Mistrzostwa Europy na basenie długim 50-sięcio metrowym(Budapeszt 4-15 Sierpnia)
Areny Mistrzostw:
Hajós Alfréd Swimming Pool
Széchy Tamás Complex
Reprezentanci Polski:
Mężczyźni:
Marcin Cieślak
Konrad Czerniak
Łukasz Gąsior
Przemysław Gorczyca
Maciej Hreniak
Jakub Jasiński
Konrad Kawęcki
Sławomir Kuczko
Paweł Korzeniowski
Mateusz Matczak
Krzysztof Pielowski
Paweł Rurak
Mateusz Sawrymowicz
Przemysław Stańczyk
Marcin Tarczyński
Sławomir Wolniak
Karol Zaczyński
Kobiety:
Klaudia Naziębło
Mirela Olczak
Agnieszka Ostrowska
Karolina Szczepaniak
Alicja Tchórz
Aleksandra Urbańczyk
Karolina Urbańska
Katarzyna Wilk
Paulina Zachoszcz
Program Zawodów
Dzień pierwszy(9 Sierpnia-Poniedziałek)
Sesja Poranna(Eliminacje)
400 m Stylem Dowolnym Mężczyzn
50 m Stylem Motylkowym Kobiet
100 m Stylem Grzbietowym Mężczyzn
400 m Stylem Zmiennym Kobiet
100 m Żabką Mężczyzn
200 m Stylem Grzbietowym Kobiet
50 m Stylem Motylkowym Mężczyzn
Sztafeta Kobiet Stylem Dowolnym 4x100m
100 m Stylem Grzbietowym Mężczyzn(Dogrywka)
50 m Stylem Motylkowym Mężczyzn(Dogrywka)
Sesja Popołudniowa(Finały+Półfinały)
400 m Stylem Dowolnym Mężczyzn (Finał)
50 m Stylem Motylkowym Kobiet (Półfinał)
100 m Stylem Grzbietowym Mężczyzn (Półfinał)
400 m Stylem Zmiennym Kobiet (Finał)
100 m Żabką Mężczyzn (Półfinał)
200 m Stylem Grzbietowym Kobiet (Półfinał)
50 m Stylem Motylkowym Mężczyzn (Półfinał)
Sztafeta Kobiet Stylem Dowolnym 4x100m (Finał)
Dzień drugi(10 Sierpnia-Wtorek)
Sesja Poranna(Eliminacje)
200 m Stylem Dowolnym Mężczyzn
100 m Żabką Kobiet
200 m Stylem Zmiennym Mężczyzn
100 m Stylem Dowolnym Kobiet
1500 m Stylem Dowolnym Mężczyzn
100 m Stylem Dowolnym Kobiet (Dogrywka)
Sesja Popołudniowa(Finały+Półfinały)
50 m Stylem Motylkowym Mężczyzn (Finał)
100 m Stylem Dowolnym Kobiet (Półfinał)
100 m Stylem Grzbietowym Mężczyzn (Finał)
50 m Stylem Motylkowym Kobiet (Finał)
100 m Żabką Mężczyzn (Finał)
100 m Żabką Kobiet (Półfinał)
200 m Stylem Zmiennym Mężczyzn (Półfinał)
200 m Stylem Grzbietowym Kobiet (Finał)
200 m Stylem Dowolnym Mężczyzn (Półfinał)
Dzień Trzeci(11 Sierpnia-Środa)
Sesja Poranna(Eliminacje)
200 m Stylem Motylkowym Mężczyzn
200 m Stylem Zmiennym Kobiet
200 m Żabką Mężczyzn
100 m Stylem Grzbietowym Kobiet
50 m Stylem Grzbietowym Mężczyzn
800 m Stylem Dowolnym Kobiet
Sesja Popołudniowa(Finały+Półfinały)
1500 m Stylem Dowolnym Mężczyzn ( Finał) Udział wezmą m.in.:Mateusz Sawrymowicz
oraz Przemysław Stańczyk.
200 m Żabką Mężczyzn (Półfinał) Udział weźmie m.in. Sławomir Kuczko.
200 m Stylem Zmiennym Kobiet (Półfinał)
200 m Stylem Dowolnym Mężczyzn (Finał)
100 m Żabką Kobiet (Finał)
200 m Stylem Motylkowym Mężczyzn (Półfinał) Udział wezmą m.in.:Marcin Cieślak oraz Paweł Korzeniowski.
100 m Stylem Dowolnym Kobiet (Finał) Udział weźmie m.in.Katarzyna Wilk.
200 m Stylem Zmiennym Mężczyzn (Finał) Udział weźmie m.in.Marcin Tarczyński.
100 m Stylem Grzbietowym Kobiet (Półfinał)
50 m Stylem Grzbietowym Mężczyzn (Półfinał)
Dzień Czwarty(12 Sierpnia-Czwartek)
Sesja Poranna(Eliminacje)
200 m Żabką Kobiet Udział wezmą m.in.:Agnieszka Ostrowska oraz Paulina Zachoszcz.
100 m Stylem Dowolnym Mężczyzn Udział weźmie m.in.Łukasz Gąsior.
100 m Stylem Motylkowym Kobiet Udział weźmie m.in.Mirela Olczak.
800 m Stylem Dowolnym Mężczyzn Udział wezmą m.in.:Karol Zaczyński,Maciej Hreniak,Krzysztof Pielowski oraz Przemysław Stańczyk.
Sztafeta Kobiet Stylem Dowolnym 4x200m
Sesja Popołudniowa(Finały+Półfinały)
800 m Stylem Dowolnym Kobiet (Finał Godzina 17:02)
200 m Stylem Zmiennym Kobiet (Finał Godzina 17:13)
100 m Stylem Dowolnym Mężczyzn (Półfinał Godzina 17:18)
100 m Stylem Motylkowym Kobiet (Półfinał Godzina 17:26)
200 m Żabką Mężczyzn (Finał Godzina 17:41)
100 m Stylem Grzbietowym Kobiet (Finał Godzina 17:53)
200 m Stylem Motylkowym Mężczyzn (Finał Godzina 17:57) Udział wezmą m.in.:Marcin Cieślak oraz Paweł Korzeniowski.
200 m Żabką Kobiet (Półfinał Godzina 18:09) Udział wezmą m.in.:Agnieszka Ostrowska oraz Paulina Zachoszcz.
50 m Stylem Grzbietowym Mężczyzn (Finał Godzina 18:19)
Sztafeta Kobiet Stylem Dowolnym 4x200m (Finał Godzina 18:30)
Dzień Piąty(13 Sierpnia-Piątek)
Sesja Poranna(Eliminacje)
200 m Stylem Grzbietowym Mężczyzn (Godzina 9:30) Udział weźmie m.in.Radosław Kawęcki.
200 m Stylem Dowolnym Kobiet (Godzina 9:49)
100 m Stylem Motylkowym Mężczyzn (Godzina 10:15) Udział wezmą m.in.
aweł Korzeniowski,Marcin Tarczyński oraz Konrad Czerniak.
50 m Stylem Grzbietowym Kobiet (Godzina 10:33) Udział wezmą m.in.:Karolina Urbańska,Alicja Tchórz oraz Aleksandra Urbańczyk.
50 m Żabką Mężczyzn (Godzina 10:46) Udział wezmą m.in.
rzemysław Gorczyca oraz Sławomir Wolniak.
1500 m Stylem Dowolnym Kobiet (Godzina 10:59)
Sesja Popołudniowa(Finały+Półfinały)
800 m Stylem Dowolnym Mężczyzn (Finał)
200 m Stylem Dowolnym Kobiet (Półfinał)
100 m Stylem Motylkowym Mężczyzn (Półfinał)
200 m Żabką Kobiet (Finał)
100 m Stylem Dowolnym Mężczyzn (Finał)
50 m Stylem Grzbietowym Kobiet (Półfinał)
200 m Stylem Grzbietowym Mężczyzn (Półfinał)
100 m Stylem Motylkowym Kobiet (Finał)
50 m Żabką Mężczyzn (Półfinał)