>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Norwegia (Tippeligaen | Addecoligaen) - 2013/2014

Status
Zamknięty.
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Molde wygra ligę 3,1 Expekt 4/10
Czy uda się po raz trzeci w rzędu zdobyć mistrzostwo ?
Z klubu odeszli Forren oraz najlepszy strzelec Angan.
Rywale nie wzmocnili się znacząco, a raczej stracili na swojej sile.
Viking - Molde under 2,5 1,95 unibet 3/10
Rok temu było 1-0 dla gospodarzy, dziś też spodziewam się małej ilości bramek,
Molde straciło najlepszego strzelca, początek sezonu, liczę na zachowawczą grę obu ekip.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Viking - Molde

Molde rozpoczyna bój o 3 z rzędu mistrzostwo Norwegii. Na początek przyjdzie im się zmierzyć z Viking. To, że ciężko im się z nimi gra to mało powiedziane. Ostatnie zwycięstwo odnieśli 10 września 2006 roku (3:1). Od tamtego czasu zanotowali 6 przegranych i 5 remisów.
Wydaje mi się, że będą chcieli przerwać tę niechlubną passę i mimo początku sezonu zagrają na 100% możliwości.
Moje propozycje na to spotkanie to:
2 @2,55 1/10⛔
BTS @1,63 3/10✅


Edit:
Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Spotkanie pełne walki, strzałów, szybkich kontrataków. Spokojnie mogło paść więcej bramek, ale bramkarzy uchroniły słupki i obrońcy wybijający piłki w ostatniej chwili. Mecz jak najbardziej mógł się podobać.
Na koniec garść statystyk:

Posiadanie piłki 42% - 58%
Sytuacje bramkowe 14 - 15
Strzały na bramkę 10 - 8
Rzuty wolne 12 - 7
Rzuty rożne 6 - 7
Interwencje bramkarzy 7 - 8
Żółte kartki 1 - 2


Zysk:✅0,89
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Brann - Valerenga +0,5 1,85 4/10 Sbobet
wynik: 3:1 ⛔

Brann u siebie w tamtym roku większość spotkań wygrywał.
Goście w sparingach prezentowali się dobrze, przed tym sezonem poważnie
się wzmocnili, a Brann stracił dwóch kluczowych graczy, dlatego gram w stronę gości.
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Aalesund - Haugesund
W tym spotkaniu typuję zwycięstwo gospodarzy. Po pierwsze grają na swoim boisku co jest ich dość sporym atutem. W poprzednim sezonie wygrali u siebie 8 spotkań, co prawda 5 zremisowali, ale tylko 2 przegrali. Po drugie Haugesund gra się niesamowicie ciężko przeciwko Aalesund. Grając jako goście w poprzednim sezonie przerwali trwającą ponad 10 lat passę przegranych remisując 2:2.
Trzecim atutem na korzyść gospodarzy jest wzmocnienie jakiego dokonali przed sezonem. Za rekordową sumę 7 400 000 koron norweskich (prawie 1 mln euro) kupili Abderrazak&#39;a Hamdallah&#39;a. 22 letni marokańczyk grający na pozycji napastnika przez 3 lata reprezentował barwy OC Safi (liga marokańska). Przez ten czas wystąpił w 48 spotkaniach strzelając 24 bramki.
Typuję wygraną gospodarzy, ale proponuję bezpieczniejszy zakład:
Połowa lub koniec 1 @1,55 3/10✅
Edit:
Mecz zakończył się wynikiem 3:0.Widziałem tylko pierwsze kilkanaście minut spotkania, które było dość żywe. Jak wyglądała reszta nie wiem. Wrzucam jednak garść statyk, które w jakimś stopniu mogą nam zobrazować to spotkanie:
Posiadanie piłki 60% - 40%
Sytuacje bramkowe 19 - 15
Strzały na bramkę 3 - 6
Strzały niecelne 16 - 9
Rzuty wolne 16 - 10
Rzuty rożne 7 - 5
Interwencje bramkarzy 6 - 0

Zysk:✅1,65
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
rg13 63

rg13

Użytkownik
Jak na razie początek sezonu pod dyktando gospodarzy. Dzisiaj aż 5 spotkań, oto moje propozycje:

Spotkanie: Lilleström - Sarpsborg 08

Dość trudne spotkanie do typowania, bukmacherzy stawiają bardziej na gospodarzy. Drużyna Lilleström poprzedni sezon zakończyła na 9 miejscu. Można powiedzieć, że byli jedną z dwóch najbardziej remisujących ekip - 9 zwycięstw, 12 remisów i 9 porażek. Własne boisko zdecydowanie nie było ich atutem - 3 zwycięstwa, 8 remisów i 4 porażki. Przed sezonem specjalnie się nie wzmocnili, do składu powoli wracają tacy gracze jak Petter Vaagan Moen (pomocnik, 23 spotkania i 6 goli), który jednak to spotkanie jeszcze odpuści, Bjorn Helge Riise (pomocnik, 11 spotkań i 2 gole) deklaruje, że jest już w pełni sił, oraz Johan Andersson (27 spotkań i 2 gole) wyleczył uraz pleców.
Ich przeciwnicy - Sarpsborg 08 po roku spędzonym w niższej klasie rozgrywkowej ponownie wracają do Tippeligaen. Na niższym szczeblu byli drużyną z najlepszym atakiem w lidze - w ciągu 30 spotkań ustrzelili 73 bramki, co daje średnią ponad 2 bramek na mecz. Zdecydowanie lepiej radzili sobie na wyjazdach (pod względem zdobywanych punktów, bowiem bilans bramkowy jest bardzo zbliżony) 11 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki.
Obie drużyny rozegrały ze sobą towarzyskie spotkanie pod koniec stycznia, które zakończyło się remisem 1:1.

Bardzo ciężko jest wytypować zwycięzcę tego meczu, żadna z drużyn nie ma jakiejś rażącej przewagi. Jedna ciekawostka na koniec - Sarpsborg 08 w sezonie 2011 na wyjeździe nie odniósł ani jednej wygranej.

Moje propozycje na to spotkanie to:

1X @1,18 (kurs niski, ale dobry na podbicie jakiejś taśmy)✅
Połowa lub koniec X @1,65
✅

Spotkanie: Strömsgodset - Sandnes

W tym spotkaniu wicemistrzowie Norwegii zmierzą się z drużyną, która musiała walczyć w barażach o utrzymanie. Skłaniam się zdecydowanie w stronę gospodarzy. Po pierwsze ich boisko w poprzednim sezonie było twierdzą nie do zdobycia - 12 zwycięstw, 3 remis 0 porażek. Byli najskuteczniejszą drużyną grającą u siebie - w 15 spotkaniach strzeli 39 goli (w ogólnej klasyfikacji też, 30 spotkań - 62 gole). Trochę martwiące są wynik przedsezonowych spotkań - 1 zwycięstwo, 1 remis i 6 porażek nie wyglądają zbyt dobrze. Przyjrzyjmy się jednak ich przeciwnikom - drużynie Sandnes. Tak jak wspomniałem już na samym początku, pod koniec sezonu musieli walczyć o utrzymanie w barażach. Nie mieli jakichś specjalnych problemów, pierwszy mecz wygrali 0:4, drugi 3:1. Do faktu, że musieli rozegrać te 2 dodatkowe spotkania zdecydowanie przyczyniła się ich gra na wyjazdach. 2 zwycięstwa, 3 remisy, 10 porażek i ich bilans bramkowy 19:37.
Sandnes w przedsezonowych spotkaniach prezentowali się bardzo solidnie - 3 zwycięstw (w tym 0:5 z Viking&#39;iem, który pokonał w piątek 2:1 Molde) 1 remis i w ostatnim spotkaniu porażka.
Z informacji kadrowych:
Do Strömsgodset powrócił Thomas Sørum. 30 letni napastnik, który przez 8 lat reprezentował barwy Strömsgodset, w 108 meczach strzelił 19 bramek. Przez ostatnie 2 lata występował w Helsingborgu (28 meczy i 3 bramki).
W barwach Sandnes będzie grał Nemanja Jovanovic - 28 napastnik (190 cm wzrostu), jednak w spotkaniu z Strömsgodset na pewno nie zagra. Dodatkowo ze składu Sandnes wypadł Avni Pepa - 24 letni stoper grający w Sandnes od poprzedniego sezonu. Przez ostatni rok zagrał 17 razy i strzelił 1 bramkę. Wstępna diagnoza przewiduje przerwę od 4 do 6 tygodni.

W poprzednim sezonie obie ekipy spotkały się 2 razy. Za każdym razem górą byli gospodarze i padał wynik 2:1. Według mnie w tym spotkaniu też górą będą gospodarze, ale też nie zabieram szans gościom.

Moje propozycje na to spotkanie to:

1 @1,38✅
BTS @1,8
⛔

Później wrzucę analizy do pozostałych spotkań, jeżeli bym nie zdążył to na pewno obstawiam wygraną Rosenborga @2,3.✅

Edit:

Pierwsza kolejka właśnie się zakończyła. Zanim jednak przejdę do jej podsumowania, to słów kilka o spotkaniach, które typowałem.
Lilleström - Sarpsborg 08 zakończył się remisem 2:2. Elyounoussi już w 7 minucie spotkania wyprowadził gości na prowadzenie, w 60 minucie wpisał się ponownie na listę strzelców i było już 2:2. 2 minuty później Vaagan Moen wykorzystał rzut karny dla gospodarzy, a 3 minuty później Helstad wyrównał na 2:2. Spotkanie dość wyrównane, chociaż pod względem strzałów oddanych na bramkę zdecydowanie przeważali gospodarze.
Posiadanie piłki 49% - 51%
Sytuacje bramkowe 14 - 8
Strzały na bramkę 11 - 3
Strzały niecelne 3 - 5
Rzuty wolne 16 - 20
Rzuty rożne 6 - 3
Interwencje bramkarzy 1 - 9
Żółte kartki 2-3


Strömsgodset - Sandnes zakończył się wynikiem 2:0. Absolutna przewaga gospodarzy, goście nie mieli nic do powiedzenia, mogą jedynie cieszyć się z faktu, że nie stracili więcej bramek. w 23 minucie Kovacs strzelił pierwszą bramkę, a w 61 jako drugi na listę strzelców wpisał się Vilsvik.
Garść statystyk:
Posiadanie piłki 64% - 36%
Sytuacje bramkowe 22 - 4
Strzały na bramkę 7 - 0
Strzały niecelne 15 - 4
Rzuty wolne 12 - 19
Rzuty rożne 6 - 3
Interwencje bramkarzy 0 - 5
Żółte kartki 1 - 3


Odd Grenland - Rosenborg zakończył się wynikiem 0:1.Sporo okazji bramkowych, sporo kontrowersji, przepiękna bramka dla Rosenborga. W 61 minucie Johnsen nie wykorzystał karnego dla gospodarzy. 10 minut później Jensen przepięknym strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy. Później gra była bardzo chaotyczna, nie popisał się w tym spotkaniu sędzia, bowiem gospodarzom należał się przynajmniej jeszcze jeden rzut karny.
W statystykach przeważa zdecydowanie Rosenborg, ale każdy kto oglądał ostatnie 20 minut spotkania powie, że Odd Grenland zasłużyli chociażby na 1 pkt.
Posiadanie piłki 49% - 51%
Sytuacje bramkowe 12 - 23
Strzały na bramkę 3 - 7
Strzały niecelne 9 - 16
Rzuty wolne 12 - 12
Rzuty rożne 3 - 6
Interwencje bramkarzy 6 - 3


1 kolejka z nami. Zobaczyliśmy w niej 26 bramek, czyli średnio ponad 3 bramek na mecz co jest dobrym wynikiem, a sędziowie pokazali w sumie 18 żółtych kartek. Widać głód gry, zawodnikom chce się biegać, strzelać, walczyć. 2 kolejka dopiero za 2 tygodnie (1 kwietnia), mam nadzieję, że zapał zawodników przez ten czas nie spadnie. Ja uznaję tę kolejkę za bardzo udaną - i pod względem piłkarskim i pod względem finansowym;)
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Molde wygra ligę 3,1 Expekt 4/10
Zaczęli fatalnie od porażki z Viking. Ale to pierwsze koty za płoty. Według mnie Tromso, Rosenborg i wspomniane Molde będą głównymi potentatami do wygrania ligi. Co roku wielkie nadzieje pokładane są w ekipie Valarenga. Ale ekipa ze stolicy nie może przebić się na podium. Następna kolejka dopiero w poniedziałek wielkanocny, więc jeszcze sporo czasu na przemyślenia jest. Mecze jakie przykuwają uwagę w najbliższej kolejce to z pewnością: Molde - Lillestrom, Tromso - Odd Grenland i Valerenga - Sogndal. Jeżeli nie będzie niespodzianek będziemy świadkami 3 zwycięstw gospodarzy. Najmniej pewna wydaje się Valarenga, która przegrała pierwszy mecz na wyjeździe z Brann. Lecz teraz rywal zdecydowanie mniej wymagający, który w poprzednim sezonie ledwo utrzymał się w lidze. Molde podrażnione porażką, teraz przed własnymi kibicami zagrają z pewnością o komplet punktów. Tromso w poprzednim sezonie w 15 meczach u siebie straciło najmniej bramek z całej ligi bo tylko 8! W spotkaniu z Odd Grenland są zdecydowanym faworytem. Na 2 tygodnie przed meczami, typy na sucho:
01-02 kwiecień 2013:
Tromso - Odd Grenland = 1 = 1.65 =
wynik: 2:1 ✅

Valerenga - Sogndal = 1 = 1.60 =
wynik: 1:0 ✅

Molde - Lillestrom = 1 = 1.54 =
wynik: 1:2 ⛔
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Źle się rozpoczęło, lecz tak się źle się nie zakończy :cool:

Rosenborg - Brann 1,9 4/10 bwin

Jak tylko widziałem ten kurs zagrałem za nim ruszyła liga.
Czemu tak zrobiłem ? Odpowiedź jest prosta.
Rok temu buki zrobiły -1 i Rosenborg wygrał 3-1.
Brann na wyjazdach w tamtym roku na 15 spotkań przegrał 10 i dla mnie przegra i tutaj.

Ponadto Molde -1 1,94 pinnacle 3/10

Choc z zespołem gości zawsze gra im się ciężko, atut własnego boiska
ma tu duże znaczenie, wygrali 14 z 15 spotkań ligowych rok temu.
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Tromsö - Odd Grenland

Tutaj skłaniałbym się w stronę gospodarzy. Po pierwsze ich zdecydowanym atutem jest własne boisko. Może mieć na to wpływ fakt, że grają na sztucznej murawie i są do niej lepiej przygotowani, ale statystyki są niepodważalne. W poprzednim sezonie, kiedy to zajęli 4 pozycję na własnym boisku wygrali 10 razy, 4 zremisowali i tylko 1 raz przegrali. Strzelili przy tym 32 bramki, a stracili tylko 8! Żeby nie było, że to przypadkowy sezon, w 2011 (zdobyli wicemistrzostwo) wygrali 11, zremisowali 3 i 1 mecz przegrali, notując przy tym bilans bramkowy 32:12.
Odd Grenland na wyjazdach grą specjalnie nie imponuje. Poprzedni sezon to dorobek 5 zwycięstw, 3 remisów i 7 porażek (bilans bramkowy 17:22).
Ta jedna, jedyna porażka, której doznali przed własną publicznością w poprzednim sezonie była właśnie w meczu z Odd Grenland.

W bezpośrednich spotkaniach statystyka jest na korzyść Odd Grenland. Biorąc pod uwagę mecze z ostatnich 14 lat Odd Grenland wygrali 12 razy, Tromsö 6 razy zdobywało komplet punktów, 6 razy obie drużyny dzieliły się punktami.

Z kadrowych wiadomości to do drużyny Tromsö wraca po kontuzji Jarosław Fojut (obrońca), jednak w tym spotkaniu jeszcze go nie zobaczymy.
Do składu wraca też Jego Norbye (obrońca), którego debiut planowany jest na 6 kwietnia w spotkaniu z Start.

Biorąc pod uwagę spotkania z 1 kolejki, według mnie Tromsö lepiej się zaprezentowało. Co prawda stracili 2 gole, ale też udało im się strzelić 2 gole na wyjeździe. W posiadaniu piłki zdecydowanie przeważali, muszą popracować nad skutecznością.
Odd Grenland mieli znacznie bardziej wymagającego przeciwnika, bo celującą w mistrzostwo drużynę Rosenborga. Nie zmienia to faktu, że strasznie raziła skuteczność, a raczej jej brak. Nie trafiony rzut karny, mogli mieć pretensje do sędziego, bo należał im się później przynajmniej jeszcze jeden karny. Mogą też dziękować szczęściu, że nie stracili więcej bramek, bo Rosenborg też miał swoje okazje.

Dość ciężko typować to spotkanie. Ogólne statystki są za gospodarzami, spotkania bezpośrednie za gośćmi, intuicja mówi remis, lub jedna drużyna wygra różnicą jednego gola.

Propozycje na to spotkanie:
Połowa lub koniec X @1,7⛔
1 @1,6✅
BTS NIE @1,9⛔


Edit:
Wynik: 2:1 Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, co zaowocowało 2 bramkami. Po przerwie obrót o 180 stopni. Natarcie gości skutkowało wywalczeniem i wykorzystaniem rzutu karnego. Statystyka całego spotkania niemal identyczna u obu ekip.
Posiadanie piłki 50% - 50%
Sytuacje bramkowe 11 - 10
Strzały na bramkę 4 - 3
Rzuty wolne 13 - 16
Rzuty rożne 3 - 3
Interwencje bramkarzy 2 - 2
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Sandnes - Aalesund

Aalesund rozpoczęli sezon z wysokiego a. Rozgromili u siebie 7 drużynę poprzedniego sezonu - Haugesund 3:0. Mecz ciągle kontrolowali (posiadanie piłki 60-40), 29 letni kostarykańczyk - Michael Barrantes zanotował 2 trafienia. Wyglądają bardzo dobrze.
Za to drużyna Sandnes nie może powiedzieć, że dobrze rozpoczęła ligę. Co prawda przyszło im się zmierzyć z wicemistrzem, drużyną Strömsgodset, ale w meczu praktycznie nie istnieli. Posiadanie piłki 64-36, ani jednego celnego strzału na bramkę.
Nie mam pojęcia, dlaczego bukmacherzy faworyzują w tym spotkaniu gospodarzy:-|Na pewno może mieć na to wpływ gra Aalesund w poprzednim sezonie na wyjazdach, tylko 1 zwycięstwo, 6 remisów i 8 porażek. Z drugiej strony Sandnes na własnym boisku też nie jest jakieś super mocne (6-5-4).
Ja w typowaniu tego spotkania kieruje się wynikami i statystykami poprzedniej kolejki.

Na koniec trochę informacji kadrowych. Hamdallah o którym już wcześniej pisałem, przeszedł testy medyczne i jego występ przeciwko Sandnes jest bardzo prawdopodobny. Michael Barrantes zagrał 83 minuty w ramach kwalifikacji na Mundial. Kostaryka wygrała z Jamajką 2:0. Spotkanie było rozgrywane w środę (27.03), więc powinien już zdążyć wypocząć.

Moje propozycje na to spotkanie:
2 @2,65✅
Połowa lub koniec 2 @2,1✅


Kursy na gości spadają, więc radzę się śpieszyć.

Edit:
Wynik: 0:1 Trochę mi szkoda gospodarzy. Mecz zdecydowanie kontrolowali (posiadanie piłki 58-42), w strzałach statystki są wręcz idealne, ale to gospodarze mieli bardziej klarowe sytuacje, w drugiej połowie, zwłaszcza po stracie bramki przyparli przeciwnika go ściany. Aalesund ratowało się dalekim wybijaniem piłki, graniem na czas. Nie zabrakło też kontrowersji w polu karnym. Na koniec klasycznie garść statystyk.
Posiadanie piłk 58% - 42%
Sytuacje bramkowe 13 - 13
Strzały na bramkę 4 - 3
Strzały niecelne 9 - 10
Rzuty wolne 16 - 11
Rzuty rożne 7 - 4
Interwencje bramkarzy 2 - 4
Żółte kartki 1 - 5
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Honefoss - Strömsgodset

Honefoss swoje pierwsze spotkanie przegrało 3:2 ze Start&#39;em. W pierwszej połowie w ogóle nie istnieli, stracili 3 bramki. W drugiej połowie zdecydowanie się przebudzili, zdominowali przeciwnika, zdołali strzelić 2 gole, do remisu brakowało im niewiele.
Strömsgodset, wicemistrz Norwegii w pierwszym spotkaniu wygrał 2:0 z drużyną Sandnes. Całe spotkanie dominował, oddał 7 celnych strzałów na bramkę, przeciwnikowi nie pozwolił na chociażby jeden.
Obie ekipy w poprzednim sezonie spotkały się 2 razy. Pierwsze spotkanie rozgrywane na boisku Strömsgodset zdecydowanie należało do gospodarzy, którzy wygrali je 4:0. Obie ekipy spotkały się miesiąc później. Tutaj już nie było tak łatwo, gracze podzieli się punktami remisując 1:1.
Widać, że gracze obu ekip nie mają problemów w ofensywie. Stwarzają sobie okazje, wykorzystują je, to spotkanie może być ciekawe. Wydaje mi się, że obie ekipy strzelą przynajmniej po jednym golu. Można szukać też jakiegoś overa.

Moje propozycje na to spotkanie:
BTS @1,6⛔
Over 2,5 @1,77⛔
(klasycznie fortuna)


Edit:
Wynik: 2:0 Bez komentarza:;/:
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Brann - Molde

Mistrzowie Norwegii jak dotychczas zawodzą na całej linii. W pierwszej kolejce przegrali na wyjeździe z drużyną Viking, w ostatni wtorek przegrali u siebie z drużyną Lilleström 1:2. Zdecydowanie przeważali w posiadaniu piłki (62-38), ale nie potrafili tego zamienić na gole. Ba nawet, sytuacji bramkowych i strzałów na bramkę więcej oddali goście. Nie wygląda to zbyt dobrze.
Gospodarze jutrzejszego spotkania, dotychczas zdobyli 3 pkt. W pierwszym spotkaniu pokonali u siebie Vålerenge 3:1. W drugiej kolejce zostali rozgromieni w Trondheim. Rosenborg przez całe spotkanie dominował i strzelił 4 bramki (wszystkie 4 w drugiej połowie).
Brann jest u siebie mocne. W poprzednim sezonie na własnym stadionie zanotowali 10 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki. Molde na wyjazdach szło średnio - 5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek.
Obie drużyny spotkały się w przedsezonowym meczu, który zremisowały 2:2. W poprzednim sezonie, kiedy to rolę gospodarza pełnili gracze Brann (mecz był początek września) padł wynik 4:1.
Z informacji kadrowych bardzo ważny jest brak Pettersen&#39;a (podstawowy bramkarz Molde). W ostatnim spotkaniu z Lilleström nabawił się kontuzji ścięgna udowego. Jego przerwa w grze potrwa od 4 do 6 tygodni. Najprawdopodobniej zastąpi go 22 letni szwed Ole Söderberg (w poprzednim sezonie wystąpił w 7 spotkaniach).
Gdyby nie kontuzja podstawowego bramkarza Molde to skłaniałbym się w stronę remisu. Jednak teraz pewniejszy wydaje mi się typ na gospodarzy, z podpórką.
Początek spotkania o 18:00. Powodzenia.

Typ:
1X @1,45✅


Wynik: 1:0. Molde nadal bezsilne. W pierwszej połowie nie pozwolili przeciwnikom na oddanie chociażby jednego celnego strzału na bramkę. W drugiej pozwoli na 2 celne strzały, o jeden za dużo. Brann mimo przewagi gości w posiadaniu piłki grali swoje, co zaowocowało strzeleniem bramki 10 minut przed końcem spotkania.
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Sogndal - Rosenborg
Sogndal po 2 kolejkach ma 1 pkt na koncie. Pierwsze spotkanie zremisowali u siebie z Tromsö 2:2, a 1 kwietnia przegrali 1:0 z Vålerengą.
Rosenborg dotychczas zdobył komplet punktów. W pierwszej kolejce dość szczęśliwie wygrał na wyjeździe z Odd 0:1. W drugiej kolejce pokazał, że jest w pełni gotowy do walki o mistrzostwo gromiąc Brann 4:0.
Przyznam się, że gdyby to spotkanie było rozgrywane w ramach 2 kolejki to miałby ogromne wątpliwości. Teraz jednak jestem jak najbardziej skłonny ku typowi na gości.
Jeśli spojrzymy na wyniki bezpośrednich spotkań obu drużyn to zobaczymy oczywiście sporo wygranych drużyny z Trondheim, ale też sporo remisów. W ostatnich 10 spotkaniach 5 razy wygrywał Rosenborg, 5 razy padał remis.
Ciekawie wygląda sprawa meczy rozgrywanych na stadionie Sogndal. W sezonach 2002, 2003 i 2004 za każdym razem padały remisy (odpowiednio 2:2, 1:1 i 3:3). Po powrocie Sogndal do najwyższej klasy rozgrywkowej obie ekipy ponownie spotkały się 30 lipca 2011 roku i ponownie podzieliły się punktami remisując 1:1. Jednak w poprzednim sezonie Rosenborgowi udało przełamać się tę niemoc i pewnie wygrali 0:3.
Rosenborg jest na prawdę na gazie i powinien spokojnie wywieźć 3 pkt.
Typ:
2 @1,93
✅
Wynik: 0:4
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Fredrikstad - Hodd

Fredrikstad w poprzednim sezonie zajął 15 miejsce w Tippeligaen. Do utrzymania się w lidze zabrakło im 2 pkt. Teraz będą chcieli wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej jak najszybciej.
W 1 kolejce przyjmują u siebie graczy Hodd. Hodd w poprzednim sezonie przy niesamowitym szczęściu udało się utrzymać w Addecoligaen. Drużyna Tromsdalen z którą właśnie walczyli o 12 miejsce (mieli po tyle samo punktów) przegrała z ostatnią drużyną ligi 3:2 i to Hodd ostatecznie świętował utrzymanie się w lidze.
Fredrikstad u siebie nie imponuje, w poprzednim sezonie zanotował 5 zwycięstw, 1 remis i 9 porażek. Wynik średni, a nawet gorzej niż średni, ale nie zapominajmy, że była to wyższa klasa rozgrywkowa.
Hodd na wyjazdach był gromiony, 1 zwycięstwo, 3 remisy i 11 porażek.
Jeżeli ktoś potrzebuje jakiegoś dobrego porównania poziomy obu lig to można popatrzeć na wczorajsze spotkanie między Ham-Kam (w poprzednim sezonie 8 miejsce z bilansem 13-6-11, u siebie bilans 7-3-5), a Stabaek (w poprzednim sezonie 16 miejsce z bilansem 5-2-23, na wyjeździe bilans 2-1-12). Jak widać Ham-Kam to średniak ligi z dość bezpieczną przewagą (8 pkt) nad strefą spadkową, ale do awansu też sporo mu brakowało (20 pkt). Stabaek z kolei to drużyna całkowicie odstająca od pozostałych drużyn Tippeligaen, do gry w barażach o utrzymanie brakowało im 17 pkt, na wyjazdach praktycznie nie istnieją. Mimo to w pierwszej kolejce udało im się zremisować ze średniakiem Addecoligaen.
Kolejnym dobrym przykładem mogą być spotkania barażowe. Ull/Kisa zmierzyło się z Sandnes. Już nawet nie będę się rozpisywał o tym ile obie drużyny zdobyły punktów, jak grały u siebie/na wyjeździe. Wystarczy napisać, że gracze Sandnes wygrali oba spotkania, pierwsze 0:4, drugie 3:1.
3, ostatnim, a zarazem najlepiej pokazującym różnice między tymi ligami przykładem będą drużyny, które spadały z Tippeligaen, a w następnym awansują ponownie do niej awansują. Np. w sezonie 2011 z Tippeligaen spadły Start i Sarpsborg 08, w sezonie 2013 ponownie walczą na najwyższym szczeblu.
Różnica między tymi dwoma ligami jest ogromna. Nie wydaje mi się, żeby Fredrikstad, drużyna której niewiele zabrakło do utrzymania się straciła jakiekolwiek punkty z drużyną, która o mało nie spadła do 3 ligi. Dodatkowo grają u siebie, muszą pokazać kibicom, że w przyszłym sezonie wszystko wróci do normy.
Z informacji kadrowych to u gości zabraknie kontuzjowanego Fredrika Aursnesa, ale nie jest strata, która mogłaby mieć jakiś większy wpływ na przebieg meczu.

Moje propozycje na to spotkanie:
1 @1,60 (bet365)✅
Fredrikstad (-1) @2,38 (bet365)
⛔

Wynik: 3:2. Z fartem pierwszy typ. Fredrikstad dostało w 90 minucie rzut karny, który pewnie wykorzystał Halvorsen.
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Rosenborg - Start

Gospodarze są zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Od początku sezonu prezentują wyśmienitą formę, wygrali 3 dotychczasowe mecze, strzelając przy tym 9 bramek i nie tracąc ani jednej. Start, który awansował do Tippeligaen po rocznej przerwie prezentuje całkiem przyzwoity poziom. Sezon rozpoczęli od wygranej u siebie z Honefoss 3:2, a ostatnio zremisowali na wyjeździe z Tromsö 2:2. Tromsö jest u siebie bardzo mocne, więc wynik 2:2 bardziej mi imponuje niż wygrana z Honefoss.
Bardzo ciekawie wyglądają bezpośrednie spotkania obu drużyn. Pierwsze co się rzuca w oczy to ilość bramek. Na przestrzeni ostatnich 13 lat obie ekipy spotkały się 17 razy (z czego 16 to spotkania ligowe, 1 pucharowe). W 17 meczach padał over 1,5, w 16 over 2,5, w 9 over 3,5! Niesamowita statystyka, Rosenborg w każdym spotkaniu strzelał gola, Startowi nie udało się to tylko 2 razy.
Wyniki są zdecydowanie na korzyść graczy Rosenborga, 10 meczy wygrali własnie oni, 2 razy padał remis, a 5 razy wygrywali gracze Startu. Co ważne, z tych 5 wygranych 3 odnieśli na własnym boisku.
Obie ekipy są w dobrej formie strzeleckiej, Rosenborg gra u siebie, więc na pewno będzie chciał się pokazać jak najlepiej przed kibicami, którzy coraz śmielej myślą o mistrzostwie (chociażby dlatego, że ich największy przeciwnik - Molde przegrał wszystkie dotychczasowe mecze). Start z kolei będzie chciał pokazać, że ich gra w pierwszych 2 meczach to nie przypadek.
Nie wyobrażam sobie innego przebiegu spotkania przy obecnej formie obu zespołów.

Moje propozycje na to spotkanie:
BTS @1,65 (William Hill)✅
Over 2,5 @1,45 (Bwin)
⛔

Wynik: 1:1
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Jutrzejszego spotkania Molde z Sogndal nie ruszam. Nie mam pojęcia czy piłkarze pokłócili się z Solskjaerem, czy są beznadziejnie przygotowani do sezonu. Jeżeli nie jest to kwestia wewnętrznego konfliktu to teoretycznie jutro powinni coś pokazać. Wcześniejsze mecze przegrywali różnicą jednego gola. Z drugiej jednak strony z graczami Sogndal nie gra im się łatwo (w przed sezonowym spotkaniu zremisowali 2:2, a we wcześniejszych ligowych spotkaniach Molde wygrywał 2:1, 2 razy przegrało 2:1, wygrali 2:0).
Dla mnie typowy no-bet. Ewentualnie można pograć coś na live.

Spotkanie: Vålerenga - Strömsgodset

Niełatwe spotkanie do typowania. Gospodarze zanotowali dotychczas 1 wygraną i 2 przegrane, zanotowali przy tym bilans bramkowy 2:5. Goście za to dotychczas raz wygrali, raz zremisowali i raz przegrali, a ich bilans to 3:3.
Vålerenga w poprzednim sezonie na własnym stadionie grała w kratkę. Zanotowali 7 wygranych, 4 remisy i 4 porażki. Strömsgodset na wyjazdach też grał w kratę, chociaż na tle ligi wypadł całkiem nieźle. 5 wygranych, 4 remisy i 6 porażek dało im 4 miejsce w tabeli wyjazdowej.
Mecze bezpośrednie obu drużyn to już totalny mix. W ostatnich 10 ligowych spotkaniach 4 razy wygrywała Vålerenga, 2 razy padał remis, 4 razy wygrywał Strömsgodset. Statystyka mówiąca praktycznie nic. Trochę więcej można wywniskować ze spotkań rozgrywanych na Ullevål Stadion. Otóż w ostatnich 6 spotkaniach, kiedy to gospodarzem była Vålerenga 2 razy wygrywali gospodarze, 3 razy padał remis, raz wygrali piłkarze Strömsgodset.

Na pewno nie doważyłbym się typować czystego 1/X/2. Warto to spotkanie też pograć na live, ale przed meczem mam 2 propozycje.

1X @1,57 (bet365)⛔
Połowa lub koniec X @1,55 (fortuna)
⛔

Wynik: 0:3 (pierwsza połowa 0:3):oops:
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Honefoss - Haugesund
W tym spotkaniu widzę wygraną gospodarzy. W tym sezonie raz wygrali i 2 razy przegrali. W ostatnim spotkaniu grając na wyjeździe byli bardzo blisko pokonania Aalesund, które u siebie jest mocne. Toczyli walkę jak równy z równym, ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3. Strzelenie 3 bramek Aalesund na ich własnym boisku, przy ich obecnej formie (3 spotkania - 3 wygrane) zasługuje na uznanie. Wcześniej grali u siebie z Strömsgodset (które obecnie zajmuje 3 miejsce) i wygrali 2:0.
Haugesund zagrało dotychczas tylko 2 mecze, w pierwszym polegli na wyjeździe z Aalesund 3:0. W drugim, także rozgrywanym na wyjeździe zremisowali z dość słabym Sandnes 1:1. W niedzielę Haugesund przyjedzie rozegrać 3 spotkanie na wyjeździe z rzędu. Na pewno nie komfortowa sytuacja i chcieliby zagrać już przed własną publicznością.
Honefoss w ogóle nie przypomina drużyny z poprzedniego sezonu, drużyny, która walczyła o utrzymanie się w lidze (1 pkt przewagi nad miejscem barażowym), Haugesund z kolei chyba trochę rozczarowuje. Co prawda nie mieli zbyt wiele meczy do pokazania się, ale ostatni remis był trochę rozczarowujący.
Obie drużyny spotkały się w poprzednim sezonie 2 razy. Gdy rolę gospodarza pełnili gracze Haugesund padł remis 1:1, gdy rolę gospodarza pełnili gracze Honefoss padł wynik 3:2 (kursy wtedy były bardzo podobne do obecnych).
Z informacji kadrowych to u gospodarzy zabraknie Toniego Kolehmainena (środkowy/defensywny pomocnik), u gości Nilsa Pettera Andersena (środkowy obrońca) - obaj są kontuzjowani.
Jak dla mnie kursy na gospodarzy mocno przesadzone. Według mnie znacznie lepiej się prezentują od Haugesund i to na nich bym stawiał.
Moje propozycje na to spotkanie:
1 @2,62 (Pinnacle Sports)⛔
1X @1,45 (bet365)
- tutaj to już na prawdę mocno przesadzili.⛔
Wynik: 0:1
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Sandefjord - Bodo/Glimt (Adeccoligaen)
Sandefjord to drużyna z czołówki ligi. W poprzednim sezonie zajęli 3 miejsce z dorobkiem 55 pkt. (16 zwycięstw, 7 remisów, 7 porażek, bilans bramkowy 44-29). U siebie grali całkiem niezłą piłkę - 8 zwycięstw, 5 remisów, 2 porażki, 23 strzelone i 12 straconych bramek.
Bodo/Glimt wiele Sandefjord nie ustępuje. Poprzedni sezon zakończyli na 5 miejscu z dorobkiem 48 pkt. (13 zwycięstw, 9 remisów, 8 porażek, bilans bramkowy 59-36). Na wyjazdach grali już jednak słabiej - tylko 3 zwycięstwa, po 6 remisów i porażek, bilans bramkowy 20-22.
W 1 kolejce Sandefjord grał na wyjeździe ze Strømmen (11 drużyna poprzedniego sezonu) i zremisował 0:0. W tym spotkaniu jednak czerwoną (za 2 żółte) kartkę dostał Lars Iver Strand, o którym napiszę później jeszcze kilka słów.
Bodo/Glimt podejmował u siebie Ull/Kisa (6 drużyna poprzedniego sezonu) i pewnie wygrał 3:1.
Ciekawie przedstawiają się spotkania bezpośrednie obu drużyn - w ostatnich 5 meczach ligowych 3 razy wygrywali gracze Bodo/Glimt, raz padał remis, raz wygrali gracze Sandefjord. W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się 2 razy, kiedy gospodarzami byli gracze Bodo/Glimt padł wynik 4:0. Sandefjord u siebie zrewanżował się i wygrał 2:1.
Z informacji kadrowych u gospodarzy zabraknie wspomnianego już wcześniej Larsa Ivera Stranda. Ten niezwykle doświadczony pomocnik (180 meczy w Tippeligaen, 31 goli) został sprowadzony przed sezonem z Strømsgodset. W pierwszym spotkaniu dostał 2 żółte kartki i w tym spotkaniu będzie pauzował.
U gości bez braków kadrowych.
Ogólnie w tym spotkaniu widzę wygraną gości. Może trochę martwić ich forma wyjazdowa z poprzedniego sezonu (stąd też myślę biorą się tak wysokie kursy na nich). Ja jednak wierzę w ich wygraną.
Moje propozycje na to spotkanie:
2 @3,53 (Pinncale Sports)⛔
X2 @1,83 (Bet365)
⛔
Wynik: 2:1 Kolejny raz sędziowie wypaczyli wynik. W 82 minucie goście strzelili prawidłowego gola na 1:2, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalony (pomylił się o jakieś 1,5 metra, a sprawę miał tym prostszą, że linię spalonego wyznaczała piłka, która znajdowała się na linii pola karnego).
Kilka minut później gospodarze wykorzystują zamieszanie pod polem karnym i zdobywają zwycięskiego gola...
 
rg13 63

rg13

Użytkownik
Spotkanie: Aalesund - Tromsö

Aalesund jak na razie niepokonane, 4 mecze - 4 zwycięstwa. Dzisiaj podejmują Tromsö, które gra w kratkę (1-2-1).
Liga powoli się rozkręca, ale o grze obu drużyn można już trochę powiedzieć. Gospodarze z pewnością nie mają problemów ze zdobywaniem bramek, a już na pewno u siebie. Dotychczas strzelili 10 goli, z czego aż 7 u siebie. Mają pokaźną siłę ofensywną - Barrantes strzelił już 3 gole, a James i Stewart po 2.

Tromsö jak już wspomniałem gra w kratkę. 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka, bilans bramkowy 6-6. Ich ostatnia porażka jednak sporo mówi. Przegrali u siebie z Sandnes 0:1 (drużyną dość słabą). Całe spotkanie dominowali (posiadanie piłki 67-33), w drugiej połowie po stracie bramki przy piłce byli częściej niż gracze Barcelony (74-26). Jednak na nic to wszystko, nie mieli za grosz skuteczności. Oddali 19 strzałów na bramkę (ponad 2 razy więcej od przeciwników) z czego 6 celnych, żaden jednak nie zakończył się golem.
Aalesund za to w ostatnim spotkaniu (mimo iż nie był faworytem) pewnie pokonał Sarpsborg 08 0:2.

Bezpośrednie spotkania obu drużyn też różnie się układały, jednak najczęściej to gospodarze danego spotkania wygrywali. Z ostatnich 5 spotkań, kiedy to Aalesund byli gospodarzami, 2 razy wygrywali gospodarze, 2 razy padał remis, a ostatnie zwycięstwo Tromsö zanotowało w 2008 roku.

Inna ciekawa statystyka, to w ostatnich 6 spotkaniach nie padał BTS i linia 2,5 nie była przekraczana.

Moje propozycje na to spotkanie:
1 połowa 1 @2,7 (Expekt)⛔
Over 2,5 @1,97 (Pinnacle Sports)⛔
BTS @1,73 (William Hill)
⛔

Wynik: 0:0:oops: mam nadzieję, że nikt nie skorzystał z moich &quot;dobrych rad&quot;...
 
luken7 121

luken7

Użytkownik
Dziś 8 kolejka Tippeligaen a takze 6 kolejka Adeccoligaen . Zainteresowały mnie 3 mecze : jeden z extra klasy Molde - Aalesund a takze dwa meczu z 2 ligi norweskiej Bryne - Strommen a takze Follo - Stabaek .

Nie jestem wielkim znawca tej ligi i w niej &quot; nie siedze &quot; ale wydaje mi sie ze swój pierwszy mecz w obecnym sezonie powinni wygrac mistrzowie kraju czyli Molde . Poki co im nie idzie bo tylko 2 remisy i 5 porazek ale według mnie mieli duza pecha w tych meczach . Byli zespołem lepszym ale skutecznosc byla mizerna . Natomiast Aalesund dobrze rozpoczęło sezon od 4 wygranych , ostatnio spuścili troche z tonu i zanotowali 2 remisy i 1 porazke . Dzis przyjdzie im sie zmierzyc z podrażnionym i zmobilizowanym Molde ktory na pewnoe na własnym boisku bedzie chcialo odniesc 1 zwyciestwo w sezonie .

Co do pozostałych spotkan to widze zwyciestwo Bryne .
W drugim spotkaniu upatruje natomiast zwyciestwo spadkowiczów z extraklasy czyli Stabaek . Graja z ostatni Follo które przegralo swoje wszyskie dotychczasowe mecze czyli 3 . Stabaek natomist ma 4 remisy i jedna porazke .
Czas na 1 zwyciesto Stabaek ? Prosze o jakies opinie od innch którzy interesuja sie ta liga . Pozdrawiam ;)
 
K 358

koeman66

Użytkownik
Rosenborg - Molde 1 1.54 Pinnacle ⛔
Molde po dwoch mistrzowskich tytulach zmienilo calkowicie swoje oblicze i w tym sezonie po 10 kolejkach zajmuje... ostatnie miejsce z 6 porazkami - tyle razy przegrali w tamtym, mistrzowskim sezonie. Bardzo zle dzieje sie w druzynie Molde, ostatni mecz to domowa kleska z Haugesund 1-5, a w delegacjach slabo (0-2-3). Rosenborg to najbardziej utytulowany klub w Norwegii i po dwoch sezonach, w ktorych zajeli 3 pozycje (zawsze za plecami Molde i Stromsgodset), maja chrapke na tytul mistrzowski. Po 10 kolejkach maja 3 pkt straty do Stromsgodset. Wlasie trwa mecz Start - Stromsgodset i goscie gromia po 1 polowce gospodarzy az 4-0, mecz maja juz wygrany, dlatego Rosenborg musi dzisiaj wygrac, zeby nie tracic dysansu do lidera. Rosenborg ostatnio gra bardzo dobrze, ma serie 3 zwyciestw (2-1 z Tromso, 2-1 w Honefoss i 4-2 z Sparta Sarpsborg). Trondheim z Molde na wlasnym boisku grac potrafi, ostatnie 3 sezony to wygrane Rosenborga, odpowiednio: 3-1, 3-1 i 1-0 w tamtym roku. Na przelamanie gosci nie licze, innym razem panowie!
Barany nie potrafily cala druga polowe, grajac 11 na 10 strzelic choc jedna bramke...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom