>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

MuchBetter - opinie

P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Popl jakim czasie? Bo nie chce mi sie czytac tej litanii.
ustawowym, nie wiem jaki to czas ustawowy wg litewskiego prawa, bo nie chce mi się szukać a w tekście nie ma tego wymienionego :) i nie wiem po jakim czasie sprawa została rozwiązana (tzn. wiem ile trwało śledztwo, ale nie chce mi się tego szukać za was :) ) w 5 sekund to znalazłem :)

 
Q 723

qrchuck1983

Użytkownik
ustawowym, nie wiem jaki to czas ustawowy wg litewskiego prawa, bo nie chce mi się szukać a w tekście nie ma tego wymienionego :) i nie wiem po jakim czasie sprawa została rozwiązana (tzn. wiem ile trwało śledztwo, ale nie chce mi się tego szukać za was :) ) w 5 sekund to znalazłem :)

Nie każdy jest obyty tak w tych tematach. To ile trwało to śledztwo?
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
To jest strona banku Litwy, który wydaje komunikaty... skoro wydał komunikat o zakończeniu śledztwa to wydał też komunikat o jego rozpoczęciu. Wiedząc kogo dotyczy śledztwo i jakie słowa mają być w komunikacie wystarczyło wpisać je w google ;)
Post automatycznie złączony:

klientom czarnorynkowym... łamiącym dyrektywę AML tak na prawdę... 🙃

edit: ej serio tylko ja sobie zdaje sprawę z tego, że łamie prawo i dyrektywę AML, która zabrania tego robić? (patrz ecopayz) :)

edit2: Ciekawostka... tamci mieli poinformować o tym klientów, ciekawe czy muchbetter ma zakaz wypłat i nie informuje o tym klientów :unsure:
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
14 dni konsument ma na Litwie na zwrot środków po odstąpieniu od umowy. Nie trzeba się dostawać na żadne studia, żeby szukać w google.

(translate google i tłumaczenie na litewski jakby ktoś chciał kiedyś szukać coś na własną rękę na Litwie)

edit: dla mnie najważniejsza informacja jest taka, że bank litewski nie nakazuje kontroli skąd pochodzą środki tylko nakazuje ich zwrot... dlatego zostawiłem sobie te 100zł... żeby w razie w sprawdzić co się stanie i jak sobie z tym radzić w przyszłości, bo prawo się zmieniło (wkleiłem już linka wcześniej).

Edit2: muchbetter w końcu potwierdza, że wypłaty są zawieszone w całym regionie EOG, więc czekanie do końca śledztwa, może szybciej inne się kończyły, bo 3 firmy straciły licencje, ale było więcej spraw.
 
Ostatnia edycja:
Q 723

qrchuck1983

Użytkownik
Pisałeś, że całe to śledztwo się zakończyło. To juz czegoś tu nie rozumiem.
To jak mam im wypowiedzieć umowę? Zamknąć konto? Co z przelewami , które wiszą?
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
z odpowiedzi muchbetter wynika, że wszystkie transakcje są wstrzymane do czasu zakończenia śledztwa przez bank Litwy. Taka odpowiedź jest na forum niemieckim jak ktoś zapytał o wypłatę. Dostał odpowiedź, że wszystkie transakcje użytkowników w strefie EAA (ESG) zostały wstrzymane do czasu zakończenia dochodzenia prowadzonego przez bank Litwy. Nie mogą podać czasu kiedy to się skończy a nie chcą spekulować. Współpracują, żeby jak najkrócej to trwało.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Śledztwo dotyczy łamania permanentnego dyrektywy anl o praniu brudnych pieniędzy już to było tutaj wałkowane. Niedochowanie procedur.
 
X 0

Xeson

Użytkownik
Wszystkim wróciły na konto raczej tego nie będzie dało się wypłacić w najbliższych kilku miesiacach
 
G 0

gubernator_nh

Gość
A jakim prawem oni mogą przetrzymywać moje pieniądze. ? To chore. Dobrze, że to tylko 728 zł a wcześniej wypłaciłem ponad 20k.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
01.11.2022 - Listopadzie zeszłego roku w życie weszły nowe przepisy, które nakazały większą kontrole podejrzanych transakcji o wysokim ryzyku w fintechach.

01.01.2023 - W Styczniu przypomniano fintechom, żeby wzmocniły kontrole jak nie to mogą ponieść tego konsekwencje. Więcej podmiotów, które handlują kryptowalutami lub umożliwiają transakcje nimi podlega kontroli teraz na Litwie ze względu na zmianę przepisów.


09.02.2023 - Sąd przychylił się do wniosku banku Litwy, który zwrócił się o przeprowadzenie kontroli w Payrnet UAB w ziwązku z wielokrotnym łamaniem dyrektywy AML.

Muchbetter informował swoich klientów o tymczasowej usterce w usłudze pomimo wiedzy o kontroli (nie wiem czy miał obowiązek powiadomić, bo nie znam angielskiego i kontekst wola powiadomienia mogła pozostać w rękach muchbetter).

Zawieszono wszystkie transakcje z nowymi klientami, transakcje kartami (MIR Lithuania jest odpowiedzialna za wydawanie kart muchbetter). Tak brzmiał komunikat muchbetter, nikt nie wiedział o zawieszeniu wypłat, ponieważ muchbetter informował klientów o tym, że są aktywne. Osoby, które zdążyły wypłacić pieniądze w pierwszych dniach otrzymały je.


20.02.2023 - muchbetter informuje w emailu klienta, że wszystkie transakcje dla mieszkańców EAA są wstrzymane do czasu zakończenia dochodzenia przez bank Litwy. Muchbetter wykonuje wyrok sądu (w sumie to Bank Litwy go wykonuje nie znam się na tym, ale muchbetter musi się dostosować to tak jak audyt co to audyt w google można wpisać), takim prawem trzyma pieniądze na koncie. Do czasu zakończenia śledztwa nie ma możliwości wykonywania jakichkolwiek operacji na koncie muchbetter.

Były już takie przypadki w poprzednich latach. W jednym przypadku trwało to około 3 miesięcy i skończyło się zwrotem środków na konta klientów. Nie wiem co za to grozi, bo to jeden wyrok a były 3 zawieszenia kont i w sumie kary na 1,5 miliona euro dla wszystkich również niezawieszonych podmiotów. Daty mogłem pomylić, chronologia zachowana, wszystko w temacie opisane jest.

edit: rok zły w pierwszej dacie
 
Ostatnia edycja:
T 1,4K

tooom19

Użytkownik
Dostałem maila w sprawie mojej wypłaty z jakimś niejasnym wyjaśnieniem . Był po angielsku przetłumaczyłem go :

Cześć,

Mam nadzieję że ten email dojdzie do ciebie.

Chociaż wypłaty są zwykle przetwarzane w ciągu około 3-5 dni roboczych, obecnie Twoja prośba o wypłatę wciąż oczekuje na rozpatrzenie zgodnie z naszym niedawnym ogłoszeniem o zakłóceniach w świadczeniu usług w Twojej lokalizacji.

Z tego powodu oraz aby uniknąć nieporozumień i dać Ci jasny obraz Twojego aktualnego salda, anulowaliśmy Twoje ostatnie wypłaty i umieściliśmy środki z powrotem na Twoim koncie MuchBetter, aby był widoczny i referencyjny. Możesz zainicjować nową wypłatę w dowolnym momencie, ale zostanie ona sprawdzona i przetworzona dopiero wtedy, gdy będziemy mogli kontynuować przetwarzanie płatności w Twoim regionie. Możesz też na razie pozostawić saldo bez zmian, dopóki nie poinformujemy Cię, że możemy kontynuować. Możesz mieć pewność, że Twoja równowaga jest bezpieczna.

Zapewniamy, że ciężko pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w tej sprawie.
 
Do góry Bottom