>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pobieraczek.pl - oszustwo?

robbn 23

robbn

Użytkownik
Pobieraczek.pl - oszustwo!!!
Kilkanaście dni temu zarejestrowałem się w serwisie - https://www.pobieraczek.pl/ - przypadkiem ponieważ na jednym z portali społecznościowych reklamowano serwis pod inną banderą i rejestrując się myślałem, że rejestruje się na zupełnie inny portal.
Z serwisu nie korzystałem, nie kupowałem żadnych usług, nie logowałem się, przy rejestracji podałem fałszywe dane.
Dziś otrzymałem takiego maila:
&quot;Szanowny Panie Adrianowski, Serdecznie dziękujemy za złożone w dniu 04.08.2010 zamówienie na stronie Pobieraczek.pl. Bardzo cieszymy się, że spodobał się Panu nasz serwis w 10-cio dniowym okresie próbnym i dziękujemy, że zdecydował się Pan pozostać z nami na dłużej. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby Pobieraczek umożliwiał wszystkim pobieranie dowolnych plików w bezpieczny, szybki oraz łatwy sposób. Nasz serwis jest na bieżąco rozwijany i ulepszany. Informujemy, iż zgodnie z warunkami zawartej umowy z dnia 04.08.2010 zostanie uaktywniony dla Pana najtańszy dostępny pakiet - Pobieraczek5 - o miesięcznym limicie 5.0 GB. Przypominamy, że dalsze korzystanie z usług naszego serwisu będzie możliwe dopiero po opłaceniu wyżej wskazanego pakietu. Pakiet ten posiada 12-to miesięczny okres ważności oraz miesięczny limit 5.0 GB. Zgodnie z warunkami umowy kwota za wymieniony pakiet musi zostać uiszczona za cały rok z góry. Niniejszym prosimy o opłacenie pakietu Pobieraczek5 z 12 miesięcznym okresem ważności oraz o miesięcznym limicie 5.0 GB w cenie 94.80 PLN za cały okres obowiązywania. Należność należy opłacić w terminie 7 dni od zakończenia Pana okresu próbnego, czyli do dnia 20.08.2010. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności: 1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. 2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane: Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C. Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150 Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - (moj mail) Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=j4B6hjSmf5wyALCY637t W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem [email protected] Kończąc, życzymy Panu miłej zabawy oraz owocnego pobierania z Pobieraczkiem. Z pozdrowieniami, Zespół Pobieraczek.pl&quot;
Mieliście z tym do czynienia? Regulamin jest długi i zazwyczaj nikt całości nie czyta - tak było też w moim przypadku.
Czytam teraz w internecie trochę o tym i okazuje się, że zaakceptowanie regulaminu wiąże się niby z podpisaniem umowy i koniecznością zapłacenia.
Czy przejmować się tym? Czy mogę mieć kłopoty ze względu na podanie fałszywych danych?
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Spokojnie wszyscy wszędzie podają fałszywe dane.

Nic nie płać, nikt nie może żądać od ciebie pieniędzy. Kiedyś w tv nawet mówili że to oszuści. To wszystko działa na tej zasadzie że straszą ludzi sądem i przez to ludzie wpłacają, ale jeśli ktoś nie wpłaci to i tak nic się nie stanie.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Sprawa była nie niedawno dosyć mocno nagłośniona. Wystarczy obejrzeć na youtube kilka filmów i już wiesz czy płacić czy nie. Swoją drogą to najwięcej skarg w historii UOKIKu na jedną sprawę do nich doszło bo ok 10000 jak dobrze pamiętam, a widzę ze dalej służby się z nimi nie uporały skoro wysyłają mejle. Biuro mają w Gdańsku w jakiejś piwnicy gdzie ok 15 ludzi siedzi i &quot;zarządza&quot; wszystkim. Także nie płacić tym złodziejom, teoretycznie to i ja już miałbym sąd, ale po dosadnej odpowiedzi z mojej strony przestali pisać. Bo poczytać głupoty od idiotów można, ale sądem straszyć? ????
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Masz całkowitą rację po obejrzeniu kilku reportaży, przeczytaniu paru for i zasięgnięciu rady o znajomego prawnika wniosek nasunął się prosty nie napełniać kieszeni oszustom, oni tylko liczą na to, że przestraszeni potencjalni klienci ugną się pod groźbami i zaczną sypać kasą.
to najwięcej skarg w historii UOKIKu na jedną sprawę do nich doszło bo ok 10000
Akurat wczoraj oglądałem wywiad z przedstawicielką UOKIK i mówiła ona o liczbie powyżej 30 tys. ;)
http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl - w wolnej chwili można podpisać się w petycji
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Śledziłem tą sprawę kilka miesięcy temu, więc nie przeczę że ta liczba mogła wzrosnąć ;)
Swoją drogą tak straszyli sądami, a do sądu nie wpłynął żaden wniosek.... Kiedy był u nich jakiś reporter i zadawał pytania ich rzecznikowi to słyszał tylko &quot; Te informacje są objęte tajemnicą firmy&quot; i tak chyba z 10 razy????
Nie zmienia to faktu że skoro 30000 skarg poszło to co najmniej połowa z tego wpłaciła po stówce.
Ale za to mają abonament na rok na pirackie multimedia :grin:
 
zloty-typer 0

zloty-typer

Użytkownik
Kolega miał to samo, zarejestrował się na tym pseudo-serwisie ponad rok temu i też grozili mu sądem &quot;za brak uiszczenia wpłaty&quot;, choć zarejestrował się i pobrał raptem 1 piosenkę, potem w ogóle nie korzystał. Pokazał mi te ich śmieszne ostrzeżenia, pośmialiśmy się trochę ;) Nawet nie wiedziałem, że o sprawie głośno było.
 
V 256

vernix

Użytkownik
A czytaliście decyzję UOKiK? Nakazał on wprowadzenie natychmiastowych zmian w działaniu serwisu co Pobieraczek.pl uczynił, a było to... 16.04.2010r.
Tak, więc do czasu wydania nowej decyzji UOKiK (napływają kolejne skargi, choć jeśli nie są uzasadnione to decyzji nie będzie) ich regulamin jest zgodny z prawem. Serwis dostosował się do decyzji = działa zgodnie z prawem. To tak od strony formalnej.
A co ciekawe w Internecie trochę poszukałem i znalazłem osobę co się u nich zarejestrowała z kawiarenki i na lipne dane po czym natychmiast wysłała maila o rezygnację z usługi. Potwierdzenie przyszło, ale po 10 dniach przyszło info, żeby... zapłacić za usługę ???? Burdel moją większy niż w urzędach panuje.
 
E 0

ekspekt

Użytkownik
ja tez tam sie zarejestrowałem niedawno z linku któty miał prowadzić do innej strony a nie zauważyłem , że to pobieraczek tego samego dnia wysłałem do nich maila , ze chce usunac konto po 3dniach niemialem zadnej odpowiedzi wiec usunąłem maila , dane oczywiscie podałem fikcyjne jest się czym przejmowac? mogą coś zrobic? (bo z tego co się orientuje to nie)
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Z tego co czytałem w internecie na paru forach to nie ma się czym przejmować, bo jeszcze nikt nie pisał, nie potwierdził tego, że dostał do ręki pisemne zawiadomienie o konieczności stawienia się w sądzie - mało tego w samym wywiadzie z przedstawicielami firmy (w programie Express Reporterów) ci zręcznie uciekali od podania jakichkolwiek konkretnych odpowiedzi związanych z powyższym.
W razie czego tutaj masz oficjalne stanowisko UOKiK: http://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970 Chyba najistotniejsze z tego:
zawarłeś umowę, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie i nie ściągałeś plikówprawo do odstąpienia od umowy wydłuża się wówczas do trzech miesięcy;
zawarłeś umowę, ale na podstawie nieprawdziwych informacji, np. reklamy czy danych na stronie internetowej przedsiębiorcy – na podstawie kodeksu cywilnego możesz uchylić się od skutków złożonego pod wpływem błędu oświadczenia woli bez konsekwencji w ciągu 12 miesięcy. W takim przypadku należy wysłać taką informację, powołując się na to, że umowa została zawarta na podstawie wprowadzających w błąd informacji
Jeśli się dalej przejmujesz, to przysiądź jeden wieczór i na podstawie tego sporządź jakieś pismo i wtedy możesz chyba mieć stu procentową pewność, że nic nigdy Ci nie zarzucą ;)
 
E 0

ekspekt

Użytkownik
mysle ze niema czym sie przejmowac bo nie podałem prawdziwych danych wiec niemoga mnie pozwac a numer ip to zaden dowod przeciez ktos mogl kozystac z kawiarenki albo miejskiego hot-spotu i niemaja tak naprawde kogo pozwac
 
kris_ 0

kris_

Użytkownik
prawda rok temu też miałem problem z nimi to oszuści niby jest wszystko darmowe......odradzam kożystania każdemu z tej strony
pozdro wszystkim kris_
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Kris a zrobili ci cos czy ich poprostu olałeś?
Nie nakręcaj się niepotrzebnie, gdyby coś mu zrobili to by już o tym napisał, a że nikomu dotąd nie zrobili absolutnie nic to nikt o takich rzeczach się na forach nie wypowiada ;)
 
Do góry Bottom