>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Podanie do bramkarza a złapanie piłki?

TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Jak to jest według przepisów?Celowe podanie do bramkarza główką, kolanem/udem, klatą?czymś jeszcze?pośladkiem?każdą częścią prócz stopy do kolana można łapać?
Jak jest w przypadku kiedy ktoś podaje nogą górną piłkę a bramkarz sobie podbija kolanem i łapie?bo wydawało mi się że coś takiego widziałem tydzień temu w meczu Podbeskidzie-Termalica i sędzia nic nie gwizdnął.
 
zioomus 16

zioomus

Użytkownik
Generalnie bramkarz nie powinien łapać żadnych podań od swoich zawodników, oprócz tych zagranych głową oraz klatką. Jednakże często interpretacja sędziów jest różna, bo musi być to zagranie celowe, często zawodnik chce kopnąć zupełnie gdzie indziej(zwłaszcza u nas w ekstraklasie) a ta ląduje obok bramkarza, wtedy według przepisów nie ma rzutu wolnego pośredniego, to samo z przypadkowymi zagraniami w polu karnym np napastnik kopie, piłka odbija się od nogi obrońcy - bramkarz wtedy również może złapać piłkę. Ciężko ustosunkować się do sytuacji, o ktorej mówisz, bo jej nie widziałem, ale w żadnym przypadku dodatkowe &quot;podbicie&quot; piłki przez bramkarza, np. kolanem, nie powinno przysłonić tego, że było to zagranie celowe, od swojego kolegi, czyli karane przewinieniem, chyba, że była to np. piłka wybijana na róg, dopadł do niej bramkarz i opanowując ją złapał - wtedy nie ma złamania przepisów.

Dokładny wyciąg z przepisów gry w piłkę nożną:
&quot;Rzut wolny pośredni przyznawany jest drużynie przeciwnej, jeżeli bramkarz, we własnym polu karnym, popełnia jedno z następujących czterech przewinień:
• przez czas dłuższy niż 6 sekund kontroluje piłkę w swoich rękach, zanim pozbędzie się jej,
• dotyka rękoma piłki po raz drugi po tym, jak pozbył się jej z rąk i nie dotknęła ona innego zawodnika,
• dotyka rękoma piłki po rozmyślnym kopnięciu jej do niego przez współpartnera,
• dotyka rękoma piłki po otrzymaniu jej bezpośrednio z wrzutu od współpartnera.&quot;
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
to mniej więcej wiem, chodzi mi właśnie o sytuacje podania celowego, udem na 100% można celowo podać i brakarz może to złapać, zastanawia mnie jednak sytuacja podaniem inną częścią ciała np, tyłkiem, plecami :] no i to czy jeśli bramkarz sobie odbije przykładowo od głowy czy uda po celowym zwykłym podaniu od ,swojego, czy może to złapać do ręki.
 
zioomus 16

zioomus

Użytkownik
Co do drugiej kwestii - na pewno nie może, bo wtedy ten przepis byłby bez sensu, kwestia podbicia piłki i odbicia od uda przed dobrze wyszkolonego bramkarza technicznie to sekunda, jak widać przepisy są dość ogólnikowe w tej kwestii, wszystko zależy od interpretacji sędziego, jesteś pewny, że udem na 100 % można? Ja byłem przekonany dotąd, że nie, bo czym się różni kopnięcie piłki w sytuacji zagrożenia do bramkarza od zagrania mu piłki w sytuacji zagrożenia piłki górnej udem? Wydaję mi się, że jeżeli oba zagrania są celowe to bramkarz piłki nie powinien łapać. Sam już zgłupiałem ????
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
udem można :] może jest taka kwestia że jej się nie da tak mocno kopnąć jak nogą, albo można z tej pozycji postarać się nawet podać głową...podanie udem jest skuteczne w bliskim kontakcie a nie na odległość np 5 metrów gdzie rywal może ją przejąć.
muszą ściągnąć ten mecz z Podbeskidziem i to jeszcze raz zobaczyć bo to było na szybko, może mi się coś przewidziało ale wątpię :]
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
sytuacja dokładnie z 24:50. jak będę miał chwilę to wrzucę.
ps:bramkarz odbił od klatki i złapał, istnieje możliwość że rywal musnął piłkę w czasie podania ale z tej perspektywy tego nie widać.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
ewidentnie celowe zagranie, jest jeszcze opcja że obrońca musnął piłkę przy tym podaniu co zauważył linowy chociaż nie wygląda na to patrząc po locie piłki.
Zastanawia mnie właśnie jeszcze opcja że sobie bramkarz pyknął od klatki i dopiero złapał (właśnie to mnie zaciekawiło choć chyba jest to mało prawdopodobne) grajki Podbeskidzia przecież nie protestowali.
 
Do góry Bottom