>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Najlepsze posty miesiąca - pytania, propzycje, niezgodności

mario_pl 1,2K

mario_pl

Użytkownik
Dla kompletności przekazu przeklejam cały mój post z HP z dzisiaj, bo w końcu to tu wklejamy propozycje odnośnie tego konkursu ;)
Witam,
widzę że taśmy prawdy wypłynęły odnośnie konkursu tuż przed ciszą wyborczą ;)
Fajnie że administracja organizuje konkursy dla userów, ale pomysł głosowania na najlepszy temat / post jest wg mnie słaby. Lepszy byłby konkurs oparty na obiektywnych miernikach (yield / skuteczność / średni trafiony kurs etc.), gdyż:
- nie da się oderwać głosowania w tym systemie od prywatnych sympatii i antypatii (albo np. ktoś weźmie bet od usera z 95% skutecznością i akurat ten bet utopi - jak myślicie, zagłosuje na temat tego usera ?);
- jeśli dodatkowo użytkownicy zachęcani są do głosowania bonusami czy freebetami, to wyobraźcie sobie co by się działo jakby dozwolone było rozdawanie piwa / kiełbasy / innych gadżetów przed lokalami wyborczymi w dniu głosowania;
- z powyższego powodu jestem też przekonany, że większość userów (zwłaszcza zwabionych bonusami) nie przemyśli dokładnie głosowania w skali od 1-5, nie zapozna się ze wszystkimi kandydującymi tematami bo to wymaga czasu, którego w sumie szkoda;
- przykład agitowania na prv pokazał, jak można łatwo wypaczyć wynik takiego konkursu (osobną sprawą był nieprecyzyjnie sformułowany regulamin);
- najlepsi userzy obronią się spokojnie w konkursie wg czynników obiektywnych, ich wyniki mówią same za siebie;
- prawdopodobnie mój post nie przetrwa i zostanie usunięty ????
Żeby było jasne nigdy nie głosowałem (i nie zamierzam) w tym konkursie, nie mam swoich faworytów, ot przemyślenia kogoś stojącego z boku i przyglądającego się temu co się dzieje.
Pozdrawiam!
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Fajnie Mario, że włączyłeś się w dyskusję.
- Bonusy za oddane głosy maja zachęcić użytkowników do głosowania. Tak samo jak na wyborach oddanie głosu coś im daje - polepszy byt po wyborach, tak tu na forum nie możemy mieć lepszego przełożenia, dlatego te nagrody mają być pewnego rodzaju wynagrodzeniem.
- powtórzę po raz kolejny, konkurs miał mieć luźną formę i specjalnie nie robiliśmy regulaminu, gdzie każda niejasność byłaby wyjaśniona. Pisanie do userów z prośbą o głosy było po prosu słabą zagrywką. Argument, że to były prośby o spojrzenie na temat/ pisanie tylko do znajomych też upadł.
- żadna formuła konkursu nie będzie idealna, bo jeśli:
a) głosują tylko moderatorzy - kolesiostwo, zielona strefa, modzi to chuje itd.
b) głosują wszyscy - ludzie proszą innych o głosy, ludzie głosują tylko po to by dostać bonus
c) wyznaczniki typu średni trafiony kurs itd. - zrezygnowaliśmy z prowadzenia konkursu na temat miesiąca. Zostaną jedynie posty miesiąca. Jeśli mamy brać zysk z takiego postu (przyjmujemy płaską stawkę) to wygrywać będą posty z największa liczbą typów lub ze strzałem życia jak w typach dnia co kompletnie zabiłoby ideę tego konkursu. Poza tym chcemy też wyróżniać posty z zapowiedzią kolejki/sezonu, ale również wszelkie rodzaju poradniki itd.
Prawdopodobnie będzie trzeba zrobić jakiś mix tych ocen i na ostateczną pozycję złożą się wszystkie 3 podpunkty w odpowiedniej skali wartości (np 40% ocena moderatorów, 25% ocena userów, 35% skuteczność/zysk na poście)
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
L 516

lipny

Użytkownik
... modzi to chuje
cena władzy:]
... zrezygnowaliśmy z prowadzenia konkursu na temat miesiąca.
a tu troche szkoda, po kilku edycjach te kilka wyróżniających sie tematów by zostało nagrodzone w przypadku braku powtarzalnosci, (w stylu ze ktos 3 miechy z rzedu zgarnia 1 miejsce)
Wielu dobrych typerów, nie kazdemu sie chce/ma czas prowadzic, zrozumiale, bardzo spoko by było jakby tych &#39;kilku&#39; dostalo jakis gift IMO;)
 
mario_pl 1,2K

mario_pl

Użytkownik
Prawdopodobnie będzie trzeba zrobić jakiś mix tych ocen i na ostateczną pozycję złożą się wszystkie 3 podpunkty w odpowiedniej skali wartości (np 40% ocena moderatorów, 25% ocena userów, 35% skuteczność/zysk na poście)
I to już jest krok w dobrym kierunku, chociaż IMO ocena użytkowników i modów nie powinna &quot;ważyć&quot; ponad 50% z powodów, o których pisałem w poprzednim poście.

Jeszcze jedna kwestia która przyszła mi na myśl - jeśli już formuła głosowania, to tajna - nie w formie pisania publicznych postów z ocenami przez userów, bo kilku uczestników zwlekało do końca z oddaniem swoich ocen i widząc cały wątek z głosowaniem skrupulatnie podliczało głosy tak, żeby móc mieć wpływ na ostateczną klasyfikację ;) To tak, jakby jutro opublikować sondaże wyborcze, chociaż z Twittera już o 17 będzie wiadomo, kto będzie rządził Polską przez najbliższe 4 lata ;)

Pozdrowienia ????
 
pussyhunter 343

pussyhunter

Użytkownik
proponuje wrzucenie mniej od jednego uzytkownika. niektore chlopaki po 10 wrzucaja. przegladnac nie idzie nawet. 3 maks dla propozycji.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Nagrody za październik niedługo powinny się pojawić. Listy zostały przekazane. Zarówno te wysyłkowe jak i skrillowe.

Za listopad będą minimalnie inne nagrody, ale do poniedziałku będzie już wiadomo co i jak.
1.bo86bo 56 - nagroda rzeczowa
2.nr69 25 - nagroda rzeczowa
3.Yem Uoniaki 23 - kasa na Skrill
4.Pudzianxx 18 - kasa na Skrill
Vidal 18 - kasa na Skrill
proszę o podesłanie danych do mnie na PW.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Chciałem się dowiedzieć w jak dużym stopniu brane pod uwagę są głosy?
5) Obowiązuje absolutny ZAKAZ nawoływania do głosowania na swój post/post danego użytkownika.
To jest punkt dla punktu. Wiele osób ma kontaktu na fejsbukach więc nie dojdziecie.
I ostatnie pytanie, co to znaczy w waszym języku &quot;najlepszy&quot;. Pozdrawiam.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
I ostatnie pytanie, co to znaczy w waszym języku &quot;najlepszy&quot;. Pozdrawiam.
Sprawdź przykładowo analizy Vertiego niektóre ;). Kawał dobrej roboty. Ja też cenię to jak ktoś trafi wysoki kurs poparty fajną analizą jak u pstonicka ostatnio x2 6,00.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Sprawdź przykładowo analizy Vertiego niektóre ;). Kawał dobrej roboty. Ja też cenię to jak ktoś trafi wysoki kurs poparty fajną analizą jak u pstonicka ostatnio x2 6,00.
Nie kwestionuje ja chce jedynie znać. Co to znaczy w języku tego regulaminu to słowo.

Doceniłeś również: http://forum.bukmacherskie.com/f33/mens-ehf-euro-2016-polska-128399-14.html#post5925515

Chociaż wymieniłbym wiele innych gdzie były analizy. A to forum bukmacherskie.

To głosowanie po prostu według mnie jest głupie. Nie sadzę aby każdy przeglądał wszystkie zgłoszenia. Tylko jest przeglądanie &quot;o tego lubie&quot; no to bach. &quot;O tego znam, kiedys coś od niego zagrałem&quot; no to bach.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Nie kwestionuje ja chce jedynie znać. Co to znaczy w języku tego regulaminu to słowo.
Doceniłeś również: http://forum.bukmacherskie.com/f33/mens-ehf-euro-2016-polska-128399-14.html#post5925515
Chociaż wymieniłbym wiele innych gdzie były analizy. A to forum bukmacherskie.
To głosowanie po prostu według mnie jest głupie. Nie sadzę aby każdy przeglądał wszystkie zgłoszenia. Tylko jest przeglądanie &quot;o tego lubie&quot; no to bach. &quot;O tego znam, kiedys coś od niego zagrałem&quot; no to bach.
Widzę, że ostatnio wszytko krytykujesz dla zasady.
Tym konkursem chcemy wynagrodzić ludzi za konkretne posty. Niektóre analizy czy też wypowiedzi aż proszą się o pochwałę, nagrodę itd. Najlepszy post to nie tylko analiza czy trafiony typ, ale również merytoryczne odniesienie się do danego tematu, posty w dyskusjach itd.
Równie dobrze można powiedzieć, że wybory prezydenckie są bez sensu, bo niektórzy nie znają kandydatów, ale zagłosują na x, bo np. &quot;jest w podobnym wieku do mnie&quot;.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Widzę, że ostatnio wszytko krytykujesz dla zasady.

Tym konkursem chcemy wynagrodzić ludzi za konkretne posty. Niektóre analizy czy też wypowiedzi aż proszą się o pochwałę, nagrodę itd. Najlepszy post to nie tylko analiza czy trafiony typ, ale również merytoryczne odniesienie się do danego tematu, posty w dyskusjach itd.

Równie dobrze można powiedzieć, że wybory prezydenckie są bez sensu, bo niektórzy nie znają kandydatów, ale zagłosują na x, bo np. &quot;jest w podobnym wieku do mnie&quot;.
Chcesz robić ze mnie wariata rób. Nie ma problemu. Ja tylko podam argumenty.

POST LEPSZY: http://forum.bukmacherskie.com/f511/skoki-narciarskie-2015-1016-willingen-08-01-10-02-2016-a-128310.html#post5876050

POST GORSZY: http://forum.bukmacherskie.com/f511/skoki-narciarskie-2015-1016-willingen-08-01-10-02-2016-a-128310.html#post5876050

2/3 typów te same. Kurs ja mam wyższy. + inne analizy.

Jeśli nie wiesz, to Ci powiem. Chociaż pewnie wiesz. Konkurs miał na celu zwiększenie aktywności, mobilizacje niektórych do pisania. Tymczasem jest to konkurs wymieniania punktów kolegów. Ten który jest mniej znany - dostaje mniej. Ten który jest bardziej znany i lubiany - dostaje więcej. Myślisz że zależy mi na 20 złotych? Nie. Nie zależy. Zawsze walczę o jedno czy w życiu wirtualnym, czy realnym. O sprawiedliwość. A tu sprawiedliwości nie ma, to żart. A najlepiej zażartowali z organizatorów, sami uczestnicy ustawiając konkurs w październiku. Możesz tak jak powiedziałem, robić ze mnie wariata, wyśmiewać. Jest mi to obojętne. Ale przypadek powyższych dwóch typów pokazuje jasno jak wygląda sprawa. Trafiłem dwa z trzech typów, dokładając inne. Post obszerniejszy. A pomyliłem się dokładnie o 0.2 pkt, to był fart nic więcej, bo typ był dla mnie błędny wtedy i dziś. Najlepszym żartem jest głosowanie użytkownika Benek. Który daje za pierwszy z wymienionych postów punktów 4. Dla mnie żadnego ???? Wmawiaj mi dalej, że wszystko jest ok.

A tego porównania to ja kompletnie nie rozumiem. Bo tutaj decyzuje postawa 5-10 osób. Więc o czym my mówimy. Ale jak brakuje argumentów, zaczynaja sie wymysły.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Nie zależy. Zawsze walczę o jedno czy w życiu wirtualnym, czy realnym. O sprawiedliwość.
Nie ma takiego rozwiązania w którym wszyscy będą zadowoleni. Jeśli to administracja będzie osądzać kto wygrał, a głosy ludzi są tylko podpowiedzią to i tak znajdzie się ktoś kto wygrał w głosowaniu i będzie czuł się pokrzywdzony.
Każdy głosuje według własnej głowy, bo nawet jeśli ktoś miał podobne typy, ale inną argumentację to właśnie może ta argumentacja przy typie przesądziła, że ktoś oddał głos na ten, a nie inny post.
Nie robię z nikogo wariata, bo traktuję ludzi poważnie. Po prostu mam wrażenie, że uczepiłeś się dla zasady. Możesz zaproponować inne rozwiązanie takiego konkursu. Chętnie wysłuchamy ????
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Nie ma takiego rozwiązania w którym wszyscy będą zadowoleni. Jeśli to administracja będzie osądzać kto wygrał, a głosy ludzi są tylko podpowiedzią to i tak znajdzie się ktoś kto wygrał w głosowaniu i będzie czuł się pokrzywdzony.

Każdy głosuje według własnej głowy, bo nawet jeśli ktoś miał podobne typy, ale inną argumentację to właśnie może ta argumentacja przy typie przesądziła, że ktoś oddał głos na ten, a nie inny post.

Nie robię z nikogo wariata, bo traktuję ludzi poważnie. Po prostu mam wrażenie, że uczepiłeś się dla zasady. Możesz zaproponować inne rozwiązanie takiego konkursu. Chętnie wysłuchamy ????
Wole żeby robiła to administracja a dokładnie 2-3 wyznaczone osoby. Które finalnie opiszą za co kto zajął drugie miejsce. Niż żałosne głosowanie które pokazałem powyżej. Bo ja nie nazywam tego pomyłką, tylko żartem. Powtarzam to jest żart. I nie walczę tutaj o swoją pozycje powtarzam. Bo jeśli ktoś myśli że walczę by wygrać 20 złotych, czy nie, to jest śmieszny. Walczę oto że mam powiedzmy taki sam post. Nie będę mówił że lepszy, chociaż jest obszerniejszy z lepszym kursem. Ale nie chce wnikać w szczegóły. Mówię że mam taki sam. I ktoś go nominuje za 5-4 punktów, tymczasem mojego w ogóle. To czy nie jest to wspomniany przeze mnie...żart? Czepiam się, masz racje. Jeden woli siedzieć cicho i mieć wszystko gdzieś. A drugi walczyć i się produkować. Jestem tym drugim, zawsze byłem i będę. Od października powtarzam od października pisaliście że zmienicie zasady. Mamy luty, pierwszy raz wziąłem udział w tym konkursie. Zasad nie zmieniliście. Może nie ma namawiania w wiadomościach prywatnych ale jedno jest zauważalne: &quot;On mi dał 5 punktów, to i ja mu oddam, albo dam dobrą ocenę&quot;. Ślepy tego nie zauważa. Dziękuje za uwagę, walczę z wiatrakami, wiem że nie wygram. Trudno.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Mamy luty, pierwszy raz wziąłem udział w tym konkursie. Zasad nie zmieniliście. Może nie ma namawiania w wiadomościach prywatnych ale jedno jest zauważalne: &quot;On mi dał 5 punktów, to i ja mu oddam, albo dam dobrą ocenę&quot;. Ślepy tego nie zauważa. Dziękuje za uwagę, walczę z wiatrakami, wiem że nie wygram. Trudno.
Bez dowodów nie chcemy nikogo wykluczać. Jeśli takie rzeczy działyby się miesiąc w miesiąc to wtedy można mieć jakąś podstawę. Powtórzę po raz kolejny. Jeśli administracja wybierałaby te posty to i tak byłaby posądzona o stronniczość. Ty może byś nic nie napisał, ale zamiast Ciebie pisałyby kolejne dwie czy trzy osoby. Obecna forma jest w miarę optymalna, ale każdy system ma swoje wady i zalety. Jak widać co miesiąc wygrywają różne osoby, a do takich postów w większości nie można mieć zastrzeżeń. Na dalszych miejscach czasami jeszcze pojawiają się wątpliwości, ale po raz kolejny jest to raczej subiektywny wydźwięk.
 
Do góry Bottom