>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mobilny internet

danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Moglibyście doradzić co wybrać? Potrzebny mi taki net który będzie miał jak najlepszy zasięg, żeby za bardzo nie mulił i dało się w miesiącu ściągnąć z 50 piosenek i jakiś film. No i żeby nie był jakiś bardzo drogi :cool:
 
panmam2 78

panmam2

Użytkownik
jaki chcesz,umowę czy na kartę?
to zaczynamy ,na pewno odradzam blueconect(nie wiem jak to teraz nazywa się) ,dziewczyna ma i jest bardzo słaby ,mały transfer ,słaby zasięg i koszty ,jak na ten abonament to dużo.
najlepszym rozwiązaniem ,jest play ,świetnie łapie(testowałem) ,tani i różnorodność.
Co do orange to nie wiem ,nie miałem ,nie testowałem
Wszystko od Ciebie zależy ,czy chcesz internet na kartę czy na abonament.
Kata:
http://www.play.pl/pl/oferta/internet/internet-na-karte/opcje/index.html
do wyboru do koloru.
Ciekawą ofertą jest coś takiego:
http://allegro.pl/play-online-internet-bez-abonamentu-modem-60gb-i1737053150.html
i na na abonament:
http://www.play.pl/pl/oferta/internet/abonament/index.html
Jeśli chodzi o routery i UPC itp itd ,to nie orientuję się.
Tak z ciekawość ,potrzebne ,bo na studia idziesz?
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
No idę ???? ale to dla siostry, będzie teraz mieszkać w Łodzi i potrzebny net do laptopa. Dzięki za rozjaśnienie ;-) tylko sam nie wiem czy na kartę czy abonament, nie wiem co korzystniejsze jeżeli chodzi o codzienne korzystanie
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
No mniej więcej tak jak ja, chociaż trochę mniej ściąga plików. Tak po 3 godziny dziennie siedzi na necie średnio, filmów nie ściąga w ogóle a muzykę sporadycznie
 
panmam2 78

panmam2

Użytkownik
no to myśle,że transfer 4GB wystarczy,to wszystko zależy czy chce się wiązać umowa na 12 miesięcy,jeśli tak,to wiadomo abonament ,ale i to ma wady niższa prędkość ,ale większy transfer niż na kartę.
 
N 12

nipek

Użytkownik
Witam !
Dziewczyna chciała by u siebie na stancje podłączyć internet. Z racji tego że nie ma tam do kogo się podłączyć myślałem nad internetem na kartę. Czy ktoś posiada takowy ? czy to jest dobre rozwiązanie ?
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Mobilny internet to dla graczy chyba przydatna rzecz. Jedziemy na wczasy czy wyjazd to nie jednemu przyda się skorzystać z internetu.
W telefonie mam abonament w play. Dodatkowo płacę pakiet 100Mb za 7zł. W zupełności wystarczy na korzystanie w telefonie z forum, obstawić mecze czy poczytać np. onet. W razie potrzeby przez bluetooth połączyć się z laptopem i działa bezproblemu. W niektórych miejsca może być problem z zasięgiem.
W laptopie na dłużych wyjazdach, awarii netii korzystam z orange na kartę. Obecnie chyba się najbardziej opłaca. Kupujemy starter za 20zł i mamy 2 GB do wykorzystania w 30dni. Kartę sim wkładam do telefonu nokia i on działa jako modem. Wszystko działa super, prędkość do 1Mb/s.
Podobno opłaca się jeszcze GaduAir, ale nie korzystałem.
Blueconnect miałem, ale nie opłaca się w ogóle.
Jakie jest wasze doświadczenie z mobilnym internetem na kartę lub abonament? Z czego korzystacie, co polecacie, co się najbardziej opłaca?
Pisać ;)
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
internet mobilny polega na tym, że np. w Białymstoku mam internet stacjonarny na komputerze i mam laptopa z którym brat wyjeżdza do Warszawy na studia i ma internet w tym laptopie. czy jak?
 
blads 187

blads

Użytkownik
Tak dokładnie tak jak mówisz. Dostajesz modem do laptopa z kartą sim który podpinasz pod usb. Polecam play, stanowczo odradzam blueconnecta (największy syf na rynku). Orange testowałem niby nie jest zły, ale w play jest dużo lepsza oferta, orange szybko wysiada. Mi doładowanie za 30zł do internetu z play starcza na cały miesiąc, używam w pracy tylko i wyłącznie powiedzmy średnio około 15dni w miesiącu. Spokojnie starczy na przeglądanie stron, puszczenie jakichś meczy, czasem oglądam nawet mecze na żywo w internecie fajnie chodzi
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Play ma bardzo słaby zasięg poza duży miastami. Byłem na wakacjach w małym nadmorskim kurorcie i zasiegu nie było w ogóle, tak samo jak byłem na działce pod Warszawą. Ale opcja internetu mobilnego w Play gdy posiada sie dodatkowo telefon w play jest bardzo opłacalna, bo dają bardzo korzystne warunki.
 
yarson 0

yarson

Użytkownik
No idę ???? ale to dla siostry, będzie teraz mieszkać w Łodzi i potrzebny net do laptopa. Dzięki za rozjaśnienie ;-) tylko sam nie wiem czy na kartę czy abonament, nie wiem co korzystniejsze jeżeli chodzi o codzienne korzystanie
Jesli chce uzywac internetu tylko w domu i jest gotowa zwiazac sie abonamentem to w lodzi sa dosc przystepne oferty internetu z sieci kablowek z tego co pamietam a wiekszosc uczelni na WiFi.
 
kaczmar123 39

kaczmar123

Użytkownik
mógłbym prosić o pewne informacje w kwestii internetu na kartę? ???? jestem totalnie lewy w tym temacie i chciałbym wiedzieć na czym to dokładnie polega? czy chodzi tutaj o to, że przypuśćmy kupuje jakiś starter (?) wkładam w telefon -&gt; telefon podłączam pod laptopa i mam internet w laptopie? jeśli dla kogoś moje pytania są śmieszne to przepraszam ale chciałbym uzyskać informację na ten temat, gdyż właśnie takie coś będzie mi w najbliższej przyszłości potrzebne ;)
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Wystarczy kupić starter (np. karta SIM* + modemem**) i podłączyć modem do gniazda USB w komputerze lub innym diabelskim wynalazku



*Karta SIM
**Modem (rozmiaru zapalniczki)

;)
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Pakiet jako pakiet możesz wykupić mając telefon na abonament. Ja mam w playu pakiet internetu np. 100mb za 7zł.
Jeśli chodzi o internet to działa to na zasadzie doładowania np. za 30zł masz 1gb na okres 30dni.
Do mobilnego internetu nie jest konieczny modem usb. Jako modem może posłużyć nam telefon z wbudowanym modemem np. nokia n95.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
T-mobile używałem w Szkocji. Porażka...Jedynym plusem było to, że miałem co 3 miechy bez ograniczeń neta za 40F. Na doładowanie to jest nieporozumienie, no chyba, że ktoś sporadycznie przegląda pocztę;p Teraz w PL mam modem tego T-mobile i mam zamiar się zapoznać z ich ofertą, ale jeśli już to będzie dla mnie jakiś alternatywny internet w razie wyjazdów.
A wracając do T-mobile, nie wiem jak w PL, ale tam miałem polokowane wszystkie praktycznie strony o treści bukmacherskiej. Nawet FB;/ Wiadomo dało się to ominąć bramką proxy.
 
kaczmar123 39

kaczmar123

Użytkownik
Jeśli chodzi o internet to działa to na zasadzie doładowania np. za 30zł masz 1gb na okres 30dni.
Do mobilnego internetu nie jest konieczny modem usb. Jako modem może posłużyć nam telefon z wbudowanym modemem np. nokia n95.
o takie coś właśnie by mi chodziło, potrzebuję takiego internetu dokładnie na miesiąc, nie chce wiązać się żadnymi umowami
edit: orange ma taką ofertę?
 
Do góry Bottom