>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PDC World Championship 2023 (15.12.2022 - 3.01.2023)

Siara_89 21,8K

Siara_89

Użytkownik
Luki (Modricia?) 4 maksów nie potrzebuję, ale 3 maksy Luke'a będą spokojnie :)

Ja gram trochę w lotki, jeżdżę na różne turnieje i zachowując wszelkie proporcje wiem co znaczy grać z początkującym, a co z mistrzem. Moje średnie zamykają się w przedziale 50-80. Z początkującym, który rzuca na 35 wystarcza mi 55. Po co więcej? Szkoda koncentracji. A jak gram z topowymi zawodnikami w Polsce to jest 70, a bywa i 80. Trzeba czuć grę nie tylko z tv, ale samemu stanąć na linii i zrozumieć emocje :)
Jakimi lotkami rzucasz obecnie jeśli można wiedzieć?
 
Kaldui 222K

Kaldui

Znawca - Dart
Ja gram trochę w lotki, jeżdżę na różne turnieje i toutes proportions gardees wiem co znaczy grać z początkującym, a co z mistrzem. Moje średnie zamykają się w przedziale 50-80. Z początkującym, który rzuca na 35 wystarcza mi 55. Po co więcej? Szkoda koncentracji. A jak gram z topowymi zawodnikami w Polsce to jest 70, a bywa i 80. Trzeba czuć grę nie tylko z tv, ale samemu stanąć na linii i zrozumieć emocje
Ja się z Tobą zgodzę - również trochę rzucam (choc na dużo niższym poziomie), ale wystarczy żebym również zaobserwował tę zależność: jak się nastawiasz na słabego, a jak na dobrego przeciwnika - różne poziomy koncentracji.
Natomiast jest jeszcze jedno zjawisko: przemotywowanie / zbyt duże spięcie. Raz rzucałem z mistrzem poprzedniego sezonu i tak bardzo mi zależało, że nie dobiłem do średniej 35, gdzie udaje mi się zazwyczaj oscylować w granicach 50.
Daleko szukać nie trzeba: Luke na Grand Slamie zagrał piękne spotkanie z R.Smithem, rzucając prawie na średniej 97 i 6 maxów, by dzień później dostać gładko w czapkę od MVG (1 MAX), średnia 60.
Jak będzie - nie wiadomo, ale osobiście nie brałbym 3 maxów przy tym kursie. Jak skończy się na 9-11 legach, to będą ciężary. Niemniej powodzenia 💪
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Ja w meczu Price'a idę w najwyższy checkout over 124,5 po kursie 1,83 w 888starz Nawet zakładając, że Gerwyn wjedzie na pełnej i rozjedzie w 10-11 legach rywala, to nie powinien cały czas rozmieniać zamków, a próbować zamykać wyższe wyniki, tym bardziej, że 125 to wcale nie taki wygórowany finisz. Fajny ten bet na 2 zamki trzycyfrowe Price'a, który ktoś wyżej wrzucił. Ja jednak nie mam możliwości tego zagrać, więc próbuję w ten sposób. Powodzenia! 😉

Edit:
Rzutem na taśmę odpowiedział na trzeciego maxa, który tu ucieszył wielu, zamknięciem ze 150, które ucieszyło mnie 😎
 
Ostatnia edycja:
brodaty-zolw 66,4K

brodaty-zolw

Forum VIP
Odpuszczam granie czegokolwiek niż win, handicap -1.5, ewentualnie więcej 180s do fazy po świętach. Normalny Price mający 100 do końca i dwie lotki na ulubionych podwójnych robi to z zamkniętymi oczami.
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Cóż. Mecz po którym obaj pozostaniemy zapewne przy swoim zdaniu. Wyszedł na pełnej, skończył ze średnia raptem 1,1 wyższa niż wczoraj. Mieć średnia poniżej 90 przy 50procentowej skuteczności na dublach to jednak nie jest imponujący wynik. Niemniej, najważniejsze że obu wpadło
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Dziś tylko 1 sesja, a na niej mecze, których nie czuję. Nie chcę obstawiać przeciwko Sebastianowi, bo go znam i mu kibicuję, dlatego wezmę, że obaj ugrają po 1 secie. U panny Sherrock przeczuwam wysokie kończenia, bo ta zawodniczka jest z tego znana. W Etoto wystarczy mi tylko 100 punktów, u innych widziałem 102. A 100 jest stosunkowo łatwym, dwulotkowym finiszem.

Jim Williams v Sebastian Białecki
Typ: powyżej 3,5 seta @ 1,40 5

Ricky Evans v Fallon Sherrock
Typ: Fallon Sherrock najwyższy checkout powyżej 99.5 @ 1,85 76
szkoda podejść do 112 i 167

AKO: 2,59 (2,27) ETOTO
 
Ostatnia edycja:
brodaty-zolw 66,4K

brodaty-zolw

Forum VIP
Betfan wyrasta na mojego ulubionego bukmachera i wystawił mi MyBet na spotkanie Sebastiana Białeckiego.

Williams-Białecki
Typ: Bialecki wygra minimum 1 seta, rzuci minimum 2x180s i zakończy lega minimum 100 - 2.5/betfan


Wystawiłabym podobny kurs na ten bet, może ciut niżej, wiec jak najbardziej jest on do gry. Jeżeli już zaczęliśmy trochę prywatę to w dwóch spotkaniach, które zagrałem przeciwko Sebie (2x0-3) rzucił mi on dwie 180tki, zapiął 100 i dwa razy finishe 80-96. Ostatnio widziałem go we Włocławku i grał tam naprawdę dobre zawody. Ostatni występ w Holandii nie był nadzwyczajny, ale jestem zdania, ze w jego przypadku nie będzie spalenia dużo scena i będzie w stanie ugrać seta. Wygranie minimum 1 seta powinno nam tutaj dać około 16 legow, a to na spokojnie format, gdzie jest w stanie wcisnąć 2x180s. Zamek? Zamek to zamek, ale uważam, ze będą podejścia na 100+ i jeżeli Sebie dojedzie podwójny to powinien to spokojnie zapiać, a być może nawet wygrać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1503
GROMALL 342

GROMALL

Użytkownik
Jakby ktoś grał na fortunie, to macie już Kleermakera na 3:0 kurs @1.86.Musiałem załadować parę k w handicap Xicheng'a bo zamyka mega kupon i z @2.00 na +2.5 w setach na Chińczyka zrobiło się @1.81.Takze nie dziękujcie ci co gracie 3:0 Holendra na fortunie:LOL:
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Rydz - Rock under 9,5 maxa @1.73 Unibet 4

Do tej pory bardzo ubogo z mojej strony z typami. Pierwsze rundy to zazwyczaj obserwacje, granie zaczynamy po świętach. Tradycyjnie szukam maksow, tradycyjnie underow

Dzisiaj rzuciło mi się takie spotkanie. Obaj zawodnicy zwykle te linie mają zawyżone więc skoro już wychodzą naprzeciwko siebie to grzech nie spróbować.

Rock - zawodnik o ogromnym potencjale, jak kilka osób zauważyło możliwe że przyszły mistrz świata. Często gęsto jednak z maksami nie szaleje. W pierwszej rundzie tutaj w 15 legach trzy maksy. Po drugiej stronie Callan. Zawodnik niezdefiniowany, kalkulator w głowie, uwielbiający skakać po tarczy. Nawet przy dwóch potrójnych dwudziestkach potrafi uciec w zupełnie inny rejon tarczy kiedy tylko urodzi mu się coś w głowie. Ja uwielbiam grać jego undery jako że często są zawyzane przez buków.

O ile tylko nie będzie jakiegoś mega długiego pieciosetowego spotkania to o typ jestem spokojny. A kurs jednak lepszy niż under 4,5 seta a i przy pięciu może spokojnie wejsc
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1220
Kaldui 222K

Kaldui

Znawca - Dart
Dave Chisnall vs Andrew Gilding
Chisnall wygra i rzuci więcej 180 - @1.95 (22bet) Gilding zaskoczył i to mocno. Skończyli obaj z 7 maxami. Mecz Chisnall wziął 3:1

To zdarzenie po tym kursie, to prawdziwe złoto. Dla porównania na Betfan płacą @1.75 - również spoko do gry. Na etoto już tylko @1.60

Gilding zagrał w miarę dobry 1 set i rewelacyjny 5 - reszta do zapomnienia. Nie ukrywam, że się rozczarowałem, bo Andrew w tym sezonie był bardziej równy.
Chisnalla nie trzeba nikomu przedstawiać. Statystyki jego maxów opisywałem w poście z przewidywaniami turniejowymi.
Dave swoje liczniki powinien utrzymywać bez problemu, bo w punktacji jest o niebo lepszy. Troszkę gorzej z podwójnymi, bo w tym elemencie na przestrzeni roku lepszy jest Gilding. Niemniej, żeby móc skorzystać z tego atutu, to musi dochodzić do podwójnych, czyli rzucać na średniej co najmniej 95. Patrząc po tym co się działo ostatnio - trudno mi w to uwierzyć.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +177
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Fajne mecze dziś, dużo można wybrać :)

Zacznę od typów za drobne:

Gabriel Clemens - William O’Connor
Typ: Minimum 3 wyzerowania (checkouts) 100 lub więcej punktów @ 2,40 2

Callan Rydz - Josh Rock
Typ: Minimum 3 wyzerowania (checkouts) 100 lub więcej punktów @ 2,400

AKO: 5,76 (5,06) ETOTO


Wszyscy czterej zawodnicy bardzo dobrze kończą i lubią skończyć z wysokiego licznika. Spodziewam się zaciętych pojedynków, po 4 sety minimum. Można singlami, ja za drobne gram w AKO.

---

Stephen Bunting - Leonard Gates
Typ: Stephen Bunting -1,5 seta @ 1,40 3-1


Chciałoby się napisać "pewniak", ale Stephen lubi coś odwalić.

Gates wygrał tu z Nentjesem 3-1 na średniej 81 (Holender 78). Cofnijmy się do Grand Slama - Amerykanin w grupie ugrał tylko 1 lega, rzucając na średnich 85, 90 i 79. A grupa wcale nie była najmocniejsza, bo oprócz Claytona i Hety był Wattimena.

Gates raczej mocno się nie poprawi, 83-85 to powinna być jego finalna średnia, zakładając, że Stephen będzie prowadził grę, a Amerykanin tylko będzie dorzucał. Anglik w słabszej formie rzuca na 85-88, więc spodziewam się łatwej wygranej. Ale nie gram mocno, bo to tylko Bunting 🙃

Gabriel Clemens - William O’Connor
Typ: powyżej 3,5 seta @ 1,323

Nie wyobrażam sobie tutaj wyniku 3-0 lub 0-3, 4 sety to minimum.

Martijn Kleermaker v Xicheng Han
Typ: Kleermaker -1,5 seta @ 1,17 3-0


Kleermaker DW 3-0 kończy mi gruby kupon, ale dołożę jeszcze -1,5 seta. Nie wiem co musiałby rzucać, żeby przegrać więcej niż 1 seta. A liczę, że wygra gładko 3-0, oddając rywalowi 2-3 legi. O tym meczu napisałem szerzej w poście #21.

AKO: 2,30 (2,02) STS

Ogólnie na Kleermakera 3-0 można jeszcze znaleźć niezłe kursy w: efortuna poniżej 3,5 seta @ 1,74 lub etoto Kleermaker wygra i poniżej 3,5 seta @ 1,70. W dublu z Buntingiem powinno fajnie wejść.

Jeszcze można:
Kleermaker wygra spotkanie, uzyska najwyższy checkout i rzuci najwięcej 180-tek @ 2,25 betfan maksy 1-4
(dla porównania etoto ma tylko 1,85)

A jeśli wierzycie w 3-0:
Martijn Kleermaker wygra mecz 3:0 osiągnie najwyższy checkout i rzuci najwięcej 180-tek @ 2,90 etoto maksy 1-4
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +170
E 1,1K

evnt

Użytkownik
Dwaj nasłabsi zawodnicy w stawce to Vladyslav Omelchenko i Xicheng Han.

Luke Woodhouse v Vladyslav Omelchenko
Typ: Woodhouse -2,5 seta @ 1,72 STS

(dla porównania ETOTO ma 1,43)

Dart na Ukrainie nie jest popularny, a przynajmniej tak było w lecie ubiegłego roku. Yaroslav Mykytyn (darter amator z Ukrainy) w rozmowie z Maciejem Chorbińskim na kanale 'Dart Zmieszany' powiedział, że wtedy na Ukrainie regularnie w lotki grało 100-150 osób. Niech świadczy o tym fakt, że facebookowy profil ukraińskiej federacji polubiło na ten moment 459 osób, w tym kilku moich znajomych Polaków.


Swego czasu Ukraińcy mieli nawet turnieje BDO/WDF grane w Kijowie: Ukraine Open i Kiev Darts Masters. Kategoria tych turniejów była najniższa z możliwych i próżno szukać w nich największych gwiazd wymienionych federacji. Ciekawostka - w 2018 roku oba turnieje wygrał Łukasz Wacławski.

Ukraińcy nie mają u siebie bardzo dobrych zawodników (w skali świata), czasem uczestniczyli w turniejach BDO/WDF, ale bez większych sukcesów. W tegorocznym WDF Europe Cup zagrali (w meczach do 4 wygranych legów):
  • Illia Pekaruk (średnia 62,33)
  • Artem Usyk (średnie 68,29 i 71,34)
  • Vladyslav Melashenko (średnia 72,34)
  • Volodymyr Zalevskyi (średnia 63,97)
Miejsce w Mistrzostwach Świata PDC dostali tylko ze względów politycznych. Dotychczas to miejsce przypadało Rosjanom, ale ze względu na napaść na Ukrainę zostali wykluczeni.

W kwalifikacjach zwyciężył Vladyslaw Omelchenko. Finałową fazę od ćwierćfinałów można obejrzeć na youtube. W dwóch pierwszych meczach do 6 wygranych legów zrobił średnie 66 i 67, a w finale do 3 wygranych setów jego średnia wyniosła 76 punktów.


W Ally Pally dojdzie publiczność, gwar, śpiewy, kamery, stres nową sytuacją i niezły przeciwnik. A Woodhouse to solidny średniak w PDC, przeważnie gra dobrze ponad 90 punktów. Dla mnie sprawa jest jasna - Luke ten mecz wygra gładko i przyjemnie.

Martijn Kleermaker v Xicheng Han
Typ: Kleermaker -2,5 seta @ 2,10 STS

(dla porównania ETOTO ma 1,81)

Zawsze najsłabszym zawodnikiem w stawce MŚ był rezprezentant Chin. Co prawda Chiny postawiły teraz mocno na rozwój darta - transmisje z ichniejszej Premier League Darts są nawet na PDC-TV, poziom drgnął, ale do rywalizowania jak równy z równym na scenach PDC jeszcze daleko. I właśnie zawodnik z tej ligi zagra w mistrzostwach. Nie będzie to zwycięzca Chen, który musiał się wycofać w związku z regulacjami c-19, ale zdobywca drugiego miejsca Han.

Jego przeciętna średnia wyniosła w tych rozgrywkach 80,95 punktów, a aż 7 z 19 meczów zakończył poniżej 80 punktów, w tym w dwóch ledwo przekroczył 70.

Chińczyk trafił na solidnego Kleermakera, który przy słabym dniu zagra 85 i pewnie wygra.

Pamiętajcie, że seta może każdy ugrać, więc nie zastawiajcie domów na DW 3-0. Ale STS śpi i ma fajne kursy na DW 3-0 w dwóch powyższych meczach.

AKO: 3,61 (3,18 bez podatku)
dla porównania AKO w ETOTO: 2,58 (2,28)

--------------------

Mocniejsza taśma:

Luke Woodhouse -1,5 seta @ 1,19
Martijn Kleermaker -1,5 seta @ 1,32
Keane Barry -1,5 seta @ 1,27 1-3 😂
Alan Soutar @ 1,16
Simon Whitlock @ 1,11
Boris Krcmar @ 1,20

AKO: 3,08 (2,71 bez podatku) STS


Styl rzucania Keane'a powoduje, że wielu mało doświadczonych dostosowuje się tempem, co dla rywali jest zgubne. Sampson to zwycięzca kwali z RPA. Trudno coś o nim powiedzieć. Ale sądzę, że 90+ Keane'a da mu gładką wygraną. Ten chlopak wie co znaczy 'doing right things in the right moments'.

Soutar fajnie rzucał w Grand Slamie, ćwierćfinał to naprawdę dobry wynik. Rywal Mal Cuming - zagrał w tym roku w dwóch pokazówkach PDC w Australii. Jego średnie to 77,59 i 78,55.

Whitlock - Perez, mam deja vu. Miesiąc temu zagrali w Grand Slamie w grupie o awans. Whitlock wygrał tylko 5-3: miał ogromną przewagę na punktach, ale słabe kończenia. W formacie setowym spodziewam się nawet 3-0.

Krcmar nauczył się już grać ładnie i skutecznie na steelu. Jego rywal Toru Suzuki 2 lata temu przegrał sromotnie z Razmą 0-3, rzucając co rundę średnio 81 punktów. Nie spodziewam się znacznej poprawy formy, a Krcmar regularnie ostatnio gra 90+.
Dzięki za ten super dubel :)!
 
Do góry Bottom