>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U20 Szwecja 2024 (Göteborg)

Status
Zamknięty.
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
2024-iihf-wjc_1.jpg

1111.png

Już jutro rozpoczną się młodzieżowe Mistrzostwa Świata U20 w hokeju na lodzie. Razem z mark1973 mark1973 jesteśmy zdania, że to najciekawszy turniej w całym hokejowym kalendarzu. Już teraz będziemy mogli oglądać młode talenty, które za chwilę przejmą pałeczkę w NHL. Warto śledzić te rozgrywki, aby nie przegapić pierwszych kroków m.in. Connora Bedarda, który robi furorę w najlepszej lidze świata. Biorę się za pisanie typów długoterminowych, myślę, że mark1973 mark1973 też coś od siebie dorzuci i czekają nas interesujące dni w Szwecji. Jak dobrze, że w tym roku spotkania będą rozgrywane w europejskich godzinach, bo poprzednio zarywaliśmy nocki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1330
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
No to lecimy ze wstępem na MŚ U20:

USA Mistrzem Świata U20 @2.85
Niemcy miejsca 1-4 @25.00
Single Fortuna

AKO:
Niemcy lepsze od Łotwy @2.01
Szwajcaria lepsza od Norwegii @1.25
AKO @2.51 Fortuna


Dlaczego warto śledzić Mistrzostwa Świata U20?
To pytanie zadaje każdego roku w swoich długoterminowych typach. Nie ukrywam, że okres świąteczny kojarzy mi się nie tylko z choinką, kolędami, czy czasem spędzonym z rodziną. Z niecierpliwością czekam również na Mistrzostwa Świata U20. Jest to świetny turniej, który pozwala nam obserwować młodych zawodników, którzy za chwilę będą podbijać hokejowy świat. Nie bez powodu na trybunach znajdziemy liczną grupę skautów z NHL , którzy zbierają informacje dla swoich przełożonych. Wielu graczy występuje już razem z seniorami i to doświadczenie może zaprocentować w młodzieżowym turnieju. Jeżeli mówisz młodość, to myślisz szybkość, łatwość w popełnianiu błędów, większa fantazja w grze i zwroty akcji. Moim zdaniem warto spędzić te dwa tygodnie w Göteborgu i obserwować przyszłe gwiazdy hokeja. Dobrym przykładem jest Connor Bedard, o którym pisaliśmy już wielokrotnie na poprzednich turniejach młodzieżowych, a teraz zachwyca szerszą publiczność. Zapraszam Cię do śledzenia wpisów na temat Mistrzostw Świata U20 w hokeju na lodzie! Każdego dnia pojawią się analiza na poszczególne mecze.

Macklin Celebrini nowym Connorem Bedardem?
Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym mamy jednego zawodnika, który wyróżnia się na tle swoich rówieśników i typowany jest na numer 1 draftu NHL w 2024 roku. Mowa tutaj o Macklin Celebrini. Można rzec, że ten młody Kanadyjczyk przypomina nieco Connora Bedarda. Już podczas Mistrzostw Świata U18 mogliśmy dostrzegać jego talent, teraz świetnie wprowadził się do klubu, mając obok siebie starszych kolegów. Przede wszystkim gra odważnie, bierze ciężar gry na swoje barki i dyktuje tempo gry swojego zespołu. Wydaje się, że będzie nie do powstrzymania na turnieju w Szwecji i warto zerkać na jego występy w Göteborgu, bo to przyszła gwiazda hokeja na lodzie.

Na kogo jeszcze zerkać podczas Mistrzostw Świata U20?
Lane Hutson (USA)– Jest to obrońca, który potrafi grać po obu stronach lodu. Bardzo inteligenty gracz, kreatywny i tworzy bramkowe sytuacje dla swoich kolegów. Potwierdzeniem jest pierwszy gol dla USA w towarzyskim starciu z Kanadą, ale też trafienie w dogrywce.


Matyas Sapovaliv (Czechy)– Jego talent mogliśmy obserwować już podczas ostatnich Mistrzostw Świata U20, gdzie wraz ze swoją reprezentacją otarł się w złoto, przegrywając z Kanadą w finale. Jest to center, który przede wszystkim szuka lepiej ustawionych kolegów i notuje wiele asyst.

Emil Hemming (Finlandia)– 17-letni napastnik, który bardzo dobrze odnalazł się na starcie sezonu w TPS Turku, później nieco opadł z formy. Ostatnie występy w reprezentacji dają jednak nadzieję na poprawę swojej pozycji. Jak na swój wiek jest to już dojrzały gracz, ze świetnymi warunkami fizycznymi.

Axel Sandin-Pellikka (Szwecja)– draftowany zawodnik z numerem 17 do Detroit Red Wings, nabiera aktualnie doświadczenie w szwedzkiej SHL. Notuje coraz lepsze liczby i niezwykle groźny jest z niebieskiej, gdzie potrafi zdobywać wiele goli.

Konsta Helenius (Finlandia)– chyba największa gwiazda reprezentacji Finlandii na tym turnieju. Niestety brakuje Arona Kivihajru, który doznał kontuzji i będzie dostępny na wiosnę, dlatego młody napastnik Jukuritu będzie brał ciężar gry na swoje barki. Po transferze z Tappary odgrywa coraz bardziej kluczową rolę w nowym zespole, występując najczęściej w 2. piątce. Charakteryzuje się walecznością i grą na całym lodzie. Bardzo pożyteczny zawodnik.

Michael Brandsegg-Nygard (Norwegia)– tutaj postanowiłem pochwalić jednego z zawodników totalnego outsidera tego turnieju. Michael to największa gwiazda Norwegii, który notuje coraz lepsze liczby na zapleczu szwedzkiej ekstraklasy. Ma spore szanse, aby pokazać się w Göteborgu, wszak jego drużyna skazywana jest jako chłopiec do bicia, a to zawsze jest okazja, na wyróżnianie się wśród rówieśników. Dobrze czuje się z krążkiem, ale też bez niego pracuje dla zespołu.

Veit Oswald (Niemcy)– mam okazję oglądania tego zawodnika w DEL i robi na mnie pozytywne wrażenie. Veit z pewnością będzie liderem swojej reprezentacji. Ograny już na poziomie seniorów w Monachium postara się pokazać swój talent na taflach w Szwecji.

Oczywiście jest jeszcze wielu zawodników, o których mógłbym pisać godzinami, ale myślę, że przy okazji pojedynczych meczów będę wspominał o innych hokeistach.

Amerykanie po 3 latach przerwy sięgną po złoto?
Przechodzimy już do typów długoterminowych i mnie osobiście skusił kurs na złoto dla USA. Przeglądając kanadyjskie fora, można mieć wrażenie, że kibice nie wierzą w swój zespół. Sporym atutem zespołu spod znaku Klonowego Liścia była rola gospodarza w poprzednich latach. Często niezrozumiałe decyzje były gwizdane na korzyść Kanady, ale i też nie można odebrać zasług dla Connora Bedarda i spółki, bo w kluczowych sytuacjach stanęli na wysokości zadania. Jestem jednak zdania, że to USA sięgnie po złoto. Kadra powołana przez selekcjonera Dacida Care jest znakomita. Widzimy tutaj kilku graczy z doświadczeniem na tym poziomie i zgranie Jimmy Snuggerud wraz z Cutter Gauthier będzie bardzo ważne w decydujących momentach jak PP. Wspominałem wyżej o Lane Hutsonie i to może być spora niespodzianka tego turnieju. Bramkarze również są na solidnym poziomie i myślę, że w fazie pucharowej uda się pokonać przeklętą dla Amerykanów Kanadę. Naturalnie Szwecja, czy Finlandia to zawsze groźne nacje, szczególnie gdy rozgrywki odbywają się w Skandynawii, ale jednak to USA ma kadrowo najsilniejszy skład.

Niemcy z pozytywną niespodzianką?
Nie ukrywam, że najbardziej śledzę ligę niemiecką, wszak bywałem na meczach DEL i prywatnie jest to kraj, który oprócz Polski najbardziej łączy. U naszych zachodnich sąsiadów zapanował spory boom na hokej i nic w tym dziwnego, jeżeli seniorska reprezentacja sięgnęła po srebro Mistrzostw Świata. Można rzec, że po piłce nożnej to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Niemczech. W trend stawiania na młodzież idą również trenerzy drużyn DEL i tak w Szwecji będziemy oglądać takich zawodników jak Kevin Bicker, Julian Lutz, Veit Oswald, Roman Kechter, Eric Hördler, Moritz Elias, czy też Jakob Weber. O ile w ofensywie wygląda to nieźle, tak brakuje nico doświadczenia w defensywie oraz w bramce.

Na turniejach szczególnie młodzieżowych zdarzają się niespodzianki i uważam, że warto pokusić się o singla z kursem 25.00, który mówi o pierwszej 4 dla Niemców. W fazie grupowej należy pokonać przede wszystkim Łotwę, która w mojej opinii jest jedną z najsłabszych nacji i to będzie decydujące starcie dla naszych sąsiadów. Awans do fazy pucharowej będzie sukcesem, a pokonanie przeciwnika w ćwierćfinale, takiego jak Słowacja, Szwajcaria czy Czechy jest w zasięgu Niemców.

Jeżeli ktoś szuka bezpieczniejszych opcji, to w H2H znajdziemy wyższe miejsce Niemców od Łotwy oraz Szwajcarii od Norwegii. Skandynawowie to beniaminek elity, który zapewne spadnie z hukiem. Pisałem wyżej o Michaelu Brandsegg-Nygardzie i w nim jest nadzieja, ale sam nie wygra spotkań. Liczę mocno na niemieckojęzyczne kraje w ważnych spotkaniach grupowych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +968
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Kanada vs Finlandia: Macklin Celebrini powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.67✅
USA vs Norwegia: Lane Hutson powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.33✅
AKO @2.22 Fortuna✅

Macklin Celebrini strzeli gola @3.00 Fortuna✅

Piękny początek Mistrzostw ✅


Finlandia to drużyna, która już od wielu lat czeka na złoto podczas Mistrzostw Świata U20. Najbliżej było w Edmonton w 2022 roku, gdzie w dogrywce w finale z Kanadą niesamowitą paradą w defensywie popisał się Mason McTavish. Niestety guma została wybita z linii i kontratak rywali zdecydował o wygranej ekipy spod znaku Klonowego Liścia. Już na starcie turnieju jest możliwość rewanżu za tamto wydarzenie. Wydaje się, że Suomi podczas tej edycji nie są brani pod uwagę, jako główny kandydat do tytułu. O wiele bardziej mówi się o USA, Kanadzie czy też Szwecji, ale Finów nie należy nigdy lekceważyć. Szkoda kontuzji Arona Kivihajru, bo skauci z NHL mieli chrapkę, aby obserwować jego wyczyny w Göteborgu, ale wiele par oczu będzie skierowanych na Konsta Heleniusa, który w seniorskich bojach na poziomie Liiga prezentuje się naprawdę dobrze. Jest to napastnik, który haruje ciężko po całej tafli i wszędzie go pełno, dlatego jego wyjazdy na lód nam nie umkną. Suomi jak zawsze postarają się na bazie solidnej defensywy sięgać po kolejne wygrane na MŚ. Czy obrona będzie kluczowa w starciu z faworytem?

Kanada jak co roku jest stawiana w roli jednego z głównych kandydatów do złota. Przypomnijmy, że trzy poprzednie edycje Mistrzostw Świata U20 odbywały się w kraju Klonowego Liścia i dwa niedawne turnieje z rzędu powędrowały do tamtejszych gospodarzy. Tym razem to Szwecja może gościć pozostałe nacje i z pewnością jeden z atutów dla formalnych gości wygasł. Niemniej jednak Kanada zawsze ma świetnie wyszkoloną młodzież i ona z powodzeniem daje radę w pierwszych sezonach NHL. Bryluje Connor Bedard, którym mogliśmy się fascynować na poprzednich Mistrzostwach Świata U20 i już wtedy wiedzieliśmy, że rodzi nam się przyszła gwiazda hokeja na lodzie. Tym razem spore nadzieje pokładane są w Conorze Geekie oraz Macklin Celebrini. Szczególnie ten drugi wyróżnia się pośród swoich rówieśników i wielu kibiców będzie przychodziło na mecze z powodu występów tego napastnika. Czy Macklin nie zawiedzie swoich fanów?

Kanada jest faworytem i nic w tym dziwnego, ponieważ każda 5 w tym zespole jest wyrównana i znajdziemy naturalnie zawodników, którzy robią różnicę na tafli. Podobnie jest w Finlandii, ale jestem zdania, że to obrońcy tytułu zdobędą 3-4 gole i tym samym przy jednym z nich udział będzie miał nasz bohater. Stawiam na punkt Macklina Celebriniego. W sparingach popisywał się ze świetnej strony i popisał się łącznie 3 trafieniami w 3 spotkaniach towarzyskich, dokładając do tego wiele asyst. Mam nadzieję, że jego współpraca z Conorem Geekie da mu kolejny powód do radości.

Czas na omówienie rywalizacji USA z Norwegią. Tak jak pisałem we wczorajszym tekście, dla mnie Amerykanie są głównym faworytem do złota. Bukmacherzy widzą to podobnie i nic w tym dziwnego, jeżeli formalni gospodarze przywieźli do Szwecji najmocniejszą kadrę ze wszystkich reprezentacji. Wielu zawodników jest już ogranych na poziomie seniorskim i taki Cutter Gauthier, czy też Lane Hutson brali udział w Mistrzostwach Świata Elity w tym roku. Ta dwójka z pewnością będzie dyktować warunki gry na tafli. Widzimy jeszcze innych ciekawych hokeistów, jak Jimmy Snuggerud, czy też Oliver Moore i przyjemnie obserwuje się ich rozwój w dorosłym hokeju. Oby tak dalej i odpowiedzialność za zdobywanie bramek powinna rozłożyć się na kilku graczy. Dzisiaj pewna wygrana Amerykanów jest musem, aby udanie rozpocząć zmagania w Göteborgu. Czy faworyci nie zlekceważą outsidera?

Norwegia to beniaminek Mistrzostw Świata U20 Elity. Udało się w poprzednim roku wywalczyć awans i tym samym mierzyć się z najlepszymi ekipami na globie. Nic więc dziwnego, że formalni goście stawiani są w roli jednego z głównych spadkowiczów. Ciężko znaleźć inny zespół, który kadrowo jest słabszy od Norwegów. Może Łotwa, może Niemcy negatywnie zaskoczą na turnieju, a to będzie szansa dla outsidera. Warto jednak zerkać na niektórych graczy, jak np. Michael Brandsegg-Nygard, który wyróżnia się na tle swoich kolegów z reprezentacji. Ten napastnik postara się wziąć ciężar gry na swoje barki. Ile goli na turnieju zdobędzie gracz Mory?

Powiem szczerze, że miałem tutaj pomysł na dwa rozwiązania. Po tym jednak, co oglądałem w sparingach, stawiam na punkty obrońcy USA, a więc Lane’a Hutsona. Jest to ofensywny defensor, który dobrze czuje się po obu stronach lodu. Co ważne, kreuje sytuacje dla swoich kolegów i mam nadzieję, że zawodnik ten nas nie zawiedzie. Uważam, że Amerykanie zdobędą tutaj 5-6 trafień i przy jednym z nich udział będzie miał nasz bohater, który już na Mistrzostwach Świata Elity popisał się 6 punktami przy 9 rozegranych starciach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5240
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Troche czuje sie wywołany do tablicy ale tez to prawda, ze to moj ulubiony turniej w roku, co wcale nie oznacza sukcesu typerskiego.
Moze w tych mistrzostwach nie bedzie takich gwiazd jak Leo Carlsson, czy Connor Bedard ale jest wielu ciekawych grajków, którzy juz sa typowani do pierwszych rund draftu. Z braku czasu nie bede tu opisywał konkretnych graczy , fakt jest kilkunastu na których trzeba zwrocic uwage, ale skupie bardziej na reprezentacjach. Mysle ze w decydujacych momentach to dlugosc i jakosc ławki bedzie wazniejsza niz indywidualnosci ale zobaczymy.
Faworytami do wygrania MŚ sa ekipy USA z naciskiem na USA, która wydaje sie miec tu najmocniejszy kolektyw, Kanada, jak zawsze. Wysoko stawiam tez Szwedów, jesli dzwigna presje gopodarza turnieju, Finowie jakby troche z tyłu ale tej reprezentacji nie mozna lekcewazyc. bo fińska młodziez zawsze w cenie. CZarnymi końmi imprezy moga okazac sie ekipy Słowacji i Czech, choc Czesi z poprzedniej ekipy srebrnych medalistów maja tylko szeciu graczy, za to Słowacja ma ciekawych i doswiadczonych grajkow i jest w stanie tu wejsc nawet do półfinału. Mysle ze ekipy naszych poludniowych sasiadów bede bic sie o drugie miejsce w grupie B za USA. Za najsłabsze w swoich grupach uwazam ekipe Norwegii ale tu nic wielkiego nie odkryłem a po drugiej stronie ekipe mimo wszystko Niemiec. Łotysze ponad pół składu maja z lig polnocnej ameryki , Niecmy z ligi rodzimej i autriackiej , i miedzy tymi ekipami rozstrzygnie sie ktro bedzie walczył o utrzymanie, ale dal mnie mimo gorszych kursów wyzej stoja akcje Łotyszy.
Z typów dlugoterminowych tak zyczeniowo chciałbym by złoty medal trafił do ekipy z Europy a konkretnie Szwedów

Szwecja win kurs 4
Szwecja miejsca 1-2 kurs 2

oraz taki dubel
Szwajcaria-Słowacja 2
Szwecja -Finlandia 1
kurs ako 2,25

I solo
Czechy - Słowacja 2 kurs 2,16

Słowaków widze byc moze nawet w półfinałach a jesli Szwedzi dzwigną presje to licze na finał z udziałem Trzech Koron

Z dzisiejszych meczów widze to tak na poczatek

Słowacja z x + Kanada z x kurs ako 2,03 ✅ 💚

W pierwszym meczu widze wygrana Słowaków, moze nawet za 3 pkt, wg mnie Słowacy maja w tym roku bardziej doswiadczony i mocniejszy kolektyw, mocna pierwsza piatka i mysle ze pary obronców tez mocniejsze. W drugim meczu mimo wszystko postawie na Kanada, musze sie troche przywyczaich do lotniska w Geteborgu co moga wykorzystac na poczatku Finowie choc ostatecznie tez licze na ich wygrana, jak zwykle ekipy z ameryki północnej najsłabiej wygladaja z tyłu i tu tez bym sie skusił na bramki dla Finów.
Typy daja z podporką bo to pierwsze mecze i trzeba obserwowac
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2634
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Słowacja vs Szwajcaria: Słowacja powyżej 2.5 gola @1.31✅
Finlandia vs Niemcy: Niemcy powyżej 1.5 gola @1.84✅
AKO @2.41 TOTALBET

Veit Oswald (Niemcy) powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @2.80 Fortuna✅

Jedziemy dalej z młodzieżą ✅

W mniejszym bądź większym stopniu oglądałem wczoraj wszystkie 4 mecze podczas Mistrzostw Świata U20 w hokeju na lodzie i największe wrażenie zrobiła na mnie reprezentacja Słowacji.
Jest to nacja, która do Szwecji przywiozła dosyć doświadczony skład i wielu zawodników brało udział w poprzedniej edycji turnieju. Wtedy chwalono ten zespół za skuteczność w PP i drużyna ta była jedną z najlepszych w tym elemencie hokejowego rzemiosła. To się potwierdziło podczas pierwszego dnia MŚ. Czesi łapali mnóstwo kar, a rywale to wykorzystali. Przede wszystkim podobało mi się wyprowadzenie krążka przez Słowaków na czyste pozycje dla swoich kolegów i tym samym widać, że poczyniono sporo pracy w grze z przewagą zawodnika. Jasne, to był tylko pierwszy mecz, ale można mieć wrażenie, że nasz południowi sąsiedzi mogą stać się czarnym koniem tej edycji Mistrzostw Świata U20. Eksperci typują nawet tę drużynę do strefy medalowej i trzeba potwierdzić swoją formę w kolejnych rywalizacjach. Czy Słowacja sięgnie po kolejny komplet punktów?

Szwajcaria nie jest naturalnie wymieniana w gronie drużyn, które zaskoczą na turnieju rozgrywanym w Göteborgu. Jest tutaj kilku ciekawych zawodników jak Miles Mueller, który w sparingach popisywał się świetnym czytaniem gry i zarówno zdobywał gole, jak i tworzył sytuacje dla swoich kolegów. Wielu młodych hokeistów dopiero co rozpoczyna swoją seniorską przygodę i występuje na poziomie krajowej National League i tym samym zbiera doświadczenie potrzebne do rozwoju kariery. Kilku zawodników po raz kolejny weźmie udział w Mistrzostwach Świata U20. Siłą Szwajcarów ma być kolektyw, niemniej jednak nacja ta będzie bardziej walczyła o utrzymanie w elicie, niż o awans do strefy pucharowej. Czy outsider zaskoczy faworyta?

Pomimo tego, że Słowacy występują back-to-back to jestem zdania, że nasi sąsiedzi sięgną po zwycięstwo ze Szwajcarami. Zdecydowałem się jednak w swoim stylu nie grać 1X2 a zaproponować gole i pobieram próg 2.5 trafień. Tak jak pisałem wyżej, formalni gospodarze zrobili na mnie ogromne wrażenie i mam nadzieję, że nas dzisiaj nie zawiodą. Jeżeli Suisse będzie łapać kary, to naturalnie są spore szanse na szybkie pokrycie niskiej linii. Nawet bezpośrednie starcia wyraźnie pokazują, że Słowacja regularnie zdobywała minimum 3 trafienia w meczach przeciwko Szwajcarom. Liczę na doświadczenie i zgranie faworytów.

Przenosimy się do drugiej rywalizacji dzisiejszego dnia, a więc starcia Finów z Niemcami. Co tutaj dużo kryć, Suomi nie zaskoczyło wczoraj niczym pozytywnym. Jasne, była szansa doskoczyć do Kanady, szczególnie przy stanie 1:2 i należało wtedy mocniej nacisnąć na przeciwników, ale ekipa spod znaku Klonowego Liścia mądrze rozgrywała tamto spotkanie i kontrataki przynosiły odpowiednie skutki. Dodatkowo bramkarz Mathis Rousseau popisywał się świetnymi paradami i nie był to dzień dla Finów. Brakowało takiego błysku szczególnie w PP, ponieważ przewagi często kończyły się nawet brakiem oddania celnego strzału na bramkę przeciwnika. Wiele par oczu będzie skupionych na Konstę Heleniusa, ponieważ zawodnik ten typowany jest na gwiazdę reprezentacji formalnych gospodarzy na tym turnieju, ale oprócz swojego wysokiego icetime (22:11) nie wyróżnił się we wtorek niczym szczególnym. Czy faworyci wywiążą się ze swojej roli?

Niemców typowałem na sensację tego turnieju i oczywiście będzie trudno zameldować się w czołowej czwórce, ale są szanse na awans do fazy pucharowej, wszak Łotwa nie pokazała wczoraj niczego wielkiego. To będzie główny rywal naszych zachodnich sąsiadów w walce o przedłużenie swojego turnieju i o spełnienie marzeń o medalach. Outsider ma swoim składzie zawodników, którzy ogrywają się w na poziomie DEL. Mowa tutaj o takich hokeistach jak Kevin Bicker, Julian Lutz, Veit Oswald, Roman Kechter, Eric Hördler, Moritz Elias, czy też Jakob Weber. Ofensywa wygląda naprawdę bardzo dobrze, brakuje jednak solidnej defensywy i to może zrobić różnicę na juniorskim turnieju. Kibice z Niemiec liczą jednak na swoich liderów i przede wszystkim warto skupić się na grze Oswalda. Ten gracz zbiera w Monachium pozytywne recenzje i na jego barkach będzie spoczywać odpowiedzialność za trafienia i kreowanie szans dla swoich kolegów. Czy formalni goście sprawią niespodziankę?

To Finowie będą dominować na tafli, ale mam nadzieję, że ofensywa Niemców da radę i pokusi się przynajmniej o 2 trafienia. Taki będzie też mój typ na ten mecz. Suomi po wczorajszej porażce nie mogą pozwolić sobie na kolejne niepowodzenia, a przed nimi jeszcze przecież starcie z gospodarzami turnieju, a więc Szwedami. Spora motywacja będzie w obozie faworytów, ale czy to przełoży się na łatwy triumf podczas środowego meczu? Wierzę, że outsider powalczy, szczególnie Veit Oswald z Juliane Lutzem powinni być liderami swojej reprezentacji. Kurs jest kuszący i z chęcią go pobieram, bo spodziewam się też zmiany bramkarza u Suomi. Niklas Kokko nie wyglądał zbyt pewnie w spotkaniu z Kanadą.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2216
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Trzeba coś zarzucić na późniejsze emocje:

Norwegia vs Czechy: Jiri Kulich powyżej 4.5 celnych strzałów @1.82✅
Łotwa vs Kanada: Macklin Celebrini powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.36✅
AKO @2.48 Fortuna ✅

8/8 trafionych typów z MŚ U20, dziękuję i pozdrawiam ✅


Norwegia sprawiła wczoraj sporo problemów USA. Przez połowę meczu utrzymywał się wynik 0:0, co naturalnie cieszyło kibiców beniaminka. Niestety dla outsidera u Amerykanów do głosu dochodziły indywidualności, ale formalni gospodarze łapali zbyt dużą ilość kar i faworyci to skrzętnie wykorzystywali. Pojawił się promyczek nadziei w postaci gola zdobytego w osłabieniu i na niebieskiej gumę świetnie przechwycił Petter Vesterheim, który siłą rozpędu wyprzedził swoich przeciwników i pokonał bramkarza USA Treya Augustine’a. Przegrana stała się jednak faktem, ale myślę, że wyrównane spotkanie z Amerykanami może dać pozytywnego kopa Norwegom. Dzisiaj kolejna szansa na urwanie punktów faworytom i wiele będzie zależeć od postawy goalie Markus Stensruda. Kibice mają także nadzieję, że ich lider Michael Brandsegg-Nygard, który jest typowany do pierwszej rundy draftu NHL, pokusi się o trafienie bądź asystę. Czy Skandynawowie pokuszą się o niespodziankę?

Czechy zawiedli swoich fanów. Wydawało się, że w meczu ze Słowacją stoczą wyrównany bój, ale tak było jedynie przez pierwszą tercję. Rywale tworzyli sobie naprawdę groźne sytuacje, szczególnie w kontratakach i większość z nich skrzętnie wykorzystywali. Dzisiejszych formalnych gości stać było jedynie na drugie trafienie w trzeciej części. Zawiodła formacja defensywa, ale też ofensywna z Jiri Kulichem na czele. Jest to bezsprzecznie największa gwiazda Czechów. Zawodnik draftowany przez Buffalo Sabres ma bardzo dobry sezon w AHL, notując 16 trafień i 6 asyst w drużynie Rochester Americans. Dla Kulicha są to 3 Mistrzostwa Świata U20 w historii szczególnie ostatni turniej był dla niego, jak i dla swojej reprezentacji udany. Mało kto stawiał na to, że nasi sąsiedzi sięgną po srebro, a przecież otarli się nawet o złoto. Tym razem nikt nie spodziewa się, że Czesi nie awansują nawet do fazy play-off, dlatego dzisiejsze spotkanie jest dobre na podbudowanie swoich morali. Czy Jiri będzie kluczowym zawodnikiem podczas środowego starcia z Norwegami?

Wydaje mi się, że typ na celne strzały Jiri Kulicha grałem już przy okazji poprzednich Mistrzostw Świata U20, ale zdecydowałem się dzisiaj również zaproponować taki zakład. Największa gwiazda reprezentacji Czech musi wziąć ciężar gry na swoje barki i spodziewam się sporej aktywności kapitana faworytów. Pobieram próg 4.5 uderzeń w światło bramki. Przede wszystkim Norwegowie to najsłabsza ekipa w stawce i wczoraj dopuściła USA to 44 celnych strzałów. Podobnej liczby spodziewam się dzisiaj po faworytach. Jiri Kulicha doskonale znam z poprzednich Mistrzostw Świata U20 i postanowiłem przytoczyć statystyki jego uderzeń w światło bramki podczas ostatniego turnieju:
  • W meczu z Kanadą 4 celne strzały
  • W meczu z Austrią 7 celnych strzałów
  • W meczu ze Szwecją 2 celne strzały
  • W meczu z Niemcami 10 celnych strzałów
  • W meczu ze Szwajcarią 5 celnych strzałów
  • W meczu ze Szwecją 4 celne strzały
  • W meczu z Kanadą 7 celne strzały
  • Wczorajszy mecz ze Słowacją 3 celne strzały
Jak widzimy, w spotkaniach ze słabszymi nacjami na poziomie Norwegii udawało się z łatwością przekraczać próg 4.5 uderzeń. Motywacja po porażce będzie spora i liczę mocno na Jiri Kulicha.

Ostatnim starciem dzisiejszego dnia będzie rywalizacja Łotwy z Kanadą. Formalni gospodarze zaliczani są do outsiderów tego turnieju i wydaje się, że wraz z Niemcami oraz Norwegami będą bić się o utrzymanie w elicie. Niestety wczoraj Łotysze nie pokazali niczego wielkiego, a mieli przecież sporą okazję już na początku starcia ze Szwedami, ponieważ obrońca Trzech Koron Elias Salomonsson wrzucił nieprzepisowo na bandę Renartsa Berzinsa. Szkoda, że nawet jedna bramka nie padła podczas tej 5-minutowej przewagi i niewykorzystane sytuacje się mszczą. Outsider nie pokazał nic wielkiego w rywalizacji z gospodarzami turnieju i musi postarać się o niespodzianki w kolejnych spotkaniach. Czy stać Łotwę na sensację?

Kanada według planu pokonała Finlandię i to dosyć pewnie, bo 5:2. Były momenty zawahania, jak sytuacja 2 vs 1 i bramkarz Mathis Rousseau popisał się świetną interwencją, co utrzymało w grze obrońcę tytułu. Fani w komentarzach wreszcie cieszą się, że prawdopodobnie mają solidnego goalie na turniej. Potem przy stracie bramki na 1:2 także Suomi naciskało, ale ekipa spod znaku Klonowego Liścia bardzo dobrze wypunktowała przeciwnika. Kanada jak zawsze stawiana jest w roli jednego z głównych kandydatów do tytułu i nie należy lekceważyć tej nacji, co pokazała inauguracja turnieju w ich wykonaniu. Swoim pierwszym trafieniem na Mistrzostwach Świata popisał się Macklin Celebrini i spora radość pojawiła się na ławce Kanadyjczyków, gdy okazało się, że guma przekroczyła linię bramkową. Ten 17-letni napastnik typowany jest jako numer 1 przyszłorocznego draftu NHL i przyjemnie ogląda się jego luz i odwagę w pojedynczych meczach, ponieważ do tercji przeciwnika wjeżdża jak po swoje. Mocno przypomina Connora Bedarda. Wczoraj mógł nawet zaliczyć dublet, ale krążek odbił się od poprzeczki Niklasa Kokko. Czy przyszła gwiazda hokeja na lodzie znów zdobędzie gola?

Lubię słuchać kanadyjskich dziennikarzy i komentatorów, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie i są zdania, że Kanada wywalczy maksymalnie 3 miejsce na obecnym turnieju, ale też uważają, że w trakcie turniej dojdzie do roszad między 5. Spodziewam się, że Macklin Celebrini zostanie za chwilę przesunięty do 1 linku, ale wczoraj otrzymał też ponad 14 minut na lodzie i stwarzał ogromne problemy rywalom. Ponownie stawiam na jego punkt. Widać, że zawodnicy mu ufają i jak nie strzeli gola, to z pewnością poda do lepiej ustawionego kolegi. Przy spodziewanych kilku trafieniach faworytów nasz bohater będzie miał szansę, aby cieszyć się z kolejnego punktu na tych mistrzostwach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2218
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis tez celuje w dublet tylko zagrałem go wczoraj przed rozpoczeciem MŚ i kursy były bez porównania inne ( wyższe )

Słowacja RT
Finlandia handi -1,5
kurs ako na dziś 2,02 fortuna 🍅

Słowacy przetrwali pierwsza tercje w której to Czesi dominowali ale goli i obrona nie pękła. Później Słowacy przeszli do ofensywy, grali skutecznie i madrze rozgrywali akcje w ataku i wykorzystali słaba gre bramkarza czeskiego a obrona tez nie pomogła, Czesi próbowali ale bramkarz Słowacji bronił bardzo dobrze. Wynik chyba nie do konca oddaje to co na lodzie. U Czechów sporo do poprawy.
Dzis Słowakom nie bedzie łatwo, Helveci beda robic sporo wiatru w tercji Słowackiej jak to oni zawsze robia , ile z tego bedzie w sieci zobaczymy , ja licze na dobra słowacka defensywe i skuteczny atak, mysle ze to bedzie trudniejszy mecz dla Słowaków niz z Czechami.
Finów az tak bym nie ganił za mecz z Kanadą. Dwa gole Kanady przy ewidentnym błedzie Finów w wyprowadzaniu krążka i to do poprawy a jeden na klate musi wziac Kokko, sami tez nie do konca byli skuteczni , moze troche zgranie szwankowało i nierówne tempo akcji, dzis te elementy do poprawy a Finowie sa w stanie to zrobic, druga porazka nie wchodzi w gre. Niemcy beda grac fizycznie ale nie widze tam takiej jakosci i licze na wygrana Finów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1049
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Wczoraj popisali się Finowie i połozyli kupony.
Dzis dwa mecze i dubel w kierunku faworytow
Zaczną Helveci z USA , wczoraj Szwajcarzy zasłuzyli na conajmniej punkt, kreowali sobie dobre pozycje ale zabrakło wykonczenia i skutecznosci, albo na drodze stał Gajan za zasługi nic nie ma i bez punktow i bramki skonczyli mecz pozostawiajac tylko dobre wrazenie, dzis rywal o przynajmniej klase lepszy i tez bedzie szybka gra i jazda na łyzwach, mysle, że styl gry szwajcarskiej druzyny bedzie odpowiadał graczom USA, którzy beda skuteczniejsi i tez ten dzien przerwy mimo wszystko troche robi roznice , bo wczoraj w trzeciej tercji mimo młodych organizmów obroncy Słowacji juz oddychali rekawami
W drugiej parze zobaczymy Niemców i tak sie zastanawiam czy wczoraj to Niemcy byli tacy dobrzy czy Finowie tak partolili. Owszem ekipa Niemiec fajnie sobie poczynała pod bramką Finów ale finski bramkarz i obrona kompletnie połozyli mecz, było sporo błędów i prezentów, nie umniejszajac oczywiscie Niemcom. Dzis licze na solidnosc szwedzkiej obrony i skutecznosc w ataku, bo Niemcy tez maja sporo grzechów co z pewnoscia moga wykorzystac Trzy Korony.

USA handi minus 2,5 + Szwecja handi minus 2,5 kurs ako 2,23 fortuna ✅ ✅ 💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2213
G 16,5K

Gramy Nie Pękamy

Użytkownik
Kanada chyba znowu za mocna dla reszty stawki(obok USA). Strach pomyśleć co by było gdyby przyjechali gracze tacy jak Bedard, McTavish czy Fantilli. Kibice z Kanady piszą też, że w końcu znowu mają top bramkarza.

Dziś niestety tylko 2 mecze ale można jakiś dubel sklecić.
W meczu USA-SUI zagram bramkę Snuggeruda. Strzelił w 1 spotkaniu przeciwko NOR, na poprzednich MŚ strzelił Szwajcarom 2 gole. Sprawdzałem statystyki z meczu z NOR i oddał w nim 6 strzałów. Jak widać aktywnie spisuje się w tercji rywala i mam nadzieję, że dziś równiez minimum raz wpisze się na listę strzelców.

Snuggerud gol @ 2.00 // fortuna[/ICONPLUS]

Szwecja-Niemcy

Niemcy wczoraj sprawili wielką niespodziankę przeciwko Finom. Wcale się nie zdziwię jak zostaną czarnym koniem turnieju bo takie zwycięstwa niesamowicie budują. Dziś jednak na rozkładzie gospodarz, więc powtórzyć taki wyczyn jak wczoraj będzie bardzo trudno, tym bardziej, że Finowie chyba trochę się gubili w defensywie.

Tutaj tak samo poluję na strzelca. Wybieram Bysteda, który Łotwie strzelił 2 gole.
Do dubla dodam także Lekkerimaki, który również strzelił 2 gole w 1 spotkaniu i ludziska nie tylko w Szwecji mówią, że to wielki talent. Co do strzelców to często na MŚ tak jest, że jak ktoś odpali na początku turnieju to potem kontynuuje passę strzelecką


Bysted @ 2.10 // fortuna
Lekkerimaki @ 2.10

Dubelek @ 4.41
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1540
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
MŚ U20 idą na razie świetnie i udało się do tej pory trafić wszystkie 8 propozycji. Kryzys zapewne przyjdzie, zobaczymy dzisiaj, bo te mecze wydają się być jednostronne i w Fortunie udało się stworzyć AKO BOOST na kanadyjkę. Szkoda jedynie, że sporo osób śledzi nasze wpisy, a jest mało reputacji, bo taką wiedzę na temat MŚ U20 w hokeju na lodzie ciężko znaleźć gdzieś indziej, a docenienie motywuje do pracy.

Lane Hutson (USA) powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej🔴
Noah Ostlund (Szwecja) powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej✅
Zakład specjalny Fortuna AKO @2.25🔴

Lane Hutson (USA) strzeli gola @3.20 Fortuna🔴

Suisse pokazało wczoraj kawał dobrego hokeja.
Szwajcarzy stworzyli sobie wiele groźnych szans, ale mieli pecha, ponieważ pomiędzy słupkami u Słowaków stanął Adam Gajan. Już podczas poprzednich Mistrzostw Świata U20 ten goalie był wychwalany przez ekspertów, ale teraz przechodzi samego siebie. Wiele świetnych interwencji tego bramkarza pokazuje, że u naszych południowych sąsiadów rodzi się naprawdę solidny hokeista, który może zawojować świat NHL w najbliższym czasie. Prospekt Chicago Blackhawks wykorzystuje swoje momenty. Skupmy się jednak na Szwajcarach. Jest to nacja, która poczyniła ogromny postęp w hokeju na lodzie. Naturalnie to Kanada i USA brylują, do tego dochodzą Finowie i Szwedzi, ale Suisse zaczęło liczyć się w nie tylko na seniorskim poziomie i pragnie tej sztuki dokonać również w młodzieżówce. W poprzednich czterech edycjach formalni gospodarze dwukrotnie awansowali do ćwierćfinałów i cel na ten turniej jest taki sam. Wydaje się, że decydujące starcie nadejdzie jeszcze z Norwegami, ale i z Czechami z pewnością pojawi się walka. Warto zwrócić uwagę na grę Milesa Mullera oraz Rodwina Dionicio, ponieważ ten duet rokuje bardzo dobrze. Spora część hokeistów występuje już w seniorskich ekipach National League. Czy uda się powtórzyć wczorajszy występ?

Amerykanie mieli spore problemy, aby napocząć defensywę Norwegów. Wpływ na to mogło mieć lodowisko i USA potrzebowało chwili, aby się do niego przyzwyczaić. Poza tym rywale zaprezentowali się bardzo mądrze, szczelnie broniąc swojej bramki i szukając swoich szans w kontratakach. Koniec końców zadecydowały indywidualności oraz masowe kary łapane przez outsidera i taki klasowy zespół, jak USA skrzętnie to wykorzystywało. Nie bez powodu Amerykanie byli przed rozpoczęciem turnieju typowani, jako główni faworyci do złota. Kadra jak na młodzież jest gwiazdorska i trudno znaleźć tutaj słaby punkt. Są hokeiści, którzy robią różnicę na lodzie, mocne pary obrońców z niesamowitym Lane Hutsonem na czele i gracz ten często wjeżdża do tercji przeciwnika jak do siebie. Goalie Trey Augustine jest już ograny na juniorskich turniejach i to przecież on był jednym z głównych autorów złota wywalczonego na Mistrzostwach Świata U18 w kwietniu tego roku. Teraz również będzie wiele zależeć od bramkarza. Czy faworyci staną na wysokości zadania?

Gdyby nie mecz back-to-back dla Szwajcarów, to zastanawiałbym się bardziej nad niespodzianką ze strony Suisse. Juniorzy mają młode organizmy, które są w stanie wytrzymać sporą intensywność, ale wczorajszy przykład Słowaków pokazuje, że brakuje często tlenu szczególnie w końcówkach poszczególnych tercji, gdzie zmęczenie jest ogromne. Uważam, że USA na tym turnieju będzie prezentować się coraz lepiej i zdecydowałem się tak jak ostatnio na punkt Lane’a Hutsona. Jest to zawodnik, który na lodzie spędza zdecydowanie najwięcej czasu wśród swoich kolegów. W rywalizacji z Norwegami było to niespełna 23 minuty. Jest to spowodowane tym, że defensor ten bierze udział zarówno w PP, jak i w PK swojej drużyny. Kreuje sytuacje, ale próbuje też swojego szczęścia z niebieskiej. Jestem zdania, że Szwajcarzy mogą złapać kilka kar ze względu na zbyt szybką grę Amerykanów i tutaj nadarzy się szansa na asystę bądź gola. Liczę mocno na wschodzącą gwiazdę Amerykanów.

Przenosimy się do drugiej rywalizacji, gdzie Niemcy podejmą Szwecję. Wczoraj wspominałem o tym, że naszych zachodnich sąsiadów stać na niespodziankę w spotkaniu z Finlandią i tak też się stało. Po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata Niemcy pokonali Suomi i jest to niebywały sukces tej reprezentacji. Mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia, ale to jest sport i 1 na 10 prób może udać Ci się sięgnąć po triumf z takim przeciwnikiem na turnieju mistrzowskim. Świetnie zaprezentowała się ofensywa i zawodnicy, których na co dzień śledzę w DEL spisali się na medal. Przede wszystkim Veit Oswald wywiązał się z roli lidera. Coraz lepiej w bramce spisywał się Philipp Dietl i u naszych zachodnich sąsiadów największe obawy były co do goalie. Ogranie w niemieckiej ekstraklasie przez młodych hokeistów daje efekty także na Mistrzostwach Świata i jeżeli uda się jeszcze urwać punkt w jednym z meczów grupowych, to Niemcy awansują do ćwierćfinału. Ciekawy jestem postawy outsiderów w dalszym etapie turnieju, ale trzeba liczyć się z ofensywą tej nacji, bo jest ona groźna. Tima Stützle nie ma, ale jego następcy powoli się wyjawiają. Spore wrażenie zrobił także Julian Lutz i być może jego szybkość pozwoli zaskoczyć faworyta.

Szwecja tylko na początku miała problemy, aby rozpocząć strzelanie z reprezentacją Łotwy i było to spowodowane karą większą dla Eliasa Salomonssona.
Outsider miał swoje okazje na gole, ale ich nie wykorzystał i do głosu coraz częściej dochodzili zawodnicy Trzech Koron. Podobać się mogły przede wszystkim przewagi i ich rozgrywanie. W tym elemencie hokejowego rzemiosła wyróżniał się Noah Ostlund, który często wygrywał wznowienia na buliku i tym samym padały trafienia dla gospodarzy tegorocznych Mistrzostw Świata. Szwecja nie bez powodu wskazywana jest, jako jeden z faworytów do złota i przygotowali naprawdę mocny skład na ten turniej. Doświadczeni już w juniorskich bojach Jonathan Lekkerimaki, Axel Sandin-Pellikka, czy też Filip Bysterdt dają radę i wywiązali się ze swoich ról. Spore oczekiwania są względem Eliasa Petterssona i ciekawy jestem, co ten defensor pokaże dzisiaj. Czy gospodarze sięgną po kolejne zwycięstwo?

Tutaj uważam, że będzie podobny przypadek, co u Szwajcarów. Zmęczenie da o sobie znać u Niemców i tym samym spodziewam się trudnej przeprawy naszych zachodnich sąsiadów ze Szwedami. Trzy Korony mieli jeden dzień odpoczynku i pomimo wykluczenia z gry Eliasa Salomonssona nie musieli się zbytnio natrudzić w spotkaniu z Łotyszami. Stawiam na punkt Noaha Ostlunda. Uważam, że outsider będzie łapać kary, bo nie zawsze będzie nadążać za szybką grą faworyta i tym samym zwiększą się szanse na gola lub asystę Noaha. Jest to zawodnik, który wyjeżdża na lód w pierwszym linku PP i często wygrywa wznowienia, co daje szanse na szybkie trafienie w przewadze. Spodziewam się, że to Szwedzi będą stroną dominującą i przy kilku trafieniach nasz bohater zaliczy przynajmniej 1 punkt, bo jego współpraca z kolegami wygląda bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2074
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dziś na poczatek proponuje dubel z dwóch wczesniejszych meczów
Słowacja odczuła starcie z Czechami, był to ciezki mecz derbowy a takie zawsze sa troche inne, ale pokazali w nim sporo dobrego, mądrego hokeja. Pozniej trafili na Szwajcarów, którzy robili sporo zamieszania w tercji słowackiej ale nic nie wpadło, duza w tym zasługa golie Gajana i Słowackkiej defensywy, dzis teoretycznie łatwiejszy rywal, Norwegowie graja fizyczny , prosty i zespołowy hokej , nie maja gwiazd takich jak w innych zespołach , które moga a nie musza zdecydowac o wyniku. Dobrze to rozczytali Czesi, którzy wygrali pewnie 8-1. Dzis mysle ze Słowacy troche odżyja, dzis przerwy zrobi swoje a swiadomosc ze pokonali Czechów i Szwajcarów tez doda skrzydeł, na papierze i to co pokazali to Słowacy maja wszystkie atuty po swojej stronie, doswiadczenie, ogranie. wyszkolenie techniczne i kultura gry i trzeba to pokazac w tym meczu, spodziewam sie twardego meczu bo Norwegia bedzie chciała szukac swoich szans ale licze na pewne zwyciestwo naszych południowych sasiadów
Do dubla Finlandia, która tak naprawde ma wiele do poprawy, szwankuje wyprowadzanie krązka z własnej tercji i błedy w obronie. Golie tez wg mnie do zmiany i kto wie czy do tego dzis nie dojdzie bo Kokko nie pomagał niestety. Moze pojawi sie uznawany za duzy talent i juz naznaczony przez kluby NHL Noa Vali. Ja cały czas wierze w Finów bo ta nacja potrafi grac w hokeja, po meczu z Niemcami mozna było usłyszec z szatni ze niestety Finowe zlekcewazyli Niemców, zagrali głupi hokej jak to określił jeden z obrońców. Dzis sytuacja nie ma prawa się powtórzyć. Licze na ich pewna wygraną , szanuje Łotwe, która bedzie miec swoje szanse ale nie widze dzis niespodzianki w tym meczu

Słowacja handi minus 2,5 + Finlandia handi minus 2,5 kurs ako 3 fortuna ( z wczoraj przed północą) ✅ ✅ 💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2045
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Norwegia vs Słowacja: Słowacja powyżej 3.5 gola @1.35✅
Łotwa vs Finlandia: Finlandia powyżej 3.5 gola @1.38✅
Czechy vs USA: USA powyżej 3.5 gola @1.29🔴
Kanada vs Szwecja: Kanada powyżej 2.5 gola @1.45🔴
AKO @3.48 Fortuna🔴

Norwegia vs Słowacja: Filip Mesar powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.37✅
Łotwa vs Finlandia: Jani Nyman powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.36✅
Czechy vs USA: Jimmy Snuggerud powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.30🔴
Kanada vs Szwecja: Macklin Celebrini powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.60🔴
AKO @3.88 Fortuna 🔴

Macklin Celebrini strzeli gola @2.90 Fortuna🔴


Norwedzy w starciu z Czechami nie mieli większych szans, aby przeciwstawić się faworytom. Szkoda, bo należy pochwalić ich występ w spotkaniu przeciwko USA, ale zmęczenie oraz klasa rywala dała o sobie znać. Co tutaj dużo kryć, przed rozpoczęciem tego turnieju beniaminek był typowany jako główny kandydat do spadku i na to się zanosi. Przypomnijmy, że są jeszcze baraże i najprawdopodobniej Norwegom przyjdzie się zmierzyć z Łotyszami w walce o utrzymanie. Brakuje tutaj akcentów ofensywnych ze strony Michaela Brandsegg-Nygarda. Zawodnik ten kreowany był jako największy talent swojej reprezentacji i być może zagości w pierwszej rundzie draftu. Nie ma gwiazd u outsidera i trudno będzie dzisiaj przeciwstawić się Słowakom.

Nasi sąsiedzi byli gorszym zespołem do Szwajcarów, ale sporo sił kosztowało derbowe starcie z Czechami. Nie tylko fizycznie, ale też mentalnie formalni goście byli mocno nastawieni na braterski pojedynek, z którego wyszli celująco. Klasowe drużyny poznaje się też po tym, że wygrywają, jeżeli im nie idzie i tak stało się właśnie w spotkaniu z Suisse. Wiele dobrego w bramce wyczyniał Adam Gajan i na ten moment jest to najlepszy goalie tych mistrzostw. W mojej opinii należy pochwalić jeszcze duet Servac Petrovsky i Filip Mesar, a ten drugi jest bardzo inteligentnym graczem, który świetnie czyta grę i widać to było m.in. przy trafieniu do pustej bramki w rywalizacji ze Szwajcarami. Czy dzień przerwy pozwoli naładować akumulatory Słowakom?

Idę tutaj zdecydowanie w stronę Słowaków. Faworyci potrzebowali dnia odpoczynku po wymagającym meczu z Czechami i myślę, że świeżość dobrze zrobi formalnym gościom. Norwegia to kadrowo najsłabszy zespół w stawce i być może uda im się coś strzelić, chociaż Adam Gajan ma chrapkę na kolejne SO. Zdecydowałem się na 4 bramki Słowacji i na punkt Filipa Mesara. Wyżej wspomniałem o jego hokejowej inteligencji i mam nadzieję, że znów będzie cieszył się z kluczowej asysty, a może nawet i gola?


Przenosimy się do drugiego meczu dzisiejszego dnia, a więc Łotyszy z Finami. Niestety formalni gospodarze nie pokazali do tej pory nic wielkiego. Jasne, mierzyli się jak na razie z bardzo wymagającymi przeciwnikami, jak Szwedzi czy też Kanadyjczycy, ale znacznie odstawali poziomem od tych nacji. Szczerze spodziewałem się czegoś więcej po Łotwie i triumf Niemców nad Finami mogło ostatecznie zarezerwować miejsce outsiderowi w barażach. Oczywiście wszystko zdecyduje bezpośrednia rywalizacja z naszymi zachodnimi sąsiadami, ale i dzisiaj formalni goście skazywani są na porażkę.

Zawodzi nieco Finlandia, która przed rozpoczęciem turnieju nie była brana do ścisłego grona faworytów tych Mistrzostw Świata. W poprzednich latach kadra Suomi stała na wyższym poziomie, niemniej jednak fani dalej mieli nadzieję na to, że ich ulubieńcy powalczą, o chociażby medale. Naturalnie wszystko jest jeszcze możliwe i wiele rozstrzygnie się w fazie play-off, ale potrzebny jest pewny triumf nad Łotwą w dzisiejszym meczu, aby zbudować morale przed kolejnymi dniami. Zawodzi skuteczność, bo taki Jani Nyman oddał aż 11 celnych strzałów w starciu z Niemcami, a nie cieszył się z trafienia. Prospekt Seattle Kraken będzie mocno zmotywowany, aby cieszyć się z kolejnego punktu na tym turnieju. Halo? Gdzie jest Konsta Helenius? Napastnik ten nie potrafi się przełamać, a był przecież typowany jako jedna z największych gwiazd Finów na obecnych Mistrzostwach Świata. Czy ten duet poprowadzi faworytów do pierwszej wygranej?

Myślę, że Finowie kolokwialnie mówiąc, odpalą i dzisiaj ujrzymy sporo goli ze strony tej nacji. Suomi tworzy sobie mnóstwo szans, ale nie potrafią zamienić ich na trafienia. Zdecydowałem się na 4 bramki faworytów i do tego dokładam punkt Jani Nymana. Zastanawiałem się też nad Konstą Heleniusem, ale jednak wygrał napastnik Ilves. 19-latek w Liiga odgrywa pierwszoplanową rolę u Rysi i mam nadzieję, że znów weźmie ciężar gry na swoje barki i popisze się golem lub asystą, wszak w starciu z Niemcami miał aż 11 celnych strzałów na bramkę przeciwnika!


Czas na omówienie starcia Czechów z USA. Nasi sąsiedzi nie popisali się w meczu otwarcia ze Słowakami. Tak naprawdę tylko 1 tercja była dobra w wykonaniu dzisiejszych formalnych gospodarzy, a w pozostałych częściach to rywale wykorzystywali swoje sytuacje i zasłużenie sięgnęli po triumf. Brakowało liderów, którzy przypomnieli o sobie w drugim starciu z Norwegami. Jiri Kulich bombardował bramkę outsidera i doczekał się hat-tricka. Podobnie możemy powiedzieć o Eduardzie Sale i dobre humory powróciły do zawodników reprezentacji Czech. Tę skuteczność trzeba również potwierdzić na tle wymagającego przeciwnika i ciekawy jestem występu naszych sąsiadów.

Rywalem będą Amerykanie, którzy postrzelali sobie we wczorajszej rywalizacji ze Szwajcarami. Każda linia cieszyła się, z chociażby jednego punktu i selekcjoner David Carle mógł w pewnym momencie oszczędzać swoich kluczowych graczy, bo taki Lane Hutson nie wyjeżdżał już na rozgrywanie przewag w ostatniej tercji, zaliczając 4 minuty icetime mniej niż to było w starciu z Norwegami. Świetnie zaprezentował się Jimmy Snuggerud, który dosyć szybko skompletował hat-tricka, bo już w 1. tercji starcia ze Szwajcarią. Ogólnie cały zespół należy pochwalić, nawet rezerwowy bramkarz Jacob Fowler pokazał się z niezłej strony. Dzisiaj pomiędzy słupkami wystąpi nominalna 1, a więc Trey Augustine. Czy USA sięgnie po 3 triumf na tym turnieju?

Doskonale pamiętam ostatnie bezpośrednie spotkanie pomiędzy tymi reprezentacjami i Czesi zaskoczyli Amerykanów w ćwierćfinale Mistrzostw Świata U20, które w lecie było rozgrywane w Edmonton półtora roku temu. Czy teraz również dojdzie do takiej niespodzianki? Jestem zdania, że nasi sąsiedzi wyciągną wnioski z meczu ze Słowacją, ale to USA ma gwiazdorski skład i faworyci będą rozkręcać się z każdym rozegranym starciem w Szwecji. Zdecydowałem się na 4 gole Amerykanów i na punkt Jimmy’ego Snuggeruda. Brakuje u Czechów takiego solidnego goalie, jakim był Tomas Suchanek w przeszłości. Jestem zdania, że ofensywa formalnych gości jest za mocna dla outsidera i autor wczorajszego hat-tricka ponownie popisze się bramką lub asystą.


Hitowe starcie podczas tych Mistrzostw Świata U20 odbędzie się wieczorem i Kanada podejmie Szwecję. Ekipa spod Znaku Klonowego Liścia spisuje się naprawdę dobrze podczas tego turnieju. Nawet eksperci z tego kraju nie wierzyli, że ich ulubieńcy będą w stanie po raz trzeci z rzędu sięgnąć po złoto, ale jak na razie wszystko układa się po myśli faworytów. Oczywiście Finowie a przede wszystkim Łotysze nie byli zbyt wymagającymi przeciwnikami, dlatego prawdziwe sprawdziany nadejdą dzisiaj oraz w półfinale i w ewentualnym finale. Niemniej jednak wszystko powoli się zazębia i bramkarz Mathis Rousseau daje radę. W przeszłości Kanadyjczycy mieli problemy z goalie, ale zawodnik Halifax Mooseheads popisuje się świetnymi interwencjami. Ofensywa, jak to ofensywa u faworytów robi swoje i Macklin Celebrini to przyszła gwiazda naszej ulubionej dyscypliny sportu.

Tak jak dla Kanady, tak i dla Szwecji nadchodzi prawdziwy sprawdzian umiejętności. Trzy Korony nie mieli jeszcze na tym turnieju tak wymagającego przeciwnika, jak ekipa spod Znaku Klonowego Liścia. Wczoraj gospodarze Mistrzostw Świata robili wszystko poprawnie, ale brakowało wykończenia. Tak naprawdę spotkanie z Niemcami mogło rozstrzygnąć się w pierwszych dwóch tercjach, niemniej jednak nie było zawodnika, który skończyłby akcje kreowane przez kolegów. Dobrą wiadomością jest powrót do składu ważnego defensora Eliasa Salomonssona, który był zawieszony na jeden mecz ze względu na brzydki faul w spotkaniu z Łotwą. Chwila grozy związana była z Eliasem Petterssonem, ale jego kontuzja nie jest zbyt poważna. Czy gospodarze wykorzystają atut własnego obiektu?

W Göteborgu czeka nas prawdziwe święto hokeja. Kibice Kanady w liczebności 2,5 tys. tworzą prawdziwy klimat na meczach swojej reprezentacji, ale pozostałe 9 tys. będzie po stronie Szwedów. Myślę, że czeka nas wyrównane starcie, ale w takich rywalizacjach często decydują indywidualności i to Macklin Celebrini powinien znów błyszczeć. Jego łatwość w kreowaniu sytuacji oraz wjazdy do tercji przeciwnika przypominają Connora Bedarda i uważam, że stać go na kolejną asystę lub gola. Dodatkowo do AKO pobieram 3 trafienia ekip spod Znaku Klonowego Liścia. Trzy Korony w przeszłości mieli bardzo wiele problemów w meczach z Kanadyjczykami na poziomie Mistrzostw Świata U20 i ten próg jest regularnie pokrywany w bezpośrednich starciach. Warto spędzić wieczór z młodzieżowym hokejem, bo będzie się działo!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1512
R 605,2K

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Mistrzostwa Świata U20
Godzina: 14:30
Spotkanie: Łotwa - Finlandia
Typ: mecz/handicap: Finlandia -2,5
Kurs: 1,65
Bukmacher: lvbet
Analiza:
Trzecia runda Mistrzostw Świata U20- w hali Scandinavium w Goteborgu zmierzy się reprezentacja Łotwy z Finlandią. Łotysze w dwóch pierwszych spotkaniach spisali się dramatycznie słabo przegrywając ze Szwecją 0:6 i Kanadą aż 0:10. Finowie wprawdzie przegrali również z Kanadą 2:5 i z Niemcami po walce 3:4 ale pozostawili po sobie znacznie lepsze wrażenie. Z grupy do play offu wychodzą po cztery najlepsze drużyny, zatem skoro Finlandia i Łotwa zamykają tabelę bez zdobyczy punktowej mecz ten będzie kluczowy do zmieszczenia się w czwórce. Finlandia ostatni swój mecz zagra jeszcze ze Szwecją a Łotwa z Niemcami a tutaj o punkty będzie trudno. Finowie w meczach towarzyskich przed rokiem wygrywali z Łotwą 3:0 i 6:1 i chociaż znaczy to niewiele, to jednak potencjał drużyny Heleniusa jest teraz podobny lub większy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1746
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Taka mnie nachodzi refleksja co do meczu Czechów z USA. Wczoraj amerykanom wychodziło wszystko, trafili na niedokładnych podmeczonych Szwajcarów, celowniki mieli ustawione mega dobrze. I tak myślę że dziś z Czechami tak łatwo nie będzie. Czesi potrafią grać z ekipami z Ameryki, myślę że dziś mogą spróbować zaskoczyć USA, jeśli Hrabal nie pęknie to może być ciekawie.
Może pogram coś w kierunku Czechów
Handi plus 3,5 wygląda dobrze ✅ ,czy Czesi plus 2,5 gola✅ Nie proponuję tego grać bo USA ma pake ale to taka luźna refleksja
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1952
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Wczoraj oglądaliśmy kawał dobrego hokeja w meczu Kanady ze Szwecją i czekam już na kolejne rywalizacje drużyn, które będą bić się o złoto. Dzisiaj przed nami rywalizacje, w których uważam, że ujrzymy sporą ilość goli. Nie ma co bronić, niektórzy potrzebują nawet wygranej w RT, aby uniknąć baraży. Liczę na ciekawe widowiska i widzę szanse na trafienie wysokich kursów. Podrzucam swój główny kupon z kanadyjkami liderów, ale dorzucam jeszcze ryzykowniejsze opcje, które pograłem w różnych konfiguracjach, może ktoś coś sobie wybierze.

Miles Müller powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.47✅
Michael Brandsegg-Nygard powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.60🔴
Veit Oswald powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.58 🔴
AKO @3.72 Fortuna🔴


Ryzykowne single wszystko Fortuna:

Miles Müller strzeli gola @2.70🔴
Miles Müller strzeli 2+ goli @9.00🔴
Michael Brandsegg-Nygard strzeli gola @3.40🔴
Michael Brandsegg-Nygard strzeli 2+ goli @12.00🔴
Veit Oswald strzeli gola @2.80🔴
Veit Oswald strzeli 2+ goli @9.50🔴
Gol do pustej bramki w meczu Szwajcaria vs Norwegia @2.50🔴
Gol do pustej bramki w meczu Niemcy vs Łotwa @2.50🔴

Sporo sił kosztowało Szwajcarów spotkanie ze Słowacją.
Blisko było wtedy urwania punktów faworytowi i niestety to odbiło się na starciu z Amerykanami. Zapewne takie były założenia trenerów, aby postarać się, sprawić niespodziankę w rywalizacji z nacją, która z tej dwójki jest teoretycznie słabsza. Blisko było remisu w regulaminowym czasie gry z naszymi południowymi sąsiadami i Adam Gajan tak naprawdę dał wygraną Słowakom. Teraz nadchodzi prawdziwy sprawdzian dla Suisse. Celem jest naturalnie utrzymanie się w elicie i tym samym awans do ćwierćfinału. Szwajcarzy wiedzą doskonale, że beniaminek występuje back-to-back i w swoim składzie rywale nie mają wielkich gwiazd. Rola faworyta może pomóc, ale też i stłamsić młodych zawodników formalnych gospodarzy. Fani czekają na przebudzenie Miles Müllera, który nie zdobył jeszcze punktu na tym turnieju. Czy napastnik Ambri-Piotta pokusi się o przełamanie? Lepszego momentu mieć nie może.

Norwegowie od startu Mistrzostw Świata skazywani byli na spadek. Nic w tym dziwnego, wszak kadrowo to najsłabsza ekipa w stawce. Zdecydowane przegrane z USA, Słowacją i Czechami to potwierdza. Pojawiła się jednak walka z tymi nacjami, ale jedynie do czasu. Dopóki były siły, motywacja i chęć, to momentami Norge wyglądało naprawdę dobrze. Niestety jakość była po stronie przeciwników i tym samym należy spodziewać się, że Norwegowie wraz z Łotyszami będą bić się o pozostanie w elicie w barażach. Jest jednak spotkanie ostatniej szansy. Ewentualne pokonanie Szwajcarów w czasie regulaminowym będzie ogromnym sukcesem outsidera. W swoim tekstach wspominałem wielokrotnie o Michaelu Brandsegg-Nygardzie i napastnik Mory popisał się wczoraj 2 golami i 1 asystą. Zawodnik ten bardzo szybko porusza się na łyżwach i jest niebezpieczny przy kontratakach, co pokazała pierwsza jego bramka po przechwycie w swojej tercji obronnej. Podczas PP również szuka swoich szans na trafienie. Czy Michael znów zanotuje znakomity występ?

W spotkaniach, które teoretycznie są o utrzymanie się w elicie, często pada wiele goli. Jest to spowodowane tym, że pojawia się o wiele więcej błędów, stresu oraz kar, bo stawka jest wysoka, a to są jeszcze młodzi zawodnicy, którzy nie zawsze potrafią utrzymać nerwy na wodzy. Tego spodziewam się po dzisiejszych starciach.

Moim głównym pomysłem był punkt Miles Müllera, ale zdecydowałem się dołożyć jeszcze trafienie lub asystę Michaela Brandsegg-Nygarda. To Szwajcarzy będą zapewne dominować na tafli, ale Norwegowie także poszukają swoich szans w kontratakach. Napastnik Suisse nie może jak na razie zaliczyć tego turnieju do udanych. W dwóch spotkaniach nie zdobył punktu, a jego reprezentacja przegrała oba starcia. Miles to lider z krwi i kości i wierzę w jego przełamanie. Bardzo aktywny jest szczególnie w PP. O Michaelu Brandsegg-Nygardzie rozpisywałem się przy okazji ostatnich tekstów i zawodnik Norge zagrał wczoraj świetnie. To on swoją solową akcją dał pierwsze trafienie swojej drużynie, ale prowadzenie nie zostało długo utrzymane przez outsidera. Myślę, że dzisiaj będzie miał szanse, aby poprawić dorobek. Selekcjonerzy obu reprezentacji doskonale wiedzą, że jest to najważniejsze starcie na Mistrzostwach Świata i topowe linie powinny otrzymać więcej icetime. To zwiększa okazje na punkty liderów obu ekip.

Czas na omówienie drugiej rywalizacji podczas dzisiejszego dnia. Niemcy zmierzą się z Łotwą i to również jest spotkanie o awans do ćwierćfinału i tym samym uniknięcie baraży. Nasi zachodni sąsiedzi są autorami największej niespodzianki do tej pory na obecnych Mistrzostwach Świata. Po raz pierwszy w historii na mistrzowskiej imprezie udało się pokonać Finów. Ofensywa, która ogrywa się na co dzień w DEL oraz w austriackiej ekstraklasie dała radę, ale i defensywa dojechała w odpowiednim momencie tamtego starcia. Potrzebne też było sporo szczęścia i sensacja stała się faktem. Bardzo dobre zawody rozegrał Veit Oswald, który strzelił dwie bramki i był prawdziwym liderem swojej drużyny. Oby tak dalej i być może stać Niemców na coś więcej, niż tylko ćwierćfinał. Warto uniknąć 4. pozycji w grupie i 3. miejsce może dać w fazie play-off Słowaków, z którymi będzie szanse na równą walkę o awans do strefy medalowej. To naturalnie melodia przyszłości i wiele może się zmienić, należy w pełni skupić się na sobotnim spotkaniu. Czy wypoczęci faworyci sięgną po 2 triumf na tym turnieju?

Łotwa na turnieju w Szwecji nie może pochwalić się niczym dobrym. 0 strzelonych goli i 20 straconych w 3 meczach powoduje, że to jeden z najgorszych bilansów w historii Mistrzostw Świata U20. Szkoda, że tak się dzieje, ale outsiderzy nie mieli większych argumentów, aby powalczyć z Kanadyjczykami, Szwedami i Finami. Spotkania o wszystko są dzisiaj i ewentualnie za kilka dni w barażach. Łotysze mają zdolną młodzież, wszak nacja ta żyje hokejem i inwestuje w rozwój młodych zawodników, ale nie przekłada się to na razie na sukcesy na szczeblu juniorskim. Dzisiaj outsider zrobi wszystko, aby uniknąć walki o pozostanie w elicie i to będzie najprawdopodobniej z Norwegią. Czy doczekamy się niespodzianki w tej rywalizacji?

Łotwa będzie zapewne zmęczona wczorajszą rywalizacją z Finlandią i to jest szansa dla Niemców, aby sięgnąć po drugi triumf na tym turnieju. Poza tym outsider potrzebuje wygranej w czasie regulaminowym, co oznacza, że są spore szanse na pustą bramkę nawet przy wyniku remisowym. Zdecydowałem się jednak na punkt Veita Oswalda. Zawodnik ten popisał się dwoma golami w rywalizacji z Suomi i miał swoje dobre okazje w spotkaniu ze Szwedami. Tam jednak defensywa jest jak mur i Trzy Korony nie straciły jeszcze bramki na tym turnieju. Jestem zdania, że napastnik Byków z Monachium ponownie będzie główną postacią swojej drużyny. Wraz z Julianem Lutzem rozumie się bez słów i współpraca tej dwójki wygląda naprawdę dobrze. Uważam, że są spore szanse na punkt Veita.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +636
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Podrzucam już dzisiaj singla 7.75 na Słowaków w jutrzejszym meczu z USA. Kursy od rana lecą na łeb i na szyję, jutro pewnie będzie koło 3-4, a Słowacy mają argumenty, aby powalczyć z Amerykanami. Dodatkowo przy dużych spadkach będzie okazja cash outu, ale to już zostawiam indywidualnie do przemyślenia. Taki kurs został jeszcze w LVBet i w STS. Oczywiście chodzi o końcową wygraną po dogrywce i karnych. 🔴

Screenshot_20231230-140714.png
 
Ostatnia edycja:
mark1973 761,4K

mark1973

Znawca - Hokej
A ja mam dziś lekki dylemat z typwm i nie na 100% jestem do nich przekonany. Ale zobaczymy
Mecze w zasadzie o ćwierćfinał. Szwajcarzy zagrali swietnie ze Słowacja ale tu chyba zadziałała ich swiezosc, niestety skutecznosc została w szatni, w meczu z USA nie było co zbierac bo podmeczeni i wolni nie mieli szans. W ich szeregach prózno szukac gwiazd bo tez nie wszyscy mogli wystapic. Ich rywal nie gra finezyjnie, rowniez nie ma gwiazd ale wg mnie tez i jakosciowo słabszy, owszem bedzie kąsał ale nie widze ich w ćwiartce
Do dubla oczywiscie ten drugi mecz. Gdyby to był pierwszy mecz mistrzostw to postawiłbym na Łotwe z x , teraz mam dylemat. Łotysze bez gola do tej pory jednak z Finlandia gdyby nie Vali w bramce mogło cos wpaść, mimo porazki to był dobry mecz Łotyszy, stracili trzy gole w przewadze i tu juz podpowiedz by nie faulowac. Niecmcy zaskoczyli Finów i pytanie na ile ich Finowie zlekcewazyli, mysle ze dzis poznamy odpowiedz ale niemiecki zespol sprawia korzystne wrazenie, ale czy dzis wygraja nie mam pewnosci, w defensywnie nie grzeszą i tu widze szanse dla Łotwy.

Szwajcaria handi minus 1,5 + Łotwa over 1,5 gola kurs ako 2,23 fortuna ✅ ✅ 💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2615
W 1,3K

Whisky77

Użytkownik
Oczywiście Norwegowie. Co się czepiasz, lepiej doceń to co kolega robi tutaj na forum, co prawda ostatnio trochę słabiej mu idzie ale początek Mś był imponujący 😉
Pisząc na forum szanujmy pozostałych użytkowników. Tym bardziej w erze autopodpowiedzi pisanie z takimi błędami jest słabe. Abstrahuję całkiem od merytorycznego wkładu użytkownika. Dobre typy nie zwalniają z poprawnego pisania. Chociaż mówią, że nie można mieć wszystkiego 😉
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom