>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Newsy, ciekawostki ze świata Koszykówki

D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Straciłem sporo szacunku dla Gortata.Bardziej niż na koszykówce zalezy mu na wypromowaniu siebie i zarobieniu jak największej ilości pieniędzy.Więc raczej nie liczyłbym na to.To nie jest ta klasa zawodnika co Tony Parker i nie ma opcji żeby wspomógł własny klub występując w nim.
Tak tylko, że Parker już jest multimilionerem i w zasadzie parę jego pokoleń już jest ułożonych. Gortat dopiero zaczyna i chyba każdy ma świadomość, że kontrakt, który podpisał jednak jest dużo za wysoki i można powiedzieć, że był to fart. I on tego nie chce stracić. Ja to rozumiem. Bo kolejnego takieo kontraktu może nie dostać. To jest sport, ale też i praca i już widzę, jak każdy z Was negatywnie oceniający zachowanie Gortata rezygnowałby z pracy bądź ryzykował jej utratę gdyby to była życiowa szansa na godne życie do końca swych dni :]
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Ma ktoś info na temat Rowlanda i Freelanda?
Ten drugi chyba zagra,ale nie wiem jak Earl.Nie wiem gdzie znaleźć informacje o kontuzjach,bo na stronie Malagi jest tylko po hiszpańsku i nic nie rozumiem ;p
I tak zagram na Caję bo jest to lepszy zespół ale info o ewentualnych kontuzjach gospodarzy byłoby bardzo pomocne.
Rowland nie zagra z tego co zrozumiałem z google tłumacza
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Tak tylko, że Parker już jest multimilionerem i w zasadzie parę jego pokoleń już jest ułożonych. Gortat dopiero zaczyna i chyba każdy ma świadomość, że kontrakt, który podpisał jednak jest dużo za wysoki i można powiedzieć, że był to fart. I on tego nie chce stracić. Ja to rozumiem. Bo kolejnego takieo kontraktu może nie dostać. To jest sport, ale też i praca i już widzę, jak każdy z Was negatywnie oceniający zachowanie Gortata rezygnowałby z pracy bądź ryzykował jej utratę gdyby to była życiowa szansa na godne życie do końca swych dni :]
Co Ty stary gadasz.Po pierwsze Gortat i tak jest już mega bogaty,bo rocznie z samego kontraktu zarabia 20mln zł.
Po Drugie nie wiem czy zauważyłeś ale w NBA jest tendencja do znacznego przepłacania wysokich.Nawet w obliczu nowego CBA myślę,że dostanie ładny kontrakt.
Po trzecie dobrych podkoszowych jest mniej niż dobrych rozgrywających,a Gortat to jeden z lepszych Centrów w lidze.I nawet jeśli miałby jakąś kontuzję to Suns nie rozwiążą z nim kontraktu.
Więc i tak jest chłop ustawiony i tak.



Wielkie dzięki TED za info.Ja gram śmiało handicap na Caję.Jak jeszcze Dragic zagra dobre spotkanie to zwycięstwo jest murowane.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Co Ty stary gadasz.Po pierwsze Gortat i tak jest już mega bogaty,bo rocznie z samego kontraktu zarabia 20mln zł. Po Drugie nie wiem czy zauważyłeś ale w NBA jest tendencja do znacznego przepłacania wysokich.Nawet w obliczu nowego CBA myślę,że dostanie ładny kontrakt. Po trzecie dobrych podkoszowych jest mniej niż dobrych rozgrywających,a Gortat to jeden z lepszych Centrów w lidze.I nawet jeśli miałby jakąś kontuzję to Suns nie rozwiążą z nim kontraktu. Więc i tak jest chłop ustawiony i tak.
Po 1wsze jeśli wziąć pod uwagę zwykłych ludzi to tak masz rację Gortat jest bardzo bogaty. Ale przecież sam porównujesz poświęcenie Parkera do Gortata. A w stosunku do Parkera i jego fortuny Gortat jakoś specjalnie dobrze przy nim nie wygląda. Więc porównuj tak jakby należało. Po 2gie ok zarabia tyle ile zarabia, ale pragnę Ci przypomnieć, że teraz jest lockaut i tego nie zarabia, a jeśli odniósłby bardzo poważną kontuzje to Suns mają pełne prawo legalnie zerwać kontrakt. A ten kontrakt jest jego życiowym i nie wierzę, że jeszcze raz ktoś podpisałby taki kontrakt gdyby Gortat odniósł bardzo poważną kontuzje. I o to w tym wszystkim chodzi. Nie było kasy na ubezpieczenie żeby na tym nie stracił. Więc raz jeszcze piszę, że jego decyzję rozumiem. Masz pewność, że nie odniósłby poważnej kontuzji, która wykluczyłaby go na rok z gry ?? Nie ma nikt takiej pewności, bo mógłby sobie rozwalić np kolano choćby na rozgrzewce i gdyby nie było odpowiedniego ubezpieczenia Suns rozwiązują z nim kontrakt i jest dupa blada. Przepłacanie wysokich przepłacaniem wysokich, ok ale już przepłacanie skontuzjowanego wysokiego no to wybacz, ale chyba byłoby nie realne. Po 3cie - odnosząc się do Twojej chronologii wypowiedz :] - Gortat tak naprawdę pokazał siłę teraz w Suns. Udowodnił, że warto na niego stawiać, ale to było raptem parenaście spotkań więc z tym stawianiem go w roli najlepszych centrów jeszcze bym się wstrzymał choćby na nadchodzący sezon. Jeśli uważasz, że Gortat np skręciłby bardzo poważnie kolano i np byłoby jasne, że przez rok nie będzie grał i Suns na 100% nie zerwaliby z nim umowy no to podziwiam ;) Ale to brzmi troszkę jakbyś był jasnowidzem, bo dla mnie w takiej sytuacji Suns zaproponowaliby mu albo renegocjacje kontraktu - niższe dużo niższe zarobki - albo po prostu skorzystali by z legalnej opcji rozwiązania kontraktu odblokowywując sobie kaskę i kupując zdrowego grającego wysokiego.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
W Monachium odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do przyszłorocznych mistrzostw Europy koszykarzy i koszykarek. Łatwe zadanie stoi przede wszystkim przed podopiecznymi Alesa Pipana, którzy zagrają z Finlandią, Szwajcarią, Albanią i Belgią. Polacy trafili do grupy E, w której nie ma europejskich potentatów. O awans biało-czerwoni bić się powinni przede wszystkim z Finami i Belgami. Z tymi drugimi rywalizowali podczas ostatnich eliminacji.
Awans na EuroBasket uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc.
Mistrzostwa Europy koszykarzy (4-22 wrzesień (Słowenia))
GRUPA E
1. Finlandia
2. POLSKA
3. Szwajcaria
4. Albania
5. Belgia
Źródło
No jeśli nasi utrzymają formę z Litwy to i łatwe. Największe zagrożenie to na pewno Finlandia. Również Belgia będzie dobrym przeciwnikiem. Szwajcaria i Albania raczej będą dostarczać punktów.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
W Monachium w hotelu Marriott odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do żeńskiego oraz męskiego EuroBasketu. Przeciwnikami Polaków będą reprezentacje Finlandii, Belgi, Szwajcari oraz Albani. Natomiast Polki o prawo gry na ME zagrają z Czarnogórą, Serbią, Estonią i Szwajcarią.

Wylosowano także grupy młodzieżowych mistrzostw Europy na rok 2012. Grupy Dywizji B rozgrywek U-16 męskich losował Marcin Widomski, Sekretarz Generalny PZKosz.


FIBA Europe zdecydowała, że w 2012 roku w rozgrywkach męskich U-20 żaden zespół nie spadnie z Dywizji A, natomiast cztery, a nie dwa jak dotychczas, awansują z Dywizji B. - Poziom drużyn z Dywizji A oraz B jest bardzo wyrównany, dlatego zdecydowaliśmy się na taki eksperyment. Jeżeli będzie udany będziemy kontynuować takie rozwiązanie, a jeśli nie, to poszukamy innego - mówił Nar Zanolin, Sekretarz Generalny FIBA Europe.

Na EuroBasket Women 2013 we Francji awansuje łącznie 10 zespołów, po dwie z każdej grupy. Z kolei na EuroBasket 2013 na Słowenii kwalifikację uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.





Eliminacje EuroBasket 2013 - Słowenia



Grupa A: Serbia, Izrael, Czarnogóra, Estonia, Słowacja

Grupa B: Niemcy, Bułgaria, Szwecja, Azerbejdżan, Luksemburg

Grupa C: Chorwacja, Ukraina, Węgry, Austria, Cypr

Grupa D: Gruzja, Bośnia i Hercergowina, Łotwa, Holandia, Rumunia

Grupa E: Finlandia, Polska, Belgia, Szwajcaria, Albania

Grupa F: Turcja, Włochy, Portugalia, Czechy, Białoruś





Eliminacje EuroBasket Women 2013 - Francja



Grupa A: Bułgaria, Izrael, Węgry, Ukraina, Portugalia

Grupa B: Polska, Czarnogóra, Szwajcaria, Estonia, Serbia

Grupa C: Litwa, Słowacja, Holandia, Belgia

Grupa D: Hiszpania, Niemcy, Bułgaria, Rumunia

Grupa E: Łotwa, Grecja, Włochy, Finlandia




Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

U-16 Kobiet Dywizja B, Estonia 12-22 lipca 2012

Grupa C: Rumunia, Polska, Bułgaria, Luksemburg

U-18 Kobiet Dywizja A, Rumunia 26 lipca - 5 sierpnia 2012

Grupa A: Hiszpnia, Szwecja, Polska, Francja

U-20 Kobiet Dywizja A, Węgry 16-26 sierpnia 2012

Grupa B: Szwecja, Holandia, Włochy, Polska

U-16 Mężczyzn Dywizja A, Litwa i Łotwa 19-28 lipca 2012

Grupa D: Polska, Czechy, Francja, Grecja

U-18 Mężczyzn Dywizja A, Litwa i Łotwa 9-19 sierpnia 2012

Grupa D: Słowenia, Polska, Chorwacja, Rosja

U-20 Mężczyzn Dywizja B,

Grupa B: Luksemburg, Belgia, Polska, Holandia, Macedonia

plkk.pl
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Radko Varda opuścił zespół Olimpiji Ljubljana.Wcześniej to samo zrobił Woodside.
Varda ma zagrać w Mariupolu.
Czyli będzie pierwsze zwycięstwo Prokomu.Mam nadzieję,że kursy będą chociaż w granicy 1,7-1,6.
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Chwilę temu znalazłem że w Lublanie nie zagrają: Danny Green, Ben Woodside, Dino Muric, Damir Markota+ Varda.Jest to 4 graczy z pierwszej piątki.
Chyba jedyną sensowną opcją w tym momencie(kurs na Prokom 1,1)jest grać zwycięstwo prokomu w pierwszej kwarcie,lub handicap ewentualnie under na gości.

Natomiast w zespole Sieny nie zagrają:McCalebb(podobno nie poleciał z zespołem),Kaukenas,Lavrinovic.
Więc śmiało można zaryzykować Galatasaray,zwłaszcza ze kurs ładny

Może mi ktoś powiedzieć czy Kevin Seraphin z Caji Laboral wystąpi w spotkaniu z Olympiacosem??
Przypuszczam,że nie ale nie mogę znaleźć potwierdzenia.
 
prorok89 21

prorok89

Użytkownik
na stronie acb.com wyczytwałem ,że Caja Laboral dziękuje za gre Seraphinowi i Dragiciowi i życzy im powodzenia już w nba.Seraphina zastąpić ma Golubović znany z obecnej gry w Azovmashu, który dzisiaj miał przejść badania medyczne i jeśli wszystko będzie ok to zaraz dołączy do zespołu.Caja w tym roku wygląda bardzo biednie Teletović i San Emeterio to troche mało.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Aha no tak myślałem z tym Seraphinem.Dzięki za info.
W sumie Olympiacos też nie poraża składem.
Golubovic spisywał się solidnie i nie rozumiem czemu Azovmash mu podziekował,zwłaszcza ze pecherov nie gra i się zrobiła dziura pod koszem.Ukrainiec powinien być jednak przyzwoitym graczem na 15-20minut.
Ale czy Caja wygląda biednie? To nie jestem pewien.Zapominasz o Lampe,który gdyby nie kontuzja byłby bardzo przydatnym zawodnikiem.Nieźle radzi sobie Ribas,jest przyzwoity Oleson no i rutynowany Prigioni.
Fakt że jeśli Teletovic zagra słabo(czyli mniej niż 15 pkt) to Caji będzie ciężko ale z Olympiacosem powinni powalczyć
 
prorok89 21

prorok89

Użytkownik
Oczywiście pamiętam o Lampe tylko facet do gry wróci styczeń/luty i kto wie jak będzie wyglądałą jego gra po tej kontuzji biodra.Czytałem, że w takich wypadkach nie zawsze z motoryką i ruchliwością jest tak samo jak przed.Rok temu mieli mieli świetnego Huertasa na PG dziś już podstarzałego Prigioniego i bardzo słabego obecnie Huertela, pod koszem rok temu mieli Baraca,Batiste a teraz Golubovicia i Dorseya, któremu Ivkovicia nie ufa i gra znikome minuty.Za Logana przyszedł Williams(z Golden), jednak też grał słabo i go nie ma.Super forma Mirzy to za mało na cały sezon.Będą problemy w TOP 16.

Kenny Gregory w Nancy.
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Mallett przechodzi do Sopotu.
Tak jak przewidywałem.Teraz trzeba stawiać szybko przeciwko ŁKS zanim będą handicapy zaporowe.
 
dominikus_92 0

dominikus_92

Użytkownik
Lorinza Harrington, mający za sobą grę w NBA i dwóch polskich klubach, został dziś rozgrywającym Anwilu Włocławek. 31-letni Amerykanin podpisał kontrakt, który obowiązywać będzie do końca sezonu 2011/2012. Przyjazd koszykarza zaplanowany jest na poniedziałek. (12.12.11)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Winnicki poprowadzi kadrę koszykarek

Jacek Winnicki, trener PGE Turowa Zgorzelec, zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet. Stanowisko obejmie na początku przyszłego roku - informuje &quot;Przegląd Sportowy&quot;.

Szkoleniowiec wicelidera Tauron Basket Ligi poprowadzi biało-czerwone w przyszłorocznych eliminacjach mistrzostw Europy, w których ich rywalkami będą Czarnogórki, Serbki, Estonki i Szwajcarki.

&quot;Trener wicemistrzów Polski ze Zgorzelca jest tak blisko porozumienia z szefami Polskiego Związku Koszykówki, że o sprawie można pisać w trybie dokonanym&quot; - ocenia &quot;Przegląd Sportowy&quot;.

44-letni Winnicki w Zgorzelcu pracuje od 2010 roku i radzi sobie w tym klubie bardzo dobrze. W ubiegłym sezonie zdobył wicemistrzostwo kraju i został wybrany najlepszym trenerem TBL. Wcześniej pracował w Lotosie Gdynia i Sportino Inowrocław.

Winnicki już raz starał się o stanowisko selekcjonera żeńskiej reprezentacji - w 2009 roku, jednak ówczesny prezes PZKosz Roman Ludwiczuk postawił na Dariusza Maciejewskiego. Maciejewski odszedł po tegorocznych mistrzostwach Europy, na których Polki występowały jako gospodynie turnieju, ale zajęły dopiero 11. miejsce.

wp.pl
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
ŁKS rozwiązał kontrakt z ostatnim z Amerykanów.Nie rozumiem po co w ogóle startować w rozgrywkach,aby później odwalać takie cyrki.Oczywiście też nie rozumiem czemu zespoły z Łodzi oraz Warszawy podobno nie miały wsparcia od miasta.
Holmes ostatnio w ogóle grał coraz krócej i jego odejście było tylko kwestią czasu.
Po raz kolejny szykuje się granie przeciwko Łodzianom.Mam nadzieję,że niespodziewany lider tabeli nie pokpi sprawy jak Trefl i nie odpuści sobie 3/4 spotkania.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
ŁKS rozwiązał kontrakt z ostatnim z Amerykanów.Nie rozumiem po co w ogóle startować w rozgrywkach,aby później odwalać takie cyrki.Oczywiście też nie rozumiem czemu zespoły z Łodzi oraz Warszawy podobno nie miały wsparcia od miasta.
Pewnie były obiecanki ze strony władz miasta, a skończyło się jak zawsze. Co do Politechniki wkurza to tym bardziej, że grają tam perspektywiczni młodzi Polacy a klub jest tak olewany przez miasto. Wstyd.
 
Baqu 792,6K

Baqu

Forum VIP
Dobra wiadomość dla wszystkich spragnionych europejskiej koszykówki. Od przyszłego sezonu TOP 16 zostanie podzielone na dwie 8 zespołowe grupy, zamiast na obecne 4×4. Dzięki temu uczestnicy Final Four zagrają od 29-31 spotkań, zamiast obecnych 21-23. Z drugiej strony, czołowym drużynom Rosji czy Hiszpanii szykuje się niemały maraton. Te z drużyn, które wejdą do F4, zagrają w sezonie około 70 spotkań. Dla przykładu sezon zasadniczy w Hiszpanii trwa 34 kolejki, playoffy da się wygrać w 8 spotkaniach, pod warunkiem że są same sweepy, a do tego dochodzą mecze z puchary Hiszpanii (maksymalnie 3 spotkania). Dodając do tego Euroligę, mamy spokojnie ponad 75 spotkań. Mimo niewielkiej różnicy spotkań z NBA (75 do 82), w Europie i tak będzie mniejsza intensywność, bo sezon zaczyna się wcześniej i kończy później (drużyny NBA grają średnio co 2,5 dnia, natomiast najbardziej aktywne drużyny europejskie zagrają około co 4 dni).

 
bender7 91

bender7

Użytkownik
No jeśli nasi utrzymają formę z Litwy to i łatwe. Największe zagrożenie to na pewno Finlandia. Również Belgia będzie dobrym przeciwnikiem. Szwajcaria i Albania raczej będą dostarczać punktów.
W eliminacjach do takich imprez Polacy często spisywali się poniżej oczekiwań, nie wiadomo jakim składem zagramy, jak forma u zawodników była na play off to w tym okresie nie będzie taka sama. Do tego wyjazdy (np do Albanii to średnia przyjemność), przebywanie przez dłuższy czas we własnym towarzystwie (konflikty itp). Słabość Szwajcarii i Albanii to dla nas plus, ale skoro ich każdy ogra trzeba będzie szukać punktów na Belgii i Finlandii, co niestety dowodzi słabości Polski bo to nie są żadne potęgi. Zwiększenie liczby uczestników turnieju finałowego pozwala mi jednak optymistycznie patrzeć na możliwość awansu Polski z tej grupy.
 
Do góry Bottom