>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Manipulacja kursami na Betfair

B 0

behemot

Użytkownik
Witam wszystkich,

Postanowiłem założyć temat o manipulacji kursami na Betfair.
Nie wiem czy kiedykolwiek na tym forum istniał podobny topic, jeśli tak było, najwyższy czas odświeżyć sobie sposoby gry na Betfair ;-) , jeśli nie było, najwyższy czas podzielić się swoją wiedzą !
Ja ze swojej strony będę chciał przedstawić kilka rodzajów gry, mam nadzieję, że bywalcy forum przyłączą się do dyskusji i każdy z nas poszerzy horyzonty :spokodfhgfh:

Zapraszam do dyskusji!
Pozdrawiam
Behemot
 
A 52

androlo

Użytkownik
oczywiscie jak najbardziej trafny topic

betfair to najlepsza gielda gier na swiecie

ja tez swego czasu grywalem tam i zamierzam powrocic

zapraszam wszystkich do dyskusji
 
B 0

behemot

Użytkownik
&#39;Manipulacja kursami&#39; ma doprowadzić do takiej sytuacji, że niezależnie jaka opcja zdarzenia będzie zwycięska, my czyli grający/obstawiający zawsze zarobimy.
Chciałbym, żebyśmy w temacie wpisywali swoje systemy gry - mam nadzieję, że na forum jest grupa ludzi wymieniającyh się na Betfair.

Manipulacja kursami może, wiadomo sprawa, odbywać się na różnych rynkach (piłkarskim,tenisowym, koszykarskim etc).

Zacznijmy może od najbadrziej obleganego rynku czyli piłkarskiego ! ;-)
 
B 0

behemot

Użytkownik
Manipulacja kursami na remis podczas gry na LIVE.

Mając za sobą kilkadziesiąt meczy na LIVE, oczy skupione w ekranie telewizora,widząc kursy zmienieniające się na BETFAIR zauważyłem pewną prawidłowość - oczywiście, nie jest to reguła, która jest niezawodna, jednak przy odrobinie cierpliwości zdaje egzamin.

Bierzemy pod uwagę mecze, w których przed pierwszym gwizdkiem sędziego &#39;under 2.5&#39; był faworytem (czyli kursy od 1.80 w doł).
W dalszej kolejności interesują nas spotkania, które do przerwy kończą się wynikiem bezbramkowym, czyli HT 0:0 - nie muszę mówić, że bardzo pomocne jest oglądanie transmisji w TV, ale zawsze można się posiłkować livescor&#39;ami, których w sieci jest pełno.
W pierwszych połowach sędzia raczej nie dolicza z reguły więcej aniżeli 2 minut, dlatego dobrze jest wziąść już remis FT w 43-44 minucie. Teraz dlaczego akurat tak ?
W bezbramkowych meczach do przerwy, ludzie masowo &#39;chcą brać&#39; czyli LAY&#39;ować remis. Przerwa w meczu trwa 15 minuta...ale na Betfair ludzie wymieniają się nieustannie.
Remis FT (WYGRA), który wzięliśmy przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie, będziemy mogli &#39;sprzedać&#39; po przerwie z marginem średnio 0.20...
Polecam przekonanie się na własnej skórze, najlepiej na lidze szwedzkiej w tym momencie ;-)
 
S 0

sweter

Użytkownik
Witam,

dostrzeglem pewną prawodlowosc a mam na mysli taka sytuację:

w normalnym buku kurs na zdarzenie:

Genoa CFC - Grosseto 1,30 4,50 7,50

X2= 2,84

w betfair przy odpowiedniej manipulacji

Genoa CFC - Grosseto 1,35 5,50 12,00

X2= 3,77

Jak uważacie oplaca się grać takie zdarzenia gdzie jest wyraźny faworyt stawiając X2 przy takich kursach jakie oferuje nam betfair??

Proszę o komentarz
 
tvn24 0

tvn24

Użytkownik
musisz pamiętać że nie ma pewniaków, tak sie może wydawać w tym spotkaniu, lecz trzeba wiedzieć że bukmacherzy stosują różne sztuczki i kurs nie zawsze jest odzwierciedleniem szans zespołu na zwycięstwo, dlatego trzeba wykonać dobrą analizę bez patrzenia na kursy bo to wpływa potem na analizę, a jak nie widzisz kursów to sobie spokojnie analizujesz meczyk a potem obstawiasz i jesteś w miarę pewny, więc podsumowując można grać, dlaczego nie? ale po wykonaniu analizy i przemyśleniu czy nie bedzie niespodzianki itd.

Bukmacherka to cięzki kawałek chleba ;-)
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
A mógłby mi ktoś wyjaśnić ile wygram wystawiając kursy (lay&#39;e)???
Czy wtedy wygrywam tyle, ile ryzykuję, czy jak??
 
hooltay 32

hooltay

Użytkownik
Postaram sie to inaczej wytlumaczyc. Wystawiajac zaklad Lay o wspomnianym wczesniej kursie 1,3 za stawke np. 10 Euro, w wypadku trafienia, czyli wtedy gdy zakladane wydarzenie NIE bedzie mialo miejsca, wygrywasz swoja stawke (10 €), a w wypadku nietrafienia tracisz 3 € (10*1,3-10=3). Podobnie np. Lay po kursie 4,5 stawka 100€, Lay trafiony zyskujesz 100€, nietrafiony tracisz 350€ (100*4,5-100). Oczywiscie od kwoty wygranej nalezy odliczyc jeszcze 5% prowizji.
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Zaczynam kumać ale dla pewności taki przykład:


Powiedzmy, że mam 100 na koncie i za 12 gram lay. Wtedy jeśli Liverpool przegra, lub zremisuje to wygrywam 12 i mam 112 na koncie. A jeśli Liverpool wygra to wypłacam 19,68 czy i 12 i 19,68??? ile będe miał na koncie jeśli liverpool wygra???
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
wtedy tracisz swoje zobowiazania czyli 19,68
Czyli w przypadku wygranej Liverpoolu, na koncie zostanie mi ok 80 zł dobrze rozumuję??

EDIT

A może mi ktoś jeszcze popwiedzieć, czy sytuacja przedstawiona poniżej to greenbook (surebet)??

 
hooltay 32

hooltay

Użytkownik
Tak, w wypadku gdy Liverpool wygra, stracisz te 19.68 zobowiazania i zostanie ci na koncie okolo 80 funtów. Spojrz na to z innej strony. Wystawiajac zaklad Lay stajesz sie dla kogos bukmacherem, tak wiec gdy ta osoba przegra i zakladany wynik nie bedzie mial miejsca zyskujesz kase tej osoby, a jesli ty przegrasz musisz wyplacic zobowiazanie za ten zaklad.

Co do kolejnego pytania. Wystawiajac takie kursy bedziesz mial niemal Green Booka. Posluze sie podobnym przykladem:

Polecam ustawic sobie w opcjach dwie rzeczy: Wykaz zyskow i strat oraz wyswietlenie symbolu &quot;a jesli&quot;, od razu bedziesz dzieki temu wiedzial ile zyskujesz, albo tracisz na zakladzie.

Jak widac, jesli trafisz zaklad Back bedziesz na plusie, a jesli Lay to wyjdziesz na zero. Zmieniajac stawke Lay np. na 10.1 otrzymalbys juz czystego Green Booka, gdyz nie wazne ktore zdarzenie by wygralo, zawsze bedziesz na plusie:
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
hooltay, możesz mi jeszcze powiedzieć czy często lay&#39;e nie są kupowane przez innych. W jaki sposób dowiem się, czy ktoś kupił mój kurs??

I jeszcze jedno czy tak, jak na powyższym przykładzie jeśli podniesiesz kurs na Justine Henin z 1,09 do 1,13 też musisz czekać, czy zakład zostanie przyjęty???
 
hooltay 32

hooltay

Użytkownik
Ten kupon z Justine Henin to był tylko przykład, kursu 1.13 na Lay nikt by mi nie zaakceptował w tym wypadku, bo jest już wystawiony korzystniejszy za 1.1.
Jak wystawiasz własny kurs, to zawsze musisz czekać, aż ktoś go przyjmie. A Czy często nie są przyjmowane? Ciężko mi na razie powiedzieć, bo sam też dopiero zaczynam przygodę z Bet Fair. To zależy jakie kursy wystawiasz, jeśli dla kogoś innego będzie korzystny to go przyjmie, jeśli będziesz zawyżał to szybko znajdzie się ktoś, kto wystawi korzystniejszy. Na dużych, ustabilizowanych rynkach, gdzie kursy Back i Lay są zbliżone raczej już nic nie zmanipulujesz.

Sprawdzić czy ktoś przyjął/ nie przyjął Twoich zakładów możesz w zakładce Moje Konto -&gt; Aktualne Zakłady, ale ja bardzo polecam programik Bet Watcher (widget do programu Yahoo! Widgets), a jeśli masz Vistę to Vista Gadget, do pobrania z tej strony: http://labs.betfair.com/labs.aspx
Bardzo przydatna sprawa, na bieżąco wyświetla status zakładów i dodatkowo powiadamia dźwiękiem, gdy ktoś zakład przyjmie. Na tej stronie jest więcej ciekawych programów, ułatwiających zabawę z Bet Fair, ale mi akurat nie wiem czemu nie chodzą ????
 
B 0

behemot

Użytkownik
hooltay : mi również programy z labs.betfair.com nie chodzą. Wydaje się, że nie jesteśmy odosobnionymi przypadkami i takich ludzi jest więcej.
Być może dzieje się tak dlatego, że większość programów jakie są do pobrania na wyżej podanej stronce to wersje BETA.

Jeśli jest osoba, które działa chociażby Betfair Direct, dajcie znać.
Z góry dzięki !
 
hooltay 32

hooltay

Użytkownik
Betfair Direct kilka razy mi zaskoczył. Nie wiem czy jest w tym jakaś reguła, ale udało mi się to jak zaraz po próbie odpalenia programu zmieniałem we właściwościach na uruchamianie w trybie zgodności z Win 98/Me, wtedy po chwili się włączał. Dziwne trochę, ale ze trzy razy tak się udało. Nie wiem, może to po prostu przypadek...
 
Do góry Bottom