>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Liga Mistrzów - ważne informacje, wydarzenia, dyskusje

J 316

jarekrk

Użytkownik
Pytanie czysto teoretyczne, do pary Juve - Barca nie pasuje, ale co jakby w meczu Barca - PSG stało się coś, przez co jest walkower?
Np. zagrałby zawodnik który nie mógł wystąpić w zespole PSG, czy wtedy by anulowali wynik i 3-0 dali Barcy i awans PSG?
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Pytanie czysto teoretyczne, do pary Juve - Barca nie pasuje, ale co jakby w meczu Barca - PSG stało się coś, przez co jest walkower?
Np. zagrałby zawodnik który nie mógł wystąpić w zespole PSG, czy wtedy by anulowali wynik i 3-0 dali Barcy i awans PSG?
Też o tym myślałem i raczej na pewno mogliby tak zrobić. Ale bez przesady, żeby takie rzeczy działy się w PO Ligi Mistrzów :?
 
tentyp1 523

tentyp1

Użytkownik
Pytanie czysto teoretyczne, do pary Juve - Barca nie pasuje, ale co jakby w meczu Barca - PSG stało się coś, przez co jest walkower?
Np. zagrałby zawodnik który nie mógł wystąpić w zespole PSG, czy wtedy by anulowali wynik i 3-0 dali Barcy i awans PSG?
To oczywiste, że przy walkowerze PSG, awansowała by Barcelona. Nie ma tu nic do rzeczy, że PSG wygrało pierwszy mecz 4-0. Nie przystępując do meczu automatycznie odpadasz z rozgrywek.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Pytanie czysto teoretyczne, do pary Juve - Barca nie pasuje, ale co jakby w meczu Barca - PSG stało się coś, przez co jest walkower?
Np. zagrałby zawodnik który nie mógł wystąpić w zespole PSG, czy wtedy by anulowali wynik i 3-0 dali Barcy i awans PSG?

Kiedy po końcowym gwizdku byłby wynik 6:1, a okazałoby się, że zagrał nieuprawniony zawodnik, liczy się ten wynik który jest korzystniejszy dla drużyny, która przestrzegała przepisów. W tym przypadku, nie byłby liczony walkower 3:0, tylko wynik 6:1.
Jeśli np. PSG zeszłoby z boiska przy stanie 1:0, albo jakimkolwiek innym, wtedy zostają wyrzucenia z rozgrywek.
 
O 10

olo-48059

Użytkownik
Nie kasują się. Jak ktoś dziś wyłapie trzecią żółtą kartkę to pauzuje w pierwszym meczu pólfinałowym.

zgodnie z artykułem 49.04 regulaminu rozgrywek żółte kartki są kasowane po zakończeniu ćwierćfinałów, dzięki czemu zawodnik może przegapić potencjalny finał tylko przez obejrzenie czerwonej kartki. Jednak jeśli któryś z graczy łapie trzecie upomnienie w rewanżowym starciu w ćwierćfinale, to nie może wystąpić w pierwszym meczu 1/2 finału.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Modlę się, żeby Monaco trafiło na Real a przynajmniej żeby nie wylosowało Juve. W jednej z tych drużyn widzę kandydata na mistrza. Sorry ale ani jeden ani drugi Madryt nie przekonuje. Lester dla Atletico to dwie półki niżej i aż dziw bierze, że awans był tak minimalistyczny. Rozumiem jeśli grają z Bayernem czy coś ale Lester? Real natomiast równie dobrze mógł już być poza LM. A to co zagrało bożyszcze CR7 w rewanżu wręcz napawa śmiechem. Pomijam fakt, że ich najzwyczajniej w świecie nie lubię ale po tych dwóch finałach z Atletico i tym co zobaczyłem do tej pory nie należy im się nawet finał. Jak trafią Monakijczyków to dostaną bęcki. Oglądałem ich wczoraj z Borussia, oglądałem oba z City i grają po prostu świetny futbol. Widać tam kolektyw a nie zbiór gwiazdeczek. Myślałem, że Gliku spalił temat tym transferem a okazuje się, że wybór 11/10. No ale jak się sprzedaje Jamesa za fortunę to można sklecić fajny skład.
 
A 0

ak83

Użytkownik
Połączenie Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej w jeden Puchar?
Moim zdaniem takie połączenie rozgrywek byłoby korzystne w szczególności dla zespołów ze słabszych federacji, które mogłyby podnieść swój poziom sportowy i finansowy. Poza tym, w LM nie zawsze grają lepsze zespoły od tych w LE.
W sezonie 2017/2018 do rozgrywek europejskich zostanie zgłoszonych 236 klubów z 55 federacji piłkarskich.
Moja propozycja Pucharu opiera się na 96 zespołach rozlosowanych do 16 grup w następujący sposób:
- 20 zespołów z pierwszych miejsc z federacji 1-20,
- 8 zespołów z drugich miejsc z federacji 1-8,
- 4 zespoły z trzecich miejsc z federacji 1-4,
- 32 zespoły z federacji 1-20 wyłonione po eliminacjach,
- 32 zespoły z federacji 21-55 wyłonione po eliminacjach.
W grupach każdy zespół rozegrałby 5 spotkań tzn. po jednym spotkaniu z każdym zespołem na neutralnych stadionach.
Do 1/16 finału awansowałyby po dwa zespoły z każdej grupy, czyli łącznie 32 zespoły. Zespoły z pierwszych miejsc byłyby rozstawione.
Spotkania w fazie pucharowej byłyby rozgrywane jako dwumecz, czyli mecz i rewanż.
W załączeniu przesyłam plik z nową formułą pucharu. Zachęcam do zapoznania się i dyskusji.
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Nie no pomysł petarda. Dzwoniłem do Infantino i mówił że w piątek będzie nadzwyczajne posiedzenie uefa bo tak im się spodobał Twój pomysł ze od tego sezonu już chcą grać Twoim systemem
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
On się tutaj specjalnie zarejestrował żeby to napisać? Po to są dwa puchar w Europie, żeby słabsi mieli gdzie grać, a żeby w Lidze Mistrzów grały najlepsze zespoły co i tak nie jest do końca prawdą. Za rok czy dwa, ma wejść nowa formuła gdzie będą grały tylko największe zespoły, no ale możesz zgłosić pomysł do UEFA, możliwe że im się spodoba. ????
 
A 0

ak83

Użytkownik
Zarejestrowałem się tutaj, bo obstawiam od czasu do czasu i chętnie skorzystam z forum. A poza tym, to chyba można tutaj pisać na inne tematy.

W LM nie zawsze grają lepsze zespoły od tych w LE. Jeśli słabsze kluby miałyby podnosić swój poziom piłkarski i finansowy, to moim zdaniem najlepiej w jednym pucharze. Stąd mój pomysł na taką zmianę. Chętnie zgłosiłbym mój pomysł do UEFA, tylko czy można zgłaszać coś takiego?
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Zarejestrowałem się tutaj, bo obstawiam od czasu do czasu i chętnie skorzystam z forum. A poza tym, to chyba można tutaj pisać na inne tematy.
Witamy zatem na forum i zachęcamy do dalszego wypowiadania się ;) Pomysł sam w sobie ciekawy, ale raczej nie jest zbyt możliwy do wdrożenia.
Zachęcam do dzielenia się opiniami na temat meczów UEFA Euro u-21 i Pucharu Konfederacji. Pozdrawiam ! ;)
 
A 0

ak83

Użytkownik
Moim zdaniem takie połączenie rozgrywek byłoby korzystne w szczególności dla zespołów ze słabszych federacji, które mogłyby podnieść swój poziom sportowy i finansowy. Poza tym, w LM nie zawsze grają lepsze zespoły od tych w LE.
W sezonie 2017/2018 do rozgrywek europejskich zostanie zgłoszonych 236 klubów z 55 federacji piłkarskich.
Moja propozycja Pucharu opiera się na 96 zespołach rozlosowanych do 16 grup w następujący sposób:
- 20 zespołów z pierwszych miejsc z federacji 1-20,
- 8 zespołów z drugich miejsc z federacji 1-8,
- 4 zespoły z trzecich miejsc z federacji 1-4,
- 32 zespoły z federacji 1-20 wyłonione po eliminacjach,
- 32 zespoły z federacji 21-55 wyłonione po eliminacjach.
W grupach każdy zespół rozegrałby 5 spotkań tzn. po jednym spotkaniu z każdym zespołem na neutralnych stadionach.
Do 1/16 finału awansowałyby po dwa zespoły z każdej grupy, czyli łącznie 32 zespoły. Zespoły z pierwszych miejsc byłyby rozstawione.
Spotkania w fazie pucharowej byłyby rozgrywane jako dwumecz, czyli mecz i rewanż.
W załączeniu przesyłam plik z nową formułą pucharu. Zachęcam do zapoznania się i dyskusji.
Inną i może nawet lepszą propozycją mógłby być puchar z 64 zespołami rozlosowanymi do 16 grup w następujący sposób:
- 16 zespołów z pierwszych miejsc z federacji 1-16,
- 16 zespołów z drugich miejsc z federacji 1-16,
- 32 zespoły z federacji 1-55 wyłonione po eliminacjach.
Eliminacje byłyby przeprowadzone w 4 etapach: 1 etap - 64 pary, 2 etap - 44 pary, 3 etap - 32 pary, 4 etap - 32 pary. Drużyna z wyższego miejsca w lidze byłaby rozstawiona w danym etapie. Przykładowo, 16 zespołów z trzeciego i czwartego miejsca z federacji 1-8, 16 zespołów z pierwszego i drugiego miejsca z federacji 1-8 grają tylko w ostatniej rundzie eliminacji i są rozstawione. Drużyna rozstawiona mogłaby grać tylko z drużyną z tego samego lub niższego miejsca, tzn. drużyna z czwartego miejsca z federacji 1-8 mogłaby grać przeciwko drużynie z tego samego miejsca z federacji 9-16 lub z piątego miejsca z federacji 1-8.
W grupach każdy zespół rozegrałby 6 spotkań tzn. mecz i rewanż z każdym zespołem. Do 1/16 finału awansowałyby po dwa zespoły z każdej grupy, czyli łącznie 32 zespoły. Zespoły z pierwszych miejsc byłyby rozstawione. Spotkania w fazie pucharowej byłyby rozgrywane jako jeden mecz na neutralnym stadionie.
Poniżej podaję przykładowe grupy oparte na mojej propozycji. Założyłem, że wszystkie rozstawione zespoły awansują do fazy grupowej. Zachęcam do dyskusji.
Grupa A: Real Madryt, Dinamo Kijów, Lyon, Vitorul Constanta
Grupa B: Bayern, Porto, Krasnodar, Kopenhaga
Grupa C: Chelsea, CSKA Moskwa, Guimares, BATE
Grupa D: Juventus, PSG, Olimpia Donieck, Legia
Grupa E: Monaco, Roma, Zorya, Malmoe
Grupa F: Spartak Moskwa, Tottenham, Sporting, H. Beer Sheva
Grupa G: Benfica, Lipsk, Zenit, Celtic
Grupa H: Szachtar, Barcelona, Nice, APOEL
Grupa I: Anderlecht, Dinamo Zagrzeb, Napoli, Steaua Bukareszt
Grupa J: Besiktas, Austria Wiedeń, Manchester City, Broendby
Grupa K: Slavia Praga, AEK Ateny, Borussia Dortmund, Szoligorsk
Grupa L: Basel, Ajax, Atletico Madryt, Jagiellonia
Grupa M: Feyenoord, Young Boys, Sevilla, AIK Solna
Grupa N: Olympiakos, Viktoria Pilzno, Hoffenheim, M. Tel Aviv
Grupa O: Salzburg, Basaksehir, Liverpool, Aberdeen
Grupa P: Rijeka, Club Brugge, Atalanta, AEK Larnaka
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Wyniki losowania III rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

Ścieżka mistrzowska

Spartaks Jurmała/FK Astana - Legia Warszawa/IFK Mariehamn
Slavia Praga - BATE Borysów/Alaszkiert Erywań
Zrinski Mostar/NK Maribor - FH Hafnafjoerdur/Vikingur Goeta
Linfield Belfast/Celtic Glasgow - Dundalk FC/Rosenborg Trondheim
MSK Żilina/FC Kopenhaga - Malmoe FF/Vardar Skopje
Hapoel Beer Szewa/Budapeszt Honved FC/Żalgiris Wilno/Łudogorec Razgrad
Viitorul Konstanca/APOEL Nikozja - F91 Dudelange
Hibernians FC/Red Bull Salzburg - HNK Rijeka/The New Saints FC
Karabach Agdam/SK Samtredia - Sheriff Tyraspol/FK Kukesi
Partizan Belgrad/Buducnost Podgorica - Olympiacos Pireus

Ścieżka ligowa

FC Steaua Bukareszt - Viktoria Pilzno
Nice - Ajax Amsterdam
Dynamo Kijów - Young Boys Berno
AEK Ateny - CSKA Moskwa
Club Brugge - Stambuł Basaksehir
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2017-07-14/liga-mistrzow-losowanie-iii-rundy-eliminacji/
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP


Napoli, Liverpool, Olympiacos i Sevilla niezależnie od losowania nie mają prawa odpaść.
Dla listy nierozstawionych mistrzów marzeniem nie wątpliwie jest dostanie Mariboru, zdecydowanie najsłabsza ekipa do wylosowania.
Co z resztą to już bezpośrednie mecze zdecydują.
 
E 118

edwardxd

Użytkownik
Champions route

Qarabağ (AZE) v København (DEN)
APOEL (CYP) v Slavia Praha (CZE)
Olympiacos (GRE) v Rijeka (CRO)
Celtic (SCO) v Astana (KAZ)
Hapoel Beer-Sheva (ISR) v Maribor (SVN)

League route

İstanbul Başakşehir (TUR) v Sevilla (ESP)
Young Boys (SUI) v CSKA Moskva (RUS)
Napoli (ITA) v Nice (FRA)
Hoffenheim (GER) v Liverpool (ENG)
Sporting CP (POR) v FCSB (ROU)​
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP

Szkoda Rijeki, trafili w najgorszą możliwą opcję.
Z kolei Beer Sheva po fazie LE w zeszłym roku teraz przed ogromną szansą na fazę grupową LM.
Zdecydowanie najwięksi wygrani dzisiejszego losowania.
W drabince ligowej, YBB - CSKA najbardziej wyrównana para.
Oglądałem dwukrotnie YBB w akcji z Dynamo Kijów przede wszystkim u siebie jak musieli gonić porażkę 1-3 z wyjazdu i naprawdę widzę przed nimi spory procent szans do awansu.​
 
Do góry Bottom