrała wygrany mecz, ale to, że połowa z was, jak nie większość cieszy się z tego. Macie radochę z tego, że możecie teraz nawrzucać Skrze jacy to oni są słabi, jak to oni znowu przegrali ważny mecz. Smutna polskie społeczeństwo.
Mówienie, że Skrze pomogli sędziowie jest dla mnie po prostu śmieszne. W 3 secie były chyba 3 błędy sędziowskie, 2 na korzyść Skry, 1 na korzyć Zenitu, także proszę ogarnijcie się trochę. Jeśli już sędziowie coś komuś zabrali to Skrze, bo popełnili błąd przy piłce meczowej.
Czepianie się komentatorów też jest dość śmieszne. Polska drużna gra w finale najważniejszych rozgrywek, grają jeden z najważniejszych meczów w życiu, to trudno, aby wśród ludzi interesujących się siatkówką nie było zainteresowania i emocjonowania się tym meczem. Emocje była są i będą również wśród komentatorów. Rozumiem, że większość z was kibicowała Zenitowi, ale na szczęście mamy jeszcze normalnych ludzi w Polsce, którzy kibicowali Polskiemu klubowi i wśród nich na pewno byli komentatorzy Polsatu, ale na pewno nie zabrakło im obiektywizmu w trakcie komentowania meczu. A wiedzę merytoryczną na temat siatkówki mają ogromną.
No i na koniec powiedzmy sobie otwarcie Skra była lepsza w tym meczu. Po słabym pierwszym secie, podnieśli się zaczęli grać swoją siatkówkę i dominowali przez 3 kolejne sety. To Skra dyktowała warunki przez całe 3 sety, to oni praktycznie cały czas byli na prowadzeniu. Czy wam się to podoba czy nie to właśnie tak było, Skra była zespołem lepszym i pechowo przegrała końcówkę.
Pozdrawiam kibiców Skry.
Ja nie mam z tego żadnej radochy , po prostu piszę jak jest. Skra to nie jest reprezentacja Polski , ja jestem Polakiem a moją flagą jest flaga biało-czerwona , moją narodowością nie jest Skra Bełchatów a moje barwy nie są zółto - czarne. Dlatego ten mecz był dla mnie obojętny , a że postawiłem na Zenit to im kibicowałem. W Skrze może sobie grać za równo Hiszpan jak i Polak to nie jest klub tylko dla Polaków , więc nie rozumiem dlaczego każdy Polak ma im kibicować. Tak samo jak w Zenicie może grać kilku Polaków , tak samo w Skrze może grać kilku Rosjan. Co do wiedzy merytorycznej komentatorów Polsatu , to też jak miałem 5 lat myślałem że to komentatorzy są największymi znawcami sportu , na czele ze Szpakowskim ???? . Na ludziach którzy oglądają siatkówkę częściej niż raz do roku , wywody Panów z PS nie robiły żadnego wrażenia. Skra nie była lepsza w tym meczu bo przegrała go 2:3 , co kogo obchodzi kto dyktował warunki , Skra dyktowała sobie warunki na początku partii a Zenit dyktował warunki w decydujących momentach , więc dlaczego to Skra była lepsza?
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Co do wiedzy merytorycznej komentatorów Polsatu , to też jak miałem 5 lat myślałem że to komentatorzy są największymi znawcami sportu , na czele ze Szpakowskim . Na ludziach którzy oglądają siatkówkę częściej niż raz do roku , wywody Panów z PS nie robiły żadnego wrażenia.
Akurat do pary Swędrowski-Drzyzga to kompletnie nie pasuje, bo Drzyzga w swojej karierze zawodniczej to może poszczycić się sukcesami (3x wicemistrz Europy), a Swędrowski grał w Gwardii Wrocław i wie, jak mistrzostwo Polski smakuje, więc przetarcie z dyscypliną na własnej skórze miał. Zatem w mojej opinii mają prawo uchodzić za ekspertów dyscypliny, na pewno lepszego niż Ty czy ja. ;) I porównanie ich do Szpakowskiego też nie na miejscu IMO, bo komentują różne dyscypliny.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Akurat do pary Swędrowski-Drzyzga to kompletnie nie pasuje, bo Drzyzga w swojej karierze zawodniczej to może poszczycić się sukcesami (3x wicemistrz Europy), a Swędrowski grał w Gwardii Wrocław i wie, jak mistrzostwo Polski smakuje, więc przetarcie z dyscypliną na własnej skórze miał. Zatem w mojej opinii mają prawo uchodzić za ekspertów dyscypliny, na pewno lepszego niż Ty czy ja. ;) I porównanie ich do Szpakowskiego też nie na miejscu IMO, bo komentują różne dyscypliny.
Wszystko fajnie , tylko co ma gra w siatkówkę do obecnej wiedzy na temat tego sportu? , też grałem w siatkę i to nie mało , ale to akurat nie ma nic wspólnego ze znajomością się na danej dyscyplinie . Ktoś może być geniuszem siatkówki i na parkiecie wyczyniać cuda a nie znać jednego siatkarza. Chyba że mówimy o znajomości zasad gry , bo wiedza merytoryczna o siatkowce w tym wypadku to zupełnie coś innego. Myślę że każdy człowiek który na codzień interesuje się tą dyscypliną i ogląda bardzo wiele spotkań , nie jest gorszym fachowcem od komentatorów. Nie odmawiam im wiedzy , ale też nie przesadzajmy z jakimś wielkim uwielbieniem i wychwalaniem ich wiedzy merytorycznej , też popełniają gafy jak każdy inny człowiek . W swojej wypowiedzi nigdzie nie napisałem , że nie mają oni wiedzy , po prostu poprosiłem ich o większą profesjonalność.
 
mati777 6

mati777

Użytkownik
Wielka szkoda bo była ogromna szansa wygrać tą Lige mistrzów. Finał rozgrywany w Polsce kilka meczboli i brak szczęścia. Rosjanie po pierwszym meczbolu załatwili sprawe i brawa dla nich
 
damianho91 82

damianho91

Użytkownik
Wszystko fajnie , tylko co ma gra w siatkówkę do obecnej wiedzy na temat tego sportu? , też grałem w siatkę i to nie mało , ale to akurat nie ma nic wspólnego ze znajomością się na danej dyscyplinie . Ktoś może być geniuszem siatkówki i na parkiecie wyczyniać cuda a nie znać jednego siatkarza. Chyba że mówimy o znajomości zasad gry , bo wiedza merytoryczna o siatkowce w tym wypadku to zupełnie coś innego. Myślę że każdy człowiek który na codzień interesuje się tą dyscypliną i ogląda bardzo wiele spotkań , nie jest gorszym fachowcem od komentatorów. Nie odmawiam im wiedzy , ale też nie przesadzajmy z jakimś wielkim uwielbieniem i wychwalaniem ich wiedzy merytorycznej , też popełniają gafy jak każdy inny człowiek . W swojej wypowiedzi nigdzie nie napisałem , że nie mają oni wiedzy , po prostu poprosiłem ich o większą profesjonalność.
Dawid z Barcelony zawsze najmadrzejszy, jak bedziesz jezdzil z repra po calym swiecie, jezdzic po kraju zeby komentowac wiele meczy, miec swietne znajomosc, miec zawsze najlepsze informacje itd to bedziesz mogl sobie pogadac. Mowic ze oni sie znaja tyle co Ty to dla mnie smieszne, ogolnie wiekszosc twoich samozwanczych postow jest smieszna. A to ze w takim meczu kibicowali Skrze to ja nie wiem co Cie w tym boli? Czy ogladales kiedys jakis mecz LM kopanej czy cokolwiek miedzynarodowego z udzialem jakiegokolwiek polskiego klubu? Borki, Bozydary wszyscy sa tak samo nastawieni jak gra polska druzyna.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Komentator powinien być obiektywny. Rozumiem, że ciężko zachować obiektywizm w takim meczu, ale wypadałoby się nie ośmieszać. Kiedy sędzia mylił się w stronę Skry komentarz pana Drzyzgi brzmiał dokładnie tak: &quot;sędzia się pomylił&quot;. Szkoda, że kiedy sędzia mylil się w stronę Zenitu był wielki płacz.

Kolejna rzecz miała miejsce podczas dekoracji, kiedy to zawodnicy Zenitu przy odbieraniu nagród indywidualnych byli nagradzani gwizdami i buczeniem. Pan Drzyzga mówi: &quot;nie zasługuje na te gwizdy&quot;, a odpowiedź pana Swędrowskiego: &quot;nie wiem czy to są gwizdy, to są chyba owacje&quot;.

Fragment wywiadu z Mikhaylovem:
- Jednak podczas ceremonii wręczenia nagród i medali, kibice na hali nie byli już tak mili. Co o tym sądzisz?
- Rzeczywiście to zachowanie nie było najlepsze… Każdy zawodnik z naszej drużyny starał się nie przejmować gwizdami i buczeniem z trybun. Nie myśleliśmy o tym, co dzieje się wokół nas. Cieszyliśmy się ze złotego medalu. To my wygraliśmy spotkanie finałowe i powinniśmy być godnie uhonorowani. Kibice powinni przyjąć i zaakceptować ten fakt.
Po co zakłamywać rzeczywistość ? &quot;Najlepsi kibice na świecie&quot; nie potrafili pogodzić się z porażką i swoją frustrację przenieśli na Zenit, który w niczym nie zawinił.
 
bender7 91

bender7

Użytkownik
A to nie jest normalna reakcja, że kibice nie są zadowoleni po porażce swojego zespołu? Dlaczego muszą być tak &quot;poprawni politycznie&quot;? Graliśmy z Rosjanami, oprócz Niemców to chyba druga narodowość której Polacy delikatnie mówiąc nie darzą sympatią. Ja bym był bardzo zadowolony gdyby od początku była wroga atmosfera w stosunku do gości, gwizdy, presja - to by mobilizowało naszych i wzbudzało złość u gości, wywierało presję na sędziów. Mecze z Rosją albo rosyjskimi zespołami nie mogą być dla Polaków &quot;meczami przyjaźni&quot;...
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Myślisz, że przeszkadzają mi gwizdy na Rosjan w czasie spotkania ? Doping dla swojej drużyny i próba zdekoncentrowania rywala to normalne rzeczy. I to rozumiem.

Ceremonia dekoracji powinna być jednak przeprowadzona w normalnych warunkach. Rosjanie wygrali ? Trudno, okazali się lepsi i może następnym razem uda się ich pokonać. I powinni zostać nagrodzeni brawami, a nie gwizdami i buczeniem. Podejrzewam, że reakcja publiczności była spowodowana ostatnią (kontrowersyjną) akcją. Zenit jednak w niczym nie zawinił.

Myślę, że na tym zakończymy dyskusję ;)
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Półfinały:
Skra Bełchatów - Arkas Izmir 3:0 (25:23, 25:21, 28:26)
Itas Diatec Trentino - Zenit Kazań 1:3 (33:31, 20:25, 23:25, 17:25)

Mecz o III miejsce:
Itas Diatec Trentino - Arkas Izmir 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

FINAŁ:
Skra Bełchatów - Zenit Kazań 2:3 (15:25, 25:16, 25:22, 24:26, 15:17)


Nagrody indywidualne:
Najlepszy atakujący: Bartosz Kurek (Skra Bełchatów)
Najlepszy blokujący: Nikolay Apalikov (Zenit Kazań)
Najlepszy serwujący: Maxim Mikhaylov (Zenit Kazań)
Najlepszy libero: Alexey Obmochayev (Zenit Kazań)
Najlepszy przyjmujący: Michał Winiarski (Skra Bełchatów)
Najlepszy rozgrywający: Valerio Vermiglio (Zenit Kazań)
Najlepiej punktujący: Maxim Mikhaylov (Zenit Kazań)
MVP: Mariusz Wlazły (Skra Bełchatów)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom