>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Matura 2010

Status
Zamknięty.
B 0

burbon2009

Użytkownik
a ja mam takie pytanko jak to jest np: z ustnego anglika mam 60% a z pisemnego mam 25% to oni to dodaja do siebie i dziela przez 2 i wystawiaja ocene czy musze miec kazda forme zalicza na te 30% ?
 
marcin9002 0

marcin9002

Użytkownik
Pytanko: Czy matura ustna z polskiego może zakończyć się przed czasem 25 minut? (15 prezentacja + 10 pytania) z wynikiem pozytywnym?
 
O 0

olgiczka

Użytkownik
Podobno w PLANIE PREZENTACJI(który wnosimy na mature ustną z polaka) można napisać zakończenie. Czy to prawda?
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
Bardzo ważne pytanie bo nie wiem co robić !
Mam w bibliografii dopisaną kartkę z cytatami i teraz zastanawiam się czy nie trzeba było jej oddać nauczycielowi razem z konspektem... i jak generalnie powinna wyglądać taka kartka, bo ja mam napisane normalnie jedno pod drugim a może jest jakiś wzór? I kiedy powinno ją się oddać?
Proszę o pomoc...
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Nic takiego nie musisz oddawać. Kartkę taką można mieć dla siebie, przynajmniej tak rok temu było jak ja zdawałem ;]
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
Nic takiego nie musisz oddawać. Kartkę taką można mieć dla siebie, przynajmniej tak rok temu było jak ja zdawałem ;]
a komisja nie musi sprawdzić treści co jest na tej kartce ? czy to naprawdę są same cytaty, a nie jakieś dodatkowe treści...
 
W 0

wiola

Użytkownik
Bardzo ważne pytanie bo nie wiem co robić !
Mam w bibliografii dopisaną kartkę z cytatami i teraz zastanawiam się czy nie trzeba było jej oddać nauczycielowi razem z konspektem... i jak generalnie powinna wyglądać taka kartka, bo ja mam napisane normalnie jedno pod drugim a może jest jakiś wzór? I kiedy powinno ją się oddać?
Proszę o pomoc...
z tego co ja wiem powinno sie ja oddac n-lowi w dwoch egzemplarzach (dla ciebie i komisji ) a jesli chodzi o wzor to nie ma okreslonego powinno sie w bibliografi napisac ze materialy pomocnicze to cytaty i na kartce napisac imie nazwisko i chyba temat
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
z tego co ja wiem powinno sie ja oddac n-lowi w dwoch egzemplarzach (dla ciebie i komisji ) a jesli chodzi o wzor to nie ma okreslonego powinno sie w bibliografi napisac ze materialy pomocnicze to cytaty i na kartce napisac imie nazwisko i chyba temat
a nie wiesz do kiedy trzeba to zrobić? bo konspekt oddałem już dawno, nauczyciel wiedział że mam materiały pomocnicze (kartka z cytatami) lecz o nią nie pytał...
 
tomekbdg 0

tomekbdg

Użytkownik
Bardzo ważne pytanie bo nie wiem co robić !

Mam w bibliografii dopisaną kartkę z cytatami i teraz zastanawiam się czy nie trzeba było jej oddać nauczycielowi razem z konspektem... i jak generalnie powinna wyglądać taka kartka, bo ja mam napisane normalnie jedno pod drugim a może jest jakiś wzór? I kiedy powinno ją się oddać?

Proszę o pomoc...
Ja kartke z cytatmi musze przynieść dokładnie dzień wcześniej do szkoły.
 
bananeq 0

bananeq

Forum VIP
W tym roku karty z cytatami i konspektu, nie trzeba oddawać komisji, info potwierdzone na 100%.

Ja oddałem konspekt, bo nauczycielka tak doradziła, bo zawsze to komisja inaczej patrzy, kilku znajomych nie oddało i nie miało problemów z podejściem do matury.

Kartki z cytatami nie oddałem, a przy sobie miałem i nikt mi się o nic nie przyczepił.
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
Jakby ktoś chciał jeszcze to mam prezentację maturalną Polacy o sobie na wybranych tekstach literackich przedstaw portrety polaków ???? oraz o holocauscie ????
Jak coś to prv i się dogadamy ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
panowie czy moja przemowa na prezentacji może trwać poniżej 20 minut??
Z tego co ja kojarzę to miało być około 12-15 minut, więc poniżej 20 spokojnie.

A tak ogólnie to matura ustna to prościzna, tego się chyba nie da nie zdać.
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
Z tego co ja kojarzę to miało być około 12-15 minut, więc poniżej 20 spokojnie.
A tak ogólnie to matura ustna to prościzna, tego się chyba nie da nie zdać.
wiesz niby proste bo bronisz pracę, ale jest u nas jedna baba która tępi jak tylko może. na szczęście mnie uczyła i nie może być na mojej maturze ????
dobrze też że nie doszło do zmany nauczyciela bo byłyby jajca ????
 
getosk8 0

getosk8

Użytkownik
panowie czy moja przemowa na prezentacji może trwać poniżej 20 minut??
moze trwac nawet ponizej 10 minut ;] ale licz sie, ze max juz napewno nie bedziesz mial ???? generlanie to powinna trwac nie wiecej niz 15 minut chociaz moja znajoma w sobote miala mature, mowila dokladnie 21 minut, przekeoczyla czas wiec nie dostala juz pytan i z miejsca 20 punktow ;p

A co do kartek itp w sobote mialem mature i bez zadnego problemu moglem miec kartke, na niej plan wypowiedzi, nie oddawalem jej wczesniej, na miejscu nauczyciel nie kazywal jej dac ani nic takiego ???? w planie mala czcionka mialem tak konkretnie rozpisana prace tak, ze co chwila sobie zerkalem, czytalem i wszystko bez nerwow nawet powiedzialem ????

rozpoczecie i zakonczenie mialem naklejone na teczke, komisja caly czas na mnie nie patrzyla takze spokojnie moglem czytac co tam mam ????

hm powodzenia Panowie! :razz:
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
moze trwac nawet ponizej 10 minut ;] ale licz sie, ze max juz napewno nie bedziesz mial ???? generlanie to powinna trwac nie wiecej niz 15 minut chociaz moja znajoma w sobote miala mature, mowila dokladnie 21 minut, przekeoczyla czas wiec nie dostala juz pytan i z miejsca 20 punktow ????
hm powodzenia Panowie! :razz:
moja przemowa trwa jak mówie tak normalnie około 15-17 minut czyli jest gicior.
a apropo kartek - moge sobie normalnie przynieść plan itp i wg niego mówić. w szkole oddawalismy TYLKO bibliografię, do planu mieliśmy specjalne kartki część oddała a część nie. więc nie wiem już jak to jest, brak te kartki czy nie?
 
adrianoss 30

adrianoss

Użytkownik
moja przemowa trwa jak mówie tak normalnie około 15-17 minut czyli jest gicior.
a apropo kartek - moge sobie normalnie przynieść plan itp i wg niego mówić. w szkole oddawalismy TYLKO bibliografię, do planu mieliśmy specjalne kartki część oddała a część nie. więc nie wiem już jak to jest, brak te kartki czy nie?
U mnie jest tak , że skoro nie oddałeś planu prezentacji to nie możesz go wnieść na maturę.
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
no dzięki, pewnie i tak samo u mnie. Babka od polskiego przewaliła, bo przyniosła nam na 2009 rok, powiedziała ze ten nie może być ale żebyśmy popatrzyli jak to wygląda i że da nam nowy. Nie dała wiec będę się musiał obejść bez planu
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom