>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn - Katar 2015

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
A mógłby ktoś bardziej ogarnięty w temacie powiedzieć co to znaczy dla finału, że sędziują go Macedończycy? Jakie mogą być plusy, a jakie minusy takiej pary sędziowskiej i czy a jeśli tak to jaka może być inna para sędziów na jutrzejszy mecz o złoto.
To może znaczyć, że IHF nie deleguje najlepszych sędziów na finał MŚ. Sędziowie z Bałkanów znani są z &quot;dziwnych decyzji&quot; co było widać w meczu z nami Austrią czy Niemcami. Przy takiej parze naprawdę ciężko powiedzieć jak będzie wyglądał mecz i trzeba wszystkie warianty wziąć pod uwagę. Z pewnością z Francją sędziowie będą musieli jeszcze więcej dać z siebie jeśli Katar ma zdobyć złoto. Macedończyków stać by dać z siebie maxa. Ja osobiście chciałbym widzieć parę Niemców którzy moim zdaniem są jednymi z najlepszych, jak nie najlepszymi sędziami. Oni nie daliby się wciągnąć w gierki gospodarzy. Wysoki poziom gwarantowaliby też sędziowie ze Skandynawii.
Spojrzałem kto sędziował mecze Kataru na tych mistrzostwach i wygląda to dość ciekawie. Na osiem meczy pięć razy gwizdali im sędziowie z Bałkanów. Co ważne było to w ważnych meczach tej drużyny.
- Brazylia (mecz otwarcia) Milosevic/Gubica (Chorwacja)
- Hiszpania Stoijkovic/Nikolic (Serbia)
- Austria Milosevic/Gubica (Chorwacja)
- Niemcy Nachevski/Nikolov (Macedonia)
- Polska Stoijkovic/Nikolic (Serbia)
Bardzo jestem ciekaw co jutro z tego wyjdzie. Jeśli Katar jutro zgarnie złoto to będzie to jeden z największych przewałów w historii piłki ręcznej. Strach pomyśleć co wtedy będzie działo się podczas MŚ w piłce nożnej.
 
maro-17 789

maro-17

Użytkownik
Grabarczyk jest najlepszym obrońcą w Polsce i to nie jest przypadek że jest jednym z najważniejszych graczy w tej reprezentacji chociaż niedocenianym bo ludzie patrzą tylko na to kto rzucił no i ewentualnie na Szmala bo tak ładnie obronił. A że łapie kary to taki urok jego roboty. Gdyby nie łapał to byś powiedział że tylko stoi i nic nie robi
Francja nie będzie mogła się bronić mocno ani też agresywnie atakować - czego mieliśmy doskonały przykład we wczorajszym meczu półfinałowym z Polską.
OMG... Boże widzisz i nie grzmisz. Dawno nie udzielałem się na forum ale jak widzę takie cuda to muszę to sprostować.
Grabarczyk nigdy nie był, nie jest i nigdy nie będzie najlepszym obrońcą w Polsce ! Dobry obrońca grający na jej środku czyli w sektorze centralnym to nie taki, który co rusz łapie przeciwnika, który mu ucieka, popycha każdego przeciwnika, który tylko podejdzie pod jego zasięg i który co rusz łapie debilne 2 minutowe kary i więcej nie gra niż gra. O jakości obrońcy świadczy szybka praca na nogach, przestawienie pozycji, dobre ustawianie się, ilość bloków oraz przechwytów oraz wysoka inteligencja, która pozwala na przewidzenie tego co zaraz zagra przeciwnik (swego czasu nasz Mariusz Jurkiewicz grając w Atletico Madryt był jednym z najlepszych na świecie w tym aspekcie). Grabarczyk to trochę taki Wawrzyniak w naszej piłce kopanej. Gra bo ma jak na tę pozycję świetne warunki fizyczne ale talentu tam brak.
A co do tego co napisał AKA to nie porównujmy obrońców reprezentacji Francji do naszych z wczorajszego meczu (gdzie zagraliśmy najgorzej w tych mistrzostwach jeśli chodzi o defensywę). Tak samo atak gdzie rodzaju zagrań i tym samym rozegrań ataku pozycyjnego samego Karabatica jest większa niż całej naszej reprezentacji na tych MŚ. Narcisse w formie, Guigou to samo. Jutro ich rozstrzelają w ofensywie. W bramce też żadnej przewagi bo jest Omeyer a nie 4 odbite piłki przez 60 minut ( ??? brzmi jak żart). Sędziowie wczoraj dali dupy 4 razy (faul na Bieleckim, kroki leżącego Wiśni, gol Markovica z nadepniętej linii plus podparty i karny pod koniec, gdzie powinien być tylko wolny bo nasi bronili przed polem bramkowym) ale nie rozumiem jak wszyscy piszą tu o karach. Faul Grabarczyka kara jak nic, 2 B. Jureckiego gdzie jeden atak na twarz plus drugi prawie zamknięcie objęcia więc &quot;normalni&quot; sędziowie też takie coś gwizdają. Kara Dzidziusia też dość agresywny atak i 50% sędziów by to ukarała. 5 faulu nie pamiętam.
Jedyną opcją na win Kataru jest ich tak dobry mecz w ofensywie jak z nami, genialny Sarić, sędziowie i katastrofalny mecz Francuzów a co najważniejsze wszystkie te czynniki musiałyby wystąpić na raz. Na to się jednak nie zanosi, Trójkolorowi widzą przecież a zarazem wiedzą co się dzieje pod koniec spotkań, dlatego od początku zjedzą ich tempem a na przestrzeni całego meczu wyższą kulturą gry.

Katar - Francja Typ : HT/FT 2/2 Kurs: 1,42 Buk: Bet-at-home ✅✅✅
easy :grin: kto miał choć minimalne pojęcie o tej dyscyplinie to pograł grubo jak ja i zarobiony ;)
 
lara_perkins 76

lara_perkins

Użytkownik
A mógłby ktoś bardziej ogarnięty w temacie powiedzieć co to znaczy dla finału, że sędziują go Macedończycy? Jakie mogą być plusy, a jakie minusy takiej pary sędziowskiej i czy a jeśli tak to jaka może być inna para sędziów na jutrzejszy mecz o złoto.
Przyłączam się do pytania... bo kurs na przekręty na win Kataru w unibecie 6.0 kusi...
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
2 B. Jureckiego gdzie jeden atak na twarz plus drugi prawie zamknięcie objęcia więc &quot;normalni&quot; sędziowie też takie coś gwizdają.
Gadasz głupoty. Nie było uderzenia w twarz, on go tam nawet nie dotknął. W powtórce ewidentnie było widać, że ten sprzedajny Francuz już przed jakimkolwiek kontaktem nałożył na swoją twarz maskę z grymasem bólu. Co do drugiej dwójki też można się spierać, ale można uznać, że była do odgwizdania. I podkreślę tutaj to, o czym większość pisze. Nie chodzi o ilość kar dla nas, a dla ciapaków. To oni dostali pierwszą dwójkę w 40 minucie(!), gdzie przed tym zaliczyli przynajmniej 3 analogiczne sytuacje, gdzie faulowali podobnie, jak nasi, za co my dostawaliśmy upomnienia.
Grabarczyk nigdy nie był, nie jest i nigdy nie będzie najlepszym obrońcą w Polsce !
Napisałeś to, a nie podałeś, kto Twoim zdaniem jest. Kaczka już nie jest najlepszym obrońcą. Notorycznie ustawiany jest na dwójce, przez co stracił już sporo ze swojego ogrania w defensywie. Teraz trenerzy, tak Manolo, jak i Biegler dają mu trochę odetchnąć w obronie na pozycji bardziej na zewnątrz, bo robi niesamowitą robotę w ataku. Obecnie, mimo że gramy właśnie najlepiej w obronie, nie mamy wyróżniającego się defensora, tak jak Hiszpania ma Morosa, Szwecja Karlssona, Węgry Schucha etc. Wśród Polaków mamy niewielu etatowych obrońców. Jest Kwiatkowski, który jednak jest znacznie słąbszy od Grabara. Mamy też Gudza w Stali, ale on ogólnie chyba nie aspiruje do repry. Podsumowując widać, że na ten moment najlepszym typowo defensywnym graczem jest właśnie Grabarczyk. Oczywiście Dzidziuś i Chrapek w tym momencie wyróżniają się w naszym bloku defensywnym. Widać to po tym, jak czy w Iskrze, czy w kadrze Piotrek dostaje swoje minuty na środku defensywy, ale on jest też od ataku i nie zwraca się tak mocno uwagi na ten aspekt u niego. A warto, bo to filar naszej defensywy na lata.
Katar - Francja Typ : HT/FT 2/2 Kurs: 1,42 Buk: Bet-at-home
Nie chcę podważać czyjegoś typu, ale granie ht/ft po takim kursie to dla mnie nonsens. Wystarczy, że któryś Francuz, czy to Nikola, czy to Daniel nie będą mieli swojego dnia, oddadzą 3-4 niecelne rzuty, bądź Saric ich wyjmie i już może być jakiś remis, bądź nieznaczne prowadzenie syfów do ht.
 
deepred 688,3K

deepred

Moderator
Członek Załogi
@Macko18
Zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że Grabarczyk jest obecnie najlepszym środkowym obrońcą w naszej kadrze, ale według mnie i tak jest słaby. To pokazuje jaki mamy środek obrony. Grabarczyka nigdy nie ceniłem, dla mnie to był chłop bez mózgu, taki, który wchodził i od razu łapał karę. Teraz się to troszkę zmieniło, bo mało którzy zawodnicy wjeżdżają środkiem w okolice szóstego metra. Podejrzewam, że gdyby grał 1v1 z kimkolwiek mającym jakieś pojęcie o zwodach, nie typowego strzelca jakim jest chociażby Bielecki, to od razu złapałby karę. Trochę to przykre, bo następców nie widać. Podobno to pokolenie U21 jest takie dobre, ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się, ostatnio nieudane eliminacje i nie będzie naszych chłopaków na kolejnym turnieju. Poza tym znam większość z tych chłopaków osobiście, grałem z nimi bądź przeciwko nim kilka lat temu, zanim stwierdziłem, że to nie do końca sport dla mnie. Szczerze mówiąc paru zawodników znajdujących się w tej kadrze to są nieporozumienia. Według mnie mamy dobrych bramkarzy (Korneckiego i przede wszystkim &quot;Loczka&quot;), jest Gębala, który z tego co kojarzę trenuje z seniorami Magdeburga, a poza tym to chłopaki grają w naszej I lidze (zaplecze ekstraklasy). Ciężko tam znaleźć jakichś wybitnych obrońców.
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Reszta Świata - Francja
Finał, śmiesznie to trochę zabrzmi Reszta Świata czyli Katar kontra Francja.
Od samego początku głównym kandydatem dla mnie do Mistrza to była Francja ewentualnie Hiszpania.W grupie Francuzi rozpoczęli od niemrawych występów, jednak nie było drużyn które by rozegrały dobrą faze grupową, jedynie co można powiedzieć Hiszpanie zagrali cały Turniej na równym i dobrym poziomie. Play Offy dopiero pokazały kto jest mocny i Francja pokazała iż zasługuje na Mistrza Świata.
Ciężko jest się przedrzeć po przez defensywę Trójkolorowych, większość rzutów z daleka, a jeśli w bramce mając takiego bramkarza jak Thierry Omeyer nie ma się co dziwić iż są w Finale.
Jak Francja zasłużyła na Finał o tym, samym nie można powiedzieć o Katarze, szczerze nawet wymieniając &quot;Katar&quot; robi mi się niedobrze. Nie mówie tutaj ze złością bo wygrali z Polakami, ale o samo to jak się zachowują jak gardzą sportem bo mają kasę i myślą że, jak wybudowali na środku Pustyni halę, kupili sobie zawodników z innych narodowości, gdzie te osoby mają na sercach wytatuowane swoje barwy Narodowe(0 honoru) załatwili sobie Finał czy opłacili kibiców to mogą wszystko, jedno mogę zagwarantować Mistrzostwa Świata sobie już nie kupią, na nic się zdadzą dolary, nie uratują ich nawet sędziowie(bo chyba musieliby gwizdać wszystko po tym jak Francuzi dotknęli by piłki) a wtedy nie wierze by nie wybuch wielki skandal.
Jedyny punkt zaczepienie może być bramkarz Kataru Sarić, który także świetnie broni.
Katar gra słabo głównie w defensywie, szybkie ataki Francuzów nie wierze by Katar zdołał zatrzymać te ataki.
Kurs na Francje 1.28 to dla mnie 10/10 (nigdy takiej skali nie miałem zamiaru podawać na forum, ale tym razem nie mam wyboru, bo Katar tu zostanie wciągnięty nosem)
Także polecam zagrać, podejrzewam że, bet365 wystawi linie 27.5 na Francję wysoki wynik, nawet jeśli Sarić będzie bronił większość rzutów( w co także nie wierze, bo Francuzi będą wchodzić w koło jak w masło) to szybka gra da na luzie przekroczyć tą linie
Hiszpania - Polska
Jestem pewny, iż Nasi zagrają o 3 miejsce jak w Finale, dla Nas 3 miejsce to byłby wielki sukces(zresztą już top 4 jest świetne osiągnięcie i za to dziękujemy). Jednak zagramy z Hiszpanami gdzie, będzie niezmiernie ciężko, bo jak pisałem wyżej, Hiszpanie grają cały turniej na wysokim poziomie.Z Francją popełnili trochę błędów zwłaszcza w końcówce meczu, gdzie już doszli Francuzów i niestety, po 60min została im tylko walka o 3 miejsce. Chodzą słuchy, że Hiszpanie mogą z trochę mniejszą determinacją o brąz, gdyż jedynym celem było złoty, jednak ja uważam iż to kompletna bzdura. Hiszpania nic tu nie odpuści, jeśli wygramy to z optymalną Hiszpanią.
Nie wypada tego meczu typować, oczywiście Sercem za Polakami i tak będę kibicował, ale jeśli miałbym typować to Hiszpanię.
Typy
Francja 1.28 10/10
Francja powyżej 27.5( na Live tylko) 1.83
Hiszpania 1.4
Bet365
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Qatar - France 2 1.30 WilliamHill ✅ ✅ ✅

Nie ma innej możliwości niż dzisiejsza wygrana Francji w tym finale. Powodów jest naprawdę wiele ale największym z nich jest to, że ekipa Francji jest po prostu o wiele wiele lepsza niż kadra i gracze Kataru. Nie oszukując się ale możliwości &quot;Katarczyków&quot; są dość ograniczone i jest to po prostu dość solidny poziom, który gwarantuje pewną grę ale nie na poziomie takiego zespołu jak Francja. W moim osobistym odczuciu Katar nie powinien zajść w tym turnieju tak daleko i z całą pewnością gdyby ten turniej nie był rozgrywany właśnie u nich to dawno wróciliby do swojego domu.
Niestety turniej rozgrywany jest w Katarze i oprócz petrodolarowego wykupowania zawodników, którzy po kilku latach rozłąki z międzynarodowymi rozgrywkami w barwach swojego kraju przywdziewali barwy nowej ojczyzny - to gospodarze mogą również liczyć na dużą pomoc ze strony sędziów w każdym meczu. Katar został przepchnięty już za daleko i jestem przekonany, że przy tak wielkiej nagonce medialnej pewnej &quot;granicy&quot; nie będzie można przegiąć i zwyczajnie ten mecz powinien zostać przeprowadzony na normalnym poziomie sędziowania bez faworyzowania zawodników gospodarzy.
Francja posiada o wiele lepszą kadrę, bardziej doświadczonych zawodników, a przede wszystkim ludzi, którzy utożsamiają się ze swoim krajem, a nie bandę najemników, którym zadaniem jest zrobić sukces za dużą kasę. Motywacja będzie po stronie Francji w dodatku w tym meczu będzie kibicować im każdy normalny człowiek na świecie. Umiejętności zdecydowanie po stronie Francji i to na każdej możliwej pozycji - jeśli nie będzie jednego wielkiego przekrętu to Katar powinien zostać po prostu rozstrzelany.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
badurraf 1,8K

badurraf

Użytkownik
Bez zbędnej analizy,no bo i po co...każdy widzi sędziowski cyrk...do tego sama otoczka finału :
Katar - Francja - Ile dwuminutowych kar otrzyma zespół francuski - over 3,5 - kurs 1,6 BWIN
Dodatkowo,niestety z tego co widzę d grania już tylko jako single - liczba bramek Rafael Capote - over 4,5 - kurs 1,85 BWIN
 
emilenberg 81

emilenberg

Użytkownik
Z wielkim szacunkiem dla wszystkich typerów lecz mecz Kaszel Vs Francja jest jak dla mnie takim samym meczem &quot;GRYPY&quot; z Niemcami czy Polakami. TZN. sprzedanym meczem. Jeśli te raczysko zwane Qatarem nie zdobędzie teraz mistrza świata to już długo nie zdobędzie go. A nie wydaje mi się że szejkowie i inni którzy płacą grube miliony Euro plus Maserati i inne przyjemnostki dla Naturalizowanych Katarczyków mogli sobie nie dołożyć jeszcze paru eurosów i kupić mecz finałowy. Łącznie z tym że mogli kupić Żabojadów!! Ich stać, a majstra nie zrobią już albo nigdy albo nie szybko!!!
Mój skromny lekko asekuracyjny typ to QATAR z ewentualnym remisem a kurs i tak zacny bo 4,10 w betsafe!!!
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Proszę, was co biedny Katar może, zrobić w tej kwestii, gdy Francja jest nie o 1 a o 2 klasy lepsza od Kozo.. co zrobią zastawią bramkę Kataru Kozami ?
Ogólnie bez sensu jest porównywać Francję do Niemiec czy do Polaków, oczywiście że, sędziowie znów będą za Katarem ale to nie będzie miało zbyt dużego względu na wynik końcowy. Polacy czy Niemcy, popełnili jeden podstawowy błąd, bojąc się kar nie zagrali dość ostro w defensywie, ale nie sądzę by Francuzi się przestraszyli, przecież też nie może być tak że w każdej akcji Kataru sędziowie będą karać za zatrzymanie faulem.
 
kosmita28 30

kosmita28

Użytkownik
dubelek na zakończenie mistrzostw:
Polska - Hiszpania
Polska +4 1,6
Katar - Francja 1,27
Ako; 2,03
Myślę, że to najrozsądniejsza opcja. Polacy będą na pewno walczyć, nawet jeśli przegrają, różnica bramkowa nie powinna być aż tak duża. O Francji zostało już dużo napisane. Osobiście mam nadzieje że rozjadą kozy
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
NIe no litości rozumiem jest spore value na Katar ale jezeli to wygrają to swiat stanie na głowie. Francja jedzie kazdego jak chce, Katar juz ma to co chcieli i wystarczy. Złoto bylo by za duzym rozglosem i mimo wszystko lekkim problemem a o srebrze to ludzie szybciej zapomną.
Francja @1,22 (+ jakas pilka typu Barcelona) all in 10/10
 
jeremyjanot 36

jeremyjanot

Użytkownik
Panowie jak dla mnie to Francja -2,5 wchodzi na miękko. Francuzi nie są tak słabi w ataku jak Polacy i nie pozwolą sobie nawet na chwilę żeby Katar zyskał przewagę. Trzeba też zwrócić uwagę na postawę naszych bramkarzy w meczu z Katarem (najgorszy mecz na mistrzostwach). Wszystko to skumulowało się na wynik taki a nie inny. Francja jest za bardzo doświadczonym zespołem. Jedynie co może im zaszkodzić to Karabatić którego jak wyprowadzi się z równowagi popełnia proste błędy w ataku.
 
Z 8

zarny

Użytkownik
Z tym że Katar ma co chciał i wystarczy to się nie zgodzę. Będą walczyć do końca w półfinale &quot;rzucali bramki z pola karnego&quot;, sędziowie znowu z &quot;wyższej półki&quot; mówię wam będą cyrki. Hiszpania ich pokonała to Francuzi powinni tym bardziej ale to jest finał i cyrk będzie na 100% Po kursie 1,27 nie wiem czy warto ryzykować bo coś czuje że sędziowie dostali walizeczkę i będą bardzo pomagać.
 
L 6

lukaenha

Użytkownik
Co sądzicie o Capote over 4,5? Pokryje taką linie w meczu z Francuzami? Czy może lepiej Markovic over 5,5?
I w meczu Polaków Jurecki M over 3,5. Też wydaje mi się że linia jak najbardziej do pokrycia.
Rzućcie jakimiś przemyśleniami na ten temat ???? Z góry dzięki ????
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
I w meczu Polaków Jurecki M over 3,5. Też wydaje mi się że linia jak najbardziej do pokrycia.
Linia nawet spoko, ale kurs ubogi. Po takim kursie bym nie grał. Już wolę taką samą linię, a wyższy kurs na Shreka, bo dochodzą jego karne.
Co sądzicie o Capote over 4,5? Pokryje taką linie w meczu z Francuzami? Czy może lepiej Markovic over 5,5?
Ciapaki już sobie tak nie porzucają z Francuzami. Ich obrona z pewnością będzie bardziej szczelna, a i wyjść do rozgrywających nie zabraknie. Do tego Titi wyjmie więcej piłek niż u nas Kasa. Imo oba typy nie do grania, bo jak widać było z Polakami, Riviera potrafi posadzić Markovicia kosztem sprzedajnego Francuza.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Panowie roznica klas jest tak ogromna,ze Francuzi to wygraja grajac nawet pół meczu w osłabieniu.Nie wiem co sedziowie musieli by wyczyniać, zeby to wydrukowac. Chyba jedynie przekupienie samych Francuzow dało by złoto Katarowi.
W umiejętnościach przepasc.Aspekt fizyczny to rowniez przewaga Francji. Faze grupową przechodzili a w rundzie KO 2 pierwsze mecze to w zasadzie drugie połowy w chodzonego. Nie wierze, ze sami sedziowie moga wygrac to Katarowi.
 
lara_perkins 76

lara_perkins

Użytkownik
Napiszę tak: wszystkie argumenty czysto sportowe są za Francją i nikt temu nie zaprzeczy.... ale gdy takie cyrki sędziów odchodzą przy próbie wyjścia faworytów na prowadzenie (już w kilku meczach decydujących by przejść dalej) i nieumożliwienie im za każdą cenę wygranej.... to uważam, że skoro i tak cały świat wie że Katar kupił sobie te mistrzostwa to już nie zaprzestaną i kupią je do końca. Wydali tyle już kasy, że srebrem się nie zadowolą... Pewnie już wiedzą, że nigdy więcej jako gospodarze nie zagrają, to tym bardziej mistrzowski tytuł w historii będą chcieli mieć... za kilkanaście, kilkadziesiąt lat będą same tytuły ważne, i tym bardziej nie będą pamiętane przez wielu, zwłaszcza o tych co nie będą wiedzieć o tych MS (nowe pokolenia miłośników).
Jeśli nawet okażę się inaczej uważam, że kurs 6.30 na win Kataru jest kuszący, a przy podparciu Polakami by nie stawiać przeciwko naszym (nigdy tego nie robię bądź odpuszczam obstawianie...) warto postawić taki zakład za drobnicę... Jeśli Francuzi wygrają to i tak będę się cieszyć że złoją im dupska za nas. Będzie miło patrzeć! ????
Win Polska 4.50 i Win Katar 6.30, kurs łączny 28.35 @ Unibet, stawka 20zł / pot.wygrana 567zł
Dodam, że Unibet zwraca stawkę postawioną w meczu Polaków, jeśli Ci wygrywając w 1 połowie, przegrają mecz...
Powodzenia Polacy i Powodzenia Panowie w samych zielonych plusach ! ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ciężko przemilczeć pewne argumenty które są tu wysuwane. Chociażby te, że nasi bramkarze zagrali najgorszy mecz na MŚ z Katarem. To samo przedstawiają media. Wszystko obraca się tylko wokół dwóch skrajnych wypowiedzi - Szmal zatrzymał rywala i Szmal nie zatrzymał rywala. Nie zauważyłem aby ktoś napisał, że w piłce ręcznej statystyki bramkarza w dużej mierze zależą od obrony całego zespołu. Bramkarz sam może zatrzymać 3-4 rywali ale nie przez cały mecz bez pracy swoich kolegów. Polacy od meczu ze Szwecją w obronie zaczeli grać bardzo dobrze, agresywnie z wychodzeniem do rywala gdy ten się rozpędzał. Podobnie weszli w mecz z Katarem ale od 10 minuty musieli odpuścić by nie stało się tak, że pół naszej obrony drugą połowę obejrzy z trybun. To pozwoliło się nakręcić gospodarzom.

Co do finału. Francja w normalnych warunkach zniszczyłaby Katar. Ba, i Polska i Niemcy by zniszczyli ten zespół gdyby ci nie grali u siebie. Granie na Francje po takim kursie moim zdaniem zbyt ryzykowne i lepiej jeśli coś to czekać na live i patrzeć jak będzie przedstawiać się sytuacja na boisku. Jeśli by patrzeć na dyspozycję sportową to racja, Trójkolorowi 2 klasy lepsi, ale moim zdaniem tu dochodzi o wiele więcej różnego rodzaju aspektów. Dla Szejków nie ma rzeczy niemożliwych, tym bardziej, że światem rządzi pieniądz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
lara_perkins 76

lara_perkins

Użytkownik
Sędziowie w Meczu POLSKA - HISZPANIA:
Duńska para arbitrów Mads Hansen - Martin Gjeding poprowadzi niedzielny mecz reprezentacji Polski z Hiszpanią o brązowym medal mistrzostw świata w Katarze. Delegatem będzie Norweg Sven Olav Oie.
Sędziowie w meczu KATAR - FRANCJA:
Arbitrami finałowego meczu mistrzostw świata między Francją a Katarem będą natomiast Czesi Vaclav Horacek oraz Jiri Novotny. Delegatem z ramienia IHF wybrany został Dragan Nachevski z Macedonii.
Ci drudzy poszukałam trochę informacji w internecie (tekst z 2014 roku):
Horacek i Novotny są znanymi sędziami w środowisku piłkarzy ręcznych. W poprzedni weekend prowadzili mecz półfinałowy Final Four Ligi Mistrzów Barcelony z późniejszym triumfatorem SG Flensburg-Handewitt.
Więc może jednak w finale cyrku nie będzie.... ale się okażę.... polecam nie grać za grube na Katar ????
choć i są też wpadki ich jak w naszym meczu dawniejszym:
z tym finałem zapewne wielu z nas ma orzech do zgryzienia przez tą niepewność sędziowską ????
 
Do góry Bottom