>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn - Austria i Czechy 2011

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP


Włosi są na pewno jednymi z faworytów do zwycięstwa w tegorocznych Mistrzostwach Europy. W pierwszym spotkaniu zagrali nieźle, ale myślę, że stać ich na jeszcze lepszą grę. We wczorajszym starciu z reprezentacją Belgii podopieczni Trenera Berutto atakowali na bardzo dobrej skuteczności. Mogła się również podobać dyspozycja Włochów w polu serwisowym. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Ivan Zaytsev, który we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła dawał sporo dobrego swojej drużynie. Przede wszystkim to przy jego zagrywce Belgowie mieli ogromne problemy.

Wczorajszy mecz mógł dla Finlandii zakończyć się zupełnie inaczej. Przy odrobinie szczęścia mogli ostatnie dwa sety rozstrzygnąć na swoją korzyść. Poniżej swoich możliwości zaprezentował się atakujący Mikko Oivanen, który jest bardzo ważnym zawodnikiem dla tego zespołu. Ciężar gry w ataku na swoje barki wziął przede wszystkim Antti Siltala. Trochę gorzej Antti spisywal się w przyjęciu gdzie popełniał proste błędy. Myślę, że Mikko Esko mógłby częściej wykorzystywac swoich środkowych. Wczoraj było bardzo mało ataków ze środka. Finowie bardzo skutecznie grali w bloku. Zdobyli aż 16 punktów w tym elemencie.

Trener Berutto ma świetny zespół, który w swojej grupie nie powinien mieć większych problemów z odniesieniem kompletu zwycięstw. Na pewno atutem Włochów będzie znajomość Mikko Esko, który już od kilku dobrych lat występuje na włoskich parkietach. Finowie mieli wczoraj trochę problemów z zagrywką Francuzów. Dzisiaj może być jeszcze trudniej, bo Włosi we wczorajszym spotkaniu pokazali znakomitą dyspozycję w tym elemencie. Jeżeli Włosi zagrają na swoim normalnym poziomie i będą maksymalnie skoncentrowani to zgarną komplet punktów.

Typ:
Włochy (Sets Handicap -1.5) @ 1.50 Unibet ✅



Estonia jest jednym ze słabszych zespołów na tych Mistrzostwach i wczoraj pokazała to reprezentacja Rosji, która bardzo pewnie zwyciężyła 3:0. Wśród podopiecznych Trenera Evo Keela jest kilku ciekawych i dobrze nam znanych zawodników. Podstawowy rozgrywający Estonii, Kert Toobal w poprzednim sezonie występował w zespole z Olsztyna i myślę, że zostawił po sobie niezłe wrażenie. We wczorajszym spotkaniu nieźle wypadł środkowy Politechniki Warszawskiej, Ardo Kreek. Dobrze prezentował się w polu serwisowym i w ataku. Najlepszym zawodnikiem tego zespołu jest atakujący VFB Friedrichshafen, Oliver Venno. Młody, perspektywiczny zawodnik. Atutem Olivera są znakomite warunki fizyczne.

Wydaje mi się, że Czesi wczoraj byli trochę nieskoncentrowani. Reprezentacja Portugalii to niezły zespół, ale współgospodarze Mistrzostw Europy spokojnie mogli zgarnąć komplet punktów. Słabe spotkanie zanotowal atakujący Jan Stokr. Atakował z kiepską skutecznością i ciężar gry w ataku musiał zostać przeniesiony na Petera Platenika, który rozegrał świetne spotkanie. Trener Svoboda ma problem z obsadą pozycji drugiego przyjmującego. Popelka i Hudecek dalecy są od swojej optymalnej formy.

W dzisiejszym spotkaniu Czesi spotykają się z teoretycznie najsłabszym zespołem w Grupie B. Mam nadzieję, że podejdą do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani i niesieni dopingiem publiczności dosyć szybko uporają się z reprezentacją Estonii. Czesi umiejętnościami zdecydowanie przewyzszają swoich rywali. Muszą to jeszcze tylko potwierdzić na parkiecie.

Typ:
Czechy (Sets Handicap -1.5) @ 1.30 Unibet ✅

Polska - Bułgaria​


Wczoraj Polacy zagrali bardzo dobre spotkanie z kiepsko grającą reprezentacją Niemiec. Na pochwały na pewno zasłużył Łukasz Żygadło, który w końcu starał się rozgrywać. Uruchamiał Możdżonka i Nowakowskiego, którzy skutecznie atakowali. Świetne spotkanie rozegrała para przyjmujących Kubiak - Kurek. Bardzo dobra gra w ataku i naprawdę niezłe przyjęcie. Martwić może słabiutka postawa Piotrka Gruszki, który nawet przy pojedynczym bloku uderza bardzo lekko. Wyraźnie brakuje mu siły w ataku. Może się podobać żywiołowość Polaków i

Bułgarzy zagrają dzisiaj z nożem na gardle. Wczoraj beznadziejnie spisywali się w końcówkach setów i w dużej mierze właśnie dlatego przegrali ze Słowakami. Przeciętnie rozgrywał Zhekov, który jak to ma w zwyczaju grał w większości skrzydłami, a do swoich środkowych wystawiał rzadko i bardzo często niedokładnie. Po raz kolejny zawodzi Todor Aleksiev, który chyba po prostu nie wytrzymuje psychicznie.

Pomimo tego, że Bułgaria nie zagrała wczoraj najlepiej trzeba pamiętac o tym, że jest to bardzo mocny zespół. Matey Kaziyski i Vladimir Nikolov są w całkiem niezłej formie i na pewno Polacy będą mieli z nimi kłopoty. Niemcy wczoraj w większości serwowali beznadziejnie, liderzy bułgarskiej reprezentacji pokazali wczoraj, że w tym elemencie mogą sprawić nam spore klopoty. Przypominam sobie spotkanie Bułgarii z Włochami podczas Final Eight w ERGO Arenie. Wtedy podopieczni Trenera Stoytcheva musieli wygrać i wygrali w bardzo dobrym stylu. Liczę, że dzisiaj zobaczymy agresywną i twardo grającą reprezentację Bułgarii.

Typ:
Bułgaria @ 1.75 Expekt ✅
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Zdarzenie: Austria - Turcja✅(0:3)
Typ: Turcja-1,5seta
Kurs: 2,4
Stawka: 3j/10j
Bukmacher: Bet365

Data spotkania: 11.09.2010 godz. 20:00

Kursy na Austryjaków znacząco spadły, ale według mnie Turcja to tutaj solidny faworyt. W Austrii niezła mobilizacja związana z siatkówką, federacja starała się spopularyzować siatkówkę w tym kraju. Nawet w lidze Mevza kluby starały się, żeby Austryjacy grali w swoich klubach. Austria bierze udział w Lidze Europejskiej, ale nie odgrywa tam żadnej roli. Przegrywa mecze z rezerwami europejskich średniaków. Nie przeceniałbym atutu własnej hali. Turcja miała niezły poprzedni rok, ale w tym roku wyniki zdecydowanie gorsze. W Lidze Europejskiej słabo, ale tam grali bez dwóch rozgrywających: Keskin Selçuk i Eksi Arslan, co wpływało znacząco na poziom. Na ME obaj znajdują w składzie. Reszta zawodników prezentuje się według mnie lepiej niż Austryjacy. Turcja i Austria wczoraj zdecydowanie przegrali swoje mecze i dzisiejszy mecz prawdopodobnie decyduje o 3. miejscu. Tą pozycję powinna zająć reprezentacja turecka. Według mnie Turcja wygra 0:3 lub 1:3.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
lipers 102

lipers

Użytkownik
Co do meczu Polska vs Bulgaria jestem raczej w 90% postawic na Bulgarie... Wczoraj faktycznie gralismy bardzo dobrze w 1 i 2 secie, pozniej troszeczke slabiej ale udalo sie w koncu wygrac. Ogladalem przed chwila mecz Niemcow ze Slowakami i musze stwierdzic, ze Niemcy kompletnie nie sa w formie... momentami posiadaja tak beznadziejne przyjecie i obrone, ze az sie zle ogladalo... Dlatego uwazam, ze to nie my zagralismy wczoraj rewelacyjnie a po prostu mielismy bardzo slabego rywala. Dzis Bulgaria wyjdzie z nastawieniem, ze trzeba wygrac za wszelka cena i mysle, ze ten doswiadczony zespol, nie da sie tak latwo wyeliminowac z turnieju, tymbardziej, ze nasze ekipa, no nie ma co ukrywac jest w bardzo mieszanym skladzie i moim zdaniem bedzie brakowac tej solidnosci i efektywnosci w dzisiejszym spotkaniu, tak jak mialo to miejsce wczoraj. Pozdrawiam.
Typ: Bułgaria 1.8 betfair
 
K 5

killkoss

Użytkownik
Mnie sie tutaj widzi 5 setów .Polacy na fali będe chcieli pójsc za ciosem.Bułgarzy są pod scianą wielkiej siatkowki nie grają i mają sporo błędów,ale tez potencjał ogromny i w zasadzie żaden wynik mnie nie zdziwi.
 
pele69 3

pele69

Użytkownik
No proszę Słowacy sobie poczynają.
Czy ktoś wie o decyduje po punktach za zwycięstwo o kolejności w grupie? Bo mam gruby bet na win Bułgarów. W przypadku tej samej ilości punktów najpierw są sety czy bezpośredni mecz?
P.S
ehh Bułgaria raczej bez szansy na win w grupie. Jeśli wygrają z Niemcami za pkt to Polacy podłoża się (jak sugerował nasz trener) Słowacji, żeby zająć w grupie 3 miejsce i ominać potem Rosjan. Drugie miejsce w naszej grupie to możliwość trafienia na Rosjan w 1/4 finału. Szkoda, że jest taka kolejność meczów. Gdyby Bułgarzy grali jako drudzy żadna z drużyn nie mogłaby kalkulować.

CZYLI
jak Bułgarzy wygrają to Polacy wyjdą rezerwą i przegrają. Szykuje się jutro niezła peffka..
 
M 0

march100

Gość
Ja bym sie wstrzymał z graniem na Polaków nawet jesli Bułgarzy wygrają za 3pkt w meczu z Niemcami. Ale jeśli już ktos zamierza sugerować sie drabinką turniejową to najlepiej w tym wypadku poczekac do meczu i postawić tuż przed gdy bedzie juz wiadomo w jakich składach wychodza obie druzyny. Choć z drugiej strony uważam, że Czesi są w stanie sprawic niespodziankę w meczu z Rosjanami dlatego też trzeba sie dobrze zastanowić nad jutrzejszymi typam. A co najwazniejsze według mnie nie należy stawiac na mecze sesji popołudniowej przed zakonczeniem sie spotkań wczesniejszych.
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
sprawa jest prosta, oplaca sie przegrac ze slowakami i wypuscic ich na pierwsze miejsce zeby pozniej trafic na nich w cwiercfinale. Po co mamy wygrywac. Bulgaria mysle ze powalczy o 1 miejsce w grupie, dlatego lepiej ominac Rosje i Bulgarie w pozniejszej fazie. Niemcy nie wygraja z Bulgaria, a jak wygraja to nie na tyle, zeby nas wyprzedzic.... Tak czy owak, mamy komfortowa sytuacje bo najpierw gra Bulgaria z Niemcami i wszystko bedzie juz jasne. Oplaca sie nawet odpuscic jutrzejszy mecz bo grupy po dzisiejszym meczu juz nie wygramy. Lepiej jest wyjsc z 3 miejsca niz z 2 i trafic na Rosje.... Granie fair itd tak nam wyszlo na dobre w zeszlych mistrzostwach, ze niech nasi zaczna liczyc w koncu i kalkulowac tak jak robią to inni. 1 rok temu zagralismy super pieknie w grupie z Castellanim a Serbowie pozniej sie z nas smiali bo nam mecz odpuscili.... Teraz jest szansa na skorzystanie z szansy ktora bardzo prawdopodobnie da nam los.
Tak czy siak jutro ostrzegam przed typowaniem jakimkolwiek bo może się to skończyć utratą kasy. Sam rok temu zmoczyłem, bo postawiłem na Brazylię, która odpuściła mecz na MŚ z Bułgarią 0-3. Ludzie gwizdali i żądali zwrotów pieniędzy za bilety. I wcale się nie dziwię, bo było aktorstwo. Osobiście będę śledził live i po zaangażowaniu zawodników będzie można wysnuć parę wniosków. Dzięki takiemu systemowi rozgrywek działacze CEV, FIVB promują kalkulacje. Pamiętam stary system świetnie działał, gdzie przechodziło się do następnej fazy z meczami z grupy i tylko dwie awansowały do półfinałów. Obecny system promuje podkładanie się i kombinacje, także ostrzegam przed graniem jutro za większe stawki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Słowenia (Match Points Handicap +11.5 pkt) @ 1.85 Tobet ⛔
(Belgia - Francja) Over 160.5 pkt @ 1.65 Unibet ✅
Włochy (Sets Handicap -1.5) @ 1.50 Unibet ✅
Czechy (Sets Handicap -1.5) @ 1.30 Unibet ✅
Bułgaria @ 1.75 Expekt ✅
Bardzo krótkie podsumowanie drugiego dnia Mistrzostw Europy ;)

Wyniki:
Serbia 3:1 Słowenia
Turcja 3:0 Austria
Rosja 3:1 Portugalia
Czechy 3:0 Estonia
Belgia 3:1 Francja
Włochy 3:0 Finlandia
Słowacja 3:1 Niemcy
Bułgaria 3:1 Polska

Grupa A

Spotkanie, które mialo decydować o zajęciu pierwszego miejsca w Grupie A na swoją korzyśc rozstrzygnęli Serbowie, którzy imponująco weszli w ten mecz i w pierwszym secie zmiażdżyli Słoweńców. W kolejnych partiach gra się wyrównała, ale chyba jednak zasłużenie wygrali podopieczni Trenera Kolakovica. W drugim starciu współgospodarze turnieju po raz kolejny musieli uznac wyższość rywali. Turcy znacznie lepiej spisywali się w bloku i w ataku. Warto zwrócić uwagę na małą ilość błędów Turków w polu serwisowym. Dobre spotkanie rozegrał atakujący Serhat Coskun, który zanotował 60% skuteczności w ataku.

Grupa B

Kolejne zwycięstwa odniosły reprezentacje Rosji i Czech. Na pewno lekkim zaskoczeniem jest stracony set Rosjan w spotkaniu z Portugalią. Ciekawą sprawą jest to, że dzisiaj na przyjęciu wystąpił nominalny Hugo Gaspar, który ostatnio częściej pojawiał się na ataku. Zagrał jednak kiepsko. W drugim meczu Estończycy zasłużenie przegrali. Najlepiej zaprezentowali się środkowi reprezentacji Czech Jakub Vesely i Petr Konecny. Jakub zanotował 92% skuteczności w ataku, a Petr bardzo skutecznie blokował. Niepokoi mnie trochę forma Jana Stokra, który po raz drugi zagrał znacznie poniżej swoich możliwości.

Grupa C

W Grupie C na pierwszym miejscu z kompletem punktów znajduje się reprezentacja Włoch, która w dwóch pierwszych setach miała sporo problemów z Finami i wszystko rozstrzygało się w końcówkach. Do niespodzianki doszło w drugim spotkaniu. Belgowie rozegrali z Francją bardzo zacięte spotkanie i ostatecznie zdobyli 3 punkty. Świetne spotkanie rozegral rozgrywający Frank Depestele, który doskonale współpracował ze swoimi środkowymi. Z jego serwisem Francuzi mieli najwięcej problemów.

Grupa D

Niespodziewanie w Grupie D na czele znajdują się Słowacy, którzy odnieśli swoje drugie zwycięstwo podczas tych Mistrzostw. Dzisiaj skrzydłowi zagrali troszkę słabiej, ale za to znakomicie spisali się środkowi Emanuel Kohut i Tomas Kmet. Swojej pierwszej porażki doznali Polacy, który po doskonałym pierwszym secie znacznie spuścili z tonu i tak naprawdę chyba podali pomocną dłoń Bułgarom. Mam nadzieję, że po tym spotkaniu rozgrywający Andrey Zhekov dojdzie do wniosku, że jednak warto wykorzystywać swoich środkowych. Atakujący Vladimir Nikolov i Tsvetan Sokolov prezentują się doskonale i Trener Stoytchev będzie mial problem z podjęciem decyzji, kogo wystawić w kolejnym spotkaniu od początku. Po stronie Polaków po raz kolejny świetnie zaprezentował się Michał Kubiak. Misiek szacunek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 0

devsiok

Użytkownik
A czemu mamy czekac na wynik bulgarow z niemcami ? spokojnie mozna zrobic 3 miejsce niezaleznie od wyniku meczu bulgarow tylko bedzie trzeba uwazac zeby przypadkiem nie spasc na 4 miejsce czyli troche kalkulacji i 3 miejsce nasze
 
P 46

probet-65708

Użytkownik
Choć z drugiej strony uważam, że Czesi są w stanie sprawic niespodziankę w meczu z Rosjanami dlatego też trzeba sie dobrze zastanowić nad jutrzejszymi typam. A co najwazniejsze według mnie nie należy stawiac na mecze sesji popołudniowej przed zakonczeniem sie spotkań wczesniejszych.
Czesi nie są w stanie wygrać z Rosją, bo z nią zwyczajnie nie potrafią grać, w ostatnich kilkunastu dniach grały te drużyny ze sobą dwa razy i Czesi nawet nie ugrali seta, a że teraz mamy właściwy turniej, to Rosja pewnie będzie jeszcze bardziej zmotywowana, więc szanse Czechów jeszcze bardziej maleją.
Być może Polska dziś odpuści, ale też nie jest powiedziane, że w barażu ogra Czechów, bo jednak z prawym skrzydłem mamy spory problem, bez którego jednak jest ciężko wygrać mecz.
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
Czesi nie są w stanie wygrać z Rosją, bo z nią zwyczajnie nie potrafią grać, w ostatnich kilkunastu dniach grały te drużyny ze sobą dwa razy i Czesi nawet nie ugrali seta, a że teraz mamy właściwy turniej, to Rosja pewnie będzie jeszcze bardziej zmotywowana, więc szanse Czechów jeszcze bardziej maleją.
Być może Polska dziś odpuści, ale też nie jest powiedziane, że w barażu ogra Czechów, bo jednak z prawym skrzydłem mamy spory problem, bez którego jednak jest ciężko wygrać mecz.
Zgadzam się, ale mimo wszystko lepiej jest trafić na Czechów i później na Słowaków, niż dać się zlać Rosji w cwiercfinale 3-0. Innego wyniku nie widzę. Wolę grać z Czechami, lekko nie będzie ale z kimś trzeba wygrywać...
 
bartilandi 26

bartilandi

Użytkownik
Zgadzam się całkowicie z Wojasem. Polacy szczególnie po przykrych doświadczeniach z przed roku tym razem nie wierzę, żeby kolejny raz dopuścili do takiej sytuacji. Nawet Gruszka w wywiadzie wyraźnie, choć nie dosłownie dał znać, że jeśli będzie taka możliwość, a napewno będzie to będziemy kalkulować: &quot;Ostatnio, w zeszłym roku w mistrzostwach świata, żeśmy tego nie zrobili i wróciliśmy szybko do domu. Zobaczymy więc jak to będzie tym razem. Na pewno jednak nie powiem, że będziemy coś obliczać, analizować. Tego ode mnie nie usłyszycie&quot;. Słowakom również powinno pasować zajęcie pierwszego miejsca przecież, więc na szczęście nie będzie kuriozalnej sytuacji, w której obie drużyny wolały by przegrać. Dlatego też ostrzegam przed stawianiem na ten mecz 2 minuty przed ropoczęciem, bo wtedy kursy mogą już bardzo mocno spaść. Przecież sprawa wygląda na dość oczywistą i po prostu nie wyobrażam sobie, żeby nagle Polacy za wszelką cenę chcieli wygrać i wygrali ten mecz. Być może inna drużyna by tak zrobiła ewentualnie, ale Polacy po tym co się stało w zeszłym roku tym razem napewno sobie na to nie pozwolą. Zaryzykowałbym nawet kurs 3:0 na Słowaków, bo przecież chyba nie potrzebne nam dodatkowe zmęczenie przez więcej setów. Z tego co pamiętam (może się mylę) to Serbowie ten mecz przed rokiem też przegrali z nami 0:3 i nikt nie miał do nich pretensji, więc i dziś może się tak skończyć. Kurs wynosi póki co 8,00 więc naprawdę bardzo polecam! Ewentualnie dodatkowo 1:3 wynosi 6,5 więc można się ubezpieczyć lekko.
 
edyp 186

edyp

Użytkownik
Bułgarzy są w d*pie bo obojętnie jaki wynik zrobią z Niemcami to i tak i tak Polacy ze Słowakami mogą zagrać tak, aby Bułgaria skończyła na 2 miejscu...
Ja gram na Słowację, bo myślę iż nasi dostali nauczkę na ostatnim mundialu i dziś wyciągną z tamtej lekcji wnioski... Przegrana ze Słowacją daje nam na 99% 3 miejsce w grupie... Tuż przed meczem będzie już o tym pewność 100% jednak przed samym meczem kursy będą dużo dużo niższe... Dlatego gram teraz...
Moim zdaniem nawet można niezłego sure-beta ugrać na tym meczu...
Aktualnie 2,57 na Słowację w Pinnacle
a myślę, że koło 17:55 kursy na Polskę będą też w okolicy 2 ???? bo najzwyczajniej w świecie o tej porze będzie już oczywiste, że opłaca im się przegrać
 
bartilandi 26

bartilandi

Użytkownik
Czy ktoś wie o decyduje po punktach za zwycięstwo o kolejności w grupie? Bo mam gruby bet na win Bułgarów. W przypadku tej samej ilości punktów najpierw są sety czy bezpośredni mecz?
Z pewnością liczą się najpierw mecze bezpośrednie, jeśli chodzi o 2 drużyny z taką samą liczbą punktów. Więc jeśli Bułgarzy wygrają dziś za 3pkt to nie mamy szans na 1 miejsce.
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Z pewnością liczą się najpierw mecze bezpośrednie, jeśli chodzi o 2 drużyny z taką samą liczbą punktów. Więc jeśli Bułgarzy wygrają dziś za 3pkt to nie mamy szans na 1 miejsce.
:roll:

Liczba zwycięstw
Stosunek setów
Stosunek małych punktów
 
M 0

march100

Gość
No tak, teoretycznie reprezentacja Bułgari nie ma nic do powiedzenia w naszej grupie. Wygrany mecz z Niemcami nic im to tak naprawdę nie daje, bo na 95% Polacy w takiej sytuacji podłożą się Słowakom, aby zając miejsce 3 i ominąć Rosję, tym samym Bułgarzy konczą na drugim miejscu. Więc po co tak naprawdę męczyć się w meczu z Niemcami jak można odpuścić sobie i zachować siły i energie na baraże, wkońcu będą grać jeden mecz więcej w turnieju niż np Rosja, Włochy, Serbia główni faworyci. Taka porażka reprezentacji Bułgarii może spowodować komplikacje z awansem Polaków do dalszej fazy, zawsze jeden pretendent do medalu mniej. Wówczas Polacy musieliby w meczu ze Słowakami wygrać co najmniej 2 sety, a to nie jest tak oczywiste, z racji tego, że Słowacy są na fali i oni na pewno nie bedą tutaj kalkulować tylko grać na pełnych obrotach

Edit//: Tak się teraz zastanawiam i dochodze do wniosku, że jeśli Bułgarzy przegrają 3-0 wówczas tabela bedzię następująca
Bułgaria 4pkt 5-7
Niemcy 3pkt 5-6
Polacy 3pkt 4-4(przed meczem ze słowakami)

Wtedy Polacy bedą musieli wygrać conajmniej 2 sety (choć przegrywając 2-3 maja taki sam stosunek pkt i setów co bułgarzy wiec bedą liczyć sie małe pkt dlatego Bułarzy mają wtedy większe szanse na 3 miejsce z uwagi na to, że obecie w małych pkt mają +4 , dodać do tego 3 przegrane sety z niemcami-hipotetycznie, w porównaniu z Polakami którzy mają +9pkt i muszą 2 sety wygrać ze Słowakami. Wszystko to sprawia, że to Bułgarzy w takiej sytuacji zajmują 3 miejsce w grupie) Wiem, że to są daleko idące wnioski, ale jeśli już Bułgarzy Przegrają 3-0 w dzisiejszym meczu, to oni mają wieksze szanse wg mnie na 90% na zajęcie 3 miejsca. Dlategopowtarzam jeśli przegrają to sądze, ze Polacy w takim wypadku bedą zmuszeni zagrać na maksa i prawdobodobnie bedą grać juz o zwycięstwo za 3 pkt chcąc zając pierwsze miejsce w naszej grupie, gdyz nie sądze aby polacy bawili się w małe pkt. Jeśli już ktoś chce stawiac na mecz z Polakami to niech sie wstrzyma, bo na prawdę tu nic jeszcze nie wiadomo. Wszystko zależy od Bułgarów (na razie oczywiści). A kurs na Niemców ok 3.00 Uważam za spore value, dlatego warto na nich postawic.
 
lara_perkins 76

lara_perkins

Użytkownik
Ja gram na Słowację, bo myślę iż nasi dostali nauczkę na ostatnim mundialu i dziś wyciągną z tamtej lekcji wnioski... Przegrana ze Słowacją daje nam na 99% 3 miejsce w grupie... Tuż przed meczem będzie już o tym pewność 100% jednak przed samym meczem kursy będą dużo dużo niższe... Dlatego gram teraz...
Popieram w zupełności przedmówcę, po 1). Słowacja i bez kombinowania byłaby groźna dla naszego zespołu, która poradziła sobie i z Bułgarami w 1 meczu (gdzie o kombinowaniu jeszcze nie było nawet myśli) ;) jak i wczoraj z Niemcami. Po 2). kombinowanie tym razem idzie nam na rękę (mamy na tym tle złe wspomnienia, więc już jako jedynymi uczciwymi nie będziemy na obecnej imprezie). Na szczęście i godziny nam sprzyjają, że gramy drudzy. Na pewno wyjdziemy z grupy jako 3ci! Dla mnie dzisiejsze spotkanie na 99% wygrają Słowacy :] Dlatego ryzykuje i stawiam po kursie 2.35 w bet-at-home na tą ekipę już teraz, potem kursy będą na pewno mniejsze. Jak to mówią do trzech razy sztuka.. by tym razem się odbić na polakach, i coś mi mówi że wcale nie ich kosztem! = Rosjanie ;)
 
cobynie 277

cobynie

Użytkownik
No tak, teoretycznie reprezentacja Bułgari nie ma nic do powiedzenia w naszej grupie. Wygrany mecz z Niemcami nic im to tak naprawdę nie daje, bo na 95% Polacy w takiej sytuacji podłożą się Słowakom, aby zając miejsce 3 i ominąć Rosję, tym samym Bułgarzy konczą na drugim miejscu. Więc po co tak naprawdę męczyć się w meczu z Niemcami jak można odpuścić sobie i zachować siły i energie na baraże, wkońcu będą grać jeden mecz więcej w turnieju niż np Rosja, Włochy, Serbia główni faworyci. Taka porażka reprezentacji Bułgarii może spowodować komplikacje z awansem Polaków do dalszej fazy, zawsze jeden pretendent do medalu mniej. Wówczas Polacy musieliby w meczu ze Słowakami wygrać co najmniej 2 sety, a to nie jest tak oczywiste, z racji tego, że Słowacy są na fali i oni na pewno nie bedą tutaj kalkulować tylko grać na pełnych obrotach
Dobrze rzeczesz i zgadzam się z Tobą w 100% bo przecież Bułgaria ma 4 pkt i pewny awans dalej i też nie wiadomo jak podejdą do meczu z Niemcami. Raczej powinni wygrać, ale dla kursu 1,25 nie warto ryzykować.
Co do Polaków to powinni się podłożyć w przypadku zwycięstwa Bułgarii z Niemcami, a jak będzie w przypadku wygranej Niemców? Na pewno będzie trudno o nasze zwycięstwo i mimo wszystko zagram na Słowaków jeszcze przed meczem Bułgarii bo później kursy polecą na Słowaków w dół.
Dla mnie ciekawym meczem do obstawienia jest Finlandia, która zagra z Belgią - niespodziewanym zwycięzcą we wczorajszym meczu z Francją. Początkowo chciałem zagrać na Belgów, ale troszkę głębiej prześledziłem wyniki i zmieniłem zdanie ;)
Oto historia spotkań bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami:
07/08/2009 World Champi… Belgium - Finland 2:3
30/05/2009 World Champi… Finland - Belgium 3:0
12/09/2007 European Cha… Belgium - Finland 1:3
Finlandia mimo przegranych Francją 1-3 (14-25, 25-17, 29-31, 26-28) z Włochami 0-3 (23-25, 25-27, 21-25) postawiła ostre warunki w meczach z faworytami grupy.
W przypadku zwycięstwa 3-0 Finowie przeskoczą Belgów w tabeli pozbawiając ich playoffów, w przypadku zwycięstwa 3-1 zadecydują małe punkty. Natomiast każdy inny wynik promuje do dalszej gry Belgów.
Nie widziałem na turnieju gry Belgów, niby prezentują się lepiej do tej pory bo w końcu pokonali Francuzów i ugrali seta z Włochami, ale wierzę w bardziej doświadczonych Finów.
Finowie zajmują 25 miejsce w rankingu FIVB, Belgowie - 41 miejsce.
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
W wypadku wygranej Niemiec 3:0, lub 3:1 (za trzy punkty):
- Polacy zwyciężając Słowację 3:0 lub 3:1 zajmą pierwszą lokatę w grupie z sześcioma punktami, druga będzie Słowacja (5 pkt.), trzecia zaś Bułgaria (4 pkt.)
- Polacy zwyciężając Słowację 3:2 zajmą drugie miejsce w grupie, bo mając pięć punktów są za Słowakami (6 pkt.), ale przed Bułgarią (4 pkt.)
- Polacy przegrywając 2:3 zajmą trzecie miejsce (jeśli Bułgaria przegra 1:3) lub drugie (jeśli Bułgaria przegra 0:3), grupę wygra Słowacja, Niemcy będą na czwartym miejscu
- Polacy przegrywając 1:3 zajmą trzecie miejsce tylko jeśli Niemcy wygrają 3:1 (obie drużyny bilans - 3 pkt, sety 5:7, Polacy wygrali mecz bezpośredni), w razie innych kombinacji Polacy odpadają z mistrzostw na czwartej pozycji w grupie. W takiej kombinacji pierwsza zawsze będzie Słowacja (8 pkt.), przed Bułgarią (4 pkt.)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom