>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2013 - Dania i Polska

Status
Zamknięty.
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Włochy-Bułgaria FT 3:1
Powyżej 3,5 1.41 Pinnacle
✅

Jeśli chodzi o wynik końcowy to skłaniałbym się ku Włochom, ale bliżej mi do bardziej bezpiecznej opcji z co najmniej czterosetowym meczem.
Wczoraj Berruto musiał postawić na parę w przyjęciu Kovar-Zajcev, Parodi ma jakieś problemy (chyba) z kolanem, ta para nie gwarantuje stabilności przyjęcia (11 asów puścili Finowie), Zajcev był zasypywany serwisami przez Finów, w sumie dobrze wywiązywał się ze swoich zadań, ale raczej wolałby grac na ataku. Kovar z kolei był na boisku niewidoczny, widać, że Travica nie ma do niego zaufania, więcej piłek grał do środkowych.
Bardzo dobrze Zajceva zastąpił Vettori. Sporo piłek dostali środkowi i również trzeba przyznać, że wyglądali bardzo solidnie.
Włosi wygrali ten mecz skutecznością w ataku, przyjęcie było takie sobie, zagrywka podobnie, blok również, ale gra na siatce wyglądała znakomicie.
Bułgarzy zagrali wczoraj słabo, kolejny raz mecz uratował im Sokolov. Można jeszcze wyróżnić Skrimova i Yosifova.
Aleksiev po dwóch setach miał już dość, zobaczymy czy da radę zregenerować się.
Bratoev po raz kolejny pokazał patologiczne rozgrywanie.
Bułgaria ryzykowała na zagrywce i po raz kolejny to się opłaciło, dzięki temu złapali kilka bloków.
Jutro Sokolov pewnie jednego seta im wygra, może i dwa, ale o zwycięstwo będzie trudno.

I jeszcze takie coś ze statystyk:
Włochy w meczu o stawkę (pomijając mecz ze słabiutką Danią) w trzech setach mecz skończyli ostatni raz w czerwcu (w dodatku z Kubą), tutaj w turnieju i Holandia, i Belgia, i Białoruś, czyli drużyny słabsze od Bułgarii coś im urywali .
Z kolei Bułgaria mecz o stawkę po trzech setach skończyła ostatni raz w lipcu na LŚ z Polską.


Przypominam że mecze półfinałowe dopiero w sobotę a więc dużo czasu jeszcze nawet Todor zdąży podładować akumulatory
Wiem, to jeszcze lepiej dla typu.
 
ziomek2000 849

ziomek2000

Użytkownik
W pierwszym półfinale dojdzie do bardzo ciekawego spotkania reprezentacji Włoch i Bułgarii. Zapowiada się bardzo wyrównane i emocjonujące widowisko. Obie drużyny z meczu na mecz wyglądają co raz pewniej.
Typowanie zwycięzcy uważam za zbyt ryzykowne - podobnie jak bukmacherzy uważam, że minimalnie większe szanse mają reprezentanci Włoch. Bezpieczniejszą opcją na ten mecz jest zdecydowanie over punktowy. Podobnie jak kolega wyżej uważam że zobaczymy więcej niż 3 sety i linia 185.5 punktów jest spokojnie do pokonania. Zapowiada się wyrównana walka w każdym secie. Nie wykluczone, że spotkanie zakończy się w tie-breaku.
Mój typ: Włochy - Bułgaria over 185.5 @ 1.80 Unibet
 
badbartek 76

badbartek

Użytkownik
Dużo w temacie Włochy - Bułgaria już padło, ja wymyśliłem coś takiego:
Bułgaria +1,5 seta - 1,633 - pinnacle
Sokołov zasługuje na MVP tego turnieju na chwilę obecną. Bułgarzy nie mają wirtuoza na rozegraniu ale wystawiacz z rozgrywaka przyzwoity. Dobra zagrywka i niesamowity libero dopełniają reszty.
Po meczu z Polakami przyznam się ,że dałem na Niemców i się zdziwiłem. Dzisiaj moje serce będzie za walczakami z bałkanów.
pozdrawiam
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Raczej jutro kolego. Nie mogą się zgodzić z typem w stronę Bułgarów, a o to drobna analiza.
Bez dwóch zdań prym w meczu Włochy- Bułgaria będą wiodły dwie postacie. To do nich będą szły trudne piłki i to oni będą atakowali najwięcej. Mowa oczywiście o Sokołovie i Zaytsevie. W mojej ocenie ten pierwszy prezentuje się lepiej. Porównywanie pozycji nie ma sensu. Powiem tak. Potencjał w zagrywce Włosi mają o wiele większy od Bułgarów. Zaytsev, Vettori, Travica, Parodi/Kovar mają świetną zagrywkę, a do tego przyzwoity floot środkowych z którym również Bułgarzy sobie średnio radzą. W ataku potencjał również na pewno większy po stronie Włochów. Według mnie trójka: Zaytsev, Vettori, Parodi/Kovar prezentuje się w tym elemencie o wiele lepiej od trójki Bułgarskiej. Na rozegraniu też duża przewaga Włochów choć fanem Dragana nie jestem. Fajnie w tym roku wykorzystuje środek, rozgrywa trochę pipa i radzi sobie o wiele lepiej od Bratojewa. Środek też prezentuje się lepiej, ale to raczej za sprawą rozegrania. Tak naprawdę jedyna przewaga Bułgarów (może tylko i aż) to przyjęcie zagrywki (o la Boga, Bułgarzy lepsi od kogoś w przyjęciu zagywki ;D). Zaytsev z Kovarem w tym elemencie nie błyszczą i jeśli nie zagra Parodi to przewaga będzie spora. Tak naprawdę przewagę robi jeden zawodnik. Salparov który jest fantastycznym libero. Czy jeden element gry może zaważyć o zwycięstwie Bułgarów? Czy chłopcy z Bałkanów będą w stanie przez cały mecz skutecznie odbierać &quot;bomby&quot; Włochów? Czy sam Sokołov jest w stanie wygrać z makaroniarzami? Moim zdaniem nie. Kurs 1.7 to dla mnie naprawdę bardzo wysoki kurs i pobrałem go wczoraj na bet65 po raz kolejny. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Typ: Włochy
Kurs: 1.7 ✅ Ale dziś liczę grubą kasę ;D niesamowite hahah!!
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Serbia-Rosja typ:Rosja(-2,5),Kurs:2,45 ⛔

Serbia tylko i wyłącznie słabej grupie zawdzięcza sobie strefę medalową grali bardzo przeciętnie widziałem ich grę w meczu z Belgią i za głowę się chwytałem psuli niesamowitą ilość piłek z zagrywki jeśli tak zagrają z Ruskimi to mają pozamiatane szybkie trzy zero bardzo prawdopodobne ,przy zagrywce Rosjan Serbowie nie mają czym straszyć.
Włochy:Bułgaria typ 2,Kurs:2,10 ⛔
Nie zgodzę się z typem na Włochów ,widziałem ich mecz Finami i nie powiem by mnie czymś zaskoczyli,Bułgarzy grają typowo siłową Siatkówkę co Włochom po prostu nie leży. Piszecie że Włosi mają dobre zagrywki ale nie zawsze mają zawodnika który dysponowałby równą silną zagrywką przez cały mecz Bułgarzy takiego mają mowe o Viktorze Yosifowie który złamał naszych zagrywką i Niemców do tego dodam wypoczętego Sokołowa jeśli wyjdzie mu mecz to Włosi są pogrzebani.

Redwitz // Bukmacher ?
 
maximus88 1K

maximus88

Użytkownik
W pierwszym półfinale dojdzie do bardzo ciekawego spotkania reprezentacji Włoch i Bułgarii. Zapowiada się bardzo wyrównane i emocjonujące widowisko. Obie drużyny z meczu na mecz wyglądają co raz pewniej.
Typowanie zwycięzcy uważam za zbyt ryzykowne - podobnie jak bukmacherzy uważam, że minimalnie większe szanse mają reprezentanci Włoch. Bezpieczniejszą opcją na ten mecz jest zdecydowanie over punktowy. Podobnie jak kolega wyżej uważam że zobaczymy więcej niż 3 sety i linia 185.5 punktów jest spokojnie do pokonania. Zapowiada się wyrównana walka w każdym secie. Nie wykluczone, że spotkanie zakończy się w tie-breaku.
Mój typ: Włochy - Bułgaria over 185.5 @ 1.80 Unibet
Jak ktoś ma konto w Betvictor to jest świetna linia 183,5 pkt po 1,85. Dla mnie bardzo dobry bet. Licząc najprościej 4 sety 25-20 dają nam 180 pkt. 3 sety są mało prawdopodobne, szanse na to, że żaden z setów nie zakończy się grą na styku do końca, albo grą na przewagi oceniam również dość nisko. Dwie wyrównane ekipy, typowanie zwycięzcy to jak wróżenie z fusów imo. Przewiduję długi zacięty pojedynek na wzór spotkań Bułgarii z Polską i Niemcami. Włosi nie mieli z kim toczyć maratonów, a ich pojedynek z Belgią to jak wiadomo freak game był.
Jeśli chodzi o buka betvictor to polecam, żadnych problemów, a kursy/linie mają często najlepsze na rynku.
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Semifinal!
:siata: Serbia - Rosja / -1,5 Russia ! (1.42) ✅ (1-3)
Unibet !
Kolejny ciekawy mecz, gdzie ekipy będą dawały z siebie swoje 200% aby przejść do finału. Ale ja tu jednak nie spodziewam się żadnej sensacji, Ruskie czuja dalej niedosyt po przegranym pierwszym meczu z Niemcami i w końcu wzięli się za siebie i wygrywają mecz za meczem. A zagrywkę jaką posiadają gracze z Rosji budzi ogromny podziw. Nie widzę innego scenariuszu jak wygranej Rosji, choć wiadomo czasem ma przestoje, lecz nie powinni oddać więcej jak jeden set. Musersky co ten człowiek wyprawia w ataku dla niego każda piłka którą podaja mu koledzy jest zbita w efekt punktowy. Jutro także większość będzie liczyło na niego, bo sam Atan nie wydaję mi się by dużo zaszkodził defensywie Rosyjskiej. Mój kierunek to handicap -1,5 na Rosję i nie patrzę na statystyki jak grali wcześniej, bardziej sugeruję się formą obu ekip i widzę w kolejnej fazie zespół z Rosji.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Ja podobnie jak wonderkido twierdzę, że Rosjanie szybciutko rozprawią się z Serbami. - Mają im coś do udowodnienia za przewałkowany mecz półfinałowy w Mistrzostwach Europy 2011. - Tym razem Serbowie ze słabszą kadrą bo bez Ivana Milijkovica a Rosjanie jakby mocniejsi po sporych sukcesach - są ostatnio na fali.
A więc krótka statystyka co do mojego typu i krótka argumentacja.
Statystyki:​

Spotkanie z Niemcami: 11 punktów w tym 1 as i 1 blok. Mecz trwał 3 sety.
Spotkanie z Czechami: 1 punktów, 4 asy i 2 bloki. Mecz trwał 3 sety.
Spotkanie z Bułgarami: 21 punktów, 6 asów i 6 bloków. Mecz trwał 4 sety.
Spotkanie ze Słowakami: 12 punktów, 2 asy i 4 bloki. Mecz trwał 3 sety.
Spotkanie z Francuzami: 18 punktów, 3 asy i 3 bloki.
Argumentacja:
1) Mecz najprawdopodobniej będzie trwac 3 lub maksymalnie 4 sety.
2) Średnia punktów na set Muserskiego podczas Mistrzostw Europy to 4,35/set.
3) Klasowi przeciwnicy na środku po drugiej stronie siatki pod postacią Dragana Stankovica lub Marko Podrascanina - powinno odbic się to na znakomitej skuteczności Muserskiego w ataku jak i w liczbie punkowych bloków z rywalizacji z serbskimi środkowymi.
Liczę na szybki mecz w którym Muserski nie wykona dużej ilości ataków oraz nie złapie (jak to miało miejsce w meczu z Bułgarią) przeciwników aż 6 razy na bloku. Zagrywka - wiadomo - świetne serwuje Dmitry. - Aczkolwiek dla mnie value i polecam. To będzie mecz do jednej bramki - na takim dystansie 20 punktów rosyjskiego środkowego jest mało prawdopodobne. Limit powinien byc na poziomie 87 euro. - W zależności od przeszłości w firmie Bercity :cool: Zakład dostępny tylko w tym buku.​
Dmitry Muserski under 18,5 ▶ 1.85 Betcity ✅
17 puntków Muserskiego. - Słabiej serwował, ale zdobył 7 bloków punktowych.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Rosja - Serbia
Pisałem już kilka razy, na tym turnieju Serbia gra kompletnie żałośnie, w zasadzie to nawet z Belgią więcej szczęścia niż rozumu, szczególnie w trzecim secie.
Atanasijevic w bardzo przeciętnej formie, popełnia mase błędów, dostaje dużo czap. W zasadzie to wygląda jak ten Atan z początków kariery, czyli siła razy ramie i na oślep przed siebie. Jedynym w miarę grającym na swoim poziomie zawodnikiem jest Kovacevic, jednak aby wszystko było w normie Nikic gra tragicznie. Ogromnym problemem jest też brak przyjęcia, jeśli tacy Belgowie zdobywali po kilka punktów regularnie seriami na zagrywce, to Rosja zrobi to samo, tylko jakieś 10 razy bardziej.
Rosjanie grają na niebywałym poziomie, w zasadzie bez słabych punktów. Najsłabszym wydaje się być Spiridonov. Sivożelez męczy się w ataku, ale jednak ruszyć go w przyjęciu to rzecz niebywale trudna. Środka siatki i ataku przedstawiać nie trzeba + Grankin w znakomitej formie.
Rosja -11.5 (1.97) Marathon ✅
jak dla mnie to w dwa sety takie coś pokryją
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Trochę o półfinale Włochy - Bułgaria.

Przede wszystkim powinno to być bardzo wyrównane spotkanie.
Włosi według mnie grają trochę poniżej możliwości. Spowodowane to jest głównie wyjściowym zestawieniem, bo jakieś tam problemy mieli/mają Parodi i Savani. Zajcew z Kovarem przyjmują słabiutko. Rozkręca się na tych ME Travica, który bardzo dobrze zagrał z Finlandią.
Bułgarzy jak zwykle grają swoje. Prosta, niezbyt skomplikowana siatkówka, która jednak im po prostu pasuje do charakterystyki poszczególnych zawodników. W doskonałej formie jest Sokolov, który robi różnicę. Zobaczymy czy dzisiaj wytrzyma starcie z Włochami, którzy doskonale go znają.


Bułgaria ostatnio dociera prawie w każdym turnieju do półfinału, ale właśnie w tych spotkaniach ma spore problemy. I to nie chodzi tylko o poziom sportowy, ale zwłaszcza o mentalny. Mieli problem z tym, żeby wytrzymać psychicznie. Teraz wydaje mi się, że z każdym turniejem są coraz mocniejsi. Zwycięstwa z Polakami (mecz wygrany w niesamowitych okolicznościach, wyciągnięty z 0:2) i Niemcami (rewanż za porażkę w grupie) tylko ich nakręciły.

Włosi nic wielkiego tutaj nie grają. Bułgarzy mają człowieka, który jest momentami niesamowity. Liczę na to, że Bułgarzy w końcu awansują do wielkiego finału. Lepszej okazji może nie być.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Włochy - Bułgaria​
Cóż za niebywale piękny kurs na Włochów ???? Marathon proponuje nam obecnie 1.99.
W zasadzie to tutaj więcej niż 1.50 - 1.60 na Makaroniarzy mieć nie powinniśmy i po takim kursie rzeczywiście można by sobie odpuścić ten półfinał, ale obecne kursy pokazują nam, że to Bułgarzy są faworytem co jest chyba jakimś żartem.
Kompletną zagadką jest to jakim składem Berutto wyjdzie na ten mecz. Opcji jest wiele. Myślę, że najbardziej prawdopodobnym składem będzie ustawienie : Parodi - Zajcew - Travica - Beretta - Birarelli i Vettori na bombie (Parodi wykluczony z powodu urazu z meczu z Finami, zobaczymy czy wykuruje się na dziś). Jednak być może zamiast Parodiego zobaczymy Kovara, a co już mniej prawdopodobne być może Zajcew zagra jednak na ataku.
Możliwości jest wiele, jednak każde z tych ustawień personalnie będzie dużo lepsze od zestawienia Bułgarów. Włosi przyjmują słabo, ale Bułgaria nie lepiej. Włosi górują zdecydowanie pod względem zagrywki, to nie ulega wątpliwości i górują jednak jeśli chodzi o skrzydłowych. Aleksiev miał świetne dwa sety z Polakami, jednak już końcówka spotkania i cały mecz z Niemcami był w jego wykonaniu marny, zobaczymy jak będzie dzisiaj. Moim zdaniem błędem Bułgarów jest to, że trzymają Penczewa na ławie.
Jednak ogromna przewaga Włochów na pozycji rozgrywającego. Bratoew to sypacz tak tragiczny, że w zasadzie szkoda słów. Travica z reguły w Maceracie grał klasę lepiej niż w reprezentacji, ale akurat z Finlandią zagrał dobry mecz, świetnie prowadził gre środkiem. W ustawieniu z Zajcewem, gra strasznie dużo środka drugiej linii właśnie do Ivana, ale nie można się dziwić bo Zajcewa trzeba wykorzystywać ile wlezie.
Ostatnie dwa pojedynki obu drużyn podczas LŚ, dwie wygrane Włochów i dziś pewnie nie będzie inaczej.
Włochy (1.99) Marathon ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
Jednak ogromna przewaga Włochów na pozycji rozgrywającego
u kidding.
ogromną przewage to ma De Cecco nad Petkovicem, tutaj sypacze sa dosc porownywalni, przewaga Travicy to jedynei zagrywka i moze blok (co dla wystawiajacego ma akurat mniejsze znaczenie).
Dla mnie aktualne kursy to żaden &quot;żart&quot;, moż troszke przesadzili z tym że Bułgaria to faworyt, jednak ma to miejsce jedynie na marathonie, a tam linie ruszaja sie bardzo mocno to w jedna to w druga strone. Wlosi w tym turnieju pierwszy raz konsekwentnie graja z Vettorim na bombie (mial on wczesniej swoje epizody w reprze, jednak byly one krotkotrwale) i Zajcewem na przyjeciu, do tego najprawdopodobniej Kovar. Wg mnie siła w porownaniu do tercetu Zajcew na bombie i Savan/Parodi OH jestzdecydowanie mniejsza, co ma swoje odzwierciedlenie w kursach. Berruto &quot;odmładza&quot; kadrę szykując się na MŚ bądź bardziej perspektywicznie na IO 2016.
 
majkelangelo 5

majkelangelo

Użytkownik
Włochy - Bułgaria

Typ: Bułgaria

Może nie jestem takim ekspertem od siatkówki jak koledzy powyżej, ale swoje zdanie mam. Moja opinia na temat meczu podobna jest do Redwitza. Tzn Bułgarzy na pewno lepiej powinni czuć się psychicznie, ponieważ przeszli już 2 ważne testy z Polską i Niemcami. Z drugiej strony Włosi grają poniżej poziomu, więc jakiś tam ukryty jeszcze potencjał jest, pytanie czy się objawi w tym meczu?...
W tym roku 2 razy już wygrali Włosi z Bułgarami 3:1 i 3:2 to też w głowie pewnie siedzi, ale skoro Bułgarzy przeszli takie testy, to są bojowo nastawieni na kolejne.

Moim zdaniem na ataku lepiej radza sobie Bułgarzy, bo grali czesto na marnym przyjeciu a mimo to skrzydlowi czesto konczyli ataki, zwlaszcza Sokolow(przykladem moze byc mecz z Polska).

Rozegranie i srodek lepsze u Wlochow, duza skutecznosc ze srodka, ale z drugiej strony w ostatnim meczu z Niemcami, Bulgarzy tez calkiem niezle sobie radzili w tym elemencie, bo z Polakami jakos nie specjalnie grali srodkiem.

Przyjecie wg mnie jest slabe u obu ekip, ale w sytuacyjnych/nie przygotowanych wystawach/akcjach lepiej będą sobie radzili Bułgarzy, bo juz to wiele razy udowadniali w tym turnieju i licze na kontynuacje. Lepsze skrzydła tutaj powinny zadecydować.

Zagrywka porównywalna, dużo zależy od dyspozycji dnia w tym elemencie.

Gra blokiem niezła u obu drużyn, Bułgarzy z tego co zauważyłem starają się
&quot;zgasić&quot; głównego atakującego z drużyny przeciwnej w tym przypadku będzie to Vettori/Zaytsew, ciekawe czy im się uda? Z drugiej strony będą próby zatrzymania Sokolowa.

Mecz mniej więcej 50 na 50. Ja stawiam lekko na Bułgarów, bo mniej bardziej przekonują niż kalkulacje Włochów. Ciekawe jak zareagują Włosi na ewentualną trudną sytuacje w meczu, bo chyba nie mieli jeszcze ciśnienia w tym turnieju...
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
u kidding.
ogromną przewage to ma De Cecco nad Petkovicem, tutaj sypacze sa dosc porownywalni, przewaga Travicy to jedynei zagrywka i moze blok (co dla wystawiajacego ma akurat mniejsze znaczenie).
Każdy może mieć swoje zdanie, ale ja się nie zgadzam tutaj nawet w jednym procencie z tym co napisałeś.
Nie chciałem pisać przed spotkaniem, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało naprawdę, a nie tylko w dywagacjach i w zasadzie, to zobaczyłem. Travica zagrał świetny mecz, naprawdę. Znakomicie uruchamiał środkowych, tym w zasadzie wygrali to spotkanie. Potencjał na środku może i minimalnie większy mieli Włosi, ale tutaj wyglądało to tak jakby był On niebywale gigantyczny. Dlaczego tak się działo? a no dlatego, że Bratoew to niebywały, ale leszcz.
Sokolov dzisiaj nie grał kompletnie, co zrobił Bratoew? nic, zero. Nie mógł nic zrobic, bo oprócz pchania na pałe do Sokoła nie potrafi nic. Z resztą porównujemy rozgrywającego Maceraty do człowieka, który tuła się nie wiadomo gdzie i z reguły wylatuje po maks dwóch sezonach (z resztą nie ma się co dziwić, kto by chciał taką kalekę? ???? ).
Kolejna sprawa to Kapitalny mecz Birarelliego, znakomity. Vettori to samo, udźwignął ciężar spotkania i to mu trzeba oddać, w zasadzie to zagrał zdecydowanie lepsze spotkanie niż Sokolov. Parodi - wszedł, utrzymał przyjęcie, kiedy było trzeba dołożył kilka punktów w ataku, jeden z autorów zwycięstwa.
W zasadzie to wyszło jedno - Sokolov zagrał marnie = Bułgaria jest zerem. Zajcew zagrał marnie = Włosi grają dobry volley. Dlatego te kursy były pomyłką.
Finał jest jaki miał być i niesamowicie cieszę się, że nie będzie takiej reprezentacji jak Bułgaria w finale ME. Brawo!
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Ja chyba śnię ;D. Te buki nie mają mózgu. Jak można wystawić kurs 1.85 na Bułgarów i tylko 1.3 na Rosję o_O?
O ile to drugie było do przewidzenia to kurs na Bułgarów jest zawyżony i to bardzo. Serbie w tym turnieju nie gra nic i tak naprawdę w meczu z Rosją również nic nie grała. Bułgarzy są w formie. Sokołov miał dziś gorszy mecz, ale drugi taki się już według mnie nie powtórzy. Serbowie dla mnie w tym turnieju nie mają argumentów by walczyć z czołówką a ich udział w półfinale był spowodowany przeciwnikami których mieli. 1.85 dla mnie jak najbardziej do grania. Bułgaria nie powinna zmarnować okazji na medal. Wchodzę grubo choć nie tak grubo jak na dzisiejsze mecze ;)

W drugim meczu spróbuję za grosze pograć Włochów. Rosja ma problem z wygrywaniem ważnych imprez. Igrzyska wygrane cudem i geniuszem Muserskiego i Alekny. Liga światowa dla mnie miarodajna nie jest. Faworytem jest Sborna, bez wątpienia są w lepszej dyspozycji od Makaroniarzy, ale gdy spotykają się takie drużyny granie po 1.3 w ich stronę to raczej idiotyzm. Value jest, ale dużych pieniędzy nie radzę w to wkładać.

Bukmacher: Marathon
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Ja sobie obserwowałem poważnie całe te Mistrzostwa Europy i pozwolę wystawic sobie noty poszczególnym siatkarzom zainteresowanych w jutrzejsze spotkania drużyn:
Bułgaria:
Sokołow: 8,5 - Grał na dychę w trakcie całego turnieju, ale w meczu z Rosją nie podołał.
Bratojew: 8 - nie przeszkadzał, ale także do dzisiaj. Często rzucał za plecy - ale skrzydłowi ogólnie działają pod Nim bardzo dobrze.
Nikołow: 7 - bardzo dobra i regularna zagrywka, ale bardzo rzadko wykorzystywany przez rozgrywającego.
Josifow: 7 - podobnie do Nikołowa. Myślę, że powinni byc częściej grani przez Bratojewa.
Skrimow: 8 - świetny turniej utalentowanego przyjmującego. Świetnie przyjmuje przez co jest omijany przy wyborze kierunku zagrywki. W ataku także na wysokiej skuteczności - można porównac go do Niemca - Denisa Kaliberdy.
Aleksiew: 7 - kapitan zespołu. Świetne warunki fizyczne, ale zmienił ostatnio zagrywkę na flota, która jest mało efektywna. - Trzeci do ataku po Skrimowie i Sokołowie - a to nie świadczy dobrze o formie Bułgara.
Salparow: 7,5 - omijany w przyjęciu. Nie wyróżnił się niczym specjalnym - optymalna forma libero ASUL Lyon.
Serbia:​

Atanasijevic: 7,5 - bardzo dobra zagrywka - jeżeli trafi w pomarańczowe jest trudny do podbicia. Ma przebłyski talentu, ale to dalej jednak ten sam nieokrzesany jeszcze zawodnik, którego dobrze znamy z PlusLigi. - Na poziomie półfinału ME nie jest wstanie sam wygrac spotkania z klasową drużyną.
Jovovic: 7 - bardzo dobra współpraca z środkowymi, ale nic poza tym. Ma spore problemy z dokładnością wystaw przy akcjach sytuacyjnych w których potrzebna jest chirurgiczna precyzja. Raczej szybka aczkolwiek bez fajerwerków gra na pozycji rozgrywającego.
Podrascanin: 8 - bardzo często wykorzystywany przez Jovovica, solidna i regularna zagrywka i bardzo dobry blok. W ataku przy Bułgarach może robic różnicę na środku siatki.
Lisiniac: 7 - chłopak bez kompleksów, dynamiczny ale jeszcze z marnym doświadczeniem. Jak na swój wiek - wyróżniający się zawodnik - wygryzł ze składu Stankovica, ale czy zasłużył? - Zagrywka flotem, niespecjalnie trudna.
Nikic: 7,5 - doświadczony przyjmujący, dobrze kombinujący w sytuacyjnych piłkach. Mocna zagrywka, przeciętne przyjęcie. Solidna opcja, ale wszelkie Jego wady obnażone przez Rosjan.
Kovacevic: 7,5 - podobnie jak Nikic. Słabe warunki fizyczne przyjmujących reprezentacji Serbii. - Z czasem mogą męczyc się w ataku. Ale w opcji są ciekawi Ivovic i Petric.
Rosic: 7 - Także niezbyt wyróżniający się zawodnik. - Raczej atakowani są Nikic i Kovacevic. - Nie rzucił mi się w oczy.
Rosja:
Pawłow: 9 - miał słabsze momenty, ale jest lepszy od Sokołowa dzięki swojej o wiele lepszej dynamice i większej palecie zagrań w ataku.
Grankin: 8,5 - także wysoka nota, głównie dlatego że Grankin przeważnie ma świetne warunki pracy. Wygoda przy rozgrywaniu na skrzyła, ponieważ Apalikow i Muserski mocno zwracają uwagę przeciwniki. Różne warianty i pomysły - szybko i dokładnie.
Muserski: 9,5 - strach wśród środkowych bloku, strach wśród skrzydłowych którzy atakują po przekątnej. Do tego świetna zagrywka i niespotykana skutecnośc w ataku.
Apalikow: 9 - często wykorzystywany w ataku, o jeden level słabsza zagrywka i atak od Muserskiego. Wysokiej klasy gracz.
Siwożelez: 8 - ma problemy z równo ustawionym blokiem, ale jak znajdzie jakąś lukę - potrafi z Niej skorzystac. Raczej piłki szybkie. - Faluje z formą, ale jak złapie kilkunastominutowy rytm - jest nie do zatrzymania. Dobrze przyjmuje.
Spiridonow: 8 - cudak, ostania opcja w ataku ale robi bardzo dobrą robotę w ataku. - Ocena głównie właśnie za przyjęcie.
Werbow: 8 - razem ze Spirikiem mocno zapracowani. Aczkolwiek chyba główny kandydat do tytułu najlepszego libero (jeżeli takowy jest)

Vettori: 7,5 - na równi z Atanasijevicem. Ma atuty z nagranej w tempie piłki do ataku oraz w zagrywce. Ale jest nieregularny i nie ma za bardzo pomysłu w trudniejszych piłkach.
Travica: 8 - nie przeszkadza, świetnie współpracuje z Birarellim, ale jakby nie miał przekonania do Beretty. Solidna zagrywka i czasami zaskakujące powtarzanie akcji po sobie.
Birarelli: 9 - często atakuje i na dobrym procencie. Ma też niemiłego flota oraz doświadczenie, którym neutralizuje młodszych oponentów. Wyróżniająca się postac w drużynie Azzurrich.
Beretta: 6,5 - jakby chłopaka nie było. Ma potencjał, ale nie pokazuje go na tym turnieju. Zagrywka flotem ale z tych najprostszych. Myślę, że można by dac w przyszłości szansę Piano.
Parodi: 8 - świetne przyjęcie, daje spokój Travicy który ma wtedy większe pole do rozegrania. Lepszy na zagrywce niż w ataku, gdzie preferuje szybkie piłki do antenki.
Zaytsev: 8 - morduje się w przyjęciu, ale oddaje w ataku to co ma najlepsze. Także bardzo dobra zagrywka, ale gdy będzie słabo przyjmował cała reprezentacja Włoch będzie miała spory problem.
Rossini: 8 - jeden z nielicznych libero, którego zapamiętałem. Podbija sporo piłek, które mogą byc wykorzystane na skrzydłach w kontrataku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Bułgaria - Serbia


Nie rozumiem tych kursów. Spodziewałem się czegoś w okolicach 1.50-1.60 na Bułgarów.
Bułgarzy dzisiaj chyba niestety po raz kolejny nie wytrzymali psychicznie. Bardzo dziwny mecz z Włochami. Pierwszy set wygrany gładko, wszystko wyglądało bardzo dobrze, Bratoev rozgrywał (nawet szósta strefa w dobrym tempie się pojawiła). Drugi set trochę jednak frajersko przegrany, sporo niewykorzystanych kontr. Potem Bułgaria pękła i pojawiały się tylko chwilowe zrywy. Sokolov znowu miał problemy w starciu przeciwko Italii.
Serbia mi się jakoś szczególnie nie podoba. Podobał mi się pomysł z Petricem i Ivovicem, ale Petric niestety daleki jest od optymalnej formy i znowu musimy oglądać parę Kovacevic - Nikic. Nie gra Petkovic, ale Jovovic to też nie jest i według mnie nie będzie wybitny zawodnik. Trochę dziwi brak Stankovica w składzie, który przegrywa rywalizację z Lisinacem.

Serbia mnie naprawdę nie przekonuje. Bułgarzy przegrywają te ważne spotkania mentalnie. Jutro jednak presja trochę mniejsza, bo mecz o trzecie miejsce. Myślałem, że będą trochę zaniżone kursy na Bułgarów, ale jest bardzo fajnie.
Typ:
Bułgaria @ 1.85 MarathonBet ⛔

Kurs na Rosję może nie zachwyca, ale ME będzie Rosja. Włosi musieliby zagrać naprawdę bardzo, bardzo dobrze, żeby tutaj Sborną pokonać. Sborna słabo zaczęła, ale z meczu na mecz się rozkręcali.
Włosi mają problemy z przyjęciem i dopóki &quot;siedziała&quot; zagrywka Bułgarom to były kłopoty. Rosja zagrywkę ma niesamowitą i jutro Zajcewa pocelują. Chociaż przy Parodim wygląda to trochę lepiej. Nie dali rady francuscy przyjmujący i według mnie nie dadzą też rady włoscy.

Gystlik znowu ciekawie, ale mam kilka uwag ;)
Salparow: 7,5 - omijany w przyjęciu. Nie wyróżnił się niczym specjalnym - optymalna forma libero ASUL Lyon.
Niczym specjalnym się nie wyróżnił ? Według mnie zdecydowanie najlepszy libero tegorocznych ME. Dzisiaj wypadł trochę słabiej, ale poprzednie spotkania (zwłaszcza z Polakami i Niemcami w ćwierćfinale) genialne w jego wykonaniu. Nie wiem jak to w statystykach będzie wyglądać, ale ma spore szanse na zwycięstwo w swojej kategorii.
Vettori: 7,5 - na równi z Atanasijevicem. Ma atuty z nagranej w tempie piłki do ataku oraz w zagrywce. Ale jest nieregularny i nie ma za bardzo pomysłu w trudniejszych piłkach.
A według mnie Vettori właśnie po raz kolejny pokazuje, że będzie klasowym zawodnikiem. Przede wszystkim widać u niego straszny luz. Nie bije przed siebie (jak często robi to Atanasijevic), widzi to jak ustawia się blok, świetna dynamika. Nie ma pomysłu na trudniejsze piłki ? W meczu z Finlandią dostawał większość sytuacyjnych piłek i większość z nich skończył.

To tak na pierwszy rzut. Może coś jeszcze potem napiszę, bo czasu brak.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
T 0

thevestgal

Użytkownik
Dotyczy meczu Bułgaria - Serbia
Wiem, że pytanie, które zadam może się okazać zbyt trudne ale z tego co widzę to spotykali się w tym roku 3-krotnie. Wszystko to mecze towarzyskie.
07.09.2013 Bułgaria - Serbia 1:3
18.05.2013 Serbia - Bułgaria 3:2
17.05.2013 Serbia - Bułgaria 3:1
Statystyki ze strony sportstats. Zastanawiam się skoro 3krotnie odprawili Bułgarów to być może dzisiejszy mecz wcale nie jest takim pewniakiem jak piszecie... . Może ktoś pamięta te mecze i w jakich okolicznościach one się odbyły? Mam na myśli m.in. składy. Choć nie ciężko się domyślić, że ten wrześniowy mecz musiał być już jakimś poważniejszym testem. W końcu rozegrany na parę dni przed startem ME.
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Włochy-Rosja Ft 1:3
Powyżej 3,5 1.53 Pinnacle
✅
Całkiem fajny ten kurs.
Rosja jest na pewno drużyną lepszą (choć kursy na nich są mocno zaniżone, na Włochów można złapać jeszcze u niektórych po 4), ale jakoś olśniewająco nie grają na tym turnieju.
Wczoraj w meczu z Serbią pomimo dość łatwego zwycięstwa popełniali sporo błędów własnych, ale wszystko nadrabiali w bloku i zagrywką.
Oczywiście problemy w przyjęciu, w meczu z Serbią momentami wyglądało to na prawdę słabo.
Włosi również jak na razie nie grają olśniewająco, pierwszy set meczu z Bułgarią to było kompletna żenada, później jakoś to ogarnęli wraz z wejściem Parodiego.
Przyjęcie również nie jest ich najmocniejszą stroną, zwłaszcza z Zajcevem na przyjęciu.
Dobrze spisał się Vettori i przede wszystkim Birarelli, oczywiście swoje robił w ataku Zajcev.
Fajnie Włosi wyglądają na zagrywce, bardzo jestem ciekaw jak taki Spiridonov będzie sobie radził z flotem Birarelliego.
Do tego nawet nie najgorzej grają w bloku i Travica jakoś specjalnie nie przeszkadza, choć od Grankina gra oczywiście lepiej.
Biorąc pod uwagę przestoje, które przytrafiają się obu drużynom, myślę, że mecz może trwać dłużej niż 3 sety.

Trochę się pochwalę formą na ME ????
⛔✅✅✅✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom