>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Polsat, o co tak naprawdę chodzi ?

blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Nie jest tajemnicą, że Polsat kupił prawa do transmisji MŚ w siatkówce za GRUBĄ kasę (około 20 mln euro), bo myśleli, że sponsorzy będą walić drzwiami i oknami. Niestety chłopaki z Polsat się przeliczyli, firmy tak do sponsoringu nie waliły i trzeba jakoś ratować finansowo ten nieudany projekt.
niee, błąd. Polsat nie kupił PRAW do transmisji. On po prostu kupił MISTRZOSTWA całe, sprowadzając je do Polski i sam produkuje sygnał i to od nich (chyba?) kupują prawa nadawcy na całym świecie, a nie od FIVB np.
https://www.youtube.com/watch?v=Qz0b5GKQY3s
to chyba przejdzie do historii ????
Filantropia (stgr. φιλανθρωπία philanthrōpia – dobroczynność, życzliwość; φιλάνθρωπος philánthrōpos – kochający ludzkość) to działalność osób bądź instytucji, polegająca na bezinteresownym udzielaniu pomocy finansowej lub materialnej potrzebującym.
to nawet nie jest śmieszne. Ta gruba ***** powinna dostać karę śmierci za ten wywiad.
 
boss6699 833

boss6699

Użytkownik
Otwarty kanał - większa oglądalność - większe dochody z reklam
tam raczej niepracująca intelektualne karły i potrafią liczyć gdyby tak było to byśmy oglądali w otwartym kanale bo Polsat przecież chce zarobić jk najwiecej
Nie jest Ci miło usiąść i obejrzeć mecz reprezentanta/reprezentantów Swojego kraju bez żadnej dopłaty na otwartym kanale ?
jestem abonamentem cyfrowego Polsatu wiec siatkę oglądam bez dodatkowych kosztów
Nie rozumiesz pewnych kwestii ... porównujesz PRYWATNY samochód tylko i wyłącznie do swojego użytku, do praw telewizji do danego spotkania.
Praw do rozporządzania swoją własnością prze prywatną firmę która zakupiła prawa za prywatne pieniądze
Jedziesz taxi, naliczają Ci przypuśćmy 45 zł, płacisz jakiemuś &quot;pośrednikowi&quot; a nie kierowcy, a ten kierowca nic z tego nie ma.
Jeżeli jest to prywatny przewoźnik to kasę dostaje on a jeżeli jest zatrudniony w firmie to dostaje wyplate na wcześniej ustalonych warunkach więc niemożne się czuć oszukany
Przecież to oni pełnią &quot;główną rolę&quot;
to niestety nie jest takie proste
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
jestem abonamentem cyfrowego Polsatu wiec siatkę oglądam bez dodatkowych kosztów
mogłeś od tego zacząć. Ja niestety nie jestem, a jakoś nie chce mi się bujać ze stremami tnącymi i w ogóle nie oglądam tych mistrzostw prawie.
Widzę też, że nie odróżniasz dobra wspólnego, do którego powinni mieć dostęp wszyscy od dobra prywatnego. A reprezentacja Polski w jakimkolwiek sporcie bez wątpienia NIE JEST dobrem prywatnym.
Co byś powiedział na to, że jakiś biznesmen sobie kupuje powiedzmy park Łazienki i wprowadza opłaty za wejście na jego teren.. I co uważasz, że to jest w porządku? Takich przykładów można znaleźć jeszcze setki. Poszukaj sobie czegoś w swoim otoczeniu, co jest egalitarne, z czego korzystasz/przebywasz wraz ze znajomymi i wyobraź sobie, że nagle dostęp do tego jest płatny..
Nie wierzę, że jesteśmy dymani z każdej strony, a pojawia się ktoś kto krzyczy &quot;Hola hola, ja lubię ostrzej, poproszę jeszcze jednego *****a do dupy, najlepiej czarnego&quot;
 
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
widzę odezwali się wszyscy eksperci, z czego żaden nie ma pojęcia o czym pisze..
Dawczanie, właśnie jest to REGULOWANE prawnie i tak mecze reprezentacji Polski i polskich klubów w pucharach od faz grupowych bodajże MUSZĄ być pokazywane w otwartych pasmach i to jest zarządzenie KRRiTV bodajże. Teraz po aferze z siatkarskim mundialem mają zmienić to i dodać do kopaczy również reprezentacje siatkarzy, koszykarzy chyba i kogoś tam jeszcze. Zaraz wstawię linka jak znajdę.
Na jakim kanale rok temu leciala Legia w LE bo nie pamietam ? TV Trwam czy Stopklatka TV ?
PS autor tematu - w otwartym Polsacie leci mecz pilki noznej bo zwyczajnie kazdy mecz pilki noznej nawet jakby to miala byc okregowka jest ciekawszy od kazdego innego sportu, wyniki ogladalnosci nie klamia.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Przyznam szczerze że siatkówka mnie nie w ogóle nie interesuję i tych mistrzostw nie oglądałbym nawet jakby były za darmo ale... Zobaczcie co się obecnie dzieje, za niedługo będzie trzeba płacić abonament RTV nawet jak nie będzie miało się telewizora, taki Polsat chciałby puszczać wszystko w PPV i nawet reprezentacje zakodował a w telewizji same powtórki i reklamy. Ja osobiście nie zrezygnuje z nc+ bo jest tam cały sport który chcę oglądać ale to co się obecnie wyprawia normalne nie jest.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Na jakim kanale rok temu leciala Legia w LE bo nie pamietam ? TV Trwam czy Stopklatka TV ?

PS autor tematu - w otwartym Polsacie leci mecz pilki noznej bo zwyczajnie kazdy mecz pilki noznej nawet jakby to miala byc okregowka jest ciekawszy od kazdego innego sportu, wyniki ogladalnosci nie klamia.
przeczytaj dalszą część dyskusji, linka którego wstawiłem, co cytowałem to będzie wiedział śmieszny szyderco :cool:
 
boss6699 833

boss6699

Użytkownik
mogłeś od tego zacząć. Ja niestety nie jestem, a jakoś nie chce mi się bujać ze stremami tnącymi i w ogóle nie oglądam tych mistrzostw prawie.
Widzę też, że nie odróżniasz dobra wspólnego, do którego powinni mieć dostęp wszyscy od dobra prywatnego. A reprezentacja Polski w jakimkolwiek sporcie bez wątpienia NIE JEST dobrem prywatnym.
Co byś powiedział na to, że jakiś biznesmen sobie kupuje powiedzmy park Łazienki i wprowadza opłaty za wejście na jego teren.. I co uważasz, że to jest w porządku? Takich przykładów można znaleźć jeszcze setki. Poszukaj sobie czegoś w swoim otoczeniu, co jest egalitarne, z czego korzystasz/przebywasz wraz ze znajomymi i wyobraź sobie, że nagle dostęp do tego jest płatny..
Nie wierzę, że jesteśmy dymani z każdej strony, a pojawia się ktoś kto krzyczy &quot;Hola hola, ja lubię ostrzej, poproszę jeszcze jednego *****a do dupy, najlepiej czarnego&quot;
dobro prywatne &gt; od dobra wspólnego
jeżeli coś należny do wszystkich nienależny tak naprawdę do nikogo
jeżeli osoba prywatna kupiła by park Łazienki to oczywiście ma prawo do wprowadzenia opłat ale też wcale nie musi tego robić ważne że ma wybór co do rozporządzania własną własnością
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
dobro prywatne &gt; od dobra wspólnego
jeżeli coś należny do wszystkich nienależny tak naprawdę do nikogo
jeżeli osoba prywatna kupiła by park Łazienki to oczywiście ma prawo do wprowadzenia opłat ale też wcale nie musi tego robić ważne że ma wybór co do rozporządzania własną własnością
naprawdę nie rozumiem twojego rozumowania. Na tej samej zasadzie ktoś może kupić sobie metro i wszystkie największe ulice w Warszawie, a że ma dużo kasy to nie wprowadza opłat, tylko on sam może z nich korzystać? ????
Nie dajmy się zwariować. Kapitalizm jest ok, ale kurw.. bez przesady!
 
boss6699 833

boss6699

Użytkownik
naprawdę nie rozumiem twojego rozumowania. Na tej samej zasadzie ktoś może kupić sobie metro i wszystkie największe ulice w Warszawie, a że ma dużo kasy to nie wprowadza opłat, tylko on sam może z nich korzystać? ????
Nie dajmy się zwariować. Kapitalizm jest ok, ale kurw.. bez przesady!
no widzę ze nie rozumiesz w Kapitalizmie nikt by nie kupił metra żeby tylko samemu z niego korzystać bo można zarobić więcej :cool: a poza tym ulice zamykali w innych czasach i ustrojach
Kapitalizm jest ok
i to mi się podoba :grin::grin:
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Reprezentacja Polski jest własnością całego Narodu. Każdy podatnik -czy tego chce, czy nie - sponsoruje polski sport. Państwo, zarówno na poziomie centralnym jak i samorządów, buduje i utrzymuje obiekty sportowe, dotuje kluby sportowe, wypłaca stypendia etc. To dzięki podatnikom taki Polsat może w ogóle pokazywać mecze siatkarskiej czy piłkarskiej reprezentacji Polski. Można debatować, czy finansowanie sportu z podatków jest słuszne, czy nie, ale na razie tak jest.
Oczywiście nie przeczę, że nakaz transmisji meczów reprezentacji w formie niekodowanej ogranicza prawa własności. Z drugiej strony, czy powinniśmy płacić za oglądanie spotkań drużyny powstałej dzięki naszym podatkom?
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
widzę odezwali się wszyscy eksperci, z czego żaden nie ma pojęcia o czym pisze.. Dawczanie, właśnie jest to REGULOWANE prawnie i tak mecze reprezentacji Polski i polskich klubów w pucharach od faz grupowych bodajże MUSZĄ być pokazywane w otwartych pasmach i to jest zarządzenie KRRiTV bodajże.
blaisie, ale zaraz zaraz...pytanie dotyczyło piłki nożnej czy siatkówki ? Dotyczyło siatkówki, która w momencie kiedy Polszmat ogłaszał decyzję była nieuregulowaną sytuacją. A jeszcze troszkę może potrwać zanim zostanie siatkówka dodana i przejść przez wiele &quot;komisji&quot;. Na chwilę obecną sytuacja ppv w odniesieniu do siatkówki jest nieuregulowana, co dało możliwość Polsatowi zrobienia czegokolwiek z tymi mistrzostwami. I jestem w stanie uwierzyć w to, że to był wałek, że ta zmiana dopiero będzie. Solorz to jeden z najbogatszych Polaków z wieloma znajomościami. Ta mini ustawa przeleżała sobie odpowiedni czas w odpowiedniej szafce i tym samym to Polsacik decydował co zrobić z Mistrzostwami.
jedyny Solorz był mądry i tym sposobem zabezpieczył się przed szkodą.
No i ja bym nie był taki pewny. Taki siatkarski Janek jak ja, gdyby były mistrzostwa odkodowane na bank parę spotkań jak nie parenaście bym obejrzał. Tymczasem kompletnie olałem płacenie za te mistrzostwa i za dużo spotkań nie obejrzę. Myślę, że takich jak ja jest wielu. Czytałem też wypowiedzi wielu właścicieli pubów, którzy nazwali ceny za skandalicznie wysokie i nie wykupili praw dla pubów do puszczania tych mistrzostw...I teraz pytanie czy Solorz naprawdę podjął dobrą decyzję i ppv mu wyjdzie na lepsze niż brak kodowania i spora kasa z reklam przy większej oglądalności...Tego się pewnie nigdy nie dowiemy, a nawet gdyby okazało się, że decyzja była błędna to i tak będą mówić, że to był sukces.
ma wybór co do rozporządzania własną własnością
Bardzo populistyczne puszczasz teksty. Sport to jeden wielki biznes, ale jestem zdania, że tego typu imprezy jak Mistrzostwa Świata, Europy, Igrzyska, gdzie gra kadra narodowa - na którą każdy z nas płacąc podatki również dorzuca &quot;swoje 3 grosze&quot; - powinny być ogólnodostępne. Mało tego, że każdy z nas płaci podatki na sport czyli też i reprezentacje to te podatki płaci również na organizację tego typu imprez jak te Mistrzostwa. I teraz płacąc podatki na to wszystko ja mam jeszcze drugi raz płacić za możliwość oglądania tego ? Przykładowo KSW jest totalnie prywatnym przedsięwzięciem i tam mój podatek nie sięga i to jest decyzja prywatnych osób, które to stworzyły i sfinansowały. Ale Kadra Polski i Mistrzostwa są organizowane m.in. z naszych pieniędzy i ja nie mam zamiaru płacić 2 razy za to samo. Ten produkt w postaci mistrzostw powinien być mi udostępniony za darmo, a właściwie za to, ze zrzucam się na to w podatkach.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
blaisie, ale zaraz zaraz...pytanie dotyczyło piłki nożnej czy siatkówki ?
pytanie było ogólne, ponieważ pisał o siatce, sportach walki, dlaczego nie są pokazywane, a nożna jest.. I właśnie to jest regulowane prawnie. Futbol reprezentacyjny musi lecieć w otwartym paśmie, a siatkówka nie musi, bo nie ma o niej mowy w rozporządzeniu. Ogólnie kwestia tego jest regulowana i o to było pytanie.
 
boss6699 833

boss6699

Użytkownik
Bardzo populistyczne puszczasz teksty. Sport to jeden wielki biznes, ale jestem zdania, że tego typu imprezy jak Mistrzostwa Świata, Europy, Igrzyska, gdzie gra kadra narodowa - na którą każdy z nas płacąc podatki również dorzuca &quot;swoje 3 grosze&quot; - powinny być ogólnodostępne. Mało tego, że każdy z nas płaci podatki na sport czyli też i reprezentacje to te podatki płaci również na organizację tego typu imprez jak te Mistrzostwa. I teraz płacąc podatki na to wszystko ja mam jeszcze drugi raz płacić za możliwość oglądania tego ? Przykładowo KSW jest totalnie prywatnym przedsięwzięciem i tam mój podatek nie sięga i to jest decyzja prywatnych osób, które to stworzyły i sfinansowały. Ale Kadra Polski i Mistrzostwa są organizowane m.in. z naszych pieniędzy i ja nie mam zamiaru płacić 2 razy za to samo. Ten produkt w postaci mistrzostw powinien być mi udostępniony za darmo, a właściwie za to, ze zrzucam się na to w podatkach.
ok to przyjmijmy że to TVP kupiło prawa do transmisji i puszcza w ogólnodostępnych kanałach wszystko fajnie ale ty wciąż płacisz 2 razy bo tvp kupiło je z naszych pieniędzy innego wyjścia niema bo nich im za darmo praw do transmisji nie odda,
a co do populistycznych tekstów to nie wiem jak ty ale ja wole decydować o swojej własności samemu ale jezeli ty nie to spoko znajdą się tacy co zdecydują za ciebie
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
ok to przyjmijmy że to TVP kupiło prawa do transmisji i puszcza w ogólnodostępnych kanałach wszystko fajnie ale ty wciąż płacisz 2 razy bo tvp kupiło je z naszych pieniędzy innego wyjścia niema bo nich im za darmo praw do transmisji nie odda,
a co do populistycznych tekstów to nie wiem jak ty ale ja wole decydować o swojej własności samemu ale jezeli ty nie to spoko znajdą się tacy co zdecydują za ciebie
teraz to zes dowalil :grin:
co myslisz, ze tvp na biezaco dostaje hajsik &quot;od podatnikow&quot;, bo chce kupic prawa do czegos? jest konkretny budzet, jakas tam czesc PKB przekazywana na telewizje publiczna i czy oni by kupili ta sublicencje od polszmatu czy nie, to bez roznicy dla pieniedzy podatnikow. i tak zostana one wydane przez TVP. tylko zamiast na siatkarskie MS, to na Droge Krzyzowa w Rzymie na Wielkanoc.
druga czesc to juz w ogole nie wiem jak skomentowac. zabrnales w slepa uliczke.
idac twoim tokiem rozumowania to moge sobie kupic, dajmy na to, psa i go po prostu ZAJEBAC za przeproszeniem? No bo dlaczego &quot;ktos&quot; (panstwo) ma za mnie decydowac? przyklad drastyczny, ale MOJA WLASNOSC przeciez.
to wszystko sa REGULACJE PRAWNE. tak jak masz prawo sobie kupic psa, tak musisz o niego dbac i nie mozesz go krzywdzic. tak samo masz prawo kupic impreze z udzialem reprezentacji Polski i masz obowiazek pokazac to w otwartym pasmie i tyle. nikt nie kaze kupowac praw, jesli ktos sie decyduje na to, to znajac zobowiazania prawne z tym zwiazane.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
ok to przyjmijmy że to TVP kupiło prawa do transmisji i puszcza w ogólnodostępnych kanałach wszystko fajnie ale ty wciąż płacisz 2 razy bo tvp kupiło je z naszych pieniędzy innego wyjścia niema bo nich im za darmo praw do transmisji nie odda,
a co do populistycznych tekstów to nie wiem jak ty ale ja wole decydować o swojej własności samemu ale jezeli ty nie to spoko znajdą się tacy co zdecydują za ciebie
ziomek co Ty gadasz...? Placilbym dwa razy gdyby tvp wprowadzilo ppv. A jesli nie wprowadza to zaplacilem az swoimi podatkami. Nie wiem gdzie Ty widzisz podwojne placenie za mistrzostwa w tvp gdyby byly ogolno dostepne. Nie kupilo tvp mistrzostw kupi co innego czego ogladac nie bede. Maja swoj ustalony budzet (na ktory skladaja sie podatki abonamenty itd) i wg niego dzialaja chyba, ze dogadaja sie z jakims sponsorem.

No i to tyle, bo reszty wypowiedzi choc probowalem zrozumiec to nie potrafie. Bardzo czesto decyduje o swojej wlasnosco choc nie zawsze jestbtp moziwe ale co ma piernik do wiatraka a w tym wypadku ppv podatki i tv?
 
boss6699 833

boss6699

Użytkownik
typu imprezy jak Mistrzostwa Świata, Europy, Igrzyska, gdzie gra kadra narodowa - na którą każdy z nas płacąc podatki również dorzuca &quot;swoje 3 grosze&quot;
raz
+
TVP też jest współfinansowana przez kolejne 3 grosze bo gdypy tak niebyło to nienazywała by się telewizja publiczną
wiec płacisz 2 razy gdyby TVP narzuciło PPV płaciłbyś 3
to bez roznicy dla pieniedzy podatnikow
aha to spoko
to moge sobie kupic, dajmy na to, psa i go po prostu ZAJEBAC za przeproszeniem?
nikt normalny ta nierobi takiej osoby raczej należny izolować od innych
choć możesz uśpić psa u weterynarza i jest to całkowicie legalne
po prostu uważam że Polsat miał prawo tak postąpić i jestem przeciwnikiem takich regulacji które nakazują puszczanie czegoś w otwartych kanałach albo nie pozatym to chyba nie jest do końca PPV bo abonenci Polsatu bez względu jaki posiadają abonament mają mecze za darmo
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
raz
+
TVP też jest współfinansowana przez kolejne 3 grosze bo gdypy tak niebyło to nienazywała by się telewizja publiczną

wiec płacisz 2 razy gdyby TVP narzuciło PPV płaciłbyś 3

aha to spoko

nikt normalny ta nierobi takiej osoby raczej należny izolować od innych
choć możesz uśpić psa u weterynarza i jest to całkowicie legalne

po prostu uważam że Polsat miał prawo tak postąpić i jestem przeciwnikiem takich regulacji które nakazują puszczanie czegoś w otwartych kanałach albo nie pozatym to chyba nie jest do końca PPV bo abonenci Polsatu bez względu jaki posiadają abonament mają mecze za darmo
ale nie płacimy 2 raz, bo już dawno dołożyliśmy do budżetu TVP. A jeśli uważasz, że płacimy to teraz też tak jakby zapłaciliśmy 2 raz i nie mamy dostępu do oglądania.

Dokładnie, nikt normalny tak nie robi, tak samo jak nikt normalny nie odbiera milionom ludzi w swoim kraju możliwości zobaczenia polskiej reprezentacji w tak ważnej imprezie na polskiej ziemi.
 
ding 125

ding

Użytkownik
bo abonenci Polsatu bez względu jaki posiadają abonament mają mecze za darmo
A Filantrop miał wybór? Od miesięcy Polsat reklamował się, że instalując CP uzyskujesz dostęp do MŚ, pozyskując w ten sposób nowych klientów. To, że abonenci CP mają MŚ bez żadnych opłat nie jest - wbrew temu co Polsat głosi - prezentem Filantropa, ale obowiązkiem wynikających z poprzednich działań marketingowych.
Natomiast w tej całej dyskusji moje zdanie jest takie, iż ludzie płacą za błędy Polsatu. Przepłacili za prawa marketingowe do imprezy, przez bodaj 6 lat nie potrafili znaleźć sponsorów mistrzostw i skończyło się tak jak jest.
Największym sponsorem tych MŚ są kibice. To dzięki nim Polsat w poprzednich latach - jakie jeden z głównych partnerów czy to LŚ czy ME - mógł osiągać takie korzystne wyniki finansowe. Teraz gdy przychodzi gorszy moment odcinają się od tego co zawdzięczają kibicom i dają im prosty przekaz: Chcesz oglądać reprezentację to płać, a jak nie to spier****.
 
C 0

canton

Użytkownik
Bo to jest kapitalizm, bogaci i tak mają dekodery, brak transmisji skierowany do biedoty, co sobie anteny ogólnopolskie bez abonamentu pokupowała.
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Witam Panów,
nie rozumiem pewnej sytuacji, a mianowicie dlaczego My (obywatele RP) musimy płacić za dostęp do meczów siatki, różnych sportów walki w &quot;pajperwiu&quot; aby oglądać Reprezentantów Polski, a mecz Polski w piłkę nożną z jakimiś ogórami leci w otwartym Polsacie w niedzielę beż żadnych opłat i sponsorów transmisji ?
Jak to się ma do jakiś zapisów w prawie itd ? Bo nie rozumiem takiej sytuacji ani troszkę.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze :cool: Wiesz tam sie liczy tylko &quot;kasablanka&quot; Puscili mecz Polakow z Gibraltarem w otwartym polsacie , bo malo kto by chcial wykupywac transmisje do takiego meczu stojacego na takim poziomie...:;/:
 
Do góry Bottom