>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PlusLiga Kobiet 2011/2012

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
PTPS Piła - IMPEL Gwardia Wrocław 1 @ 1,877 Pinnacle ✅ 3-2 bajka :cool:
Nie zgadzam się z kolegą wyżej odnośnie typów, argumenty są w porządku ;) Idę na mecz także dobrze by było coś z niego zagrać. Faworytem meczu są Pilanki. Może delikatnie przemawia za tym aspekt kibicowski, ale ostatnia forma jaką prezentują dziewczyny jest bardzo dobra. Wygrywamy od 3 meczy, gra jest poukładana, ciekawa jak na potencjał jaki ma ta drużyna. Racja przyjęcia nie mamy na dobrym poziomie, ale Kasia Wysocka od początku sezonu zrobiła spore postępy i jak ma dzień to wszystko przyjmuje vide mecz z Dąbrową przed dwoma tygodniami. Dobrze gra Lecia Brown i Veronika Hudima, jeśli ogarnie się Agnieszka Kosmatka to będzie rewelacja, siłę w ofensywie Piła ma bardzo dobrą, w ostatnim meczu z Białymstokiem też skreślana był Piła a wyjechała z kompletem punktów. Dzisiaj może być podobnie. Ania Kaczmar bardzo fajnie rozgrywa, gra raczej wszystkim strefami, jednak niepodważalną liderką w ataku jest Hudima. PTPS przy Żeromskiego potrafi wygrywać z najlepszymi, nie przez przypadek poległa u nas Muszynianka :razz: Impel to drużyna własnej hali, szczerze widziałem ich jeden mecz w tym roku i nic szczególnego nie pokazały. Trzeba uważać na Kasię Mroczkowską bo dostaje bardzo dużo piłek. Na stare śmieci wraca Milenka Rosner ale dzisiaj z Piły wyjedzie z niezbyt tęgą miną.
mariok1992 ????
Ale obcykane to spotkanie ;), wilk syty i owca cała. Chociaż przyfarciłeś bo powinno być 3-0, głupie błędy w 3 secie, później przestój w 4 od stanu 16-15 dla Piły. Najważniejsze że wszystko ładnie pięknie weszło ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
assassin84 119

assassin84

Użytkownik


Typy:
Pałac@1,95 2/10 j ⛔
Pałac +1,5@1,45 8/10 j
⛔
(Betsafe)

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej, która dla zespołu z Bydgoszczy była bardzo udana. Początkowe założenia Pałacu to było utrzymanie się w lidze, jednak losy potoczyły się zupełnie inaczej i na zakończenie fazy zasadniczej Pałac zajmuje w tabeli pewne piąte miejsce i dzisiejszy mecz ani dla jednej, ani na drugiej drużyny nie ma znaczenia z punktu widzenia układu tabeli.
Zespół z Bydgoszczy jak było pisane wielokrotnie w tym temacie to młode ambitne zawodniczki. W ostatnim meczu udało im się urwać jeden punkt w Sopocie Atomowi, a z ostatnich meczy różnicę między czołówką a Pałacem pokazała tylko Muszyna. Jednak nie sposób grać dobrze mając szeroką kadrę, doświadczone zawodniczki i duży budżet, sztuką jest grać dobrze z młodymi zawodniczkami i niezbyt dużym budżecie.
Teoretycznie Aluprof jest tu faworytem, ale ten w ostatnich meczach trochę obniżył loty, zarówno w Pucharze Polski, jak i w Pluslidze.
Zespół Pałacu w Łuczniczcę jest bardzo trudny do ogrania, więc dla mnie to on jest faworytem tego meczu, a ugrania przynajmniej dwóch setów jestem prawie pewny. Kursy początkowe na Pałac wynosiły ok. 2.25 teraz mocno spadły, ale i tak warto pograć chociaż hc +1,5, bo uważam, że ambitne bydgoszczanki zrobią wszystko, żeby udanie zakończyć fazę zasadniczą na swoim terenie.
EDIT: Najlepszy komentarz spotkania to komentarz z Polsatu Sport - &quot;grają 4B z 5B&quot;. Pałac mimo wysokiego prowadzenia w 2 i 3 secie nie umiał go utrzymać. Głupie błędy mimo niezbyt wysoko postawionej poprzeczki zespołu gości. Tak kiepskiej gry Pałacu nie widziałem, co dobrze przed play-offami nie wróży, brak pomysłu na grę, czytelne ataki, kiepskie przyjęcie...szczególnie zawiodła wg mnie Sosnowska i Polak.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
KS Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Ostatni mecz w rundzie zasadniczej, stawka nieduża, bo oba zespoły już ani nie awansują w tabeli, ani też nie ma szans by spadły niżej. Mecz może jednak mieć spore znaczenie w fazie play-off, ponieważ właśnie taka będzie jedna z 4 par ćwierćfinałowych. Także mecz pozornie o nic, ale myślę, że aspekt psychiczny przed kolejnymi bataliami i szansa na większe rozpracowanie rywali jednak jakąś wartość dają.
Pałac to bardzo perspektywiczna drużyna. Dużą jakość pokazuje młoda leworęczna atakująca - Czyżnielewska. Do tego trzeba dodać obiecującą Patrycję Polak czy środkową Sosnowską. Młodość jest bardzo dobrze wspierana przez doświadczone zawodniczki jak Martinez, Mazurek czy nawet libero Kuehn-Jarek.
Aluprof to drużyna z całkiem niezłym składem i rozsądnym trenerem. Dziewczyny jednak mają prawo być zmęczone. Niedawno wygrana u siebie 3-2 z Busto Arsizio przypłacona fatalną grą w lidze i srogim laniem od Budowlanych w 3 setach. Potem przyszła pora na wyjazd do Włoch i tam też Bielszczanki rozegrały 5 setów (4 plus złoty set), także coś może być dziś na rzeczy, tym bardziej, że awansu Bielsko nie wywalczyło.
Według mnie największym zagrożeniem dla Pałacu będzie środkowa Crimes. W pierwszym meczu została MVP, blokiem wypunktowała Bydgoszcz, do tego dokłada bardzo kąśliwą zagrywkę. Ogólnie rzecz biorąc, środek siatki powinien być opanowany przez gości, jednak na skrzydłach już tak dobrze być nie powinno. Liczę na dobrą grę Czyżnielewskiej.
Dwa sety dla Pałacu wydają się być oczywistością. Bielsko to drużyna, która na wyjazdach zawsze coś traci, zresztą w tym sezonie tylko z Mielcem udało się BKS-owi wygrać wyjazd za 3 punkty.
Moje propozycje:
Pałac Bydgoszcz +1.5 --- 1.50 @ 7/10 Betsson ⛔
Pałac Bydgoszcz wygra --- 1.95 @ 4/10 Betsafe ⛔
Pałac wygra 3-0 --- 5.50 @ 0.5/10 Betsafe ⛔
1-3
 
raper 26

raper

Użytkownik
Stal Mielec - PGE Trefl Sopot
Stal Mielec to bez wątpienia najgorsza drużyna w 1 żeńskiej lidze siatkówki ostatni mecz wygrały dokładnie 2 miesiace temu po czym notują passe 6 ciu porażek i co najbardziej ciekawi przez 6 meczów ugrały tylko 2 sety! chyba nikt po zwycięstwie z Dąbrową Gornicza nie spodziewal sie takiego dolka
Co odnośnie Sopocianek? przyjezdaja po 3 pkt zeby gonic muszynianke ktora wczoraj wygrala... Trefl nie gubi glupich punktow nawet na wyjazdach a przegrali w sezonie -tylko z Muszynianka 2 mecze i z bardzo dobrze grajacacym u siebie BKSem Bielsko-Biala
ATOM Trefl Sopot -1,5 1,552 pinnacle ✅✅✅
ATOM Trefl Sopot 1,273 pinnacle ✅✅✅
 
R 16

rskull

Użytkownik
Już za pare godzin mecze a tu cisza.
Łódź-Sopot 1 kurs 3.6 fortuna

Analizy raczej tu nie dam liczę na zmęczenie Atomu i problemy wewnętrzne. Licze na niespodzianke. Sopocianki straciły w niedzielę seta ze Stala Mielec. W Sobote dopiero wróciły, w niedzielę grały w Mielcu a dziś już muszą stawić sie w Łodzi, jak dla mnie to może roztroić najlepszy nawet zespół.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
PTPS Piła - MKS Dąbrowa Górnicza
Zaczynamy play-offy i to pierwsze spotkanie, które może przynieść zyski wg mnie.
Tak pisałem o Pile przed meczem z Gwardią Wrocław:
&quot;PTPS złapał ostatnio formę. Dziewczyny wygrały ostatnie 3 spotkania i zapewniły sobie grę w play-offach, pewnie odstawiając Białystok. Wydaje mi się, że zawodniczki wreszcie zaczęły grać na odpowiednim poziomie. Przeważającą rzeczą stał się blok, bo Pilanki ostatnich meczach w swoich zwycięskich setach punktują blokiem średnio 5 razy, a o wyblokach w tej statystyce nie ma mowy. W ataku też jest lekka poprawa. &quot;
Małe potwierdzenie - w trzech wygranych z pięciu wszystkich setów meczu z Gwardią Pilanki za każdym razem 5 razy punktowały bezpośrednio blokiem (nawet w tie-breaku). Świetnie prezentują się środkowe Martałek i Brown, do tego dobrze gra Hudima, może lekkie przebudzenie Kosmatki, bo była MVP tamtego spotkania?
Dąbrowa po wygraniu Pucharu Polski obniżyła loty. Dwa mecze przegrane - właśnie z Piłą (3-0), a potem z Gwardią (3-1). W tamtym meczach jednak trener Kawka trochę bardziej rotował składem, w ostatnim meczu z Budowlanymi, gdzie Dąbrowa potrzebowała 3 punktów by być pewna 3 miejsca w tabeli - skład już nie budził zastrzeżeń i pewnie MKS wygrał.
Na pewno dużą siłą zespołu jest Ela Skowrońska. Poza tym trener ma dyspozycji dwie solidne atakujące - Zaroślińską i Żebrowską. Na libero Krysia Strasz też wywiera dobre wrażenie. Na środku szczególnie Plchotova pokazuje klasę, Lis i Liniarska to półka niżej, ale jednak obie panie na pewno grać potrafią. Długa ławka, bo rozegranie obstawione przez Dirickx i Śliwę, w przyjęciu poza Elą jest Leys, Ściurka i Nuszel, także jest naprawdę kim pograć.
To co charakteryzuje Dąbrowę to dobra gra na skrzydłach (Żeberko i Ela) uzupełniana przez środek. Na pewno kilka punktów zdobędą też poprzez zagrywkę, bo Ivana, Iza czy Charlotte mają czym postraszyć, a przyjęcie w wykonaniu Pilanek nie jest najlepsze. Ciekawie może być na siatce.
Na pewno faworytem tego meczu jest Dąbrowa. Myślę, że jednak w obecnej formie stać Pilanki na równą walkę. Czy są w stanie powtórzyć wynik ze stycznia i wygrać? Ciężko powiedzieć. Liczę na dobry mecz, który nie zakończy się po 3 setach. Jeśli PTPS myśli o sprawieniu jakiejś niespodzianki w tej fazie, to trzeba to zrobić dziś, na własnym terenie (ćwierćfinały toczą się do dwóch zwycięstw).
Moje propozycje:
Over 135.5 --- 1.35 @ 8/10 Betsafe ✅
Over 3.5 seta --- 1.63 @ 5/10 Pinnaclesports ✅
WYNIK: 2-3
 
raper 26

raper

Użytkownik
Jeżeli chcesz zagrać na Łodzianki polecam założyć konto na pinnacle tam kurs 4,90 na 1. Ciekawa opcja jest także zagrać over 3,5 w tym meczu po kursie 1.667 Budowlanie nie są frajerkami tym bardziej u siebie. A w zespole z Sopotu może wkraść się zmęczenie (o czym pisze rskull) tak wiec bardzo ciekawa opcja. Nie wieżę ze tutaj Łodzianki dostana do zera.
Over 3,5 1.667 Pinnacle
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
PTPS Piła - MKS Dąbrowa Górnicza 1 @ 5,20 Pinnacle ⛔ 2-3
PTPS Piła +2,5 - MKS Dąbrowa Górnicza 1 @ 1,52 Betsafe ✅ 2-3
Mecz PTPS-u to się wypowiem. mariok1992 już sporo napisał, ale jest jeszcze kilka ważnych kwestii. Udało mi się złapać bardzo wysoki kurs, co prawda stawka nie za wielka ale okazja jest i to spora.
Oglądałem ostatni mecz Piły z Wrocławiem. Prawdę mówiąc powinno być 3-0, Piła popełniała straszne błędy w 3 secie, w 4 secie od stanu 16-15 przestały grać i zrobił się TB, którego na spokoju tak jak pierwsze dwa sety ogarnęły. Mówi się o zwyżce formy Agnieszki Kosmatki która rzeczywiście z Wrocławiem zagrała bardzo dobrze no i zasłużenie została MVP. Jak zwykle Hudima ciągnęła grę, myślę że jeszcze więcej możliwości w ataku ma Lecia Brown i to na nią powinna grać Ania Kaczmar. Kasia Wysocka na libero spisuje się ostatnio rewelacyjnie z taką formą jak teraz prezentuje jest w czołówce ligi jeśli chodzi o libero. Piła notuje serię 4 wygranych z rzędu gra uległa znacznej poprawie i napawa optymizmem przed meczami z Dąbrową. Dąbrowa to dobry zespół, jednak nie nie przekonuje, nie są drużyną która jedzie jak czołg i nie można jej pokonać. Zresztą 3 tygodnie temu Dąbrowa przegrała w Pile 3-0. Powtórki wyniku się nie spodziewam, ale szanse na zwycięstwo Piła ma i to spore. Dzisiaj trzeba przede wszystkim zatrzymać Elę Skowrońską oraz Izę Żebrowską. W meczu przed 3 tygodniami ta druga nie istniała i zmieniła ją Zaroślińska która też nie istniała :razz:. Trzeba też uważać na Charlotte Leys która dostaje też sporo piłek i co najgorsze atakuje na wysokiej skuteczności. Libero Krycha Strasz mnie nie przekonuje i jest gorsza niż jej vis-a-vi Wysocka. Reasumując dzisiaj liczę na dobry występ Pilanek, grać potrafią nie raz to pokazując szczególnie przy Żeromskiego. Własna hala będzie sporym atutem, Piłę stać na niespodziankę także trzeba na nie grać. Handicap 2,5 myślę że nawet do mocniejszego grania, jednak należy pamiętać że to kobiety. ;)
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Organika Budowlani Łódź - ATOM Trefl Sopot
Normalnie mecz ten zapewne bym odpuścił, ale jest kilka ciekawych okoliczności, które jednak pozwalają mi myśleć, iż ATOM nie wygra tutaj w 3 setach.
Ale zacznijmy od początku, a więc od gospodyń. Pierwsza informacja jest taka, że nie pewny jest występ libero Ciesielskiej, decyzja czy siatkarka zagra zapadnie przed meczem. Jeśli nie - na tej pozycji zapewne zobaczymy Mateę Ikić, która nomen omen grała w tamtym sezonie w Dąbrowie w podobnych okolicznościach na libero.
Czego potrzebuje Organika do wygranej? Na pewno sama Rousseuax nie wystarczy. Liczę bardzo na dobrą postawę doświadczonej Aśki Mirek. Ostatnio bardzo pewnym punktem jest środkowa Golec, która nawet trochę przyćmiła swoją grą Luanę De Paulę, co dla mnie jest ciekawym zjawiskiem.
Jaka sytuacja jest w ATOMie, chyba każdy wie. Same dziewczyny przyznają, że atmosfera w drużynie nie jest najlepsza i to trzeba wziąć po uwagę. Do tego trzeba doliczyć zmęczenie czysto-fizyczne - Sopocianki po wyjeździe do Azerbejdżanu gdzie zagrały 5 setów pojechały do Mielca (tam oszczędzane były Kozuch, Ssuschke, Glass i Maj) i teraz pora na mecz w Łodzi.
Tak czy inaczej - ATOM posiada świetne siatkarki i nie można ich lekceważyć. To co potrzeba Budowlanym to trudna zagrywka - Sopot ma chyba najsłabsze przyjęcie w lidze. Poprzednie dwa mecze w rundzie zasadniczej kończyły się wynikami 3-1 dla ATOMu i taki wynik też jest bardzo prawdopodobny w tym spotkaniu. Podobna sytuacja jak w Pile, jeśli Organika chce coś zawalczyć w play-offach to musi zagrać tutaj bardzo dobre spotkanie.
Spodziewam się ciekawego meczu. Łódź to trudny teren i w tym sezonie jeszcze nikt nie dał rady wygrać tam w 3 setach.
Moje propozycje:
Over 3.5 seta --- 1.68 @ 5/10 Pinnaclesports ⛔
WYNIK: 0-3

Z taką ilością prostych błędów własnych to zapraszam do III ligi Łodzianki ;) Chyba dziewczyny są umówione ze swoimi połówkami na świętowanie Walentynek o 19:30 :p
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Hmm... Betsafe daje over 135.5 po 2.00, a na wygranie seta przez Piłę tylko 2.10...

MKS Dąbrowa Górnicza - PTPS Piła
Rewanżowe spotkanie. Pierwszy mecz zakończył się w tie-breaku wygranym przez Dąbrowianki.
Jako, że pisałem analizę do pierwszego spotkania, które było we wtorek, nie będę się już powtarzał, polecam przeczytać obie analizy.
W meczu w Pile znów świetną robotę wykonały środkowe - Martałek i Brown - co ciekawe zdobył najwięcej punktów dla drużyny - kolejno 18 i 19 oczek, co w przypadku środkowych jest ciekawym zjawiskiem. W drużynie Dąbrowy prawdziwą armatą była Żebrowska, która sama zdobyła 30 punktów.
Obie drużyny trzymały całkiem nieźle przyjęcie, zadecydowało to co miało - lepsze skrzydła. Jako, że teraz mecz rozgrywany będzie w Dąbrowie, Piła może mieć już ciężej ugrać cokolwiek. Myślę jednak, że zespół trenera Zawieracza pojedzie tam z wiarą i zobaczymy ambitną grę.
Nie spodziewam się lania, jakie ostatnio dostały choćby Łodzianki, możliwe że Dąbrowa wygra to spotkanie w 3 setach, ale myślę, że kurs i linia na over jest warta spróbowania.
Moje propozycje:
Over 135.5 --- 2.00 @ 5/10 Betsafe ⛔
Remis po dwóch setach - 5.25 @ 0.5/10 Betsafe ⛔
PUNKTY: 132
 
C 94

crock

Użytkownik
Stal Mielec-AZS Białystok

W Mielca zawitają siatkarki AZSu Białystok. Personalnie zespół z Białegostoku wg mnie wygląda lepiej niż Mielczanki, jednak tak jak w przypadku piłkarzy tak i siatkarki niewątpliwie dużo lepiej radzą sobie u siebie w domu. Z koleji jak wiemy Mielec to trudny teren. W listopadzie AZS przegrał tutaj 2-3, było to dość wyrównane spotkanie, z tego co pamiętam szczególnie w pierwszych 2 setach. Białostoczanki wyciągneły wynik na 2-2, miażdząc w 4 secie rywalki i to chyba zgubiło je w TB. Wg mnie potencjał jest po stronie Białostoczanek. Jeżeli uda im się zatrzymać Liliom, a wiem że głównie pod tym względem się przygotowywały do tego spotkania-to jestem spokojny o wynik. Białostoczanki potrafią powalczyć. 2-3 tyg temu Białostoczanki rozbiły Stal 3-0, co prawda u siebie ale jednak mimo wszystko. Dziewczyny są bardzo naładowane i myślę, że dobrze rozpoczną te play-offy.



Typ: AZS Białystok 1,57
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Organika Budowlani Łódź - PTPS Piła
No i zaczynamy batalię o 5 miejsce w PlusLidze kobiet. W tej fazie także, aby przejść dalej potrzeba dwóch zwycięstw.
Organika powinna być faworytem, jednak po tym co się ostatnio stało, będzie im bardzo trudno ograć Piłę. Mowa oczywiście o odejściu najlepszej zawodniczki Helen Rousseuax. W tym momencie przyjęcie drużyny z Łodzi wygląda bardzo słabo, bo obok jako-takiej Ikić wystąpi zapewne ktoś z pary Mikołajewska-Bryda. Pierwsza dopiero zbiera doświadczenie, a druga gra w tym sezonie strasznie słabo. Jest jeszcze wariant z przeniesieniem Mirek na przyjęcie, wtedy szansę gry na ataku dostanie Kwiatkowska i niby to wygląda na najlepsze rozwiązanie, ale jak będzie w praktyce trudno ocenić. Zmieniono też całkiem niedawno trenera na Kosmola, ale to wydaje się być dobrą decyzją.
O drużynie z Piły pisałem już nie raz w ostatnim czasie i nie ma co specjalnie do tego dopowiadać. Jest całkiem niezła forma, liczę bardzo na dobrą grę blokiem, bo wydaje się, że będzie kogo w tym meczu &quot;łapać&quot; w tym elemencie.
Ostatnie dwa mecze to wygrane Łodzianek, jednak wtedy i Piła grała słabiutko, i w Organice było kim pograć. Teraz większe szansę daje zespołowi gości. Przyjęcie powinno być jednakowo słabe po obu stronach siatki, na skrzydłach lepiej powinny radzić sobie Pilanki, środek także powinien należeć do nich. Siatkówka kobiet, także nie ma co się specjalnie napalać, ale kursy zdecydowanie warte grania.
Moje propozycje:
PTPS Piła +1.5 --- 1.76 @ 5/10 Betsson ✅
PTPS Piła wygra --- 2.50 @ 3/10 Betsson ✅
WYNIK: 1-3
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Muszynianka Fakro Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Tak się stało, że przyszedł czas na ten klasyk już w półfinale. Myślę, że mecze mogą być równie zacięte jak te rok temu, gdzie także w tej fazie te drużyny się spotkały i potrzeba było 5 spotkania, by wyłonić finalistę.
Muszynianka ostatnio formą nie błyszczy. Niespodziewane męczarnie z Gwardią Wrocław, gdzie dwa mecze wygrały dopiero po pięciu setach. W dołku od jakiegoś czasu jest Kaczor, Kasprzak niemrawo. Gra w tym momencie mocno opiera się na Rachel Rourke.
Bielsko dość łatwo uporało się z Bydgoszczą, przede wszystkim udało im się praktycznie wyłączyć z gry Czyżnielewską, a to był klucz do łatwego awansu. Jakieś przebłyski pojawiają się u Ciaszkiewicz i Bamber. A jest jeszcze przecież Kaczorowska i Vindevoghel.
Nie mam weny by rozpisywać się więcej o zawodniczka, bo wydaje mi się to zbędne. Mecze pomiędzy Muszyną, a Bielskiem - szczególnie w tych decydujących fazach - stały na bardzo dobrym poziomie. Muszynianka jest w lekkim dołku i Bielsko może w przeciągu tych dwóch meczy w Muszynie wywalczyć sobie tą jedną wygraną.
Na pewno kurs na gospodynie jest zbyt mały do gry, a set dla Bielska prezentuje się okazale. Zalecam jednak ostrożność, bo tu może być tak, że pierwszy mecz skończy się w 3 setach, a w drugim meczu dopiero zobaczymy to czego się spodziewałem.
Moje propozycje:
Aluprof Bielsko +2.5 --- 1.65 @ 4/10 Bet365 ✅
Aluprof Bielsko +1.5 --- 2.95 @ 2/10 Betsson ✅
WYNIK: 3-2
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała​


Klasyk. Rywalizacja Bielska z Muszyną zapowiada się pasjonująco i podejrzewam, że będą to zacięte, twarde spotkania. Na temat poszczególnych zawodniczek nie ma sensu się rozpisywać.

Muszyna ostatnio nie zachwyca. Najpierw porażka w beznadziejnym stylu z RC Cannes w Lidze Mistrzyń, a ostatnio męczarnie z Impelem Gwardią Wrocław. Mocną stroną Muszyny jest na pewno zagrywka. Radecka czy Bednarek-Kasza potrafią seriami posyłać trudne serwisy.

Aluprof z bardzo dobrej strony pokazał się w CEV Cup gdzie rywalizował z mocnym zespołem z Włoch. Wydaje mi się, że podopieczne Trenera Wiktorowicza grają nieprzyjemną siatkówkę dla niektórych zespołów. Potrafią wykorzystywać błędy rywalek i grają dojrzale, odpowiedzialnie.

Biorąc pod uwagę ostatnie występy Muszyny uważam, że Aluprof spokojnie urwie w dzisiejszym spotkaniu seta. A może jeszcze powalczy o coś więcej.

Typ:
BKS Aluprof Bielsko-Biała (+2.5 seta) @ 1.55 Betsafe ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała​

Wczoraj obie ekipy rozegrały długie, zacięte, pięciosetowe spotkanie. Spotkania oczywiście nie widziałem.

Z tego co widzę po statystykach i z tego co czytałem to grę Muszyny ciągnęła po raz kolejny Rachel Rourke, która wywalczyła sobie miejsce w podstawowym składzie. Podobno bardzo dobrze zaprezentowała się Agnieszka Rabka, która sporo grała środkiem.

Aluprof świetnie zaprezentował się w bloku (22 punkty w tym elemencie), prym wiodły środkowe Wojtowicz (8) i Pelc (7). Wczorajsze spotkanie rozpoczęła Joanna Frąckowiak, ale Natalia Bamber-Laskowska również się pojawiała na parkiecie, więc kontuzjowana na szczęście nie jest.

Widzi mi się tutaj naprawdę zacięta rywalizacja i być może nawet 5 spotkań. Trener Wiktorowicz wykonuje kawał dobrej roboty. Widać, że potrafi dogadywać się z dziewczynami. Przed sezonem wiele osób twierdziło, że Aluprof znacznie się osłabił i nie będzie się liczył w walce o MP. Nic z tego.

Największą wadą Muszynianki jest oczywiście Trener Serwiński. Ten zespół ma potencjał, żeby zaistnieć w Europie, ale na pewno nie z tym trenerem. Muszynianka na pewno nie jest teraz w optymalnej dyspozycji.

Wczoraj asekuracyjnie, dzisiaj spróbuję trochę inaczej.

Typy:
BKS Aluprof Bielsko-Biała (+1.5 seta) @ 2.30 Unibet ⛔
BKS Aluprof Bielsko-Biała @ 3.55 Unibet ⛔


EDIT: Nie przepadam za Trenerem Serwińskim, ale muszę przyznać, że to dzięki niemu Muszynianka odrobiła spore straty w 3 secie. Oczywiście duży wkład w to miał Aluprof, który od stanu 17:10 zupełnie się rozsypał. Zasłużone zwycięstwo Muszyny.
 
K 5

killkoss

Użytkownik
Typ ciekawy z tym ze........
Jestem prawie pewny jesli Muszyna nie wygra 3-0 to Bielsko ugra min 2 sety ale w Muszynie +1,5 lub czyste 2 zawsze jest dosc ryzykowne mimo formy gospodyń.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot​


Pierwsze dwa spotkania w Sopocie pokazały, że rywalizacja może być bardzo zacięta do samego końca. Tauron ma czego żałować, bo w drugim spotkaniu w TB prowadziły już 8:0 i nie potrafiły tej przewagi dowieźć do końca.

Zespół z Dąbrowy Górniczej w tym sezonie gra dobrze. Olbrzymim atutem Trenera Waldemara Kawki jest szeroki skład, z którego potrafi korzystać. Podoba mi się również gra rozgrywającej Frauke Dirickx, która stara się grać bardzo szybko. Mocnym punktem jest atakująca Izabela Żebrowska. Nie gra może jakoś szczególnie efektownie, ale potrafi obić blok rywalek. Para przyjmujących Leys - Skowrońska jest niezła w ofensywie, ale troszeczkę słabiej spisują się w odbiorze zagrywki.

Z Atomu już chyba nikt nie odejdzie, więc sytuacja w klubie już się ustabilizowała. Problemem jest na pewno brak zmienniczek na przyjęciu. Przy słabszej dyspozycji Hodge lub Sieczki wejdzie Konieczna, która jest nominalną atakującą (Chociaż kiedyś chyba występowała na przyjęciu). Obecnie gra w ataku Atomówek opiera się przede wszystkim na Kozuch i Hodge. Mocnym punktem jest również środkowa Ssuschke-Voigt.

Dąbrowianki są w dobrej sytuacji wyjściowej. Po spotkaniach w Sopocie jest 1:1 i Tauron może rozstrzygnąć rywalizację na własnym parkiecie.

Może nie mam racji, ale ze względu na to, że Tauron ma już zapewniony awans do LM w przyszłym sezonie to mogą grać z mniejszą presją. Chociaż na 100% dadzą z siebie wszystko.

Kurs troszkę poszedł w górę na Dąbrowę Górniczą i chyba warto spróbować.

Typy:
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (+1.5 seta) @ 1.55 Betsafe ✅
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza @ 2.20 Bwin ✅



KS Pałac Bydgoszcz - Impel Gwardia Wrocław​


Nie będę się długo rozpisywał.

Bydgoszczanki świetnie spisywały się w fazie zasadniczej (Świetnie - biorąc pod uwagę skład Pałacu). W play offach już tak dobrze nie jest. Przede wszystkim brakuje wartościowych zmienniczek. Kontuzjowana cały czas jest środkowa Julia Shelukina i obok doświadczonej Zemtsovej musi grać Justyna Sosnowska albo Emilia Mucha. W pierwszym meczu z Impelem kontuzji doznała Kubanka Martinez, która jest bardzo mocnym punktem w ofensywie. Dzisiaj również nie powinna zagrać. W jej miejsce zagra Anna Grejman. Dobrze gra leworęczna atakująca Zuzanna Czyżnielewska, jest również Patrycja Polak, ale wątpie, że to wystarczy na Wrocławianki.

Impel w optymalnym zestawieniu. Ostatnio przegrały 2:3 z belgijskim zespołem i odpadły z Challenge Cup. Fajnie, że w pełni zdrowe są Katarzyna Mroczkowska i Katarzyna Jaszewska, ale z drugiej strony nie podoba mi się styl Gwardii. Kiedy nie ma wspomnianych liderek to Marta Haładyn stara się rozgrywać i nieźle to wygląda. Kiedy Jaszewska i Mroczkowska są na parkiecie zaczynają się czytelne wystawy. Mocnym punktem powinien być środek. Zuza Efimienko i Arielle Wilson muszą mieć przewagę nad Zemtsovą i Sosnowską.

Bez Shelukiny Pałac dawał sobie jeszcze jakoś radę. Chociaż Sosnowska też nie prezentuje się zbyt dobrze. Jeżeli zabraknie Martinez będzie już bardzo ciężko, bo nie ma jej kim zastąpić. Trener Rafał Błaszczyk w końcu może korzystać z większości swoich zawodniczek.

Typ:
Impel Gwardia Wrocław @ 1.75 Bwin ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Popieram typy Redwitza na Dąbrowę i Impel, może sam coś napiszę o tych meczach, jak starczy czasu.


PTPS Piła - Organika Budowlani Łódź
Rewanżowe spotkanie. W Łodzi wygrał PTPS w stosunku 3-1. W tej fazie dwa zwycięstwa dają przejście dalej, także zapowiada się, że to będzie ostatni mecz w tym sezonie tych zespołów.

Kolejny mecz do analizy i kolejny raz wybieram mecz Piły. Nie ma sensu rozpisywać się więc o drużynach. Jeśli ktoś chce o tym poczytać, odsyłam do kilku postów wcześniejszych.

Co do poprzedniego meczu, to patrząc na statystyki, znów świetnie funkcjonował blok w Pile. W Łodzi widać brak liderki. Po prostu w trudnych momentach rozgrywająca nie ma takiego pewniaka, do którego może posłać piłkę w ciemno. Tak zapewne było w 4 secie, gdy Łódź miała 2 &#39;setówki&#39; z rzędu, a nie potrafiły ich wykorzystać, a nawet zdobyć potem jakiegokolwiek punktu.

Na pewno Piła jest mocno podbudowana. Czy Organika jeszcze wierzy w awans? Być może, ale wygrać na wyjeździe i to dwa razy, to chyba niewykonalne dla tych zawodniczek w tym momencie. Kursy całkiem przyjemne.

Moje propozycje:
PTPS Piła wygra --- 1.47 @ 5/10 Betsson ✅
PTPS Piła -1.5 --- 1.90 @ 2/10 Betsson ✅
WYNIK: 3-1

Pałac Bydgoszcz - Impel Gwardia Wrocław
Tutaj też rozpisywać się zbytnio nie można.

Ostatnio Bydgoszcz gra słabo. Chyba jakaś zadyszka po rundzie zasadniczej. Przede wszystkim Czyżnielewska obniżyła loty, choć w poprzednim meczu była najlepszą zawodniczkom w swojej drużynie. Wszyscy wiemy, że zabraknie Martinez, w składzie jest Ewa Kowalkowska, ale na wysoką formę nie ma co liczyć. Polak, niby solidne nazwisko, ale czegoś brak.

Impel na pewno powinien mieć widoczną przewagę na środku siatki. Na skrzydłach też Jaszewska, Mroczkowska i Rosner wyglądają dużo lepiej od rywalek. Liczę też na dobrą zagrywkę, szczególnie Efimenko.

Gwardia jest faworytem i to nie ulega wątpliwości. Trzeba jednak uważać, bo ten zespół potrafi marnować szansę. Kursy lecą w dół i pewnie do 18:00 jeszcze pospadają, dlatego warto pograć już teraz.

Moje propozycje:
Gwardia Wrocław +1.5 --- 1.48 @ 6/10 Tobet ✅
Gwardia Wrocław wygra --- 1.84 @ 4/10 Pinnaclesports ✅
WYNIK: 0-3
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna​


Pisałem ostatnio już dwukrotnie o tej rywalizacji i nie chce mi się powtarzać.
I MECZ
II MECZ

I spotkanie było zacięte, II spotkanie to konsekwencja pierwszego. Wydawało mi się, że to Aluprof na drugi dzień będzie groźniejszy, ale było inaczej.

Aluprof w tym sezonie z Muszyną jeszcze nie wygrał. Dzisiaj musi się skupić przede wszystkim na powstrzymaniu atakującej Rachel Rourke. Fajnie zespół Muszynianki wygląda przy rozgrywającej Agnieszcze Rabce, która chyba jest w lepszej formie niż Sadurek.

BKS musi zaryzykować zagrywką. Tego elementu im brakuje najbardziej. Drugą sprawą jest współpraca Joanny Wołosz ze środkowymi (Pelc i Wojtowicz). Jeżeli te dwie rzeczy będą wyglądały lepiej to Aluprof przed własną publicznością na pewno jest w stanie pokonać Muszyniankę i przedłużyć swoje szanse na finał.

Typ:
BKS Aluprof Bielsko-Biała (+1.5 seta) @ 1.90 Betsafe ⛔


Muszynianka w finale. Mogą grać słabo, ale w najważniejszych momentach pokazują klasę.


Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot​


Wczoraj pisałem tak:
III MECZ

We wczorajszym spotkaniu po stronie Tauronu doskonale spisywała się Izabela Żaberowska i to na tą zawodniczkę będą musialy zwrócić uwagę Atomówki.

Zawodniczki z Trójmiasta walczą dzisiaj o życie. Mam nadzieję, że Trener Chiappini nie będzie dzisiaj kombinował i w podstawowym składzie na przyjęciu wyjdzie Ewelina Sieczka, a nie Margareta Kozuch.

Wczoraj szybkie spotkanie. Dzisiaj będzie na pewno mnóstwo walki. Zawodniczki Atomu (Hodge, Kozuch, Ssuschke-Voigt) to ograne siatkarki i na pewno dzisiaj nie pękną. Podejrzewam, że w dzisiejszym meczu Atom zagra znacznie lepiej i ugra przynajmniej 2 sety.

Typ:
Atom Trefl Sopot (+1.5 seta) @ 1.65 Betsafe ✅
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza​


Piąte, decydujące spotkanie w rywalizacji o finał PlusLigi Kobiet. Według bukmacherów faworytem jest zespół z Sopotu, ale jak pokazały wcześniejsze mecze i Puchar Polski ekipa z Dąbrowy Górniczej na pewno nie odpuści i po raz kolejny może sprawić niespodziankę.

Dla zainteresowanych statystyki z tej rywalizacji.
I MECZ
II MECZ
III MECZ
IV MECZ

W roli faworyta w pierwszej kolejności stawiano przede wszystkim Atom i Muszynę. Nie wiem jakie cele przed tym sezonem postawiono przed ekipą Trenera Kawki, ale na pewno na dziewczynach nie ciąży taka presja jak na Atomówkach. Tauron ma już zapewniony udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzyń dzięki zwycięstwu w Pucharze Polski (Wygrany finał właśnie z Atomem.).

Dzisiaj na pewno oba zespoły postawią wszystko na jedną kartę. Atom gra przed własną publicznością, ale nie sądzę, żeby to zadecydowało o końcowym rezultacie. Według mnie obie drużyny mają po 50% szans na awans (Cztery spotkania tej rywalizacji nie dały nam żadnej odpowiedzi.). Potencjał większy może po stronie Atomu, ale determinacja i waleczność Tauronu pozwoliła im zdobyć w tym sezonie Puchar Polski.

Spodziewam się zaciętej walki i nie zdziwie się jeśli o awansie do finału zadecyduje piąty set.

Typy:
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (+2.5 seta) @ 1.40 Betsafe ✅
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (+1.5 seta) @ 2.10 Betsafe ✅
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza @ 3.05 Betsafe ⛔


EDIT: Niesamowite spotkanie. Pierwszy set na słabym poziomie, ale pozostałe partie bardzo emocjonujące. Dąbrowa prowadziła w piątym secie 13:10, ale nie potrafiły postawić przysłowiowej kropki nad i. Szkoda.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom