>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Piłkarze w szatni, ja na rynku.

dukat 7

dukat

Użytkownik
Witam.
Na giełdzie Betfair siedzę już ładnych parę lat. Trochę wygrałem, trochę przegrałem, jedno jest pewne.... zdobyłem spore doświadczenie (a przynajmniej tak mi się wydaje). Generalnie uważam, iż trzymając się pewnych, ustalonych zasad można generować stały (mniejszy lub większy) zysk. Jednak ponieważ ostatnio złamałem swoje zasady i kosztowało mnie to ładnych parę euro, postanowiłem założyć bloga, dzięki któremu łatwiej będzie mi pozostać przy pewnych utartych schematach gry czyli twardo trzymać się ustalonych przeze mnie zasad.
Wspomnianych zasad jest kilka. Po pierwsze gram wyłącznie na rynkach piłki nożnej. Nie żadne konie, tenis itp. Na kopanej znam się najlepiej, więc gram tylko piłkę. Po drugie nigdy nie wchodzę in play. Gram pre-play oraz w przerwie meczu. Tak jak w temacie piłkarze w szatni, ja na rynku. Kolejna zasada to offset, ustawiony zawsze na jeden tick. Czasami uda się obrócić stawką dwukrotnie, ale generalnie jedna transakcja to jeden tick. Co do stop loss&#39;u to zależy od sytuacji na rynku. W programie nie mam go aktywowanego. Jak rynek idzie nie w tą stronę, to wychodzę z redem w wysokości 1-2 ticków.
I teraz sprawy czysto formalne. Stan konta, jaki pozostał po ostatnim złamaniu zasad to 59,62 euro. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to dużo, ale postaram się wam udowodnić że i z tak małych pieniędzy można będzie coś ugrać. Będę starał się robić podsumowania po każdym dniu, w którym coś grałem.
I na koniec najważniejsze, czyli..... cel. Poprzeczkę ustawiłem dość wysoko, ale wiadomo, że jak spadać to z wysokiego konia. Chciałbym aby stan mojego konta na koniec października wyniósł 150 euro. Czy się uda zobaczymy...
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dukat 7

dukat

Użytkownik
Długo nic nie pisałem, gdyż moja gra na BF była bardzo chaotyczna i nie bardzo było o czym pisać. Postanowiłem jednak wziąć się w garść i zacząć grać według zasad, które są w powyższym poście. Następuje jedna zmiana. Chodzi oczywiście o cel.
Wcześniej głównym celem mojej gry, było osiągnięcie zysku rzędu 1% kapitału dziennie. Idąc dalej tym tropem, aby to osiągnąć wystarczy mieć dwie udane transakcje, wielkości 1 ticka każdego dnia. Zakładając iż nie będzie &quot;czerwonych rynków&quot; (hipotetycznie) daje to zysk rzędu 30% miesięcznie. Patrząc od strony procentowej wynik jest genialny. Oczywiście wiadomo, że osiągnięcie 100% skuteczności graniczy niemal z cudem, przyjmując więc wersję bardziej realną będę chciał osiągnąć zysk rzędu 20% kapitału miesięcznie.
Grając do tej pory mój stan konta wynosi coś ok 77 euro (niektóre rynki jeszcze nie rozliczone, więc nie wiem dokładnie ile). Odpalamy więc tick offset i ustawiamy go na wartość 1 I zobaczymy co będzie na koniec października. Gram, wg zasad z postu nr 1, z tym, że cel jaki będę starał się osiągnąć to 20% zysku.
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Podsumowanie dnia 13.10.2012
Wszystkie rynki: 3
Rynki +: 3
Rynki 0: 0
Rynki -: 0
Początkowy stan konta: 78,80
Z/S dzienny: 1,96 (2,49%)
Z/S październik: 1,96 (2,49%)
Z/S blog: 1,96 (2,49%)
Końcowy stan konta: 80,76
Dzisiejszy dzień uważam, za bardzo udany. Z nawiązką udało się zrealizować cel 1% dziennie. Na Colchesterze obróciłem pieniędzmi dwukrotnie. Wszystkie rynki zachowały się zgodnie z moimi przewidywaniami.
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Pozwolę sobie już teraz podsumować dzisiejszy handel, gdyż nie przewiduje dalszej gry jeszcze dziś.

Podsumowanie dnia 14.10.2012

Wszystkie rynki: 3
Rynki +: 3
Rynki 0: 0
Rynki -: 0

Początkowy stan konta: 80,76
Z/S dzienny: 1,43 (1,77%)
Z/S październik: 3,39 (4,30%)
Z/S blog: 3,39 (4,30%)
Końcowy stan konta: 82,19

Generalnie wszystko zgodnie z planem, chociaż czuje lekki niedosyt jeśli chodzi o rynek Girony. Obróciłem jedynie połowa stawki. Przestraszyłem się wybiciem niektórych bukmacherów, które okazało się jedynie chwilową zwyżką kursu. Bez problemu udałoby się przehandlować całość. Ale norma dzienna wyrobiona praktycznie w 200% więc nie ma powodu do smutku.

 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Dziś podsumowanie dwóch ostatnich dni.

Podsumowanie dnia 15.10.2012

Wszystkie rynki: 2
Rynki +: 1
Rynki 0: 1
Rynki -: 0

Początkowy stan konta: 82,19
Z/S dzienny: 0,41 (0,50%)
Z/S październik: 3,80 (4,82%)
Z/S blog: 3,80 (4,82%)
Końcowy stan konta: 82,60

Podsumowanie dnia 16.10.2012

Wszystkie rynki: 8
Rynki +: 4
Rynki 0: 4
Rynki -: 0

Początkowy stan konta: 82,60
Z/S dzienny: 2,68 (3,24%)
Z/S październik: 6,48 (8,22%)
Z/S blog: 6,48 (8,22%)
Końcowy stan konta: 85,28

Wtorek był dniem praktycznie bez handlu. Brałem udział w dwóch rynkach, jeden oddałem na zero, a drugi zgodnie z założeniem ???? Nie udało się osiągnąć zysku w wysokości 1% ale nie ma tragedii.

Zaś wczoraj dzień w kratkę. Miałem problemy z odnalezieniem się na rynkach, co widać w podsumowaniu. Zadowolony jestem z wejścia na rynek Chile - Argentyna, gdzie trzykrotnie udało się obrócić bankiem. Jak widać próbowałem swoich sił na konikach pre play. Ciekawią mnie te rynki i być może jeszcze nie raz tam zagoszczę. Norma dzienna zrealizowana w 300% ???? Oby tak dalej.



@szybkijony

Operuje całym bankiem, czyli w chwili obecnej lekko ponad 85 euro. A co do rynków to w kopanej gram wyłącznie na kursach meczu ????
 
cubsonart 436

cubsonart

Użytkownik
Właśnie jest przerwa w meczach Chelsea - QPR oraz Liverpool - Sunderland.
W momencie gwizdka, kurs były następujące:
Chelsea 0 - 0 QPR
Over 1,5: 1,78 wzrósł do max. 1,84
Over 2,5: 3,45 wzrósł do max. 3,65
Liverpool 2 - 0 Sunderland
Over 2,5: 1,19 wzrósł do max. 1,21
Over 3,5: 1,80 wzrósł do max. 1,91
Newcastle 1 - 1 Everton
Over 2,5: 1,24 wzrósł do max. 1,28
Over 3,5: 1,98 wzrósł do max. 2,18
Grając każdy ten typ po stawce 10 euro, w momencie gwizdka końcowego w pierwszej połowie, jakie mam dać stawki na lay, w momencie gdy te kursy osiągneły maksymalny pułap.
Drugie pytanie, to czy kurs na lay mam brać ten co jest czy ustawić niższy ?
Proszę o dokładne rozjaśnienie co i jak pokolei.
 
cubsonart 436

cubsonart

Użytkownik
Przykład z dziś: Hearts - Hibernian
http://cubsonart.com/upload/images/bfzmianaku.jpg
Wynik HT: 0-0
Nie dokońca rozumiem tą metodę grania, jednak obserwuje ruchy kursów i chciałbym się nauczyć.
W momencie gwizdka kupuje kurs lay 1,36 tak aby moja wygrana wynosiła 100, czyli po stawce 73,52.
Kurs idą w górę, przez kilka minut.
Kursy się zatrzymują po kliku tickach i teraz robię kontrę kupując kurs back 1,41 po stawce 71.
Czyli jeśli będzie under to mam zysk 2,52e a jak over 2,64e.
------
Teraz analiza czy zakład zostanie przyjęty.
Lay na over 0,5 kupuje po kursie 1,36 i ten zakład trafia na pola niebieskie, jako najwyzszy. Wiec ktos kto chce kupic back na over bierze ten moj zaklad wiec jest ok.
Kupujac kurs na back po 1,41, ten zaklad trafia na pola rozowe jako pierwszy, bo kurs jest nizszy od 1,42 aktualnie oferowanego. Wiec ok.
Z tego wynika ze nie byloby zadnych problemow z przyjeciem takich zakladow.

Czy dobrze wywnioskowałem procedure tego grania, oraz czy nie myle sie w 2 czesci postu (przyjecie zakladow) ? Prosze o odpowiedzi osob &quot;w temacie&quot;.
---------
edit.
Jeszcze małe pytanie. Jaki stan konta musze posiadac aby dokonac zakladow opisanych wyzej.
Wg mnie:
lay: 1,36 , stawka 73,52, ew wygrana 100 wiec zobowiazanie 100 euro
back: 1,41 , stawka 71 ,
czyli w sumie 171 euro tak ?
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
Jeszcze małe pytanie. Jaki stan konta musze posiadac aby dokonac zakladow opisanych wyzej.

Wg mnie:

lay: 1,36 , stawka 73,52, ew wygrana 100 wiec zobowiazanie 100 euro

back: 1,41 , stawka 71 ,

czyli w sumie 171 euro tak ?
Nie, wystarczy 100 EUR. W tradingu robisz wszystko tak jakby &quot;w locie&quot; - ciężko to wytłumaczyć, po prostu poczytaj. Pozdrawiam
 
cubsonart 436

cubsonart

Użytkownik
Nie, wystarczy 100 EUR. W tradingu robisz wszystko tak jakby &quot;w locie&quot; - ciężko to wytłumaczyć, po prostu poczytaj. Pozdrawiam
No czyli jednak z automatu tak jak myślałem najpierw ????
Czy procedura jest poprawna ? Nic nie pomyliłem ?
Takie zakłady rozumiem że najczęściej nie ma żadnego problemu z ich przyjęciem, no chyba że kurs na over spada, ale to jest rzadkie.
Wtedy red na 2-3 ticki max. a w następnym rynku odrobi się tego reda.
 
steven1986 28

steven1986

Użytkownik
Cubsonart przy stawce 100€ twoje zobowiązanie wynosi 36€ a do wygrania masz twoje zobowiązanie ale po tych screnach co zrobiłeś widać że być może wpadłeś na dobry pomysł .
Oczywiście minus prowizja czyli ryzykujesz 36€ a do wygrania 95€ mam pytanie kiedy robiłeś screeny w których minutach przerwy.
 
cubsonart 436

cubsonart

Użytkownik
steven1986, pierwszy screen czyli tak jakby kursy poczatkowe odrazu w momencie gwizdka (ogladalem na livetv.ru mecz, gdyz livescory maja lekko spoznione reakcje a tu kazda sekunda sie liczy). wiec pierwszy screen - gwizdek, kolejny na maksymalnym poziomie kursow, generalnie 3-4 min po gwizdku i wtedy kurs jest najwyzszy. kilka rosnie od 4 do nawet 12 tickow (z moich obserwacji okolo 20 meczy).
jako ze jestem poczatkujacy na betfair, chciałbym wiedzieć czy zakłady które opisałem w procedurze kilka postow wyzej beda bez problemowo kupione przez innych graczy ?
 
steven1986 28

steven1986

Użytkownik
Witam napisałeś &quot;jako ze jestem poczatkujacy na Betfair, chciałbym wiedzieć czy zakłady które opisałem w procedurze kilka postow wyzej beda bez problemowo kupione przez innych graczy ?&quot; To wszystko zależy od stawki w pierwszym przypadku czyli over 0.5 po stronie lay przy kursie 1.36 leżała kwota 45€ czyli jak byś chciał kupić po 100€ miałbyś zobowiązanie 36 więc raczej nie powinno być problemów szybko by ci skupiło kasę , jeżeli chodzi o sprzedaż to przy kursie 1.41 leżało 1037€ więc twoja kontra poszła by bez problemu wiesz generalnie musisz patrzeć ile kasy jest w danych koszykach wiadomo ze na meczach dynama czy zenity nigdy nie będą rynki tak płynne jak np na meczach w premier league . Ale to tak zależy od stawki jeżeli twoja bazowa stawka wynosiła by 100 € to bez problemów się załapiesz nawet na spotkania dość niszowe.
Zobacz se w sobotę spotkania FA cap jaka będzie płynność albo mecze barcy realu nie powinno być problemu. Powiedzmy masz 100€ zrobiłeś greena na 3€ i musisz czekać do końca spotkania na rozliczenie ale twoje ryzyko jest ci zwracane na konto od razu czyli odpowiedź brzmi tak jak zrobisz greena możesz handlować dalej na innych rynkach .
 
cubsonart 436

cubsonart

Użytkownik
Ok, za 100 euro jest zysk 3e. Jakbym stawial po 300 euro myslisz ze na tych plynniejszych rynkach nie byloby problemu ?
Mam pytanie odnosnie tego co napisal DanCooper, skoro wszystko odbywa sie w locie, to czy jesli zrobie greena w przerwie, to aby tradeowac na innym rynku musze miec na koncie kolejne 100e czy system juz mi tak jakby z automatu przyznal kase za green i moge odrazu dzialac na innych rynkach?
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
Ok, za 100 euro jest zysk 3e. Jakbym stawial po 300 euro myslisz ze na tych plynniejszych rynkach nie byloby problemu ?

Mam pytanie odnosnie tego co napisal DanCooper, skoro wszystko odbywa sie w locie, to czy jesli zrobie greena w przerwie, to aby tradeowac na innym rynku musze miec na koncie kolejne 100e czy system juz mi tak jakby z automatu przyznal kase za green i moge odrazu dzialac na innych rynkach?
Co do przyjęcia zakładu - przecież pod kursem masz podaną kwotę, która jest aktualnie dostępna do obstawienia po danym kursie w związku z tym nie ma tutaj problemu z zastanawianiem się czy ktoś przyjmie zakład.
Jeżeli chodzi o rozliczenie - jak zrobisz greena, to system automatycznie zwróci Ci wszystkie stawki, natomiast zysk dostaniesz po zakończeniu spotkania. Pozdrawiam
 
cubsonart 436

cubsonart

Użytkownik
Ok i wplacajac do betfair 100e moge postawic lay z zobowiazaniem 100, a chwile potem back ze stawka 97 tak ? czy w lay mam wpisac wygrana 100 i wtedy automatycznie mi wyliczy stawke ?
prosze o takie wyjasnienia, zeby wplacajac 100 euro starczylo na wykonanie jednej takiej operacji.
z gory dzieki za pomoc ????
inna kwestia, przykladowo chce dac lay za 100 euro, i pod najnizszym kursem lay widnieje kwota 50e, to 50e z moich 100 zostanie przyjete po tym kursie, a drugie 50e po kolejnym w kolejce tak ?
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
Ok i wplacajac do betfair 100e moge postawic lay z zobowiazaniem 100, a chwile potem back ze stawka 97 tak ? czy w lay mam wpisac wygrana 100 i wtedy automatycznie mi wyliczy stawke ?

prosze o takie wyjasnienia, zeby wplacajac 100 euro starczylo na wykonanie jednej takiej operacji.
z gory dzieki za pomoc ????

inna kwestia, przykladowo chce dac lay za 100 euro, i pod najnizszym kursem lay widnieje kwota 50e, to 50e z moich 100 zostanie przyjete po tym kursie, a drugie 50e po kolejnym w kolejce tak ?
Niestety nie należę do ludzi cierpliwych w związku z tym w tym momencie kończę swoją pomoc. Kompletnie nie rozumiesz zasad tradingu w związku z tym radzę Ci abyś nie wpłacał tych 100 EUR gdyż stracisz je pewnie przy pierwszym zakładzie. Jest mnóstwo stron na temat tradingu na betfair, wystarczy wejść i poczytać. Powodzenia
 
Do góry Bottom