>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Offseason & Preseason 2015 - dyskusje i typy

Status
Zamknięty.
challenger 13,7K

challenger

Forum VIP
Jesteśmy po sezonie i już właściwie na dobre rozkręca się karuzela transferowa przed nowym sezonem 2015/16. Niebawem czeka nas coroczny Draft. Zapraszam wszystkich do dyskusji oraz zamieszczania wszelkiego rodzaju newsów bądź transferów związanych z najlepszą koszykarską ligą świata (bardzo proszę o wklejanie linka do ewentualnych info zamieszczanych w tym temacie).
 
brodaty-zolw 66,4K

brodaty-zolw

Forum VIP
Dzięki za założenie tego tematu. Jak wcześniej było już wspominane dwa jak na razie najważniejsze transfery w przed sezonowej karuzeli NBA to: Stephenson w Hornets oraz Ilayasova w Pistons. Jak na razie karuzela do końca się nie rozkręciła, bo wszyscy czekają na draft. Ten już za parę dni. Z tego co śledzę to może być to strasznie silny draft. Przegranym draftu wydaję mi się, że jest drużyna z Nowego Jorku. Gdyż Towns, Okafor oraz D&#39;Angelo Russell to straszliwe bestie, które od razu mogą wejść do startowych piątek swoich zespołów. Dalej mamy trzech kolejnych zawodników, których mogą wybrać Knicksi. Najbardziej mówi się o tym, że mają oni wziąć Treya Lylesa. Mnie osobiście ten zawodnik wcale nie zachwyca i dużo bardziej wolałbym Łotysza czyli Kristapsa Porzingisa. Jest to najlepszy Europejczyk w tegorocznym drafcie i moim zdaniem on zostanie wybrany z 4 lub 5 numerem gdyż jest po prostu fantastyczny (niżej odnośnik do jego gry). Wiadomo także, że w USA ceni się wysokich z naszego kontynentu. Kolejnym zawodnikiem, który mnie osobiście zachwycił jest rozgrywający - Emmanuel Mudiay. Jestem po prostu zachwycony jego grą i mam nadzieję, że zostanie on wybrany przez Knicksów lub też Orlando. Najbardziej prawdopodobny jest dla niego jednak pick nr.6 gdzie miałby on zacząć grać od nowego sezonu w duecie z D.Cousinsem. Wydaję mi się, że mógłby to być fantastyczny duet jednak zobaczymy jak to będzie. Warto także wspomnieć, że Mateusz Ponitka startuje do draftu w tym sezonie. Cóż można powiedzieć o Polaku, który do tej pory grał w Belgijskiej lidze. Podobno był na tyle dobry, że otarł się on o nagrodę MVP poprzedniego sezonu. Mówi się, że ma on jakieś szanse aby dołączyć w tym sezonie do NBA. Najgłośniej mówiono o Pheonix Suns czy też Orlando Magic, którzy mieliby go wybrać z dalekim numerem. Ja osobiście mam nadzieję, że Polak przebije się do NBA żeby chociaż przeżyć parę treningów z jakimiś megagwiazdami, które są w teamach NBA. Co do typów na ten turniej to myślę tak:

K.A Towns - 1 Pick draftu - 1.15/betano ✅✅✅
D.Russel - Top 5 Pick - Tak - 1.15/betano ✅✅✅
Kristaps Porzingis - Top 5 Pick - Tak - 1.15/betano ✅✅✅

M.Ponitka - wybrany w drafcie - Tak - 2.50/unibet ⛔⛔⛔
E.Mudiay - Top 5 Pick - Nie - 1.60/betano ✅✅✅


https://www.youtube.com/watch?v=Fjzdm1pSqjk -&gt; Łotysz
https://www.youtube.com/watch?v=R68m3i8J-Pg -&gt; Mudiay
 
brodaty-zolw 66,4K

brodaty-zolw

Forum VIP
Charlotte Hornets wygranymi okienka transferowego przed draftem. Nazwałem ich tak a zaraz przedstawie wam dlaczego tak sądzę i myślę, że się ze mną zgodzicie.
Ostatnio wspominałem, że wytransferowali oni Stephensona, który niestety się nie sprawdził a w zamian za niego pozyskali m.in Matta Barnesa. Rozmawialiśmy co może się z nim stać i dziś doszło do wymiany między Hornets a Thuner. Do Charlotte powędrował Jeremy Lamb a do Oklahomy właśnie Barnes. Drużyna OKC ma go zwolnić aby móc zmniejszyć Salary lub też móc potem zatrzymać Kantera i Sinclera. Hornetsi zyskali młodego, perspektywicznego SG, który niestety nie został doceniony w Oklahomie. Ja osobiście jestem strasznym zwolennikiem tego transferu i jestem zachwycony, że taki zawodnik zasilił szeregi Hornets! Jednak to nie koniec! Doszło jeszcze do wymiany w, której Szerszenie zyskały francuskiego SF - Nicolasa Batuma z Portland. W drugą stronę powędrowali Noah Vonleh i Gerald Henderson. Kolejny świetny ruch w wykonaniu drużyny z Charlotte. Weźmy pod uwagę, że Szerszenie mają jeszcze pick nr.9 w drafcie, który odbędzie się w nocy to strasznie ale strasznie spoglądam na Hornets w PO. Zresztą wschód jest tak słaby, że mimo słabego sezonu walczyli prawie do końca. Spoglądając na kolejny sezon liczę na to, że Hornetsi wreszcie zbudują fajną drużynę.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Porzingis w top3 - nie ✅
1.5 w betsafe

Powstał duży hype na Łotysza, czy słusznie nie wiem, nie interesuję się europejską koszykówką, ale zdecydowałem się zagrać powyższy bet. Uważam że Porzingis trafi albo do Lakers (z 2. pickiem wówczas bet nietrafiony) lub Knicks z czwórką. Ogólnie na trzy pierwsze miejsca jest czterech kandydatów - Towns, Okafor, Russell i właśnie Łotysz. Mimo wszystko uważam że Porzingis trafi do Knicks, dlaczego?
Myślę, że Lakers będzie się bało zaryzykować. Biały center z wysokim numerem - chyba każdy ma jedno skojarzenie ;)

Bardziej w kategorii żartu, bo przecież nie wiemy co siedzi w głowach GMów. A co mówią mocki?
DraftExpress: Towns, Okafor, Russell, Porzingis
nbadraft: Towns, Okafor, Russell, Porzingis
CBSsport: Towns, Okafor, Russell, Winslow, Porzingis
David Aldridge: Towns, Okafor, Russell, Mudiay, Hezonja, Porzingis
enbiej.pl: Towns, Okafor, Russell, Porzingis
comcastwashington: Towns, Okafor, Russell, Porzingis
Wszędzie praktycznie to samo. Myślę, że organizacja z Los Angeles będzie wolała wziąć centra jednej z najlepszych amerykańskiej uczelni niż Europejczyka z ligi hiszpańskiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
S 265

stingnwo

Użytkownik
Zwiększenie salary cup ciekawie wpłynęło na nowe kontrakty. Pisząc &quot;ciekawie&quot; mam na myśli że część GM&#39;ów znowu poupadała na głowy przed podpisaniem kilku wieloletnich kontraktów. Przykłady:
- Millsap - 59 mln za trzy lata w Atlancie
- Carrol - 60 mln za cztery lata w Toronto
- D. Green - 45 mln za cztery lata w San Antonio
- Shumpert - 40 mln za cztery lata w Cleveland
ale i tak najlepsi są Brooklyn Nets, tam to się chyba nigdy nie nauczą - Lopez - 60 mln za trzy lata.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Masz rację. To co się dzieje na rynku wolnych agentów w tym roku jest chore. Kolejne przykłady:

Największa kłoda NBA Robin Lopez dostał niewiele mniej niż brat, bo 54 mln !!! za 4 lata. Hahaha. To mogli zrobić tylko NYK. Melo napewno w siódmym niebie. Dalej, Greg Monroe 50 mln za 3 lata. Fajne wzmocnienie Bucks ale taka kasa? Really?

Dobry ale mocno skontuzjowany Wes Matthews 64 mln za 4 lata od Mavericks. Swoją drogą szybciutko nam się Trailblazers rozpadli ???? W zamian Ed Davis 20 mln za 3 lata gry. Poza tym duże umowy podpisali: Tyson Chandler 52 mln za 4 lata w Suns, Tristan Thompson 80 mln za 5 lat w Cavs, Brandon Knight 70 mln płatne za 5 lat (Suns). Ciekawe co by się stało jakby nie było limitów. LeBron dostałby 100 mln za sezon? ????
 
S 265

stingnwo

Użytkownik
I bardzo duża niespodzianka transferowa (przynajmniej dla mnie) stała się faktem, Jordan opuszcza Los Angeles na rzecz Mavs. Byłem przekonany, że zostanie w Clippers, ze względu na styl gry, trenera, największe pieniądze, ekipę. Z tegorocznych wolnych agentów bardziej zaskoczony byłbym tylko wtedy gdyby Duncan odszedł ze Spurs. Ale podobno zdecydowało to że nie lubią z Paulem (czego na boisku zupełnie nie widać) a także tym że na rozmowach kontraktowych w Dallas był obecny Nowitzki, który przerwał wakacje aby go przekonywać.
A na koniec absurdów kontraktowych ciąg dalszy LaMarcus Aldridge dostaje kontrakt na takim samym poziomie jak Lopez w Nets czy Millsap w Hawks, a tylko trochę większy od Monroe&#39;a w Bucks, Thompsona w Cavs czy Matthewsa w Mavs. Tak, z pewnością to ta sama półka...
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Kolejne dni i ciekawe deale.
LAC próbują załatać dziurę po Jordanie oferując umowy dla JaVale McGee i Amare Stoudemire. W kręgu zainteresowań jest też David West ale on jest chyba nie do wyjęcia, bo Clipps mają tylko 2 mln dolarów w salary.
Kosta Koufos podpisał 4-letnią umowę z Sacramento Kings za 33 mln dolarów. Całkiem spoko deal dla Królów, Jackson mógłby się od nich nauczyć pozyskać solidnego centra za niezbyt wysokie pieniądze. Drużynę z Sacto zasilili również Marco Belinelli, Omri Casspi oraz Rajon Rondo, który podpisał jednoroczną umowę za 9,5 mln. Po fatalnym sezonie ma coś do udowodnienia. Całkiem niezłe warunki, bo taki Rodney Stuckey podpsiał w Indianie 3-letni kontrakt za 21 mln dolarów.
Wracając do tematu nowych-wielkich i absurdalnych umów. Reggie Jackson dostał od Detroit Pistons za 5-letni kontrakt 80 mln dolarów, a Cory Joseph przeszedł z SAS do Toronto gdzie otrzymał 30 mln za 4 lata. Tobias Harris zdecydował się pozostać w Orlando, bo dostał 64 mln za 4 lata. A taki duet Corey Brewer i Patrick Beverley zostali w Rockets za 23.4 miliona dolarów za trzy lata gry, drugi za cztery lata zarobi 24 miliony.

Po raz kolejny wielkimi przegranymi na rynku wolnych agentów zostali Los Angeles Lakers, którzy nie pozyskali żadnej gwiazdy ale na pocieszenie podpisali umowy z bardzo solidnym tercetem: Royem Hibbertem, Lou Williamsem oraz Brandonem Bassem.
Z innych ciekawostek Cleveland Cavaliers zainteresowali się możliwością ściągnięcia do drużyny Joe Johnsona z Brooklyn Nets i mają zaoferować w zamian m.in. Andersona Varejao.
 
easy 3,1K

easy

Forum VIP
Po raz kolejny wielkimi przegranymi na rynku wolnych agentów zostali Los Angeles Lakers, którzy nie pozyskali żadnej gwiazdy ale na pocieszenie podpisali umowy z bardzo solidnym tercetem: Royem Hibbertem, Lou Williamsem oraz Brandonem Bassem.
Serio, serio?

Lakers przegranymi ? ???? Dostali swietnego w defensywie centra w contract year, ktory powinien dobrze maskowac braki defensywne Juliusa. Przyszedl on do nich za przyslowiowa paczke fajek, dodatkowo dostali na lawke mega solidnego Bassa. Nie podpisali jakichs malo logicznych kontraktow na dlugie lata, maja podstawy do budowania druzyny [Russel-Randle]. Dla mnie bardzo dobra robota Lakers.
 
S 265

stingnwo

Użytkownik
Ok, pozyskali kilku niezłych zawodników, ale mocno zabiegali o kilku &quot;allstarów&quot;, którzy zgodnie odmówili.
I poza tym jak oceniasz teraz ten zespół, o co będą walczyli? Bo na pierwszy rzut oka ponowny brak playoffów w przyszłym roku.
 
easy 3,1K

easy

Forum VIP
No tak ale to moze byc dla nich wbrew pozorom jeszcze lepsza sytuacja. Jakby pozyskali, ktoregos z tych wiekszych gwiazd to majac jeszcze w zapasie duze ego Bryanta rozwoj mlodych bylby pod duzymcznakiem zapytania a tak dostali tak jak pisalem wczesniej bdobrego w defensywie Roya Hibberta a on wiele pilek w ataku nie potrzebuje przez co Julius spokojnie bedzie mogl rozwijac sie na tej stronie parkietu. Jedyny zawodnik, ktorego chyba realnie Lakers mogli zalowac to Jimmu Butler. Na trojcie maja olbrzymia dziure i ten zawodnik pasowalby idealnie. Ale spokojnie Lakers maja czas, spokojnie pozbeda sie 25 mln KB i pieniadze na wzmocnienia sie znajda. Dlatego pisze, ze nazywanie Lakers wielkimi przegranymi to ogromne nafuzycie bo oni nie sa nawet malutkimi przegranymi :razz: Sting nie mam pojecia w jakim oni miejscu beda w najblizszym sezonie ale jestem przekonany, ze z roku na rok beda robili duze postepy :razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
brodaty-zolw 66,4K

brodaty-zolw

Forum VIP
Co do LAL to ja mam mieszane uczucia. Fajnie zaczęli budować drużynę ale czy oni mają team na to aby awansować do PO? Wydaję mi się, że nie. W szczególności na tak silnym zachodzie gdzie co prawda Portland wypada z walki o PO jednak Lakers nadal dla mnie są za pierwszą ósemką. Stawiam ich na równo z takimi Utah czy Sacramento, które fajnie się wzmocniło. No i właśnie? Czy Lakers są gotowi na kolejny sezon poza PO? Mieli się przebudować natychmiast i gdyby dostali wyższy pick to sądzę, że tak by się stało. Teraz przebudowują się powoli i wydaję mi się, że to fajna opcja. D&#39;Angelo, Clarkson oraz Randle to fundamenty na, których da się budować team. Jeszcze co do transferu Hibberta to myślę, że to dobra opcja, bo on w obronie da bardzo dużo. Blokuje, zbiera jednak może nie rzucić żadnego punktu także wiecie. Jest to jednak dobry transfer dla Indiany, która pozbyła się kontraktu Hibberta i otworzyła szansę dla swojego nowego centra, którego pozyskali w drafcie.
Co do Indiany. Ich zawodnik i jeden z moich ulubieńców David West wybrał San Antonio Spurs. Najciekawsze jest jednak to, że wybrał on minimum dla weterana 1.4 mln zamiast 12 milionów, które oferowała mu Indiana. Pop ściągnął Westa i Aldridge. I dla mnie jest to największy wygrany tego Off-Season.
Wielu przepłaconych zawodników ale Robin Lopez czy to jest apogeum głupoty. Przepłacony Monroe może być jednak najlepszym przepłaconym playerem w tym okienku. Będzie grał w s5 i myślę i jeżeli będzie dobrze karmiony przez swoich kolegów to może być ciekawie. Zobaczymy jednak co nam przyniesie offseason.
 
P 65

peterkurten

Użytkownik
LAL za zachodzie nie mają szans moim zdaniem awansować do PO. Ogólnie walka w tym sezonie na zachodzie o PO będzie jeszcze ciekawsza. Moim zdaniem z walki o po będą wyłączeni tylko lal, kings i denver, reszta będzie walczyć do ostatniego meczu
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Lalkom zejdzie za rok kontrakt Kobe`go &amp; wzrost salary cap i beda mieli hajs zeby dac dwa maxy gwiazdom.
A trzeba pamietac, ze Durant i Drummond beda wolni.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
@ easy
Pozwolę się z Tobą nie zgodzić i to po całości. Lakers przygotowywali się na ten offseason, chcieli ściągnąć jakąś gwiazdę i to im się NIE UDAŁO. Nie to że nie chcieli, po prostu nie nikogo z tych najlepszych nie przekonali. I uwaga, ja tutaj nie mówię że nie pozyskali LeBrona, Carmelo, Cousinsa czy Aldridge. Nie, oni oferowali mega pieniądze nawet Gregowi Monroe czy DeAndre Jordanowi a nawet ich nie udało się im pozyskać. To jest porażka na całego. Hibbert, Williams i Bass to solidni zawodnicy. Sam o tym napisałem. Tyle, że nie poprowadzą Lakers nawet w kierunku bycia mocnym średniakiem. Hibcio gdyby był taki super to Indiana by go nie puściła za czapkę gruszek. Solidny starter nic więcej. Ci dwaj ostatni to nadają się na mocnych zmienników i w tej roli są rewelacyjnie ale nie na zawodników którzy by napędzali zespół. Roster Lakersów jest mega przeciętny. To że wspomniana trójka go nieco poprawiła niewiele zmienia. O PO w takim składzie nie mają co marzyć, bo wszystkie zespoły które tam grały w tym sezonie się wzmacniają. Jedynie Trailblazers się rozsypali ale w kolejce czekać będą zdrowi Thunder, do tego Suns czy nawet Kings. Lakers nawet przy pozyskaniu dowolnego All Stara za rok i tak nie będą contenderem. Nie będą nawet blisko. Durant? Bądźmy poważni. Naprawdę myślicie że on by chciał tam dołączyć? Tam musi dojść do trzęsienia ziemi w managmencie, który rozbił mega silną drużynę w drobny mak w ciągu dwóch offseasonów.
Polecam świetny artykuł na stronie: http://www.lakersland.pl/wladze-lakers-wciaz-zyja-w-xx-wieku/ który idealnie według mnie oddaje co się teraz dzieje w tym najbogatszym i największym klubie NBA - dramat!
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
Wracając do wątku na temat przepłaconych kontraktów. Nie chcę mi się na ten moment szukać kto i w którym momencie pisał o absurdalnie wysokich kontraktach dla zawodników nawet tych z drugiego czy trzeciego planu, ale pragnę przypomnieć, że od tego sezonu wzrasta salary cap do ponad 67mln$, natomiast w 2017r. może to być nawet 108mln$, także te kontrakty, które organizacje podpisują z zawodnikami, mogą w perspektywie czasu okazać się w niektórych przypadkach wręcz stealami, a przynajmniej rozsądnymi umowami. Oczywiście są ruchy, gdzie nawet biorąc pod uwagę wzrost salary cap trudno je zrozumieć (dla mnie Jackson - Pistons lub Thompson z Cavs, który dostania najprawdopodobniej na dniach maxa), ale trzeba brać jednak poprawkę na ten ważny aspekt, który pozwala wolnym agentom zawyżać swoją wartość na rynku i negocjować kontrakty życia, z drugiej strony jednak nie odbije się to na poszczególnych klubach negatywnie w kontekście wprowadzanych zmian.

E:W tym roku salary cap osiągnie 70mln$
 
S 265

stingnwo

Użytkownik
Well played Mr Presti, well played. 70 mln za 4 lata dla Enesa Kantera, bardzo mocno przekroczone salary w najbliższym sezonie, przy maksie dla Duranta także w kolejnych. A nie tak dawno brakło kasy na Jamesa Hardena...
 
kostuch 142

kostuch

Użytkownik
Czyżby Sugar Ray miał wylądować w Cavs? Na RealGM napisali, że nie wybiera się na emeryturę. Więc pewnie do Bronka pod spódnicę ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom