>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Ukraińska 2010/11

Status
Zamknięty.
T 2

thmx

Forum VIP
Arsenal Kyiv - Metallist Kharkiv 2 [pk -0,5] [1,752] Pinnacle 3/10 [0-1] ✅

Trudny mecz.

Nie mam teraz czasu na opisy. Później wieczorem coś pewnie napiszę.
Trener Dnipro out :!:
 
T 2

thmx

Forum VIP
Małe podsumowanie ostatniej kolejki. Raczej obyło się bez niespodzianek. Szkoda, że w weekend nie miałem czasu na dokładniejszą analizę :;/:, ale tak czasami bywa, że oprócz przyjemności są również i obowiązki względem rodziny.

Piątkowe mecze bez niespodzianek, chociaż faworyci łatwo nie mieli. Wg mnie Vołyn nie zasłużył na tak wysokie zwycięstwo.

Sobotnie mecze to przede wszystkim porażka Dnipro. Zaskoczyło mnie niesamowite &quot;parcie&quot; na WIN Sevastopola. Do drużyny beniaminka wrócił trener Leszczyński, który Sevastopol wprowadził do ukraińskiej ekstraklasy.
Miało to bardzo korzystny wpływ na graczy. Sam trener, któy znał chłopaków powiedział, że nie będzie eksperymentował ze składem i zmiany jak będą to kosmetyczne. Korciło mnie zagrać coś hc na gospodarzy, jednak trener Dnipro miał &quot;nóż na gardle&quot; i stąd moje obawy odnośnie tego meczu. Byłem przekonany, że Dnipro się spręży w obronie posady swojego trenera, jednak stało się inaczej i tu szanuję prezesa Dnipro. Bessonov momentalnie stracił pracę.
Co innego w Dynamo, gdzie Gazzayev został i o mało co mogło dojść do sporej niespodzianki, jednak Zorya prowadząc [1-0] 2x straciła bramkę w kontraatakach, które nie były specjalnie dynamiczne. Szczególnie ta 2 bramka Dynama strzelona w doliczonym czasie była kuriozalna, ani obrońca nie zablokował dośrodkowania, ani bramkarz się nie popisał przy jej wybiciu oraz 2 pozostali obrońcy przyglądali się jak Vokuevich umieszcza piłkę w siatce /po słupku/. Zorya zostawiła po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Miała rónież szanse na zmianę wyniku, ale nie potrafile tego wykorzystać, a była na to spora szansa, bo Dynamo swoją grą nie zachwyca.
Metalist planowo wygrał. Jednak wg mnie był to trudny mecz, ponieważ sporo sił kosztował występ piłkarzy z Charkova w LE i powrót. Mieli mało czasu na regenerację. Jednak udało się - nie zawiódł Tyson. Cieszą punkty Metalista, jednak nie był to łatwy mecz. Co ciekawe niedługo te same zespoły spotkają się w pucharze Ukrainy i może być ciekawie. JEstem przekonany, że trener Metalista da odpocząć kilku zawodnikom.
Pozostałe 2 niedzielne mecze to bezproblemowe WIN gospodarzy.

Padło kilka pięknych bramek w tej kolejce - ja dla Was wybrałem tę ;) :

http://media.meta.ua/imgview.php?fid=aCBz6SqMjygd%2BufvMXg8
 
T 2

thmx

Forum VIP
Dziś rozegrano 1 mecz pucharowy :
Jaremcze Karpaty (A) - &quot;Wołyń&quot; Łuck (PL) [4-5]
Jutro pozostałe mecze 1/16 Pucharu Ukrainy :
&quot;Flint&quot; Kremenczug (2L) - Szachtar Swierdłowsku (2L)
&quot;Połtawa&quot; (2A) - Kijowie Obolon (PL)
&quot;Titan&quot; Armenii (1L) - Sewastopol (PL)
&quot;Jedność&quot; Pliska (2h) - &quot;Gilman-Ukrnafta Ohtyrka (1L)
&quot;Komsomolsk Miner-Sport (2L) - Karpaty Lwów (PL)
&quot;Alczewsk Stal (1L) - &quot;Arsenał&quot; Biały Kościół (1L)
&quot;Stal&quot; Dniprodzherzhinsk (2L) - Phoenix-Ilicziwiec Mariupol Kalinin (1L)&quot;Prykarpattya&quot; Iwano-Frankowsk (1L) - Zarya Lugansk (PL)
&quot;Krymteplitsa&quot; Youth (1L) - Dynamo Kijów (PL)
&quot;Czernomorec Odessa (1L) - Worsklą Połtawa (PL)
&quot;Dniepr Dniepropietrowsk (PL) - Tavria Simferopol (PL)
&quot;Metallurg Zaporoże (PL) - Ilicziwiec Mariupol (PL)
&quot;Alexandria&quot; (1A) - Metallurg Donieck (PL)
&quot;Szachtar Donieck (PL) - &quot;Kryvbas&quot; (PL)
&quot;Metalist Charków (PL) - Kijów Arsenal (PL)
Zobaczymy kto wystawi kursy. Prawdopodobnie będę miał info w sprawie meczu : &quot;Prykarpattya&quot; Iwano-Frankowsk (1L) - Zarya Lugansk (PL).
 
T 2

thmx

Forum VIP
Niestety PU nie jest atrakcyjny dla bukmacherów :;/: - GB ma &quot; okrojoną wersję&quot; - czyli 7 z 15 meczy w ofercie.

Wiadomo /z układu par/ , że w 1/8 PU zagrają :

4 zespoły z (PL), 1 zespół z (1L) i 1 zespół z (2L)
Logiczne jest, że kilka klubów poeksperymentuje skłądami (głównie zespoły z PL), do tego dochodzi lekceważenie przeciwnika z niższej ligi i niespodzianki są gotowe /na tym etapie dopuszczalne/, jednak w historii PU nie doszło do takiego przypadku jak u Nas (III-ligowa Lechia Gdańsk) i sporym sukcesem byłoby, gdyby któraś drużyna z niższej ligi zagrała w finale. To jest raczej niemożliwe. Największą uwagę skupiają 2 mecze :
&quot;Dniepr Dniepropietrowsk (PL) - Tavria Simferopol (PL) i &quot;Metalist Charków (PL) - Kijów Arsenal (PL) co jest zrozumiałe, jednak kurs na Charkov [1,50] GB jest dla mnie śmieszny. Z pewnością bardzo poważnie do tego podejdzie drużyna Dnipro, bo sytuacja w tym klubie obecnie jest nerwowa i potrzebny jest im &quot;sukces&quot; w formie awansu do następnej rundy. MEdia się śmieją, że na początku sezonu (jak Dnipro był liderem) ta sytuacja byłaby nie do pomyślenia, że mogłoby ich ucieszyć (Dnipro) taki &quot;awansik&quot;.
Jednak Tavria broni pucharu i skóry tanio nie sprzeda z pewnością.
O tym może świadczyć chociażby wczorajszy mecz, gdzie &quot;amatorski&quot; zespół Jaremcze Karpaty sprawił sporo kłopotu drużynie z Vołynia.

Oto krótkie omówienie poszczególnych meczy :

&quot;Flint&quot; Kremenczug (2L) - Szachtar Swierdłowsku (2L)

Obydwie drużyny grają w grupie &quot;B&quot; (2L), jednak po 9 kolejkach zajmują w tabeli &quot;odmienne bieguny&quot;. Flint obecnie 4 miejsce, a Szachtar 10 na 12 zespołów.
Prognoza - 1 [1-0] ✅

&quot;Połtawa&quot; (2A) - Kijowie Obolon (PL)
Ciekawy mecz. Połtawa jest jednym z liderów w grupie &quot;A&quot; (2L) i może postawić ciężkie warunki gościom, którzy w poprzedniej rundzie męczyli się strasznie z zespołem CSKA pokonując ich dopiero w rzutach karnych [4-2]
Prognoza - 2 awans [2-1] OT ⛔
Rezerwy Obolona nie dały rady. Rzut karny 94 minuta dała zwycięstwo gospodarzom.


&quot;Titan&quot; Armenii (1L) - Sewastopol (PL)
Hmm zapowiadają się bardzo ciekawe derby /nie chodzi o miasto, lecz o półwysep/. Zespoły te dawno ze sobą nie grały. Titan w tym sezonie awansował do (1L), a Sewastopol do (PL). Z tego co wyczytałem to ostatnio spotkali się oficjalnie ... 15 lat temu w PU.
Prognoza - X [0-3] ⛔

&quot;Jedność&quot; Pliska (2h) - &quot;Gilman-Ukrnafta Ohtyrka (1L)
Goście mają ciekawy poukładany zespół i powinni spokojnie udowodnić to na boisku.
Prognoza - 2 [0-1] ✅

&quot;Komsomolsk Miner-Sport (2L) - Karpaty Lwów (PL)
Zespół Karpat nawet w okrojonym składzie /zmiennicy/ nie powinien mieć problemów z wygraniem tego meczu. Różnica klas spora coś w stylu Concordia - GKS Bełchatów.
Prognoza - 2 [0-5] ✅

&quot;Alczewsk Stal (1L) - &quot;Arsenał&quot; Biały Kościół (1L)
Ciekawy mecz. Gospodarze poważnie podchodzą do PU o czym świadczy fakt, że w ostatnich 9 sezonach ZAWSZE awansowali do 1/8 PU. U siebie zawsze &quot;mocni&quot; obecnie zajmują 3 miesjce w lidze i u siebie zremisowali tylko z wiceliderem (1L) reszta to WIN. Pokonali dzisiejszych rywali w sezonie odnosząc w sierpniu spokojne WIN [3-0].
Goście zajmują obecnie 11 miejsce w (1L) i na wyjazdach nie zachwycają.
Dodam, że Arsenal na tym etapie PU zagra po raz pierwszy.
Prognoza - 1 [3-1] ✅

&quot;Stal&quot; Dniprodzherzhinsk (2L) - Phoenix-Ilicziwiec Mariupol Kalinin (1L)
Goście na 11 meczy zaliczyli już w lidze ... 7x LOST i media prognozują im szybki powrót do (2L). Zupełnie inaczej jest w przypadku Stali, która ma spore aspiracje /i szanse/ na awans do (1L) i taki mecz do dla nich &quot;dobre przetarcie&quot; na przyszłość.
Prognoza - 1 [1-1] *[5-6] ⛔

&quot;Prykarpattya&quot; Iwano-Frankowsk (1L) - Zarya Lugansk (PL)
Zespół gospodarzy wydaje się być obecnie pod &quot;dobrą opieką&quot;, ponieważ po kilku latach tułąnia się w (1L) zabłysło dla nich słoneczko w postaci sponsora, którym ma być ... prezes Dnipro. Niestety obecnie gospodarze grają jeszcze gorzej niż wymieniony przeze mnie powyżej zespół Phoenix.
Prykarpattya w tym sezonie w lidze zajmuje przedostatnie miejsce z bilansem 2-0-8 :!: wygrała i siebie tylko z outsiderem i niewiele lepszą od niej drużyną. Oba WIN HOME. Teoretycznie gospodarze nie mają żadnych szans w starciu z Zorya, jednak wiadomo, że goście podchodzą obojętnie do meczy PU i może być suprise. Jednak mimo wszystko ja cudów się nie spodziewam.
Prognoza - 2 [0-1] ✅

&quot;Krymteplitsa&quot; Youth (1L) - Dynamo Kijów (PL)
Cóż można o tym meczu powiedzieć. Spokojnie rezerwami Dynamo powinno zaliczyć WIN - przyda im się to w tej chwili bardzo, tym bardziej, że
Krymteplitsa to typowy średniak w swojej (1L). Powinno być spokojne WIN z hc. Kurs na Dynamo na GB [1,12].
Prognoza - 2 [0-1] ✅

&quot;Czernomorec Odessa (1L) - Worskla Połtawa (PL)
Zeszłoroczny spadkowicz rozczarowywuje w (1L) zajmując obecnie 8 miejsce w rozgrywkach. Jednak może to być ciekawy mecz, ponieważ goście są obecnie w pewnym dołku (3x LOST) prawie miesiąc bez wygranej, a gospodarze obecnie nieustabilizowani przeplatają mecze WIN/LOST. Co ciekawe ostatnie 8 meczy to same undery i tu widzę podobny winik. Goście z pewnością będą chcieli się podbudować, jednak w poprzednim sezonie w PU obydwa zespoły odpadły w 1/16 - dziś któraś z nich się przełamie ;) - jednak kurs na 2 [1,90] imo trochę wątpliwy.
Prognoza - X [1-1] ✅ trafiony remisik :cool: under ✅

&quot;Dniepr Dniepropietrowsk (PL) - Tavria Simferopol (PL)
Jak wspomniałem jedna z ciekawszych par, jednak po takim kursie [1,45] śmiech ruszać gospodarzy, tym bardziej, że są teraz bez trenera. Goście regularnie od 7 sezonów grają w 1/8 PU i bardzo poważnie traktują te rozgrywki zdobywając w zeszłym roku PU. Będzie się działo.
Prognoza - X [4-1] ⛔

&quot;Metallurg Zaporoże (PL) - Ilicziwiec Mariupol (PL)
Nie czuję tego meczu. Oba zespoły mają większe problemy w (PL) i myślę, że będzie to nudny /under&#39;owy/ mecz. Nie wiem, która drużyma będzie miała większą motywację na awans.
Prognoza - X [1-0] ⛔ under ✅

&quot;Alexandria&quot; (1L) - Metallurg Donieck (PL)
Oj tu będzie się działo :!: Gospodarze to obecny lider (1L) i z pewnością powalczy. MD też powinien podejść do rozgrywek PU poważnie, bo imo to obecnie jedyna szansa, aby zaistnieć w europejskich pucharach. Droga co prawda daleka, ale warto uczynić pierwszy krok. Gospodarze jednak mogą namieszać, co prawda h2h dla nich niekorzystne na 5 meczy 1 WIN, ale z pewnością powalczą. 3 lata temu MD tylko dzięki dogrywce awansował w meczu z Alexandrią.
Prognoza - 2 awans [0-0] *[5-3] ⛔ - niewiele brakowało porażka w rzutach karnych

&quot;Szachtar Donieck (PL) - &quot;Kryvbas&quot; (PL)
Na 4 spotkania w PU 4x WIN Szachtar i tak powinno być teraz, jednak wg mnie Lucescu da odpocząć kilku podstawowym graczom /w końcu ma solidne zaplecze/, ponieważ Szachtar czekają w następnych dniach trudne mecze z Metalistem i wyjazd do Bragi. Pomimo tego nie oczekiwałbym sensacji w tym meczu. Może być skromne WIN gospodarzy - nie będą się pewnie szarpać, chyba że zmiennicy zechcą się pokazać trenerowi.
Prognoza - 1 [6-0] ✅

&quot;Metalist Charków (PL) - Kijów Arsenal (PL)
No i na deser na koniec. Ciekawe jak postąpi Miron Markevich przed meczem ligowym z Szachtarem - czy też da odpocząć kilku zawodnikom?
Wg mnie kurs nie wart ryzyka. W poprzednim sezonie Arsenal trafił w 1/16 na Dynamo Kijów i pechowo przegrał. Teraz trafili na Metalista. Dwa lata temu przegrali w Charkovie w PU [1-3] i obawiam się, że teraz też im się to nie uda. Układu chyba nie było tzn. pkt w lidze za PU.
Charkov nie może sobie teraz na to pozwolić w związku z niedawną aferą.
Prawdopodobnie under - mecz walki.
Prognoza - 1 awans [1-2] ⛔


P.S. Jestem ciekaw czy ktoś to wszystko przeczyta ;)
 
T 2

thmx

Forum VIP
Dinamo Kiev - Arsenal Kiev 2 hc [+1,5] [1,952] Pinnacle 3/10 [3-2] ✅
Pinn jeszcze kursów nie podał, a zaraz wychodzę na dłużej stąd już teraz kurs porównawczy z Fobetu i analiza.
Oleg Błochin wypowiedział się ostatnio w mediach, że chętnie podejmie się trenowania ... Dynama Kijów. Uważa, że zespół gra źle i konieczna jest zmiana trenera, aby zmienić styl gry, który krytykuje już oficjalnie coraz więcej osób. Co dziwne prezes Surkis zachowuje totalny spokój i podaje za przykład sytuację z Lucescu, który też był krytykowany i domagano się jego rezygnacji, a wiadomo jak dziś gra Szachtar. W podobnym tonie co Błochin wypowiada się Maxim Shatsky jeden z najlepszych napastników Ukrainy do niedawna zawodnik Dynamo – obecnie piłkarz ... Arsenalu Kijów. Maxim twierdzi, że jeśli Dynamo „utrzyma swoją obecną formę do jutra” to jest optymistą w meczu derbowym. Przypomina, że niedawno Dynamo strasznie męczyło się w PU strzelając bramkę dosłownie w samej końcówce meczu, a grali przecież z zespołem pierwszoligowym. Jednak h2h jest bezlitosne. Od sezonu 1998/1999 Arsenal nie wygrał żadnego ligowego meczu z Dynamo !!! 25x Win Dynamo i 5x remis.
Co do osłabień to : O. Гусев, Силва, Коваль, Попов, Шовковский, Богуш, Бертольо (Dynamo) – Закарлюка (Arsenal) Jak widać kontuzjowany jest 1 bramkarz Dynamo.
Mimo wszystko fachowcy uważają, iż Dynamo powinno ten mecz po walce wygrać. Jestem ciekaw jaka atmosfera panuje w obozie Dynamo – bo co prawda Surkis zatrzymał Gazzayev&#39;a, ale skoro ten podał się sam do dymisji to ciekawe czy ma jeszcze posłuch wśród samych piłkarzy.

P.S. Przypominam, że prezes Dynamo obiecał podwójną premię za zwycięstwo w meczu derbowym - jest w tym pewien podtekst o którym niestety nie mogę oficjalnie napisać. Dynamo gra kiepsko i ma sporo szczęścia w tym, że udaje im się osiągać w miarę korzystne wyniki.
Arsenal jest to poukładana drużyna bez osłabień i z pewnością powalczą, bo też będą zmotywowani - to mogę obiecać. Jedynie ten niekorzystny h2h :;/:, ale dziś z pewnością jest szansa na dobry wynik i powinni to wykorzystać [oby nie tak jak Lech z Legią].
 
T 2

thmx

Forum VIP
Podsumowanie minionej kolejki

Dynamo Kijów - Arsenal Kijów 1 [3-2]

To, że goście przegrali ten mecz zawdzięczają postawie ... Siergieja Pogorelyi. Wg mnie wszystkie trzy gole obciążają konto bramkarza Arsenalu :!:/coś w stylu Marijana Antolovića z Legii/. Była szansa na wywiezienie korzystnego rezultatu, ale jak wpuszcza się takie klopsy to ręce opadają. Na szczęście w końcówce udało się tak strzelić :

http://media.meta.ua/imgview.php?fid=avEOcI3PbfdHKp5gs4Bb

i typek wlazł, ale powtarzam bramkarz Arsenalu zawalił mecz. Co ciekawe dla ukraińskich mediów ważniejszy od wyniku był fakt nieobecności Brazylijczyków w składzie Dynamo. Próbowano coś wyciągnąć od Gazzaeyev&#39;a, bo Dynamo prawie co mecz gra innym skłądem w obronie.
Podejrzewano /media/, że jest to związane z jakimiś niesportowymy zachowaniami obcokrajowców, jednak trener Dynama zaprzecza mówiąc, że to kontuzje spowodowały nieobecność kilku graczy i twierdzi, że media powinny się cieszyć, że obecnie preferuje do gry rodaków, a nie obcokrajowców.

Metalist - Szachtar [1-2]

Najlepszy mecz minionej kolejki stojący na bardzo wysokim poziomie. Wg opinii większości ekspertów Metalist zasłużył co najmniej na ... remis.
Bramka stracona w doliczonym czasie gry bardzo krzywdząca dla gospodarzy, ale po kolei.
Wspaniała atmosfera na stadionie 38,500 kibiców gwarantowało niesamowity doping - no i kibice doczekali się emocji.
Zaczęło się to tak :

http://media.meta.ua/imgview.php?fid=GNLs%2B0SzEuyDecVMLFM%2B

Po wyrównaniu przez Szachtar emocje wzięly górę :

http://media.meta.ua/imgview.php?fid=I6Jgf1307StfsmHK8j7A

Podsumowując - niesamowity mecz. Początkowo Szachtar ruszył niesamowicie do przodu i w pierwszym kwadransie mieli miażdżącą przewagę. Gospodarzom udało się to przetrwać i gra się wyrównała. Teraz gospodarze zaczęłi śmielej atakować. Szalał niesamowity Tyson.
Metalist grał wspaniale, mieli sporo okazji do zdobycia bramki, ale stale brakowało wykończenia, aż do 56 minuty. Póżniej ponownie Szachtar zaatakował odważniej /nie miał przecież nic do stracenia, bo przegrywał [0-1] - efekt bramka Eduardo. Co dziwne po wyrónaniu Szachtar się cofnął i znowu Metalist szarżował z niesamowitym Tysonem.
Niestety według komentatorów nieszczęsna sytuacja z usunięciem Claytona zaważyła na wyniku spotkania, ponieważ nie dość, że gospodarze /na kilka meczy/ stracili rozgrywającego to w wyniku przepychanek sędzia doliczył dodatkową minutę i Szachtar strzelił zwycięskiego gola w ... 93 minucie.
Goście wyczuli, że po wyrzuceniu Claytona nadarza się wręcz wymarzona sytuacja na to by &quot;wyrwać gospodarzom zwycięstwo&quot; - wg komentatorów &quot;podwoili siłe ataku&quot; i w ostatnich sekundach meczu Mkhitaryan zdobywa zwycięskiego gola ku rozpaczy miescowych piłkarzy i kibiców.

Z pozostałych meczy : niespodzianka w Dnipro [1-1] z Kryvbas, remis Metalurga Donieck z Zorya [1-1], po zmianie trenera /po odpadnięciu z pucharów/ Tavria wygrywa [3-1] z mocnymi Karpatami.
Robi się coraz ciekawiej ;)
 
T 2

thmx

Forum VIP
Moje ukraińskie źródełko poinformowało mnie, że na dniach kontrakt z Dnipro ma podpisać nowy trener. Prawdopodobnie będzie to ... Juan Ramos
Chyba nie muszę przedstawiać kim jest Juan de la Cruz Ramos Cano – &quot;Juande Ramos&quot;. Wystarczy, że napiszę, iż Hiszpan trenował takie kluby jak : Sevilla, Tottenham, Real Madryt czy ostatnio CSKA Moskwa.
Ciekawostką jest fakt, że Ramos był zwalniany z Sevilla FC, Tottenham i CSKA Moskwa w tym samym dniu :!: dokładnie co rok - czyli 26 października 2007, 2008 i 2009. Wnioskując nie powinien się obecnie spieszyć :grin: bo ta data jeszcze przed nim. Dzisiejszy mecz z Dnipro w Kijowie z Metallurgiem, Ramos będzie oglądał z trybun, a zespół poprowadzi obecnie w zastępstwie zwolnionego niedawno Bessonova jego zastępca /2 trener/ Wadim Tiszczenko.
Kontrakt Ramosa z Dnipro ma być podpisany w najbliższym czasie na okres 4 lat.

Wczoraj trzy ukraińskie zespoły grały w LE. Metalist, Karpaty i Dynamo Kijów - wszystkie zespoły przegrały po [0-2].
Fala krytyki spadła na Dynamo Kijów. Nawet na meczu z FC Sheriff kibice Dynama wywiesili obraźliwe transparenty dotyczące zespołu z Kijowa.
Pierwsza bramka w tym meczu &quot;kuriozalna&quot; dolała &quot;oliwy do ognia&quot;
Kibice są wściekli na prezesa, trenera oraz piłkarzy, którzy po meczu długo nie wychodzili z szatni i nie chcieli się wypowiadać przed mediami.
Dla tych co nie widzieli tej bramki wklejam :

http://media.meta.ua/imgview.php?fid=TeCmLxCg7NiYIYPq6xBf

Na pomeczowej konferencji trener Gazzayev powiedział, że tak słabo grającego Dynama jeszcze nie widział. Piłkarze, którzy po losowaniu LE widzieli się na pierwszym miejscu w tabeli /obecnie ostatnie 4 miejsce/ teraz nie mają odwagi wypowiadać się przed kamerami twierdząc, że skupiają się przed nadchodzącym meczem z ... Szachtarem, który w LM wygrał z Bragą na wyjeździe [3-0]. Mecz w Doniecku moim zdaniem będzie miał tylko jednego faworyta. Jeżeli do tego czasu Surkis nie zwolni Gazzayev&#39;a to rozbite psychicznie Dynamo dostanie wg mnie niezłe baty od Szachtara, który ostatnio /6 meczy HOME/ regularnie u siebie wygrywa. No chyba, że dojdzie do rewolucji kadrowej i Gazzayev wyleci, ale na to się chyba jeszcze nie zanosi. Kibice Dynama pytają Surkisa jak długo jeszcze będzie się przyglądał upadkowi Dynama.

Dziś o godz. 14.00 losowanie 1/8 PU - później wkleję rozstaw par.
 
T 2

thmx

Forum VIP
Jak już wcześniej pisałem o godz. 14,00 odbyło się losowanie 1/8 PU.
Oto zestaw par :

FC Połtawa (2A) - Szachtar Donieck (PL)
Karpaty (PL) - Vorskla (PL)
Flint (2L) - Dniepr (PL)
Phoenix Mariupol (1L) - Metalurg Zaporoże (PL)
Sewastopol (PL) - Dynamo Kijów (PL)
Stal (2L) - Volyn (PL)
Alexandria (1L) - Arsenal (1L)
Gilman-Ukrnafta Ohtyrka (1L) - Zorya (PL)

Z ostatniej chwili :

01.10. br Prezes Surkis przyjął rezygnację Gazzayev&#39;a. Podziękował za pracę w klubie i życzył trenerowi powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.
Info to potwierdza oficjalna strona klubu Dynamo Kijów.
Ciekawe kogo teraz Surkis zatrudni.
 
T 2

thmx

Forum VIP
Potwierdziło się to o czym wcześniej pisałem :
Dnipro - trenerem został Juan Ramos [podpisał 4-letni kontrakt].
Dynamo - podobno trenerem ma zostać Oleg Błochin + Leonid Buriak [oficjalnie duet obejmuje zespół w poniedziałek].
 
T 2

thmx

Forum VIP
Szachtar Donieck - Dynamo Kijów 1 [1,775] Pinnacle 3/10 [2-0] ✅

Mecz na szczycie. Wszystkie bilety już sprzedane. Co ciekawe w przypadku WIN goście zajmą ... pozycję lidera :!:

Bardzo zacięty mecz o czym świadczy 9 żółtych kartek /konsekwencją 1 czerwona dla piłkarza Dynamo - El Kaddouri /. Były momenty, że było bardzo nerwowo i o mało co nie doszło do rękoczynów.
Na początku meczu zaatakowało Dynamo, jednak Szachtar w miarę szybko grę poukładał. Martwi kontuzja Costy, który został zniesiony na noszach ze łzami w oczach - czyli szykuje się dłuższa przerwa, a szkoda, bo był to wyróżniający się gracz Szachtara /kolejne osłabienie/.
Dynamo Kijów zaskoczyło mnie swoją walecznością. W końcówce meczu Szachtar nie był w stanie wyjść z własnej połowy :!: - było kilka minut desperackiej obrony i wtedy nastąpiła szybka kontra /już po czerwonej kartce/ i [2-0] dla Szachtara. Sędzia przedłużył mecz o prawie 6 minut.
Wg mnie Dynamo powinno przegrać minimalnie - jedną bramką.

Kibice Dynama wystosowali otwarty list do zarządu klubu, aby trenerem został ktoś związany emocjonalnie z Dynamem, któremu zależałoby na sukcesach klubu, a nie traktowałby tego jako kolejną pracę.
Kibice popierają kandydaturę Błochina. Wg mnie nie jest to dobra kandydatura, ponieważ Błochin to silna osobowiść, która musi postawić na swoim /coś ala Nasz Kaczyński/ i może szybko skłócić zarówno zarząd, piłkarzy jak i kibiców - ale to MOJA prywatna opinia na ten temat.
Co ciekawe prezes Dynama Igor Surkis powiedział, że zdaje sopbie sprawę z obecnych niepowodzeń i skoro znajdzie się ktoś kto wyłoży 50-60 mnl $ to On może zrezygnować z funkcji prezesa Dynama.

Wg mnie bramka kolejki to :

http://media.meta.ua/imgview.php?fid=3EWqe4UzomLwkWWpU2GL
 
T 2

thmx

Forum VIP
Fatalna kolejka pod względem kursów :;/:
W zasadzie trudno się na coś zdecydować, bo grać Dnipro, Szachtar lub Metalist po kursie [1,30] jest bezsensowne, trochę lepiej wygląda Dynamo [1,45], ale z Karpatami wcale łatwo nie będzie. Dynamo nie zdecydowało się na zatrudnienie nowego trenera i prawdopodobnie do końca jesiennej rundy zespół poprowadzi drugi trener Dynama. Odnośnie Karpat to wzmocnili się ostatnio Brazylijczykiem Tіago Alberto Konstantsіya. Jest to 25-letni napastnik, który ostatnio występował w klubach : Guaranі (Brazylіa), Paraná (Brazylіa), Remo (Brazylіa) Club Kabofrense (Brazylіa) Feyenoord (Holland), Sheriff (Mołdawia), Dinamo (Rumunіya).
Tiago podpisał kontrakt do 2013 roku. Karpaty to zespół &quot;walczaków&quot; i z pewnością będzie to trudny mecz dla gospodarzy, ale coś więcej odnośnie nadchodzącej kolejki napiszę później.
 
T 2

thmx

Forum VIP
Zorya Lugansk - Kryvbas Krivoj Rog 1 [pk -0,5 2,01] Pinnacle 3,5/10 [1-0] ✅

Spotykają się dwa zespoły, które ... najczęściej remisują w tym sezonie. Ostatnie trzy mecze tych zespołów to same remisy. Jednak porównując te ostatnie mecze to trudniejszych rywali miała Zorya, która ma ciekawy skład i z pewnością zasługują na wyższą pozycję w tabeli. Można wnioskować, że gospodarze są na małej fali wznoszącej i powinni wg mnie wygrać.
Moze to byc to skromne zwzcistwo, poniewaz Krzvbas prowadzony przez Maksimova to typowe walczaki i latwo z pewnoscia nie będzie.
Zorya z pewnością będzie chciała w tym meczu się przełamać.
Jedynym problemem mogą być kartki tzn. zagrożeni są Igor Czajkowski, Max White i Artem Semenenko, a czekają ich ważne mecze w PU i z Metalurgiem Zaporoże to trener może z kogoś zrezygnować nie narażając się na stratę w następnych równie ważnych meczach.
Wg mnie lekkie wskazanie dziś na zespół gospodarzy, którzy potrzebują punktów, bo są tuż przed spadkowymi zespołami.
 
T 2

thmx

Forum VIP
Arsenal Kyiv - Dnjepr Dnjepropetrovsk 2 [1,901] Pinnacle 3/10 [1-2] ✅

Wg mojego informatora &quot;ustawka&quot; - Dniepr ma wygrać ten mecz. Ja jednak mam pewne obawy i nie patrzę tu na kurs /wyjątkowo wysoki na Pinn/. Dziś Dnipro po raz pierwszy oficjalnie poprowadzi Juande Ramos, który ma za zadanie ... zdetronizować Szachtar. Wg nieoficjalnych info Ramos ma rocznie otrzymywać 5 mln $. W tym celu Hiszpan zapowiedział, że do końca tej rundy gra tym składem, a później go poważnie &quot;przewietrzy&quot; - zostaną tylko ci, którzy będą mieli wyjście w podstawowym składzie, reszta out - czyli jest o co walczyć, jeśli chodzi o piłkarzy. Prezes Dnipro zapowiedział, że Ramos otrzyma wolną rękę jeśli chodzi o transfery i piłkarze na boisku muszą udowodnić swoja przydatność do zespołu. Podsumowując pełna mobilizacja w zespole Dnipro, ale Arsenal chce walczyć o puchary w tym sezonie, poza tym w jego szeregach jest ... aż 5 zawodników wypożyczonych z Dnipro są to :Gusiew, Mazilu, Bartulovich, Samodin, Shershun.
wg mnie oni też będą chcieli udowodnić swoją przydatność i wrócić do Dnipro.
Pamiętam jak u Nas piłkarze LECHA grający w Arce maksymalnie sprężali się na mecze z Kolejorzem i sporo krwi LECHOWI napsuli wygrywając kilka ważnych meczy.
Zobaczymy - jeśli info się sprawdzi następne zagram grubiej. Z pewnością będzie to zacięty i wyrównany mecz. Ukraińscy fachowcy typują remis.
 
T 2

thmx

Forum VIP
Weekend bez większych niespodzianek. Planowo wygrały Zorya i Dniepr, a w niedzielę Metalist [1,60] o czym pisałem w temacie LE - niestety z przyczyn osobistych sam ledwo zdążyłem to w niedzielę zagrać, a 5 minut przed meczem nie chciałem tego na forum podawać, bo i tak nikt by pewnie nie zdążył skorzystać :;/: Tak więc Metalist dał podwójny zysk /Sampdoria + Mariupol/. Wygrało też Dynamo, a także Karpaty czyli cała czołówka.

Zorya odniosła pewne zwycięstwo, przeważała w całym meczu, a &quot;dzień konia&quot; miał Borovik bramkarz Kryvbasa, któy gdy sam nie mógł to inni mu pomogli :

http://media.meta.ua/imgview.php?fid=vZ0F7JqubcXlvyuFVdnm

Co do meczu Dniepro to jak wspomniałem ciężko wywalczone zwycięstwo, które z pewnością wzmocni drużynę przed meczem z ... Szachtarem w nadchodzącej kolejce. Jednak wcześniej w środę mecze pucharowe.

Miałem spory problem z wyborem gola kolejki i wkleję dwie ... z tego samego meczu, bo wg mnie warto obejrzeć obydwa gole :

http://media.meta.ua/imgview.php?fid=o0J2jZG9VxhTEJ5hU6s7

http://media.meta.ua/imgview.php?fid=0r7qLGtR8i6qXtAETerj
 
T 2

thmx

Forum VIP
Z ciekawostek :

Martin O&#39;Niell /były trener Aston Villa/ odmówił objęcia posady trenera ... Dynama Kijów. Obecnie nadal zespół trenuje drugo trener Dynama Oleg Luzhny, któy po objęciu posady zaliczył 4x WIN i 1x LOST /Szachtar/.

Metalurg Donieck stara się pozyskać gruzińskiego zawodnika Vladimir Dvalishvili&#39;ego grającego w zespole Maccabi Hajfa - piłkarz roku w poprzednim sezonie ligi izlaelskiej /zdobył 18 bramek/.
Wg info jest wielce prawdopodobne, że gracz ten zasili drużynę z Doniecka w przerwie zimowej.

W meczu z Arsenalem Kijów poważnej kontuzji kolana nabawił się napastnik Dnipro Vladimir Gomenyuk. Lekarze nie są w stanie przewidzieć kiedy piłkarz wróci na boisko, jednak tę rundę zawodnik Dnipro ma już z głowy.

Zaiskrzyło na linii Dnipro - Metalist Charkov. Pisałem wcześniej o aferze korupcyjnej w meczu z Karpatami zespolu Metalist. Odpowiednik naszego PZPN &quot;zabrał&quot; /cofnął/ brązowy medal drużynie z Charkova za poprzedni sezon 2009/2010 i Dnipro wystąpiło o przyznanie im brązowego medalu.

Zaiskrzyło również na linii Phoenix Mariupol /zaplecze ekstraklasy/ - Metalurg Zaporoże. Jakież było zdziwienie zarządu klubu z Phoenix-a, gdy ich przeciwnik opublikował info, iż w związku z problemami finansowymi i prawdopodobnym wycofaniu z rozgrywek ligowych zespołu Mariupola proszą o awans w PU ... bez rozgrywania meczu :grin: Zaporoże jest na ostatnim miejscu w tabeli ekstraklasy i pewnie nie w smak im ten puchorowy mecz.
Jednak faktem jest, że klub z Mariupola ma kłopoty finansowe. Klub faktycznie jest w stanie upadłości finansowej. Piłkarze od kilku miesięcy nie mieli wypłacanych wynagrodzeń i musieli podpisać rezygnację z gry co potwierdza kapitan zespołu Igor Łucenko, któy postawił ultimatum, że zespół nie wyjdzie do gry póki nie dostaną pieniędzy. Nowy zarząd obiecał rekompensatę, ale równocześnie starając się poprawić nieciekawą sytuację zabiega o pozyskanie plkarzy z &quot;wolnymi kartami&quot;.
Jak taki /&quot;nowy&quot;/ zespół może zaprezentować się w środę w meczu pucharowym ? Z tego co się orientuję to większość &quot;starych graczy&quot; odmówiła gry w środowym meczu. wspomniany przeze mnie kapitan /były/ Igor Łucenko z pewnością nie zagra, pomimo iż jego papiery są nadal w klubie. Ma żal do działaczy za takie postępowanie twierdząc, iż nie zasłużył na takie traktowanie po dwóch latach spędzonych w klubie. W lidze klub w dolnych rejonach tabeli - cienko to wróży na przyszłość, chociaż klub zapewnia, że pozyska sponsorów.
 
T 2

thmx

Forum VIP
Dziś PU - oto zestaw par :

FC Połtawa (2A) - Szachtar Donieck (PL)
Karpaty (PL) - Vorskla (PL)

Flint (2L) - Dniepr (PL)
Phoenix Mariupol (1L) - Metalurg Zaporoże (PL)
Sewastopol (PL) - Dynamo Kijów (PL)
Stal (2L) - Volyn (PL)
Alexandria (1L) - Arsenal (1L)
Gilman-Ukrnafta Ohtyrka (1L) - Zorya (PL)
Cóż tu prognozować skoro na Szachtar [1,06], na Dnipro [1,08].
Na Dynamo [1,28] trochę więcej wiadomo z jakich względów. Problemów nie powinna mieć również Zorya [1,75] i Metalurg Zaporoże [1,35] co opisywałem w poście wyżej. Karpaty - Vorskla /no bet/ nie wiadomo jak gospodarze podejdą do tematu PU, tak samo Volyn.
Najciejawsza para wg mnie to Alexandria - Arsenal. Lider zaplecza z pewnością tanio skóry nie sprzeda, a kursy atrakcyjne nawet 1x [1,88].
Może jak wyczytam coś ciekawego to skrobnę, ale i tak pewnie nikt tego nie zagra. Kursy z Fonbetu.
 
T 2

thmx

Forum VIP
FC Połtawa (2A) - Szachtar Donieck (PL) [0-2] ✅
Karpaty (PL) - Vorskla (PL) [3-0]
Flint (2L) - Dniepr (PL) [0-3] ✅
Phoenix Mariupol (1L) - Metalurg Zaporoże (PL) [1-2] ✅
Sewastopol (PL) - Dynamo Kijów (PL) [1-2] ✅
Stal (2L) - Volyn (PL) [1-0]
Alexandria (1L) - Arsenal (1L) [1-2] ⛔
Gilman-Ukrnafta Ohtyrka (1L) - Zorya (PL) [0-1] ✅
Praktycznie nie było żadnych niespodzianek. Pewne zwycięstwa &quot;pewniaków&quot;.
Rozlosowano pary na 1/8 PU. Oto zestaw par :
Stal (2L) - Dynamo Kijów (PL)
Karpaty
(PL) - Arsenal (PL)
Zorya
(PL) - Dnipro (PL) Szachtar Donieck (PL) - Metalurg Zaporoże (PL)
Dynamo Kijów i Szachtar powinni awansować bez problemu, Dnipro raczej też, bo Zorya do PU raczej się nie przykłada. Karpaty - Arsenal to wg mnie najciekawsza para 1/8 PU.
 
T 2

thmx

Forum VIP
Dzisiejsze mecze to :
FK Sevastopol v Zarya Lugansk
Kryvbas K Rog v Shakhtar Donetsk
Metalurg Zaporozje v Arsenal Kyiv

Wbrew pozorom ciężkie mecze. Co prawda zwycięstwo Szachtara to pewniak i nie podlega dyskusji, jednak hc mnie zastanawia, bo ostatnio &quot;górnicy&quot; na wyjazdach stawiają na minimalizm - na ostatnie 5 meczy AWAY wygrali 4 różnicą 1 bramki i raz przegrali [0-1 Obolon]. Tak więc pomimo tego, iż w PU pewnie pokonali /u siebie/ Kryvbas [6-0] i po zwycięstwie w LM z Arsenalem w zespole panuje optymizm to Kryvbas z pewnością nie ułatwi im zadania tym bardziej, że w ostatnich 7 meczach przegrali tylko raz preferując remisy.
Jak wspomniałem WIN Szachtara to pewniak, ponieważ dowiedziałem się, że zespół postawił sobie dodatkowy cel w tym sezonie - tzn. zdobyć na koniec sezonu powyżej 80 pkt. i poprawić swój rekord z sezonu 2004/05, a niektórzy wspominają o pobiciu rekordu ligi i zdetronizowaniu Dynamo Kijów z sezonu 1999/200, gdy wówczas zespół z Kijowa zdobył 84 pkt.
Aby tak się stało Szachtar ... nie może już przegrać żadnego meczu, a to raczej wg mnie jest niemożliwe, bo zarówno Metalist, Dynamo lub Dnipro postara się coś urwać liderowi rozgrywek.
Co do pozostałych 2 meczy to &quot;śmierdzi&quot; mi under&#39;kami.
Mecz Sevastopol - Zorya to mecz o 6 pkt. i będzie to z pewnością mecz walki. Gospodarze osłabieni, ale lepiej zaprezentowali się w poprzedniej rundzie niż goście tak więc trudno tu cokolwiek typować, tym bardziej, że Zorya w PU też nie zachwyciła formą wygrywając skromnie [1-0] ze słabiutkim przeciwnikiem.
Zaporoże po wygranej z Zorya będą chcieli coś ugrać z Arsenalem, ale ten z kolei ma apetyt na puchary i takie mecze musi wygrywać.
Tak więc ciężko mi tu coś wykombinować, poza underkami, ale na under 2,5 są kiepskie kursy, chyba, że zagra się w Pinnacle, tylko, że na Pinnacle nie ma w tej chwili meczu Sevastopol - Zorya, a mecz o godz. 12,00 :;/:
 
fabregas 498

fabregas

Forum VIP
Kryvbas-Shakhtar Donieck✅✅✅
Podbudowani zwycięstwem nad Arsenalem kilka dni temu, piłkarzy z Doniecka czeka spotkanie z Kryvbasem. Od 2005 roku każde wyjazdowe spotkanie Shakhtara kończyło się underem. Zresztą bramek tracą bardzo niewiele więc głównie od dyspozycji strzeleckiej napadziorów będzie zależało jakim wynikiem skończy się to spotkanie. Nasuwa się pewna prawidłowość, po każdym meczy LM, kiedy Shakhtar gra na wyjeździe wygrywa skromnie. Przyczyna jest prosta, Lucescu daje odpocząć niektórym zawodnikom. Bezpieczne 2:0 to wynik zadowalający i często pomarańczowi zwalniają. Kryvbas to też drużyna underowa; na swoim boisku strzelili/stracili łącznie dziewięć bramek w siedmiu meczach. Kila tygodni temu. skromne 1:0 wymęczyło tam Dynamo. Historia lubi się powtarzać; przy pasywnej grze under powinien wejść, a po takim kursie warto spróbować.

06/12-09 Ukraińska Premier League Kryvyi Rih vs. Shakhtar Donetsk 0:2
03/05-09 Ukraińska Premier League Kryvyi Rih vs. Shakhtar Donetsk 0:1
20/10-07 Ukraińska Premier League Kryvyi Rih vs. Shakhtar Donetsk 1:0
27/11-06 Ukraińska Premier League Kryvyi Rih vs. Shakhtar Donetsk 0:1
10/12-05 Ukraińska Premier League Kryvyi Rih vs. Shakhtar Donetsk 0:2
 
T 2

thmx

Forum VIP
Dziś Dynamo Kijów i Metalist to 2 pewniaki, jednak kursy na WIN - żenada.
Pinnacle hc na mecze ligi ukraińskiej też wystawiło kiepskie.
Co do meczu Metalurga Donieck to po takim kursie /mecz już się zaczął/ też nie warto tego ruszać, chociaż Mariupol ostatnimi porażkami totalnie jest rozbity to dziś z pewnością będzie próbował coś ugrać.
Chcę zagrać dziś na Dnipro /jakieś hc, ale nie to z Pinn/, ale teraz nie mam czasu na analizę /mecz o 19,00/ - później postaram się coś skrobnąć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom