>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Norwegia (Tippeligaen | Addecoligaen) - 2012/2013

Status
Zamknięty.
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Aalesund-Haugesund✅2:2
Typ: X2
Kurs: 1,75
Analiza:

Sezon norweskiej Tippeligaen powoli się kończy, niesamowite emocje na szczycie tabeli bowiem jeszcze 3 drużyny mają szanse na mistrzowski tytuł. Przejdźmy jednak do rzeczy. Dzisiaj w portowym mieście Ålesund zagrają ze sobą 8 (goście) i 9 (gospodarze) drużyny tabeli. W tabeli obie ekipy dzielą 3 pkt - gospodarze mają ich 34, a goście 37.
Według bukmacherów faworytem (no może nie faworytem, ale płacą znacznie mniej za jego wygraną ;) ) jest drużyna gospodarzy. Przyjrzyjmy się im nieco. W dotychczasowych 27 spotkaniach zanotowali 8 zwycięstw, 10 remisów oraz 9 porażek. Strzelili i stracili zarazem przy tym 35 bramek.
Na własnym boisku prezentuję się na prawdę dobrze - w 13 spotkaniach zanotowali 7 wygranych, 4 remisy i 2 porażki, a bilans bramkowy to 24:12.
Ich obecna gra nie wygląda tak różowo jak gra przed własną publicznością. Przyjrzyjmy się dokładniej ich ostatnim 5 przeciwnikom:

Sogndal - Aalesund 1-1 (13 drużyna tabeli)
Aalesund - Vålerenga 3-1 (7 drużyna tabeli)
Viking - Aalesund 1-1 (5 drużyna tabeli)
Tromsö - Aalesund 1-0 (4 drużyna tabeli)
Aalesund - Lilleström 1-2 (11 drużyna tabeli)


Patrząc na przeciwników można by rzec, że bardzo szeroki przekrój, od zespołów celujących w grę pucharach europejskich po walczące o utrzymanie w lidze.

Teraz chciałbym przedstawić ekipę przyjezdną. 27 meczy w tym sezonie to 10 zwycięstw, 7 remisów oraz 10 porażek. Zdobyli przy tym 43 bramki, a stracili 38.
Bardzo ciekawie wygląda ich spotkań wyjazdowych! Jakby ktoś spojrzał na tabelę ligi spotkań wyjazdowych to powiedziałby słabo to widzę - 3 zwycięstwa, 3 remisy i 7 porażek, oraz bilans bramkowy 18:22. Ok, ale jeśli powiem, że większość z tych 7 porażek przegrali w ostatnim czasie? Ba powiem więcej - od 8 lipca wszystkie ich spotkania wyjazdowe kończyły się porażką. Dlaczego więc w tym spotkaniu miałoby być inaczej? Spójrzmy na czyje boiska musieli w ostatnim czasie zawitać:

Tromsö - Haugesund 2-0 (4 drużyna tabeli)
Rosenborg - Haugesund 5-2 (2 drużyna tabeli)
Molde - Haugesund 1-0 (1 drużyna tabeli)
Brann - Haugesund 3-2 (6 drużyna tabeli)
Honefoss - Haugesund 3-2 (12 drużyna tabeli)
Odd Grenland - Haugesund 2-1 (10 drużyna tabeli)


Może Honefoss i Odd Grenland nie są jakimiś super wybitnymi drużynami, ale spotkania z nimi zaczęły tylko fatalną passę. Ostatnie 4 spotkania rozgrywali z drużynami celującymi w najwyższe cele!
Ich aktualnej formy nie chcę rozbijać na poszczególne spotkania, jest ona dość podobna do drużyny gospodarzy - 2 zwycięstwa, 3 porażki oraz bilans bramkowy 8:12.

Na koniec chciałbym jeszcze przyjrzeć się ich bezpośrednim spotkaniom, a dokładniej spotkaniom, gdzie Aalesund pełniło rolę gospodarza. Jak na razie najstarsze spotkanie, które udało mi się znaleźć jest z 2 września 2001 roku (pogrom w wykonaniu gospodarzy 7:0, zresztą kilka miesięcy później było tak samo). Wraz z tym spotkaniem Haugesund wracało z Ålesund 6 razy z pustymi rękoma. Możliwe, że tych spotkań było więcej, musiałbym bardziej zagłębić się w archiwa.

Podsumowując.
Haugesund ma aż 2 passy do przerwania - porażek na wyjazdach w tym sezonie, oraz porażek w Ålesund.
Potencjał obie ekipy mają podobny, ale remis bądź wygrana Haugesund jest według mnie bardzo realna!

Powodzenia;)

Edit:
Brawo Haugesund!! Nigdzie nie mogłem znaleźć transmisji tego spotkania więc byłem skazany tylko na relację pisemną. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Małe zwątpienie. W drugiej połowie też długo nie padała bramka dla gości, ale udało się! W 79 na 2:1 bramkę kontaktową zdobył Haukas, a w 87 do remisu doprowadził Fevang.
Sam zwątpił w trakcie 2 połowy i byłem już pogodzony z porażką, a tu proszę taka niespodzianka! Jeszcze raz wielkie brawa dla Haugesund;)
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna
Spotkanie: Sogndal - Vålerenga✅1:0
Typ: 1
Kurs: 2,1
Bukmacher: Expekt
Analiza:

Szybko i na temat. Sogndal walczy o utrzymanie, a Vålerenga ma pewne miejsce w środku tabeli, bez szans na europejskie puchary.
Sogndal na własnym boisku prezentuje się całkiem nieźle jak na drużynę z dna tabeli, bilans 4-5-4 to całkiem niezły wynik. Warto tutaj wspomnieć, że w ostatnim czasie na własnym boisku pokonali takie drużyny jak Lilleström i Tromsö (obie pokonali 1:0), a także udało im się zremisować z Aalesund i Strömsgodset (oba spotkanie zakończyły się wynikiem 1:1).
Vålerenga na wyjazdach ogólnie radzi sobie nie najgorzej (bilans 5-1-7), ale w ostatnim czasie to istna katastrofa (1 zwycięstwo i 4 porażki).
Spodziewam się zaciętego spotkania, ale zwycięstwo jest w zasięgu gospodarzy. Całkiem możliwe, że zwyciężą jedną bramką, całkiem możliwe, że wynik zakończy się wynikiem 1:0.
Podsumowując gospodarze mają o co walczyć. Gospodarze już raczej myślą o urlopie po męczącym sezonie ????
Powodzenia;)
Edit:
Haha, trafiłem z dokładnym wynikiem. Co prawda przez 90 minut utrzymywał się remis 0:0, ale w doliczonym czasie gry udało się gospodarzom zdobyć gola na wagę zwycięstwa i są na jak najlepszej drodze do utrzymania w Tippeligaen ????
Mam nadzieję, że komuś przydał się typ:razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
rg13 63

rg13

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Norwegia, Tippeligaen
Spotkanie: Sandnes - Tromsö⛔5:1
Typ: X2
Kurs: 1,45
Bukmacher: Expekt
Analiza:

Dzisiaj o 18:30 dokończenie 28 kolejki (a właściwie rozegranie zaległego spotkania). Gospodarze zajmują 15 pozycję z dorobkiem 26 pkt. Do końca sezonu zostały 2 mecze (plus to dzisiejsze). Szanse na utrzymanie w lidze mają, ale są one dość znikome. Biorąc pod uwagę to, że mają w następnej kolejce do rozegrania spotkanie z drużyną Strömsgodset, która walczy o mistrzostwo, a Sogndal, który jest ich oponentem w walce o utrzymanie w najbliższej kolejce walczy z Stabaek, który degradacji jest już pewien i mecze sobie odpuszcza (ostatnie spotkanie przegrane 6:0 z Lilleström).
Co do ligowej sytuacji Tromsö, teoretycznie szanse na 3 miejsce mają, muszą liczyć na wpadkę Rosenborg&#39;a oraz strzelić trochę goli, żeby poprawić swój bilans bramek, bowiem on jest drugim czynnikiem branym pod uwagę (zaraz po sumie pkt) w tabeli Tippeligaen.
Odpuszczać raczej nie zamierzają o czym może świadczyć ostatnio zremisowane spotkanie rozgrywane u siebie z Molde 1:1. Poza szansą na awans o jedną pozycję znacznie bardziej realne zagrożenie nadciąga od strony takich drużyn Viking (ma tyle samo pkt co Tromsö, tylko gorszy bilans bramkowy) czy też Brann (4 oczka mniej od Tromsö).
Na koniec jeszcze suchy bilans Sandnes u siebie (4 wygrane, 5 remisów, 4 wygrane i bilans bramkowy 18:17) oraz Tromsö na wyjeździe (3 wygrane, 3 remisy, 7 porażek oraz bilans bramkowy 10:19).
Jak widać goście na wyjazdach prezentują się dość mizernie dlatego sugeruję typ X2.

Powodzenia;)

Edit:
Cóż, skomentuje to tylko tak - ???? Rozumiem zwycięstwo gospodarzy, ale taki pogrom?????
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Norwegia, Tippeligaen
Spotkanie: Stabaek - Sogndal
Typ: 2 (handicap 1:0)
Kurs: 3
Bukmacher: Expekt
Analiza:
Jak dla mnie jest to spotkanie pewne. Według mnie buki ładnie się przejadą na kursie za wygraną gości, ale do rzeczy. Liga się kończy, jest to przedostatnia kolejka. Gospodarze z dorobkiem 14 pkt już wiedzą, że sezon 2013 rozpoczną w lidze niżej - nie mają nawet matematycznych szans na utrzymanie się. O tym, że nie chce im się już grać może świadczy ostatnie spotkanie, które przegrali 6:0 z Lilleström (aktualnie 10 miejsce w lidze).
Stabaek nie potrafi wykorzystać też atutu własnego boiska - dotychczas rozegrali 14 spotkań, z których 2 wygrali, 1 zremisowali i 11 przegrali notując przy tym bilans bramek 8:27. Formą też nie zachwycają - 5 ostatnich spotkań to 1 remis i 4 porażki oraz bilans bramek 3:12.

Przejdźmy teraz do drużyny Sogndal. Zajmują 13 pozycję z dorobkiem 31 pkt. Nie mogą jednak spać spokojnie ponieważ ciągle za ich plecami jest drużyna Sandnes, która we środę rozegrała zaległe spotkanie z Tromsö (4 drużyna w tabeli) i rozgromiła ich aż 5:1! Dzięki temu zwycięstwu zniwelowała stratę do Sogndal do 2 pkt, oraz znacznie poprawiła sobie bilans bramek, który zaraz po ilości zdobytych pkt decyduje o układzie tabeli.
Wróćmy jednak do ekipy Sogndal. Na wyjazdach nie zachwycają - 2 zwycięstwa, 5 remisów i 7 porażek nie wygląda najlepiej. Strzelili przy tym 13, a stracili 21 bramek. Jedną z przyczyn takiego wyniku jest fakt, że ostatni raz z wyjazdu przywieźli 3 pkt 20 kwietnia! Od tamtego czasu zanotowali 4 remisy i 7 porażek. Każda seria kiedyś się kończy, a dzisiejsze spotkanie będzie dobrą do tego okazją.
Na koniec chciałbym jeszcze krótko wspomnieć o aktualnej formie gości. 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka to jak na drużynę z dołu tabeli świetny wynik. Ostatnio udało im się pokonać 7 drużynę w tabeli Vålerenge, dlaczego nie mieliby wygrać dzisiaj różnicą 2 bramek?
Kiedy zaczynałem pisać tę analizę myślałem o czystym zakładzie 2, ale jak przyjrzałem się dokładniej statystykom to zagranie handi 1:0 na gości po takim kursie byłoby marnotrawstwem. Szanse wejścia tego typu oceniam na jakieś 75%
Powodzenia;)
 
ziggy1984 1,1K

ziggy1984

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Norwegia, Tippeligaen
Spotkanie: Sogndal vs Brann Bergen
Typ: 1
Kurs: 1,83
Bukmacher: Betsson

W poprzedniej kolejce Sogndal mógł zapewnić sobie utrzymanie lecz nieoczekiwanie przegrał ze zdegradowanym Stabaek. Po tej porażce widmo degradacji zajrzało także dla Sogndal bo goniący go Fredrikstad wygrał dwa ostatnie mecze i zbliżył się na jeden punkt.Na szczęście dla Sogndal wszystko jeszcze w ich rękach jeśli wygrają ostatni mecz zapewnią sobie ligowy byt.Ich przeciwnik Brann Bergen kończy rozgrywki w środkowej części tabeli choć apetyty na ten sezon miał zapewne wyższe. Przegrali trzy ostatnie mecze i raczej wątpię aby znaleźli motywacje bo ugrać coś na boisku Sogndal. Właśnie w motywacji i determinacji upatruję szansę na sukces gospodarzy.Co ciekawe to Sogndal ostatnimi czasami wygrywał tylko z drużynami środka tabeli po 1:0. Podobny wynik przewiduje w ostatniej kolejce.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Wydawać by się mogło,że są kraje w których nie ma ukladów ukladzików itp.
Jeśli gdzieś szukac takich miejsc na świecie to raczej w skandynawii,jednak finisz ligi fińskiej przekonał mnie, że jednak niekoniecznie.Tam w ostatniej kolejce punkty zdobywali nabardziej potrzebujący.
Myślę,że w noreweskiej Tippeligaen będzie podobnie.
Sogndal IL - Brann Bergen
Fredrikstad - Molde
Aalesund - Sandnes Ulf
to spotkania drużyn zagrożonych spadkiem, a teoretycznie zagrozony jest też 12sty w tabeli Hønefoss BK.
Zwraca uwagę wyjątkowo dobra forma w końcówce Fredrikstad i Sandnes Ulf, które wygrały 2 ostatnie mecze.
Jesli Fredrikstad nie wygra ostatniego meczu z pewnym już mistrzostwa Molde, będzie w praktyce pozamiatane i inne rezulaty nie mają znaczenia.
Jesli jednak wygra,zacznie się zabawa ????
Sogndal IL - Brann Bergen: 1 @ 1.62
Fredrikstad - Molde: 1 @ 2.2
Aalesund - Sandnes Ulf : X2 @ 1.48
Hønefoss BK - Rosenborg: 1X @ 1.57

Kursy z Bwin
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom