>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

MuchBetter - opinie

Q 723

qrchuck1983

Użytkownik
A ja myślę, że prędzej czy później muszą odblokować te karty. Nawet jak MB odpuścić bukmacherke to aby istnieć musza mieć dostępne karty. Bez nich żaden portfel nie może istnieć.
Tu bardziej chodzi o to czy nie ogłasza upadlosci a nie czy karty odblokuja. Co mi po pol roku, jak ich dopadna sadowo to może trwac i trwać
 
L 76

lukas1981

Użytkownik
Nie wiem jak jest w przypadku tego portfela ale w przypadku kont bankowych na terenie UE kasa do pewnej sumy jest gwarantowana nawet w przypadku bankructwa banku. Ten portfel podlegał nadzorowi finansowemu i chyba można gdzieś sprawdzić czy w przypadku bankructwa firmy kasa przepada czy do jakiegoś limity tak jak na koncie bankowym jest gwarantowana przez ten nadzór finansowy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
G 0

gubernator_nh

Gość
Czy ktoś z was szanowni inwestorzy , którzy czekają na kasę od tych łajz z muchbetter pisał do nich @ z zapytaniem: gdzie moje pieniądze i kiedy dojdą? Ja jeszcze nie , ale ich zaraz pocisnę. Tylko co to da.
 
S 1,3K

sircigano

Użytkownik
Ja czekam na dwie male testowe wyplaty po 1k, zlecone 13.02 i 14.02, dwa rozne typy wyplaty i dwa rozne konta bankowe.
ale to poki co nie lapie sie na opoznienie zadne

czekam az ktos potwierdzi otrzymanie srodkow kto wyplacal w poprzednim tygodniu
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Muchbetter to branża fintech, podlegają pod dyrektywę PSD2 (banki też pod to podlegają).

" Podsumowując, dyrektywa PSD2 to przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji cyfrowych i tym samym ograniczenie ryzyka występowania oszustw i wyłudzeń. Nowe przepisy mogą również zwiększyć naszą wygodę i przyspieszyć rozwój fintechów. Innymi słowy: potencjalne korzyści są ogromne. " It is for you own good ;)

Muchbetter trzyma kasę na koncie w litewskim banku (Revolut chyba każdy kojarzy i jego historię z bankami w Polsce a później na Litwie) aby móc robić transakcję na terenie EOG.



Co to jest strefa EOG?


Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) powstał w 1994 r. w celu objęcia przepisami UE dotyczącymi jej rynku wewnętrznego państw będących członkami Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Do EOG należą Norwegia, Islandia i Liechtenstein.


Ile państw jest w EOG?


W skład EOG wchodzą: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja (nie w pełni), Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy.

Bank Litwy wystąpił z wnioskiem do sądu o wszczęcie kontroli w PAyrent (spółka do której należy muchbetter) i zawieszeniu transakcji kartami (spółka Mir Lithuania - karty wydawane na CiS - czyli na wschód). Bank Litwy zablokował wpłaty i możliwość otwierania nowych kont, nie wypłaty... przynajmniej tak wynikało z komunikatu prasowego 🤷‍♂️ Nie wiem jak się sprawa skończy i jakie będą jej konsekwencje, ale warto wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość, dla własnego dobra ;)

W tym roku weszły nowe przepisy dyrektywy AML 6 (przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmowi, na całym świecie ta dyrektywa wchodzi, chyba Afryka i Ameryka środkowa i Południowa są opóźnione...) i nałożyła na instytucje zajmujące się transferem pieniędzy więcej obowiązków i większą kontrolę. W przyszłym roku podobne regulacje mają objąć podmioty umożliwiające transakcje kryptowalutami...

Aaaa taka ciekawostka... bo ta dyrektywa dotyczy też sztucznej inteligencji... nie wiem jakie to ma znaczenie, ale pewnie ma bo to kierunek na który trzeba zwracać uwagę w tym i przyszłym roku przynajmniej takie wnioski mam jak przeglądałem te strony o AML czy coś się zmieniło.
 
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
A co sądzicie na odpowiedzi ze strony Muchbetter na Trustpilot ? Zwykłe lanie wody ? Bo np taki Astropay wygląda bardziej na scam niż MB
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Zwykłe lanie wody, ale... na trustpilocie masz statystyki i muchbetter odpowiada na 81% negatywnych opinii... no i można poczytać, że już od stycznia muchbetter zaostrzył procedury, bo jest tam sporo skarg na żądanie dokumentów...

edit: może się to komuś przyda... w skargach na trustpilocie jest mnóstwo informacji do czego muchbetter się przyczepia (jak muchbetter to inne portfele też mogą...) to tak jak ktoś się lubi uczyć na cudzych błędach albo chce wiedzieć jak je rozwiązywać
 
Ostatnia edycja:
D 2,9K

damian09

Użytkownik
kriksus kriksus ten AstroPay to w ogóle podejrzanie na trustpilot. Kilka dni temu miał ocenę 1,6 wczoraj wieczorem 2,2 a teraz 2,6. To wygląda jakby sztuczne zawyżanie oceny.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
kriksus kriksus ten AstroPay to w ogóle podejrzanie na trustpilot. Kilka dni temu miał ocenę 1,6 wczoraj wieczorem 2,2 a teraz 2,6. To wygląda jakby sztuczne zawyżanie oceny.
https://pl.trustpilot.com/review/astropay.com?languages=all&stars=5

wszystkie płatne, zaufaj mi jestem hazardzistą xd gołym okiem widać... "nie rozumiem tych negatywnych opinii..." "przyjaciel mi polecił..." "Użyłem pierwszy raz i jestem zadowolony..." Wszystkie zaczynają sie jak reklamy ;)

Tu przykład takiego gościa co za kasę opinie na 5 gwiazdek daje


edit: to jest lepsze niż trustpilot ;)

 
K 1,1K

komar54321

Użytkownik
Czy dostał ktoś telefon w sprawie wypłaty od muchbetter? W sumie to nie wiem nawet co mam o tym sądzić. Zadzwonil do mnie gość mówiący po polsku z rosyjskim/ukrainskim akcentem w sprawie wyplaty z "konta handlowego" na konto polskie. Na pytanie z jakiego banku dzwoni mówi jedynie że chodzi o konto blockchain. Mówi że potrzebuje godzinę czasu na rozmowę ze mną odnośnie wypłaty na moje konto w polskim banku i że rozmowa będzie nagrywana (bo taki jest obowiązek bo komisja nadzoru finansowego wymaga...). W piątek zleciłem wypłatę 100 zł na konto w polskim banku i 50 zł na revolut ( na próbę żeby zobaczyć czy dojdzie przez WU Bank Transfer). Na koncie MB mam jeszcze około 8000 zł. Mówi że chodzi o wymianę kryptowaluty. Ja generalnie w ogóle nie mam żadnego konto kryptowalut i nigdy się w to nie bawiłem . O co tu chodzi...? umowilem sie z nim na jutro na telefon.
 
Ostatnia edycja:
puchal 399

puchal

Użytkownik
Czy dostał ktoś telefon w sprawie wypłaty od muchbetter? W sumie to nie wiem nawet co mam o tym sądzić. Zadzwonil do mnie gość mówiący po polsku z rosyjskim/ukrainskim akcentem w sprawie wyplaty z "konta handlowego" na konto polskie. Na pytanie z jakiego banku dzwoni mówi jedynie że chodzi o konto blockchain. Mówi że potrzebuje godzinę czasu na rozmowę ze mną odnośnie wypłaty na moje konto w polskim banku i że rozmowa będzie nagrywana (bo taki jest obowiązek bo komisja nadzoru finansowego wymaga...). W piątek zleciłem wypłatę 100 zł na konto w polskim banku i 50 zł na revolut ( na próbę żeby zobaczyć czy dojdzie przez WU Bank Transfer). Na koncie MB mam jeszcze około 8000 zł. Mówi że chodzi o wymianę kryptowaluty. Ja generalnie w ogóle nie mam żadnego konto kryptowalut i nigdy się w to nie bawiłem - jedynie bukmacherka przez MB. O co tu chodzi...? umowilem sie z nim na jutro na telefon.
To scam odpuść sobie bo cię naciągną na wpłatę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
K 1,1K

komar54321

Użytkownik
To scam odpuść sobie bo cię naciągną na wpłatę.
Miałeś coś takiego? Jeszcze gość mówi że mam do wyplaty 0,26 bitcoina. Nigdy wczesniej nie mialem takich telefonow więc powiązalem to z sytuacją z MB. Gosc dzwonil z polskiego numeru.
Post automatycznie złączony:

Generalnie nie ma szans zebym zgodzil się na rozmowe z jakimś no namem i podawał dane, więc gadałem ogólnikami tym bardziej on ogólnikowo odpowiadał.
 
ranczo0123 469,1K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Miałeś coś takiego? Jeszcze gość mówi że mam do wyplaty 0,26 bitcoina. Nigdy wczesniej nie mialem takich telefonow więc powiązalem to z sytuacją z MB. Gosc dzwonil z polskiego numeru.
Post automatycznie złączony:

Generalnie nie ma szans zebym zgodzil się na rozmowe z jakimś no namem i podawał dane, więc gadałem ogólnikami tym bardziej on ogólnikowo odpowiadał.
Jesli sam ci nic nie powiedzial o muchbetter to nie wiem dlaczego go powiazales z ta firma. Zwykly scamer, ktory chce cie ogolic.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Czy dostał ktoś telefon w sprawie wypłaty od muchbetter? W sumie to nie wiem nawet co mam o tym sądzić. Zadzwonil do mnie gość mówiący po polsku z rosyjskim/ukrainskim akcentem w sprawie wyplaty z "konta handlowego" na konto polskie. Na pytanie z jakiego banku dzwoni mówi jedynie że chodzi o konto blockchain. Mówi że potrzebuje godzinę czasu na rozmowę ze mną odnośnie wypłaty na moje konto w polskim banku i że rozmowa będzie nagrywana (bo taki jest obowiązek bo komisja nadzoru finansowego wymaga...). W piątek zleciłem wypłatę 100 zł na konto w polskim banku i 50 zł na revolut ( na próbę żeby zobaczyć czy dojdzie przez WU Bank Transfer). Na koncie MB mam jeszcze około 8000 zł. Mówi że chodzi o wymianę kryptowaluty. Ja generalnie w ogóle nie mam żadnego konto kryptowalut i nigdy się w to nie bawiłem - jedynie bukmacherka przez MB. O co tu chodzi...? umowilem sie z nim na jutro na telefon.
Ja nie miałem, ale lubię czytać spam :) Niedawno upadłą giełda kryptowalut (jakoś w zeszłym roku). Od jakiegoś czasu dostaje emaile

"

Dzień dobry, jеstem przеdstаwіcіelеm mіędzуnаrodоwej kаncеlarii prаwnеj, zаjmujеmy się sytuаcjаmi zwіązаnymi z niеurеgulоwаnуmi brоkеrаmі, którzу wуłudzіli od swоich klіеntów pіеnіądzе i nie wуpłаcilі im śrоdków.

Znaleźliśmy Twoje dаne u jеdnеgo z tych brоkеrów, wszуstkіе kоntа zоstały tеrаz аrеsztоwаnе.

Jеśli jеsteś zаintеrеsоwаny оdzуskаnіеm swоich śrоdków, prоsіmу o wуsłаnie do nаs mаila ze szczеgółаmi sprаwу, orаz аktuаlnуm numеrеm tеlеfоnu do kоntаktu, a nаsz przеdstаwіciel skоntаktujе się z tоbą w jak nаjszуbszуm czаsіe w cеlu rоzwіązаnіa tej sуtuаcji.

Wszystkiego najlepszego,Wilson Júlio

"

Podpisy są różne kontekst ten sam... szukają kogoś kto był klientem tej giełdy i robią to masowo... ktoś taki chce odzyskać pieniądze to uwierzy we wszystko, więc pewnie ten sam patent przez telefon jest ;) Po drugie jaka komisja nadzoru finansowego wymaga nagrywania rozmów? :) jak gadasz przez telefon to inna formułka jest o nagrywaniu ;)
 
D 2,9K

damian09

Użytkownik
@ K komar54321 ten telefon w żadnym wypadku nie jest powiązany z sytuacją na MB. Jest to przypadkowa zbieżność w czasie. Jakiś czas temu też miałem takie telefony. Na okrągło dzwonili z polskich numerów a rozmówca zawsze miał wschodni akcent. I zawsze sprawa dotyczyła kryptowalut, konta na giełdzie, że byłem zainteresowany inwestycjami itp. Najlepsze że ja akurat wtedy nie miałem ani jednego konta na giełdzie krypto czy na portfelu krypto. Nie dajcie się nabrać ;)
 
K 1,1K

komar54321

Użytkownik
Jesli sam ci nic nie powiedzial o muchbetter to nie wiem dlaczego go powiazales z ta firma. Zwykly scamer, ktory chce cie ogolic.
Czytam teraz o tych naciągaczach i chyba jest tak jak piszecie. Pierwszy raz w życiu dostałem taki telefon. Sorry że wprowadziłem zamęt w temacie, wygląda to na zwykły, standardowy scam. Zmylił mnie tym gadaniem o koncie handlowym i przelewie na polski rachunek i powiązałem to z MB no bo interesuje się co z tymi wypłatami. Co za #$%^^ pier@#$% jutro z nim pojadę jak ze świnią jak zadzwoni.

Odnośnie MB jutro minie tydzień od zlecenia wypłaty, na razie nic się nie dzieje.
 
Do góry Bottom