>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Podawanie danych w wygranych powyżej 2280 zł. ???

Y 0

yamaha00

Użytkownik
Witam
Dzisiaj odwiedzając totomix u mnie w mieście, z racji tego, że zdarza mi się zagrać za większą kwotę, pani mnie poinformowała, że od tej pory jak wygram kupony na sumę wyższą niż 2280 zł. będę musiał podać swoje dane tj. Imie,nazwisko,numer dowodu itp.
Natomiast nie potrafiła mi wytłumaczyć dlaczego tak jest.

Oczywiście ja nie zamierzam podawać instytucjom hazardowym swoich danych. Czy ktoś wie po co im te dane ? Urząd Skarbowy ?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Aby uniknąć płacenia 10% podatku od jednostkowych wygranych ponad 2280zł, czyli kwotę wolną od poboru tego podatku - graj za kwotę na grę przeznaczoną ale rozkładając to na kilka kuponów, tak aby EWK na żadnym z nich nie przekroczyła 2280zł
Dane gracza są niezbędne np. do wystawienia imiennego zaświadczenia o wygranych.
 
Y 0

yamaha00

Użytkownik
edi8 Dokładnie to to już dawno było wiadomo ???? żeby rozkładać kupony na pare jak jest duża wygrana. Chodzi o to, że Pani dzisiaj mi powiedziała, że został zmieniony regulamin i : wysyłając np 2 kupony na których jest to wygrania po 2 tysie, czyli sumując razem 4 tysie, przy odbiorze tych dwóch kuponów będę musiał podać wszystkie swoje dane łącznie z numerem dowodu.I jest to od dzisiaj, przy każdym odbieraniu kuponów gdzie łączna kwota przekracza 2280 zł. Oczywiście idzie to ominąć np. odbierając jeden kupon, a drugi można dać koledze, żeby odebrał.Nie rozumiem tylko po co im szczegółowe dane wygrywających wyższe kwoty.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Zejdźmy na ziemię i zacznijmy od tego, że tzw. pogotowie kasowe w tej firmie wynosi 2k zł*, więc nie miej cienia obaw iż w kasie będą mieli over 2k zł ????
Owszem, jeżeli masz bardzo daleko do siedziby oddziału firmy, to jej przedstawiciel może Ci na uzgodniony termin tę kasę przywieźć do kolektury.
* może coś tu się zmieniło, ale do czasu gdy byłem ich stałym klientem ( obecnie tylko gram tam w Toto Gola) to tak było wg informacji uzyskanej od pracownika.
....................
A tak generalnie, to wszelkie tego sprawy o jakich piszesz muszą być ujęte w Regulaminie firmy, ten zaś jest zatwierdzany przez MF.
Na ich stronie jest podane, że Regulamin zakładów bukmacherskich Totolotek dostępny jest w punktach przyjmowania zakładów - więc poproś o niego i zapoznaj się z tam podaną podstawą legitymowania graczy odbierających wygrane.
 
D 0

drom

Użytkownik
edi8, tu chodzi o zapis w nowej ustawie: Art. 20.5. Podmiot urządzający gry hazardowe jest obowiązany prowadzić
ewidencję wypłaconych (wydanych) wygranych, których wartość wynosi co
najmniej 2280 zł.
 
Do góry Bottom