>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Matura

Status
Zamknięty.
gmark 765

gmark

Użytkownik
Ja w tym roku takze podchodze do Matury, niestety po raz pierwszy, i po rocznej przerwie od skończenia technikum ( nie pisałem w planowanym terminie przez problemy zdrowotne )
I szczerze to mam cykora ????
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Nie ma czym bez kitu, nie wiem jak to teraz wyglada ale raczej mature mozna zdac mozna powiedziec inteligencja z mala wiedza. Bedzie dobrze , na studiach bedziesz mial w sesji mature co 3 dni ????
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Jest tu ktoś dobry z polskiego? Jak zacząć prezentację? Jakie książki wybrać? Mój temat: &quot;Zaprezentuj koncepcje tragizmu i ich wyraz dramaturgiczny w teatrze antycznym,
szekspirowskim i romantycznym&quot;. Czy trudno zdać na 30%? (tyle mi wystarczy)
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Jedna podstawa kwestia: bądź sobą. Nie ucz się tego na pamięć. Stwórz sobie konspekt, czyli taki plan wedle którego będziesz się trzymać. Staraj się zaciekawić komisję. Ważne by gestykulować ????
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
jakie byście dali przykłady współczesnych (po wojnie) polskich tekstów propagandowych?? jest mi to potrzebne do ustnej a już, serio nie wiem co i gdzie szukać w necie ????
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
Nie no, znowu bez przesady. Ogólnie to jestem dupa z polskiego ale wybrałem taki temat bo po pierwsze wydawał mi sie najciekawszy z mozliwych a po drugie najprosciejszy bo np nie czytalem ani jednej lektury wiec wolałem sie nie zapuszczac w jakies tematy z tym zwiazane. Ogólnie to zarys prezentacji i lektury do tego juz mam tylko trzeba mi konkretnych przykładów na ktorych bede pracował
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Zdarzyło się komuś, żeby na ustnej maturze z języka polskiego omawiał temat przez mniej, niż 10 minut? Ma to jakieś znaczenie przy ocenie?
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
z tego co wiem to za takie cos odejma moze troche pkt (2-3 góra)
Ogólnie to wydaje mi sié ze nie jest problem dostac te 6 pkt, chociaz wlasne przezycia opisze w maju :p
 
duda 380

duda

Użytkownik
Ważne przy ustnej odpowiedzi, prezentując wybrany temat, patrzyć w oczy komisji, nie latać wzrokiem po całym pomieszczeniu, łeb do góry, pewność siebie, odpowiednia postawa, od razu wezmą takiego maturzystę za otwartego, wiedzącego co mówi i znającego swój cel, to jest bardzo ważne ????
 
T 11,9K

tadzin

Użytkownik
Czytajac tutejsze wypowiedzi co poniektórych to mozna sie niezle puknac w glowe. Z tego co pamietam i jesli sie nie zmieniolo przez ostatnie pare lat, to za sama prezentacje mzona uzyskac MAX 5 pkt wiec mozesz sobie przemowienie nie wiem jak madre stworzyc, a nie odpowiesz na zadne pytanie zadane przez egzaminujacych = niezdane. Pytania sa 3 i z reguly wygladają tak:
1. Czemu wybrales ten temat?
2. Co Cie w tym temacie zaciekawilo?
i trzecie moze byc rozne ale z reguly odnosi sie do jakiegos punktu z planu prezentacji.
Ogolnei to pytania sa na poziomie przedszkola (sic!), no bo chyba skoro sie jakis temat wybralo to chyba sie wie z jakeigo powodu etc ..

Kolega nic nie robiąc i nie przygotowując sie do ustnego z polaka (tzn zaczal przygotowania w dzien ustnej czekajac na swoja kolej ???? ) dostał 6 pkt za sciemnianie i pieprzenie glupot. Wg mnie ta ustna to i tak kompletna bzdura i na zadnej normalnej uczelni nie biora tego pod uwage. Zeby nie zdac trzeba sie bardzo postarac i napocic.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Ludziee, co można wziąć na literaturę przedmiotu do filmów? (Zielona Mila, Lot nad kukułczym..) Bo takich opracowań jak do książek to nie ma wiadomo, w necie jest sporo recenzji, ale w sumie takie o niczym szczególnym i mógł je pisać każdy.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
moje &#39;przecieki&#39;:
matematyka - trudniejsza niż rok temu, bo łatwiejszej się już nie da stworzyć;
język polski - jakaś grubsza lektura bo na poprzedniej był &quot;Świętoszek&quot; i Herling Grudziński, a z tego co się orientuję to zawsze było coś z tych wielkich utworów, mam na myśli Pana Tadeusza, Potop, Chłopów, Quo Vadis, Lalka, Ludzie bezdomni. Jako drugi utwór coś typu Granica/Kordian i każdy zadowolony.

P.S. zda trochę mniejszy odsetek niż rok temu, trudno oczekiwać żeby każdy rocznik był tak wyjątkowy jak 91&#39; :p

@ down: masz rację, miałem na myśli rozmowę z Markiem Edelmanem, nawet wybrałem ten temat
 
midel 189

midel

Użytkownik
moje &#39;przecieki&#39;:
matematyka - trudniejsza niż rok temu, bo łatwiejszej się już nie da stworzyć;
język polski - jakaś grubsza lektura bo na poprzedniej był &quot;Świętoszek&quot; i Herling Grudziński, a z tego co się orientuję to zawsze było coś z tych wielkich utworów, mam na myśli Pana Tadeusza, Potop, Chłopów, Quo Vadis, Lalka, Ludzie bezdomni. Jako drugi utwór coś typu Granica/Kordian i każdy zadowolony.
P.S. zda trochę mniejszy odsetek niż rok temu, trudno oczekiwać żeby każdy rocznik był tak wyjątkowy jak 91&#39; :p
Grudzińskiego nie było. Co prawda tematyka podobna, niemniej był tekst Hanny Krall.
 
kanas 400

kanas

"Gram grubo"
Ja zaraz śmigam na zakończenie roku u mnie w szkole (uczyłem się zaocznie) i powiem wam że swoje przygotowania do matury, rozpocznę we wtorek 3 maja. Prace na ustny polski pozyskałem z pewnego źródła za kilka srebrników, wcześniejsze matury próbne, zarówno z polaka , matmy i angola zdałem na poziomie ponad 50% (poziom podstawowy), więc nie sądzę by i teraz było inaczej. Po maturze do Hogwartu się nie wybieram, więc i na wyniku tejże matury mi zbytnio nie zależy. Pracuje na co dzień, więc jeżeli bym wybrał jakieś studia to tylko zaoczne za grube $$$ , a na tych zaocznych to czy ma się 30% czy 50% to i tak Cię przyjmą, byle byś tylko terminowo płacił :p
 
midel 189

midel

Użytkownik
Ja zaraz śmigam na zakończenie roku u mnie w szkole (uczyłem się zaocznie) i powiem wam że swoje przygotowania do matury, rozpocznę we wtorek 3 maja. Prace na ustny polski pozyskałem z pewnego źródła za kilka srebrników, wcześniejsze matury próbne, zarówno z polaka , matmy i angola zdałem na poziomie ponad 50% (poziom podstawowy), więc nie sądzę by i teraz było inaczej. Po maturze do Hogwartu się nie wybieram, więc i na wyniku tejże matury mi zbytnio nie zależy. Pracuje na co dzień, więc jeżeli bym wybrał jakieś studia to tylko zaoczne za grube $$$ , a na tych zaocznych to czy ma się 30% czy 50% to i tak Cię przyjmą, byle byś tylko terminowo płacił :p
Szczerze mówiąc to nie wiem czemu miał ten wpis służyć? Kpina z polskiego systemu szkolnictwa? Czy może mamy ci kwiaty kupić :p ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom