>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

poker w Polsce - legalne czy nie

bludek 367

bludek

Użytkownik
No tak a jak kupisz mieszkanie z kasy wygranej u buka (naziemnego) to niby jak udowodnisz?
Jezeli przy odbiorze wygranej poprosisz o zaswiadczenie o wygranej (obojetnie czy jest to 10zl czy 10.000zl), najpozniej na 2gi dzien bedzie czekal na Ciebie odpowiedni dokument, ktory jest dowodem dla urzedu skarbowego.
 
adriano321 0

adriano321

Użytkownik
Dodam do treści tematu, ten oto link: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/22292,trzeba_zaplacic_podatek_od_wygranej.html
Wyraźnie jest w nim napisane, że od &quot;&quot;Bukmacherów prowadzących serwisy internetowe&quot; powinniśmy odprowadzić podatek, tyle że dochodowy, a także nie przysługuje nam ulga do kwoty powyżej 2k zł. Jeżeli odprowadzimy podatek czy te pieniądze nie są już legalne? Co prawda jest w prawie coś o zakładach wzajemnych w internecie lecz większość źródeł typu, gazeta prawna, pit.pl itp. nie pisze o tym jak o typowo zabronionym &quot;hazardzie&quot;. Czy ma ktoś jakieś pojęcie na temat podatków i prawa? I mógłby mi to wytłumaczyć?
 
bananeq 0

bananeq

Forum VIP
Własnie grałem w Poker Stars turek tylko dla Polaków i miałem okazję, zagrać z Goralem na jednym stole. ????
Zapytałem go o właśnie ten temat, tak abym mógł się tutaj wypowiedzieć.
Dostałem odpowiedź typu: &quot;I niech tak zostanie, gramy i jest fajnie&quot; (wcześniej napisałem, że według mnie jest to legalne)
Ale czy tylko mi się wydaje, czy ta odpowiedź taka bez przekonania?
 
M 1

marek1978

Użytkownik
W tym kraju to się można wszystkiego spodziewać. Faktem jest że ustawy o internecie o ile istnieją to są zacofane. Tyle mam do powiedzenia na ten temat.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Wydaje mi się że tu raczje nie chodzi o to czy grasz w pokera czy w blackjacka czy też w bierki tylko chodzi o aspekt czerpania zysków z naszej działalności a co z tym związane zobowiązanie podatkowe wobec państwa, bo raczej sama gra karciana jaką jest poker przecież nie jest zakazana.
 
babilon 0

babilon

Użytkownik
tak dokladnie,
roxanne granie w bukach naziemnych jest legalne i mzoesz wszystko za to kupowac
a w necie jak cos wygrasz i kupisz np dom to przyjda panowie z US i poprosza o jakis dowod z kad miales ta kase co kupiles ten dom. I pozniej klop bo albo wpierdola kare ze juz pozniej szkoda zyc albo za kratki jesl ibyly to bardzo duze kwoty, tak mi sie wydaje i taka prawda
 
adriano321 0

adriano321

Użytkownik
bukach naziemnych jest legalne i mzoesz wszystko za to kupowac
a w necie jak cos wygrasz i kupisz np dom to przyjda panowie z US i poprosza o jakis dowod z kad miales ta kase co kupiles ten dom.
Tak, u naziemnych jest wszystko ok, bo zawsze płacisz podatek. A mi bardziej chodzi o to czy jak wygram u buka internetowego to czy jest możliwość odprowadzenia od wygranych u niego podatku, legalnie. Czy nie będzie tak, że odprowadzę podatek o oni mi jeszcze sprawę w sądzie zrobią, że są to pieniądze z nielegalnego źródła.
 
Do góry Bottom