>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w Biathlonie - Nove Mesto 2013 (07.02-17.02)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Za niespełna 4 dni rozpocz ną się kolejne Mistrzostwa Świata w Biathlonie. Gospodarzem będzie Czeska mieścina Nove Mesto na Mora v ach, kandy daturę tegoż centrum biathlonowego wspierali Tomek Siko ra i Michał S lesing r. No i się udało pokonali Oslo i Kontiolahti. To tyle tytułem wstępu.
O trasie:
Trasa w Novym Me ście na Moravach należy do najtrudniejszych w całym cyklu biathlonowym. Zdecydowanie faworyzuje ona zawodników i zawodnicz ki dobrze biegając ych. Czy li na starcie u pań spory handicap mają takie zawodniczki jak Gossner, Domracheva, Maakarainen czy Berger. Na dłuższych dystansach przy dobrej dyspozycji są w stanie nadrobić na wet 1 minutę. Jako ciekawostkę mogę podać to iż Finka Kaisa Maakarainen zazwyczaj uzyskuje tu najlepsze czasy biegowe więc mie jcie to na uwadze typując ew entualnie przeciw tej zawodniczce. U panów jeśli popatrzymy na bieg to zdecydowanie Emil Hegle Svendsen i Martin Fourcade. Ale oprócz nich znakomicie biega Jakov Fak więc dla mnie ta trójka będzie rządziła w Nowym Meście. B o biegowo w tym momencie zdecydowanie są najlep si. Jeśli Sl esingr przypom ni sobie bieg z ubiegłego roku to też tu namiesza. U pa nów jest dużo zawodników dobrze biegających ale wspomniana wyżej trójka od staje od pozostałych.

Nove Mesto 2013 (07.02.2013-17.02.2013)

07.02 - 17:30 Sztafeta Mieszana
09.02 - 13:00 Sprint Mężczyzn
09.02 - 16:15 Sprint Kobiet
10.02 - 13:00 Bieg na dochodzenie Mężczyzn
10.02 - 16:15 Bieg na dochodzenie Kobiet
13.02 - 17:15 Bieg indywidualny Kobiet
14.02 - 17:15 Bieg indywidualny Mężczyzn
15.02 - 17:15 Sztafeta Kobiet
16.02 - 15:15 Sztafeta Mężczyzn
17.02 - 12:00 Bieg masowy Kobiet
17.02 - 15:00 Bieg masowy Mężczyzn
Sztafeta Mieszana:
Tutaj zdecydowanie nie można wskazać papierowego faworyta. Jest aż 5 drużyn które według mnie powalczą o wygraną, do tej grupy należą następujące reprezentacje: Norwegia, Niemcy, Francja, Rosja oraz drużyna gospodarzy czyli Czesi. Ja uważam że nasi sąsiedzi zajmą miejsce na podium w tej kategorii, mają bardzo solidny skład i jeśli publiczność ich poniesie to sprawią taką samą sensację jak Słoweńcy na MŚ w Ruhpolding gdzie jak diabeł z pudełka wskoczyli na 3 miejsce. Czuję podobną niespodziankę, chociaż z drugiej strony czy będzie to niespodzianka?
Trasy dla kobiet i mężczyzn prezentują się następująco:




Sprinty:
Liderem Pucharu Świata w sprincie w pań jest Tora Berger, tuż a nią jest Daria Domracheva i Niemki Henkel oraz Gossner. W sprincie przede wszystkim liczy się doskonałe strzelanie. Tutaj nawet zawodniczki ciut gorzej biegające, mając na strzelnicy 10/10 mogą być w czołówce. Tutaj raczej niespodzianek nie będzie. W panów liderem sprintów jest Opalony czyli Martę Fourcade. Minimalnie wyprzedza Svendsena i Faka. Za nimi naciera cały zaciąg Rosyjski który może odegrać kluczową rolę na tych MŚ. Wytypowanie wyników sprintu u panów jest prawie tak samo niemożliwe jak trafienie 6 w lotka ;)
Trasy dla kobiet i mężczyzn prezentują się następująco:




Biegi na dochodzenie:
Tutaj oczywiście spore powiązanie ze sprintami i tak liderka sprintów Tora Berger kompletnie dominuje w biegach na dochodzenie, bardzo szybko strzela co daje jej spory handicap. Kolejna sprawa jest taka że dystans to już jest co raz większy handicap dla Norweżki. To mogą być jej Mistrzostwa. Drugie miejsce zajmuje Pidhrushina, spora sensacja, ale Ukrainka bardzo ciekawie prezentuje się w tym roku. U panów też dominuje Forucade wraz ze Svendsenem oraz Rosjanie. Stosunkowo słabo na tym dystansie spisuje się Fak i trzeba to mieć na uwadze.
Trasy dla kobiet i mężczyzn prezentują się następująco:



Biegi indywidualne:
Tutaj sprawa jest prosta jak nie posmarujesz to nie pojedziesz tzn jak nie będziesz dobrze strzelał to spadówa z pierwszej 10. Tutaj liderami są również Tora Berger i Martę Fourcade. U panów w tej konkurencji mocno liczę na Austriaków szczególnie na Dominika Ladentingera i Daniela Mesoticza. Oraz całą plejadę Rosjan, odpada mi tu Svendsen bo karna minuta za każde pudło to dla Emila jednak za dużo, przecież Norweg od ponad 400 dni nie potrafi przejść bezbłędnie strzelania. U pań to spora szansa dla takiej Henkel oraz Francuzek szczególnie Dorin, bo Brunet strasznie człapała i będzie ciężko by poprawiła swój bieg.
Trasy dla kobiet i mężczyzn prezentują się następująco:


Biegi masowe:
Mówisz bieg, masowy myślisz Ole Einar Bjoerndalen i proszę mi to nie mówić że nie te lata że to że tamto, bla bla bla sranie w banie. Masowy to Ole, Ole to masowy. Koniec kropka. Dla mnie nr 1/2 w biegu masowym jest Birnbacher. Oprócz niego oczywiście Forucade, Fak, Svendsen i Małyszko. To jest taka szóstka która przez MŚ dla mnie była nie do ugryzienia. U pań Torcia jest kapitalna. Do tego Zajcewa potrafi na tym dystansie odpalić. Masówka to też ulubiony dystans Kristi Pałki więc może medal :grin: Reszta pewnie utrzyma status Quo.
Trasy dla kobiet i mężczyzn prezentują się następująco:



Sztafety:
U panów papierowymi faworytami są Rosjanie, mają 6 równych zawodników. Ale tak jak mówię tylko papierowymi faworytami. Bo ja stawiam na Francuzów, bracia opaleni czyli Fourcady, Boeuf i Beatrix to drużyna na złoto MŚ. Norwegia też może mieszać niesamowicie bo chyba takiego narybku dawno nie mieli. 3 muszkieterów, OLE, EMIL i TARJEI + ktoś z czwórki Christiansen, Bjoentegaard L&#39;Abbe czy Birkeland (drugi Svendsen). Szwecja z 3 fortepianami, jednak to za mało na podium. Austria z równą czwórką czy też gospodarze Czesi również bez dziury w składzie. To zwiastuje nam niesamowite emocje w sztafetach. U kobiet Bóg jeden wie, nawet ciężko prognozować. Niby Norwegia na papierze wygląda najlepiej. Dalej Rosjanki i Niemki. To raczej nieosiągalne Trio. Do tego Ukraina oraz Francja. No i tu trzeba liczyć na dobre miejsce Polek. Jak nie spierdolą strzelania to pozycja na podium jest w zasięgu.
Trasy dla kobiet i mężczyzn prezentują się następująco:


Potrzebne linki:
http://services.biathlonresults.com/DataCenter_IBU.aspx
http://biathlon.pl/
http://www.biathlonworld.com/en/



Największa oferta w Unibet

Oferta na sprint kobiet:


Oferta na sprint mężczyzn:



Zapraszam do dyskusji :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
premqu 8

premqu

Użytkownik
MŚ w biathlonie 2013 - sprint kobiet na 7,5 km - 9 luty 16:15
Miejsce 1-3: Tora Berger @ 2.05
Unibet

Tora Berger jest dobrze biegającą zawodniczką w tym sezonie, forma w porównaniu to jej wieku jest zaskakująca. Możliwe, że sprint nawet wygra, ale tym razem się obawiam jak pobiegną inne zawodniczki, więc dla pewności, że będzie na podium. Pytanie jest jak jej pójdą strzelania bo jak wiemy strzelanie na sprincie jest bardzo ważne, to może przesądzić na którym Berger miejscu przybiegnie. Wiadomo jeszcze o podium będą walczyć Daria Domracheva i jedna z mocniejszych Niemek Andrea Henkel. Sprint jest nie obliczalny, jeśli nie wyjdzie strzelanie można się pogodzić, że podium nie będzie, dlatego tak wysokie kursy na to, że czołowe zawodniczki będą w TOP3.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Oferta na jakieś longtermy jest po prostu żenująca. Więc nie gram nic, chociaż medal dla Lendentingera po @5,75 w Bwinie to spore value.

Szwecja - Austria 1 @ 1,66 Bet365 ✅ 14-17

Świetnym betem zarzucił bet365 i jeszcze po takim fajowym kursie. Obie repy mają problem z kobitkami bo nie mają żadnej zawodniczki którą można byłoby określić jako średnia. One są słabe, wręcz żałośnie słabe. Ale Szwecja ma taką Hogberg która nieźle strzela, wiadomo że człapie ale przy 10/10 to będzie nieźle, Jonsson to już większy problem ale może ogarnie. U Austriaków z pań jadą jakieś nołnejmy typu Schwabl i Schrempf. Nie znam tych zawodniczek. Ta pierwsza dobrze strzela ale biega katastrofalnie. Ta druga ma 65% na strzelnicy ????. Z panów dwa fortepiany Szwedzkie Lindstroem i Ferry więc jest bardzo fajnie. U Austriaków Eberhard i Landentinger więc to nie jest pierwszy garnitur. Panie tu powinno być na równi ze wskazaniem tych 30 sekund na Szwecję, u panów jak pojadą normalnie to też zysk tych 30 sekund dla Bjorna i Fryderyka. No dla mnie te kurs to spore zaskoczenie, np w Oestersund były Mixy i Szwecja była 8 a Austria 14, ze stratą 2,5 minuty. Składy podobne, wtedy nawet Austria miała lepszy więc będzie podobnie. Gdyby udziału w typie nie brały kobiety to powiedziałbym że to lokata, ale jak są baby to dasz rękę to później będziesz bez ręki ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
A ja jeszcze dwie długoterminówki z fortuny:

Łączna ilość medali : Czechy - SŁowacja X za 2,90

Kurs kusi i ja w to wejdę. Założenie jest .. 0 - 0. Słowacka kadra to przede wszystkim Kuzmina i wiadomo jak jest. Może zrobić nawet 3 medale, a może nie być w 10 w żadnym starcie. W Nowym Mieście trudna biegowo trasa, no i ręce na strzelnicy będą drżały, dlatego trzea być fachowcem, którym ww. nie jest. Dla mnie Słowaczki bez medalu. Osłowakach nie ma co pisać. U Gospodarzy tych szans znacznie więcej. Mieszana sztafeta ma szanse, ale przy skłądach, któe wystawili możni świata biathlonowego bedzie niełatwo. Soukalova ?? niby u siebie, ale była ostatnio pod formą ( na indywidualny jej medal jest kurs 3 ), jest Tora, Dasza, Kaśka, Miriam, Siostry Semerenko, Henkel, Dorin - z 10 kandydatek do medali, będzie ciężko. U Panów Slesingr i konkurencja za mocna według mnie. Wychodzi mi, że i jedni i drudzy nie ugrają nic, czyli X po kursie 2,90.


Łączna ilość medali : Rosja - Niemcy 1 za 1,90

Gdyby brać pod uwagę szanse, to u facetów jest grupa Rosjan, która moze zdobyć medal w każdej konkurencji. NIemca takiego nie widzę, Bimber moze coś ugra w masówce i tyle. U kobiet - jest Miriam, która może szarpnąć nawet 4 krążki, ale jest też Zajcewa, któa ze dwa może odrobić. W sztafetach wyżej cenię Rosjan ( Rosjanki ) i tu też widzę ich przewagę. Według mnie, dwa medale więcej na Wschód i typ mocny

For fun, można jeszcze spróbować:

Niemcy - Francja 2 za 2,25 - tu wszystko zależy od Martina, bo o trzy medale w sztafetach francuskich jestem spokojny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 408

swergoc

Użytkownik
Kilka wyższych kursów jest do zagrania, gdzie szanse można ocenić mniej więcej 50/50.
Ukraina - Szwecja 1 @2,03 Tobet ✅✅✅ 9-14 ;)
Dawid opisał Szwecję, a ja się pod tym podpisuje, więc nie będę już o tej reprezentacji pisał. Ukraina to bardzo solidny zespół, który charakteryzuje równość. Nie mają w zespole wybitnych zawodników, ale też brak takich, którzy mogliby zawalić. Kurs jest wysoki na Ukrainę prawdopodobnie ze względu na brak sióstr Semerenko w żeńskiej części sztafety. U panów najmocniejsza dójka Sednev i Deryzemlya. W powodzeniu tego typu będzie najwięcej zależało od Szwedek. Jeżeli stracą więcej niż półtorej minuty do Ukrainek to panowie tego nie odrobią. Ferry wybitnym biegaczem jednak nie jest. Jak pisałem dla mnie 50/50. Szwedzi będą gonić, mam nadzieję, że im to się nie uda.
Czechy - Słowenia 1 @1,60 Tobet/Unibet ✅✅✅ 3-5 ;)
Czesi u siebie muszą dobrze rozpocząć te mistrzostwa. Niektórzy nawet po cichu liczą na ich medal na początek. Ja od takiego optymizmu byłbym daleki, ale ze Słoweńcami powinni sobie bez problemu poradzić.
Nastroje w ekipie Czeskiej są wspaniałe. Najbardziej chyba zaprzyjaźnili się z Polakami, a konkretniej z Polkami. Nasi południowi sąsiedzi, jak i my zresztą, bardzo sobie chwalą trasy w Novym Mescie. Podkreślają wyraźnie, że te trasy, strzelnica, otoczenie, klimat bardzo im pasują i nie ukrywają również że liczą na wiele.
Co do personaliów, Czesi mają bardzo równą czwórkę. Vitkova, Soukalova, Soukup i Moravec to jest zestawienie, które przy dobrym strzelaniu może zamieszać w czołówce. Panowie z czołowymi sztafetami (Niemcy, Francja, Rosja, Niemcy) raczej szans nie mają, ale panie jak najbardziej mają szansę przybiec w trójce na półmetku. Słowenki to słaba Mali i dobra Gregorin. Nie mniej jednak żeńska część na spory plus dla gospodyń. U panów sytuacja jest podobna. Czesi to słaby Soukup i dobry Moravec. Słoweńcy natomiast to chimeryczny Bauer, który nie potrafi strzelać w stójce no i Fak. Słoweńcy mogą zawalić sobie sytuację przez Bauera. Jeżeli ten zaliczy jakieś karne rundy i Słowenia będzie daleko, Fak wcale nie musi dać z siebie 100%, jeżeli nie będzie o co walczyć. Po 3 zmianach Czesi powinni być prawie na pewno przed Słoweńcami. Moravec jest bardzo solidny w tym sezonie, więc przy kilkudziesięciu sekundach przewagi powinien spokojnie przed Fakiem się obronić. Kursy są dobrze wystawione moim zdaniem. Ale Czesi są podwójnie zmotywowani i biegną u siebie co daje im spory handicap.
Za grosze zagram jeszcze na pewno Rosja - Norwegia 1 @2,03 Tobet. Rosja to solidna, mocna czwórka. Norwegia to Berger, bardzo nierówna w tym sezonie Solemdal, Boe po którym w sumie nie wiadomo czego można się spodziewać i Svendsen. Zarówno u pań i jak panów widzę malutką przewagę Rosjan. Trudno wskazać tu faworyta, więc pobieram wyższy kurs. Szanse na wejście tego typu na pewno są i to niemałe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Rosja - Niemcy 1 1,55 Tobet ✅

Ekipa Rosyjska to moi faworyci na dzisiaj. Nie mają praktycznie dziur. Na pierwszych dwóch zmianach kobiety i bardzo mocny duet Zaitseva+Vilukhina.Obie panie bardzo wysoki %skuteczności na strzelnicy odpowiednio 87 i 86%. Dalej panowie i Shipulin który wygrał ostatni sprint i Malyshko który prezentuje się wybornie w tym sezonie. Na strzelnicy obaj również dobrze 83 i 85%. Biegowo Panie nie powinny stracić do Niemek a panowie myślę,że są w stanie nadrobić kilka sekund. Ekipa Niemiecka dzisiaj w składzie Henkel+Gesner i co tu dużo pisać.Andrea na strzelnicy solidna chociaż czasami miewa wpadki a biegowo w ostatnim czasie trochę traci do Olgi Zaitsevy.Miriam mega szybka i jest w stanie bardzo dużo odrobić jednak ja zadaje sobie pytanie jak Ona spisze sie na strzelnicy?Jesli będzie strzelała szybko i celnie to Rosjanki moga przegrywać po 2 zmianach z Niemkami jesli jednak zaprezentuje się tak jak zazwyczaj to nie będzie źle. Panowie to Schempp i Birnbacher.Obaj strzelają bardzo dobrze jednak biegowo uważam,że z Rosjanami przegrywają.

Norwegia - Czechy 1 1,25 Tobet ✅

Taki typ na dobicie kursu.Po ekipie Rosji to własnie Norwegia według mnie stanie też na podium dzisiejszych zawodów.Berger bardzo szybka i bardzo dobrze spisująca się na strzelnicy dalej Solemndal o którą najbardziej się obawiam o ile biegowo jest super to na strzelnicy zdarzają się wpadki,oby dziś nie było karnej rundy. Panowie i powracający Be i Svendsen więc bardzo szybcy i dość pewni na strzelnicy. Czesi to dwie super strzelczynie Vitkova+Soukolova jednak biegowo tracą i to sporo do Norweżek.Panowie Soukup+Moravec więc podobnie jak u Pań strzelnica na wysokim poziomie jednak biegowo do Norwegów tracą.

AKO=1,94✅

ROZPOCZYNAMY MISTRZOSTWA ŚWIATA!
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Ukraina to bardzo solidny zespół, który charakteryzuje równość. Nie mają w zespole wybitnych zawodników, ale też brak takich, którzy mogliby zawalić. Kurs jest wysoki na Ukrainę prawdopodobnie ze względu na brak sióstr Semerenko w żeńskiej części sztafety
Co do samego typu to racja szanse wyrównane.Jednak u kobiet bardziej niż sióstr Semerenko to brakuje mi Pirdushnej która ma znakomity sezon i jest najlepszą z Ukrainek.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Rosja wygra - 3,25 Unibet Malyshko⛔

Ekipa Rosyjska to moi faworyci na dzisiaj. Nie mają praktycznie dziur. Na pierwszych dwóch zmianach kobiety i bardzo mocny duet Zaitseva+Vilukhina.Obie panie bardzo wysoki %skuteczności na strzelnicy odpowiednio 87 i 86%. Dalej panowie i Shipulin który wygrał ostatni sprint i Malyshko który prezentuje się wybornie w tym sezonie. Na strzelnicy obaj również dobrze 83 i 85%. Biegowo może trochę kobiety odstają od najlepszych mam tu na myśli Norweżki jednak na strzelnicy są zdecydowanie lepsze i pewniejsze.Mężczyźni bardzo mocni od początku sezonu. Shipulin wydaje się że na MŚ będzie dysponował odpowiednią formą.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Czechy - Ukraina 1 @ 1,45 5/5 betsafe ✅ ????
Ukraina bez sióstr Semerenko i Pidrushnej, które najwidoczniej oszczędzane są na dalsze wystepy. Burdyga i Dzhyma to mimo wszystko jedna klasa niżej. Sednev i Deryzemlya w tym sezonie także nie olśniewają. Po składzie jaki wystawiają nasi wschodni sąsiedzi, zdaje się, że nie liczą na żaden dobry wynik w dzisiejszych zmaganiach. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja u gospodarzy imprezy Czechów. Vitkova i Soukalova potrafiły zabłysnąć świetnymi występami w tym sezonie. Pierwsza na strzelnicy, a druga potrafiła bardzo dobrze biegać. Całe przygotowania podporządkowane pod MŚ w Nove Mesto, a więc należy przypuszczać, że i tutaj będzie &#39;moc&#39;.
Czesi liczą na medale i sztafeta mieszana to dobra okazja aby coś dla siebie ugrać. Dobra, ponieważ w sztafecie kobiet są słabe ogniwa. A i sztafeta męska nie jest kompletna. Tymczasem w mieszanej mają dwie mocne panie i dwóch dobrych mężczyzn.
U panów Soukup i Moravec. Zwłaszcza ten drugi potrafił w tym sezonie zaimponować świetną dyspozycją biegową. Z całą pewnością lepsza od Sedneva i Deryzemlyi.
MŚ w Nove Mesto, Czesi niezwykle umotywowani i jestem zdania, że jeśli coś ugrają, to własnie dzisiaj jest ku temu znakomita okazja. W mojej ocenie na każdej pozycji mają lepszych zawodników! Kurs 1,45 biorę ze smakiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
B 493

bodescu_wampir

Użytkownik
Hello Guys :smile:
2 typy na dzisiaj :smile:

Na wstepie zaznacze, ze sztafeta jest mocna, gdy nie ma slabego ogniwa a poziom zawodnikow jest mniej wiecej porownywalny. Wygra ta sztafeta, gdzie zawodnik/zawodniczka nie popsuje swojej zmiany a reszta ze skladu zachowa odpowiedni poziom...

Czechy-Szwecja @1.58 ✅ 3-14 edit: przepasc... Czesi to druzyna... bez slabych punktow dzisiaj
Patrzac na sklad ekipy czeskiej widze tutaj mocna i rowna reprezentacje. U pan...
Vitkova, ktora obecny rok biatlonowy zalicza do szczegolnie udanych... Kilka razy lapala sie w Top 10 i zaliczyla nawet podium... Zawodniczka pewna na strzelnicy, gdzie miala tam problemy w przeszlosci...
Soukalova ma sezon zycia. Niezle biega i niezle strzela... Potrafi zaskoczyc na duzy plus, forma bardzo rowna i jest to mocny punkt tej zmiany.
Panowie to znani...
Soukup w tym sezonie spisuje sie ponizej oczekiwan i jest on najslabszym punktem sztafety... zaznaczyc trzeba, ze w biegach druzynowych ma bardzo dobre 87% w strzelaniu. Jego zadanie tutaj to utrzymac dobra pozycje po zmianie pan...
Moravec to zawodnik po ktorym mozna sie spodziewac dobrego wystepu, owszem miewal wpadki, ale calosciowo prenetuje sie bardzo przyzwoicie. NA strzelnicy niezle bo 86 % co jest bardzo wazne, gdyz w przeszlosci to Slesingr wlasnie slabym strzelaniem potrafil niweczyc trudy zespolu i biegac karna runde... Wg mnie dobry wybor w sztafecie meskiej stawiaja na ww zwodnikow zrobil trener...

Podsumowujac... Panie tutaj powinny miec przyzwoite miejsce po swoich zmianach a panowie skoncentrowac sie na utrzymaniu pozycji... Nie wykluczam, ze Moravec, badz Soukup moga tutaj cos poprawic... Finalnie wystepuja u siebie i maja szanse powalczyc o pudlo...

Szwecja to oczywiscie panowie... Ferry i Lindstrom... pozniej masazysci zespolu.... znow troche przerwy... zony obu biatlonistow... troche przerwy... kobieta sprzedajaca paczki w piekarni u mnie we Wroclawiu... pozniej dlugo dlugo nic i wreszcie Panie czyli Hogberg i Jonsson...
Zawodnikow nikomu nie trzeba przedstawiac... Czolowka biatlonu meskiego i liczne tytulu w ich posiadaniu... Forma nienajwyzsza, ale doswiadczenie ogromne...
Skoncentruje sie na kobietach...
Hogberg najczesniej konczy zawody okolo 50-60 pozycji... Choc notowala juz 3 wystepy w Top 40. Zawodniczka niezle strzela i to jest jej atut 87 % ogolem i ponad 90&amp; w sztafecie robi wrazenie... Ale... wlasnie biegowo to jest dramat.... zawodniczka czlapie na nartach i to jest jej najwiekszy problem... Hogberg regularnie wystepuje w PS zajmujac bardzo odlegle miejsca... Strata Ekholm jest az nadto widoczna...
A teraz gwozdz do trumny dla ekipy szwedzkiej, czyli Jonsson...
Jenny strzela wrecz rewelacyjnie i moze moglaby byc najlepsza w strzelaniu i calkiem przywoicie startowac, gdyby nie... bieg w biatlonie.... Jest to jedna z najwolniejszych zawodniczek w calej stawce... Jesli straci na swojej zmianie biegowo 2 minuty to nie bede zaskoczony...
Reasumujac... watpie aby szwedzi gonili na leb na szyje inne ekipy po tym kiedy 2 slamazary po swoich zmianach bede gdzies pod koniec TOP20...
Czesi maja szanse powalczyc, oprocz tego startuja u siebie... Bez slabych punktow i w miare rowny zespol... Zdecydowanym faworytem sa gospodarze....

Slowenia-Ukraina @1.55 ✅ 5-9 edit : Zawalil Deryzemlya a w Slowenii wszyscy przyzwoity poziom i co wazne, Bauer bez kolka ????

Slabszymi punktami w druzynie sa Mali i Bauer.
Mali jest doswiadczona zawodniczka, bez sukcesow indywidualnych. Jest naslabsza w calej druzynie i licze tutaj na to, ze nie dobierze wiecej niz 3 razy i skonczy sie bez koniecznosci biegania karnych rund.
Gregorin to solidna zawodniczka... Na strzelnicy dobrze 85.7%... Biegowo potrafi sprawic duza niespodzianke meldujac sie w czolowce najszybszych zawodniczek... Pewna zmiana w jej wykonaniu...
Bauer ma olbrzymie problemy ze strzelaniem w stojce... na 5 razy w pozycji stojacej biegal az 8 rund... Zdarzylo mu sie 2 razy nie biegac karnej rundy i mam nadzieje, ze i tym razem tak bedzie... Bardzo licze na niego, aby nie biegal karnej rundy ???? Niewatpliwie jest to slabe ogniwo i oby dzisiaj strzelal z zimna glowa....Biegowo dobrze, oby tylko nie podpalil sie przy strzelaniu i strzelal powoli i dokladnie...
Fak to zawodnik juz uznany, ktory jest odkryciem sezonu w meskim biatlonie... Po slabym poczatku sezonu idzie jak burza i trzyma dobry poziom w wiekszosci startow... Jesli Bauer nie zawali strzelania Fak da z siebie tyle ile powinno wystarczyc do wygrania rywalizacji z Ukraina...

Ukraina z Dzhyma i Budryga, czyli bez siostr Semerenko i bez bardzo dobrej Pindrushiny... Czy to moze oznaczac, ze start mieszany jest dla nich mniej istotny... Na pewno tak... Zawodnicy to Deryzemlya i Sednev...
Dzhyma sezon jak na nia bardzo dobry... mloda perspektywiczna zawodniczka, ktora w nastepnym roku moze skonczyc w generalce w TOP 20. Szybsza od Mali i lepsza na strzelnicy...
Budryga strzelanie ponizej 80%.... wystepy w PS przeplata z mniej znaczacymi startami... do tego wolna i choc ma duze doswiadczenie to najslabszy punkt reprezentacji...
Deryzemlya juz bardzo wiekowy... strzelanie na poziomie 80% przez wieksza czesc kariery... zdecydowanie wolniejszy od swojego rywala na 3 zmianie... dodatkowo slaby wystep poprzedzajacy tegoroczne MS i nawet jesli Bauer pobiegnie 1 karna runde to powinno byc na remis w tej parze...
Sednev strzelanie przyzwoite, natomiast w biegu duzo tj ponad 30 sek traci do Faka...

Ekipa Slowenii ma niepewnych Mali i Bauera oraz bardzo dobra Gregorin i swietnego Faka...
Druzyna Ukrainy ma niepewna Budryge, przecietnego Deryzemlye, sredniego Sedneva i przyzwoita Dzhyme.
Reasumujac Mali moze okazac sie gorsza od Dzhymy co powinna z nawiazka nadrobic Gregorin w starciu z Budryga. Zakladam, ze po zmianie pan Slowenia bedzie przed Ukraina i Bauer przeciwko Deryzemlyi powinno byc gdzie w okolicy remisu z nieznacznym wskazaniem na ukrainca. Na ostatniej zmianie Fak powinien pewnie dowiezc miejsce przed Ukraina....

Tyle ode mnie i powodzenia...
Zaklady z Fortuny 1.58X1.55=2.15 po zlodziejskim podatku.... ✅ i kilka stowek wiecej jest ????

P.S. Nie wiem kto smial usunac moj wczesnejszy post, ale bez watpienia odwaznie postapil...
P.S.2 Napisalem najpierw typy aby kursy nie pospadaly...
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Bieg sztafetowy mieszany Typ: Rosja - zwycięzca @ 3.50 Unibet
Drużyna rosyjska to bez wątpienia jeden z głównych faworytów do wygrania biegu mieszanego. Zaitseva, Vilukhina, Shipulin i Malyshko to bardzo solidny skład praktycznie bez słabego punktu. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki strzelają bardzo dobrze, a i biegowo należą do czołówki. Z kolei u Norwegów niewiadomą pozostaje forma Tarjei Boe, u Niemców Miariam Gossner może pobiec równie genialne co beznadziejnie zaprezentować się u strzelnicy, z kolei u Francuzów Brunet choć strzela świetnie to strasznie człapie i już na pierwszym kółku może zafundować swoim rodakom minutową stratę. Dlatego też optymalnym wyborem jest według mnie sztafeta rosyjska w szczególności po tak apetycznym kursie.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Bardzo przyjemny kupon w totomixie
Finlandia - Polska 1,55 ⛔
Czechy - Ukraina 1,45 ✅
Niemcy - Szwecja 1,27 ✅
@ 2,85

W Finlandi kobitki wcale dużo nie muszą stracic do naszych, szczegolnie ze Kaisa wydaje sie byc w formie, ich panowie mimo wszystko lepsi od naszych gwiazdorów.

O Czechach dużo zostało napisane, przewaga w damskiej jak i męskiej częsci nie podlega dyskusji.
Niemcy bardzo miły skład, moim zdaniem powalczą o zwycięstwo, panowie na równo ze Szwedami ale panie z Miriam to bardzo duża przewaga nad Szwedkami.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
2 typeczki na sam bieg z b365, gdzie wydaje mi się, że szanse są ;)
Ustjugow-Hofer 2 2.0 ⛔
Po wczorajszym występie Małyszki, uważam że ta ich eskapada przed Anterselwą w góry była błędem i Ruscy przekombinowali, obaj się rozregulowali. W Antholz Żenia wyglądał bardzo blado, a wcześniej był pewniakiem do TOP10 w każdych zawodach.
Hofer dobry występ wczoraj. Po słabym początku sezonu wrócił na poziom, gdzie może walczyć o wysokie lokaty.
Gwizdoń - Gasparin 1 1.66 ✅ !! ????
O dziwo w tej parze Gwizdoń solidniejsza. Polki jak obiecywano, złapały formę na MŚ. Wczorajszy występ w sztafecie Magdy w biegu był chyba najlepszy w tej konkurencji od paru latek. Ważne, że Magda ostatnią rundę pocisnęła mocno, bo często miała na niej problemy. Oby tylko strzelanie było dobre, bo Gwizdoń musi mieć motywację... Najstarsza Gasparinka to straszne dziwadło, podobnie jak Dunklee raz jest w TOP5, a następnego dnia człapie jak Jenny Jonsson.
Niech się Laliki nacieszą ????
 
kartonik 132

kartonik

Użytkownik
N Holchler -K Pałka @ 2,30 Unibet ✅✅

Ciekawy typ wystawił Unibet w swojej ofercie i kursy trochę dla mnie dziwne , na sześć sprintóww tym sezonie Krysia była 4 razy lepsza od Horchler w klasyfikacji sprintu Krysia jest wyżej od Niemki a kurs faworyzuje bardziej Niemkę (1,55), jak dla mnie spore value na Krysie.
Polka w gazie co pokazała we wczorajszym biegu sztafetowym gdzie na swojej zmianie lepsza była od niej tylko Berger na strzelnicy też dobrze , chyba najpewniejsza z naszej kadry .W tych biegach kiedy Nadine była wyżej od Polki strzelała lepiej a mimo to wygrała z nią niewiele ponad pół minuty przy 3 pudłach Krysi/Holchler 1/ .Tak że gramy na Polkę i kibicujemy naszym.Krysi raczej pasują te trasy , co było widać wczoraj a na pucharze świata w ubiegłym sezonie w sprincie była 16 ale już w pościgowym była 9 .
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Martin Fourcade - Emil Hegle Svendsen 1 1,86 Tobet [2-1]⛔

Martę podczas sztafety mieszanej było widać że na ostatnim okrążeniu sobie odpuścił i nie biegł na maksa.Na strzelnicy obaj wypadli tak samo jednak patrząc na formę to na przestrzeni sezonu lepiej wypada Fourcade. Po takim kursie uważam,że warto pograć na Francuza który na strzelnicy napewno nie będzie gorszy niż Norweg a w biegu widać że jest bardzo mocny. Podczas sztafety mieszanej Fourcade i tak byl szybszy od Svendsena pomimo że ten odpuścił sobie ostatnie okrążenie.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Miriam Gössner - Tora Berger 2 1,68 [6-2]✅
Synnoeve Solemdal - Marie Dorin-Habert 2 1,55 [11-10]✅

kurs 2,60 Tobet✅


Niemka szybka jednak na strzelnicy pudłuje co potwierdziła w sztafecie.Norweżka naprawdę świetny występ a biegowo wcale nie była słabsza od Niemki dlatego gram na ta która na strzelnicy jest lepsza i biegowo nie straci ponad 15-20s.

Druga para to bardzo dobra Francuzka która na strzelnicy jest lepsza od Norweżki a biega bardzo porównywalnie do Solemdal. Norweżka podczas sztafety wypadła na strzelnicy dobrze dlatego jutro uważam,że tego nie powtórzy.Dorę zdecydowanie pewniejsza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
S 408

swergoc

Użytkownik
Horchler - Pałka 2 @2,30 Unibet ✅✅✅ 84-7 hehe ^^ Absolutnie popieram typ kolegi wyżej. Pałka dogiem w tej parze?! Ktoś chyba nie pomyślał...
Pałka pokazała swoje możliwości wczoraj. Jest bardzo dobrze przygotowana do mistrzostw, w wywiadach podkreśla, że trasy jej leżą. Sprinty są jedną z ulubionych konkurencji Krysi. W klasyfikacji generalnej tej konkurencji Polka 11. Rywalka w tej parze - 17. Pałka częściej kończyła sprinty przed Niemką.
Polka minimalnie lepiej biega. Jej średni czas biegowy to 22 wynik, zaś Niemki to 26 czas biegu.
Na strzelnicy jest bardzo podobnie. Polka ma 86% skuteczności, Niemka 89%
Teoretycznie można zakładać, że szanse są tutaj 50/50. Ale nawet w takim przypadku kurs na Polkę 2,30 jest dużym value. Pałka jest po prostu ciut lepszą biathlonistką od Niemki. A w dodatku jest w wyśmienitej formie. Z przyjemnością zagram na Polkę.

Solemdal - Dorin 2 @1,55 Tobet ✅✅✅ 19-18 0,1s ????
Solemdal ma strzelnicy 76% skuteczności. Zarówno stójka jak i &#39;leżak&#39; nie są jej mocną stroną. Ona po prostu strzelać celnie 10/10 nie potrafi. W sprintach jest jeszcze gorzej, bo jej wynik to 72% (średni w tym sezonie).
Dorin dla porównania ma 85% skuteczności, ale w sprincie ten wynik to aż 91% !!
Różnica jest kolosalna, a wszyscy wiemy jaką rolę odgrywa strzelanie w sprincie.
W biegu lepsza Norweżka, ale z drugiej strony ta różnica jest naprawdę nieduża. Średni czas biegu Solemdal to 8 wynik, a Dorin 13, więc obie panie biegają szybko. Nie jest to na tyle duża różnica, żeby odrobić nawet 1 kółko, a tego, że więcej pudeł będzie miała Norweżka możemy być niemal pewni... Już pomijam fakt, że Dorin to specjalistka od sprintów, gdzie w klasyfikacji tej konkurencji jest szósta. Solemdal daleko, daleko.

Z typów na sucho polecałbym jeszcze:
Horn - Gwizdoń 2 @1,70 Tobet ✅ 35-12
Henkel - Zaitseva 1 @2,30 Tobet (Niemka trochę lepiej strzela no i przede wszystkim sprint to jej konkurencja) ⛔ 33-4
Gossner - Berger 2 @1,68 Tobet ✅ 6-2
Pidhrushna - Vita Semerenko 1 @1,70 Tobet ✅ 1-3
Boilley - Skardino 2 @1,95 Unibet (Białorusinka zdecydowanie lepiej strzela, jest na 10 miejscu w klasyfikacji sprintu (Francuska 35), bieg praktycznie identyczny) ⛔ 16-25
Tobet wystawił dość łatwe do zagrania pary. Unibet był trochę sprytniejszy, ale też 2 fajne typy udało się znaleźć.
 
G 277

geryx

Użytkownik
sprint kobiet na 7,5 km 16:15 unibet

Soukalova, G Łączna liczba trafień - poniżej 9,5 @ 1,35 a spadło z 1,5 ( sor ale nie mogłem wcześniej analizy skrobnąć)
Bardzo ciekawy zakład. Ma trafić 10 na 10 - bardzo wątpię mimo że ten sezon ma niezły.
Statystyki Czeszki przedstawiają się nastepująco:
76% w poprzednim sezonie
81 % w 9/10 sezonie
W sztafecie raz pudłowała na Mistrzostwach a generalnie w tym sezonie potrafi na czysto jak i 3 razy zepsuć. A czemu tym razem wg mnie nie na czysto ? a dlatego że to Mistrzostwa, wiadomo specyficzna impreza a u Czaszki z doświadczeniem krucho, a dlatego również że wg prognoz może po południu trochę popadać i powiać, no i ta stat.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Andrea Henkel - Synnoeve Solemdal 1 @ 1,75 Oddsring ⛔ 33-19
O Boże... kapitalnie H2H na MŚ w biathlonie. Henkel biegowo nad Solemdal ma przewagę gdzieś tak 15-20 sekund. Więc przy równym strzelaniu i tak pokona Norweżkę. Ale na strzelnicy Henkel ma 86% a Solemdal tylko 76%, to jest ogromna przepaść. W sztafecie mieszanej, Henkel trochę zawiodła dwukrotnie dobierając, ale Norweżka też dwukrotnie dobierała. Jeśli Henkel nie zdobędzie medalu w sprincie to na tych MŚ nie zdobędzie już żadnego medalu indywidualnie. Więc spina powinna być, tym bardziej że to 3 zawodniczka tego roku jeśli chodzi o klasyfikację sprintów, a Solemdal jest 24.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom