>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PlayOffy (Polska - 24.08)

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
1 KOLEJKA #6.04.2008
  • Unia Leszno - Złomrex Częstochowa zapowiedź
  • Unia Tarnów - Kronopol Z. Góra
  • Stal Gorzów - Atlas Wrocław
  • Unibax Toruń - Marma Rzeszów zapowiedź

Atlas Wrocław:

1. Mikael Max
2. Mateusz Jaworski
3. Tomasz Jędrzejak
4. Rory Schlein
5. Jason Crump
6. Maciej Janowski
Caelum Stal Gorzów:
9. Tomasz Gollob
10. Jesper Monberg
11. Peter Karlsson
12. Matej Ferjan
13. Rune Holta
14. Adrian Szewczykowski
Marma Polskie Folie Rzeszów:

1. Scott Nicholls
2. Roman Povazhny
3. Davey Watt
4. Matej Zagar
5. Kenneth Bjerre
6. Dawid Lampart
Unibax Toruń:
9. Wiesław Jaguś
10. Adrian Miedziński
11. Hans Andersen
12. Łukasz Lipiński
13. Ryan Sullivan
14. Chris Holder
ZKŻ Kronopol Zielona Góra:

1. Grzegorz Walasek
2. Niels Kristian Iversen
3. Piotr Protasiewicz
4. Fredrik Lindgren
5. Rafał Dobrucki
6. Grzegorz Zengota
Unia Tarnów:
9. Ales Dryml
10. Marcin Rempała
11. Jacek Rempała
12. Kevin Doolan
13. Janusz Kołodziej
14. Kamil Zieliński

CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa:

1. Greg Hancock
2. Tomasz Gapiński
3. Sebastian Ułamek
4. Kamil Mistygacz
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Szczepaniak
Unia Leszno:
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Spojrzenie na pierwszą kolejkę żużlowej ekstraligi by Jacques
▶ Unia Tarnów - ZKŻ Kronopol Zielona Góra
Tarnowianie będą mieli bardzo ciężki sezon. Według mnie mogą nawet nie zdobyć żadnych punktów a jeśli już to jedynie w meczach u siebie z Rzeszowem lub z Wrocławiem będą w stanie nawiązać walkę. Zielona Góra to jednak zdecydowanie wyższa półka. Walasek, Protasiewicz, Lindgren, Iversen, Dobrucki to piątka która nawet bez udziału młodzieżowców powinna zapewnić gościom zwycięstwo. Gospodarze mieliby problemy w I lidze to co dopiero w Extralidze. Spodziewam się tutaj wyniku co najmniej 50-40 dla gości i tak też powinien wyglądać handicap ( około 10 punktów ) . Tarnowianie co prawda najbardziej liczą na zwycięstwo 1 kolejce, bo uważają że Zielona Góra po raz kolejny późno wejdzie w sezon a oni zaskoczą swoich rywali torem. Może to i prawda ale by wygrać takim składem potrzebowali by cudu.
▶ Unia Leszno - Złomrex Włókniarz Częstochowa
Mecz na szczycie. Pojedynek Mistrza Polski z jednymi z największych faworytów tego sezonu. Goście mają Pedersena, Hancocka, Ułamka, Richardsona ( niewiadomo czy pojedzie, bo póki co wyżej stoją chyba szanse Szczepaniaka ) czy Gapińskiego. Wygląda to bardzo dobrze ale jednak przy składzie Unii nie robi to wielkiego wrażenia. Zwłaszcza w meczu rozgrywanym w Lesznie. Nie wiadomo na co stać tak naprawdę Ułamka czy Hancocka, bo nie jeżdżą w Anglii, nie jeździli też w dużej ilości sparingów. Greg jednak na początku sezonu zawsze jest bardzo silny. Spodziewam się tutaj jednak dość pewnego zwycięstwa gospodarzy. Pedersen będzie nadrabiał rezerwą ale i tak m.in. 6-7 punktowe zwycięstwo gospodarzy mnie nie zdziwi.
▶ Stal Gorzów - Atlas Wrocław
Powrót Stali do najwyższej ligi to będzie napewno wielkie święto kibiców w Gorzowie. Rywal w 1 meczu nie jest za mocny także wątpliwe, by Atlas popsuł im tą wielką chwilę. Co prawda stadion w Gorzowie był przebudowany i podobno tor jest nieco zmieniony ale siła Stali tkwi w nowych zawodnikach jak Gollob, Holta, Karlsson także na miejscu gospodarzy nie obawiałbym się o wynik tego meczu. W drużynie przeciwnej jest Crump, ew. Max i Jędrzejak ale dalej to tragedia. Póki co Schlein fatalnie jeździ nawet w angielskiej Elite League a Jeleniewski, Węgrzyk czy Słaboń to jednak chyba nie ta półka by z sukcesami walczyć w Ekstralidze. Mimo wszystko jest to trochę mecz zagadka jak zawsze w 1 kolejce. Gospodarze wygrają. To według mnie nie podlega dyskusji ale rozmiar tego zwycięstwa to sprawa otwarta. 10 punktów handicapu raczej bym wziął ale więcej to już trochę ryzyko.
▶ Unibax Toruń - Marma Polskie Folie Rzeszów
W zeszłym roku Unibax ograł Rzeszowian na początku sezonu różnicą 15 punktów. 19 punktów wtedy zdobył Nicki Pedersen ( brakowało wtedy jednak Nichollsa ) a gospodarze mieli słabe punkty w postaci Alesa Drymla i Mateja Żagara. Aż strach myśleć co stanie się teraz gdy Unibax wzmocnił się Hansem Andersenem i Chrisem Holderem a w Rzeszowie nie ma już Pedersena. Z drugiej strony teraz pojedzie już Nicholls, który jest w rewelacyjnej formie, dojdzie Bjerre a póki co formą nie zachwycają Sullivan, Ząbik czy Miedziński . Jakieś wielkiej &quot;wtopy&quot; więc nie będzie ale i tak Torunianie powinni wygrać to spotkanie różnicą około 15 punktów. Na torze Unibaxu zawsze decyduje tylko i wyłącznie start i gospodarze napewno przygotują taki tor, by to im on odpowiadał a nie gościom.
Zapraszam do dyskusji ;-)
 
K 5

kaczorrm

Użytkownik
Myśle ż e może to być kolejny sezon gdzie Rzeszów jest niedoceniony. W prawdzie nie ma wielkich indywidulności ale jako team może być nie źle. Mysle że w Toruniu pojawi sie Woodward w miejsce Romana co nie zmienia faktu iż nie wiele drużyn w tym sezonie powalczy w Toruniu o zwycięstwo. Ja oczekuje jazdy ma maxa!!!
Edit by Jacques
Woodward nie może pojechać, bo musi być 2 zawodników z polską licencją w składzie ;-)
 
P 0

pidi555

Użytkownik
Woodward może pojechać, jeżeli z numerem 7 Rzeszów wystawi Mateusza Szostka.
W Toruniu za to nie będzie Scotta Nichollsa, którego zastąpi Dawid Stachyra.
Drugim juniorem w składzie Stali będzie Martin Vaculik.
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
No muszę napisac parę słow o meczu W Gorzowie ????
Caelum Stal Gorzów - Atlas Wrocław
▶6 kwietnia startuje Ekstrliga żużlowa. O 16.30 na stadionie im. Edwarda Jancarza przy ulicy Kwiatowej beniaminek z Gorzowa podejmie trzecią drużynę poprzedniego sezonu a mianowicie Atlas Wrocław.
Ekipa z Wrocławia to już nie ten sam zespół co w tamtym sezonie, mimo że udało się zatrzymac Jasona Crumpa w drużynie to reszta składu to już nie te same nazwiska. Przede wszystkim brak H.Andersena może byc widoczny w pierwszym pojedynku nowego sezonu. Prócz Crumpa myślę, że swoje zrobi Mikael Max ale czy Ci dwaj zawodnicy starczą aby wygrac z mocno wzmocnioną przed sezonem Stalą.
Parę punktów może dorzucic Jędrzejak, który uzyskał średnią biegową w poprzednim sezonie równą 1,571. (średnia meczowa 6.60) Na wyjazdach natomiast zanotował średnią biegową 1,313.
Teraz trochę o drużynie z Gorzowa. Z zespołu odeszli Magnus Zetterstroem (Lotos Gdańsk), Piotr Paluch (Start Gniezno), Joonas Kylmaekorpi (Intar Lazur Ostrów), David Ruud (Intar Lazur Ostrów), Niklas Klingberg (GTŻ Grudziądz) i Kim Jansson (Start Gniezno). Co prawda każdy z nich zdobywał w różnych meczach punkty dla Stali, ale w ekstralidze już tak kolorowo by nie było.Trasfery a także przedłużenie kontraktów dało Stali Gorzów mocny skład z Tomaszem Gollobem i Rune Holtą na czele. Mocnym punktem zespoły powinien byc także Peter Karlsson. W zespole zostali także Matej Ferjan i Jespen Jensen. Prócz tych zawodników w teamie jest jeszcze Paweł Hlib ( już jako senior) a także grupa juniorów: Thomas H. Jonasson (Szwecja), Kenneth Hansen (Dania), Adrian Szewczykowski, Jari Makinen (Finlandia), Paweł Zmarzlik, Mateusz Mikorski.
Co może byc więc słabym punktem gorzowian? Pierwsze co się nasuwa na myśl to własnie młodzieżowcy. Choc Stal słynie ze świetnych młodzieżowców chocby takich jak Rafał Okoniewski czy właśnie Paweł Hlib. Czego może więc brakowac obecnym młodym zawodnikom? Przede wszystkim doświadczenia.
Naszą piętą Achillesową wydają się mniej doświadczeni młodzieżowcy, choć i inne drużyny również mają podobne problemy. Liczę jednak, że także nasi juniorzy staną na wysokości zadania - S.Chomski (trener Stali Gorzów)
Ja wierzę jednak że Thomas H. Jonasson poradzi sobie w ekstralidze. Widziałem tego chłopaka w akcji. To świetyn żużlowiec, niezwykle waleczny, nie odpuszcza w żadnym wyścigu.
Jak zapowiada prezes Komarnicki celem jest utrzymanie się w lidze i myślę , że z tym problemu nie będzie. Uważam także, że Stal włączy się do walki o medal.
Jeśli Tomasz Gollob (sr. biegowa) 2,310, Rune Holta (śr. biegowa 2,195) Będą jeździc na swoim poziomie to Stal jest w stanie pokonac każdą drużynę w ekstralidze.
Warto tez podkreślic ze gorzowianie nie przegrali na własnym stadionie od 2006 roku.
Obiekt gorzowskiej Stali został zmodernizowany. Cały koszt modernizacji wyniósł prawie 17 mln złotych. Obecnie stadion pomieści około 13 tysięcy widzów, z czego ponad 7 tysięcy to miejsca zadaszone. Nowy obiekt beniaminka wygląda na prawdę imponująco.
Podsumowując, sądzę, że Stal może zrobic w tym sezonie niejedną niespodziankę. Co więcej uważam, że może byc drużyną, która zagrozi czołówce ekstraligowej. Pierwszym krok do pokrzyżowania planów najlepszym jest zwycięstwo nad Atlasem przed własną publicznością. Wierzę, że stadion zapełni się do ostatniego miejsca. ( w końcu czekało się na taki mecz 5 lat.) Uważam, że Stal pewnie pokona rywala i zdobędzie pierwsze punkty w elicie. Byc może nie będę obiektywny ale uważam, że zwycięstwo w granicach 12-16 punktów jest spokojnie w zasięgu gospodarzy.
typ na ten mecz to: 1
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Jeśli chodzi o jakieś typy na dzisiaj to proponuje:

▶ Stal Gorzów - Atlas Wrocław odwołany
iloma punktami wygra Stal : 13 - 16 @ 4.00
sportingbet

▶ N.K. Iversen (Zielona Góra) więcej niż 8.5 pkt. @ 1.80 odwołany
▶ Tarnów - Zielona Góra (-6) @ 2 @ 1.8 odwołany
▶ H.Andersen - M.Zagar (+2) 1 @ 1.9 ✅ ✅ ✅
bukmacher: Milenium.

▶ T.Gollob - J.Crump(+1.5) 2 @ 1.65 odwołany
▶ R. Holta (Gorzów Wlkp.) mniej 11.5 pkt. @ 1.8 odwołany
bukmacher: toto-mix.

EDIT: Proszę wybaczyc za te &quot;suche&quot; typy ale bukmacherzy późno wystawiają ofertę a ja się spieszyłem na mecz.

Typ w jednym meczu trafiony, szkoda, że pozostałe mecze nie odbył się dzisiaj.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Panowie tutaj nie podajemy suchych typów !
Ja ze swojej strony na strony typuje tak jak napisałem w czwartek ale odpuszczam Leszno i Gorzów z handicapem, bo linia wystawiona tak jak się spodziewałem optymalnie.
Nie przeglądałem ofert innych bukmacherów. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to jestem na gg przez chwilę.
Patrzyłem tylko na bet365 i tam spodobały mi się 3 zakłady. Przede wszystkim Greg Hancock over 11. Amerykanin pojedzie 6 razy a na tym torze zawsze dobrze się czuje. W zeszłym sezonie był siłą napędową gości. Na początku sezonu zawsze też notuje najlepsze rezultaty.
Inny ciekawy zakład to Iversen over 9. Duńczyk co prawda pewnie potraci sporo punktów na bonusach i pojedzie tylko 5 razy ale rywal słabiutki i dyszkę powinien zrobić. Ten sam zakład tylko na Dobruckiego w Milenium grałbym gdybym mógł.
I na deser leciutko .
Crump - Gollob + 2.. Tutaj stawiałbym na remis. Czemu ? Spodziewam się 13-14 punktów bo Gollobie a w 6 startach Crump powinien zrobić też 14-15 punktów. Może się udać a Kurs 13.00 moim zdaniem przesadzony sporo. lekko zagram ;-)
 
J 0

jurwittrans

Użytkownik
Stal Gorzów - Atlas Wrocław
Mecz został odwołany z powodu silnych opadów deszczu.Mecz ten odbędzie się w sobotę 12.04 czyli dzień przed derbami.A tak naprawde niepada tak mocno.
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Prawdę powiedziawszy byłem trochę zdziwiony kiedy wszedłem na stadion.
Nie wiem dlaczego tor nie był przykryty. Spokojnie można było odczekac i rozegrac te zawody już nawet przy oświetleniu. Dlatego dla mnie trochę sytuacja niezrozumiała.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
2 KOLEJKA #13.04.2008
  • Stal Rzeszów - Unia Leszno zapowiedź
  • ZKŻ - Stal Gorzów zapowiedz
  • Atlas Wrocław - Unibax Toruń
  • Włókniarz Częstochowa - Unia Tarnów
-------------------------------------------------------
2 kolejka żużlowej ekstraligii okiem Jacquesa.
▶ Marma Polskie Folie Rzeszów - Unia Leszno
Marma w pierwszej kolejce została upokorzona w Toruniu. Widziałem ten mecz w powtórkach i Stalowcy wyglądali jak juniorzy przy dream teamie z Torunia. W drugiej kolejce rywal wcale nie łatwiejszy, bo w końcu Unia Leszno to mistrz Polski. Nie wróży to dobrze gospodarzom, którzy w tym sezonie conajwyżej mogą powalczyć według mnie o 6 msc. Faworytem tego meczu bezsprzecznie są goście. Co prawda Uniści będą musieli sobie radzić bez Juricy Pavlića ale moim zdaniem nie osłabia to zbytnio siły gości. Zastąpi go Adam Shields i tym sposobem drużynę z Leszna można nazwać już pół australijską drużyną ( Adams, Batchelor + Shields a jest jeszcze McGowan ;-) ). Gospodarze wystąpią w tym meczu już ze Scottem Nichollsem co napewno wzmocni siłę rażenia Rzeszowian ale i tak ten mecz powinna wygrać Unia. Watt, Stachyra, Poważnyj a nawet Bjerre to nie zawodnicy pokroju liderów gości. Dodatkowo tuż po kontuzji są Nicholls i Vaculik a w meczu nie pojedzie Żagar. Mój typ to 8 punktowe zwycięstwo aktualnych Mistrzów Polski.
▶ Atlas Wrocław - Unibax Toruń
Kolejny mecz jednego z faworytów ligi na wyjeździe. Tutaj również spodziewam się wygranej gości. Holder czy Andersen w końcu w poprzednim sezonie bronili barw WTS-u. Do tego świetni startowcy jak Kościecha czy Jaguś oraz Sullivan i Miedziński, którzy na tym torze też powinni czuć się nieźle. W ogóle tor we Wrocławiu jest bardzo podobny do tego toruńskiego. Decyduje start i jazda optymalną ( zazwyczaj przy krawężniku ) ścieżką. Faworyzuje to więc gości, którzy mają zdecydowanie silniejszy skład od Wrocławian. Dość powiedzieć,że ostatnie spotkanie w zeszłym sezonie między tymi drużynami we Wrocławiu wygrali Krzyżacy a przecież skład WTS-u był wtedy znacznie silniejszy od obecnego. Wśród gospodarzy pewniakiem jest Crump a swoje pewnie też dorzuci Jędrzejak ale i tak spodziewam się pewnego zwycięstwa gości. 6-8 punktowe zwycięstwo Unibaxu nawet wliczając rezerwy taktyczne jest według mnie bardzo realne.
▶ ZKŻ Kronpol Zielona Góra - Stal Gorzów
Nie ma w tym sezonie Derbów Polonii z Apatorem mamy za to derby Gorzowa z Zieloną Górą. Kibice obydwu drużyn od dawna już czekają na ten mecz i nie ma się co dziwić, bo zapowiada się fascynujące widowisko. Stal wzmocniona Tomkiem Gollobem, Rune Holtą czy Peterem Karlssonem napewno będzię chciała wywieźć zwycięstwo z toru przy ulicy wrocławskiej ale moim zdaniem faworytem tego meczu jak to zazwyczaj w Derbach są gospodarze. Co prawda trudno takie spotkanie typować. Zwłaszcza teraz gdy obydwa zespoły jeszcze nie zaingurowały sezonu ale 4-6 minusowy handicap na Kronopol mógłoby mnie zainteresować by ten mecz obstawić. ZKŻ u siebie jest bardzo silny a na dodatek w tym sezonie mają dość mocny i wyrównany skład. Co więcej Stal dzień wcześniej jedzie zaległy mecz z WTS-em i nie spodziewam się by to dobrze na nich zadziałało.
▶ Złomrex Włókniarz Częstochowa - Unia Tarnów
I ostatni, zdecydowanie najmniej interesująco zapowiadający się mecz. Ale co tu się dziwić. Unia Tarnów to bardzo słaby zespół i w tym sezonie będzie zbierał &quot;ostre baty&quot; od rywali. Zwłaszcza od Wielkiej Trójki, zwłaszcza na wyjazdach. Jeśli gospodarze pojadą w tym meczu na 100 %, w najsilniejszym składzie to Unia może zdobyć nawet mniej punktów niż Stal Rzeszów w Toruniu. Kołodziej jakieś tam punkty gwarantuje ( choć nie spodziewam się więcej niż 15 punktów w 6 startach wliczając ZRT ) ale reszta nie załapałaby się do składu większości 1ligowców. Póki jednak nie mam pewności jaki skład Włókniarz wystawi w tym meczu ( może dadzą szanse Kennettowi, Szczepaniakowi czy Drabikowi ? ) będę się trzymał z daleka od obstawiania tego meczu. Handicap pewnie będzie ogromny, a możliwe że gospodarze nieco odpuszczą to spotkanie dając szanse zmiennikom. Szczerze mówiąc jednak w to wątpię, bo to inauguracja sezonu. Jeśli pojedzie taki skład jak w Lesznie to byłbym skłonny nawet obstawić 25 punktowy handicap na gospodarzy, bo nie spodziewam się by Unia zdobyła więcej niż 30 punktów.
A wy jak typujecie 2 kolejkę Ekstraligi ? Zapraszam do dyskusji .
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
ja bym chciał tak na początek wspomnieć o derbach.
Zielona Góra nie chce zgodzić się na transmisję meczu.
Jest to wyraz buntu przeciwko terminowi meczu z unią w Tarnowie jaki został im ustalony. Widac, że atmosfera nie jest wystarczająco podgrzana ???? :jezora:
jak bukmacherzy wystawią ofertę na jutrzejszy zaległy mecz Stali napisze typy i analizy. A na 2 kolejkę to pewnie dopiero rano w niedzielę będą zakłady w ofercie
Edit 1:
▶ Złomrex Włókniarz Częstochowa - Unia Tarnów

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
9. Greg Hancock
10. Tomasz Gapiński
11. Sebastian Ułamek
12. Michał Szczepaniak
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Szczepaniak
15. Tai Woffinden
Unia Tarnów:
1. Ales Dryml
2. Krystian Klecha
3. Peter Ljung
4. Marcin Rempała
5. Janusz Kołodziej
6. Kamil Zieliński
7. Patrick Hougaard
Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest ekipa gospodarzy. Wystarczy rzucić okiem na składy i wszystko jasne. Dwa teamy i dwa zupełnie inne cele. Dla Częstochowy w tym sezonie liczy się jedynie zdobycie medalu. Wiadomo, że wzmacniając skład Pedersenem włodarze klubu dali wyraźny sygnał że chcą włączyć się w walkę o mistrzostwo. teraz będzie okazja na polepszenie sobie nastroju po porażce w pierwszej kolejce z Unią Leszno. Dla jaskółek utrzymanie się w lidze to cel an ten sezon. Cel niezwykle ciężki do zrealizowania. Bo tacy zawodnicy jak Ales Dryml, Peter Ljung powinni być w drugiej linii a nie prowadzić parę.
Ale cóż, mam jakiś sentyment do Unii... wierzę, że podejmą walkę. Jakoś jest mi tak trochę złe, że Tarnowianie będą musieli walczyć w tym sezonie w tak nierównej walce. Ale być może Dryml i Ljung będą mieli swój życiowy występ? chciałbym bardzo...
propozycję na dzisiejsze spotkanie Stal-Atlas
▶ Tomasz Gollob - Jason Crump (+ 1.5) 2 @ 1.7 ✅ ✅
▶ Rune Holta (Stal Gorzów) mniej niż 11.5 pkt @ 1.8 ⛔
bukmacher: toto-mix

EDIT: Musze powiedzieć, że Holta na styku. 12 punktów. W ostatnim biegu przyjeżdża na 2 pozycji. Karlsson był w tym wyścigu trzeci i gdyby dwaj panowie zamienili sie pozycjami Rune zrobiłby 11 punktów.

Jason Crump jest w wyśmienitej formie. W ostatnim spotkaniu w Elite League zrobił komplet 15 punktów a jego drużyna zremisowała z Coventry Bees. Dzisiaj może być podobnie, i Jason jako lider drużyny musi zrobić w granicach 14-15 punków. Nie sądzę, aby Tomek zrobił komplet, bo z Jasonem pewnie przegra bezpośredni pojedynek.
Rune Holta mimo, że to bardzo dobry zawodnik, ale 12 punktów będzie mu ciężko zrobić. Wystarczy, że raz przyjedzie 3 i już praktycznie szansa na over ucieka. Rune będzie prowadzić też parę ze słabszym zawodnikiem, więc istnieje też prawdopodobieństwo , że będzie jechał za nim asekurując go. Więc będzie tylko bonus.
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Trochę się obawiam tego czy Crump zrobi 14 lub 15 punktów. Zbyt wielu groźnych przeciwników ma po stronie teamu z Gorzowa. Liga angielska to nie jest to samo co liga polska. Tu każdy z każdym wygrać może. Niestety nie wiemy co obie drużyny reprezentują w obecnym sezonie. Mało meczy sparringowych do tego tylko garstka z dzisiejszych zawodników jeździ w Anglii. Expekt jeśli chodzi o speedway nie wiele dzisiaj oferuje. Ja jednak postawiłbym na handicap -12.5 pkt na korzyść gospodarzy. Atut własnego toru, do tego silna piątka Gollob, Holta, Karlson, Ferjan i do tego Monberg i Jonasson powinni wypracować przewagę 13 pkt. We Wrocławiu po za Crumpem, Jędrzejakiem no i może Maxem nie można liczyć na jakiś cud. Myślę że padnie wynik 54:36 (54:39 przy założeniu że Crump będzie Jokerem) a taki mnie będzie satysfakcjonował. Powodzenia!

Nie wiele się pomyliłem z wynikiem, ale najważniejsze, że handicap został osiągnięty. Wynik 53:40!
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
no to do Gorzowa powróciła Ekstraliga. Byłem na meczu, na prawdę ładne widowisko. I tak jak się spodziewałem Stal pewnie wygrała. Nawet zmieściłem się w przedziale punktowym. W analizie pisałem przedział12-16 pkt. faktycznie mecz zakończył się zwycięstwem 13 punktowym.

Jeśli chodzi o typy, to tak jak mówiłem Crump jest w najwyższej formie, to widać. bez problemów poradził sobie na torze w Gorzowie. Jedynie Tomasz Gollob potrafił powalczyć z Jasonem, raz go nawet pokonać.
bardzo podobała mi się jazda PK-eja. Według mnie najlepszy dzisiaj zawodnik w naszej. 12 punktów mówi samo za siebie. Również podobała mi się jazda Monberga. Waleczny i swoje zrobił. No i muszę wspomnieć miłe słowo io Jonassonie. Wszyscy wspominali, że Gorzów ma słabych młodzieżowców. Ale 8 punktów Thomasa to świetny wynik.
W drużynie Atlasu zawiódł mnie bardzo Max, myślałem, że zrobi z 9-10 punktów tym czasem bezbarwna jazda, praktycznie zero walki. Dopiero w dwóch ostatnich biegach, przede wszystkim w ostatnim, w pojedynku z Gollobem pokazał że jednak potrafi walczy.
i tak jak kolega wyżej stwierdził, że ligi angielskiej nie można porównać do naszej najlepiej pokazuje przykład Shleina. W Elite league 12 punktów, dzisiaj tylko 2.
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
▶ ZKŻ Kronopol Zielona Góra - Caelum Stal Gorzów
Już w jutro o godzinie 18.30 odbędzie się mecz na który czeka nie tylko cała Zielona Góra i Gorzów, ale z pewnością także cała żużlowa Polska.
Na przeciw siebie staną dwie drużyny z województwa lubuskiego aby rozegrać 61 derby Ziemi lubuskiej.
Prawdopodobne składy obu drużyn:
Caelum Stal Gorzów:
1. Tomasz Gollob
2. Jesper Monberg
3. Peter Karlsson
4. Matej Ferjan
5. Rune Holta
6. Thomas Jonasson
ZKŻ Kronopol:
9. Grzegorz Walasek
10. Niels Kristian Iversen
11. Piotr Protasiewicz
12. Fredrik Lindgren
13. Rafał Dobrucki
14. Grzegorz Zengota
Obie drużyny rywalizowały ze sobą 60 razy. 37 zwycięstw odnieśli gorzowianie, 21 zielonogórzanie, dwa razy zanotowano remis. Na torze w Zielonej Górze 17 razy wygrywali gospodarze. Stal punkty z Winnego Grodu wywiozła 13 razy.
Ostatnie pojedynki derbowe rozegrane zostały w 2006 roku:
Zielona Góra - Gorzów 48:41
Gorzów - Zielona Góra 45:45
Zielona Góra - Gorzów 69:21
Gorzów - Zielona Góra 40:49
Już przed sezonem, jeszcze w okienku transferowym zrobiło się gorąco bo przecież Rafał Dobrucki wybierał pomiędzy dwoma lubuskimi klubami. Ostatecznie wybrać ściganie się na torze przy ulicy Wrocławskiej. Czy dobrze zrobił ? Prezes Dowhan po średnio udanym sezonie 2007 teraz liczy na coś więcej. Ale mając w składzie czołowych polskich zawodników, Walaska, Protasiewicza i Dobruckiego uzupełnionych Iversenem i Lindgredem można liczyć na prawdę na sporo.
Jeśli chodzi o ostatnie występy w Anglii warto wspomnieć o postawie Iversen który nakręcił 14 oczek. Fredrik Lindgren i Nicolai Klindt zdobyli 8 punktów, a Gjedde 14. Grzegorz Walasek i Rafał Dobrucki swietnie spisali się w eliminacji do IMŚ i IME.
Stal w sobotę rywalizowała z ekipą z Wrocławia. Atlas uległ gospodarzom 53:40. Ale jeśli gorzowski klub liczy na dobry wynik to trochę więcej będzie musiał pokazać Tomasz Gollob a swój poziom będą musieli utrzymać Jonasson i Mondberg. Wierzę także że Peter Karlsson pojedzie dobrze, bo tak jak podkreślał, że tor w Gorzowie lubi najbardziej i w meczu z Atlasem to udowodnił zdobywając 12 punktów. Matej Ferjan musi zdecydowanie się poprawić bo 3 punkty nie robią wielkiego wrażenia. A Słoweńca z węgierskim paszportem stać na zdobycz punktową w granicach nawet 7-11 punktów.
Zarówno dla jednych jak i drugich spotkanie to będzie sprawdzianem formy, umiejętności i możliwości w tym sezonie. Wiele zależeć może od dyspozycji w danym dniu a także od toru. Wiadomo, że będzie to atutem po stronie gospodarzy, ale wierze, że żużlowcom z Gorzowa uda się spasować na zielonogórski tor i nawiążą walkę. Ciężko jest wskazać faworyta w tym meczu. Z racji tego, że ZKŻ jeździ przed własną publicznością, na swoim torze to właśnie oni mają większe szanse na końcowy sukces. Aczkolwiek nie zdziwię się kiedy to ze zwycięstwa będą cieszyć się przyjezdni. Powiem więcej ... bardzo mnie to ucieszy.
Przy handicapie +5-7 można spokojnie spróbować zagrać na Stal . :jezora:
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Witam wszystkich. Czy wiadomo na 100% ze Nicholls wystąpi w dzisiejszym spotkaniu Unią? Proszę o info. jeśli ktoś wie. Dzięki
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Tak Nicholls dzisiaj nie wystąpi. także w Rzeszowie zabraknie Zagara dlatego:
Rzeszów- Unia Leszno (-11) 2 @ 1.8 ✅
Atlas Wrocław - Unibax Toruń (-7) 2 @ 1.8 ⛔
T.Gollob więcej niż 11.5 pkt. @ 1.65 ⛔
K.Bjerre-J.Hampel(+1) 2 @ 1.85 ✅ ✅
D.Watt-D.Balinski(+2) 2 @ 1.85 ✅ ✅
G.Walasek więcej niż 10.5 pkt. @ 1.85 ⛔
bukmacher: milenium (kursy z godziny 11.30)


Atlas widziałem jak jeździł we wczorajszym meczu i nie spodziewam się, że skoro w Gorzowie przegrali 13 oczkami to, że w silną ekipą z Torunia nie przegrają 7 punktami. Po za tym Holder jest w świetnej formie, a do tego dobra znajomość toru, bo przecież jeździł w tamtym sezonie w drużynie we Wrocławiu podobnie jak Andersen. Dzisiaj oboje sa w Toruniu.

Gollob jako lider gorzowskiej Stali spodziewam się, że będzie jeździł na najwyższym poziomie. Wczoraj Tomek pojechał drużynowo przywożąc prócz 10 oczek jeszcze bonusy. Myślę , że jako kapital pokaże klasę i będzie najlepszym w drużynie z Gorzowa.

Bjerre z pewnością będzie liderem ekipy z Rzeszowa, ale nie wiem czy wygra z Hampelem , po za tym handi +1 dla Jarka. Myślę, że to wyrównana para ale ten jeden dodatkowy punkt może zaważyć na tym że to Hampel okaże sie lepszy. Podobnie Watt i Baliński. Damian już w ostatnim meczu z Częstochową pokazał, że jest dobrze przygotowany do sezonu.

I Grzegorz Walasek jako lider ZG powinien pojechać dobrze. jest ostatnio w formie co pokazały ostatnie starty. W takim pojedynku jak dzisiejsze derby zrobi wszystko żeby zdobyć jak najwięcej punktów.

ZKŻ Kronopol Zielona Góra - Stal Gorzów (+7) 2 @ 1.875 ⛔
kto wygra 1 wyścig: Zielona Góra @ 1.45 ✅ ✅
Rzeszów - Unia Leszno wysokośc wygranej 13-16 @ 4.00 ⛔
bukmacher: sportingbet
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
3 kolejka ekstraligi - 20.04
▶ Unia Leszno - Unia Tarnów
▶ Caelum Stal Gorzów - Złomrex Częstochowa
▶ Unibax Toruń - ZKŻ Kronopol Zielona Góra
▶ Marma Rzeszów - Atlas Wrocław

Unia Leszno - Unia Tarnów
Awizowane składy:
Unia Tarnów:
1. Janusz Kolodziej
2. Marcin Rempala
3. Jacek Rempala
4. Kevin Doolan
5. Ales Dryml
6. Kamil Zielinski
Unia Leszno:
9. Leigh Adams
10. Adam Shields
11. Krzysztof Kasprzak
12. Damian Baliński
13. Jarosław Hampel
14. Robert Kasprzak
Caelum Stal Gorzów - Złomrex Częstochowa
Złomrex Włókniarz Częstochowa:
1. Greg Hancock
2. Michał Szczepaniak
3. Sebastian Ułamek
4. Tomasz Gapiński
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Szczepaniak
Caelum Stal Gorzów:
9. Peter Karlsson
10. Jesper B. Monberg
11. Tomasz Gollob
12. Matej Ferjan
13. Rune Holta
14. Thomas H. Jonasson
Unibax Toruń - ZKŻ Kronopol Zielona Góra
ZKŻ Kronopol Zielona Góra:
1. Grzegorz Walasek
2. Fredrik Lindgren
3. Piotr Protasiewicz
4. Niels Kristian Iversen
5. Rafał Dobrucki
6. Grzegorz Zengota
Unibax Toruń:
9. Wiesław Jaguś
10. Adrian Miedziński
11. Hans Andersen
12. Robert Kościecha
13. Ryan Sullivan
14. Chris Holder
15. Damian Celmer
Marma Rzeszów - Atlas Wrocław
Atlas Wrocław:
1. Tomasz Jędrzejak
2. Krzysztof Słaboń
3. Daniel Jeleniewski
4. Mariusz Węgrzyk
5. Jason Crump
6. Maciej Janowski
Marma Polskie Folie Rzeszów:
9. Davey Watt
10. Cameron Woodward
11. Scott Nicholls
12. Kenneth Bjerre
13. Matej Zagar
14. Dawid Lampart
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Unia Leszno - Unia Tarnów

No cóż można powiedzieć o tym spotkaniu. Leszno pokazuję od początku sezonu, że są mocni i że będą się liczyć w walce o medale. Ostatni mecz pomiędzy tymi druzynami odbył się w Tarnowie i wygrała to spotkanie drużyna gospodarzy. Tylko, że tamten skład a ten to niebo i ziemia. Po odejściu tomka Golloba i Rune Holty na placu boju pozostał tylko Janusz Kołodziej. I jakby się starał sam nie jest w stanie wygrać meczu. Myślę, że mecz z Tarnowa Częstochową pokazał ile mogą wywalczyć zwodnicy Unii.
Leszno ma duże szansę na obronę tytuły i tego meczu z pewnością nie przegra. handicap w granicach 25-30 punktów na gospodarzy

Marma Rzeszów - Atlas Wrocław


bardzo ciekawie zapowiada się to spotkanie. Żadna z drużyn nie ma jeszcze na swoim koncie wygranego meczu w tym sezonie. Ale po 3 kolejce może się to zmienić, bo dojdzie do pojedynku właśnie tych ekip. Do składu rzeszowian wraca Scott Nicholls ale mimo wszystko wydaje mi się, że to druzyna z Wrocławia ma lepszy skład. W ostatniej kolejce Jędrzejak zaprezentował się wyśmienicie, zdobywając komplet punktów a jego druzyna była bardzo bliska pokonania Unibaxu. Ostatecznie zwyciężyli zwodnicy z Torunia. Wrocław bez M.Max&#39;a Ale przez 2 kolejki ten zawodnik spisywał się bardzo słabo i można powiedzieć, że gdyby odrobine lepsza dyspozycja tego zawodnika pozwoliłaby wygrać na własnym torze z Toruniem i powalczyć w meczu wyjazdowym z Gorzowem. Marma jeśli chce utrzymać się w lidze musi takie spotkania wygrywać. Wiadomo że trudno będzie urwac punkty Unii Leszno, Częstochowie. Ale Atlas w tym sezonie to nie ta sama ekipa co w poprzednim (chociaż pozostał w drużynie lider- J. Crump.)
Duże szansę dla zespołu gospodarzy.

Unibax Toruń - ZKŻ Zielona Góra

Dla mnie tutaj faworyt jest tylko jeden. Toruń ma na tyle mocny i wyrównany skład, że na własnym torze powinien poradzić sobie z ZKŻ bez problemów. Chociaż Zielona Góra ma komplet zwycięstw to w meczu wyjazdowym z Tarnowem nie pokazali nic wielkiego. Mimo, że nie było dwóch zagranicznych zawodników to Walasek, Protasiewicz, Dobrucki powinni pewnie zwyciężyć. Ale zwycięstwo nie było zbyt okazałe. Natomiast ekipa z Torunia, Andersen. Sullivan, Jaguś czy Holder powinni pewnie pokonać swoich rywali. Dla mnie handicap około 10 punktów spokojnie może wejść.

Stal Gorzów - Częstochowa


Widziałem Stal Gorzów w meczu z Atlasem Wrocław i prezentowali się na własnym torze bardzo dobrze. Karlsson uwielbia jeździć na gorzowskim torze co potwierdził własnie w tym meczu. Gollob potrafi świetnie poprowadzić parę. Rune Holta to marka dobrze znana na polskich torach, zawodnik gwarantujący zawsze pewną zdobycz punktową. Ważna będzie postawa młodzieżowca. T. Jonassona. który nie mógł odnaleźć się na torze w Zielonej Górze przez co derby wygrali gospodarze. Ale na własnym torze Jonasson potrafi świetnie sobie radzić. Zmieniły się także pary. PK-ej pojedzie z Monbergiem. A Gollob z Ferjanem. Ferjan prezentował sie bardzo dobrze w meczu z ZKŻ. Myślę, że ta parą będzie mogła powalczyć o podwójne zwycięstwo w każdym biegu. Ale w meczu z Częstochowa nie będzie łatwo.
Bo przecież Złomrex ma w swoich szeregach mistrza świata Nickiego Pedersena. Ułamek i Hancock także swoje powinni zrobić. Ale jeśli chodiz o te trójki prowadzące pary to Stal Gorzów nie ma nic gorszych zawodników. Druga linia być może jest trochę słabsza ale atut własnego toru może być tutaj kluczowy, bo przecież Stal od 2006 roku na własnym torze nie przegrała.
W niedzielę na meczy z pewnością się pojawię, aby oglądnąć kolejną wygraną Stali. Dla mnie typ na ten mecz to 1. (myślę, że bukmacherzy moga wystawić spory handicap, około 10 punktów.)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom