>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Media

macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Monika Olejnik jest obiektywnym dziennikarzem, zapraszającym do swoich programów przedstawicieli wszystkich partii politycznych i reprezentantów różnych środowisk – od prawicowych, przez centrowe po lewicowe. W swoich programach zawsze kieruje się zasadą dziennikarskiej rzetelności, nie przedstawia w nich swoich prywatnych poglądów i nie faworyzuje żadnego światopoglądu czy opcji politycznej. Dzięki obiektywizmowi i rzetelności cieszy się powszechną estymą i autorytetem w środowisku dziennikarskim” – orzekła sędzia Anna Bartoszewska.
http://europejczycy.info/35452/artykuly/monika-olejnik-jest-obiektywnym-dziennikarzem/

https://www.facebook.com/photo.php?v=654504424620878 lub
https://www.youtube.com/watch?v=vcD9bDUYUXk
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Krzysztof Bosak | MIKROBLOG
Czas spędzony w pociągu powrotnym z Bielska Białej do Warszawy pozwolił mi dziś dość szczegółowo przeczytać dwa sztandarowe tygodniki polskiej &quot;prawicy&quot; (w cudzysłowie, bo za tym terminem albo kryje się PiS, albo nic on nie znaczy), czyli DoRzeczy i W Sieci.
Najpierw pochwały:
W DoRze jest dobra, krytyczna recenzja książki &quot;Prześniona Rewolucja&quot; A. Ledera napisana przez Horubałę i ciekawy, choć niezbyt odkrywczy komentarz &quot;Śląski Kulturkampf&quot; A. Krzystyniaka (spory o polit. historyczną etc.). Natomiast we WS dobry okładkowy materiał o moskiewskiej pożyczce polskich postkomunistów (b. dużo ciekawych materiałów źródłowych!).
A teraz krytyka:
Publikowane z tygodniowym opóźnieniem komentarze powyborcze są nieznośnie jednowymiarowe! Czy te redakcje nie potrafią rozpatrywać świata inaczej, niż z perspektywy pytania co pomoże, a co zaszkodzi PiS? Nas generalnie (za wyjątkiem Ziemkiewicza) przemilczają, a o KNP i jego wyborcach piszą z mieszanką pogardy, przestrachu i paternalizmu. Skwieciński: &quot;reprezentują oni [korwiniści] bowiem wszystko to co na polskiej prawicy jest mi wstrętne&quot;. Fedyszak-Radziejowska dla odmiany pisze o &quot;Januszu K.M.&quot;. Lekka żenada...
W obu tygodnikach nie mogło zabraknąć niezbyt fachowego straszenia infiltracją rosyjską wśród eurosceptyków. W DoRz Andrzej Nowak (&quot;Szczyt Putina&quot;) komentując &quot;konserwatyzm&quot; Putina i to jakie budzi reakcje w Europie, pisze o &quot;eurazjanizmie&quot; (chyba chodziło o &quot;eurazjatyzm&quot;...). Wszelkie rekordy pobił natomiast Jan Polkowski we WS (&quot;Ciemny cień carosławia&quot;) w którym poplątał wszystko ze wszystkim, dochodząc do wniosku że polscy narodowcy chcą promować... prawosławie i współpracować z Kremlem. Kolejny tekst potwierdzający, że przypuszczalnie poczciwi (bo nie posądzam p. Polkowskiego o złą wolę) konserwatyści starszego pokolenia, często mają więcej miejsc do publikacji, niż solidnej wiedzy czy refleksji do przekazania.
Poza tym są wywiady:
- z Rymkiewiczem (WS) - kompletny odlot, bawi się we wieszcza, ale efekt jak dla mnie... absurdalny
- z Błaszczakiem (DoRz) - nie było kogoś nudniejszego??
- z JKM (DoRz) - przewidywalny do bólu, nie mogli sięgnąć po któregoś innego nowego posła KNP?
- ze Szczepkowską (DoRz) - wygrywa w kategorii ludzi którzy odkrywają Amerykę: zderzyła się z poprawnością polityczną i jest tym niezmiennie zaskoczona
- z L.Kowalskim (DoRz) - o Jaruzelskim, naprawdę ktoś jeszcze chce o nim dalej czytać??
- z M.Roncalli (DoRz) - że Jan XXIII kochał Polaków...
- z J.Wardakiem (WS) - o budowaniu miłości małżeńskiej. Jak kto się ożenił to pewnie warte lektury.
- z J.Pietrzakiem (WS) - rocznicowo-opozycyjne wspominki w pesymistycznym sosie
- z K.Elbanowską (WS) - wywiad w dziale &quot;Gospodarka&quot;, bo o tym, że jej zdaniem nie będzie emerytur - jakieś kuriozum
- z J.Eislerem (WS) - o komunistach, ciekawostki z historii politycznej
Wszystko to tworzy w moim odbiorze jakąś monotematyczno-przygnębiająco-odpychającą miksturę. Redaktorzy prawicowych tygodników powinni wpuścić do swoich redakcji trochę świeżego powietrza.
A może właśnie wcale nie powinni?
Może &quot;prawicowy&quot; czytelnik oczekuje właśnie takiej mikstury?
Ja w każdym razie nie i choć część tekstów jest niewątpliwie ciekawa to kilka godzin lektury takich pism jest dla mnie raczej wycieczką do obcego mi świata.
https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/posts/10152247350934302
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Dziennikarka Radia Zet i telewizji TVN24 Monika Olejnik na swoim facebookowym profilu udostępniła zdjęcie Marii Sokołowskiej w zestawieniu z fotografią Krystyny Pawłowicz z PiS. Zabieg niewinny, gdyby nie komentarz na fotomontażu.
Zdjęcie licealistki z Gorzowa podpisane jest „Marysia obecnie”. Z kolei pod zdjęciem Krystyny Pawłowicz napisano „Marysia za 40 lat”.
Zestawienie fotografii wywołało liczne komentarze pod wpisem dziennikarki. Sam wpis jednak po krótkim czasie zniknął z konta Olejnik.
Maria Sokołowska zasłynęła słowami, które wypowiedziała do premiera Donalda Tuska, gdy szef rządu przebywał w Gorzowie. Kiedy premier podszedł do grupy licealistów, wśród których była Sokołowska, usłyszał od uczennicy: &quot;Panie premierze, dlaczego udaje pan patriotę, a jest zdrajcą Polski?&quot;

http://telewizjarepublika.pl/monika-olejnik-drwi-z-marii-sokolowskiej,7637.html#.U44EWXJ_vQN
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Jak Marysia straciła okazję

Nastolatka z Gorzowa, która nazwała premiera Tuska „zdrajcą”, zrobiła w ciągu kilku dni medialną karierę, jakiej mógłby jej pozazdrościć niejeden celebryta.

Część prawicy omdlewała w zachwytach nad odwagą Marysi, chwaląc jej politologiczną przenikliwość i fachową diagnozę charakteru premiera. Z kolei zwolennicy Platformy z miejsca rzucili się licealistce do gardła, chcąc zdławić w zarodku antytuskowy bunt. A nuż inni uczniowie zarażą się ślepą nienawiścią do premiera? Co zaś, gdy epidemia dotknie cały Gorzów? Niechybnie ogarnie też Wielkopolskę, a potem, autostradą A2, dotrze prościutko na Ursynów...

Tamę należało postawić natychmiast. Tomasz Lis opublikował na swoim portalu tekst o pannie Sokołowskiej, który sprowadzał się do następującej tezy: niebezpieczna wariatka, grafomanka, cała szkoła się jej wstydzi. Brakowało tylko: „Żydówka”. Wtedy Julius Streicher mógłby spokojnie przedrukować artykuł z Natemat.pl w swoim „Der Stürmer”.

To, co się dzisiaj dzieje wokół Marysi, dla jej psychiki zdrowe być nie może. Niektórzy prawicowi komentatorzy robią dziewczynie krzywdę, czyniąc z niej polską Joannę d’Arc. Po drugiej stronie barykady toczy się klasyczna nagonka, żeby przypadkiem innym nastolatkom nie przyszło do głowy obrażanie łaskawie nam panującego.

Marysia sama jest sobie winna. Trzeba było wystąpić z transparentem: „Kaczor do wora, wór do jeziora”. Wtedy Tomasz Lis broniłby jej „prawa do wolności wypowiedzi”, a może nawet uhonorowałby nastolatkę zaproszeniem do swojego programu. A tak młode dziewczę straciło tylko okazję, żeby siedzieć cicho.
Marek Magierowski
http://magierowski.dorzeczy.pl/id,3449/Jak-Marysia-stracila-okazje.html
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
Polsat otwiera niedługo nowy kanał Polsat News Plus. Ma pojawiać się tam więcej publicystyki oraz planowany jest program w stylu &quot;Ja pani nie przerywałem&quot; z Superstacji.
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
&quot;Istota kanału Polsat News+ kryje się w znaku &quot;+&quot; - to właśnie w Polsat News+ stworzona zostanie przestrzeń, w której &quot;zatrzymamy się&quot; na chwilę w pogoni za newsem i przyjrzymy się najważniejszym wydarzeniom dnia z szerszej perspektywy. Polsat News+ stworzą cenieni dziennikarze i publicyści oraz ich autorskie programy. Zapraszamy od 9 czerwca!&quot;
To z fanpejdżu kanału.
Ja tam wiąże nadzieję z tym kanałem. Polsat News dali się poznać jako naprawdę obiektywna stacja, oby było podobnie.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Wyborcza skonfudowana, jeszcze nie ustalili zeznań:
Żakowski obwinia IV RP i jej podsłuchy.
Kurski obwinia służby obcego kraju.
Wielowieyska obwinia &quot;Wprost&quot;, bo pożyteczni idioci.
Wszyscy obwiniają fakt nagrywania takich rozmów, bo to przestępstwo.
Bardzo fajna jest dziś strona tytułowa Wyborczej. W dyskretny sposób słowa skierowane do wszystkich zainteresowanych. &quot;Na tej aferze tracimy wszyscy&quot;. Tak właśnie jest. Tracicie WY wszyscy. Nie my, tylko wy. Wy z partii rządzacej, wy z mediów żyjących z jej szczodrości i wy ze służb, które zostaną posprzątane po zmianie władzy.
No chyba, że ktoś znajdzie jakikolwiek inny sens tych słów i przekona mnie oraz 30 milionów Polaków w jaki sposób stracimy na tej aferze.
[o]
https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
 
Do góry Bottom