>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Obstawianie NBA

austinpower 0

austinpower

Użytkownik
Cześć, mam pytań parę,
1. Czy znajdę gdzieś przetłumaczony słownik pojęć z statystyk z bet365 na NBA? Bo dopiero zaczynam zabawę z NBA i nie do końca rozumiem te wszystkie pojęcia i trochę nieczytelne jest to dla mnie.
2. Na co najlepiej zwracać uwagę przy obstawianiu?
3. Co polecacie obstawiać, handicap&#39;y, sumy punktów?
Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć, ewentualnie wrzucić link do jakiegoś tematu w którym znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania(lub też jakiś link do innych statystyk)? :p
Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Bez jakiejkolwiek wiedzy na temat NBA nie baw sie w granie.Najpierw zobacz z 20 spotkań, poznaj druzyny, zawodników i wtedy możemy pomyśleć o graniu.
BTW co to za moda na granie NBA teraz?skąd to sie bierze?
 
austinpower 0

austinpower

Użytkownik
właśnie od jakiegoś czasu oglądam i jakąś tam już wiedzę posiadam(nie za dużą ale się rozwijam ;) )
a co do pytania to mam zamiar stawiać ponieważ grają praktycznie co noc więc dlaczego tego nie obstawiać? No i spodobała mi się ta gra ;)
 
zakladowa 825

zakladowa

Użytkownik
Na co najlepiej zwracać uwagę przy obstawianiu?
%trafionych za 2, %trafionych za 3, forma, absencje, wyjazdy, itp itd - w przypadku NBA jest tego baaaardzo duzo.
Co polecacie obstawiać, handicap&#39;y, sumy punktów?
to w czym czujesz sie najpewniej.
Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć, ewentualnie wrzucić link do jakiegoś tematu w którym znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania(lub też jakiś link do innych statystyk)?
a wystarczy tylko zagladnac do dzialu..
http://forum.bukmacherskie.com/f273/baza-linkow-nba-43270.html
Bez jakiejkolwiek wiedzy na temat NBA nie baw sie w granie.
swiete slowa.
 
no0si 51

no0si

Użytkownik
Witam. Chciałbym spytać gdzie mogę znaleźć &quot;Defense Sorted By Scoring&quot; podawany w analizach meczy NBA?
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
grzesio 43,4K

grzesio

Forum VIP
Witam. Chciałbym spytać gdzie mogę znaleźć &quot;Defense Sorted By Scoring&quot; podawany w analizach meczy NBA?
O takie coś chodziło ??
http://sports.yahoo.com/nba/stats/byteam?cat1=Total&amp;amp;cat2=opponent&amp;amp;conference=NBA&amp;amp;year=season_2012
BTW co to za moda na granie NBA teraz?skąd to sie bierze?
Każdy chcę zarobić znając kilku zawodników na całą ligę ;)
Na dodatek nie ma NHL i ligi piłkarskie mają przerwę ;)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
2. Na co najlepiej zwracać uwagę przy obstawianiu?
3. Co polecacie obstawiać, handicap&#39;y, sumy punktów?
Austin, z całym szacunkiem ale źle się za to zabierasz. Jeśli wcześniej nie interesowałeś się NBA, to najgłupsze co możesz zrobić to zacząć obstawiać coś na czym się nie znasz. Czy bez żadnej wiedzy zacząłbyś grać na giełdzie? Albo chociaż zacząłbyś gotować? No pewnie nie. A jak się nauczyć obstawiać? No tak jak wszystkiego innego. Na początek dobrze jest obserwować jak grają inni i uczyć się na ich błędach, nie swoich! Oglądać/czytać o NBA, ba nawet możesz sobie pograć w nba2k. Na tym etapie musisz po prostu chłonąc temat i powoli będziesz się stawał znawcą ???? Są różne podejścia do gry, są też osoby które grają opierają się na statystykach i nie oglądają meczów ani nie interesują się ligą ale takiego rozwiązania Ci nie polecam, bo jakbyś potrafił to robić to byś tutaj nie zadawał takich pytań.
Zabawne, trochę mi przypominasz mojego kolegę który mniej więcej półtora roku też zaczął obstawiać. I choć jest kibicem NBA od lat 90 to przez pierwszy rok ładną z niego miałem polewkę. Dopiero teraz zaczął w dłuższym terminie nie przegrywać. NBA to nie jest łatwe miejsce do obstawiania. Polecam załóż sobie konto na http://contests.covers.com/Handicapping/topHandicappers.aspx?sportid=9 i typuj sobie &quot;na sucho&quot;.
Ale jeśli nie wytrzymasz bez realnej gry, to odezwij się do mnie na PW. Przekaże Ci co zaobserwowałem u gry mojego kumpla &quot;żółtodzioba&quot; i jakie popełniał błędy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
no0si 51

no0si

Użytkownik
@Grzesio: Nie, chodziło mi o statystyki w meczach, które mają się odbyć. Czyli jaki jest przewidywalny wynik -/+ spotkania, def rating, forma itp. Jedna osoba w typach dnia używa tego pisząc ile na jaki zespół, ale nie mogę do niej napisać prywatnej wiadomości ponieważ jestem nowy na forum.
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Krykiet czy tenis stołowy ludzie obstawiają tylko jak jakiś typ poleci znawca z działu. NBA chce obstawiać prawie każdy ale to samo w sobie nie jest jeszcze takie dziwne bo NBA to bardzo popularna liga. Dziwne dla mnie jest to, że chociaż większość regularnie podających typy w dziale NBA jest na plus to jak wejde do HP to widzę, że mnóstwo ludzi i tak gra co innego i potem po meczu pisze, że na NBA to się nie da zarobić itp. itd. ble ble ble. Najlepszy sposób na skuteczne obstawianie NBA to po prostu dużo oglądać, czytać, interesować się ligą na co dzień a nie siedzieć 3 godziny w statach NBA tylko wtedy jak ligi piłkarskie pauzują. Po pewnym czasie zaczyna sie tak jakby &quot;czuć&quot; ligę tzn., że np. potrafi się przewidzieć słabszy czy lepszy mecz/okres danej drużyny, zaczyna się rozumieć dlaczego dana drużyna może nie pasować czy też pasować innej. Kluczowymi factorami w NBA są poziom zmęczenia i determinacji bo regular season wygląda jak wygląda ze względów komercyjnych i często cierpi na tym widowisko sportowe tzn. dana drużyna jest zmęczona albo brakuje jej determinacji. To jest ważniejsze niż suche staty.

Na początek przygody z NBA naprawdę nie polecam samemu męczyć się z typowaniem tylko odwiedzać dział NBA.
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Krykiet czy tenis stołowy ludzie obstawiają tylko jak jakiś typ poleci znawca z działu. NBA chce obstawiać prawie każdy ale to samo w sobie nie jest jeszcze takie dziwne bo NBA to bardzo popularna liga. Dziwne dla mnie jest to, że chociaż większość regularnie podających typy w dziale NBA jest na plus to jak wejde do HP to widzę, że mnóstwo ludzi i tak gra co innego i potem po meczu pisze, że na NBA to się nie da zarobić itp. itd. ble ble ble. Najlepszy sposób na skuteczne obstawianie NBA to po prostu dużo oglądać, czytać, interesować się ligą na co dzień a nie siedzieć 3 godziny w statach NBA tylko wtedy jak ligi piłkarskie pauzują. Po pewnym czasie zaczyna sie tak jakby &quot;czuć&quot; ligę tzn., że np. potrafi się przewidzieć słabszy czy lepszy mecz/okres danej drużyny, zaczyna się rozumieć dlaczego dana drużyna może nie pasować czy też pasować innej. Kluczowymi factorami w NBA są poziom zmęczenia i determinacji bo regular season wygląda jak wygląda ze względów komercyjnych i często cierpi na tym widowisko sportowe tzn. dana drużyna jest zmęczona albo brakuje jej determinacji. To jest ważniejsze niż suche staty. Na przykładzie - oczywiste jest, że Miami Heat a w szczególności Chris Bosh, który w ostatnich 3 meczach notuje średnio śmieszne 4.33 zbiórki, nie daje z siebie co mecz 100%.
Na początek przygody z NBA naprawdę nie polecam samemu męczyć się z typowaniem tylko odwiedzać dział NBA.
Edit: proszę o usunięcie wcześniejszego wpisu, forum nawala i tak się zrobiło.
Racja maroon ale jednak Bosh kiedyś w Toronto notował 10.8 zbiórki na mecz, nawet ostatnich PO walczył twardo i zbierał znacznie więcej.
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
Na przykładzie - oczywiste jest, że Miami Heat a w szczególności Chris Bosh, który w ostatnich 3 meczach notuje średnio śmieszne 4.33 zbiórki, nie daje z siebie co mecz 100%.
We wszystkim masz 100% racji ale jedno ale ... U Bosha nie rozchodzi się o determinację tylko o fakt że on jest miękkim PF a gra na C w dodatku często z Battierem pod koszem co powoduję że go przestawiaja jak małą dziewczynkę ;)
Na NBA żeby wygrywać trzeba się chociaż trochę znać , nie wystarczy patrzeć box score , trzeba wiedzieć coś o lidze ... Ludzie grają np przeciwko PTB w Rose Garden i dziwią się że Portland wygrywa . Albo stawianie Utah Jazz na wyjazdach którzy zawsze leją na wyjazdy jest dobrym przyklądem . Granie na ekipy typu Bobcats którzy po pierwsze są beznadziejni , po drugie takie druzyny często przegrywaja żeby być wysoko w drafcie . Później płacz że Brandan Haywood nie trafił dobitki z pod kosza na zwycięstwo w ostatniej sekundzie a oni już tacy są , Bobcats - po prostu beznadziejni ;) Liga jest specyficzna i trzeba ją poznać .
Tak jak Toudi wspomniał zmęczenie i determinacja , przykłady : Boston czy Mavs wyglądają w tym roku w b2b jak biegające trupy , Miami z kolei olewa mecze już nawet nie ze słabymi a obecnie z każydym , wypalili się po wygraniu mistrza i czekają na PO gdzie się zepną .
Doskonałym przykładem ,,boxscorowej&#39;&#39; ekipy jest Sacramento Kings , jak się spojrzy na statsy , boxscore to fajnie wyglądają , sporo typów 15+ punktów itp , jak się ich obejrzy kilka razy to wie się już o co się rozchodzi i czemu taki kurs ; )
 
Do góry Bottom