>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PLK 2023/24 (typy, analizy, komentarze)

deepred 677,4K

deepred

Moderator
Członek Załogi
W tym temacie wymieniamy się spostrzeżeniami na temat najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Zachęcam do merytorycznej dyskusji.
 
G 71,1K

GoldenRetriever

Użytkownik
22/09/2023 17:30 CET
Czarni Słupsk vs. Spójnia Stargard
Under 167.5
1.85


Hale koszykarskie na nie najwyższym światowym poziomie charakteryzują się tym, że mogą zdarzyć się różnice w twardości tablicy oraz obręczy. Dlatego mamy hale sprzyjające (zdobywaniu punktów): Tychy, Opole, Koszalin i hale niesprzyjające: Hala stulecia w Sopocie czy hala Gryfia w Słupsku. Proszę spojrzeć jakie wyniki notują u siebie Czarni:

IMG_9786.jpeg

Słupsk rozgrywał ostatnio sparing na hali Trefla Sopot i padł tam wynik: 92-80 dla Sopotu. Tydzień wcześniej ten sam mecz rozegrany był w Słupsku i co? Słupsk 58-65 Trefl. W ramach tego spotkania rozgrywany był w turniej z udziałem (oprócz miejscowych) Arki Gdynia i Trefla Sopot. Wyniki pozostałych spotkań na opisywanej hali? Słupsk 77-64 Arka, Trefl 88-66 Arka.

To nie jest przypadek. To specyfika hali. Naprawdę nie ma sensu tutaj rozmawiać o nazwiskach, wzmocnieniach, osłabienia, założeniach czy celach na rozpoczynający się sezon. Pierwsze kolejki mają to do siebie, że z bukmacherskie go punktu widzenia jest szansa znaleźć perełki, o które ciężko w późniejszej fazie. Oto jedna z nich.

Wyniki między zainteresowanymi drużynami z dwóch poprzednich sezonów na hali w Słupsku? Bardzo proszę:

IMG_9805.jpeg

Wszystko co powyżej linii 154,5 jest swoistym value i warto do tego progu zainteresować się tym meczem. Sam pobrałem niższe linie po najwyższych kursach i liczę na powtórkę z lat poprzednich.


Edit: Jako pracownik instytutu badawczego z czystszym sumieniem mogę polecić do tego (oraz do wszystkich innych typów) over frekwencji w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Bliżej wyborów skrobnę coś w dziale tematycznym, ale na ten moment to typ wyborów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3125
Z 620K
Dyscyplina: Koszykówka Australia towarzyski
Godzina: 19:00
Spotkanie: King Szczecin - Trefl Sopot razem z dogrywką
Typ: Over 156,5 pkt
Kurs:1,88
Bukmacher: Fortuna
Analiza: Dzisiaj typuje pojedynek o Superpuchar w lidze Orlen Basket Liga Polski.W tym meczu bardzo trudno jest przewidzieć ostateczny wynik ponieważ oba zespoły prezentują bardzo podobny poziom ,a jest to początek sezonu i bardzo trudno jest ocenić w jakiej formie są oba zespoły.King Szczecin to drużyna która w poprzednim sezonie wywalczyła tytuł mistrzowski i teraz też jednym z głównych faworytów do wywalczenia tego trofeum.Koszykarze obu drużyn rozegrały z sobą mnóstwo pojedynków i były to przeważnie bardzo wyrównane mecze i kończyły się wysokim wynikiem punktowym.Oba zespoły bardzo dobrze rzucają z dalszej odległości za 3 punkty i teraz będzie podobnie i typuje tutaj bardzo wysoki wynik.Całkiem możliwe że w tym pojedynku może dojść do dogrywki dzisiaj.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1448
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Na mecz GTK - Arka pojawiły się linie na zawodników, ciężko tutaj cokolwiek pisać, bo to pierwszy mecz sezonu, ale z ciekawostek goplusbet oferuje over 14.5 punktów na McEwena, gdzie u pozostałych buków linia to 19.5. Patrząc po sparingach i liczbie rzutów to te 14.5 wydaje się realne. Kurs 1.85.

Jeszcze dodam, że buki nieśmiało wystawiają oferty na mecze superpucharowiczów. IMO Trefl Sopot @ 3.80 lvbet to przesada, ani Anwil nie wydaje się na ten moment tak mocny, ani Trefl tak słaby, żeby były takie kursy, niby ten superpuchar był grany, ale też zmęczenie? No nie wiem, jednak sporo dni na odpoczynek i regeneracje + przygotowanie się pod przeciwnika, z którym notabene grali sparing i Trefl wygrał (ale tu nie było Schenka czy Joesaara). Win gości albo handicap w ich stronę (tutaj jeszcze brak oferty) wydaje się sensowną opcją po takich kursach.

King - Sokół i kurs 9.00 na Sokół w lvbet też imo przesada, ale tutaj grałbym tylko handi a zapowiada się wysoka linia. King ma swoje problemy, brak Matczaka, Dunn i Udeze póki co zawodzą, mimo tego i tak to powinni wziąć, ale nie sądzę, że to będzie łatwy mecz i blowout. Sokół ma w miarę sensowny skład, udało się zatrzymać Sandersa i Kempa, doszedł sprawdzony w PLK Berzins, który zeszły sezon w Legii miał slaby, ale na taki Sokół powinien być git. Największym problemem jest polska rotacja, ale doszedł Młynarski, jest jeszcze Struski, więc i tak jest lepiej niż przed rokiem. Póki nie będzie plagi kontuzji to mogą być groźni dla każdego.

Zrobię edit jak będą wystawione handicapy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1131
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Jeszcze pozwolę sobie na zakłady przedsezonowe

Trefl + Stal awansują do play-off/TOP 8 @ ~~ 2.25

Zakład na podwojenie, kursy u buków (STS/fortuna) są podobne, a wydaje mi się, że jest to zakład dosyć pewny. Nie widzę po prostu tylu drużyn, które mogą jakkolwiek zagrozić Stali i Treflowi w wejściu do PO. Kolejność losowa, ale jako pewnik można traktować Anwil, Śląsk, Legię, King, ewentualnie Czarni, bo pokazują aspirację i mają solidnych zawodników na niektórych pozycjach, ale potem jest zbyt duża przepaść, a to jest dopiero 7 drużyn. Potem ewentualnie mamy Start, MKS czy Spójnie, ale wątpię, że 2 z 3 tych drużyn wejdzie do PO i wypchnie Stal czy Trefla. Po prostu w tych drużynach jest za dużo jakości, solidne polskie rotacje, nawet przy nietrafionym obcokrajowcu można to skorygować w trakcie sezonu, dodatkowo te drużyny nie grają w europejskich pucharach, są nastawieni tylko na ligę i moim zdaniem szanse, że nie wejdą do PO są znikome.
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Z ciekawostek na dzisiejsze mecze, w Starcie Lublin nie wiadomo czy zagra Benson, który leczył kontuzje i nie grał we wszystkich sparingach + Durham w ostatnim sparingu zagrał 8 minut (ale tu chyba nie ma większego problemu).

Edit: W Starcie wypadł Karolak.

W Zastalu nie wiadomo czy zagrają obcokrajowcy, póki co nie są zgłoszeni do ligi (wszystko przez 7 banów w BAT). Warto polować na info przed meczem i w przypadku ich nieobecności grać handi na Legie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1075
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
W Zastalu nie wiadomo czy zagrają obcokrajowcy, póki co nie są zgłoszeni do ligi (wszystko przez 7 banów w BAT). Warto polować na info przed meczem i w przypadku ich nieobecności grać handi na Legie.
PODOBNO mają nie grać, ale i tak bym czekał na oficjalne info, natomiast muszę się poprawić i został zgłoszony Novak Musić, który grał w zeszłym sezonie w Arce.

Jak ktoś nie chce czekać na oficjalne info to Novak Musić over 11.5 pkt @ 1.85 goplusbet jest ciekawą opcją, ktoś tam punktować musi, ale mam wątpliwości, że to będzie długo wisieć. (No ale tu ryzyko, że na ostatnią chwile Jasiński ogarnie te bany i zgłosi wszystkich xD)


Tu można śledzić zgłoszenia na bieżąco.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1073
Z 61,1K

zwierzakus

Użytkownik
Generalnie szanse na występ Halla i Kepy są prawie zerowe. W Legii za to bardzo mocno niepewny występ Holmana ale przy absencjach Zastalu nie powinien to być jednak duży problem.
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław

MKS chce grać bardzo szybki basket i myślę, że to jest klucz dla tego beta, w ich następnych meczach spodziewam się linii na poziomie 170+, tu pierwszy mecz w sezonie, z tak silnym rywalem jeszcze nie grali, ale też nie spodziewam się zmiany filozofii gry, bo to by nie miało żadnego sensu. W sparingach robili naprawdę bardzo wysokie wyniki (tym bardziej biorąc pod uwagę, że to sparingi).

92-89 vs Sokół
100-96 vs Start
88-64 vs Start
95-82 vs Dziki

Z przymrużeniem oka patrzyłbym na ten underowy mecz ze Startem, raz, że i tak wrzucili prawie 90 pkt, a dwa, że obie drużyny grały B2B (turniej w Lublinie).

Śląsk nawet osłabiony powinien w tym meczu swoje nawrzucać, za dużo jest jakości w tym zespole, żeby było inaczej, sami też powinni grać dosyć szybko, z tą różnicą, że teoretycznie nie powinni sobie radzić ciut lepiej w obronie niż przeciwnicy MKSu w sparingach.

Teoretycznie spodziewam się wyniku w okolicach 90-80 dla Śląska, ale biorąc pod uwagę, że to pierwszy mecz w sezonie i szczególnie MKS jest sporą niewiadomą, teoretycznie mają potencjał na walkę o PO, zobaczymy co pokaże praktyka. Najpewniejsze jest to, że swojej filozofii nie zmienią i jak nie będzie totalnej cegielni z obu stron to wydaje mi się, że over 164.5 punktów @ 1.86 fortuna jest jak najbardziej realny.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +205
luczi 3,3K

luczi

Użytkownik
Dziki - Stal
-7.5 (2.05)Stal, Fortuna
Stal cały czas osłabiona ale mimo to przepaść w jakości. Oglądałem sparing gdzie Stal grała w połowie młodzieżą... Jeśli będzie niższe zwycięstwo niż 10 będę zaskoczony. Dla mnie w plk typ dnia.
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
O obu dzisiejszych meczach już pisałem, ale zaciekawił mnie jeden zakład wystawiony przez totalbet a konkretnie Jakub Garbacz over 12.5 punktów @ 1.82. Imo bardzo spoko linia, Garbacz sparingi miał bardzo dobre i przekraczał tą linię w sześciu meczach na osiem możliwych (10 vs VEF Riga, 16 vs Wurzburg, 17 vs Astoria, 9 vs Noteć (13 min gry), 13 vs Trefl, 30 vs Trefl, 18 vs Legia, 16 vs Legia) w tym dwukrotnie przeciwko Treflowi. Poprzedni sezon Kuba miał słaby, zmienił środowisko, Frasunkiewicz ma mieć na niego lepszy pomysł niż tylko ceglenie za trzy, częstsze wjazdy pod kosz. Na goplusbet linia na Garbacza jest na poziomie 15.5, więc rozstał jest spory. Biorąc pod uwagę sparingi linia 12.5 wydaje się jednak ciut za niska i zaufam Garbaczowi.

EDIT: forbet over 11.5 pkt @1.80
 
Ostatnia edycja:
movieplk 347,5K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
28/09/2023 20:10 CET
Arka Gdynia - Spojnia Stargard 1 POŁOWA over 81.5
1.85 (STS/Fuksiarz-Stanowski)/1.82 (Fortuna)
5/10
*można szukać po innych bukach mogą mieć wyższe kursy.

Arka w dużej mierze zależna będzie od Andrzeja Pluty, ale jednak oceniam, że on nie stoi mocno kondycyjnie i będzie spadała jego jakość gry wraz z minutami oraz intensywność gry. Spójnia również z kieszonkowym rozgrywającym w postaci Stephena Browna, który jest w stanie nakręcać bardzo szybkie tempo. Myślę, że obie ekipy ruszą w tym meczu szybkim graniem i pierwsza połowa będzie mocno ofensywna z dużą ilością punktów. Potem Spójnia może wyjść na wyższe prowadzenie i zwalniać grę lub Plutę też z mniejszymi siłami będzie grał wolniej i mniej jakościowo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3076
A 51K

a.kondrat

Użytkownik
P. Scruggs (Trefl) powyżej 9.5 pkt @1.85 go+bet ( tylko tu widzę) ✅

To młody talent, który był przymierzany nawet do NBA ale kontuzja zatrzymała marzenia. Pierwszy sezon w Europie i trafia pod ręce Tabaka.
W superpucharze 19pkt przez 25 min
W pierwszym meczu ligowym 11pkt w 15 min ( problem z faulami)
Nie gra w pierwszej piątce, jeszcze...
Jest bardzo mobilny, dobre minięcie, długi zasięg rąk, często wymusza fale wjazdami pod kosz stąd sporo osobistych
Tabak dużo z nim pracuje jeżeli chodzi o taktykę więc ze swoimi faulami powinno być lepiej a że chłopak ma duży potencjał to widać gołym okiem
10 punktów powinien uzbierać z nienajlepszą obroną Lublina
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +808
S 3,3K

sudo

Użytkownik
Nie ma co kombinowac,zadłużony Zastal,głodny zwyciestwa Osteow i Sopot, 3x1 dzisiaj spokojny win,bez szans na niespodzianki 💪
 
A 342,8K

adams235

Znawca - Żużel
Ja dziś w kierunku Czarnych Handi zdecydowanie poszedłem handi 8.5 i 10.5 po fajnych kursach oraz win Trefla...
Z Zawodników zaryzykowałem over Michalaka 16.5 STS ....takie kierunki...
Po tym co widziałem w Dzikach i sparingach Stał jest bardzo słabo przygotowana tak uważam,zresztą ostatnio grałem handi na Dziki i udało się...dziś jeśli znów nie zagra Djurusic Stał będzie miała ciezko
 
Ostatnia edycja:
A 51K

a.kondrat

Użytkownik
C. Sanders ( Łańcut) over 15.5 @1.85 STS ⛔

W Łańcucie fajny, trochę nowy skład ale dalej bez zmian jeżeli chodzi o Sandersa. Gra najwięcej, rzuca najwięcej.
W tamtym sezonie średnia 17.7 pkt a w domowych meczach 18.7
W pierwszym meczu 35 min 4/16 z gry i 11pkt. Kibicie obwiniają go o porażkę z Kingiem. Stylu nie zmieni ale powinien poprawić skuteczność szczególnie u siebie w domu.
Liczę że Anwilowi się postawią a przy ciasnym meczu i poprawie skuteczności powinien przekroczyć linie i będzie najlepszym z Sandersow w tym meczu 😉
 
Ostatnia edycja:
Z 61,1K

zwierzakus

Użytkownik
Sanders w tygodniu był przeziębiony i w tym meczu nie bedzie gotowy na 100 proc więc ze stawką bym uważał.
 
Otrzymane punkty reputacji: +52
Z 61,1K

zwierzakus

Użytkownik
Nie siedzę na forum non stop ;) generalnie sokół ma fajny skład ale w meczu z Anwilem po prostu nie ma argumentow. Dodając do tego choroby sandersa i fayego jak dla mnie Anwil to bierze z handi, nawet w tej specyficznej hali.
 
Otrzymane punkty reputacji: +207
Do góry Bottom