>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy mężczyzn 2023 - Włochy, Bułgaria, Izrael, Macedonia Północna

versa 397,5K

versa

Typer
Polska - Słowenia
Liczba setów +3.5 @1.60
Powyżej 182.5p @2.05
1set liczba punktów +46.5 @2.20

Wygrana Slowenii @3.30
Pierwszy set Słowenia/ mecz Słowenia @5.75

F fuksiarz

Kursy jak zwykłe mocno przesacowane na mecz Polaków. Aktualnie na zwycięstwo naszych kurs w okolicach @1.30 z czym się totalnie nie zgadzam i uważam, że to nawet Słowenia powinna być faworytem i osobiście wystawiłbym kursy na poziomie 1.75 na nich, a na Polskę 2.10-2.20.
Słowenia można powiedzieć jest naszą zmorą, nigdy nam się z nimi dobrze nie grało, w historii spotkań nieznacznie prowadzą 8:7 i uważam, że po tym meczu to prowadzenie będzie większe.
Obie drużyny zdeklasowały przeciwników w swoich grupach, obie wygrały wszystko i łącznie stracily zaledwie po jednym secie.
W ostatnim bezpośrednim meczu podczas turnieju Wagnera Słoweńcy zmietli naszych reprezentantów 3:0.
W 4 ostatnich potyczkach na Mistrzostwach Europy Słoweńcy wygrywali z nami za każdym razem!
W 2015r. Ćwierćfinał 3:2
W 2017r. 1/8 3:0
W 2019r. Półfinał 3:1
W 2021r. Półfinał 3:1
Jak widać Słowenia ma na nas patent, a nie sądzę, żebyśmy byli w mocniejszym składzie niż 2, 4, czy 6 lat temu, ciężko jest utrzymać taki top, choć naszym reprezentantom udaje się to cały czas, a Słowenia rośnie, siatkarze coraz wybitniejsi i żal nie spróbować takich kursów, znając historię chociażby z poprzednich Mistrzostw Europy.
 
Ostatnia edycja:
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Boże człowieku naprawdę nie wypisuj takich bzdur i spójrz chociaż na personalia tych drużyn , te mecze sprzed kilku lat nie mają żadnego znaczenia . Dla mnie przeciwnik jest słabszy od Serbów i śmiało można tu grać coś w stronę polski
Polska -1.5 seta 1.61
Polska -2.5 pkt w pierwszym secie 1.87
Polska 3:0 2.86

I naprawde nie pisz o deklasacjach Słowenii która przegrała dwa pierwsze setyy z uwagą Turcja i ledwo wyciągnęła ten mecz bo w kolejnych też była udreka
 
Otrzymane punkty reputacji: +260
G 11K

GórnyŚląsk1989

Użytkownik
Boże człowieku naprawdę nie wypisuj takich bzdur i spójrz chociaż na personalia tych drużyn , te mecze sprzed kilku lat nie mają żadnego znaczenia . Dla mnie przeciwnik jest słabszy od Serbów i śmiało można tu grać coś w stronę polski
Polska -1.5 seta 1.61
Polska -2.5 pkt w pierwszym secie 1.87
Polska 3:0 2.86

I naprawde nie pisz o deklasacjach Słowenii która przegrała dwa pierwsze setyy z uwagą Turcja i ledwo wyciągnęła ten mecz bo w kolejnych też była udreka
Każdy musi mieć słabszy mecz na turnieju. Według Ciebie historia nie ma znaczenia, to kto taki dołączył do obecnej kadry Polski, który zrobi tą różnice i jutro wygramy??
 
versa 397,5K

versa

Typer
S sobolekk nie przeżywaj tak, każdy może myśleć o danym wydarzeniu sportowym co sobie tylko zechce, to tylko świat bukmacherski, w którym nie takie cuda się działy, a każde spotkanie jest inne, ty przedstawiasz argumenty ostatnich meczy Słowenii, a my przedstawiamy historię meczów z Polską i nie ma co się bulwersować, każdy argument coś wnosi :)
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Każdy musi mieć słabszy mecz na turnieju. Według Ciebie historia nie ma znaczenia, to kto taki dołączył do obecnej kadry Polski, który zrobi tą różnice i jutro wygramy??
Nikt nie dołączył , ale nawet gdyby grali mecz dzień później po tej wtopie w tym w samym składzie to wciąż polska byłaby sporym faworytem . Polska prezentuje się tu lepiej , skład ma lepszy o kilka klas. Ja naprawdę rozumiem że możemy się spierać czy jest value w kursie na Słowenię ale jeżeli ktoś mi tu pisze że Polacy powinni być underdogiem to serio ręce opadają bo w tym momencie prawdopodobnie z żadną repka na świecie nie będziemy underdogiem a już na pewno nie ze Słowenia
 
G 11K

GórnyŚląsk1989

Użytkownik
Nikt nie dołączył , ale nawet gdyby grali mecz dzień później po tej wtopie w tym w samym składzie to wciąż polska byłaby sporym faworytem . Polska prezentuje się tu lepiej , skład ma lepszy o kilka klas. Ja naprawdę rozumiem że możemy się spierać czy jest value w kursie na Słowenię ale jeżeli ktoś mi tu pisze że Polacy powinni być underdogiem to serio ręce opadają bo w tym momencie prawdopodobnie z żadną repka na świecie nie będziemy underdogiem a już na pewno nie ze Słowenia
Patrzysz na aspekt sportowy i Ja się z tym zgadzam, ale głowa, to głowa jutro będzie najważniejsza.
 
lukas88 334,5K

lukas88

Forum VIP
Kilka słów ode mnie przed jutrzejszymi półfinałami:

Zacznę od meczu Polaków. Jak dotąd gramy na tych mistrzostwach, nie oszukujmy się ale przeciętną siatkówkę, zdarzają się głupie błędy, które doprowadzają do nerwowych setów. Jednak Polacy zagrali już na tym turnieju trzy spotkania z zespołami, można powiedzieć "II ligi" w Europie czyli Belgią, Holandią i Serbią, w każdym z tych spotkań traciliśmy jednego seta, co już świadczy o tym że nasza forma nie jest "wybitna". Nasi jutrzejsi rywale jak dotąd w moje ocenie mierzyli się wyłącznie z zespołami "III ligi" w Europie, bo nie oszukujmy się, Ukraina, Finlandia, Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria, Turcja to nie są zespoły z którymi Słoweńcy (zdobywcy srebrnych medali na 3 z 4 ostatnich mistrzostw Europy) powinni mieć problemy, a mimo to mieli. Dwa sety stracone w dwóch meczach z Ukrainą oraz dwa sety i zacięty mecz z Turkami. Uważam że jutro nie zobaczymy szybkiego 3-0 w żadną stronę, chyba że Polacy zagrają mecz turnieju, co po dotychczasowych poczynaniach jak dla mnie jest mało prawdopodobne.
Nie ma co się oszukiwać ale Słoweńcy to drużyna turniejowa, rozkręca się z meczu na mecz, a mistrzostwa Europy wybitnie im w ostatniej dekadzie wychodzą, mimo że nigdy nie są wielkim faworytem do medalu. Poza tym mamy ewidentny "kompleks" przed Słoweńcami bo nikt nas w ostatnim czasie tak często nie pokonywał jak właśnie jutrzejsi rywale.
Moim zdaniem zobaczymy 4-5 setowy pojedynek, oby ze szczęśliwym finałem.
Jak dla mnie złoty zakład to:
powyżej 3,5 Seta @ 1,47 Fortuna
gdyż nie wierzę w dzień "konia" Polaków i tak słabą postawę Słoweńców, wiadomo że każdy mecz to nowa historia ale w podobnym zestawieniu Słoweńcy ograli nas na memoriale Huberta Wagnera niecały miesiąc temu 3-0, do 21-18-21, także nie postawiliśmy się w żadnym secie. P

Ponadto proponuję: Słowenia + 11,5 pkt @1,70 Fortuna

Over punktowy na poziomie 178,5 punktu również do gry, mimo iż Polacy potrafią zagrać kapitalnego seta i nie pozwalają zdobyć rywalom 15 punktów, ale Słowenia to już nie jest rywal "II ligowy" i te 45 punktów powinno paść w każdym secie, i nawet jakiś secik na przewagi też się powinien trafić zatem:
over 178,5 @1,85 Fortuna
over 185,5 @ 2,40 GGbet


Drugie spotkanie, pomiędzy gospodarzami Włochami a Francją również zapowiada się ciekawie, Włosi to obecni mistrzowie Europy, natomiast Francuzi od kilku sezonów nie mają najlepszych wyników. Ngapeth już lata świetności ma za sobą podobnie jak Toniutti. Są wprawdzie inne osobowości jak Chinenyeze, Boyer, Clevenot, Brizard czy Patry, ale na Gianellego, Michieletto i spółkę może to nie wystarczyć. Jednak nie planuję obstawiać tutaj zwycięzcy, lecz podobnie jak w meczu Polaków idę w punkty. Włochom Holandia potrafiła urwać dwa sety, Francuzi polegli w grupie z Rumunami, i tylko fartem i brakiem doświadczenia Rumuńskiego zespołu nie przegrali dwóch setów w ćwierćfinale. Także uważam że zobaczymy tutaj chociaż 4 sety więc proponuję:
over 182,5 @ 1,78 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +475
G 11K

GórnyŚląsk1989

Użytkownik
Kilka słów ode mnie przed jutrzejszymi półfinałami:

Zacznę od meczu Polaków. Jak dotąd gramy na tych mistrzostwach, nie oszukujmy się ale przeciętną siatkówkę, zdarzają się głupie błędy, które doprowadzają do nerwowych setów. Jednak Polacy zagrali już na tym turnieju trzy spotkania z zespołami, można powiedzieć "II ligi" w Europie czyli Belgią, Holandią i Serbią, w każdym z tych spotkań traciliśmy jednego seta, co już świadczy o tym że nasza forma nie jest "wybitna". Nasi jutrzejsi rywale jak dotąd w moje ocenie mierzyli się wyłącznie z zespołami "III ligi" w Europie, bo nie oszukujmy się, Ukraina, Finlandia, Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria, Turcja to nie są zespoły z którymi Słoweńcy (zdobywcy srebrnych medali na 3 z 4 ostatnich mistrzostw Europy) powinni mieć problemy, a mimo to mieli. Dwa sety stracone w dwóch meczach z Ukrainą oraz dwa sety i zacięty mecz z Turkami. Uważam że jutro nie zobaczymy szybkiego 3-0 w żadną stronę, chyba że Polacy zagrają mecz turnieju, co po dotychczasowych poczynaniach jak dla mnie jest mało prawdopodobne.
Nie ma co się oszukiwać ale Słoweńcy to drużyna turniejowa, rozkręca się z meczu na mecz, a mistrzostwa Europy wybitnie im w ostatniej dekadzie wychodzą, mimo że nigdy nie są wielkim faworytem do medalu. Poza tym mamy ewidentny "kompleks" przed Słoweńcami bo nikt nas w ostatnim czasie tak często nie pokonywał jak właśnie jutrzejsi rywale.
Moim zdaniem zobaczymy 4-5 setowy pojedynek, oby ze szczęśliwym finałem.
Jak dla mnie złoty zakład to:
powyżej 3,5 Seta @ 1,47 Fortuna
gdyż nie wierzę w dzień "konia" Polaków i tak słabą postawę Słoweńców, wiadomo że każdy mecz to nowa historia ale w podobnym zestawieniu Słoweńcy ograli nas na memoriale Huberta Wagnera niecały miesiąc temu 3-0, do 21-18-21, także nie postawiliśmy się w żadnym secie. P

Ponadto proponuję: Słowenia + 11,5 pkt @1,70 Fortuna

Over punktowy na poziomie 178,5 punktu również do gry, mimo iż Polacy potrafią zagrać kapitalnego seta i nie pozwalają zdobyć rywalom 15 punktów, ale Słowenia to już nie jest rywal "II ligowy" i te 45 punktów powinno paść w każdym secie, i nawet jakiś secik na przewagi też się powinien trafić zatem:
over 178,5 @1,85 Fortuna
over 185,5 @ 2,40 GGbet


Drugie spotkanie, pomiędzy gospodarzami Włochami a Francją również zapowiada się ciekawie, Włosi to obecni mistrzowie Europy, natomiast Francuzi od kilku sezonów nie mają najlepszych wyników. Ngapeth już lata świetności ma za sobą podobnie jak Toniutti. Są wprawdzie inne osobowości jak Chinenyeze, Boyer, Clevenot, Brizard czy Patry, ale na Gianellego, Michieletto i spółkę może to nie wystarczyć. Jednak nie planuję obstawiać tutaj zwycięzcy, lecz podobnie jak w meczu Polaków idę w punkty. Włochom Holandia potrafiła urwać dwa sety, Francuzi polegli w grupie z Rumunami, i tylko fartem i brakiem doświadczenia Rumuńskiego zespołu nie przegrali dwóch setów w ćwierćfinale. Także uważam że zobaczymy tutaj chociaż 4 sety więc proponuję:
over 182,5 @ 1,78 Fortuna
Belgia, to raczej 3 ligowy zespół😉a Ukraina i Turcja 2 ligowy. Belgia z Ukrainą od kilku lat nie potrafi meczu wygrać. Dobry opis tak poza tym
 
Otrzymane punkty reputacji: +87
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
Francja - Włochy @ Francja +9.5 pkt (1.50) STS
Polska - Słowenia @ Słowenia +13.5 (1.45) STS


Spokojnie myśle do zagrania te dwa typy. Nie mam dziś wiele czasu na analizy, ale naprawdę gra Włochów po prostu nie powala i nie jest to ta ekipa z Mistrzostw Świata gdzie grali kosmiczną siatkówkę.Męczarnie z Holandią, która na luzie mogła ich wyeliminować JEDNYM ZAWODNIKIEM czyli Nimirem :lol: no to nie wróży dobrze przed meczem z tak świetnie poukładaną i mającą tak kapitalną ławkę Francją. Włochom wypadł podstawowy środowy z powodu kontuzji więc jest to mimo wszystko spore osłabienie.

Co do Słoweńców no to nie oszukujmy się, ale Polska nie gra w tym turnieju na miare swoich możliwości, świetnie spisują się środkowi, ale jak staniemy to nawet głupia Belgia jest wstanie ze stanu 2:0 i 6:2 w trzecim WYGRAĆ Z NAMI FRAGMENT MECZU i o mało co nie doprowadzić do taj breka. Grbic wystawia moim zdaniem zły skład, Leon raz gra raz nie gra, nie jest w najlepszej formie, ale jak ma być skoro Grbic nie daje mu szans na złapanie rytmu meczowego. Sorry, ale te wszystkie roszady nie wróżą dobrze z tak świetnie poukładaną ekipą Słoweni która przecież jest NASZĄ ZMORĄ i na ostatnie dwa półfinały Euro po prostu z nami wygrywała, więc tutaj mają nie pokryć handi +13.5? nie wierze w to i pewnie wchodze w te dwa mecze dokładając jeszcze z tenisa Orlova +8.5 (1.45 sts) co jest kosmicznym handicapem patrzac na to z jak drewnianym przeciwnikiem gra, bo Galan bazuje jedynie na serwisie a nie ma absolutnie jakiejś wybitnej gry na wymianach i bardzo słaby bh

Powodzenia wszystkim ;)
 
Ostatnia edycja:
R 43,1K

Rosolski91

Użytkownik
Osobiście będę szedł w meczu Polaków powyżej linii pkt bloków w meczu (nasi grają w tym elemencie kapitalnie na tych ME, każdy mecz dwucyfowka) ewentualnie Cebulij under pkt bo będzie 1 celem naszej drużyny na zagrywce i będą chcieli go "ugotować"
W przypadku meczu Włochy Francja spokojny typ na Włochów bez kombinowania, ewentualnie Michieletto over pkt. Co prawda będą mieć problem z środkiem w obliczu kontuzji Russo, jednakże uważam że mają lepszą zagrywkę od Francji i grają lepiej na wysokiej piłce. Mnie osobiście nie przekonuje gra Patriego, a jestem ciekaw jak sobie poradzi przyjmujący Carle, bo on trochę świeżak jeśli chodzi o mecze o takiej stawce.
Polska - Słowenia suma bloków 17,5 - powyżej
1,95 ETOTO dokładnie 17 bloków 🙈
Cebulij poniżej 13,5 pkt 1,9 ETOTO 15 pkt, zaczął oddychać rękawami dopiero pod koniec 3 seta
Włochy - Francja typ Włochy 1,57 ETOTO
Michieletto powyżej 16,5 pkt 1,75 ETOTO
 
Ostatnia edycja:
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Pora na półfinały ME i myślę, że warto wejść w jakiegoś dubelka - każdy niech gra to co uważa :)

Włochy - Francja 3:0

Włosi w swoim ćwierćfinale dość niespodziewanie męczyli się z Holandią wygrywając dopiero po 5 setowej batalii. Dla wielu ten wynik był sporym zaskoczeniem jak i sama gra Włochów, która wyglądała lekko mówiąc dość przeciętnie, oczywiście Włosi potrafią grać dużo lepiej i tutaj raczej nikt nie ma wątpliwości. Martwić może kontuzja środkowego Russo, który był w dobrej formie na tym turnieju i to raczej on a nie Gallasi był tym ważniejszym ogniwem.
Jeśli chodzi o Francję to oni pokonali Rumunię 3:0 ale 3 set mógł pójść w stronę Rumunii i ponownie mówili byśmy o ciężkim spotkaniu dla Francuzów. W dalszym ciągu grali oni na przyjęciu z Louatim i młody Carle i uważam, że jeżeli wyjdą takim przyjęciem na Włochów to będzie im mega ciężko. Ngapeth wiadomo problemu ale Clevenot czyli dwaj podstawowi przyjmujący jest to już duży problem. Oczywiście można mówić, że Carle póki co gra świetnie i jest to przyszłość Francji ale on nie grał tak naprawdę meczu o taką stawkę jeszcze.
Na ten moment z takim składem uważam, że dużo większe szanse na zwycięstwo mają gospodarze Włosi i kurs myślę, że jest bardzo atrakcyjny. Oby tylko nie zagrali tak słabo jak z Holandią bo wtedy może być różnie.

Polska - Słowenia 3:1 Brawo Polacy!

Tutaj zdania widzę, że są różne. Jedni twierdzą, że Słowenia to nasz koszmar inny, że Polacy to dwie klasy lepszy zespół i można się zgodzić z...obiema opiniami w sumie.
Jeśli chodzi o Polskę, pokonali Oni Serbów 3:1 mecz był bardzo nierówny w Naszym wykonaniu. Słowenia pokonała Ukrainę również 3:1. Słowenia bez nominalnego atakującego ale..uważam, że Urnaut, Cebulki i Mozic wyglądają bardzo dobrze. Ogólnie skład Słowenii wygląda świetnie, gorzej jeśli będą potrzebne zmiany tam już takiego wyboru jak My nie ma. Polska ma szeroką kadrę, przyjmujących 5 na podobnym poziomie i każdy może wejść i poprawić to co nie funkcjonuje. Jeżeli jednak w Słowenii będzie funkcjonowało wszystko tak jak należy to ja również nie widzę tutaj łatwego meczu dla Polaków.

Włochy - Francja Włochy 1,60
Polska - Słowenia Słowenia +13,5 1,45

Włochy - Francja Włochy + powyżej 3,5 seta 2,20 Betclic
 
Ostatnia edycja:
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Francja +9,5 pkt. 1,53
Moim zdaniem promocja dnia. Przecież Włosi męczyli się z Holandią, bo wygrali dopiero po tie-breaku. A Francja gra może i z ogórkami, ale robi same 3-0. Mnie to trochę przekonuje, że stali się maszyną, która prze naprzód i nic nie zostawia za sobą. Francuzi grają skuteczną siatkówkę. Mogą postawić opór gwiazdorskiej repre Włoch. Do tego ten dodatni handicap. Mniam! Wystarczy więc, że nawet przy porażce powiedzmy 22-25 20-25 25-23 22-25 mój typ elegancko wchodzi. Przypuszczam też, że Francja ugra minimum seta, co tylko zwiększa szanse na wejście typu.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik

W. LEON ZASERWUJE Z PRĘDKOŚCIĄ CO NAJMNIEJ 135 KM/H I NIE ZEPSUJE ZAGRYWKI (LIVE SERVE SPEED W PRZEKAZIE TV) > 3.20 LVBET

Poszło info w świat, że te prędkości są lekko zawyżone o te kilka km/h - tak opiniował między innymi Nikola Grbic, więc skoro Bambi miotać potrafi spokojnie w okolicach 130 km/h + to zawyżenie to klikam sobie tego beta bo to może się udać w meczu podwyższonego ciśnienia jakim jest już można górnolotnie powiedzieć klasyk ze Słowenią.


Powiedziałem, że czuję, że to będzie więcej niż 130 km/h, ale 138? Nic nie mogę na to powiedzieć. Wiem, że trener wie, że ja zagrywam więcej niż 130 km/h. Czy jest trafione, czy nie, to jest oficjalnie napisane. Nie czułem jednak tego – mówił Leon przed kamerami TVP Sport.
N. HUBER ORAZ J. KOCHANOWSKI - KAŻDY ZDOBĘDZIE CO NAJMNIEJ PO 2 ASY SERWISOWE > TAK 4.50 LVBET

Tutaj mamy najlepszych zawodników na pozycji w tych ME - i gołym okiem widać, że i Janusz może polegać na Huberze i Kochanowskim jak i sama dyspozycja naszych środkowych w indywidualnych kwestiach jak blok czy zagrywka stoją na bardzo wysokim poziomie. Po prostu są w formie i tutaj też widzę szansę na wturlanie tych asów przez Norberta i Jakuba - tak jak to miało miejsce np. w meczu z Serbią.


Polska powyżej 9.5 bloków w meczu > 1.75 Betclic

Serbów zatrzymaliśmy na siatce 15 razy, Holendrów 13 razy - tutaj widziałaby mi się linia w okolicach 11.5 czy 12.5 - więc biorę też te 10 bloków Polaków. Jak wyżej - mamy Hubera, Kochanowskiego, będą 3 ustawienia z Januszem w II linii - więc pod siatką u Nas będziemy straszyć Słoweńców.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +647
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
ale masa biadolenia w tych postach i szukania nie wiadomo czego.. to powiem wam cos (dla mnie kompletnie oczywistego).. jak sie ma w ciagu 2 tygodni rozegranych 7 meczy no to nie jest fizycznie mozliwe aby utrzymac "swiezosc"/rowna forme/koncentracje etc caly czas na tym samym poziomie, jak sie co drugi dzien gra mecz (nawet przeciwko barszczykom ktorych pakujesz w godzine z prysznicem) to to i tak obciaza organizmy, a siatkarze to ludzie.. z tego powodu zwieksza sie wlasnie LOSOWOŚĆ. pozniej te rozegrane sety ma sie w nogach, a gdy dojdzie sie do "miejsca krytycznego" zaczyna sie "oddychanie rekawami" i jest odcinka (najlepszy przyklad to rok temu polska w finale przeciwko wlochom - starczylo sily na 1 seta, a pozniej to ze mieli w 1/4 i 1/2 5 setowki skonczylo sie calkowitym "rozladowaniem akumulatorow").

"analizy" tworzone na podstawie jednego i ostatniego meczu bawia mnie niesamowicie tak powiem.
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Sprawą oczywistą jest że pierwsza i najwazniejsza kwestia w kontekscie analizy to PERSONALIA. i ogolna dyspozycja druzyny w tym sezonie. Oczywiscie moze wydarzyc sie sytuacja losowa typu nagle zmeczenie czy nagla wpadka ale w kazdym przypadku jest jakies ryzyko. Nie są szczególnie istotne żadne 2 ostatnie mecze a tym bardziej nie jakas wtopa x lat temu. Mnie najbardziej smieszy biadolenie typu "Nie umiemy grać słowenią i mamy psychiczną blokadę i kompleks więc przegramy". Ludzie , to nie ma żadnego znaczenia XD Fakty sa takie że która szóstka polaków by nie wyszła to i tak personalnie będziemy mocniejsi nawet jeżeli wyjdziemy drugą szóstką a i myślę że poza kadrą spokojnie skleiłbym jeszcze ze dwie szostki które bym uznał za mocniejsze niz podstawa Słowenii.....
 
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
w ciągu 2lat ograliśmy Słoweńców 3x , oni nas 2x, nieważne czy ME czy Liga Narodów, jak możecie pisać o jakiejś blokadzie psychicznej
Oczywiście, że ważne. W ME czy MŚ czyli turniejach rangi mistrzowskiej z reguły grają najmocniejsze składy z pełną motywacją do gry. Niestety ale liga narodów to już nie jest LIGA ŚWIATOWA i drużyny często sobie rotują składami i taka np. Francja grała zupełnie innym składem w Lidze Narodów a KOMPLETNIE innym składem w meczach fazy pucharowej Mistrzostw Europy
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Oczywiście, że ważne. W ME czy MŚ czyli turniejach rangi mistrzowskiej z reguły grają najmocniejsze składy z pełną motywacją do gry. Niestety ale liga narodów to już nie jest LIGA ŚWIATOWA i drużyny często sobie rotują składami i taka np. Francja grała zupełnie innym składem w Lidze Narodów a KOMPLETNIE innym składem w meczach fazy pucharowej Mistrzostw Europy
Myslisz ze zmiana nazwy z liga swiatowa na liga narodow spowodowala ze druzyny rotują skladem? Juz ktorys raz slysze taka narracje a ogladam siatkowke od okolo 2002 roku i doskonale pamiętam że wtedy również były duże rotacje w składach (szczególnie u tych najlepszych drużyn) . Wszystko oczywiście zależało jaka była główna impreza sezonu i w jakim terminie. Nawet jeżeli tych rotacji jest teraz ciut więcej to nie dlatego że zmieniła się nazwa , teraz liga narodów jest dużo ważniejsza niż kiedyś liga światowa ze względu na to że punkty przyznawane za nią więcej ważą
 
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
Myslisz ze zmiana nazwy z liga swiatowa na liga narodow spowodowala ze druzyny rotują skladem? Juz ktorys raz slysze taka narracje a ogladam siatkowke od okolo 2002 roku i doskonale pamiętam że wtedy również były duże rotacje w składach (szczególnie u tych najlepszych drużyn) . Wszystko oczywiście zależało jaka była główna impreza sezonu i w jakim terminie. Nawet jeżeli tych rotacji jest teraz ciut więcej to nie dlatego że zmieniła się nazwa , teraz liga narodów jest dużo ważniejsza niż kiedyś liga światowa ze względu na to że punkty przyznawane za nią więcej ważą
Mylisz się, Liga światowa była kiedyś dużo bardziej prestiżowa, ja pamiętam jeszcze czasy jak Świderski i Murek grali na przyjęciu a Wlazły to się dopiero pojawiał, sypa oczywiście Zagumny który był porównywany do równie genialnego rozgrywającego Brazylii z tamtego okresu. Do Ligi światowej każdy podchodził z wielkim szacuniem i zaangażowanie, oczywiście nagrody również były o wiele większe niż w Lidze Narodów. Liga Narodów to właśnie takie przetarcie przed a to mundialem a to mistrzostwami europy, cóż oczywiście można ją obstawiać i wygrywać, ale gdybym miał wehikuł czasu z pewnością przeniósł bym się do czasów gdzie grało się Lige światową i mało kto gwiazdorzył a każdy grał, całował flage i Liga Światowa była czymś bardzo prestiżowym a i poziom samych spotkań był dużo wyższy. Pamiętam finał Serbia - Brazylia, NIKT już nie będzie grał jak Miljkovic NIKT, to był robot, z całym szacunkiem dla Atana bo utrzymał się w Perugii te sezony gdzie on i Leon stanowili podstawe i trzon tej ekipy, aczkolwiek nigdy nie można go porównywać do Ivana, który graczem był kosmicznym coś jak Messi w piłce, można przyjąć że Cristiano Ronaldo był Giba :D pół żartem pół serio ale wracając do głównego tematu czyli Liga Światowa vs Liga Narodów, to naprawdę tylko ślepiec nie zauważy różnicy na korzyść LŚ która była niesamowicie prestiżowa. Teraz zobacz, Bednorz stanowił o sile naszej drużyny w Lidze Narodów, gdzie był wtedy Leon? odpoczywał oczywiście przed ME, coś takiego za czasów LŚ było niedopuszczalne, było zdrowie miałes obowiązek grac i z dumą reprezentowac swój naród

Oczywiście trochę wyczerpująca odpowiedź, ale dwie analizy już podałem, a nawet trzy bo nie można zapominać o tenisie który wszedł.Wczoraj Mistrzostwa Afryki w siatke dały zarobić :D także dziś mam nadzieję że dalej pomnoże siano na tych półfinałach ME, ale coś boje się że będzie powtórka z rozrywki bo jednak Słowenia to świetny zespół i ma na nas po prostu patent, nie dzieje się to przypadkiem że ograli nas nawet jak Leon był jeszcze kosmitą, teraz to już cień zawodnika ma 30 lat a organizm wyekspaotawany nieprawdopodobnie, pamiętajmy że ten chłopak gra na NAJWYŻSZYM POZIOMIE OD 16 ROKU ŻYCIA i już ponad 10 lat temu zdobywał srebro na mundialu dla Kuby, niestety ale on gaśnie w oczach, końcówke w Perugii miał tragiczną w tym roku, ten człowiek w Kazaniu co nie dostał piłki to pakował to nad blokiem w drugi trzeci metr, był kosmitą, teraz jest co najwyżej bardzo dobrym ale moco przepłacony przez Sirciego zawodnikiem

powodzenia, moje dwa typy na półfinały już wiszą, zagrałem dziś tripla za 850 zł w stsie dla chętnych oczywiście podam kody, no cóż ja za zapałki nie gram i na 4 ostatnie kupony na ponad 2 tysiące trafiłem 3 także wchodzi wszystko jak w masło i mam nadzieje że wy jak i ja będziemy golić wstrętnego buka ;)

dzieki za rozmowe
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
To co napisales to doskonały przykład myślenia że "kiedyś to było" a prawda jest taka że po prostu byłeś młody i zaczynałeś wtedy przygodę z siatkówka , jest do tego sentyment i stąd to myślenie. A to że Polacy wtedy częściej grali najlepszym składem jest oczywiście spowodowane tym że wtedy była to drużyna bez większych sukcesów nie należąca do ścisłego topu. Prestiż ligi światowej był porównywalny do tego co teraz natomiast teraz daje więcej pktow do rankingu . Takie jest moje zdanie
 
Otrzymane punkty reputacji: +146
Do góry Bottom