>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

"Nowa Prawica"

macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
^Ciekawa rozmówka
Zajrzałem na fan page ????
Korwin
Po 19.30 TVP da w &quot;Wiadomościach&quot; jakieś 10&quot; wywiadu ze mną. Mam najgorsze przeczucia...
Do Ciechanowie przyjechała TVN, nagrała wszystko (oczywiście nie po to, by wyemitować...) - i nagle kameramensch gwałtownie rzucił się nagrywać, gdy robiła sobie zdjęcie ze mną pewna dziewczyna; po chwili zrozumiałem, dlaczego: na lewym ramieniu miała opaskę &quot;ONR&quot;.
A dziennikarka TVN zadała jedno pytanie: o prawo głosowania kobiet...
Komentarze pod postem
Tomasz Płókarz: Wielce Szanowny Prezesie, to my, Pańscy zwolennicy, mamy, *****, jak najgorsze przeczucia, czy znowu Pan czegoś głupiego (znaczy mądrego jeśli przeczytać esej) nie chlapnął. I tak od kilkunastu lat albo dłużej.
 
U 0

Usunięty użytkownik 108733

Gość
Pierwsze prawo Korwina: &quot;Tylko Korwiniści potrafią zrozumieć Korwina, inni to wredne lewactwo i socjaliści którym należy odebrać prawo do głosu, a skoro - to przy okazji kalekim trzeba zakazać wychodzić z domu&quot;.
Ziemkiewicz vs. Korwin
http://www.praga.tv/telewizja/25.html
Żarty żartami, ale nie dostrzegasz w tej wypowiedzi ironii? :-|
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Nie ważne co ja dostrzegam. Ważne, że kompromituje liberalne ideały na rzecz niepoprawnych publicystycznych tez, które stawiają go na marginesie sceny politycznej.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Korwin-mikkizm (w skrócie kormik – analogicznie do tego jak marksizm-leninizm był „marlenem”) ma to do siebie, że fascynuje kolejne pokolenia młodych w Polsce. Ale poza jednym wyjątkiem (pierwszą kadencją Sejmu w III RP) nie zapewnił jego założycielowi i patronowi żadnego znaczącego politycznego sukcesu. Korwin-Mikke przyciąga młodych, bo establishment nazywa złodziejami. Chce bardzo ograniczonego i bardzo silnego państwa - w sensie zdolności policyjno-wojskowych i prawnych. Chce niskich i prostych podatków - najlepiej w formie pogłównego, podymnego, łanowego i olbory. Nie cierpi demokracji - jako zdegenerowanej formy rządów. Jest bezkompromisowym przeciwnikiem państwa opiekuńczego. Uważa Unię Europejską w obecnym kształcie za nowe wcielenie komuny. Nie uznaje okołogenderowych i „postępowych” obyczajowo ideologii. I głosi prymat wolności nad wszystkim innym. Młodych te hasła ujmują.
http://wpolityce.pl/polityka/194107-janusz-korwin-mikke-i-jego-kormik-nie-odnosili-sukcesow-bo-byli-traktowani-jak-dziecieca-rozyczka-i-jak-czesc-swiata-rozrywki-a-nie-polityki
 
vde 119

vde

Użytkownik
@MacieqLeo
Niestety, ale głupia analiza. Przede wszystkim, nie postawiono sobie pytania o przyczynę dlaczego Nowa Prawica się umocniła.
1)Gdyby nie zaczynał od kontrowersji, to pewnie byłoby go tyle w tv co np. liderów Partii Libertariańskiej, czy dzisiejszego UPR.
2)Gdy w sondażach miał 5%, w tv rozpoczęła się kampania w mniej/więcej takim stylu:
Sensacyjny wynik! Partia JKM , tego kontrowersyjnego polityka ma szansę się dostać do EuroParlamentu!
Po takiej reklamie, wielu uwierzyło że oddanie głosu na KNP to nie strata głosu bo mają realną szansę.
3) Kolejne sondaże pokazują więcej niż 5%
4) Tzw. elektorat protestu, w sytuacji gdy Twój Ruch ma stosunkowo niewielkie szanse na 5%, chętniej odda głos na Nową Prawicę. 2-3% + elektorat żelazny (3-4% przy niskiej frekwencji, 2-3% przy normalnej.
Jak widać, trzeba dobrze przeanalizować związki przyczynowo skutkowe by cokolwiek oceniać.
A tak z ciekawości, kto by dziś słyszał o Arturze Dziamborze, Jacku Wilku, gdyby JKM nie skoncentrował uwagi na swojej partii?
Przykro mi, ale w Polsce mało kto czyta programy, spójrz na spoty np. Twojego Ruchu. I kto tu bardziej jest kontrowersyjny i gada głupoty?
Myślę, że jak KNP wejdzie do Brukseli to Korwin-Mikke może zmienić retorykę na bardziej merytoryczną, bo siłą rzeczy będzie mieć więcej czasu antenowego ze względu właśnie na merytorykę.
Wybacz, ale jeśli ktoś mówi, &quot;za czasów Adolfa Hitlera, podatki były niższe a administracja w państwie była sprawniejsza niż obecnie w Polsce&quot; to dla człowieka, który ma odrobinę rozumu w głowie jest to analiza gospodarczo-ekonomiczno-administracyjna a nie mówienie że Hitler był dobry. Czy morderca z góry musi być słabym urzędnikiem państwowym? Myślę, że sprawy sumienia, etyki i kompetencji urzędniczych to różne sprawy.

E: Nowa Prawica od dziś ma swojego posła w Sejmie. Wszystko za sprawą Przemysława Wiplera, który powrócił do partii rządzonej przez Korwin-Mikkego.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
1)Gdyby nie zaczynał od kontrowersji, to pewnie byłoby go tyle w tv co np. liderów Partii Libertariańskiej, czy dzisiejszego UPR.
Jego może i by nie było, ale z punktu widzenia idei konserwatywnego liberalizmu może to i byłoby lepsze...

A tak z ciekawości, kto by dziś słyszał o Arturze Dziamborze, Jacku Wilku, gdyby JKM nie skoncentrował uwagi na swojej partii?
Nikt ani nie słyszał o żadnym z nich, wierz mi, oprócz max. kilku promili wyborców oglądających Polsat News, Polsat Biznes etc. ????

Wybacz, ale jeśli ktoś mówi, &quot;za czasów Adolfa Hitlera, podatki były niższe a administracja w państwie była sprawniejsza niż obecnie w Polsce&quot; to dla człowieka, który ma odrobinę rozumu w głowie jest to analiza gospodarczo-ekonomiczno-administracyjna a nie mówienie że Hitler był dobry. Czy morderca z góry musi być słabym urzędnikiem państwowym? Myślę, że sprawy sumienia, etyki i kompetencji urzędniczych to różne sprawy.
O tym było w linku który wkleiłem, nie chcę powtarzać.

E: Nowa Prawica od dziś ma swojego posła w Sejmie. Wszystko za sprawą Przemysława Wiplera, który powrócił do partii rządzonej przez Korwin-Mikkego.
Właśnie od 10 minut na TVP Info tłumaczy się z kwiatków Korwina, których zasadności raczyłeś bronić.
 
vde 119

vde

Użytkownik
Ja nie bronię Korwina bo np. jak mówi że Jaruzelskiemu zbrodnie się najzwyczajniej w świecie przedawniły to mnie krew zalewa.
Ale fakt jest taki, że mówi jakie ma zdanie a media robią aferę nieproporcjonalną. W każdym bądź razie wolę Korwina aniżeli Palikota.
A tak wracając do Nowej Prawicy to myślę, że przy niskiej frekwencji to nawet 10% zrobią. Korwin postawił na Śląsk, bo dużo ludzi i według mnie to było dobre posunięcie.
 
P 2

piknik

Użytkownik
Ja nie bronię Korwina bo np. jak mówi że Jaruzelskiemu zbrodnie się najzwyczajniej w świecie przedawniły to mnie krew zalewa.
Mnie bardziej zalewa gdy z roku na rok słyszę o ile zwiększył się dług publiczny.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
... i jeszcze Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza (niem. NSDAP) to jest typowo prawicowa nazwa ????
 
kecaj14 14

kecaj14

Użytkownik
Mam nadzieję że wszyscy zwolennicy KNP pójda na wybory bo deklaracja w necie to co innego niż oddanie rzeczywistego głosu w wyborach ;)
 
Do góry Bottom